Staatsmij ncokes LIMBURG Voor centrale verwarmingen: *?5» H Qhzfat en -tfoofccCee&g&l Nederlandsche cokes uit Nederlandsche kolen. De cokesfabrieken der Staatsmijnen behooren tot de grootste en meest moderne ter wereld. De bij uitstek voor de cokesfabricage geschikte cokes kolen der Staatsmijnen worden ter plaatse verwerkt Zoo ontstaat een zuivere, harde, gebroken cokes van onovertroffen kwaliteit, die de verge lijking met het buitenland in ieder opzicht glansrijk kan doorstaan. Waar er dan ook geen enkele reden .s om aan he. vreemde product de de Staatsmijnen werk vinden, aan het voorkeur te geven, zult gi, er onge- w,erk ,e houden' Bestel daarom voor twufeld toe w.llen medewerken om Uw centrale «rwarm.ng uitsluitend: de meer dan 22.000 arbeiders, die in Emma-cokes der Staatsmijnen. 1_ DINSDAG 31 JANUARI 1933 land van Nijverheid en Industrie, van Romantiek en Natuurschoon BIJLAGE VAN DE NIEUWE LEIDSCHE COURANT 1 Bureau Breestraat 123 Leiden Tel. 2710 Postbus 20 Giro 58936 ,,Een van de Elf" Samen de nationale eenheid door Z.Exc. Jhr. Mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck Minister van Staat Minister van Binnenlandsche Zaken Gedurende een eeuw heefl Nederland gele genheid gehad zich te gewennen aan de aan wezigheid binnen zyn staatsverband van het laatst bijgekomen Nederlandsch gewest. En Limburg heeft zich in het verloop dier ruim honderd jaren meer en meer één gaan voelen met overig Nederland. Het bracht en brengt mee den rijkdom zijner akkers en bosschen, zijner heuvelen en mijnen den eigen aard ook zijner bevol king. De eerste zij worden in steeds stijgende mate gekend en op prijs gesteld in het gan- sche Vaderland. En die eigen volksaard? Rekent overig Nederland daarmee voldoende? Wie kennen Limburg, zooals het eigenlijk gekend diende to zijn? Limburg is mooi en aantrekkelijk om zijn natuurschoon, om zijn monumenten van kunst en oude kuituur, om zijn bedrijvige Mijnstreek, om het vele, dat daar getuigt van vooruitgang en oorspronkelijken onder nemingsdurf. Limburg vermag onze phantasie te ver plaatsen naar een roemrijk verleden van een klassieke stad als Maastricht, 'waar de grijze St. Servaes, het S'sdhuis ons van een ge- wichtigen tijd verhalen en aan onze belang stelling voor de Vaderlandsche geschiedenis een steunpunt bieden. Limburg bezit „antiquiteiten" als de Abdij van Rolduc, als het kasteel van Hoensbroek en zoovele andere „burchten uit een grijs verleden". Limburg wil ook den vaderlandschen rei ziger zijn St. Odiliënberg, zijn Susteren, zijn schilderachtig kerkje van Asselt, zijn heer lijke Munsterkerk van Roermond wel eens toonen. Limburg gaat trotsch op wat is tot stand gebracht door de voorbeeldige Mijnindustrie, op wat overheid en particulieren hebben ten koste gelegd om den zwarten schat uit den rijken bodem te delven. Limburg koestert eerbiqd voor zijn eer biedwaardig verleden, doch het weet met zijn tijd mede te gaan als het er om gaat het heden aan te passen aan de eischen op soci aal-, hygiënisch- en ontwikkelingsgebied van den nieuwen tijd. Limbuig heeft dit bewezen en bewijst het iederen dag, die het vooruit brengt naar een bloeiender toekomst. Limburg komt wel zeer in het bijzonder in aanmerking, om gekend en bemind te worden als „één van de elf", die samen de nationale eenheid vormen. Limburg maakte in de loop der eeuwen tijden door van opbloei en tijden van neer gang. Roermond Waar 't gouden beeld in 't zonlicht staat Op hoogen torentrans, De Maas en Roer vereenigd gaat In lichten golvendans. Hoera! daar ligt mijn vaderstad Mijn oud en trouw Roermond. Hoera! daar ligt mijn vaderstad Mijn oud en trouw Roermond. Waar 't koepeldragend Munster rijst Met torens rijk versierd, Het volk der Muzen schoonheid prijst Met spel en zangen viert. Hoera! daar ligt mijn vaderstad Mijn oud en trouw Roermond. Hoera! daar ligt mijn vaderstad Mijn oud en trouw Roermond. Waar Godsdienst zich aan burgerzin Aan hechte vriendschap paart, De eerbied aan de landvorstin Als kleinood wordt bewaard. Hoera! daar ligt mijn vaderstad Mijn oud en trouw Roermond. Hoera! daar ligt mijn vaderstad Mijn oud en trouw Roermond. Een aardig kijkje in Roermond Thans deelt het in het lot van overig Nederland, bevindt het zich in een alles neer halende wereldcrisis. Hoe zal ieder van ons, hoe zal de grootere en kleinere gemeenschap, waartoe wij behoo ren, uit die wereldcrisis te voorschijn tre den? Het antwoord daarop geeft de mate van offergezindheid en saamhoorigheid, die ten bate van het gemeenebest wordt aan den dag gelegd. Want wis en zeker volgt op de donkere dag van heden de zonneschijn van morgen. Ook voor ons tijdsgewricht geldt, dat de toekomst hen behoort, die op God en daar door op zich zelf vertrouwen! i

Nieuwe Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9