Nu de Nieuwe Leidsche Courant zulk een goedkoop Christelijk Dagblad is MAANDAG 10 APRIL 1933 TWEEDE BLAD PAG. P MA STADSNIEUWS VEREEN. „KONINGINNEDAG" JAARLIJKSCHE LEDENVERGADERING. Bovengenoemde vereeniging hield haar jaarlijksnhe ledenvergadering in „De Har monie". De opkomst was bevredigend. De notulen der vorige ledenvergadering werden na voorlezing onveranderd goedge keurd. Het jaarverslag van den secretaris deed een opgewekten toon liooren. Het le dental was, ondanks eenige afschrijvingen, stabiel gebleven. Aan het einde van zijn verslag zeide de secretaris: „Wij leven in een tijd van groote verwikkelingen en groo- te gebeurtenissen. Nog heersoht de ccono- sche crisis, feller dan ooit. Laten wij allen, van hoog tot laag, die het goede voor ons land willen, die wenschen, dat onze kinde ren in een ordelijke maatsdhappij zullen opgroeien, elkaar de hand reiken. Laten wij kleine partijbelangen verwaarloozen. Wij moeten ons tot één machtig blok aaneen sluiten, een macht waarvoor de revolutio naire elementen het noodige respect zullen hebben. Moge onze vereeniging hiertoe, door het in breeden kring, vooral onder de jeugd, kweeken van liefde en eerbied voor de le den van ons Vorstenhuis het Oiare bijdragen. Het jaarverslag van den penningmeester werd goedgekeurd. De ontvangsten bedroe gen f 1403,87, uilgaven f 1394,S5</2- Batig sal do f 69,01%. Den penningmeester werd vol ledig décharge verleend voor het gevoerde beheer. Besloten werd deel te nemen aan clc groo te Volkshulde op 17 April a.s. (2de Paascn- dag) te Delft ter gelegenheid van het vier de eeuwfeest van de geboorte van Prins Willem van Oranje. Betreffende de plechtige herdenking van de geboortedag van Prins Willem van Oranje deelde de voorzitter de plannen van het Leidsche Comité Willem van Oranje mede. 24 April a.s. zal in de Stadsgehoor zaal een feestavond worden georganiseerd. Beslo on weid aan bovengenoemd Comité een nij trage te verst rekke ad f 50, terwijl de voorzitter de leden aanspoorde 24 April de vlaggen uit te steken. Dan werd het feestplan voor 31 Aug. a.s. besproken. Dit plan zal nader worden uit gewerkt, waarna publicatie volgt. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende leden van ihet' bestuur met over groots meerderheid van stemmen herkozen. Nadat nog een propaganda-commissie met het doel het ledenta^ uit te breiden, werd benoemd, sloot de voorzitter te kwart over 10 deze vergadering. JAARLIJKSCH BEZOEK VAN DE DOMINION TEACHERS. Heden hebben de onderwijzers uit de En- gelsche Dominions hun iaarlijksch bezoek gebracht aan onze stad. Het gezelschap, dat voor het grootste gedeelte uit dames be stond, arriveerde te 11 uur precies uit Den Haag met een auto car in onze stad voor de Lakenhal waar het ontvangen werd door het gemeentebestuur. De burgemeester, Mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen. hield een begroe tingsrede, waarin hij vele interessante bij zonderheden uit de geschiedenis van ons land en in 't bijzonder over onze stad mede- doelde. Deze rede werd beantwoord door den leider van het gezelschap, Mr. Cowan, die in een geestige toespraak de gastvrijheid van onze stad roemde en aan zijn bewondering van haar merkwaardigheid uiting gaf. Onder leiding van den heer Coert, direc teur van het museum, werd daarna de La kenhal bezichtigd. Daarna begaf het gezel schap zich naar den Burcht, om deze oud- sta Leidsche bezienswaardigheid te bezich tigen. Nadat in het café-restaurant „In den Vergulden Turk" de lunch was gebruikt, werd in daarvoor door het gemeentebestuur beschikbaar gestelde cars de stad bezich tigd. Nadat ook nog een bezoek gebracht was aan het Rijnlandshuis, begaf het gezel schap zich te half vier naar de Academie, waar eenige leden van den Senaat aanwezig waren om de gasten te begroeten. Te circa vier uur keerde het gezelschap weer per auto-car naar Den Haag terug. VERVOERSOPBRENGSTEN N. Z. H. T. M. De vervoersopbrengsten van de N. Z. H. T M over de maand Maart hebben bedra gen wat betreft de lijn Scheveningen—Lei den— Katwijk/Noordwijk (inclusief stadslijn Leiden) f 100.519.— en wat betreft de lijn Leiden—Haarlem f 32.022.