WOENSDAG iö AUGUSTUS 1932 TWEEDE BLAD PAG STADSNIEUWS GEMEENTEZAKEN De nieuwe Drankwet Ingevolge artikel 78 van de op 1 April j.I. in werking getreden nieuwe Drankwet, moet de verordening, houdende regeling van het gemeentelijk vergunningsrecht voor den verknop van sterken drank in het klein binnen zes maanden worden herzien per dag bedragen (de prijzen gedurende de eerste veertien dagen der verpleging blijven buiten beschouwing), kunnen worden vast gesteld op resp. 8,—, 9.— en 10.— bij gebruik van een afzonderlijke kamer en op ti.— per dag bij verpleging van twee pa- tienten in één kamer. Nu de verordening zal behooren te den gewijzigd, worden ook nog ecnige an dere punten voor herziening voorgedragen. Leeraren Gymnasium Met het oog op het aantal in den a.s. cursus te geven lesuren is het noodig de moet levens bij verordening worden gere- len]a onder Benoemde leerkrachten geld lie heffen van een vei^unmngaretlit ,,et G si weike verleden jaar voor hotelvenrunmngen en het hellen van,den curBUS ]931_1!)32 2ijn „^^4. 00k oor den cursus 1932—1933 als zoodanig te hotel vergunningen en het heffen een verlofsrecht voor do verloven A. Het vergunningsrecht voor hotelvergun ningen werd bereids bij de in de Raads vergadering van 9 Mei j.l. vastgestelde ver ordeningen geregeld. benoemen. Voorts ware over te gaan tot het geven in een vaste aanstelling aan ir. A. A. La- gaay en mej. G. H. Los, thans tijdelijk Thans Incden B. en \V. ter vaststel mg ar (lMrirea) 0„delschei<lenlijk In de aan ontwerpen van een heflinga en mN°.- wiskunde en in de lichamelijke oefening, deringsverordening op het gemeenteli k B cn w n |n over vergunningarecht bedoeld in artikel >3, le ,0 benoem(,n tol tijdelijk Ieeraar (lec. lid der Dnuikwet.^lsm^ede^c ,irit'rares) aan het Gymnasium voor den cursus 19321933: in de oude talen W. Wiersuia. in het Fransch mej. A. M. M. Smit, in de geschiedenis dr. R. E. Dinger Hatting, in liet Hebreeuwsch mej. C. E. te Lintum; 2. te benoemen tot Ieeraar (leerares) aan hot Gymnasium: in de wiskunde ir. A. A. Lagaav, in de lichamelijke oefening mej. G. H. Los. In verband met de uitbreiding van het aantal klassen is voor den a.s. cursus noo dig de benoeming van een nieuwen Ieeraar in de oude talen. B. en W. bevelen aan: 1. J. A. G. van der Veer, te Hilversum: 2. mej. L. de Haas, tijdelijk leerares aan het Vos- jius-Gymnasium, te Amsterdam fings- en invorderingsverordening op het .verlofsrecht. In eerstgenoemde verordening is do bepa ling van de bestaande verordening, betref fende het bedrag van het te. heffen gemeen telijk vergunningsrecht, overgenomen, met dien verstande, dat overeenkomstig _do nieuwe Drankwet het minimum van 25 is verhoogd tot 40.— en voor een vergun ning voor een nieuw bedrijf voor de eer ste maal een recht van i 100.verschul digd is. Het beroep tegen de aanslagen in het [vergunningsrecht is in de wet thans gere geld overeenkomstig dat voor andere belas tingen. In verband hiermede komt het B'. gewenscht voor om gelijk dit ten aanzien van andere plaatselijke belastingen in deze gemeente gebruikelijk is overeenkomstig artikel 301 der Gemeentewet te bepalen, dat ingeval van beroep de Inspecteur der Ge meentebelastingen voor de toepassing van artikel 299 der Gemeentewet in de plaats treedt van den Raad en van den (Burge meester. En aangezien de belanghebbenden, bezwaar hebben' tegen bun aanslag, voort aan, na hun bezwaren bij den Inspecteur der Gemeentebelastingen te hebben inge bracht, van diens beslissing in beroep kun nen gaan hij den Raad van Beroep voor de Directe Belastingen en zelfs in cassatie bij den