llirumr &tïhs([)t (Üourant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken 3e opvoedende kracht van de Pers BINNENLAND. Gemengd Nieuws. üral hl apoij U ABONNEKENTi kwartaal In l^idnn en In plant in waar 'n ag-Mitsrlinp gevestigd ia f2.35 rico per post f 2.35 -f portokosten. wepk 0.18 oor het Buitenland bij wekelijk- zending „450 dagenjkscho zending „5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 cent met Zondagsblad 7% cent ondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar Bureau: Breestriat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 NO. 3850 WOENSDAG 28 DECEMBER 1932 ADVZRTEN. t E N Van 1 tot 5 rpgelstTr,.f Elke Pegel meer0.2214 Ir.gpz. Mndorlpplingen van 15 rogpls m 2.30 Elke reppl meera 5.<5 Bij contract belanprijke korting. Voor het bevragen aan 't bureau wordt berekend f 0.10 ■"2e Jaargang :t. li Dr. Slotemaker de Bruine zegt in zijn mooie in het Duitsch geschreven boekje „Abraham Kuyper of Staatsman en Christen", handelend over Dr. Kuyper als journalist, ongeveer het volgende: Iedereen zal moeten erkennen, hoe groot de opvoedende en karaktervormende beteekenis van een dagblad is, dat alle politieke en sociale vragen principieel bij het licht der Schrift beziet. Dan groeit een gansch geslacht op, dat principieel oordeelt en met innerlijke zekerheid weet te onderscheiden. liet beteekent, dat de arbeider en de volksonderwijzer, de eenvoudige middenstander, de leider der jeugdbeweging en de dorpsdominé, het juiste bescheid weten te geven op de vragen van den dag en eigen levensbeschouwing kunnen verdedigen tegenover andersdenkenden. De politiek wordt voor zoo'n onderwezen kring niet een nood zakelijk kwaad of een arbeid van de tweede of derde rang. Steeds is zij principieel, steeds is zij dienst, dienst voor het volk. dienst in den hoogsten zin van het woord. Is het daarom te veel gevraagd aldoor propaganda voor ons blad te maken? Nu is de tijd daar wel zeer geschikt voor. Dat juist in deze weken de gelegenheid zoo schoon is om tc werken en te werven, is wel eiken lezer duidelijk. Men make gebruik van de bon welke in ieder nummer is afgedrukt. Nieuwe lezers ontvangen de krant gratis tot 1 Januari met inbegrip van ons prachtig Kerstnummer. DE DIRECTIE. Jil nummer bestaat uit TWEE biaoei EERSTE BLAD. Ambtenaarswedden Socialistische vakbeweging schakelt zich zelf uit De soc.-dem. nemen in het groote Vraagstuk van het gezond houden der openbare financiën vrijwel over de ge- heele linie niet het standpunt der ver antwoordelijkheid in, maar laten hu.i houding beheersehen door de vraag wat voor hun politieke propaganda het voor- déeligst is. Zij parasiteeren op anderer verantwoordelijkheid. Zeer duidelijk komt dat uit in geval len, dat beslissingen moeten worden ge- jet nomen, niet over het personeel in dienst der Arbeiderspers, maar over even- tueele loonsverlaging voor overheids- personeel. Officieel is dan voor de S. 1). A. P. het partij- en groepsbelang het beslissend motief, al zijn er ook geluk kig enkele mannen van moed en karak ter aan te wijzen, die zich de dictatuur van politiek-onverantwoordelijke partij instanties niet laten welgevallen. We behoeven geen namen te noemen. Ze zijn bekend. Anderen zwichten voor den op hen geoefenden druk. Een van de meest tragische gevallen in dit opzicht uit den laatsten tijd is wel dat van den Noord-Hollandschen Gedeputeerde Ger hard, die, naar bekend geworden is, in het Gorganiseerd overleg met overtui ging een kleine loonsverlaging voor het provincieel personeel verdedigde, maar door zijn soc.