Koninklijke Onderscheidingen DINSDAG 30 AUGUSTUS 1932 Leger en Vloot. Gemengd Nieuws. Bij Koninklijk besluit zijn benoemd: tot Commandeur in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: Mr. A Tak, procureur-generaal bU den Hoo- gen Raad der Nederlanden te 'a-Gravenhage; tot Ridder in de Orde van de Neder- landsche Leeuw: G. H. W. M. ridder Huyssen van Katten- db'ke. gezant te Lissabon; Mr. L. A. Nüpels. raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlan den te 's-GravenhageMr J. L. M. Meckmann, raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlan den te 's-Gravenhage; Mr. J. J. Croles, presi dent van het gerechtshot te LecruwarclenJhr. Mr C. O. M. vtfn Niapen, president van de ar rondissementsrechtbank te 's-Hertogenbosch; Mr J. W. A. M. baron van Lamsweerde of ri der, van Justitie bü de arrondissementsrecht bank te Breda; Mr Th. Heyligers, lid van de gemengde rechtbank ln Egypte, te Cairo; Jhr Mr. IC. J. Schorer. deken der Orde van advo caten te Utrecht; dr. G. A. H. Bauduin vica ris-generaal van het bisdom Roermond en prtsïdent van het Groot Seminarie te Roer mond; P. Visser, administrateur bü het De partement van OndeiwUs. Kunsten en Weten schappen te 's-Gravenhage. wonende te Voor burg; Dr N. van Wijk, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden; Dr. A. J. P. van den Broek hoogleeraac aan de Rijksuniversi teit te Utrecht; Dr. B. J. H. Ovlnk. hoogleoraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht: Dr. A. G. Roos. hoogleeraar aan de Rljksuniversuteit te Groningen: Ir G. H. de Vries Broekman, hoog leeraar aan dc Technisch» Hoogeschool te Delft; Dr. Ir. J. Böseken. hoogleeraar asm de Technische Hoogeschool te Delft: Mr W. C. Mees. curator van de Nederlandsche Handeis- hoogeschool te Rotterdam, wonende te Was senaar: Dr F. A. Weve. O. P.. hoogleraar aan de R.-K. Handelshoogesehool te Tilburg: W. H. Cool Inspecteur van het nüverheidsonderwlis te •s-Gravenhage: Mr. P. E. Briët. lid van de Eer ste Kamer der Staten-Generaal. te Leiden; A. J. Loerakker, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te Schoten-Haarlem; mej J- M. J. A. Meijer, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. te Rotterdam; Dr. S. E. B. Blerema, lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal te Uscuert; H. de Liefde, lid van Gedeputeerde Staten van Gelderland te Culem- borg: Mr R. M. van DusseMorp. lid van Gede puteerde Staten van Zeeland, te Middelburg; S. W. de Jong. lid van Gedeputeerde Staten van Friesland te Lemmer; ir. H. van der Kaa, hoofdinspecteur van de volksgezondheid. te •s-Gravenhage; Dr. N. P. van Spanje, genees heer-directeur van het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis te Amsterdam; mevr. Dr. J. S. do Jongh, weduwe van Mr A. E H. Goedkoop wonende op het kasteel de Essonburgh. bü Harderwijk; Mr. L. A. Ries. administrateur bü het departement van Financiën: P. C. Ligten- berg. directeur der directe belastingen, enz te Breda; P. K. Sjollema. directeur der registra tie en domeinen te Leeuwarden; Dr. J. T. Born- water, directeur van het laboratorium van het Departement van Financiën te Amsterdam: Mr. R- Bouwman Inspecteur van den accoun tantsdienst. te 's-Gravenhage: de s. b. n. C. J. E. Brutel de la Riviere en J. F. Osten: de gene- raal-majoors H G. Winkelman, commandant der IVde divisie; M. ridder van Rappard. inspec teur der artillerie; B. E. Stöver. commandant der Ilde divisie, en L. W. van Hoek. gepen- sionneerd kolonel met den tltulairen rang van generaal-majoor; Mr. H, J. Silvergieter Hoog stad te 's-Gravenhage, administrateur bij hot Departement van Waterstaat, chef der afdee- ling Vervoer- en Mijnwezen; lr. G. J. van den Broek te 's-Gravenhage,hoofdingenieur-direc teur van den Rijkswaterstaat ln de directie We- cenverbetering; lr. J. F. .Ltgtenberg, te 's-Gra venhage, hoofdingenieur bli de Zuiderzeewer ken; P. H. Gal lé, te Amsterdam, directeur van de filiaalrlohtlng aldaar van het Koninklijk Nederlandsch Meteorologisch Instituut; J. D. Evers, te Utrecht,' chef van den dienst der Exploitatie bü de Nederlandsche Spoorwegen; J. H. Ebbeler, te 's-Gravenhage, administrateur bü het Hoofdbestuur der Posterüen Telegra fie en Telefonie; Dr. J. R. B. de Roos, adjunct- directeur van het Centraal Bureau voor de Statistiek en secretaris der Centrale Commis sie voor do Statistiek te 's-Gravenhage; Prof. Dr. S C. J. Olivier, hoogleeraar aan de Land bouwhogeschool te Wageningen; A. Spanjaard, oud-industrieel, (voorzitter van de Commissie van Advies voor de Crlalsinvoerwet te 's-Gra venhage: J. W. A Beynes, commissaris der N. V. Koninklüke Fabriek van Rlitulgen en Spoorwagens J. J. Beynes. te Haarlem; A. Plcr- eon, wonende te Baarn, lid van het bankiers kantoor Pierson en Cle te Amsterdam, voor zitter van den Postraad; H H. van Dam A -C.zn., te Rotterdam. oud-directeur der N.V. Blaauw- hoedenveem-Vrlesaeveem; Pangeran Adipatl Ario Koesoemo Joedo. lid van den Raad van Nede'rlandsch-Indië; Mr. R. J. M. Verheüen. procureur-generaal bü het Hoog-gerechtshof; Mr. Dr. G. G. van Buttlngha Wichers, presi dent van de Javasche Bank; P. R W. van Gee- seler Verschulr. Gouverneur van Jogjakarta; A. H. Philips, hoofdambtenaar met buiten landsch verlof. 1.1. Gouverneur van Atjeh en Onderhoorigheden; H. E. K. Ezerman Gouver neur der Oostkust van Sumatra; Prof. Dr. C. D. de Langen, hoogleeraar aan de Geneeskun dige Hoogeschool met verlof; L. J. Harmsen, oud-directeur van de Nillmaatschappü. lid van het bestuur over de Protestantsche Kerken: Mr Dr. J. A. M. van Buuren, directeur der Bu'rgeriüko Openbare Werken: R. Schuursma, generaal-majoor. inspecteur der artillerie: V. L. Slors. directeur van de pensioenfondsen voor de 'koloniale landsdienaren en locale amb tenaren. tot Broeder in de Orde van de Neder landsche Leeuw: J H. de Haas, waarnemend deurwaarder bü den' landraad te Padang; J. Nlkijuluw. gepen- eionneerd Landskasambtenaar: S. Jeekel. gewe zen stapelplaatsbeheerder bü het Boschwezen. tot Commandeur in de Orde van Oranje-Nassau: Jhr Mr L. E. M. von Flsenne, lid van Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland, te Rijswijk Prof. Dr. J. van der Hoeve, voorzitter van de afdeeling natuurkunde der Koninklüke Aka- demle van Wetenschappen te Lelden; C. W. Bodenhauscn, vice-president van den Raad van Noderlandsoh-Indië. tot Officier i.d. Orde v. Oranje-Nassau (met de zwaarden) de kapitein ter zee D. Vreede en de kapi tein-luitenants ter zee H. Ferwerda en G. w. Stöve; de kapitein ter zee B. H. Arntzenlusr de gepenslonneerde kolonels K. van Drunen en J. R. L. Jans; de