—. DE VEREENIGING SCHADE-COMMISSIE RIJNLAND De Jaarvergadering. De Vereeniging Sclhade-Commissie Rijn land, een Vereeniging van leveranciers en onderaannemers het bouwvak betreffende hield een dezer dagen haar jaarvergadering in een der zalen van 't restaurant „In den Vergulden Turk" te Leiden. Nadat de voorzitter, de heer P. A. Wer- nink Jr., de talrijke aanwegige leden had welkom gcheeten, bracht de secretaris, mr. F. J. J. Trapman, het jaarverslag uit, waar uit bleek dat de vereeniging bloeit en op bevredigende resultaten kan bogen. De Ver eeniging trad meermalen in verbinding met architecten en principalen. In verband met het batig saldo over het jaar 1932 kon tot een contributie-verlaging met 15 pCL voor het jaar 1933 worden over- aftreden de bestuursleden, de lieeren P. A. Wernink Jr., P. L. van Hoeken, J. Ar- noldus en A. P. Blok. werden met algemeene stemmen herkozen. De vereeniging bestaat thans uit: 28 leden leveranciers, 22 leden onderaannemers en vereenigiogen van onderaannemers res.p. .vertegenwoordigende 26 en 21 aangeslotenen. De vergadering besloot tot het instellen eener propaganda-commissae tot verhooging yan het aantal leden en donateurs. Na eenige huishoudelijke besprekingen werd de vergadering gesloten. JAARVERGADERING BOND VAN CHR. ZANGVEREENIGINGEN IN NEDERLAND Tweede Paaschdag te Leiden Ter gelegenheid van het tien-jarig bestaan van de Ring Leiden en omstreken van den Bond van Chr. Zangverenigingen zal de jaarvergadering van den Bond gehouden worden te Leiden in de kleine zaal dei- Stadsgehoorzaal op 17 en 18 April a^>. Het hoofdbestuur en de afgevaardigden zullen door het Ring-bestuur op 17 April, des nam. te 1 uur worden ontvangen. Om half twee houdt de Bondsvoorzitter, de heer J. Pio- terson Moens, de openingsrede. Hierna wordt om half drie een rijtoer ge houden door de bollenvelden naar Sassen- heim, waar te drie uur het hoofdbestuur, de afgevaardigden en het ringbestuur dooi den burgemeester van Saissenheim in liet nieuwe raadhuis zullen worden ontvangen. Des avonds te half acht biedt de Chr. Ora torium Vereen. „Con Amore" in de groote Stadszaal een concert aan, waaraan ver schillende bekende -solisten o.a. mevr. Jo Vincent, hun medewerking zullen verleenen Voor deze gelegenheid zijn de prijzen der toegangskaarten zeer laag gesteld. Voor verdere bijzonderheden aangaande 'dit concert verwijzen wij naar de adverten tie in ons nummer van Zaterdag j.L 40-JARIG JUBILEUM G. J, FLIM EEN HARTELIJKE HULDIGING De bedrijfschef van het Kamerlingh On- nes-Laboratorium, de heer G. J. Flim, is Zaterdagmiddag in de groote collegezaal van het Laboratorium gehuldigd ter gelegenheid an zijn 409-jarige ambtsvervulling. Zeer elen waren opgekomen om van deze hul diging getuige te zijn, o.a. de professoren Keesom, de Haas en Ehrenfest en de familie Kamerliingh Onnes. De jubilaris werd in de eerste plaats toegesproken door Prof. Dr. H. W. Keesom, die begon met te herinneren aan het zilveren jubileum van den heer Flim. Hij werd toen toegesproken door Prof. Kamerlingh Onnes, die o.a. den wensch uit sprak, dat de heer Flim ook nog zijn gouden jubileum zou mogen beleven. De vrienden van den jubilaris hebben echter zoo lang niet willen wachten, maar reeds thans uiting willen geven aan hun gevoelens van hoog achting en waardeering jegens den jubilaris. Spr. memoreerde daarna verschillende be langrijke gebeurtenissen in het Laboratori-, urn en wees er op, dat de jubilaris daarbij steeds de ziel va:i de handeling was. Voor allen van afd. I en voor velen van afd. II is de jubilaris steeds de vraagbaak geweest Dit is een gevolg van zijn groote kunde, maar ook van het feil, dat hij zich altijd weet te geven en niets voor hem te veel is. Spr. hoopte nog vele jaren met den jubilaris te mogen samenwerken. Er is ook nog samen te werken. Nog verschillende wetenschappe lijke experimenten zullen in de naaste toe komst ter hand moeten worden genomen. Wanneer spr. hulde en dank brengt aan den jubilaris dan doet hij dat ook namens ver- erschiilcnde buitenlandsche geleerden, die den jubilaris kennen en altijd met groote waardeering over Item spreken. Tenslotte bood spr. den jubilaris een geschenk onder couvert aan, dat hem in de gelegenheid cal stellen tot 't maken van een buitenlandsche reis. Tweede spr. was Prof. Dr. W. J. de Haas, die het woord voerde namens de Vereeniging tot