GRATIS Recht ZATERDAG 3 DECEMBER 1932 EERSTE BLAD PAG. ;Ai BIIITENLANII VON SCHLEICHER RIJKS KANSELIER Met moeite heeft men Rijkspresident Von Hindenburg ervan kunnen overtuigen, dat hij Von Papen moest prijsgeven en generaal Von Schleicher do kabinetsformatie op dragen. Vooral van de zijde der vakministers, on der leiding van den minister van economi sche zaken Dr. Bracht, heeft men nadrukke lijk "geprotesteerd tegen een herbenoeming van Von Papen, want men was ervan over tuigd, dat de gevolgen hiervan zich niet zou den beperken tot een herhaling van de. bot sing met den Rijksdag, doch dat de moeilijk heden zich zouden uitbreiden in het maat schappelijk leven en misschien wel tot alge meene staking zouden leiden. Zoo komt dus nu de man, die al eenige jaren achter de schermen heeft gewerkt, als chef van het bureau van den Rijksweermi- nister, en daarbij belangrijke politieke en di plomatieke talenten heeft getoond te bezit ten, naar veren op den hoogsten post, die een Duitschér beneden den rang van het staats hoofd kan innemen. De vraag is slechts of hij het volle licht, dat in de positit van den Rijkskanselier op hem komt te vallen zal kunnen verdragen, of hij werkelijk de bekwame staatsman zal blijken te zijn welken men in hem ziet Er is nauwelijks een moeilijker situatie to 'denken dan dié waarin Von Schleicher het roer van staat in handen moet nemen. VON SCHLEICHER Van Von Schleicher is niet het robuste, 'doortastende optreden van Von Papen te ver wachten. Dit behoeft niet te beteekenen, dat hij de politieke omstandigheden niet zoo goed en snel doorziet als Von Papen. Men zou dit van hem kunnen denken na zijn langdurige onderhandelingen tot opheffing van de re geringscrisis op parlementaire wijze, ter wijl toch reeds dadelijk na de jongste Rijks dagverkiezing voor ieder nadenkend mensch vaststond, dat het slechts kon gaan tus- schen het overgeven van de macht aan Hitier en het opnieuw optreden van een presidentieel kabinet. Wij neigen echter tot de meening, dat Von Schleicher met zijn pogingen om alle mogelijkheden uit te put ten alvorens zelf de opdracht tot kabinets formatie aan te nemen, niet in de eerste plaats bedoeld heeft de oplossing langs die we een te zoeken dan wel om voor de massa van het Duitsche volk het voortbestaan van het systeem der presidentieele kabinet ten te rechtvaardigen. Bij de oplossing, die thans gekozen is, heeft men Von Papen, met diens eigen in stemming (hij wilde niet dat zijn persoon in den weg stond), als Jona ann het ge weld der golven geofferd, teneinde den storm te stillen. Men zal zich diens daadkrachtige figuur nog lang herinneren en zijn optreden zal vermoedelijk wel sporen nalaten in de Duit sche staatkundige en economische geschie denis.. Wat de kansen van Von Schleicher be treft, moet nagenoeg alles worden afge wacht De nation aal-socialisten wijzen, zooals be kend is, elke tolereering van de hand, maar toch zou het kunnen, dat Hitler, die Von Schleicher persoonlijk niet onwelgezind is, de nationaai-socialistische Rijksdagfractie de order gaf om de verdaging van den Rijks dag niet tegen te werken. Van zijn kant zal Von Schleicher natuur lijk wel al het mogelijke doen om de des tructieve samenwerking tusschen de extre misten van rechts en van links te voor komen. De Duitsch-nationalen nemen tegenover Von Schleicher een half afgewende houding aan. Zij zien naar hem over hun linker schouder heen en zijn van meening, dat hij dichter bij het centrum staat dan bij de partij van Hugenberg. Op het centrum en op de Beiersche volks partij zal Von Schleicher wel kunnen reke nen, want hij draagt nu eenmaal niet den naam Von Papen en zal den Beieren wel in