luitenants-kolonel F. H. Heuvellnk, com mandant van het 20ste regiment Infanterie; H. J. A. Hagdorn, commandant van het 15do regi ment infanterie: J. P. de Man, van den Staf van het wapen der artillerie; J. J. Mac-Kenzie. van het dienstvak der militaire administratie: J. Herberts, van den generalen staf. en J. M. ridder van Rappard. commandant van het regi ment kust-artillerie; tot Officier i.d. Orde v. Oranje-Nassau: Mr. G. W. baron de Vos van Steenwük. ge- zantschapsraad aan het gezantschap te Berlb'n; Dr. A. Loudon, gezantschapsraad aan het ge zantschap te Madrid: J. F. Boer, referendaris aan het Departement van Buitenlandsche Za ken; F. Gerth van WUk, consul-generaal te Tanger; C. A. Hellmund. consul te La Gualra: C. J. van Paassen, predikant bü de Neder- duitsch-Hervormde gemeente te Haarlem. Ild van de Algemeen* Synodale CommiBsie en secretaris van het provinciaal kerkbestuur van Noordholland: Mr. D. K. G. de Jong, kanton- rechter-plaatsvervanger in het kanton Amster dam; J. L. Schouten, predikant bü de Gerefor meerde Kerk te Amsterdam; J. L. Brekclmans, kanunnik» deken fin plebaan to 'ü-Hertogen- bosch; Mr. J. Hamburger A.Dzn., voorzitter van het kerkbestuur van de Nederlandsch-IsraC'le- tische gemeente te Utrecht: P. J. C. van Toor- nenburgh, voorzitter van den Voogdüraad to Alkmaar: W. G. J. de Haer. geestelük adviseur van Roomsch-Katholieke reclasseeringverecnl- glngen te Arnhem; H. J. J. Verhoeff, notaris te Avenhorn; R. P. van Roüen, directeur gem. waterleidingen te Amsterdam; Mr. G. van Baren Burgemeester van Delft; A. H. Smulders, wet houder der gemeente Utrecht, te Utrecht; II. van Dam. president-hoofdman der vrüwilligo brandweer te Rotterdam; Jhr. Ir. G. de Graeff, inspecteur van de volksgezondheid, te 's-Gra- vonhage; Dr. W. Stuurman, directeur van het openbaar slachthuis te Leiden; P. L. van der Harst, arts, te 's-Gravenhage; F. Tüdens. arts, te Groningen; Dr. J. A. van Trotsenburg, ge neesheer-directeur van het Rjjkskrankzinnigen- gesticht te Grave; A. AL J. H. R. de Steenhuy- sen Piters, geneesheer aan het gesticht Bol dershof voor vrouwelüke R.K. idioten te Druten; Ir. H. Stokvis, te Brussel. Mr. C. M. H. Mln- derop, lid van het hoofdbestuur van het „Maria Catharina van Dooren's Vrouwengesticht van Weldadigheid", te Rotterdam; Mr. J. J. (zich noemende en schrüvende Jules) Keizer, voor zitter van de Vereeniging „De Joodsche Inva lide". te Amsterdam; J. F. Croockewit, gepen- sionneerd majoor-titulair van het Ned.-Ind. leger, chef van den staf der Haagsche Burger wacht, te 's-Gravenhage; Dr. R. Brinkman, con servator aan de Rüksuniversiteit te Groningen; Da. T. Ferwerda. curator van de Vrüe Univer siteit te Amsterdam; Dr H. C. Rutgers, secre taris van de Nederlandsche Christenstudenten- vereeniging. te Haj-denbroek (gem. Drirber- gen): Pr. D. E. Bosselaar. rector van het ge meentelijk gymnasium te Leiden; Dr H. Huis hof. directeur van de gemeentelüke hoocero burgerschool met 5-jarigen cursus te Arnhem: J. Peper, directeur van de gemeentelüke nan- delsschool en der handelsavondschool te Amers foort; Chr. Stapelkamp, directeur der Chriite- lüke hoogere burgerschool met 5-jarigen cur sus te Groningen; Mej. D. H. A. M. Terwlndt (mère Ignace). rectrix van het R.-K. gymna sium voor meisjes te Venray; P. Goorts, rector van de bisschoppelüke kweekschool te 's-Her- togenbosch; Mr. H. P. van Heukelom. voorzit ter van het bestuur van het Instituut tot On- derwüs van blinden, te Amsterdam: Jkvr. G. gravin van Limburg Stirum, te Arnhem; W Pulster. Inspecteur van het lager onderwüs in de Inspectie Emmen. wonende te Coevorden; Mr. P. 'L. M. Driebeek, bestuurslid der R.K. Vakschool voor "Meisjes te Rotterdam; Mr. J. F. Th. van Valkenburg, secretaris van het Va- derlundsch Fvnds tot aanmoediging van 's Lands zeedienst, te Amsterdam; Dr. A. Beats, redacteur van het Woordenboek der Nederland sche taal. te Leiden: I. de Bruyn, te SpHz: Dr. K. Heeringa. Rüksarchivaris in de provin cie Utrecht, te Utrecht; J. Ed. Karsen, kunst schilder. te Amsterdam; M. Lam Jr.. re Amster dam; Mevr. A. van RhünNaeff, letterkundigs, te Dordrecht; W. J. Hoogteyling, referendaris bij de Alg. Rekenkamer: J. A. Willinge, referendaris bij het Dep. van Financiën; Jhr JE. von Billow, in specteur der dir. bel., invoerr en ace. te Zut- phen. Ie afd.; B. Moolenburgh, inspecteur der dir. bel.. Invoerr. en acc. te Leiden. Ie afd.; J. C. Bemer. inspecteur der reg. en dom. te Utrecht le afd; S. A. Rochat, ontvanger der Invoerr. te Rotterdam: P. A. de Jong. ontvanger der reg. en successierechten te Amsterdam, gecentrali seerd kantoor; Ir J. G. Robbers, hoofdarchitect bij den Rijksgebouwendienst: de vlootaalmoe- zenler H. J. M. M. Alink; J. H. B. Kuneman, resident van Prlangan; J. van Duyn. gep. in specteur bij den dienst der in- en uitvoerrechten en accijnzen; L. Droogleever Fortuyn, consul- generaal der Nederlanden tp Parijs; A. J. C. Maas Geeisteranus. lid van de Gew. Landstormcommissie „Alkmaar" te Heilo; kape laan A. Hoevenaars, secr.-penningm. van de Landstormcomm. uit de Bond van R.K. Militai ren Vereenlgingen, te Bergen op Zoom; L. Attema, lid van den raad van bijstand van de Nat. Noodhulp Orga.nisatle te Hilversum; A. P. van Hoey Smith, commandant van het Voer en Vaarwezen der Burgerwaoht te Rotterdam; Ds H. Thomas, voorz. der Chr. Oramjever. te Lelden; J. F. L. de Balbian Verster. journalist, te Amsterdam: P. M. A. Bogaert, te Maastricht, iuspecteur van het vervoer bij de Ned. Spoorw.; Dr J. H. Jonckers Nieboer. te Bilthoven, chef van alg. zaken bij de Ned. Spoorw.; J. Mous. te Heerlen, afd.chef bij de Staatsmijnen In Lim burg (bij bevordering); F. K. Wiersuim, te Utrecht, chef der centrale controle bij de Ned. Spoorwegen: J. A. Feickens. te Maastricht, in specteur der posterijen, telegrafie en telefonie: M. W. Bos. te Arnhem, Lnspecteur der poste rijen. telegTafle en telefonie: K. L. J. Dekker, te 's-Gravenhage, referendaris bij het hoofdbe stuur der P.T.T.; Ir J. L. M. van der Horn van den Bos, hoofdlng. bij den Octrooi raad. te 's-Gravenihage; A. G. Verbeek, voorz. van de Kamer van Kooph. en Fabr., te 's-Gravenhage: Dr G. L, Voerman, dir. vam het Rijksbureau voor onderzoek vam Handelswaren. te 's-Graven hage: J. J. Korndörffer, administrateur bij do Rijksverzekeringsbank, chef van de afd. Geld belegging. te Amsterdam; Dr B. R. de Bruyn. te Wageningen. dir. van het Rljksproefstation voor Veevoederonderzoek; C. van der Burg. voorz. van den Raad van Arbeid te Rotterdam: Jos. A. E. M. Meyrlng. te 's-Hertoenbosch; H. van Abbe. dir. der N.V Karei I sigarenfabrie