bevordering van de opleiding van in strumentmaker, waarvan de jubilaris leeraar is. Spr. roemde den jubilaris om zijn ver nuft, zijn geestdrift en ijver, waarmede hij op zijn leerlingen een levenwekkende in- loed heeft. Dat de Instrumentmakersschool een zoo goede naam heeft is voor een niet gering deel aan het werk van den jubilaris te danken. Vervolgens werd door een zoon van wijlen Prof. Kamerlingh Onnes namens den heer O. Kamerlingh Onnes aan den jubilaris zijn geschilderd portret aangeboden, vervaardigd door den heer H. H. Kamerlingh Onnes. Op het schilderij staat de jubilaris in zijn labo ratoriumjasje voor het toestel, door hem ver vaardigd waarmede het helium is vloeibaar gemaakt. Tenslotte sprak nog namens heel het we tenschappelijk en technisch personeel, de adjunct-directeur van het laboratorium, Dr. C. A. CrommeWn die den jubilaris noemde de schakel tusschen wetenschap en techniek n het laboratorium cn hem nog vele jaren an geluk en vruchtbare arbeid toewenschte. De jubilaris werd daarna door de talrijke aanwezigen persoonlijk geluk gewenscht AANBESTEDING. Gedep. Staten van Zuid-Holland hebben heden in het gebouw van het Prov. bestuur aanbesteed: het maken van den onderbouw der Spanjaardsbrug, met bijkomende wer ken, onder de gemeenten Leiden en Leider dorp. Laagste inschrijver was: G. A. Koning te Voorschoten, voor f 02.380, K. VAN K. RIJNLAND Nieuwe i n s c h r ij v i n g. J. A. Ban ning (f). Leiden, Haarlemmerstraat 247, Ko- revaarstraat 2, Noordeinde, 54. hoofdz.: Den Haag, Pletterijstraat 28/30. Exploitatie van inkels in banket en chocolade. W ij z i g i n g. 8 April. J. van Iterson. Rijnsburg, Hofstraat 13c. Handel in onroe rende goederen. Uittr. E.: J. .van Iterson, Rijnsburg. B. F. KRANTZ f In den afgeloopen nacht is plotseling over leden op 49-jarigen leeftijd de B. F. Krantz, lid van de bekende firma J. J. Krantz's La kenfabriek. De overledene werd 8 Maart 1884 alhier geboren. Hij heeft in zijn leven een groote belangstelling aan den dag gelegd voor allerlei maatschappelijke vraagstukken. Hij was voorzitter van de Leidsche Vereeni ging voor Indu6trieelen, vele jaren lid van de Gezondheidscommissie, lid van de Com missie voor Sociale Zaken, mede-stichter en secretaris-penningmeester van de Leidsche Hout, lid van de reorganisatie-commissie voor het Academisch Ziekenhuis, waarvoor hij door de Regeering werd benoemd tot officier in de Orde van Oranje- Nassau. Hij was voorts lid van de commissie' voor de reorganisatie van de Rijksklinieken te Utrecht, voorzitter van het Verbond van Nederlandsche werkgevers .bestuurslid van de voormalige Bond van Nederlandsche Fa- brikanten-vereeniginpen en lid van de Rijks commissie voor de werkverruiming, lid van het rijksinstitiuut voor de zuivering van af valwater. Hij heeft eenige werken geschreven o.a. over het zoutgehalte van het Leidsche .gracht 'ater en over de weergeld-belasting. De heer Krantz was in onze stad een zeer bekende persoonlijkheid die ook in stilte zeer veel goed werk heeft verricht en wiens verscheiden door zeer velen met ont steltenis en ontroering zal worden ver nomen. De begrafenis van het stoffelijk overschot zal plaats hebben op de begraafplaats Rhijnhof, Woensdag a.s. des middags te 12 uur. BURGERLIJKE STAND C M van Oosten 23 j. P de Keizer 24 j. en J G Monfils 21 j. .7 S v d Werff 28 j. en J M C Baklcer 26j M J v d Ende 31 J. en C BEVALLEN: S M Meerburg:—Bi OVERLEDEN: W H Brakel wedn 77 j. - Zandvliet wedn 94 J. J W A Ort wed 81 j,. Uit den Omtrek ALPHEN AAN DEN RIJN COOP. BOERENLEENBANK In de algemeene jaarlijkschc vergadering van de coöp. boerenleenbank bracht de kas-' sier verslag uit, waaruit bleeik, dat het aantal relaties zich nog gestadig uitbreidt. Een omzet wend bereikt van f 4.843.076,35; in 1931 f 6.257.666,32. Ia 1932 werden aan nieuwe cliënten uit gereikt 62 spaarbankboekjes. 6 deposito- boekjbe en 5 rek. courantboekjes terwijl nog diverse rekeningen zonder boekje werden geoppiid. Het a.nntal leden bedroeg 31 Der. 1931 341; vorig jaar 31 Dcc. 332. Per 31 Dec. 1932 administreerde men 165-4 rekeningen; in 1931 1649. De bank is kerngezond, aldus besluit het verslag, dat een woord van gedachtenis wijdt aan wijlen den heer Jongenburger, lid van den Raad van Toezicht. Het aftredend bestuurslid, de heer G. v. d. Meer werd her kozen, terwijl eveneens het aftredend lid van den Raad van Toezicht de heer J. de Wit erd herkozen. In de vacature ontstaan door het over lijden van den heer L. C. Jongenburger werd gekozen de heer W. J. Spreij. Hierna werd de vergadering door den heer B. Lemkes gesloten. 