het gevlij komen door hun in hun zelfstan- digheidsgeclachten tegemoet te komen. Het schijnt, dat de sociaal-democraten, die in Von Schleicher niet zulk een fel tegen stander van de vakbeweging zien, wel ge neigd zijn diens kabinet als overgangsregee- ring te tolereeren. Von Schleichers' kabinet was hedenmor gen nog niet tot stand gekomen. Vermoede lijk zal dat echter vandaag nog wel ge beuren. Opvallend ls, dat behalve Von Papen ook Von Gayl, de man van de grondwetsherzie ningsplannen, overboord is gezet. Ook dat zal het enkele partijen, soc.-d emoe raten en centrum, iets gemakkelijker maken Von Schleicher te duiden. Kou bii het Kind wendig behandeld. Wrijf slechts Vicks VapoRub tegen bedtijd op keel en borst Het bederft de maag niet, zooals innemen doen kan. schelijk maken, nl. de vermindering der Duitsche herstelbetalingen, de verhooging an eten schuldenlast door de algemeene eco nomische crisis en de moeilijkheid om bui- tenlandsche deviezen te verkrijgen. De Fransche regeering heeft nooit de juri dische rechtvaardigheid bestreden der ver schillende verplichtingen, die den grondslag voor de om-iogsschulden vormen. Een ver zoek om uitstel beteekent niets anders dan verschuiving, die niets verandert aan bet recht der partijen. Duitschland heeft behalve een verlaging van zijn herstelbetalingen met 90 een moratorium voor drie jaar gekregen. Deze regeling had opgenomen moeten zijn in 't kader van een algemeene regeling, wat reeds hieruit blijkt, dut de Europeesche crediteu ren mogendheden hebben afgezien van de betaling der hun toekomende gelden, totdat een algomeene regeling tot stand zou zijn gekumen. De gevolgen van het weer aan het wankelen brengen der te Lausanne bereikte resultaten, zouden onafzienbaar zijn. De Fransche regeering wijst er verder op, dat het Fransche parlement het I-Ioover- moratorium, slechts rekening houdend met het bovenstaande, heeft aanvaard. Boven dien heeft de deskundigenconferentie te Bazel eenstemmig het overmaken van devie zen zonder tegenprestatie, zooals dat bij de betaling der oorlogsschulden het geval is, veroordeeld als een belemmering voor her stel van een gezonden economischen toe stand in de wereld. Men mag ook niet vergeten, dat de ver mindering der schulden, toegestaan aan het eene land, er toe leidt, dat de lasten op een ander land worden afgeschoven, dat even eens schuldenaar is en daardoor zijn ver plichtingen niet kan nakomen. Een nieuwe ngeliiig van alle tusschen de staten onderling bestaande schulden, welke regeling aangepast wordt aan de tegenwoor dige wereldsituatie, is de eenige op den duur doeltreffende maatregel, welke het vertrou wen kan herstellen. Uitgaande van deze overweging heeft de Fransche regeering de overeenkomst van Lausanne aanvaard. Zij heeft zich neergelegd bij dit zware offer in de overtuiging dat de in de bestaande ver dragen vastgesielde bepalingen ernstige financieele en economische gevolgen zouden hebben. Hel in Frankrijk samengevloeide goud be hoort niet aan den Fransclien staat en is voor Frankrijk geen bron van rijkdom. De geringe verbetering, die na de confe rentie van Lausanne is ingetreden, heeft bij de volken de hoop gewekt op een algemeene oplossing. De opleving, die viel waar te nemen, kan niet voortduren, wanneer de volgende termijn der intergeallieerde schul den wordt opgeëischt. De Fransche regee ring kan niet geloovcn, dat het Amerikaan- sche volk belang heeft bij de verwezenlij king van een overeenkomst, die in de ge- heele wereld chaos en ellende veroorzaakt Uit deze overweging verzoekt zij nogmaals om een doordacht antwoord op hqey verzoek Zij is zich de rol, die Frankrijk in Europa heeft te spelen, ten