ken. te Eindhoven; W. J. R. Dreesmann, dir. der N.V. Mamufactourenhandel van Vroom en Dreesmann, te Amsterdam; Prof. H. A. Kaag, te Tilburg, lid van de Commissie tot het instel len van een onderzoek naar het prijsverloop van bepaalde artikelen: Prof. Dr N. J. Polak, te Rotterdam, lid van de Commissie tot het insellen van een onderzoek naar het prijsver- loop van bepaalde artikelen; K. G. Pander, wo nende te Wassenaar, lid der firma Pander en Zonen, te 's-Gravenhage; Mr J. W. Goedbloed, te Goes, secretaris vam den Chr. Boeren- en Tuindersbond in Nederlamd (bij bevordering): Mr R. A. A. Fruin. lid van het Collego van Ge delegeerden van den Volksraad; Raden Adipatl Aria Wiranata Koesoema, lid van het College van Gedelegeerden van den Volksraad; P. van Wendt, chef van de Arbeidsinspectie voor de Buitengewesten; Mr B. Th. A. Westerouen van Meeteren. thesaurier-generaal; Ir A. M. Hart- hoorn, tijdelijk waarn. insp. bij de Generale Thesaurie; H. A. W. Ch. de Haze Winkelmam, onderdirecteur van het Dep. van Binnenl. Be stuur; J. C. Brinks, Ned.-Ind. hoofdambtenaar met buitenl. verlof, laatstelijk resident van Semarang: J. C. de Vos. resident ter beschikking van den Gouverneur van West-Java; A. Oranje. Ned.-Ind. hoofdambtenaar met buitenl. verlof, laatstelijk assistent-resident der Westkust van Atjer; Pangeran Ario Mangkoekoesoemo, luit.- kol .bij den gen. staf. adj. in buitengewonen dienst van den Gouverneur-Generaal (het ver siersel met de zwaarden); Raden Adlpati Ario Nitladiningrat, regent van Soerabaja; Anak Agoeng Ngoerah Agoeng, bestuurder van Glam- Jar; Mr A. van Gennep, wethouder der gemeen te Soerabaja; monseigneur W. Bouma, Aposto lisch prefect van Bangka, Billitpn en den Ri- ouw-Archlpel, met buitenl. verlof; C. Hartogh. insp. van het midd. ond., met buitenl. verlof; D. G. van der Pijl, gep. Ned.-Ind. hoofdambte naar. laatstelijk Insp. van het Westerach 1. o.; G. C. Janssen, gep. Ned.-Ind. hoofdambtenaar, laatstelijk imsp. vam het inl. ond.; F. EL V. Middelaer, onderdirecteur van het Dep. van Laindbouw, Nijverheid en Hamdel: R. A. Kerk hoven hoofdadministrateur van de onderm. Ma labar;' R, Mac Glllavry, vertegenwoordiger der Bataafsche Fetroleum-MiJ, Handelszaken, te Soerabaja; Ir A. C. de Jong, hoofd van den Op sporingsdienst van den Mijnbouw; J. J. Roeloffs Valk, hoofdambtenaar met buitenl. verlof, laat stelijk hoofd van den dienst der zoutregle: E. Smith, gewezen fungeerend voorzitter der voor malige Rechtstoestandcommissle: H. J. Kuiper, kolonel bij den Topografischen dienst (hot ver siersel met de zwaarden): P. A, Cox, majoor bij den generalen staf (het versiersel met de zwaar don); E. Straatemeier, directeur der Kon. Pa- ketvaart-Mij. met buitenlandsch verlof; H. W. du Cloux, gep. Ned.-Ind. hoofdambtenaar, laat stelijk adviseur voor het iml. volksonderwijs; J. H. A. Nagel, gep. Ned.-Ind. hoofdambtenaar, ter beschikking van den directeur van Finan ciën; M. J. van den Eisen, R.K. geestelijke. Apostollsoh pro-vicaris op Curagao: C. E. vam der Stok. directeur van de Curagaosohe Petro leum Industrie Mij en vam de Curagaosche Scheepvaart-MIJ: B. G. D. Muyt. referendaris bij het Departement vam Koloniën: W. F. Gerdes Oosterbeek. referendaris bij het Dep. van Ko loniën. tot Ridder in de Orde v. Oranje-Nassau (met de zwaarden) de off. vam gezondheid der le kL W. Reillngh; de off. van administratie der le kl. C. Jansen; de kapiteins W. H. Schukking. v^n het wapen der genie: W. baron van Ittersum. van het reg. jagers: G. Dekker, van het 4e reg. veldart.; J. Detmar. van het 5e reg. inf.; G. E. A. Themann. van do school voor res.-off. dec iaf-i -W, K Blsschoff vam Heemskerck en J Dwars, beiden van den generalen staf; H. Keppel Hesselink, commandant van de school voor res.-off. der ber. art., en L. Ëzerman, lid van de commissie van proefneming; de res.-kapt A. A. Schilleman van het lie reg. Inf.; tot Ridder i. d. Orde v. Oranje-Nassau: J. W. F. Bruens. hoofdcommies aan het De partement van Buitenlandsche Zaken; W. P. M. van Eps. consul te St. Thomas; E. M. van dor Nlepoort. consul te Porto; Jhr. G. L. van der Maesen de Sombreff. consul te Brussel; L. J. Breman, consul te Genua; W. H. D. Surlngar, consul te Triëst: A. M. L. Winkelman, consul te Mombasa; P. C. G. Peereboom, consul te War schau; G. H. Barfoed, vice-consul te Le Havre: J. A. Brouwer de Koning, vice-consul te Córdo- ba; B. Langeveld. vice-consul te Boekarest; J. H. Groeneweg. kanselier aan het gezantschap te Bern; G. P. C. Pichal, directeur der kamMnrü aan het consulaat-generaal te Antwerpen; K. Tensen, voorzitter van het bestuur der Christe- 1UVee school voor lager en middelbaar uitgehroid lager onderwüs „Prinses Juliana" te Brussel; G. H. Wageiyiar. predikant bij de Nederdüitsch- Hervormde gemeente te Rotterdam: W. van Oeveren. lid van het provinciaal kerkbestuur van Zeeland, penningmeester van het fonds „Aanpakken", strekkende tot voorziening in den noodtoestand van vele predikanten der Neder land-Hervormde Kerk wonende te Wol- phsartsdijk; E. Ch. le Cornu. predikant bij de Waalsch-Hervormde gemeente te Amsterdam; J. W. Geels, predikant bü de Christelük-Gore- fornieeide Kerk te Hilversum; W. F. A. Over- meer. pastoor te Heeg; D. de Ridder, commis saris van politie te Velsen: E. C. Wierts van Coehoorn. commissaris van politie te Goes: W. GUse Weenink. directeur van de strafgevange nis te Rotterdam: W. E. P. Germs, predikant bü de Rijkswerkinrichtingen Veenhuizen. Dr. H. Postmn, geneesheer bü het RUksopvoedingsge- sticht te Zeist en psychiater bü de tuchtschool te Montfoort: B. J. M. Sistermans. voorzitter van do Algtmeene Commissie voor Kinderverpleging en I- 'iidcrbescherming van den H. Vincentius van Faulo te 's-Gravenhage; F. K. van Iterson. hoofdcommies niet den persoonlüken titel van bibliothecaris b(i de Tweede Kamer der Staten- Generaal. te 's-Gravenhage; P. D. M. Beckers, lid van de Provinciale Staten van Limburg en burgemeester van Ubach over Worms: K. Tis- singh, lid van de Provinciale Staten van Dren the. te Ruinen; Mr. J. J. L. van Heest, admi nistrateur ter provinciale griffie van Gelder land. te Arnhem: G. R. van der Ven, burge meester van Vllimen: J. H A. Frieswlik. bur gemeester van Doornspijk; Jhr J. K. Hesselt van Dlnter. burgemeester van Pünacker en Noot dorp; K. ZÜP J.zn. .burgemeester van Abbekerk: J. Bouman. burgemeester van NieuwerkerklZ.); P. H. baron Taets van Amerongen van Nute- wlsch, burgemeester van Markelo: J. Schutgens, burgemeester van Spaubeek; S. E. Lunter. wet houder der gemeente Bolsward; A. A. Scheepers, wethouder der gemeente