15-JARIG BESTAAN AFDEELING ALPHEN AAN DEN RIJN NED. CHR. BOUW ARBEIDERSBOND De heer C. Koren vijftien jaar voorzitter In het gebouw „Concordia" herdacht de afd. Alphen aan den Rijn van den Ned. Christelijkcn Bouwarbeidersbond onder veel belangstelling haar vijftienjarig bestaan De vergadering werd geopend door den heer C. Koren, voorzitter, nadat gezongen was Ps. 75 1. De voorzitter leest Exodus 15 en spreekt naar aanleiding hiervan een woord van troost inzonderheid met betrek king tot de vele moeilijkheden van de werkloozen leden. Hoofdbestuur, eere-leden en afgevaardigden Chr. Besturenbond en de vele aanwezigen heet de voorzitter hartelijk welkom. Gememoreerd wordt, dat de be stuursleden J. v. Wijngaarden en A. Stig- ter resp. 13 cn 12ya jaar in het bestuur zit ting hebben. Het jaarverslag wordt gelezen door den heer P. Vonk. Verschillende jaar tallen passeeren de revue met betrekkiug tot ledentallen, verschillende bestuursleden alsmede de actie in verschillende coll. con tracten en vacantiedagen. Bij de oprichting was het ledental 13 en thans 96. Als bijzonderheid vermeldt de secretaris, dat de voorzitter van de oprichting af on onderbroken de voorzittershamer heeft ge- handteerd, hetwelk hem zeer goed toever trouwd is. Met de beste wenschen voor de toekomst sluit de secretaris zijn jaarverslag. De penningmeester de heer J. v. Wijn gaarden geeft het financieel verslag; waar uit blijkt, dat er in de afdeeling heel wat geld verhandeld wordt. In totaal werd om gezet f 9076.30. waarbij niet inbegrepen een bedrag van pl.m. 6000.— aan- steungelden. Aan twee leden, die de afdeelinig gaan verlaten wegens 70-jarigen leeftijd, n.l. de beer C. Boele en Th. J. de Jeu wordt een diploma uitgereikt, vervaardigd door het bestuurslid P. I-Iarts. Waardeerende woor den spreekt de voorzitter tot de vertrekken de leden. Door den penningmeester wordt aan Th. J. de Jeu nog een envelop met in houd overhandigd. Beide scheidende leden betuigen hun oprechten dank en wenschen afdeeling en Bond Gods zegen toe. Vervolgens verkrijgt de le secretaris, de heer A. Stigter, de gelegenheid de vergade ring toe te spreken. Spreker wijst op de moeilijkheid om in duistere tijden een fees telijke jaarvergadering te houden. Bijzon der staat spr. stil bij de letters van den Bond N.C.V. „Nederlandsche" is paraat zijn: „Christelijke" is de Chr. beginselen uit dra gen in het maatschappelijk leven en „Bouw arbeiders" is door alle groepen verbetering aanbrengen van het groote maatschappe lijke bouwwerk. Namens de feestcommissie spreekt de heei C. P. de Jong. Aan de jubileerende be stuursleden worden palmen in pot uitge reikt, hetwelk een hartelijk aplaus der aan wezigen uitlokt. Hierna volgde de mooie samenspraak „Ongewenscht bezoek". Hoofdbestuurder de heer Moll spreekt de vergadering toe en laat van de oprichting af het leven der afdeeling de revue passee ren. Deze toespraak, die geheel op rijm ls gesteld, wordt besloten met de opwekking om pal te staan voor het christelijk begin- De afgevaardigde van den Chr. Besturen bond, de heer W. Geerlof, feliciteert afdee ling en bestuursleden en spreekt de leden toe in dezen tijd het oog op God gericht te houden. Muziek van de heeren Snel en Koren wis selen een en ander af. Na het meer officice- le gedeelte blijft men nog eenigen tijd ge zellig bijeen, waarbij ijverige dames voor de consumptie zorgen. Deze zeer gezellige herdenkingsvergade ring wordt door den voorzitter met dankge bed gesloten, nadat gezongen is Gez. 801. AANBESTEDING Door B. en W. werd Zaterdagmorgen in het secretariegebouw in het openbaar aan besteed het maken van drie bruggen, een beschoeiing en een stuwdam van gewapend beton met bijkomende werken aan de Lin- denhovestraat. De inschrijvingen waren als volgt: C. Koppe, 6130.-; W. Barreve d, 5546.—; G. Gesman en Zoetemeijer, 5243; C. de Raat en J. Tolk, 4860.