BINNENLAND. J^ATERDAG 10 DECEMBER 19o2 TWEEDE BLAD PAG. OFFICIEELE BERICHTEN lagen de le lult. J. E. nicht van het korps rijdende artillerie; Is benoemd tot res.-officier van gezondheid dei f kl. bij de landmacht de dienstpl. vaandrig oldaten S. Heringa, erta HOFBERICHT In verband met de tijdsomstandigheden heeft H. M. de Koningin besloten geduren de dit winterseizoen peen officieele feesten en maaltijden te doen plaats hebben ANTWOORDEN VAN MINISTER4- NEDERLAND EN DE ONTWAPENINGS CONFERENTIE. Op de vraag van den heer A I b a r d a be treffende bevordering van de voortzetting van het werk «Ier ontwapeningsconferentie, heeft de Minister van Buitenlandsche Za ken geantwoord, dat de regeering het steeds als haar plicht hoeft beschouwd, zoo moge lijk gemeenschappelijk met de regeeringen van andere Staten, alle pogincen in het werl. te stellen, ten einde voortzetting en vol tooiing van het werk der Ontwapeningscon ferentie zonder uitstel zoo krachtig moge lijk te bevorderen. Zij zal ook verder deze gedragslijn blijven voisen. Of de besprekin gen, welke de vertegenwoordigers van vijf groote mogendheden te Geneve voeren, een bijzondere actie ter zake wenschelijk ma ken, zal eerst beoordeeld kunnen worden, wanneer omtrent doel en strekking dezer besprekingen meer gegevens ten dienste staan dan waarover de regeering thans be schikt HET CRISIS BOTERMERK De Crisis Zuivel Centrale maakt bekend, dat voor de week van 11-tot IR December, de priis van het erisishotermerk op 8b cent per K G. en die voor de vervoprvergunning van huitanlandsche boter op 80 cent per K G. is bepaald. NEDERLANDSCH DUITSCHE BESPREKINGEN Naar wij vernemen zal vermoedelijk in Januari opnieuw een Duitsch-Nedmrland- sche bespreking plaats hebben, in denzelf den geest als onlangs te Keulen. TEGEN DE WATERTOLLEN ACTIE VAN DE COMMISSIE TOT AFSCHAFFING Het onlangs te Groningen opgerichte Comité van Actie tot Afschaffing der Water- tollen vindt steeds meer medewerking van handel, industrie, landbouw en scheepvaart. Nog geregeld komen bij het Bestuur berich ten in van corporaties en particulieren, die genegen zijn deze actie te steunen Naast de heeren Mr. H. Smeenge. lid der Eerste Ka mer L. F. Duymaer van Twist, F. H- Ebels en Dr. S. E B. Bierema. leden der Tweede Kamer, die reeds eerder als Eereleden van het Comité vermeld zijn, zijn thans nog a's De bouwput voor de Waalbrug aan den Nijmeegschen kant Dit gedeelte met een inhoud van 30.000 hub. meter wordt geheel met beton volgestort. Bij Ruwe Gesprongen Handen zoodanig toegetreden Mej Frida Katz, de heeren J- H. Schaper en Dr. L. G. Korten- horst, leden der Tweede Kamer J Huges, lid Ged Staten van Drenthe en T. L Mellema, Inspecteur voor de Scheepvaart in het derde district. Het Bestuur gaat ondertusschen met zijn actie voort, verzond o.m. dezer dagen aan den Minister van Waterstaat het volgende telegram: „Ondergeteekende, met erkentelijkheid uit de pers kennis genomen hebbende van llw principieel standnunt omtrent de scheep vaartrechten inzake Friesche kanaalplannen, verzoekt Uwe Excellentie zoo mogelijk te willen bevorderen, dal deze kanalen onder Rijksbeheer komen, dus tolvrij worden." HET GEWICHT VAN GROOTE STUKKEN. Bij K. R is bepaald, dat de Wetten va/n 19 Maart 1992 tot aanduiding van hel gewicht op groote stukken vervoerd per zeeschip, met ingang van 1 Januari 1933 in werking treden. In verband hiermede is voorts be paald. dat van dergelijke groote stukken in plaats van het gewicht, zoo nauwkeurig mo gelijk het gewicht bij benadering kan wor den aangeduid: a. indien aard samenstelling of afmetin gen van het stuk of voorwerp een bezwaar vormen om het juiste