Heerlen; J. M. ICie- boom. secretaris der gemeente Raamsdonk; W. J. Berghuis, secretaris en ontvanger der ge meente Loppersum: C. Hondius. oud-lid van den raad der gemeente Middelburg: D. J. J. A. de Leur. te Maartensdük; Mej C. F. Boeüe, ad junct-directrice van het Algemeen Provinciaal Stads- en Academisch Ziekenhuis te Groningen. Dr. E. A. M." Droog, arts, te Heemstede; W. H. van Schaik, penningmeester Ger. Vereeniging voor ziekenverpleging, te Amsterdam: A. Mol. secretaris van het Comité Ned. Ronde Kruis, afd. O.Z. Beveland, te Waarde; J. Brügemann, pastoor te Middelburg, geestellik adviseur "sn de St Elisabeths Vereeniging, aldaar; Mevr. de Wed. P. HesselmansSprangers, presidente der Vereeniging van de H, Elisabeth van Honga-Ue te Kaatsheuvel (gem. Loon op Zand); B. J. F. M. Drabbe, Secretaris van den hoofdraad der St. Vincentiusvereenlging a Paulo, te 's-Graven hage: W. H. Burgers, voorzitter van het Bur gerlijk Armbestuur te Den Helder; J. P. Thier ry. te 's-Gravenhage; F. J G. Furda, te Gro ningen; J. Th. A. Diebeis, lid van het burger lijk armbestuur en regent van het Oud-Burge ren Gasthuis, te Nijmegen; Mevr. I. Cremers. geb. Jonkvr. van Nispen tot Sevenaer. te Arn hem; C. Wildenberg, lid van de Gewestelijke Landstormcommissie .Zuid-Holland West", te '«-Gravenhage; S. A. Leopold, ondervoorzitter van de Examencommissie Fransch voor de A- akte m.o., te Goes: Dr. J. Mehler. conrector van het Baarnsch Lyceum te Baarn; L. A. van Melle, leeraar aan het Christelük gymnasium te Utrecht: J. J. Meüerink. leeraar aan de Rliks- hoogereburgerschool en aan het Christeiük lyceum te Almelo; Ir. F. J. Vaes. leeraar aan de 1ste gemeentelüke hoogereburgerschool met 5-jarigen cursus te Rotterdam; J. N. Breunese, algemeen secretaris van den Nederlandschen Bond voor Lichamelijke Opvoeding, te 's-Gra venhage; J. Th. Coumans, oud-hoofd eener open bare school voor lager onderwüs en u.l.o te Roosendaal; Th. A. Geels, bestuurslid der R.K. Schoolvereeniging te Amsterdam; A. de Jong E.zn., directeur der Vereeniging van Christc- lüke Onderwüzers en Onderwijzeressen in Ne derland en de Overzeesche Gewesten, te 's-Gra venhage: G. B. de Jong, voorzitter van de Ver eeniging voor Gereformeerd Lager Onderwüs te Oud-BeüerlandJ. B. Meiinen. oud-hoofd eener bijzondere school voor u.l.o. te Leiden: G. F. Romhouts (frater Stgebertus). ondeiwjizer "aan eene büzondere school te G9irle; P. A. Versluys directeur der Hervormde kweekschool te Am sterdam; A. P. de Wild, oud-hoofd der open bare school, genaamd: Corn. Drebbelschool. te Amsterdam: A. Zuiderveld. directeur der Rüics- kweekschool voor onderwüzers en onderwijze ressen te 's-Gravenhage: Ir. D. Postma, leeraar aan het Rükslnstituut tot opleiding van tee- kenleeraren te Amsterdam: J. van Roon, leeraar aan de zeevaartschool te Scheveningen: Th. J. M. Stroucken. directeur van de ambachtsschool en van de avondschool voor handwerkslieden te Heerlen; H. D. Tabak, vice-voorzitter van het hoofdbestuur van de Vereeniging tot Bevorde ring van de Vakopleiding voor Handwerkslie den in Nederland, te Amsterdam: B. van der Worp Jr., directeur van de eerste ambachts school en eerste avondteekenschool van de Maatsrhappü van den Werkenden Stand te Am sterdam; A. D. J. W. van der Stap, bariton zanger. te Delft: Louis van Tulder. concertzan- ger, te Rüswük (Z.-H.); C. de Wolf. hoofdlee raar in het orgelspel aa-n het Amsterdamsen conservatorium en organist van de Ned.-Herv. Kerk to Arnhem, wonende te Arnhem; J. G. H. Vandalon. hoofdcommies bü het Departement van Financiën; H. A. C. L. Barentsen. hoofd commies bü het Departement van Financiën; P. Schoutens. ontvanger der directe belastingen te Nümegen, 1ste kantoor; J. A. Bülsma, ont vanger der invoerrechten en accünzen te Leeu warden; J. J. B. Laeüendecker, ontvanger dor directe belastingen te Haarlem; C. F. Trip, ont vanger der successierechten te Utrecht; C. J. de Lussanot de la Sablonière, ontvanger der sucéesslerechten no. 2 te 's-Gravenhage;' L. Scholten, controleur der invoerrechten en ac cünzen te Amsterdam; H. J. Derks, registrator bü den generalen staf; J. H. H. Klessens; M. H. E. Nolthenius de Man. secretaris van het hoofdbestuur der Koninkl(1ke Natiortale Veree niging tot steun aan miliciens; L. H. Vink, be stuurslid der R.-K. Militairen Vereeniging te 's-Gravenihago; G. Costermans, juTylid der Mili tair-Certificaat commissie; J. G. van Efferen, te Winschoten, hoofdopzichter van den Provin cialen Waterstaat van Groningen; R. Vermunt te Etton en Leur, dükgraaf van den Westpol der; E. Priester, te Sneek, secretaris van het zeewerend waterschap „Wümbritseradeels c.a. Contributie Zeedüken"; J. L. de Raadt, te Mui den, hoogheemraad, tevens secretaris-penning meester van het hoogheemraadschap van den zeedük beoosten Muiden; Iz. P. van der Weele, te Colünsplaat, ontvanger-griffier van den pol der Nieuw-Noord-Beveland; C. Kolff, te Rotter dam, voorzitter van den raad van beheer vrh de N.V. Nationale Luchtvaartschool; E. Haak, te Amsterdam, stationschef Iste klase A* bü de Nederlandsche Spoorwegen; J. J. Schmidt, te Utrecht, afdoellngschef 2de klasse bü de Neder landsche Spoorwegen: G. D. Roona, te 's-Gra venhage, hoofdmachinist bü de Holland-Ameri- ka-LUn; G. Duycklnk Sander, te IJmuiden (ge meente Velsen), directeur Visscherüschool en bewerker der zeemansgidsen voor de kleine vaart; Mevrouw M. J. C. HillegaartHaafkens, te Amsterdam, directrice van het Zeemanshuis; E. Paap, te Huis ter Heide, (gemeente Zeist), chef van exploitatie bü de Nederlandsche Buurt spoorweg Maatschappü: Mejuffrouw A. J. O. de Ridder, te 's-Gravenhage. referendaris der pos terüen, telegrafie en telefonie; K. de Haan, te Loppersum. commies bij den post-, telegraaf- en telefoondienst, aangewezen als directeur van het post-, telegraaf- en telefoonkantoor aldaar; Ir. J. G. Tukker, Rükspluimveeteeltconsulent. tevens directeur van het Rüksinstituut voor Pluimveeteelt, te Beekbergen: J. A. Kasberg. technisch ambtenaar bü de arbeidsinspectie, te 's-Gravenhagc: Mejuffrouw J. Hingst, directri- co der tuinbouwschool voor meisjes van de Stichting „Huis te Land", te Rüswük (Z.H.); J. C. Penning, directeur der Coöperatieve Arn- hemscho Melkinrichting en Zuivelfabriek te Arnhem: H. Hartlieb. bloemist, te Rotterdam: T. Watervis. te 's-Gravenhage. directeur ran den Centrnlen Accountantsdienst van den R.