Hoogen Raad, kan dan de hei-schatting vervallen en de Commissie uit den Raad, belast met het onderzoek van de bij den Gemeenteraad ingekomen bezwaarschriften tegen aanslagen in het gemeentelijk gunningsrecht wordlen opgeheven. Voorgesteld wordt verder de belooning Van den schatter, sedert 1918 op 1.25 be paald. tot 1.50 te verhoogen. Met het oog op den omvang van de werk zaamheden on de belangrijke vermindering van het aantal vergunningen, achten B. en iVV. een verbooging van de belooning met 0.25 per schatting alleszins billijk. Bedroeg toch in het jaar 1918 het aantal vergunningen 161, in het afgeloopen jaar was dit niet meer dan 117, waarvan 5 hotel .vergunningen. Slechts 112 perceelen kwamen derhalve yoor schatting in aanmerking. De uitgaven zullen dus door de voorgestelde verhooging met pl.m. 28.per jaar toenemen. Onteigening. Ia de Raadsvergadering van 10 November 1930 werden de noodige gelden beschikbaar gesteld ten behoeve van de verbreeding verbetering van dat gedeelte van Haarlemmerweg dat gelegen is tusschen den Maresingel en de Musschenbroekstraat. Voor de uitvoering van dat plan was het noodig den eigendom te verkrijgen ecnige openbare stoepen, alsmede van eenl- ge voortuinen of gedeelten daarvan. In het desbetreffend voorstel deelden cn W. reeds mede, dat met enkele eigena ren dier voortuinen nog geen overeenstem ming omtrent de eigendomsoverdracht was verkregen. f De volledige afwerking van het plan tot wegverbetering stuit nu af op den onwil van een der eigenaren, den heer M. Koning» ,»<lie voor den voortuin van zijn perceel aan den Haarlemmerweg no. 40 een vergoeding verlangt van 450.— of pl.m. 15.— per M2. Afgezien nog hiervan, dat de hem gebo den prijs van 10— per M2. een zeer be hoorlijke prijs is. en voor de overdracht van voortuinen ten behoeve van wegverbeterin- gen nimmer meer wordt betaald, lijkt B. en W. overname tegen hoogeren prijs niet geraden met het oog op de daaruit voort vloeiende consequenties. B. en W. zouden den Raad daarom wil len voorstellen ten opzichte van de verkrij ging van den eigendom van den voortuin ivan het perceel Secti® K no. 1511 den weg .van onteigening te volgen. Een gelijk geval als bovenbedoeld deed zich voor ten opzichte van de verbreeding en verbetering van den Maresingel, waar toe werd besloten. Ook hier was ten behoeve van de weg verbetering overname noodig van stoepen en voortuinen en ook hier wordt de volle dige afwerking verijdeld door gebrek aan medewerking van de eigenaren van den voortuin van het op den hoek van /dien Maresingel en den Haarlemmerweg gelegen perceel Sectic K no. 1451, eveneens op de ter inzage liggende teekening in rood gear ceerd. De eigenaren van het benoodigde gedeel te van den voortuin blijken ten aanzien van den afstand daarvan onderling niet tot overeenstcming te kunnen komen. Ook hier zal dus. onteigening noodzake lijk zijn. Wijziging verpleeg gelden „Rhijngeest" In het feit, dat 2 fi 3 groote kamers van dc le klasse van het sanatorium „Rhijn geest" voortdurend onbezet zijn, heeft de Geneesheer-Directeur aanleiding gevonden voor te stellen die kamers voor de verple ging van twee patiënten in te richten en in verband daarmede een verlaagd tarief in het leven te roepen. Met dit denkbeeld l.eeft de Commissie voor de Gestichten zich kunnen vereenigen; ook toch naar haar nieening moet het voortdurend onbezet zijn .van deze kamers toegeschreven worden aan de hooge kosten daarvan, welke 10.