iixm me y in DUITSCHLAND J^teutoe Hetbsrije Courant VRIJDAG 9 JUNI 1933 DERDE BLAD PAG. 9 Vereen, voor Chr. Volksonderwijs DE 42e ALGEMEENE VERGADERING H. G. S. BEZWAREN De Schoolarts In de gister te Rotterdam onder leiding van Prof. Dr. W. J. Aalders van Groningen voortgezette 42e algemeene vergadering van de Ver. voor Chr. Volksonderwijs, heeft Dr. II. J. Olthuis, Ncd. Herv. predikant ter plaatse, namens de commissie van ont vangst de algemeene vergadering een har telijk welkom in Rotterdam toegeroepen. Bij de behandeling van het jaarverslag van het hoofdbestuur heeft de heer K. Ecl- d o r i n k, van Vianen, critiek geoefend op de uitlating in het jaarverslag: „beter een volbloed Herv. School dan een bloodeloozc neutraio school". Spr. vroeg of de scholen van C.V.O. wer kelijk Hen-, scholen zijn. Spr. stelde deze vraag n.a.v. het reglement op de kerkeraads scholen, dat gewaagt van het benoemen van een Herv. onderwijzer bij gelijke geschikt heid met niet-Herv. leerkrachten. Spr. acht dit onjuist want op Herv. scholen behooren alleen Herv. onderwijzers. Wat doet het hoofdbestuur tegen die C.V.O.-scholen die onderwijzers hebben van diverse kerkelijke, pluimage. De heer Eelderink oefende voorts critiek op het feit, dat de heer J. Lens in het weekblad „De Schpol met den Bijbel" zich verzette tegen de pogingen tot stich ting van een Herv. school te Brandwijk en het optreden van den heer S Stemerding in de „doelerend" kerk te Emmen, voor de oprichting van een Chr. kweekschool. Ook was de heer Eelderink niet te spreken over het feit. dat de bibliotheek voor het Chr. onderwijs is ondergebracht bij den School raad en dat Ds. M. v. Grieken voorzitter is van de Herv. scholen te Rotterdam en ook voorzitter van de Vereen, voor Chr. Nat. Schoolonderwijs. Waarom laat het hoofd bestuur dezen man niet kiezen of deelen? Ook vond spr. het niet juist dat CV.O. de deur sluit \oor hen, die bij het openbaar onderwijs dienen. CV.O. moet niet zijn een doleerende of afgescheiden instelling met een Herv. vlag. Onze onderwijzers moeten, aldus spr., durven zeggen tegen de kinde ren dat Afscheiding en Doleantie zonde is deze woorden niet mijden. Namens het hoofdbestuur antwoordde de heer Brants, secretaris, hulde brengend aan den heer Eelderink, die' nu niet eens in een politiek orgaan de vereeniging aanvalt, maar in het midden der jaarvergadering van C.V.O. Spr. kan den heer Eelderink niet geheel bevredigen. Wat de heer E. .zeide raakt maar voor een deel het H. B., dat geen mentor is der schoolbesturen. Spr. wcnschte alleen even in te gaan op de op merkingen inzake de bibliotheek van C.V.O. In de Sweelinckstraat te Den Haag is een bibliotheek van Unie en Schoolraad, waar do bibliotheek van C.V.O. bij is onderge bracht In de commissie voor deze bi bliotheek heeft voor C.V.O. de heer Ligt- voet zitting. Niemand kan hem verdenken dat hij de belangen van C.V.O. niet zou be hartigen. r(Applaus). Het hoofdbestuur meent dat het geen beginsclverloochening is als sommige besturen om bepaalde rede nen onderwijzers benoemen die niet tot do N. H. kerk behooren. Het is niet voorne mens daaromtrent schoolbesturen moeilijk heden in den weg te leggen. Het gaat over het verslag van het hoofdbestuur en daarom late men de heeren Lens, Tilauus en Ste merding er buiten. Dat het hoofdbestuur scholen zou helpen oprichten die „dolee rende" instellingen zouden zijn met een iHerv. vlag, is een insinuatie die spr. niet onweersproken mag laten. Niets is verder van 't hoofdbestuur dan zooiets en 't is ire strijd met de menschen en besturen, die om principieele redenen bij CV.O. zich hebben aangesloten. De heer Eelderink repliceerend, wees er op dat hij in het orgaan van C.V.O. geen plaats kreeg voor bestrijding. Spr. wil dat C.V.O. zal gaan in de richting van de Utrechtsche kweekschool (die ook vodr het