gewicht te bepalen: b. indien het gewicht tengevolge van kli- maatsinvloeden aan aanmerkelijke verande ring onderhevig is In zoodanitre gevallen moet op de vracht documenten zijn vermeld dat het gewicht bij benadering is aangeduid. ARME JAN Daar heeft de V.A.R.A narigheid van. Er is niet veel kahaal over gemaakt, maar het gaf een klap, dat Dinsdagavond, toen de Postbegrooting en de Radio-kwestie in de Kamer behandeld werden alle sociaal democraten nog met hun Sintorklaas-sur- prise speelden of naar de V A.R A. luister den, maarniet voor de V.A.R.A. op dé bres stonden in de Tweede Kamer. En toen deed minister Revmer juist zulke be langrijke toezeggingen over de politiek in de ether De roode kamerleden dachten juist toen niet aan politiek: lieten deze voor wat ze was en bleven gezellig thuis bij trekpot en speculaas ofin de betere standen, boter letter. Maar ach, wat schrokken ze des morgens toen ze het ochtendblad lazen, waarin het verslag der avondvergadering stond. Duys was pr heduisd van en dacht direkt: daar zit natuurlijk wat voor mij op. Men weet wel. dat ik nooit een vergadering oversla (waarom lacht men daar in de mode hoek?) en nu was ik er juist niet. Nu, nu ik er moest zijn. Hij durfde de V.A.RA niet aan te zetten; hii durfde de roode pers niet on te hellen: hij had geen moed om de rubriek ingezonden stukken des avonds na te slaan. 't Hielp natuurlijk niet; Zwarte Piet keerde on zijn schreden terug en de hoer Duvs voelde de gard der roode ontevreden heid Hij tmk het beste kleed aan en schreef berouwvol het volgende aan de roode pers: „Waar het mij bekend is, dat het be- vreemding heeft gewekt, dat bij het radio debat in de Kamer niemand der sociaal democratische Kamerfractie het woord heeft gevoerd, stel ik er prijs op te ver klaren, dat dit eenvoudig te wijten is aan een misverstand. Ondergeteekende, die dit onderwerp na mens de fractie pleegt te behandelen, ver keerde abusievelijk in de meening. dat in de avondvergadering de voortzetting van de behandeling van hoofdstuk tien der Rijksheerooting aan de orde zou komen, waarin men in de avondzitting van Don derdag was blijven steken. Waar ik, met het oog op mijn keelaandoening, als het eenigszins kan, deze dagen 's avonds de buitenlucht mijd, «nprak het vanzelf, dat ik dien Dinsdagavond in huis bleef. Eerst den vol eenden morgen bemerkte ik tot mijn schrik het misverstand uit de och tendbladen. Had ik deze vergissing, die. als ik be hoorlijk de aeonda had nagekeken, ook niet had behooren voor te komen, niet heeaan. dan zou ik natuurliik nriet ver zuimd hebben naar mijn krachten d<e aan vallen op de VAR.A af te slaan. En nu: een ongeluk komt nooit alleen: een herhaalde telefonische opmen misluk te ook nog. tens-evolge van het feit. dat foonnummer geen gehoor werd verkregen" 't Is ook een heel karwei, eiken dag die agenda na te kijken! Onze voormannen zijn heusch te zwaar heiast; veel verdienen is altijd geen verdienste; zei een eenvoudig soniaal-democraat Na 6 December heeft St. Nicolaos nog altijd een paar dagen werk om zijn Nederlandsche zaken te beredderen. Maar nu is hij dan toch echt vertrokken tot volgend jaar bij leven en welzijn! Voor zijn vertrek bracht hij met Zwarte Piet nog een uurtje door bij 'n troepje padvinders Het défilé van oud-strijders voor den Prins van Wales, die Porth in Zuid-Wales bezocht. Links het Monument der Gevallenen. A.R.J.A. Van den heer Mr. J. A de Wilde, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal vice-voorziter van het Centraal Comité van A. R. kiesvereenigingen ontving het bestuur der A.R.J.A. op zijn verzoek het volgende: Vastheid van overtuiging noodig. De onzekere