-K. Nederlandschen Boeren- en Tuindersbond: C. Zwagerman, Rijliszuivelconsuleat te Middel-, burg: M. Tops. secretaris van den Limburgscnon Land- en Tuinbouwbond. te Roermond: Dr. J. Bolke, leeraar aan de Middelbare Landbouw school te Groningen; H, A. C. Poortman, te Dle- penheim. voorzitter van de Coöperatieve Land- beu wvereeniging „Weddchoen" en van de Coöperatieve Boerenleenbank „Kedingen"; P. M. Sneep, te Dinteloord. voorzitter van de Noordbrabnntsche Maatschappü van Landbouw: A. M. L. Nilhn. directeur der Naamlooze Ven nootschap Tabaksindustrie voorheen Gebroe ders Philips, te Maastricht: D. A. Slootmaekers, commissionair, te Ooaterhout; J. M. Ingon- Housz, te Breda: B. J. H. C. Timmermans, schoenfabrikant, lid der firma Timmermans-van Turenhout. te Waalwijk: A. C. van der Vliet, bankier te Zlerikzee; A. StaVerman, genees heer bü de Naamlooze Vennootschap Konink lijke Maatschappü „De Schelde" te Vlissingen; G. Amslng, eigenaar van een boekhandel en drukkerü to Tholen; W. H. M. J. Smulders, lid van den raad van beheer der Naamlooze Vennootschap Utrechtsche Machinefabriek o. d. Frans Smulders, te Utrecht; E. Baarsma, direc teur van de Naamlooze Vennootschap Handels vereniging voorheen R. Baarsma. te Zwaag- westeinde. gom. Dantumadeel; B. A. Schmidt, oudste directeur der Naamlooze Vennootschap Tricotfabrlek A. Schmidt en Zoon. te Wilder- vank; C. H. E. A. Bartel wonende te Amster dam. oudste directeur der Naamlooze Vennoot schap Maatschappü tot Exploitatie van Heeren en Klnderkleeding voorheen de firma Peek en Cloppenburg; Mr Dr. J. J. M Noback, te Haar lem. secretaris der Vereeniging Centraal Over leg in Arbeidszaken van Werkgeversbonden en van de Algemeene Werkgeversvereeniging; R. Willemze. onderdirecteur van de Incassobank, N. V., te Amsterdam; F. Eikerbout. te Leiden voorzitter van den ChristelUken Metaalbewer- kerabond in Nederland, lid van het dageiüksch bestuur van het Christeiük Nationaal Vak verbond; Joh. Karei, hoofdbestuurder van den Nederlandschen Roomsch-Katholieken Tabaks- bewerkersbond, te Eindhoven: M. Wolfsbergen, algemeen proouratlehouder bü do firma Llpp- mann, Rosenthal en Co., te Amsterdam; A. Cramwlnckel kapitein der artillerie, intendant van het Huls van den Gouverneur-Generaal (het versiersel met de zwaarden); J. Teunissep. archivaris ter Algemeene Secretarie; H. J. van Mook. waarnemend referendaris 1ste klasse op het kantoor van den Regeerlngscommissaris voor de Bestuurshervorming; Mr. R. Slegen- beek van Heukelom, waarnemend voorzitter van de landraden te Poerwokerto en Poerbo- lingoo: A. B. Pietersen. directeur 1ste klasse bü het Gevangeniswezen: A. H. Nolthenius de Man, pastoor in ruste: nevr H. de Iongh ge boren de Vogel, echtgenoote van den directeur van Gouvernementsbedrijven Ir D de Iongh; Teukoe Hadji Tjhi' Mohamad DJohan Alam Sjah. Zelfbestuurder van Peusangan, Atjeh en Onderhoorigheden: Si Moesa gelar Baginda Oloen Soripada. gopensionneerd Demang van Siboiga: H. H. Albreghs. commissaris 1ste klas se bü de algemeene politie; P. W. van Ros- sum .secretaris der Deli-Maatschappü: Mej.-M. Grassens (Moeder Fidelia) Overste van de con gregatie der Zusters Franciscanessen van Veghel te Pontianak; G. Smit, hulpprediker der Indische Kerk, belast met het beheer der Chrlstelüke Inlandsche scholen ln de Mina- hassa; G. A. W. Geissler. gewezen hulpprediker der Indische Kerk; Raden Ajoe Siti Katidjah. echtgenoote van R. A. A. Abdoerachman. regent van Meester-Cornelis: B. Bouwman, gepension- neerd Nederlandsch-Indisch ambtenaar, laatste- lük directeur der openbare Hollandsch-Inland- sche Kweekschool fungeerend directeur der openbare mulo-school te Amboina; J. Th. Met- zelaar. landbouwconsulent 1ste klasse: K. ter Marsch. oud-gezagvoerder van de „Sibajak" der Stoomvaartmaatschappij Rotterdamsche Lloyd; H. C. Zentgraaff. hoofdredacteur van het Soe- rabajasch Handelsblad: R. de Vries, oud-lid der firma Jacobson van den Berg. te Batavia: E. C. A. Bense. gopensionneerd architect bij deD Waterstaat en 'a Lands. Burgerlüke Openbare Werken; W. W. Jansen, gopensionneerd werk tuigkundige bü de Staatsspoor- en tramwegen; H. J. R Caton. gepensionneerd hoofdtelefoon- ambtenaar; Ch. F. van Sprew, gepensionneerd hoofdcontroleur van den post- en telegraaf dienst; F. van den Eikhof. Nederlandsch-In disch ambtenaar met buitenlandsch verlof, laat stelijk hoofd van den magazijndienst lucht- vaartafdeellng; G. W. J. van Walraven, kapi tein der genie (het versiersel met de zwaar den); C. P. Backer Dirks, havenmeester lsto Iclasse; J. W. L Fransz gewezen hoofdtuinem- ployé, waarnemend administrateur der suiker onderneming Minggiran; J. J. J. M. Bal, com mandant van de vrüwlllige brandweer te Me- dan; H. A. van den Eynde, beeldhouwer, te Heemstede; F. E, Bruyning, secretaris van het Departement van Financiën van Suriname; me juffrouw M. J. Meekes, missie-overste der Zus ters Franciscanessen van Rosendaal in Suri name; A. G. C. H. Janssen, gezagvoerder van de plantage Peperpot in Suriname: P. Th. S. Krafft postdirecteur op Curacao, met buiten landsch verlof; Mej. R. C. Henriquez, particu liere op Curacao; Mej. F. T.. M. Koenders di rectrice der kostschool Welgelegen op Curacao; H. Salomonson. directeur der N. V. Aneta-Hol- land; J. G. Brouwer, leider bü het Leger des Heila; J. L. Eland, kunstschilder; ir. Chris Wegerif, architect; J. van den Hll A.zn.. te Willemstad (N.-B), dükgraaf van het water schap „do Ruigehild"; J. W. Sperna Weiland, te Hoorn, oud-stationschef 1ste klasse A bü de Nederlandsche Spoorwegen. is toegekend: de eere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau: in Goud (met de zwaarden), aan: den kapelmeester J. R. van der Glas; J. J. Esser, gep. adj.-insp. van politie ln Suriname (bij bevordering); in Goud, bij bevordering, aan: in Goud, aan: J. van Onselen. kamerbewaarder aan het Dep. van Buitenl. Zaken; A. A. van Arnhem, deurwaarder bij het kantongerecht te Rotter dam: G. H. Seuren. huismeester bij de Rijks werkinrichting te Hoorn; W. Kamp, voorzitter van de Zondagsschoolvereen. te Kalenberg (gem. Oldemarkt); A. Mes Jr. brandmeester bij de Rott. vrijw. brandweer te Rotterdam: P. S. Nel. hoofdman bij de brandweer te Bunschoten: G. J. Zonnenberg. te NIeuwleusen: A. Loijen, voor zitter van het burgerlijk armbestuur te Rog gel; J. van der Sluis, rentmeester, ln dienst van baron De Vos van Steenwijk te Wijhe; mej. J. C. van der Schot (zuster Bernadette) reli gieuze te Vlijmen: mej. F. M. C. Mey '(zuster Hendrina), hoofdverpleegster in het St. An- thonlus Gasthuis te Utrecht; mej. P. Hulsbos, oud-directrloe van het Doorgangshuis voor vrouwen en meisjes te Haarlem; mevr. de wed. J .G. OttenDohmen. vroedvrouw te Maastricht: VV. H. de Haas. hoofdpolltie-opzlener bij de