openbaar onderwijs opleidt Red.). Spr. accepteert niet den naam van Gereformeerd, maar kent alleen maar „doleerende" onder wijzers. Spr. betwist den heer Brants dat het hebben van niet-Herv. onderwijzers aan Herv. scholen tot geen moeilijkheden zou aanleiding hebben gegeven. Het is on juist, om menschen die hun leven stellen in dienst van Chr. Nat. Schoolonderwijs, tot inspecteur van C.V.O. te benoemen. De heer Brants wees er nog op dat met terdaad een artikel van den heer E. is ge weigerd, omdat het een beleediging bevatte voor wijlen Dr. J. Th. de Visser. (Geroep: bravo en applaus) Hierna werd het verslag vastgesteld. Verkiezing. Bij de Bestuursverkiezing maakte Den Haag bezwaar tegen de candidatuur van Dr. Ph. J. Idenburg voor het hoofdbestuur, omdat het niet juist is iemand te candidee- ren die zijn kinderen naar een openbare school stuurt De V o o r z. wees er op dat moet 'onderscheiden worden tussohen prin cipieel en incidenteel. Tot lid van het hoofdbestuur werd hierna gekozen in de vac. van wijlen den hèer J. H. Blum Mr. Dr. A. A. van Rliijn te Den Haag met 84 tegen 12 stemmen op den heer Iden burg. in de vac. van wijlen Ds. A. de Haan werd gekozen Ds. J. Nauta te Sexbierum met 82 stemmen tegen 16 op Ds. Y. Stelma to Tzum. De vergadering zond aan H. M. de Konin gin een telegram van hulde en trouw. Na een gcmeenschappelijken lunch ving om kwart voor drie uur de middagvergade ring aan. Daarin trad als referent op Dr. A. H ij m a n s. arts te Rotterdam, met het onderwerp: „Het geneeskundig schooltoe zicht". Referaat Dr. Hijmans. Ref. wees er op, dat het geneeskundig schooltoezicht een uitvloeisel is van de op gegroeide belangstelling voor de preventie- ve geneeskunde. Het geneeskundig school toezicht beoogt dus voorkomen van ziekten cn bevordering van de volkshygiëne. School artsen kent men in Duitschland reeds tien tallen jaren en ook in vroeger eeuwen ken de men reeds dergelijke personen, al be stond de titel schoolarts nog niet De taak van den schoolarts omvat le. het hygiënisch toezicht op gebouwen en leermiddelen, waartegen nimmer iemand principieel be- r heeft gemaakt; 2e. het geneeskundig toezicht op het onderwijzend personeel, ter 'oorkoming van besmetting voor de kinde- -en, waarvoor eenmaal per jaar geneeskun dig onderzoek van het personeel noodig is; 3e. het voornaamste: het medisch en hy giënisch toezicht op de leerlingen. Als regel worden de scholen 4 maal per jaar door den schoolarts bezocht. Bovendien ontvangen de onderwijzers adviezen voor de plaatsing van leerlingen met organische afwijkingen. Onderzoek van leerlingen mag alleen met bewilliging der ouders geschieden. De bevor dering van individueele hygiëne is de voor naamste taak van de schoolarts en tot dat doel spreekt hij ook met de ouders om op reinheid van de huid etc. aan te dringen. Daarnaast is de onmisbare schoolverpleeg- ster de schakel tusschen arts, ouders en personeel. Natuurlijk blijft het schoolhoofd baas in huis. Uitvoerig stond Dr. Hijmans stil bij de gunstige resultaten van het optreden van den schoolarts, die menige leerling is ten goede gekomen. Op het referaat volgde een levendige dis cussie, waaraan meerdere personen deel namen. Uitvoerig diende Dr. Hijmans van De Voorzitter dankte spreker en debaters en bracht ook een woord van dank aan de Rotterdamscho commissie van ontvangst en de inspectie der vereeniging, voor alles wat zij in bet belang der vereeniging hebben willen doen. Om 5 uur sloot D s. P. J. S t e i n z, van Goes, de drukbezochte vergadering met dankzegging. Chr. Bewaarschoolonderwijs JAARVERGADERING VAN DEN BOND VAN VEREENIGINGEN In vervolg op het in o Woensdag gegeven resumé van het door den Voorzitter, den heer Joh. Zuidmeer, van Rotterdam, op de te Utrecht gehouden 12e Jaarvergadering van den Bond van Vereeni- gingen voor Christelijk