-dem. party genooten ge dwongen werd er zich in het openbaar .tegente verklaren. We zijn echter overtuigd, dat deze minderwaardige tactiek bij velen in lei dende en verantwoordelijke positie geen instemming meer vindt. De eene stem meerderheid er voor in den Partijraad moet reeds verdwenen zijn. Toch houdt men in de roode pers aan de verkeerde opvattingen vast en tracht telkens weer die houding te rechtvaardigen. Een merkwaardig staal daarvan ga ven de roode bladen van 19 dezer te zien, toen daarin de socialistische orga nisatie van overheidspersoneel als mar telares werd voorgesteld en de „kerke lijke" en neutrale organisaties van over heidspersoneel er van werden beschul digd „achter het officieele georgani seerde overleg om" te hebben beraad slaagd met minister de Geer over de door dezen aanhangig gemaakte nieuwe korting op de ambtenaarsiconen. Juist is inderdaad, dat de moderne vakbeweging bij de eindbesprekingen niet den minsten invloed heeft kunnen oefenen. Maar onjuist is het en laf ook, om niet daarvan zich zelf, maar ande ren de schuld te geven. De heeren zijn met hun hooghartig, branie-achtig standpunt wat men noemt „op de koffie gekomen". Dat is liet feit, waaraan aJ- leen zij zelf schuldig staan. Een andere voorstelling van zaken is eenvoudig verwringing, vervalsch'ing der geschie denis met zeer doorzichtige doeleinden. We zullen dit aantoonen. Hoe is het met de jongste voorstellen in zake salariskorting geloopen? Het oorspronkelijke voorstel der Re geering hield in een verhooging mot 5 van het premieverhaal voor alle ambtenaren. De korting zou 8 wor den. Voorts zou van ongehuwden 2 extra worden gevorderd. Hun hing dus een nieuwe vermindering met 7 bo ven het hoofd. De Regeering berekende, bij een salarislast van 256 millioen voor rond 10Q.0UÜ ambtenaren waarvan 20.000 ongehuwd de opbrengst van haar maatregel op 14i/2 millioen. De 2 extra voor de ongehuwden werden geschat op f 1.700.000. Consekwentie van dezen maatregel zou zijn, dat ook de loonen van tijdelijke ambtenaren en arbeidscontractanten aan een gelijke korting zouden woi*dèi> onderworpen. Over dit voorstel heeft het Georg. Overleg vergaderdin September en in October. Minister de Geer stuitte op groot ver zet tegen zijn denkbeelden. De moderne organisatie ontmoette hier al dadelijk „de vloek der booze daad". Zü moest n.l. beginnen met de verklaring tot geen enkele salarisverla ging, in welken vorm ook, te willen medewerken. Daarmee ging zij eenvou dig aan den kant staan en verspeelde allen invloed op grootte en vorm der salarisvermindering, die, naar het vast stond, onherroepelijk komen zou. De heeren deden aan hooge politiek en be gingen daarmee een tactische fout, waarover zij zich wel achteraf beklagen maar, in plaats van tot zelfverwijt te komen, anderen de schuld trachten op te leggen. Deze groepen, aangeduid als „rompparlement", bleven echter op hun om voor de belangen der ambtena ren te verkrijgen wat mogelijk was, nadat de socialistische heeren reeds bij het eerste treffen het zwaard in de scheede borgen en het veld ruimden. In overeenstemming met hun gewone tac tiek was dat niet. Want die is: buiten deur een grooten mond, in de ver gaderzaal bij het onderhandelen netjes en soepel. Intusschen ook de niet-socialisti- sche organisaties maakten bezwaar te gen de voorstellen van minister de Geer, doch waren daarbij zoo verstandig niet dadelijk alle schepen achter zich te ver branden. Het was juist gezien om te willen praten over den omvang en de wijze der korting, waaraan niet te ont komen zou zijn. Van de zijde van het Permanent comité van christelijke organisaties van personeel in publieken dienst werden zeer ernstige bezwaren gemaakt tegen het hooge premieverhaal en de extra korting voor ongehuwden. Gedacht werd aan de consekwenties van zulk een stap voor het personeel van lagere besturen, Tevens stond voor oogen de herinnering aan de ernstige moeilijkheden van 1928 bij de herziening van het Bezoldigings besluit. Ook de andere organisaties deden van hun gevoelens blijken. Het resultaat was ten slotte, dat mi nister de Geer toenadering begon te toonen en verklaarde, dat de Regeering niet bij voorbaat elk afwijkend voorstel der Centrale Commissie voor G. O., ook al zou het nuttig effect daarvan eenigs- zins beneden het bedrag der 14'/2 m'l- lioen liggen, van de hand zou wijzen. De hand werd toegestoken en het overleg kon voortgang hebben. De vertegenwoordigers der~verschiï- lende „Centrales" hebbenden gepoogd een samenspreking te krijgen. De soci alistische centrale (A. C. O. P.) 