—. De gunning werd aangehouden. GUNNING Aan de aannemers Gebr. v. Wijk en Bons alhier is opgedragen het bouwen van een landbouwers woning te Reeuwijk. De bouw is voor rekening van mevr. wed. Oosterling te Voorburg, en de aannemers waren op één na de laagste inschrijvers voor 13.725, HAZERSWOUDE WERKLOOZEN Bij het correspondentschap voor arbeids bemiddeling zijn 179 personen als werkloos ingeschreven, waarvan 57 steuntrekkend. A.R. KIESVEREENIGING Dinsdag 11 April a.s. des avonds half acht hoopt in het gymnastieklokaal der Chr. School voor de" A.R. Kiesverecniging op te treden Dr C. Beekonkamp, te Leiden, met uls onderwerp: Een zaak van vertrouwen. Laten alle leden met hun vrouwen deze be langrijke vergadering bijwonen en ook an deren daartoe opwekken. KATWIJK AAN DEN RIJN VERGADERING VAN OUD-LEERLINGIN VAN TUINBOUWCURSUSSEN De afd. „Katwijk" van den Bond van oud leerlingen van Tuinbouwcursussen hield in „de Roskam" een ledenvergadering. De voorzitter, de heer C. van Zijst, opende te ruim acht uur de vergadering. Na een kort openingswoord, waarin de leden harte lijk welkom werden geheetcn, kreeg de se cretaris, de heer J. Heemskerk Ant.zn, ge legenheid de notulen van de vorige verga dering te lezen, die onder dank onveran derd werden vastgesteld. Dan was aan de orde bestuursverkiezing. Aftredend waren de hoeren G. Oosterlee en J. Heemskerk, terwijl er één vacature was. De aftredenden werden herkozen. In do opengekomen plaats werd gekozen de heer A. Verhart. Allen namen hun herbenoeming en benoeming aan. In de kascomraissie werden gekozen de heeren A. Durieux A.zn, C. van Leeuwen en C. van der Does. Hierna werd gepauzeerd. Tijdens de pauze werd de inzending Narcissen van den heer J. Heemskerk Ant.zn door de keurings commissie, bestaande uit de heeren J. de Zwart, A. Verhart en A. Vooijs, beoordeeld. Aan deze groep werden 13 punten toegekend Vervolgens behandelde de heer A. Berk- hey het onderwerp: De hyacinthen-cultuur. Op keurige wijze werden door inleider be handeld de volgende punten: le de teelt wijze; 2e do schuurbehandeling; 3e de ziektebestrijding. De voorzitter zegt den inleider dank voor de leerzame behandeling van dit onderwerp en spreekt den wensch uit, dat het tot lee ring der leden mag zijn. Na rondvraag, die geen bijzonderheden opleverde, sloot de voorzitter onder dank ■oor de opkomst, deze geanimeerde verga dering. EMMABLOEM De verkoop der Emmabloem zal in Kat wijk a. d. Rijn gehouden worden op Woens dag 12 April. RECTIFICATIE In de mededeeling in het blad van 6 April 1933, dat de Kwak el weer een onderwerp van bespreking in den Raad zal gaan uit maken, is een tusschen haakjes geplaatste tusschenzin opgenomen, die tot misvatting aanleiding zou kunnen geven. Uitdrukkelijk worde daarom hier vastge steld dat het daarin genoemde bedrag van f 7800 betrekking had op een totaal an dei- project dan nu werd voorgesteld en hetwelk reeds in Nov. 1925 werd opgemaakt, echte/ niet door openbare werken, doch door de gemeente-adviseurs van destijds en welk bedrag js overgenomen door B. en W. en om vermeld in het praeadvies voor de raadszitting van 10 Dec. 1930, waarin woor- delijk staat „daar een nieuwe brug, met het oog op de eischen van het scheepvaartver keer een grootere doorvaartwijdte zou moe ten bezitten dan de voormalige Kwakelbrug, zouden die kosten ongeveer f 7800 bedra gen". Niet ondienstig is het, in verband met 't bovenstaande, enkele zinnen uit het raads- verslag van 10 Dec. 1930 over te nemen. Na dat het praeadvies van B. en W". om op de vele adressen waarin een nieuwe oeverver binding werd gevraagd, verworpen was m®t 8 tegen 7 stemmen, kwam de heer v. d. Zwan met een voorstel dat luidde als volgt: „de raad verleene aan B. en W. een crediet van ten hoogste f 3000 om een oeververbin ding te maken ter plaatse van de oude Kwakelbrug". De voorzitter vraagt aan den heer v. d. Zwan waarop dat cijfer steunt. De heer v. d. Zwan zegt dat ihij, noch aan het gemeentehuis, noch aan Openb. werken te weten is kunnen komen waarop het cij fer van f 7800 dat B. en W. opgaven steunt. De voorzitter vraagt, of de heer v. d. Zwan soms meent dat B. en W. met cijfers spelen". Thans blijkt, en we stellen er prijs op dit te kunnen rectificeeren, dat dit cijfer van f 7800 niet komt van openb. werken. KATWIJK AAN