Bewaarschoolonder wijs gehouden referaat, kan omtrent het verder verhandelde nog het volgende wor den vermeld: Door den Voorzitter werd o.m. mee gedeeld, dat de onderhandelingen met het Mo'deramen van den Schoolraad, inzake een beroepscommissie voor geschillen tot geen resultaat hebben geleid. Het Bestuur zal pogen zulk een commis sie voor de Bewaarscholen in het leven te roepen, in overleg met de landelijke organi satie van personeel der Chr. Bewaarscholen. De stichting van een ondersteuningsfonds ten behoeve van zonder, of met onvol doende pensioen wegens ouderdom ontslagen Bewaarschoolpersoneel, in samenwerking met haar bedoelde organisatie van bewaar schoolpersoneel, is in voorbereiding. Uit de vergadering werd dit krachtig gesteund. Voorts werd medegedeeld, dat het Bonds- bestuur pogingen zal aanwenden, een nau were samenwerking te verkrijgen met de Vereeniging van Christelijke Bewaarschool- onderwijzeressen in zake do regeling der Akte-examens, uit hoofde van het groot be lang, dat de Schoolbesturen hierbij hebben. Dit voornemen vond bij de vergadering grooto instemming. Bij de daarop gehouden Bestuursverkie zing werden de aftredende bestuursleden, de heeren Den Blaauwen, van Den Haag, én Okel, uit Den Helder, weder herkozen. Hierna werd door den penningmeester, den heer W. L. C. den Blaauwen het finan cieel jaarverslag uitgebracht Uit het ver slag bleek, dat voor den opleidingscursus van bewaarschoolpersoneel te Breda, welke cursus reeds enkele jaren door den Bond en de Vereen, van Onderwijzeressen wordt in stand gehouden, een niet onbelangrijke uit- laf noodig is geweest. De rekening sloot met een batig saldo. Door de commissie, belast met het nazien van het geldelijk beheer van den penning meester, werd bij monde van den heer Van Haeringen gunstig rapport uitgebracht op grond waarvan den penningmeester déchar- 3 werd verleend. Als commissieleden voor het nazien van het geldelijk beheer over het nieuwe boek jaar, werden benoemd de heeren P. Nomen te Delft en J. Slavekoorde te Den Haag. De Secretaresse, Mevr. SchippersNoordt- zij, bracht daarop het jaarverslag uit, waar bij o.m. werd meegedeeld dat in den loop van het afgeloopen jaar enkele schoolver- eenigingen als lid tot den Bond zijn toege treden. Het verslag werd goedgekeurd. Nadat de heer Joh. Zuidmeer zijn refe raat had gehouden over: werd even gepauseerd, waaraan zich een een belangrijke discussie ontspon. De heer Van Haeringen, van Den Haag, was van gevoelen, dat de door „de Stan daard" aangewezen „betere weg", om het bewaarschoolonderwijs aan het particulier initiatief over te laten, niet zoo slecht is, gezin waartoe de overdreven overheidsbe moeiing met het bewaarschoolonderwijs b.v. te Den Haag heeft geleid, wat voor de ge meentekas onnoodig op buitensporige uitga- komt te staan. Spr. zou het aandurven geileidelijk te komen tot loslating van het gemeentelijk zilveren koord. Bezui niging zou inmiddels bereikt worden als de financieele gelijkstelling zóó werd toegepast dat de Openbare Bewaarschool zou worden gelijk gesteld met de Bijzondere, waarbij de laatste haar uitgaven moet mogen beperken tot wat de Schoolbesturen redelijk achten, zonder dat het onderwijs daarbij schade zal lijden. Niet de gelijkstelling naar het duur dere Openbaar, maar naar het goedkooper Bijzonder Onderwijs, moet de leus zijn. De heer W. Kortleve, van Rotterdam; is het met den inleider volkomen eens en meent, dat „de Standaard" bij zijn advies de historie, die de Bijzondere Bewaarschool heeft doorgemaakt geheel miskent. De over heid draagt schuld aan den toestand zoo als die nu is. Wel is de bewaarschool een eminent Volksbelang, waarvoor een offer uit de publieke kas gerechtvaardigd is. De „be tere weg" door „de Standaard" aangewezen, wenscht hij niet op te gaan in het belang van den weldadigen invloed, die van