veldpolitie; mevr. A. C. KloppenburgKraay- vanger, particuliere; A. Emens. gep. onder-luit. der art.; A. Smink, portier bij het Alg. Rijks archief. te 's-Gravenhage; A. J. Stuivenberg, techn. le kl. bij het Botanisch Laboratorium dor Rijksuniversiteit te Leiden; J. Goossen. hor- tulanus bij het Canton's Park, te Baarn; D. Banga, techm. le kl. bij de chirurgie aan de Rijksuniversiteit te Groningen: C. G. Govaarts, dir. van de harmonie „Excelsior" te .Nieuw- Borgvllet (gem. Bergen op Zoom); den 1ste- teek. bij het Dep. va/n Defensie; J. de Ruiter; den loodsschipper der le kl. W. P. Keraiinck; H Toxopeus, te Rottum, voogd van Rottum; M. Meester, te Stadskanaal (ge<m. Wlldervank), sluismeester, tevens gaarder bij het 2de verlaat aldaar; C. de Jong, te Zutphen, assistent-werk meester le kl. bij de Ned. Spoorw.; S. Wanrooy, te Apeldoorn, vrijw. regenwaarnemer en mede werker onweerswaarnemingen; C. Langbroek, te Maassluis, kapitein sleepboot L. Smit Co's Int. Sleepdienst; mej. K. Pluister, te Groningen, chef-telefoniste bij den localen telefoondienst; J. E. den Daas, te Dordreoht, opz. der telegrafie en telefonie; J. L. L Mazairac. directeur van de Expeditieonderneming van Gend en Loos, te Bergen op Zoom; W, C. Hetzel, wonende te Amersfoort, Vh. procuratiehouder bij de N.V. A. Helders en Zonen, te Rotterdam; A. Broere. te Dordrecht, hoofdboekhouder der spaarbank, opgericht door het departement Dordrecht der Mij tot Nut van 't Algemeen: W. A. Dekker, procuratiehouder bij de N.V. Handelsvennoot schap vh. S. I. de Vries, te Amsterdam; J Ph J Brinkman, wonende te Eemnes, voorheen con troleur in vasten dienst bij de havenarbeids reserve, te Amsterdam: A. C. Lodder, bedrijfs leider op de timmerfabriek der N.V. Kon. Mij „De Schelde", te Vlissingen (bij bevordering): B. N. J. Wilbrink, procuratiehouder bij de N.V. Utreohtsche Machinefabriek o. d. Frans Smul ders. te Utrecht; M. G. de Jonge, chef de bureau bij de afd. Vervoer van de Expeditie-onderne ming Van Gend en Loos. te Utrecht: G. H. Groot Enzerink. oud-voorz. van de Coöp. Stoomzui- velfabriek „De Volharding", te Ruurlo: D. Scheerboom. filiaalhouder der Slnger-Mij, te Enschedé: in Zilver (met de zwaarden) aan: J. Lub. opperschipper: P. G. Grendel, gep. op- perkonstabel; J. Schenk, adj.-onderoff.-maoh.; F. Groen, oppergeschutmaker; F. J. de la Fon tei jne. gep. oppervllegtuigmaker (M): M. van der Kamp, serg.-hofmeester; B. de Jager, van het reg. genietroepen, adj.-onderoff. der mil. adm.; J. F. Marneffe. van de Kon. mil. aca demie. adj.-onderoff.-adm.; B. J. Lorette. van het reg. kustart.. adj.-onderoff.-adm.; P. Schricr. adj.-onderoff. der mil. verpleglngsinr. te 's-Her- togenboschi q, p, Zweedijk, vaa het 15e reg. Inf., adj.-onderoff.-adm.; J. C. van de Graaf, van de le art-brlgade. adj.-onderoff.-adm.; A. J. Leydeckers, van het reg. genietroepen, adj.- onderoff.-adm.; C. Kelder, van het 2e reg. veld art.. adj.-onderoff.-zwaardveger; J. van Leeu wen. adj.-onderoff.-magazijnbeheerder; J. Vee- nema. werkzaam bij den indeellngsdistricts- commandant te Arnhem, schrijver le kl.; J. N. de Vogel, van de rijschool, adj.-onderoff.-adm.; de adjudanten-onderoff.-instructeur S. Roorda, van het 2e reg. inf.. J. Sinkc. van het 20e reg. inf.: J. P Droog, van het 22e reg. Inf.; L de Vogel, van het He reg. huzaren; K. Huisrr-- van hot korps luchtdoelart.: F. J. Melzer. i zikant met den tïtr rang van serg.-majoor; de opperwachtmeesters van het wapen der Kon. marechaussee K. van der Veen. van de 4e div J. C. van Westen, van de le div., A. F. Ver- boke, van de 3e div.. en A. M. M. van Uden, van de 2e dliviaie; F. W. Haaijer, adj.-onderoff.- adm. der inf.; M. Cornelisse. Europeesch serg. der inf.; F. Ganswind, opporwachtm-hoefsmid der cavalerie; A. Kapantow. Manadoneesch wachtm. 2e kl. hoefsmid der art.; Ratemin, Ja- vaansch serg.-maoh. der Kon. marine; in Zilver, aan: J. Oosterdük te Doorn: H. H. Schape*^ te Ravenstein; F. van Geldercn te 's-Gravp-nhage; B. I£reüermaat te Baarn; J. C. van RUn te Loenen; G. J. Krap te 's-Gravenhage; J. Wage te Haarlem; J. W. Bagchus te Groningen; W. H D. Duk, te Amsterdam: J. van der Heide te Veenhuizen; Mej D. de Groot te Leiderdorp: C. M. de Graaf te Nümegen; L. Les te Rotter dam; Ph. Wünberg te Assen; J. van Maare te Amsterdam; Ph. Frankenhuis te Enschede; J. H. L. Schwiebert te Maastricht; H, Berke- veld to 's-Gravenhage; P. F. Peetere te Nüme gen: E. F. Fölting te 's-Gravenhage; J. Rossel te 's-Gravenhage; M. Lunenburg, te Gouda; J. P. Jupün te Rotterdam; P. van don Berg te Rotterdam; P. M. Hüna te Rotterdam; W. Haal- boom te Amsterdam; J W. Hoffman te Amster dam; C. B. Pelllkaan te Utrecht; A. Spanjer te Utrecht; C. G. Hasselaar te Haaften; J. D. Stap te Wük-bü-Duurstede: H Kurpershoek, te Rotterdam; W NUdam te Amsterdam; J. van der Woude te Groningen; Th. van Noord te Amsterdam; Mej. E. B. H. van der Jagt te Utrecht; J. Dorsman te Lelden: E. Visser tr Delft; F. Vellenga te Bussum; Mej. L. J. Luy- nenburg geb. Mulder te Wageningen; J Woud stra te Haarlem; J. C. Lukker te Den Haag; F J. Schelleman -te Weert; A F. Schoolland te Vlagtwedde; P H. Walraven te Kerkrede; W. Postema te Rotterdam; J. L. Wlnterink te Rot terdam; J. Glrbes te Veendam; K. Olthuis te Rotterdam; H. Gardenbroek te Amsterdam; A. A. Boechta te Schiedam; J. T. Albronda te Groningen; T. R. M. Wlllems te Rotterdam; L. G. Leinweber te Nijmegen: G. J. Stottelaar te Groenlo; F. L. van Haniont te Zutphen; de schrüvers der 1ste kl. H. Staal en J. H. Koen. belden bü het Departement van Defensie: den schrüver der 2de klasse D. Werdes, bü het Dep. van Defensie; de lichtwachters T. Swart en P. Rulgh; den commandeur der 1ste klasse der ernstvuurwerkers H. A. Stelleman; den baas lste klasse der scheepsbeschieters W. F. H Solleveld; den ploegcommandant van het Ne derlandsche Roode Kruis M. de Bruin; W. Pieters te Terieuzen; H. J. Keizer te Vechter- weerd: T. Verhey te Engelen: J. Valkenburg te Nümegen; G. Verheüen te Horst; J. M. La- mers te Roosendaal; A. G. van der Paardt te Amsterdam; N. H. Mllller te Schlnen; J. J. Laven te Kerkrade; E. Berger te Leeuwarden; H. S. van Es te Amsterdam: A. Goudkuil te Drouwen; Mej. A. P M. Bense te 's-Gravenhage; Mej. T. Aalders te 's-Gravenhage: C. F. A. Blom te Rotterdam; G. van Welsenis te Rot terdam; A. Brolsma te Leeuwarden: M. Ker sten te Utrecht: F. Dlemel te Amsterdam; J. G. Blonk te Rotterdam: O. Vrlens te Bergen op Zoom; J. C. Sloover te 's-Gravenhage: G. A. J. Platenkamp te Zwolle: P. M. Vliege te Maastricht; C. A. Meys te Simpel veld: J. Nau- ta te Beetgumermolen: C. Hoogerland te Ouwer kerk; J. de Groot