'ver klaarde echter schriftelijk aan deze be sprekingen niet te willen deelnemen. Opnieuw schakelde zij dus zich zelf uit. De vijf overige centrales hebben daarna een voorstel geformuleerd, dat kennelijk niet bedoeld was als „het laat ste woord". De Regeering wees het af: het verschil met haar cijfer was te groot. Op 5 November is vervolgens aan de Tweede Kamer van het verloop van zaken kennis gegeven. Op de Kamer werd een beroep gedaan om de belangen der Rijksambtenaren in bescherming te nemen, subsidiair te bevorderen, dat het overleg over deze materie werd voortgezet. De Kamer heeft aan dit verzoek vol daan. Bij de Algemeene Beschouwingen over de Rijksbegrooting kwam de Re geering er toe om in te gaan op den wensch van verschillende Kamerleden en zich bereid te verklaren het Georga niseerd Overleg voort te zetten. Minis ter de Geer verklaarde zelfs, dat over eenstemming hem wel een aanzienlijk offer waard was. Dat was de vrucht van samenspre king met zes Kamerfracties, ook met die der soc.-dem. Namens deze werd echter verklaard, dat de soc.-dem. hun bekende afwijzende politiek zouden blijven vol gen. Van de zijde der andere groepen door Mr. de Wilde het eerst werd aangedrongen op voortgezette onder handelingen en zooals we zeiden met gunstig gevolg. Na het begrootingsdebat ontwikkelde de situatie zich betrekkelijk snel in de richting van overeenstemming. Tijdens de behandeling der Pensioenwetwyzi- ging, waarby de minister van Finan ciën gemachtigd werd tot hooger pen- sioenverhaal, herhaalde hij nog steeds bereid te zyn tot overleg. Zelfs spitste; hy zich op overeenstemming. Zij werd kort daarna verkregen en de ambtena ren hebben daar geen schade, maar voordeel van gehad. De minister aan vaardde een voorstel, dat voor de ambte naren ongeveer 314 millioen voordeeli- ger was dan het oorspronkelijke. Hadden alle organisaties, evenals de moderne centrale, in Sept. en Oct. zich op een voetstuk geplaatst, dan had de Regeering reeds toen de handen vrij gekregen voor haar voorstellen. Zij hebben dat niet gedaan, hebben haar invloed niet prysgegeven en het goede resultaat er van is bekend. De wijziging der Pensioenwet is er overbodig door geworden. We stellen vast, dat het nu bereikte verkregen is buiten eiken invloed der moderne organisatie. Haar tactiek- moest logisch leiden tot de slechtste uit komst, die denkbaar was. Zij had in haar politieke verblinding slechts krachtsvertoon aan te bieden, waarbij de wezenlijke invloed gelijk nul was. Dit feit staat vast, ondanks leugen achtige artikelen in de socialistische politieke- en vakpers en ondanks de manifesten van het A. C. O. P., waarin het bekende gebrek aan moed wordt ge toond om eerly'k voor de dingen uit te komen. Het is niets dan blaaskakerij, wanneer thans nog de voorstelling ge geven wordt als zou de Regeering door het verzet der moderne vakbonden er toe gebracht zijn om in te binden. Dat is de feiten op den kop zetten. Het zijn juist de modernen geweest, die onmiddellijk voor de Regeering de baan vrijmaakten, door een daverend, maar inhoudloos „neen". BEDENKELIJKE TAKTIEK Eigenaardig, maar ook gevaarlijk is de taktiek van hen, die altijd maar weer royaal willen doen en dus de Regeering van booze en onbarmhartige schrielheid beschuldigen. Hoe was hun houding in de laatste jaren? Aanvankelijk raakte men niet uitgepraat over de batige sloten van de na-oorlogsche jaren, toen hoogconjunctuur in schijn de in komsten steeds milder deden vloeien. Opzettelijk, zoo heette het zelfs, werden de inkomsten te laag geraamd. Er waren overschotten en deze werden ge bruikt voor aflossing van