d«* Bewaarschool uitgaat, tegen de verwildering van ons volk. Ds. M. G. Blaauw, van Haarlem, is het in hoofdzaak met het betoog van den inleider eens. Ook hij vreest, dat zonder Overheids steun de Bijzondere Bewaarschool zich niet ten volle zal kunnen handhaven en hij zou het een ramp voor ons volk achten als, voor al in groote gemeenten, met een breede arbeidersbevolking, de Bewaarschool niet langer haar opvoedend werk zou kunnen ver richten. Spr. wil dus niet den weg op van „de Standaard". De hee^i T. S. Goslinga, van Leiden, gaat accoord met het betoog van den inleider. Spr. merkt op, dat het verkeerd is, dat de Overheid zelve Bewaarscholen exploiteert. Wel is de Bewaarschool om haar groot be lang waard, dat zij uit de publieke kas ge steund wordt, maar af te keuren is, dat de vrijzinnigheid bijv. in Den Haag, maar ook in andere gemeenten, altijd maar meer gein voor het Bewaarschoolonderwijs heeft wil len uitgeven. Spr. is van gevoelen, dat be zuiniging mogelijk zou zijn door navolging van het systeem, dat thans in Utrecht wordt toegepast, nadat men daar de Jverheids- bewaarschool heeft afgeschaft, door elk jaar opnieuw een bepaald bedrag beschikbaar te stellen, dat ponds pondsgewijze over alle Be waarscholen wordt verdeeld met een uit- keering per leerling. De heer J. de Nooij, uit Bennekom, wijst er op, dat in zijn gemeente de eenige Bij zondere Bewaarschool van haar jaarlijks subsidie van f400 is beroofd. De Schoolver- eeniging heeft de offervaardigheid van dp voorstanders der Bewaarschool weten op ie wekken tot het bréngen van offers, om dat gemis te vergoeden, zoodat deze kleine school kan blijven bestaan, zij het ook oo eenvoudigen voet Do heer Baron van Boetzelaer van Dub beldam, van De Bilt, zou het ideaal vinden als de Bijzondere Bewaarschool op eigen beenen kon staan. Maar dit acht Spr. lang niet overal mogelijk. Een rijksregeling zou wenschelijk zijn, maar deze is uiterst moei lijk, daar de behoeften in alle gemeenten zeer verschillend, zijn. Spr. kan overigens instemmen met het betoog van den inleider. Nadat de inleider de verschillende spre kers heeft beantwoord, wordt de vergade ring, na gehouden rondvraag, gesloten. De heer Kortleve gaat daarop voor in dank zegging. SPREEKUUR DIRECTEUR- GENERAAL VAN ONDERWIJS ELKEN DONDERDAGMIDDAG. De directeur-generaal van het onderwijs brengt ter kennis van belanghebbenden, dat hij eiken Donderdag des namiddags om 2 uur, aèn het departement van onderwijs, kunsten en wetenschappen (Bezujdenhout 30 te 's-Gravenhage) allen zal ontvangen, die hem over de zaken van het departement wenschen te spreken. GOUDEN JUBILE A.N.W.B. NAAR DE 100.000 LEDEN. De A.N.W.B., Toeristenbond voor Neder land, die op 1 Juli a s. zijn 50-jarig bestaan herdenkt, streeft ernaar, op dien dag het ledental van rond 100.000 te bereiken. Zag het er voor, enkele weken niet naar uit, dat dit zou gelukken, sindsdien is de ledenaan- was crescendo gegaan; in de laatste weken b.v. werden achtereenvolgens 605, 556. 644 en 650 nieuwe leden ingeschreven. Aangezien nog bijna 4 weken ons scheiden an den len Juli en het ledenaantal thans bijna 97.800 bedraagt, bestaat bij een aan houden van dezen snellen groei toch nog de mogelijkheid, dat op 1 Juli rond 100000 toeristen in den A.N.W.B. vereenigd zullen zijn. MEY'S BOORDEN zijn met prima linnen overtrokken. Ze worden niet gewassclien maar weggeworpen, wanneer ze niet meer schoon zijn. Men draagt dfctP altijd eensplinternispl/en boord zonder eenig gebrek. Per dozijn f 1.50-160, per stuk 13-14 ets. Amsterdam Tb. Rolff.VQxebtraat 17. TeL 37326; Vlmtr-Plefltng. Bercmiraat 22. Den Haagi De Vuu Tel. 111704; Oostendorp. Rembrandtstr. 