— en 11.per dag bedragen. Verwacht mag worden, dat een verlaagd tarief, hetwelk door verpleging van twee personen in één kamer mogelijk wordt gemaakt, op de be zetting van die kamers een gunstigen in vloed zal hebben. Dit tarief ware per pa tiënt op 6.per dag te stellen. Daarentegen kunnen de kosten van de "kleinere kamers der le klasse, welke 7. en 7.50 per dag bedragen en welke in vergelijking met de kosten van een afzon derlijke kamer in de tweede klasse A te laag zijn deze bedragen ook 7.per dag zonder bezwaar tot 8.verhoogd Als gevolg van een en ander zullen de prijzen van de kamers der le klasse, welke thans 7.—, 7.50, 9.—, 10.— en 11,— VAN HET STADHUIS DRANKWET Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat het Be stuur van de R.-K. Sportcentrale, te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekom-ing van een verlof B. voor den verkoop van al coholvrijen drank voor gebruik in het club gebouw op het sportterein aan den Haagweg, alhier. J. SPLINTER Gzn., Weth.. loco-Burgemeester VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden- 10 Aug. 1932. WATERPOLO v. z. c. i—de zijl i (3—2) speelde De Zijl I tegen V. Z. C. in Vlaardingen voor de haringserie (nederlaag). Op een niet al te groot water- poloveld hebben beide zeventallen een ge- nioegelijke wedstrijd gespeeld. V. Z. C. pro beerde het met verre schoten die geen succes opleverden, terwijl de Zijl zich steeds vrij weet te zwemmen, v. d. Horst maakt goed 10. Daarna is het Kamp die in den uiter sten bovenhoek 2—0 maakt. Nog voor rust verkleint V. Z. C. met een ver schot den ach terstand (21). Direkt na het begin zwemt de Zijl goed op. Opnieuw maakt v. d. Horst een doelpunt. Even later moet hij het water verlaten wegens opstellen binnen de 2 M.- lijn. V. Z. C. komt nog even gevaarlijk '<p zetten en de midvoor maakt met een hard schot 3—2. De thuisclub zet nogmaals op, maar 't einde komt met een kleine, ver diende overwinning voor de Zijl, v. z. c. n—de zijl n (i— -Het 2e zevental van de Zijl speelde hierna tegen V. Z. C. II. Onze stadgenooten waren voortdurend in den aanval en veel sterker. A. Kraayen- brink en Geeven brachten voor rust den stand op 2—0. Na rust doelpunt V. Z. C. 1—2, maar dan is de Zijl aan 't woord. Nog twee goede doelpunten weten de Zijl-menschen er bij te maken en met een flinke overwinning (4—1) kunnen onze stadgenooten tevreden zijn. K. VAN K. RIJNLAND Wijziging: 2696. 9 Aug. 1932. N.V. Manu- facturenbandel v.-h. A. P. Martens en Co., Leiden, f. Haarlemmerstr. 245. Leiden, f. Nieuwe Rijn 58. Exploitatie van Manufactu renwinkels. Opgeheven zijn de filialen: Haarlemmerstraat 245, en Nieuwe Rijn 58. Nieuwe Inschrijving: 6064. P. L. Verstee- gen, Zoeterwoude, Weipoort B 14. Boter, Kaas en Eierenhandel. E.: P. L. Versteegen, Zoeterwoude-Weipoort. Nieuwe Inschrijving. 6064. Firma Gebr. Roest Leimuiden, 1 Bilderdam No. 405. Vee- houdersbedrijf en veehandel. Venn.: C. W. Roest en T. Roest, beiden te Leimuiden en J. H. Roest, Nieuwveen. Wijziging. 5573. 9 Augustus 1932. Firma Ammerlaan en Versteegen, Zoeterwoude, Weipoortstr. 49. Graanhandel, maalderij en winkel in koloniale waren. Uitgetreden is de firma P. L. Versteegen, waardoor de firma is ontbonden en de zaken voortgezet worden door overgebleven firmant Th. Am merlaan onder den naam: Th. Ammerlaan, ZoeterwoudeWeipoort. Kor ingang per 1 Juni 1933. locaal rijkstelefoonnet leiden Opgaaf van nieuwe aansluitingen in de maand Juli 1932: T. Jurriaanse, Morsdhkade 13 a, J. J. Jungerlmn®, Oranjelaan 8 Ogt. 2901 N.V. I. E. M. Co. Elect, en radio, Mare 104. Mr. J. V. C. Wichers, Morschsingel 10. S. J. Havinga, Roodeniburgerstraat 4. 1017 C. van Mastrigt, Cobetstnaat 27. 1149 A. Cuvelier, Aloëlaan la. 1185 Holswilder's kleedingmag. HaarLstraat 137. 