ZEE TRAWLVISSCHERIJ De laatste week zijn door de lage visch- prijzen de besommingen der loggers onvoel- doende gebleven. Meerdere loggers bleven na een reis van bijna 14 dagen beneden f 800. De loggers die hier boven kwamen, brachten buitengewoon veel tongen aan, zoodat hierdoor een hoogere besomming valt tc verklaren. De uitvoer, waarop bij den aanvang van deze maand was gehoopt, is door overschrijding van het vorige contin gent achterwege gebleven. Bovendien is deze weken de panharing een geduchte concur rent voor de Noordzeevisch, als andere na- deelige omstandigheid is de schoonmaak te poepien, waardoor de huisvrouw veelal aan de „makkelijkste" kost de voorkeur geeft, terwijl de lage eierprijs ook geen goed doet. NAAR DE WESTKUST De vorige week is het eerste schip der Katwijksche vloot naar de Westkust ver trokken Het betreft hier de K.W. 74, „Ex celsior' van de Mij. Ke-nnemerland. BAZARDAG In het Clubhuis aan de Zuidstraat werd door de Padvindsters van het N. M. G. een bazardag gehouden die een groot succes is geworden. Nagenoeg alle artikelen groo- tendeels zelf vervaardigd, verwisselden van eigenaar. Het geld dat over is, gaat naar de zieken. KATWIJK I—QUICK BOYS Hl Een vlot gespeelde wedstrijd, waarin nochtans de doelpunten ontbreken, hoewel de gelegenheid hiertoe zich telkens voor deed. Mocht een enkele keer voor Q. B. een doorboring van Katwijksch doel zeker lij ken dan wist keeper Schaap, die uitstekend op dreef was, dit te verhinderen. Voor Q.B. was deze wedstrijd een tegenvaller, daar deze club door dit gelijk spel geen kans meer heeft op het kampioenschap in haar afdeeling. JAARVERGADERING Morgenavond half acht jaarvergadering van de Knapenvereen., onrferafd. van de Chr. Jeugd Organisatie in de Groote Zaal. O.a. zullen door Zendeling v. d. Ent licht beelden worden vertoond. ORDEVERSTORING Door velen, niet het minst door bewoners van de Voorstraat wordt geklaagd, dat al daar geregeld 's avonds de orde wordt ver stoord. Voorbijgangers werden gehinderd en het. verkeer belemmerd, veelal door jeug dige personen. Door de politie zal hiertegen voortaan streng worden opgetreden. VOOR DE VISSCHERS Vanaf 1 Januari 1933 bestaat de verplich ting, dat ieder die wacht doet op een vis- schersvaartuig, een certificaat moet hebben van kennis der internationale bepaling op het uitwijken. Tot op heden werd hieraan nog niet streng do hand gehouden. In het vervolg zal dit voorschrift nauwkeurig moe ten worden nageleefd. Het gevolg daarvan is, dat velen zich aan de visschenjschool hebben aangemeld tot het verkrijgen van dit certificaat, zoodat de directeur, de heer C Varkevissr besloten heeft deze week een aparten avondcursus te openen voor hen, die door hun werk overdag niet in staat zijn om den dagcursus te kunnen bijwonen. CRISIS-COMITé Op de algemeene vergadering van het Crisis-Comité, die 6 April gehouden werd, waren nagenoeg alle leden bijeen Nadat de voorzitter, de heer Veltkamp tot de aanwezigen een woord van welkom had gericht, zette hij het doel dezer algemeene vergadering uiteen. Het Comité is in zijn geheel verantwoordelijk voor de juiste be stemming en aanwending der gelden. Een controle over de inkomsten en uitgaven van het comité zal straks door een rijks-accoun tant plaats hebben en deze controle mag een waarborg worden geacht voor de juiste 'stemming der gelden. Dan worden de notulen der vorige verga dering gelezen, die, behoudens een kleine aanvulling, worden goedgekeurd. Vervolgens brengt de penningmeester, no taris H. Eerdbeek, verslag uit over den toe stand der kas. Deze geeft een keurig rap port over de ontvangsten en uitgaven, over zichtelijk gerubriceerd en gespecificeerd. De ontvangsten geven een totaal aan van f 8.699.24, de uitgaven f 5.419.60, zoodat een saldo resteert van f 3.279.64. De heer Eerd beek heeft van de vergadering een applausje in ontvangst te nemen voor zijn keurig overzicht Dan verkrijgt de secretaris, de heer G. Meijer, gelegenheid zijn verslag uit te bren gen. Na een inleidende beschouwing en een overzicht nopens de samenstelling van het Comité volgt een overzicht van de gehouden uildeelingen. Wij ontleenen daaraan het volgende: Gedurende het tijdvak 19 October 193231 Maart 1933 werd verstrekt: aan cassabons a f 1 f 2.369, 12638 stuks bokking, 2406 pond spek, 4566 pond bruine boonen. 