tijden verwekken allerwege verwarring De nood des levens brengt dui zenden er toe het oor te leenen aan een ieder, die eenig uitzicht biedt op redding. Op lichtgeloovigheid wordt dan ook meer dan ooit gespeculeerd. Bovendien openbaart ztich, nu schier alles, wat vast schijnt te staan, wankelt, een ster ke behoefte aan wat solied en stabiel is. En velen zijn dan al tevreden met den schijn daarvan. Het valt niet te loochenen, dat ook in de gelederen van de jongeren in deze dagen heel wat omgaat Het jong geslacht haakt naar het absolute Vandaar dat juist nu het extreme zoovelen aantrekt En zoo zien wij er niet weinige hun voet op een dwaalweg zetten, die hoe langer hoe verder van het ware doel afvoert en die straks op bittere ontgoocheling moet uitloo- pen. Geen beter middel tegen deze dreigende gevaren, dan ernstig samenspreken met cn onder elkander en dan gezette studie der beginselen. Onze A.R J.A. en propaganria- cluhs beoogen deze studie te bevorderen onder de jongere Antirevolutionairen. Het is daarom noodzakelijk, dat wij de oprichting ervan met kracht bevorderen en de jongere menschen aansporen er lid van te worden. Natuurlijk geeft toetreding geen waar- horc legen afdwaling Maar onder den ze gen Gods kan het toch een probaat middel zijn, om niet alleen het inzicht te verhel deren, maar ook om de zoo gewensc'nle vastheid van overtuiging en standpunt bij het jongere geslacht te bevorderen. ROFFELR1JMEN. Goedkoop reizen De spoor gaat in het goede spoor: Hij zet de prijsverlaging door; Dat wint hij van z'n kleine zus De hoffelijke autobus. Toch heeft de spoor een groot gemis. Hij heeft niet wat des bussen is: Hij mist de wijde soepelheid Van d'autobusauto'riteit. De bus biedt plaats zoolang hij rijdt; De bus erkent geen klassenstrijd; Je zit er altijd eerste klas Alsof je zoo in Rusland was; Bagage zet je naast je neer. Of op de teene.n van een heer; Hoe groot je koffer tav 3e pofc, De bus kan 't bergen met gemak; Voor ieder huisje houdt-ie stil, Je zegt maar waar je wezen wil; Is de benzinevoorraad op, Dan houdt-ie een kwartiertje stop; En krijgt de chef een lekke band. Dan is de pauze navenant, Dan rust je voor hetzelfde geld, Want wachten wordt hier niet geteld De spoor is doodsch, eentonig, saai. Hij maakt niet half zoo'n mooi lawaai Hij stopt niet voor een leuke meid. En hij is veel te veel op tijd; Hij slingert niet gelijk een boot Door zachte kantjes van de sloot; En nooit heeft-ie een lekke band, En altijd kolen bij de hand Je zit er zelden op de schoot Van overbuur of echtgenoot Aha! zoo'n bus heeft alles voor Al reis je gratis met de spoor. (Nadruk verboden.) LEO LENS F/lOfZlIfif DIMVPItK HllVLP/BM R.R. 185. AMSTEPDAM DE AMSTERDAMSCHE GEMEENTE- BEGROOTING GOEDGEKEURD Gisteravond heeft de Gemeenteraad del begrooting van 1933 aangenomen met 22 tegen 17 stemmen. Tegen stemden de Vrij- heidsbonders, de Chr. Historischen. de twee Middenstanders, twee Anti-Revolutionairen en de Cummunisten. Voor stemden de S D. A P.. de R. Katholieken, de Vrijzinnig De mocraten, één Anti-Revolutionair en dr. De Hartogh. Nèustadt bij Cobicrg, de nieuwste poppen centrale der wereldheeft het druk in de December-maand. Duizenden poppen moeten worden afgeleverd. In de Augustinu8-kerk te Weenen is een crypte gevonden, waar zich een kunstvol altaar uit de XVIle eeuw bevindt. De werkzaamheden aan het kanaal van de Vecht, via Neder- horst den Berg naar Hilversum vlotten niet zoo erg, omdat do graafmachine naar beneden is gestort. De „Gouden Leeuwnaar warmer streken. De mijnen legger verliet gisteren de haven van Nieuwediep op weg naar den Oost.

Nieuwe Leidsche Courant | 1932 | | pagina 5