volle bewust Zij weet echter niet hoe zij de haar opgedragen taak zou moeten vervullen, wanneer zij tegen elke verwachting de hulp en medewerking van Amerika zal moeten ontberen, yvaarop zij met stelligheid gerekend had. FRANKRUKS PLEIT TE WASHINGTON De nieuwe Fransche nota aan den Ameri- kaansohen president, waarin het verzoek om uitstel van betaling dier Fransche schulden wordt toegelioht, is gepubliceerd. De Fransohe regeering constateert met voldoening dat president Hoover zich bereid heeft verklaard, het congres der Vereenigde Staten te adviseeren, het geheele vraagstuk opnieuw onder de oogen te willen zien. Met voldoening heeft zij er kennis van genomen dat de regeering der Vereenigde Staten zich kan veroenigen met de motieven, die deze nieuwe bestudeering van den toestand wen- HONGAARSCH-ROEMEENSCHE WRIJVING. In verband met demonstraties van. Roe- meensche nationalisten tegen het Hongaar- sche consulaat te Klausenburg in Zevenber gen, heeft de Roemeensche regeering een of- ficieele verklaring gepubliceerd. Hierin wordt gezegd, dat de Roemeensche regeering de gebeurtenissen in Zevenburgen nadrukkelijk veroordeelt Zij spreekt nog maals haar oprecht leedwezen erover uit en zal strenge maatregelen tegen de schuldigen treffen. De verklaring sluit met de verzekering, dat de incidenten zoowel in tegenspraak tot den wil der regeering, als tot dien der pu blieke meening in Roemenië zijn. Als tegendemonstratie tegen de anti-Hon- gaarsche gebeurtenissen in Zevenburgen, trok gisteravond te Boedapest een groote groep studenten onder het zingen van het Flongaarschc volkslied voorbij het Roe meensche consulaat Tot ordeverstoring is het niet gekomen en de stoet is in alle kalmte ontbonden. WERING VAN COMMUNISTEN UIT ZWITSERSCHEN STAATSDIENST. De Zwitsersche bondsraad heeft Vrijdag besloten tot wering van alle communisten uit den Zwitserschen staatsdienst. De bonds raad verklaarde, dat het lidmaatschap der communistische partij of de medewerking aan een communistische organisatie onver- eenigbaar is met de positie van ambtenaar, beambte of arbeider in dienst van den bond. Leden van de communistische partij en medewerkers aan communistische organisa ties, kunnen derhalve niet in staatsdienst worden opgenomen, noch erin gehandhaafd blijven. Wie lid van de communistische par tij wil blijven, moet zijn dienstverhouding per 1 Januari 1933 als ontbonden beschou wen. Dit geldt ook voor de aanspraken op uitkecringen uit de federale verzekeringskas en het pensioenfonds der bondsspoorwegen. Het besluit treedt met ingang van heden in werking. WOELINGEN TE ATHENE. Botsingen met de politie. De staking der autobusbestuurders te Athene, die een week geleden was uitgebro ken, heeft zich thans uitgebreid tot de tram bestuurders en de werklieden van het gas- en electriciteitsbedrijf. De stakende autobuschauffeurs wierpen de ruiten in van nog rijdende bussen en tracht ten de werkwilligen te molesteeren. Er hadden verscheidene botsingen plaats met de politie, die aanvankelijk van gummi-stok, doch later van de vuurwapens gebruik maakte, om de orde te herstellen. De stakers trachten de bakkers en de fa brieksarbeiders te overreden, zich bij de be weging aan te sluiten. RUSSISCH ONDERZEEER GEZONKEN? By aankomst te Stamboel heeft de kapitein van een uit Odessa komende vrachtboot klaard, dat een Sovjet-Russische onderzeeër van oud model, die deelnam aan de Russische Zwarte Zeemanoeuvres, gezonken is. De onderzeeër had 18 man aan boord er maakte vroeger deel uit van de Russische Oost- zee-vloot. DE STAATSLIEDEN TE GENEVE BESPREKING AMERIKAANSCHE VOORSTELLEN Herriot is Vrijdagavond naar Genève ver trokken. Mac Donald en Sir