6^7 Mej. M. P. J. V. Wetsels, Granihaven straat 12. 810 W. R. Juynboll, Kloksteeg 12. 907 Fa. Bloot, Emmalaan 35. 1339 Jac. de Neef, Rapenburg 110. 1226 J. van Gijlih Jr., Rijnoburgerweg 97. aangereden Gistemamiddag is A. J. D. op de Turf- marktbrug aangereden door een autobus van de N.OA.V., bestuurd door D. van W uit Alphen aan den Rijn. De aangeredene bleef bewu6teloo6 liggen; hij werd door G.H.D. naar het Acad. Ziekenhui® gebracht De aangeredene heeft het ongeluk aan eigen onvoorzichtigheid te wijten, daar hij zonder uitkijken den weg overstak. auto-botsing Vannacht te 1.50 u. heeft op de Plantage weg een botsing plaats gehad tusschen de auto's van J. P. uit Den Haag en HL de W. te Boskoop. Beide auto's werden zwaar be schadigd en moesten worden weggesleept. De Boskoopsche auto treft schuld, aangezien de bestuurder tq veel üpks hield. DE MUTATIES BIJ HET OPENBAAR ONDERWIJS HET CONFLICT TUSSCHEN B. EN W. EN DEN RAAD DE RAAD IN HET GELIJK GESTELD Men zal zich herinneren dat onlangs in den Raad een oonflict is gerezen tusschen Burgemeester en Wethouders en de Raads- meerderheid over bepaalde mutaties bij het openhaar onderwijs, een conflict dat nog -1 scherpe vormen heeft aangenomen en naar aanleiding waarvan een chaos van besluiten is ontstaan. Onder meer stelden B. en W. voor den heer J. C. B. Hüner, thans hoofd van de school Schuttersveld A, eervol ontslag te verleenen en hem vervolgens met ingang van 1 Aug. definitief en tot dien tijd tijdelijk te benoemen als hoofd van de school Paul Krugerstraat A, Als hoofd van de nieuwe school aan het Schuttersveld, zou dan wor den aangesteld de heer F. W. Zeelenberg. Een viertal leden van de Commissie voor het Onderwijs daarentegen wilde den heer Huner aanstellen als hoofd van de nieuws Schuttersveldschiool en den heer Zeelenberg a,ls hoofd van de School Paul Krugerstraat A. Toen men tot stemming geraakte over het eerste gedeelte van het voorstel van B. en W. sub a om den heer Hüner als hoofd van de school Schuttersveld A eervol ont slag te verleenen werd dit verworpen mei 19 tegen 14 stemmen. De stemming werd daarna geschorst omdat B. en W. gelegen heid wilden hebben zich nader over de ge volgen van deze stemming te beraden. Het gevolg van dit beraad was dat B. en W. nog een nader uitstel wenschten van de ge wraakte gedeelten van hun voorstel. Dit ging voornamelijk over een kwestie dóe telkens in het debat was opgedioken, de kwestie na melijk of het mogelijk zou zijn een thans nog in functie zijnd hoofd aan te stellen al3 hoofd van een andere school in een vacature die ingaat op een latere datum dan de da tum waarop de huidige betrekking van nu- doeld hoofd word't opgeheven. Kon b.v. de heer Hüner, wiens functie eind Juni opge- heven wordt, overgeplaatst worden naar dc school Paul Krugerstraat A,waarop 1 Augus tus a.s. een vacature zal ontstaan? B. en W. beweerden dat dit niet mogelijk was. De heer Hüner zou dan geen hoofd van een school meer zijn en kon dus ook niet als zoo danig worden overgeplaatst Hij moest vol gens het college eerst ontslag ontvangen en daarna officieel door den Raad worden be noemd. De heer De Reede echter hield daartegen over vol dat de heer Hüner thans nog hoofd was en dus wèl kon worden overgeplaatst naar een andere school, ook al ging zijn functie pas op 1 Aug. in. Dit was dus ook mogelijk met den lTeer Zeelenberg en daarom werd in de amende menten voorgesteld den heer Zeelenberg eenvoudig over le plaatsen naar de school aan de Paul Krugerstraat. De heer De Reede noemde eenige gezag hebbende autoriteiten die deze "meening deelde". B. en