de buitengewoon hoog opgeloopen staatsschuld. Ziet ge wel. heette het toen: salariskorting was volstrekt niet noodig geweest. En aflossing? Dat was heelemaal verkeerd. Had men het geld maar gereserveerd voor later, dan kon het thans dienst doen om gaten te stoppen. Toen de inkomsten terug liepen, kon het oude spelletje om elke maand op de mee vallers te wijzen, natuurlijk niet doorgaan. Maar de „financieele specialiteiten" grepen elke gelegenheid,, dat de opbrengt minder tegenviel dan verwacht was aan, om het uit te schreeuwen: we .gel00ven de pessimistische ramingen van den minister van financiën niet. De onbetrouwbaarheid is vroeger wel gebleken. Eindelijk is dan nu de tijd aangebroken, dat elke maandstaat nieuwe teleurstelling brengt. En nu zou men mcénen, dat de „op timisten" wel wat voorzichtiger geworden zouden zijn. Geen sprake van. Zei f9 nu nog hebben sommigen de moed om den Minister van overdreven pessimisme te beschuldigen. De ramingen deugen niet. Het is een klein kunstje om van de begrooting voor 1933 een gunstiger beeld te geven: men raamt de in komsten maar eenige millioenen hooger in de zaak is voor mekaar. Ja, in de roode pers worden met groote letters „cijfers gegeven om te onthouden" Iemand, die zichzelf „Insider" noemt, wat m dit geval wel Belastingdeskundige zal be- teekenen, geeft toe, dat de uitkomst van 1932 tegenvalt. „Niemand kan ontkennen, dat 1932 voor de financiën van het rijk een slecht jaar is ge weest en dat de voornaamste middelen be langrijk minder hebben opgebracht dan waarop men ruim een jaar geleden had ge rekend. Het tekort zal ongeveer 25 millioen bedragen." Dat is de erkenning. Maar onmiddellijk moet de indruk van deze ernstige omstan digheid verzwakt worden door de opmerking, dat een tekort van 25 millioen op een op brengst van 425 millioen niet zoo „buiten gewoon ongunstig" is. Waarhij dnn vergeten wordt, dat de raming reeds laag was, veel te laag, volgens Je „financieele specialiteiten", die nu vóór 1933 hetzelfde beweren. Zooals ook de schrijver van het artikel. Hij wijsl er op, dat b.v. de Inkomstenbelas ting, welke in dit jaar nog ongeveer 77 mil lioen zal opbrengen, voor 1933 op 50 mil lioen is geraamd. Zóó groote daling (in pro- ccnlen) verwacht de regeering niet voor de Vermogens- en Dividend-belasting; maar ook deze opbrengsten zijn lager geraamd. En daauit blijkt nu, dat we een oer-kapi- talistische regeering hebben. Want: „Wie deze dingen objectief beschouwt,zal tot de conclusie moeten komen, dat hier geen sprake kan zijn van een te gunstige voorstelling van zaken. Er wordt bijna veertig millioen minder geraamd dan de belastingen in het kool-zwarte jaar 1932 zullen opbrengen." Deze ingewijde weet dus met groote zeker heid te voorspellen, dat het in 1933 nog wel mee zal vallen. Want in het kool-zwarte jaar 1932 was het nog niet zoo heel erg. En hij geeft zijn partijgenooten in overweging om deze cijfers gedurende de eerst-volgende zes maanden goed te onthouden. Deze termijn is veel te kort genomen en bewijst dat we hier alleen te doen hebben met een verkiezingsartikei. Als de stembus dicht is mag men deze cijfers wel weer ver geten. Wellicht is het dan gewenscht om er niet aan herinnerd te worden dat er een „deskundige" was, die meende, dat 1933 minder koolzwart zou zijn dan 1932. Niet zes, maar minstens twaalf maanden moet men deze cijfers en dit lichtzinnig advies onthouden. DE PHOHI-UITZENDINGEN Men schrijft aan de Ja va-Bode, dal nu in Holland liet land der palmen blijk baar niet kont. De Phohi zou de uitzendin gen naar lndië hervatten in samenwerking met de vier omrocpvereenigingen èn de Nirom; maar lndië is er niet in gekend en een omroep van de Nirom bestaat nog he: lemaal niet Dat kan ook niet om de eenvoudige reden dat het ten eenenmale onmogelijk is om in lndië vanuit één enkel punt met één enke len zender „om te roepen". Het zou onjuist zijn te willen