John Simon zijn daar reèds aangekomen. Ook de Ame rikaansche gedelegeerde Norman Davis is uit Parijs te Genève teruggekeerd. De Fransche premier heeft voor zijn ver trek den Duitschen ambassadeur, Koster, en den Engelschcn ambassadeur, Lord Tyrell, aan de, Quai d'Orsay ontvangen. Vandaag zal hij met MacDonald en Norman Davis den toestand bespreken, welke zou kunnen ontstaan uit de nieuwe afwijzing van de Fransche en Engelsche verzoeken om beta- lingsuitstel. Naar uit Parijs gemeld wordt, zal Her riot te Genève tegenover MacDonald op do noodzakelijkheid voor Frankrijk wijzen om in het geval van een afwijzende houding door de Ver. Staten het plan-Young weer in werking te doen treden. Deze gedachten- wisseling tusschen beide politici heeft des te beteekenis, aangezien MacDonsld direct na zijn aankomst te Gnève heeft ver klaard, dat het hem onmogelijk voorkomt, het plan-Young weer van kracht te doen worden. De hoofdzaak echter, waarvoor men to» Genève bijeenkomt is de vraag hoe men de ontwapeningsconferentie weer op gang zal kunnen brengen door Duitschland te bewe gen daaraan weer deel te nemen. Von Neurath, de Duitsche Minister, komt waarschijnlijk Maandag te Genève aan cn daarna zou dus het consult der vijf mogend heden kunnen beginnen. In internationale kringen te Genève men van meening, dat de haast, die, zoo wel Frankrijk als Engeland, thans toonen te willen maken bij de behandeling der ge- lijkgerechtigheidskwestie, ingegeven wordj door de vrees van den afkeer der Ameri- kaansche regeering tegen verdere ontwape ningsonderhandelingen. De laatste Ameri- ltaansche berichten hebben deze vrees doen ontstaan. Naar verluidt zou Norman Davis in den laatsten tijd te Washington aan In loed hebben ingeboet, waardoor men reest dat hij zich gedwongen zal zien zoo spoedig mogelijk paar de Vereenigde Staten terug te keeren. Volgens diplomatieke mededeelingen uit Washington zou Norman Davis bovendien zijn thans vertrouwelijk gevoerde diploma tieke onderhandelingen inzake het ontwa- peningsvraagstuk uitsluitend in zijn eigen naam en zonde rruggespraak met de Ame- rikaansche regeering voeren. Volgens Fransche mededeelingen, waar van echter geen bevestiging te krijgen ls. moeten Herriot en Norman Davis te Parils zijn overeengekomen, de onderhandelingen te Genève te baseeren op de volgende dn» punten: 1. Erkenning van den Duitschen eisch van rechtsgelijkheid, welks practische uitvoe ring pas in een tweede étappe der ontwa peningsonderhandelingen aan de orde kan komen. 2. Wijziging van de groote ontwapenings resolutie van 23 Juli 1932 in een protocol over de vorming van een permanente ont wapeningscommissie. 3. Directe hervatting van het werk door deze commissie, die in de plaats der ontwa peningsconferentie zal tredem Van andere zijde wordt beweerd, dat de Amerikanen eenige wenschen hebben ovei de methode van voortzetting der ontwape ningsconferentie, welke de Engelschcn ei Franschen, nu Von Neurath toch nog op zich laat wachten, gaarne onderling willen bespreken. Twee wenschen zouden de Amerikanen vooropstellen: in de eerste plaats zullen nog vóór Kerstmis, nadat eerst de moeilijkheden met de Duitschers zullen zijn uit den weg geruimd, eenige tastbare beslissingen moe ten getroffen worden, die verder gaan dan de resolutie van 23 Juli en in de tweede plaats verlangen de Amerikanen, dat in het tijdstip tusschen thans en de ambtsaan vaarding van president Roosevelt geen groot scheepsche bijeenkomsten der geheele ont wapeningsconferentie zullen plaats vinden. De Amerikanen geven in overweging, dat de permanente ontwapenings-commissie, die bij de ontwapeningsconventie zal worden in het leven geroepen, thans