W. wilden zich daarover dus nader in laten lichten en stelden voor de verdere stemming nog eenige weken uit te stellen De Raad weigerde in meerderheid dit uit stel en wilde thans spiekers met koppen Toen kwamen B. en W. met een beslüit voor den dag om, zonder medewerking van den Raad, op grond van het feit dat de Raad deze medewerking weigerde te verlee nen, den heer Hüner toch eervol ontslag te verleenen als hoofd van de school Schut tersveld A. De Raadsmeerderheid toonde zich hi'T- over zeer verontwaardigd en zocht bij de erdere stemming naar middelen om tojb jiaar zin te krijgeh. Toen de stemming aan de orde kwam orn den heer Hüner te benoemen tot hoofd van de school Paul Krugerstraat A werden er 17 stemmen op den heer Zeelenberg uitge bracht en 13 op den heer Hüner. De heer Hüner stond echter alleen op de voordracht zoodat de stemmen op den heer Zeelenberg ongeldig waren en de heer Hüner met alge meene stemmen (zij het er dian ook maar 13) gekozen was. De voorstellen voor de heerenVan Schaik Zeelenberg en Broeze, werden vervolgens verworpen, tenvijl de amendementen wer den aangenomen, ook het laatste om den heer Hüner te stellen aan het hoofd van de nieuwe school aan het Schuttersveld. Men kreeg dus deze toestand, dat dte heer Hüner was benoemd tot hoofd van de Paul Krugerstraat-school en even later overge plaatst werd naar de nieuwe school aan 't Schuttersveld, terwijl de heer Zeelenberg aangesteld werd als hoofd van de Paul Krugerstraat-school, terwijl daar even te voren de héér Hüner was benoemd. Het gevolg daarvan was. dat de Voorzit ter aan het eind van deze vergadering mee deelde, de raadsbesluiten, waarbij de heer Hüner werd overgeplaatst naar de Schut tersveld-school en waarbij de heer Zeelen berg werd benoemd aan de Paul Kruger straat-school, te zullen voordragen bij de Kroon ter vernietiging. Naar wij thans vernemen en ook van of- ficieele zijde bevestigd wordt, is dit verzoek om vernietiging, door de Kroon afgewezen, zoodat de Regeering den Raad in het gelijk 'ild heeft. CRISISPACHTZAKEN. Voor het Kantongerecht heeft men tot dusver 40 crisis-pachtzaken aanhangig ge maakt. UITSTAPJE Dinsdag ging het bestuur der Stads-Evan- gelisatie „Zoekt het Verlorene", Prinsen straat, met een vijftigtal kinderen een uit stapje maken naar Bloemendaal, waar de kinderen zich aangenaam vermaakten. Om 4 uur verzamelde men zich aan een gemecn- schappelijken disch in Hotel Vreeburg. Het kostelijk diner liet zich goed smaken, 's Avonds half negen ging ieder met een dankbaar hart huis toe. TE WATER GEREDEN. Toen de 16-jarige P- G. M., rijwielherstel- lersbediende, een rijwiel moest wegbrengen, dat hy met de rechterhand vast hield, terwyl hy zelf eveneens op een rywiel was gezeten, is hy in een kuil terecht gekomen, waardoor hij de macht over zyn stuur kwijt -aakte en in de Stille Ryn reed. Hij ging geheel kopje onder. Al zwemmende wist hy de wal te be reiken en moest druipnat naar zyn patroon terug. Later zyn de rywielen door een knecht van de firma K. uit het water opgehaald. Mevr. J. M. K0UWENH0VEN-P0ST t In den ouderdom van 68 jaar Is na een langdurig geduldig gedragen lijden mevr. J. M. Kouwenhoven-Post, weduwe van Ds. H. J. 'Kouwenhoven, ingegaan tot de eeuwige Sab- bathsrust. Nog geen jaar na het overlijden van Ds. Kouwenhoven is ook de moeder aan het zwaar U.