2578 pond rijst 5S0 kg. aardappelen, 100 pond bloem, 200 pond gr. erwten, 1418 pak ken kindermeel, 300 pakjes tabak van één ons. Totaal in geld uitgedrukt circa f 4000. Aan kleeding, schoeisel, etc. is verstrekt een waarde van circa f 3700. De voorzitter zegt den secretaris dank voor zijn nauwkeurig verslag. Bij monde van mevr. de Jong wordt dan uitgebracht het verslag over de verstrekte kleeding, welk verslag was samengesteld door mevr. Parlevliet. Talrijke kleeding- stukken, in totaal 2254 stuks, werden door het Comité uitgereikt De voorzitter dankte mevr. de Jong en de verdere leden van het Dames-Comité harte lijk voor den belangrijken arbeid ten bate van het Crisis-Comité verricht Ook de vel schillende meisjes-kransjes, welke in alle stilte voor het Comité kleederen hebben ver vaardigd, wil hij in zijn dank betrekken. De heer C. van Tongeren verklaart onder den indruk te zijn over de prestaties van 't Comité. De cijfers betreffende de uitdeeling hebben hem met verbazing en verwonde ring vervuld en hij wil gaarne uiting geven aan zijn waardeering voor de wijze, waar op het Comité zijn taak opvat De Voorzitter zegt den heer v. Tongeren dank voor zijn sympathieke woorden en be vestigt, dat de arbeid van het Comité heel wat meer van de leden vergt dan van bui tenaf kan worden -waargenomen. Vervolgens wordt het voorstel gedaan om van-af 15 Mei a s. tot nader order de steun* uitkeeringon stop te zetten, opdat in het na jaar weer met nieuwen moed kan worden begonnen. Dit voorstel wordt aangenomen, waarna de voorzitter deze zeer geanimeerde vergadering sluit. KOUDEKERK bekroonde koeien- De heer H. Frank, wonende te Den Haag, behaalde met zijn inzonding van drie vette koeien, gemest op zijn boerderij alhier, op de Paaschveetentoonstelling te Amsterdam een eerste en een derde prijs en een eer volle vermelding, op de tentoonstelling te Rotterdam een tweede prijs en te Zaandam twee tweede prijzen. LISSE GEM. ARBEIDSBEURS Bij -de Gem. Arbeidsbeurs staan als werk zoekenden ingeschreven 304 landarbeiders, 52 bouwvakarbeiders en 42 tot andere vak ken beh oorend. zilveren jubileum De heer P. van Bezu heeft Zaterdag onder veel belangstelling zijn zilveren jubleum mogen herdenken als verslaggever voor de R.K. pers. „nederland en oranje". De jaarvergadering der A. R. Kiesvereen. „Nederland en Oranje" alhier zal op Dins dag 11 April, 's avonds 8 uur, in „Rehoboth" worden gehouden. NOORDWIJKERHOUT aanrijding Op 100 M. afstand van de plaats waar eenige weken geleden een wielrenner dood gereden is, heeft Zaterdagmiddag wederom een ernstig ongeluk plaats gehad. De 59- jarige K. reed van de richting Noordwijker- hout komende aan de rechterkant van den weg, en stak zonder zich te vergewissen of de weg veilig was, en zonder een teeken te geven over naar de linkerkant van den weg om zich naar een zich daar bevindend pad te begeven. Een luxe auto uit dezelfde richting komende reed den wielrijder aan. De man werd door het spatbord gegrepen. De bestuurder kwam mot zijn auto door het heftige remmen aan de linkerzijde van den weg tegen een berm aan. Ernstig gewond werd de wielrijder naar zijn huis aan do 's~Gravendamsche weg vervoerd. De schuld dezer aanrijding ligt bij den wielrijder. Programma 1: Iedei HUversu gramma 3: 813.50 Langenborg 13.50 16.35: Daventry 16.3518 Brussel VI 18 —19.20 Lan&enberg' 19.20 Brussel Fr. Radio Nieuws. GEMEENTELIJKE RADIODISTRIBUTIE iran 8—24 uur 2; lederen dag van 824 uur RIJNSBURG BLOEMENHANDEL 't Is de laatste tijd droevig gesteld voor _3 bloementrekkers. Het is zelfs vorig jaar niet zoo slecht geweest als deze twee weken Het zonnige weer doet de aanvoer geweldig stijgen en de prijzen dalen. Voor export kaai niet worden gekocht, zoodat de binnenland- sche markt alles moet verzwelgen. Betaald werd voor tulpen per dozijn: Prins van Oos tenrijk 58 ct.Bartigon 510 cent; Pros perity 4—7 ctent; Pelikaan 813 ct; Muril- )o 5—0 ct; Couleur de Cardinal 8—13 ct.; Ibis 68 ct; Theeroos 7—10 ct; Duchesse de Parma 8—14 cent; Bartigon 6—11 ct.; Cramoisie Brillaait 46 ct; Flamingo 48 ct.; Herman Schlegel 58 ct.; La Reine 4 7 ct.; mr v d Hoeff S—12 ct; Rijzende Zon 10—15 ct; Elisabeth 10—15 ct; Red Admi raal 712 ct.; Bartigon 611 ct.; Peach Blossom 6—11 ct; Narcissen per 1ÖÖ bos f 1.20—2.60. Behalve uit de kassen komen ook veel Narcissen van den kouden grond en tevens veel tulpen uit de koude kassen. SASSENHEIM EMMA-BLOEMCOLLECTE Op Donderdag a.s. zal alhier de jaarlijk- sche Emma-bloemcol'leete worden gehouden ten bate van de t.b.c.