reeds zou ge schapen worden en het voorbereidende werk tusschen nu en einde Maart zou verrichten I-let is dit Amerikaansche voorstel, dai blijkbaar bij menigeen den indruk gewekt heeft, alsof de Amerikanen een verdaging der conferentie voor onbepaalden tijd zou- ;n wenschen. MacDonald heeft tegen deze verdagings geruchten in een personderhoud reeds krachtig stelling genomen. De Engelsche regeerinig wil, naar MacDonald zeide, in tegendeel een uiterste krachtsinspanning van lijf en leden. I Onze speciale pagina! In de krant van vandaag zullen onze lezers weder iets nieuws aantreffen. Namelijk een geheele pagina, gewijd ann interessante onderwerpen en bovendien rijke- 4 lijk geïllustreerd. Ook hiermede vermeerderen ivij weder de schat van onderhou- dende, leerzame lectuurdie wij onzen lezers aanbieden. Zooals men weet zullen wij thans ons Zondagsblad een dag eerder bijsluiten. Maar onze Zaterdagskrant be- houdt hierdoor tóch het speciaal huiselijk, gezellig karakter, dat 4 wij daaraan steeds trachtten te Uw felnd ge maar tlldle maatregelen i Engelsche Ziekte Het eenige afdoende voorbehoedmiddel ls vltamlne-D. en dit vitamine vindt ge gekristalliseerd In „DOH YFRAL"-T ABLETTEN. Vj a tablet oer dag beschermt Uw kind tegen Engelsche Ziekte Toekomstiee Moeders neemt Uw maatre gelen blltilds. nl voordat Uw kind geboren ls Het /waneerschan toch ts van groot belang voor de vorming van het groeiende leven .Dobvfral "-tabletten ko men niet alleen aan het te vormen lichaam N.V. Pharmaceutische Producten Mij. PHILIPS—VAN HOUTEN Heerengracht 270 Amsterdam Gemengd Nieuws. de conferentie uiterlijk vóór Mei van het volgend jaar tot een goed einde te bren- NA DE ENGELSCHE SCHULDEN NOTA ALS ENGELAND BETALEN MOET, INVOERBEPERKING OP AMERIKAAN SCHE WAREN? Uit Washington werd Vrijdag gemeld: Tusschen president Hoover en staatssecre taris Stimson hebben heden besprekingen plaats gehad, welke de Franschè en Engel sche schuldennota tot onderwerp hadden. Staatssecretaris Stimson verklaarde heden na afloop van een langdurige kabinetszit ting, waarin de schulden-kwestie besproken werd, dat het wellicht niet noodig zal zijn, de nieuwe nota's van Engeland en Frank rijk te beantwoorden. De toekomstige president Roosevelt heeft zich in een artikel in een tijdschrift tegen een volledige schrapping van de oorlogs schulden verklaard. Wel kunnen aan de schuldenaars zooveel mogelijk faciliteiten worden verleend. Te Londen venvacht men, dat het ant woord van Amerika op de nieuwe Engelsche nota in zake de oorlogsschulden midden of einde der volgende week zal worden ont vangen. Het Engelsche kabinet is, naar verluidt, vast besloten, direct te verklaren, bereid te zijn tot betaling der schuld in geval Ame- rika's antwoord afwijzend zou zijn. Tegelijkertijd zal de Engelsche regeering everfwel, naar thans met tamelijk groote ze kerheid vaststaat, de kwestie der invoer beperking op Amerikaansche waren opwer pen. Tengevolge van het nader komen van diepe depressie is het algemeen druk vei sterk toegenomen. Over Ieland, het zen van Schotland, Noord- en Zuid-Noorwe waait het krachtig uit Z.W. tot W. De Z aanvoer van warmere lucht deed in ons I België, Noord- en Midden-Frankrijk Duitschland de temperatuur flink stijf Over de Britsche eilanden daalde de ten ratuur. In Noord-Zweden werd de vonst v ITge streng. Het is te venvachten, dat de pressie-achtige weerstoestand met regen af en toe krachtige wind nog tot morpen zal aanhouden. riWVfn «TTTJH Stand vanmorgen half twaalf 7.6 C. 4 DECEMBER Weerbericht 5 DECEMBER Zonsopgang 7.54 u.; Zonsondergang Maansopgang 0.46 u.; Maansonderg. - VOERTUIGEN MOETEN HUN LICH' OP HEBBEN: 4 DECEMBER Van 's avonds 