beweren, dat er thans een Algemeene Indische Om roep van de Radio-Vereenigingen bestaat Wel juist is, dat in den laatsten tijd door samenwerking van Radio-Vereenigingen eu door aansluiting van plaatselijke zenders '0 Soekaboenii, Buitenzorg en Cheribon en Ma lang energiek in deze richting wordt ge streefd. Alles wat er thans op omroepgehied in lndië wordt gepresteerd is te danken aan den arbeid der Radio-Vereenigingen waar van de groeikracht, ondanks malaise en geldgebrek niet kan worden misverstaan De wijze waarop de programma's van den Phohi-zender in de huiskamers der Indische luisteraars gebracht wordt geschiedt du» niet door heruitzendingen per niet-bestaan- den Nirom-omroep, doch wel via de zenders der Radio-Vereenigingon. De regeling welke thans tot stand is ge komen is een frappant voorbeeld van liet in Holland ontbreken van kennis omtrent de beslaande omroeptoestanden in lndië welke men op zijn zachtst gezegd „bevreemdend" mag noemen. De ongunstige resultaten Blijkens het uit lndië ontvangen Aneta- telpgram moeten de uitzendingen der Phohi als mislukt worden beschouwd. De atmos ferische toestanden moeten zeer ongunstig zijn. De maanden November, December en Januari hadden in dit opzicht trouwens reeds een ongunstige reputatie. De proeven worden echter voortgezet en eventueel zal men het pruheeren met een andere golf lengte al of niet gecombineerd met andere zenduren. DUITSCHLAND EN NEDERLAND ONDERHANDELINGEN TNZAKE HANDELSVERDRAG? Uit Berlijn wordt ons gemeld, naar aan leiding van de berichten uit Nederland, waarin de bereidheid tot onderhandelen no pens het einde van dit jaar afloopende Duitech-Nederlandsche handelsverdrag werd to kennen gegeven, dat ter bpvocgd plaatse wordt verklaard, dat ook Duiisch- land bereid is te onderhandelen en dat de Rijksregeering reeds in het voorjaar 1932 bereid is geweest te onderhandelen over d€ voorwaarden van een nieuw Uuitech-Neder- landsch handelsverdrag. CONTINGENTEERING VAN DEN REUZEL- INVOER. De directie van den Landbouw vestigt er de aandacht op, dat door de opzegging door Duitschland van het Duitsch Zweed- sclie handelsverdrag per 15 Januari a.s mei ingang'van dien datum 0. a. het verdrag tarief van 10 Mark per 100 K.G. voor reuzel vervalt Dan wordt derhalve liet autonome tarief voor reuzel van kracht, dat thans l2l/> Mark bedraagt en nog kan worden verhoogd" De- Rijkstandbouwconsulcnt tt Berlijn deel de mede, dat de Duitsctie regeering teneinde abnormaal grooten invoer gedurende de pe riode tot 15 Febr. tegen te gaan, besloten heeft dien invoer van 1 Jan. tot 15 Febr. te contingentoercn. Gedurende die periode zal de invoer van reuzel in Duitschland slechts worden toegestaan aan importeurs die een invoervergunning kunnen overleg gen. Deze vergunningen worden aan die im porteurs verstrekt voor hoeveelheden over eenkomende met SU van die welke zij ge durende de periode 1 Jan.—15 Febr. 1932 hebben ingevoerd. (blz. 1) Nader bericht over de onderhandelingen inzake een handelsverdrag met Duitschlaml. {Blz. 2) De Fransche Kamer keurt een voorloopig twaalfde van de begrooting goed. Chérun's bezuinigingsvoornemeiis. Jaspar's financieele plannen. Frankrijk heeft zich verklaard voor uitstel der onderhaiaelingpn over de schulden. Begrafenis van Dr. D. Bakker, oud-docent aan de Opleidingsschool te Djokjakarta. (blz. 3) Benoeming vru Dr. A. Sizoo tot hoog- leeraar aan de Vrije Universiteit te Amster dam. (blz. 5) Gisteravond heeft de Eerste Kamer een korte vergadering gehouden. (blz. 8) Algemeene vergadering van de Unie van Chr. Onderwijzers. Algemeene V rgadering van de Vereen, an Onderwijzend Personeel aan Prot. Chr. Kweekscholen. Bezwaren der organisaties tegen de werk verschaffing in de bouwbedrijven. In de Ooctzee ls een Nederlandsch zee kapitein omgekomen. DR. H. COLIJN COMMUNISTISCHE PARTIJ HOLLAND Het congres der Comm. Partij Holland i Amsterdam voortgezet. Blykens het toegezon