-proe-fde predikantcgezin ontrukt. Haar kinderen treuren, maar het moet heerlyk voor hen zijn te bedenken, dat dit moeilijk leven, waarin zooveel leed en zooveel strijd geweest is, thans in heerlijkheid voortgezet wordt bij God. De begrafenis van het stoffelijk overschot zal plaats hebben Vrijdag a.s. te 12 uur op de begraafplaats „Rhynhof". BURGERLIJKE STAND i d V C F M Plerk OVERLEDEN: P Dubbolai DE HEER P. S. ANES 25 JAAR ORGANIST VAN DE HOOIGRACHTKERK. Morgen, Donderdag 11 Augustus, zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer P. S. Ancs voor het eerst optrad als organist ven dc Geref. kerk aan de Hooigracht Vanaf dien datum heeft hij Zondag aan Zondag het orgel in de Hooigracht in een der beide godsdienstoefeningen bespeeld en slechts als zeer dringende redenen daartoe aanwe zig waren heeft hij enkele malen zijn plaats aan anderen moeten afstaan. De heer Anes heeft dit werk steeds met groote liefde en toewijding verricht en nu daarvoor de gele genheid bestaat willen we niet nalaten hem daarvoor hartelijk hulde te brengen. Het spel van den heer Anes is uitnemend. Als begeleiding van den kerkzang voorM heeft het schitterende kwaliteiten. Het is be- heerscht en deftig, zonder eenige zweem van een streven naar goedkoop effect -.n daardoor heeft het meer dan menigeen ver moedt, meer dan ooit door vele kerkgan gers eal worden gewaardeerd, tot de stich ting van de gemeente bijgedragen. De he-:r Anes heeft zijn taak als organist, welkp functie hij geheel be'angeloos vervult, al tijd met ernst opgevat Tot op heden toe heeft hij de voorstudie 'voor zijn kerkorgri- spel nimmer verwaarloosd. Het is nimmer sleur bij hem geworden en dat wil wat zwe gen als men reeds zoo lang week dan week voor het klavier heeft gezeten. Van harte hopen we dat de heer Anes nog langen lijd zijn mooie talenten aan den eeredienst in de Geref. kerk zal kunnen geven. Uit den Omtrek WEGDOORTREIKK1NG. Heden is een aanvang gemaakt met de doortrekking van de Julianastraat met de Boezemkade. Voor dat werk is een groote hoe veelheid zand aangebracht van den spoorweg. Wanneer het werk gereed zal zyn kan men vanaf de Zuidkade, Julianastraat, Boezem kade den Zydeweg bereiken, wat een zeer goede verkeersverbetering kan worden ge noemd, tenvijl er tevens door genoemde door trekking ter plaatse meer animo zal komen om te bouwen. Een flink aantal werklooze arbeiders kan aan deze wegaanleg; weder werk vinden. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Voor Zondag 14 Augustus zal de Zondags dienst worden waargenomen door Dr. J. Ham burger. BRAND. Door onbekende oorzaak is heden afge brand de tuinloods van den heer v. Uilen, staande in den Voorofschepolder. Daar de loods tamelijk ver van den openbaren weg verwijderd was moest de brandweer lijdelijk toezien. Gelukkig was er geen gevaar voor belendende perceelen. Naar wij vernemen wordt de schade door assurantie gedekt. KATWIJK AAN DEN RIJN Op Maandag 15 Aug. a.s. zal de Rijns- burgsohe Muziekvereeniging een instrumen taal concert geven in de muziektent in de Gommandeurslaan. KATWIJK AAN ZEE werkverschaffing Als werkzoekenden staan 447 personen in geschreven, nl. landarbeiders 56, losse ar beiders 112 ,visschers 54. stokers 14, metse laars 31, timmerlieden 33, opperlieden 23, grondwerkers 60, kuipers 16, varensgezel len 6, scheepmakers 8, mandenmakers 2, binnenschippers 6, chauffeurs 2. broodbak kers 2, fabr. arbeiders 2, loodgieters 2, tuin lieden 2, schilders 7, boerenarbeidersl, koks 1, machinisten. 