4.17 u. tot 's morgens 7.2 5 DECEMBER Van 's avonds 4.17 u. tot 's morgens 7.2 ngi WATERSTANDEN RIVIEREI |o VERDUISTERING VAN COLLECTEGELDEN Te Ooisterbeek is door de politie aangehou- 5n een zwervende man, J. J. H. genaamd, gezelschap van een vrouw M. K., domicilie heb bende te Utrecht en laatstgenoemde te Den Doider. De man,die eenigen tijd geleden bij het Ned. Leger des Hcils werkzaam was geweest, bleek zelf collectelijsten te hebben vervaardigd en geteekend als Officier van het Leger des Heils. Daar hij echter niet over een uniform beschikte, wist hy zich de medewerking te schaffen van eer vrouw die in het bezit was van den bekenden hoed. Met haar medewerking werd de aanvrage geloofwaardig gemaakt. Om de lijsten op peil te brengen vulde H. zelf een vrij groot bedrag in als ontvangen. Door deze handeling wist het paar een vrij belangrijk be drag in te zamelen, hetgeen reeds gedeeltelijk ten eigen bate was gebruikt. By informatie by het Leger des Heils bleek de man niet bekend te zijn. De gearresteerden hebben een bekente nis afgelegd en zijn naar het Huis van Bewa ring te Arnhem overgebracht. Te Valkenburg (L.) schijnt het niet te bote- n tusschen leden van het college van B. en Een hunner beklaagde zich er over, dat openbare werken zonder zijn medeweten wor den uitgevoerd. In een vergadering van B. en zou hy zelf belasterd en mishandeld zijn geworden. De andere wethouder verachtte zijn collega had hem met een cartonnen sigaretten doosje naar het hoofd gegooid, niet met de bedoeling hem te verwonden. Daarvoor stond o.m. een inktkoker ter beschikking. Hy had den wethouder het sigarettendoosje naar het hoofd gegooid in den geest zooals in de middeleeuwen ridders elkaar den handschoen toewierpen. B. en W. hebben met dien wet houder in het afgeloopen jaar veel te verduren gehad, aldus deze „collega", die by de be grooting meer 20u zeggen. Dan loopt de publieke tribune vóll ERNSTIG AUTO-ONGELUK Men meldt ons uit Sprang-Capelle: Terwyl het 5-jarig dochtertje van J. H., in de Nieuwstraat het erf kwam afloopen, werd het juist door de passeerende vrachtauto van v. Gend en Loos gegrepen. In zorgwekkenden toe stand werd het kind opgenomen en bij haar ouders binnen gedragen. Men vreest voor haar leven. PtJltje geeft den vorlgen stand i Hoogste stand te Boedapest 760.0. Laagste stand te Lerwick 721.9. Stand vanmorgen halftwaalf 748.2. WEER VERWACHTING (Medeged. duui t Kon Ned Meteorologisch Insl te De Rilt) Matige, tijdelijk toenemende Z.W. tot W. wind, zwaar bewolkt tot betrokken, met tij delijke opklaring, waarschijnlijk nog regen buien en iets kouder. BUITENLANDSCH WEERBERICHT De depressiekern die gisteren bij IJsland gelegen was, heeft zich in O.Z.O. richting verplaatst, en bevindt zich thans bij de Shetlandeilanden. Zij is intusschen in diepte toegenomen. Het hooge drukgebied in het Oosten is thans bijna geheel uit ons waar nemingsgebied verdwenen. VVnlshat Ha wel Hun ineen RHhnwetl 2.08 2.09 Ca up 0.07 0.10 Erna 0.00 0.00 Cohl^ni -1.75 1.71 Trier 2.43 2.45 Keulen 3.95 0.00 Rnhror 1.17 0.00 \V«wei 2.82 2.94 Eininer 1.93 2.02 Dassen HOOGWATER NED. ZEEHAVE Delfzijl Terschelling Harlingen llel.ler le 3.27 lfi.12 0.10 13.18 1.29 14.U2 8.38 luiden 7.47 20.14 Holland 6 ö8 19.19 eveningeii 7.08 19.29 6 December Delfzijl TerschelL Harlinge 4.1F 17.08 1.29 14.16 2.16 14.55 Helder le 9.44 Helder 2e [Jmuiden 8.46 21.17 H. v. HolL 6.57 20.21 Schev. 