-bestrijding ORANJEVEREENIGING Heden vergadert de Oranjevereeniging in het K. S. A.-gebouw Behalve de gewone huis houdelijke werkzaamheden zal worden ge sproken over de Willem van Oranje-herden king, BESTUURSVERKIEZING In liet Bestuur van het K. S. A.-gebouw is gekozen M. Beyk, aftredend, en de heer J. Kortekaas in de plaats van Mej. Haastrecht PROCES-VERBAAL In den nacht van Zaterdag op Zondag is tegen een S,D.A.P,-er procesverbaal opge maakt wegens het plakken van verkiezings- bifl'jetten op de betonnen palen van de tram lijn. RATTENVERDELGING Op de vuilnisbergplaats aan de Kooi is iemand van Gemeentewege tijdelijk aange steld om de talrijke ratten te verdelgen. De vorige week werden er reeds een kleine 50 onschadelijk gemaakt DIEFSTAL De politie kwam tot de ontdekking dat op het land van den kooiboer eenden-eieren werden ontvreemd. Een heele emmer met eieren werd in beslag genomen en de beide daders gearresteerd. VALKENBURG collecten ned. herv .kerk. De collecten hebben gedurende de maand Maart bedragen: voor de diaconie f 38.00%, voor de Kerk f 79,51%, de inhoud der bussen was f 16,48, terwijl de maandelijksche col lecte f 25.96 opbradht. BURGERLIJKER STAND. Ondertrouwd: Johannes Zandbergen, Val kenburg, en Johanna Hermans, Rijnsburg. VOORSCHOTEN CRISSIS-COMITE Het pl. Crisis-Comité deelt mede, da/t in de afgeloopen maand door het werkcomité drie vergaderingen werden gehouden. In die vergaderingen werden 23 aanvra gen om steun behandeld. Met enkele nagekomen giften heeft het totao 1 van den bloempjesverkoop de som van f 143.55 opgebracht en het Comité is dank baar voor derre bijdrage ook de verkoopsters zij hierbij nogmaals dank gebracht Was het Comité niet verrast met een gift van f 100.geschonken door een geacht plaats gen ct zij zou de op haar genomen verplich tingen nu haast al niet meer kunnen nako men. Dankbaar is ook het Comité voor de haar steeds toegezonden maandelijksche bij dragen die zij op haar giro-rekening No. 191800 mag ontvangen, dat nog velen dit voorbeeld mogen volgen. Het Comité hoopt diligent te blijven met de steun die zij hierin ontvangt. De seore- taris-penningm. houdt in den vervolge alleen zitting in het Raadhuis des Maandags van 4 tot 5 uur. HARTVERLAMMING Gistermiddag is in de tram, die te zes uur uit den Haag hier arriveerde, ter hoog te van de Papelaan, een heer onwel gewor den. Dr M. v. d. Staal, bij wiens woning de tram stopte constateerde, dat de passagier reeds was overleden aan hartverlamming. Later is het stoffelijk overschot naar de woonplaats Haarlem vervoerd WADDINXVEEN DE KOMENDE KAMERVERKIEZING J.l. Vrijdagavond trad voor de A.-R- Kjes- vereeniging alhier een drietal sprekers 'op. Als eerste spreker trad op Ds Goslinga van Utrecht die het historische bestaan der A. R. partij schetste, waaruit de andere groepen zooals C.-H.i S.G.P. en H.G.S. geboren zyn als stekken van één stam. Daarna sprak de heer Van Dobben de Eruijn, burgemeester van Bodegraven, die de Administratie van de N. Leidsche Courant lireestraat 123, Leiden Hiermede verzoek ik U in te schrijven als abonné op de N. Leidsche Courant voor minstens één jaar de volgende persoon (onenj De aanbrenger (ster): Naam: Naam: Adres: Adres: Dit biljet op te zenden aan de Administratie. Doorhalen wat niet verla-rtgd werdt. wij in tige r< der A Als Dr. H een k: in de maar ontzet leven de opi H. Col Van ml. ee Ds G< deze v Wü n hij al milita; van 1 to Del van ge: zetteli. lokaal TEG DRUI toeloo verga c het SI moest Jhr. heeft i organ: opend tisch wilde JOUW* in he het N iet°D stjlzw sehnih Christ minkt haat. zedeli; Brieve ras te toe lc rijkin nejisr ils ee ireet leroa «gnj van Moge ïeen Men J Duits ijk 1 eilene jete ::'naj blits Joden Maai- Jat li al Op eep v cotac' wde eld te be kelim positi erger de D en? De ":aar dit oi tr&ch Ui g dote het I tot h Dyits - - n

Nieuwe Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6