te SchermerhornW. J. Krü- gers te 's Gravenhage: J. P. van Stiphout te Helmond; H. J. GUlesen te Bergen op Zoom: M. J. Boset te Tilburg: P. J. Lemmens te Tilburg; H. J. van Tongeren te Haren; K. Rommers te Hoogerheide, gem. Woensdrecht; C. Stuyts te Hoogerhelde gem. Woensdrecht; W. Hendriks te Zetten, gem. Valburg; J. M. Bijdam te Apeldoorn; A O. van Bommel te Sta verden gem. Ermelo; B. Lens te 's-Gravenhage: R. Kok, H. F. A. Hagen; W. Helms; N. Ypenburg te Map ado; F. W. J. HuffmoUer: J. J. Smit; G Simon; G. P. Veldman: C J. L. Verhoeven; A den Hartog; D. Scheeper C. M. van der Wie- ten te 's Gravenhage: Mej. M. J. Veenhof te 's-Gravenhage; W. A. P. F. L. Krakeel te 's-Gravenhagé; W. F. Gerritsen te 's-Graven hage; J. N. van den Wijngaard te Rotterdam; G. J. N. van Ommen te Rotterdam; I Cohen te Rotterdam; W Steeds te Rotterdam: D. A. Noorduyn te Rotterdam: C. L. v. d. Pols te Rot terdam; W. M. Streefland te Rotterdam; Mej. S. Wekking te Voorburg; J. van don Berg te «-WeBtmaas; H. Bouman te Alphen a. d. Run; M. van Krimpen te Schiedam; Mej. M. L. Fen- net te Gouda; J. van den NleuwendUk te Gouda: Mej. A. Joustra te Lelden: J. Wildeman te IJsselmonde; K. Kros te Slledrecht; P. C. Al- bers te Krimpen a. d. Lek; A. Bouman te Nw.- Lekkerland; J. Nüssen te Leerdam; A. H. den Dunnen te Leerdam: J. de Wee^d te Leerdam: Mej. H. C. Broerse to Amsterdam; J. C. C, Frederiks te Amsterdam; Mej. C. J. Huymans, te Amsterdam; W. Kouw te Amsterdam; J. G. Ruppert Amsterdam; Rfc Stoel te Amsterdam; H. Brugman te Amsterdam: M. Kerkhoven te Wormerveer; W. J. Akkerman te Haarlem; S. Piso te Haarlem; H. Tuinder te Zierikzee; A. van Overbeeke te Vlissingen; Mej. P M de Jager te Vlissingen: J. H. Vos. te Rhenen; J. Peeman te Amersfoort; W. van der Pol te Harlingen: E. Kueter te Harlingen; L. Ascher- man te Enschede; H. L. Schipholt te ijnschede; G. Aaftink te Rüssen: Johs. Ponsteen te Nü verdal; J. Dolleman te Deventer: M. Hammink te Almelo; J. Letteboer te Vriezen- veen; J. H. Nüland te Hengelo CO.); A. H. Crau te Oostwold. gem. Mllwolde; Mej. B. Breu- kers te Susteren; H. H. J. Maesson tc Roer mond; J. A. Schreurs te Grathem; IL Detrle te Maastricht; J. A. Walters te Maastricht; J. H Schors te Maastricht: mej. H. S. J. Daxbek te 's-Gravenhage: H. A. Meilof te Gouda; W. van Halm te Amsterdam; in Brons (met de zwaarden) aan: A Augustln. korp.-maoh.; P. Vonk. mil. werkman; J. Schaap, remonterijder le kl.; M. T. van Beukering, marechaussee van de 4e div.; Ramin. Javaansch korp. der marechaussees; E. Sijaranamual, Amboineesch korp. der mare chaussees; Ralijadjo, Javaansch inf. le kl.; Kar- sidin. Madoereesch lnf. le kl.; A. Slgarlaki, Ma nadoneesch marechausse le kl.. korp.-tlt.; Kan- dar, Javaansch marechaussee le kl.; S. Karong- kong, Manadoneesch marechaussee Ie kl.; H. Moses, Amboineesch korp. dor inf.; in Brons, aan: Oh. H. Houtermans te Venlo: R. M. Elzinga te Huizum; W. Mercuur te Beerta; J. A. ten Hoope te Breda; J. W. Wijchers te Haarlem; mej. T. Costerus to Zlerikzee: K. de Pous te Den Haag; J .W. Schoonmade te Rotterdam; J. Kievit9 te Rotterdam; F P van Houten te Amsterdam; L. Roelofs to Amsterdam; J. de Vries te Bloemendaal: P. A. Pompert te Kam pen; J. Naber to Utrecht; A. Smit te Delft; C. Koblena te Amsterdam; W. Recourt te Den Haag; H. Huygens, lichtwachter: D. Kossen. 2e matroos a. b. van een stoombet.- en verllohtlngs vaartuig; 3. Veen. mach.-bankw.; J. Dekker, voorm.-ketelm.; S. Wagenaar, burgerwerkman van het 16e reg. inf.; A. C. Hendriks, rijks werkman van de Kon. mil. academie; P Smelser ploegbaas-gereedschapm. van dt Art.-Inr.; T. Lemmers, magazijnkn. der art.; mej. E. G. Kal- dewayVan Lummel te Ede (Gld.); J. Moraal te Wanneperveen; A. Doomheln te Herkimgen; C. van der Zalm te Schipluiden; J. van Die te Barendrecht; J. N. Fox te Heerlen: J. R. Jetten te Sittard; G. Kluyntjes ta Utrecht: M. Baas te Dordrecht: J .H. Lichtenveldt te Haarlem; G. van Hooff te Boxtel; J. Sukkel te Oosterbeek; P. J. Willems te Maastricht; J. van Blezen te Den Haag; G. Stoppelman te Amsterdam: A. Scholtus te Utrecht; C. J. Troosthelde te Am sterdam; H. Walter te Hillegom; J. Oudhof te Den Haag; C. J. de Jong te Den Haag; B. van Gelderen te Rotterdam: M. Verburg te Driewe gen (bij Goes); E. van Luntcren te Utrecht; J. H. Martens te Gulpen; A. Reneman te Ede (Gld.); L. Clavan te Den Haag: H. H. Beurs- kens te Neer; L. H. Evers te Swalmen; mej L. Stomps te Ginneken; George Nelson, gewezen kapitein, hoofd der Arowakken-Indianen op Matta in Suriname... E. N. Norman. baas-tim merman op de plantage Sorgvllet In Suriname; Garib Tewari Sarma. timmerman op de onder neming Marienburg in Suriname: mej. Emma Lashly, dienstb. bij den heer J. B. L. Nassy ln Suriname: mej. P. Jansen, hulsbed. bij de fam. Quast op Curacao; mej. Z. M. Sebel. huisbed. bij do fam. De Lima op Curagao.: mej. M. Pu- rlel. huisbed. bij de fam. Deivalle op Curagao; mej. S. Baës, huisbed. bij de fam. Boom op Curagao: A. C. van der Sluis te Breda; mej. A. M. C de Roy te Breda: mej. A. M. Nooyen te Deurne: W de Jong te Eindhoven; W Peels te Eindhoven: mej. J. van Woerkom te Eind hoven; M. Bolluyt te Dinteloord; W. van der Nat Janszoon te Rijswijk (N.B.); mej. H. van Wijk te Vlijmen: P. D. Dielissen te Tilburg; mej. J. C. van Uffelen te Oosterhout: C. de Kleyn te Tiel; C. D. de Vree te Tiel; J. de Jong te Tiel; T. G. M. van Arkel te Tiel: J. G. Vonk te Scherpenzeel; B. Harmelink te Brummen; J. Gakes te Harderwijk; J. W. van Eek te Eek en Wiel (gem. Maurik): H. Hiridink te Lochem; Th. van Aalst te Ulft (gem. Gendrlngen): mej. P. van Noord te Renkum; J. A. Meeuwsen te Arn hem: A. J. Kraassenberg te Borculo: J. W AUe- blas te Naaldwijk: C. den Hertog Szn te Alphen aan den Rijn: mej. H. van Frankfoort te Alphen aan don Rijn; mej. A. van Barends te Oegst- geest: J. F. H. Tijken te Delft; H. B. de Roo te Den Haag; mej. A. M. Peetera te Deo Haag; mej E. Arendse te Den Haag; J. Goudsmit te Den Haag: A. IC. la Hay= te Den Haag; P. Schrijver te Den Haag; O. C. van Soldt te Den Haag; G. Breugem Hzn te Den Haag; L. Val- star te Loosduinen (gem. Den Haag), mej. C. Keereweer te Den Haag: N. Schutte te Kwints- heul (gem. Monster); mej. A. von Be veren te Noordwijk; G- van der Wal te Rotterdam; J. N. Clemens te Rotterdam; G. Los te Rotterdam; J. A. van Marion te Rotterdam; L. Arbman te Rotterdam; H. Ketting te Rotterdam: J. J. Sleg- tenhorst te Koudekerk; J. Vellekoop ie Vlaar- dingen; A. Korteland te Alblasserdam, W. de Beeld te AihiasserdamL. Zoeteman te Alblas- serdam; Roodnat te Alblasserdam; T. van Buuren te Alblasserdam; A. de Mooy te Gouda; P. Kouveld te Schoonhoven: IV. Neef te Krim pen aai de Lek; J. Noorland te Nieuw-LekkeT- land; C. de Jong te Nieuw-Lekkc rlundJ. Faas te N:euw-Lekkerland; J. A. Stuye te Nieuw- Lekkerland; A. den Ouden te M.