8.07 20.31 Willemst 9.27 Zierikzeo Wemeld. Vllssingen ROTTERDAM Het hotel voor U Open restaura Nieuwe exploitatie V< ibtbc HEKSENGELOOF IN COLUMBIA Te Bogota, de hoofdstad van Columbia, heeft een bygeloovige menigte een vrouw en haar dochter, die van hekserij werden verdacht, ver brand. Tien personen, die zich hieraan mede jschuldig hadden gemaakt, zyn gearresteerd. OPNIEUW AARDSCHOKKEN IN NOORD BRABANT Donderdagavond half 12 heeft zich te Hel mond weer een vry hevige aardschok laten ge voelen zonder natrillingen. De kracht was van dien aard, dat verschillende voorwerpen, toen de schok reeds voorby was, nog natrilden. VERDRONKEN. Een 11-jarige jongen, die aan de Lijnbaans- gracht te Amsterdam op een daar bij de Bloemgracht gemeerd liggende schuit aan het spelen was, is daarby te water geraakt en verdronken. DOODELIJK AUTO-ONGELUK. Een zekere O. uit Amsterdam, die op den weg Lochem-Diepenheim een ernstig ongeluk kreeg door het slippen van zijn auto, is nog denzelfden avond aan zyn verwondingen overleden. DE DROGE NOVEMBER. November had een regenval van 42 m.M. Het langjarig gemiddelde is 69 mM. Zeer nat waren 1930, 1928 en 1910 met 133. 124 en 121 mM. regen. Zeer droog waren 1920 en 1921 met 15 en 21 irt|M. DIEFSTAL VAN MANUFACTUREN. Dezer dagen rees te Utrecht het vermoe den van een diefstal van manufacturen in een magazijn, gevestigd aan de Oudegracht. De politie heeft thans een tweetal jonge kooplieden gearresteerd, die van dezen dief stal worden verdacht. Zij hebben na hun aan houding een bekentenis afgelegd. Er is komen vast te staan, dat zij in den loop van het jaar zich meermalen toegang hebben verschaft tot den winkel, door inklimming over den zolder. De gestolen manufacturen vertegenwoordigen een waarde van f 8000. Beide aangehoudenen zyn in verzekerde bewaring gesteld. een prachtig Heeren- Remontoir- Horloge of een echt Zwitsersche Hangklok geheel GRATIS bij aankoop van 20 UNICA-SCHEERMESJES a 5 cent Een buitengewoon enorme Reclame Het wereldberoemde AMI DA-HORLOGE sersche fabriek of een met de hand ges wandklok wordt als Jll It ILEUM-GESCHENK STAALFABRIEKEN te SOLINGEN aan hare UNICA-SCHEERMESJES In Nederland aanget ichllderde Zw Een omzet van 500 000 scheermesjes in 3 maanden! Dit prima scheermesje verwierf ln Holland binnen korten tijd de reputatie van het beste wat er op dit gebied In deze prijsklasse bestaat. Het bewijs der kwaliteit ls onze omzet, tevens de vele tevredenheldsbetulglngen. De UNlCA-SCHEElt- MESJES zijn vervaardigd uit het allerfijnste MAGNEETSTAAL e geslepen door de nieuwste machines, hetwelk zich met één UNICAMESJE een onbepaald als I teger i het ONTVANGEN GRATIS NAAR KEUZE HET PRACHTIGE AMIDA - HORLOGE OF ZWITSERSCHE HANGKLOK UNICA-MESJES r bekendheid te <1 mnclcele opofferlui UNICA-MESJES i Verzuimt niet nog heden te bestellen! het gewenschte postwissel 1.— plus 35 cent voor vergoeding pakking en administratiekosten ln volgorde der lnge- ragen. Op speciaal verzoek kan men bovenstaand ook onder rembours bekomen, waarbU de rembours- nvrager komen. Onder lid. binnen 5 dagen, In Let wel! staande BON bezit zijn. staande reclo noet, duidelijk inge> estellingen- na dezen ie niet ln aanmerkini i kom bov< Aan G. MEYER Co. Afd. Reclamo. Postbox 757, Toerüstuln 16, ROTTERDAM HierbU zend Ik U postwissel k 1.35 voor franco toezending van 20 Unica Mesjes met geheel gratis een Heeren Remontoir-Horloge, Zwitsersche Hangklok, zonder verder eenige kosten. Doorhalen wat niet verlangd wordt N.B. Deze bon op achterzijde postwissel plakken. S.v.p. dui delijk Invullen mot drukletters. TERPAM, ToerUs Hiermede verzoek Ik U om toe- 1,35 plus rembourskosten van 20 Unica Mesjes met geheel gratis een Heeren Remontoir-Horloge, Zwitsersche Hangklok, zonder verder eenige kosten. Naam Straat Plaats Datum Doorhalen wat niet verlangd wordt S.v.p. duidelijk invullen met drukletters. 14

Nieuwe Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2