den verslag is het er nog al schappelijk toe gegaan. Voor het oog<enblik althans kan niet gezegd worden, dat de nieuwe oppositie, onder leiding van Ir. Struik het al te „rechtsche'" bestuur een hak gezet heeft. Wel spraken on geveer dertig afgevaardigden over het con crete werk van de partij in de bedrijven, i stakingen en in de eenheidsfront-acties (huur- stakingen, radiobeweging). In deze discussie speelde het vraagstuk van de organisatie de party een groote rol. In een uitvoerig be toog zette de heer Struik uiteen, waarom de verdere groei van de partij thans voor verbonden is aan de volledige doorvoering de reorganisatie der partij op den grondslag der bedrijfscellen. Spr. behandelde verder uit voerig de kwestie van het organiseeren het werk in de massa-organisaties van d« heidersklasse en den opbouw van een werkelyk bolsjewistisch functionarissenkader in partij. Vervolgens werd men weer geestdriftig: actie zal ontketend worden nm duizenden abonnees op de „Tribune" te winnen en f 30.000 hoopt men een nieuwe drukkerij te houwenals het geld bijeen is. En zoo zal men, naar het woord van Stalin, de groei-moeilykheden wel doorkomen. Voornaamste Nieuws. OPLEVING IN DE SCHEEPSBOUW De N.V. Van der Giessons Scheepswerven te Krimpen a. d. IJssel ontving opdracht voor het bouwen van een motortankhoot van 220 ton, zijnde een duplicaat van de eenige weken geleden bij deze werven be stelde tankboot. Ook dit schip is voor bin- nonlandsche rekening. ONTPLOFFING IN EEN TRANSFORMATOR EEN GEWONDE. Dinsdagmorgen ontstond in de fahriek van de N.V. YV'isselinks Texriel Maatschappij aan den Bleekweg te Enschedé oen stagnatie in de eleetrische stroomvoorziening. Een on derzoek werd ingesteld en het hleek, dat de fout herustte hij den transformator, welke in een speciale afdeeling aan de voorzijde van de fabriek is ondergebracht Terwijl men trachtte de fout te nerstellen. ontstond in den transformator kortsluiting, waar door de oliedampen. welke zich hadden ont wikkeld, vlam vatten. Met een geweldigen knal sloeg de transformator daarop uit el kaar. De muren in de omgeving van de transformatorruimte werden ontzet In het dak en in een der binnenmuren werd een gat geslagen, terwijl de deuren openspron gen en s'ukken gewapend glas een eind- weegs werden weggeslingerd. De arbeider B. werd gewond en moest zich onder genees kundige behandeling stellen. De materieele schide is zeer aanzienlijk. Hei bedrijf zal gedurende eenige weken moeten worden stopgezet INBREKERS FLINK ONTHAALD Een waaksche hond Is beter dan een verre veldwachter. Men meldt ons uit Wijk hij Duurstede: In den nacht van Zaterdag op Zondag, ;oen de alleenwonende mej. Schellekens naar de nachtkerk (R. K. kerk) was, heb ben tot nog toe onbekende personen zich 'oegang weten te verschaffen tol haar wo ning met het doel geld of andere waarde mede te nemen. De inbreker werd echter dnnr de thuis verblijvende hond ontvangen en het ge vecht met den hond is zoo hevig geweest, dat stukken kleeren van broek en jas in de woning zijn achtergebleven, terwijl ver moedelijk de inbreker gewond moet zijn. Het dier is echter dwor de onbekende per sion in de ponten gestoken, znodat het dier hevig bloedde, maar de dader moest de strijd opgeven, en is zonder iets te heb ben mede genomen, weer moeten vertrekken. Wij vernemen, dat op enkele personen verdenking rust en de politie doet onder zoek. Zaterdagavond laat meende de koster der R. K. kerk iemand aan de kerkdeur te zien, zoodat, medp in verband mPt de nacht kerk en de laatst gepleegde inbraak de politie dien nacht in de kerk waakte Of er verhand bestaat tusschen beide gevallen is niet bekend. NED. CHR. GYMNASTIEKVERBON D K'E %ÏZk,'r"j f""»'™ nrtaderbu, van hat Ned. Chr. Cvmnastiek Verbond. In t midden de i oorutur de heer J. J. Adrxaanse. Geheel reehs de neer Joh. de V? iet, Voo^xitler van de R.T.C, f

Nieuwe Leidsche Courant | 1932 | | pagina 1