-u w-Lekker- land; J. Bakker te Nieuw-Lekkerlund; C. van d-r Dussen te Nieuw-Lekkerlana; C. van der Perk te Nieuw-Lekkerlu.ndA. Ventlerbos te Gorinchem; M. C. Sleeking te Dordreoht; J. H. van den Broek te Amsterdam; mej. M Snoek te Amsterdam; J. Bunsberg te Amsterdam; H. Bos te Krommenie: J Tijman te Zaandijk; R. Mars ta Wormerveer; A. van Heyningen te Zaandijk; A. Schoute te Wormerveer; M. An drea te Wormerveer; R. Ouweltjes te West- Knollendam (gem Wormerveer); M. van 't Veer te West-Knollendam (gem Wormerveer); R H van Wettum te Hilversum; mej. C. van Schuur- beek te Hilversum; J. A. vain der Hooit te Ter- neuzen; C. Bakker te Terneuzen; F. Gijzel» te Zuidzande; P. J. Blomme te Sluis; mej. L. do Jong te Bilthoven (gem. De Bilt)Hendrik- sen te Bilthoven (gem. De Bill); mc-j. J. van Rooijen te Utrecht; H. J. Lisscnberg te Utreoht; H. van A-sch te Utrecht; H. Roepers te Utrecht; A. van der Seys te Utrecht; A. Bloinmesteyn te Breukelen-Nljenrode: H. v Houten te Doom; T. Sterkenburg te DriebergenKijsenburg: G. Swaan te Loenen aan de Vecht; G. Muller te Veenendaal; H. van den I-Ieuvel te Vecnendaal; P. van Kesteren te Veenendaal; mej. G. Ertman te Veenendaal; A. Schoondérwoerd te IJssel- stein; P. Otten te IJsselstein: Th. A. Klomp t© Zeist; mej. de wed. A. van TuinenPlulmer t© Wonseradeel; J. van Raukema te HarlingenJ. Smidstra te IJlst: M. Vórgers te Enschedé: H. ter Mors te Enschedé; A. Robers te Enschedé; J. Gerritsen te Rijssen; H. J. Breuklnk te Rijs- sen; G. ter Haar te Rijssen; H. Woltermk t© Rijssen; J. Dielen te Hellcndoorn; J. Calkhoven te Hellendoorn: J. A. Middelkamp te Hellen- doorn; D. Slettenaar G.Hzn tc Almelo: H. Be- verdam te Almelo; B. Wolthuis te Almelo: L. Bokhove te Almelo. H. J. Vrielink te Almelo: H. F. Bruggeman te Almelo; B. J. Kalverink te Borne; G. Tanke te Borne: J. H. Vloedbeld t© Borne; mej. A. Roerink te Usselo (gem. Lonne- ker); J. H. Oude Lohuis te Oldenv.aal; H. Tim mer te Scheemda; W. Sloots te Gieten; E. Kooi te Horst: mej. S. Loijen te Weert: J H. Heus- schen te Heer: J Bergers te Maastricht: N. H. Ahn te Maastricht; P. Donselaai to Maastricht* Titulaire rangsverhoogingen: De titulaire rang van kapitein ter r.ce aan den de gep. kapitein-luits. ter zee D. J. baron van Lijnden en H. A. Gregory; de titulaire rang van hoofdofficier van den niarinestoomvnartdienHt der le kl. aan den gep. hoofdofficier van den marinestoomvaartdienst der 2e kl. J. A. Lanz; de titulaire rang van hoofdofficier van den marincstoomvaarldienst der 2e kl. aan den gep. off. van den marinestoomvaartdienst der le kl, B. Verhey; de titulaire rang van officier van den ninrlne- stoomvaartdienst der le kl. aan den otficier van den marlnestoomvaartdlenat der 2e kl. H. de Vries Ezn.; de titulaire raaig van gcncrnnl-innjoor: aan den gep. kolonel G. T. M. Ongerboer; aan den eervol ontslagen reserve-kolonel J. N. Bruyn: aan den gep. dirlgeerend off. van gezondheid der le kl. W. G. A. Bruinier; aan den eervol ontslagen reserve-kolonel H. J. de Klein; aan den gep. kolonel W. J. van Breen; de titulaire rang van kolonel: aan de gep. luitenants-kolonel L. E. Hinrichs en H. Mey- wert; aan den eervol ontslagen res.-luit.-kol, J. A. baron van Heeclceren van Molecaten; de titulaire rang van luitenant-kolonel: aan de gep. res.-majoors S. Gal en F. H. Henderson2 aan den eervol ontslagen ros.-majoor L. M. F. G. Knage de titulaire rang van niujoor: aan den gep, kapitein G. Smith Siblnga; aan den eervol ont slagen tijdelijk res.-kapt. J. J Korndorfferj aan den gep. paardenarts de le kl. J. van Zij- verden: aan den eervol ontslagen kapitein G, W. Boxman; de titulaire rang van genernni-mnjoor aan den kolonel-titulair bij den militair geneesk. dienst in Ned.-Indië Dr G. P. Utermöhlen; de titulaire rang van kolonel: aan den luit.- kol. bij de inf. In Ned.-Ind. V. E. J. Muylwijkj aaan den luit.-kol. bij de inf. in Ned.-Indië D. G. Draaijer; de titulaire rang van luitenant-kolonel aap; den majoor der intendance ln Ned-Indië E. J, Kools; de titulaire rang van mnjoor: aan den kapi tein der militaire administratie In Ned.-Indië C. G. Verwer; aan den kapitein der militair© administratie in Ned.-Indië A. Zijlmans; de titulaire rang van eerste luitenant aan deö tweede-luitenant-titulair der inf. in Ned.-Indië H. Lobsteïn. KON. MILITAIRE ACADEMIE. (Officieel). Ter kennis van belanghebben den wordt gebracht, dat als gevolg van den! uitslag van het onlangs gehouden rang- schikkingsondcrzoek voor toelichting als ca det tot de Koninklijke Militaire Academie in aanmerking komen: voor genie in Nederland: A. W. August teijn. J. C Hardeman. B. van Slobbe, P. M. Kautz, F. C. Vrins, W. H. Gout, E. Ch. H, L. de Ridder en W. E. Hekkema; voor cavalerie in Nederland: J. W. Bou- wens, J. L. Hollertt, J. L. J. Swartjes en H, Meijer; voor genie in Ned.-Indië: A. Cramwinkel, P. C. Timmer en F. E. L. Doucet; voor artillerie in Ned.-Indië; H. Deibei cil A. Ben them; voor cavalerie in Ned.-Indië: S. J. C. Lui- nin,g; voor infanterie in Ned.-Indië: Pangeraiï Ario Notokoesoemo, P. Boswinkel, Chr. Klaui, EL J. M. A. Mieras, M. A. Kroon, G. van Ginkel, J. LI. Ranft, W. A. van der Palm, H. Bats, C. D. Bakker, D. H. van Ooi, A. J. Schotman, L. Ch. G. F. Onolee, C. R. R. van der Vecht, D. Berlijn, F. Th. Segers, B. H. Farret Jentink, A. Zijlmans en H. F. Zey-. lemaker; voor militaire administratie in Ned.-Indië! P. J. Zandstra, M. Vos en B. C. Blom. Voorts komen in verband met den uitslag van het in Nederl.-In'dië gehouden rang- schikkingsonderzoek voor toelating als ca det tot de Kon. Mil. Academie in aanmer king: voor infanterie in Ned.-Indië: G. H. O. de Wit, A. L. Statius Muller. E. J. Steen, R. de Jager, F. C. A. von Raesfeld Meijer, A. Sy- brandi, M. Horstink, C. W, Geerlings en Ra den Didi Kartasasmita. BEJAARDE MAN BEROOFD Te Amsterdam is aangehouden een 36-jarige koopman, die ervan verdacht wordt op een bank op de De Ruyterkade een bejaard man (verpleegde uit het Oudemannenhuis) te heb ben beroofd van een horloge met ketting, waar aan een medaillon. VERDRONKEN De 18-jarige landbouwersknecht Gerrit Wis- selo, van Veenendaal, die in het landbouwbe drijf te Heteren werkzaam was, is Zaterdag avond aldaar bij het baden in de Ryn verdron ken. Z\jn lijk is nog niet gevonden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1932 | | pagina 8