371. Rotterdam Mey'a Boordcohula. Korte H alle plaatsen in winkels, die aan Mey'a reclame herkenbaar il|n. Waar niet verkrijgbaar wenoc J. w. Racymakers. Claea de Vncsdaaa 12a. Rotterdam. Prijslijst met afbeelding veler modellen DE A.N.D.A.B. HET NIEUWSTE SNUFJE VAN PAHTIJ. VORMING. Te Rotterdam woont een grappenmaker, die bijeenverzameld heeft alle eischen en wenschen, welke in verkiezingsdagen ge steld en besproken zijn, en daarvan maak te hij een hutspot van nationale verlan gens, zooals tot heden in ons land, rijk aan fantaseerende politieke tinnegieters, niet te -iur heeft gestaan. Nu is ragout dat is de cullinaire, in kokstaai gebruikelijke naam voor mengel moes wat er verder ook in moge zitten, in elk geval gevat in een mooie schelp of sierlijk gevormd vuurhard pannetje. Maar het opgewarmde kostje, dat de man in de Alg. Nat, Dem. Arb. Beweging ons biedt, wordt ons in stuntelig Nederlandscli, dat wemeldt van stijl- en 'taalfouten opge diend. Het gaat werkelijk alle beschrijving te boven, hoe onze schoone moedertaal ver haspeld, gemarteld en mishandeld wordt om ons te vertellen, dat men veertig min één eischen voor ons stelt, welke culminee- ren in het schoone trio: vrede, stakin: klassenstrijd, geen revolutie. De grondgedachte, welke gegeven wordt in 'n toelichting, die met alle taal- en stijl- regels spot, is echter, dat kamerleden er vrijgestelden hooge salarissen opstrijken er daarvoor de domme volgelingen verraden. Als proeve van bekwaamheid e« om tf bewijzen, dat wij in niets overdrijven, volge hier de doelstelling der nieuwe beweging in de eigen woorden van den stichter: Juist na de verkiezingen komen wij tot U, de volksmisleiders die van alles beloofde, schermden met mooie program ma's, zonder ook maar eenige daad werkelijke steun te geven aan het in een reeks welke de aandacht zal trekken Het Rijksdaggebouw te Berlijn, waarin eind Februari de bekende brand werd gesticht. Het dagblad heeft de taak den lezer niet alleen het Wereldnieuws te brengen, doch ook hem het begrip der dingen te schenken. Newton zei eenmaal: „de krant vertelt mij hoe God de wereld bestiert." Wij leven in een geweldigen tijd, in een tijd, waarin landen en volken in den smelt kroes gaan en alles zoekt naar nieuwe banen. De Nwe Leidsche Crt, het Christelijk dagblad met den grootsten inhoud, be proeft zijn lezers nieuws en begrip bij te brengen. Eén voorbeeld: Wat geschiedt er thans in het groote Duitschland, waar het zoogenaamde Derde Rijk zijn intrede deed? Welk dagblad stelde bij land en volk, in alle kringen, een nauwkeurig onderzoek in Hoe staat het dóér met den maatschappelijken toestand der onderscheiden bevolkings groepen met de verhouding tot buurvolken; met de Kerk; met de geestelijke vrijheid: met de moraal; met de vakbeweging: met het Jodenvraagstuk? De Nwe Leidsche Crt heeft één zijner redacteuren Duitschland van West tot Oost doen bereizen en zich in ver binding doen stellen met hoog en laag. De bevindingen zullen worden neergelegd in een breede artikelen-reeks. Voor velen zal nu het antwoord worden gegeven op herhaaldelijk gedane vragen. Wij raden ernstig aan voor wie nog niet de Nwe Leidsche Crt leest, zich er op te abonneeren. Nieuwe lezers voor minstens één jaar ontvangen al de tot 1 Juli a.s. verschij nende nummers gratis. De geheele artikelen-reeks heeft men dan in zijn bezit. Ook herinneren wij er nog aan, dat de Nwe Leidsche Crt met het oog op de moeilijke tijden de abonnementsprijs heeft verlaagd tot f 2.35 per kwartaal of 18 cents per week. Wij verzoeken onzen lezers ook thans den lezerskring weder te helpen uitbreiden. Onderstaand biljet gelieve men in te zenden. de Administratie Breestraat 123 Leiden Aan hel bureau van de Nwe Leidsche Courant Breestraat 1 23 - Leiden -*) lezer ik abonneer mij voor de Nieuwe Leidsche Courant en verzoek gratis toezending van al de nog vóór 1 Juli 1933 te verschijnen nummers. Woonplaats ellende en kommer verkeerende deel der Nederlandsche bevolking, allen waren bedacht op zelfbehoud en hooge salaris sen welke verkregen werden door de Nederlandsche bevolking te misleiden, te suggereeren verbetering te brengen in het levenspeil der arbeiders, die leiders die groot gebracht werden tusschen de ellende van andere arbeiders, niet schroomden met politieke leugens, be drog en huichelarij de harten der Neder landsche bevolking te vergiftigen, nu hun doel bereikt is komen wij tot U. Wat ze met ons willen doen, is tot heden duister als deze zin; welke DAAD zij ^wen schen te stellen, wordt in 't midden gela ten. Als u eerst maar lid wordt, dan kunt u meehelpen aan het groote doel, want, al dus heet het: Wij zullen den strijd dien wij aanvaar den den strijd maken van het geheele Nederlandsche Volk. Geen egoisme, be drog, fanatieke klassegeest welke de moraal der Nederlandsche bevolking vernietigd, zal uitkomst brengen, slechts den ondergang van het proletariaat be werkstellen. Onze lastige moedertaal, schreef Dr. Kol lewijn eens en wie 't bovenstaande leest, moet het met hem e°ns zijn; maar hij voegt er aan toe: onze lastige landgenooten, die al maar meer beweging willen maken on al maar nieuwe partijen oprichten omdat ze zoo'n hekel aan partijen hebben en al maar de strijd opzoeken, omdat zij zooveel van vrede houden. Van de zijde der christelijke raadsleden was ia 1932 een voorstel ingediend om de subsidie voor de Vacantiescholen van ver schillende richting op gelijken voet te rege len. Dit voorstel werd door den Raad aan vaard. In de praktijk bleek dat er een belangrijke uitbreiding van het werk der R.K. en Chr. V ~anf.escholen plaats vond, terwijl de Vacantiescholen van Ons Huis niet vooruit liepen. Bij de beperking van de subsidies meen den B. en W. thans dat men aan da verhou dingen niet moest tornen. De heer R o m m e en Mej. K at c dienden echter met den heer W o 11 j e r een voorstel in. om weder tot verdeeli-ng naar billijkheid te komen. B. en W. konden zich tot dit standpunt niet vereenigen. Het standpunt door B. en W. ingenomen vond alleen verdediging van de zijde van de sociaal-democraten cn den heer Kete- Bouwverordening Den geheelen volgenden middag is de Raad bezig geweest met een partieele her ziening van de Bouwverordening. De voorstellen van de Commissie voor de Strafverordening in verband met de wijzi ging van de Woningwet hadden goeddeels slechts formeele beteekenis. Maar de »-iS« eussies kregen belangrijkheid omdat tegelij kertijd enkele voorstellen van Mej. Katz en den heer Baas, die bedoelden de rechts positie van de bouwondernemer te verste vigen, werden behandeld. Deze voorstellen hadden niet de instem ming van de Commissie voor de Strafver ordeningen en hadden dus geen kans. Dat was niet toe te schrijven aan de argumen tatie van de Commissie want deze had zich feitelijk van elke argumentatie onthouden en alleen geschreven dat de noodzakelijk heid niet was gebleken. Het groote argument van B. en W. was, dat het alles tijd zou rooven en dat B. en W. de zaken toch veel beter en vlugge? afhandelen. De beide voorstellers bleven in de verd^ diging van hun voorstellen staan tegenover de leden der Commissie. Nu was ongetwij feld jammer dat de Bouwondernemers zich over deze voorstellen niet hebben uitgespro ken tegenover den Raad. Terwijl Amstels Bouwvereeniging bij elke garantie-voordracht adresseert, zelfs aan Ged. Staten, zwijgt ze bij een zoo belang rijke zaak als deze. Men verklaart dit voor een deel uit de vrees, wijl geregeld weer met de ambtenaren moet worden overleg gepleegd. Het zou ons spijten indien deze verklaring juist zou blijken. De terreui van de tegenstanders van deze vooretellen was eikenlijk teekenend: alle wijziging brengt onze mooie bouwverorde ning in gevaar. Of niet grooter goederen in gevaar komen nu, schijnt er minder op aan te komen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9