1 kleermakers, 1 autogeen- lasschers 1, smeden 1, boekhouders 1, pot tenbakkers 1, Beneden 18 jaar: 2 dienstbo den 1 timmerman, 1 metselaar. crisis-comité Met dank aan allen, die tot het slagen van de gehouden crisis-bazar hebben medege werkt bericht het Comité dat de opbrengst bedraagt f3858.06. strandfeest v.v.v. Voor de versohiilende strandspelen hebben zich bijna 1000 kinderen opgegeven, zoodat er veel animo is voor het strandfeest van V. V. V. duinkaarten Van 1 Januari 1932 tot en met gisteren, 9 Augustus zijn reeds 6000 duinkaarten aan- uitbreiding Ten behoeve van stratenaanleg op het Badhotelterrein en verbreeding van d n Sluisweg is door de Gemeente aangekocht de oude smederij en het woonhuis van d-m heer G. Hoek, terwijl de Wed. A. van Schif grond in ruil verkrijgt om de bestaande koetshuizen en garage te verplaatsen. E-m en ander zal een enorme verbetering betee- k-enen voor het aldaar steeds drukker wor dend verkeer. KOUDEKERK gemeenteraad Donderdagavond om kwart voor acht ver gadert de gemeenteraad. Op de agenda komt o.m. voor: Goedkeuring rekening en verantwoording Gezondheidscommissie over 1931. Idiem rekeningen Burgerlijk Armbestuur en Burgerlijk Wees- eiuArmhuis over 1931. Vaststelling balans en Verlies- en Winst rekening Waterleidingbedrijf en rekening ibrugbedrijf over 1931. Aanbieding Gemeente-rekening dienst 1931 Wijziging verordeningen heffing- en in- ■ordering vergunningsrecht verkoop sterken drank in het klein en verlofsrecht verkoop 82 j. g. zwak- alcoholischen drank. Wijziging verordeningen heffing en invor dering van leges en rechten Burgerlijken Stand. Voorstel uitstel van de electriciteitsvoor- ziening in den Lagewaard. LISSE GEM. ARBEIDSBEURS Als werkz sekenden staan bij de Gemeente lijke Arbeidsbeurs ingeschreven: 94 landar beiders, 19 timmerlieden, 8 metselaars, l perlieden, 7 schilders. 5 loodgieters, 3 kisten makers 1 smid, 1 stoffeerder, 1 machinist, 5 fabrieksarbeiders, 1 kabelmonteur, 1 kan toorbediende, 9 schippers, 1 rijwielrnonteur, 1 eloctncien, 1 mach. .houtbewerker. DE „HOBAHO" Donderdagmorgen 9.30 uur gemengde le verbare veiling van tulpen, crocussen en Scilda's. 31 AUGUSTUS Koninginnedag zal ook dit jaar door de Chr. Oranjeverecniging gevierd worden met een herdcnikingssaonenkomst in dc Ned. Herv. Kerk. OPBRENGST BUSJES De opbrengst der „Ankola"-busjes der Ned. Hei v. Gem. bedroeg over het eersite half jaar 350. NOORDWIJK AAN ZEE WINKELWEEK De olficieele sluiting Gisteravond werd de winkelweek officieel gesloten. Op het Sportpark speelde „De Echo der Duinen", alvorens het prachtige vuurwerk, hetwelk op het strand was op gesteld, werd ontstoken. Een prachtige avond, die duizenden menschen naai Noordwijk aan Zee had getrokken. Mocht het vuurwerk het vorig jaar met den regen letterlijk in het water gevallen zijn, thans was het een grootsch vuurwerk, hetwelk bestond uit twaalf af deelingen met in to taal 46 nummers, eindigende met een groo te slotdecoratie, bestaande uit de jaartallen 1928—1932. Het was een prachtig vuurwerk waarvan ieder heeft genoten. Na afloop van het vuurwerk had in het Oranje Hotel de officieele sluiting en prijs uitreiking plaats. De voorzitter der Winkelweekcommissie, de heer S. P. C. v. Wely, verwelkomde de aan wezigen. Een schrijven van verhindering was ingekomen van den heer Delen, gem.- secretaris, dat hij door bijzondere omstan digheden niet aanwezig kon zijn. Dank bracht spr. aan allen die hadden medege werkt deze 5e winkelweek te doen slagen. Er waren zeer veel menschen langs de eta lages gegaan. Het doel, de menschen op de heen te brengen, was bereikt. Spr. memo reerde de goede samenwerking. Hierna ver zocht spr. den burgemeester de winkelweek officieel te willen sluiten en de prijzen uit te willen reiken. Spr. zegt, we zijn nu aan liet einde van deze 5e winkelweek gekomen, hij hoopt als alles zoo goed is geweest van de winkeliers als hedenavond het vuur werk, dan kan hij de heeren feliciteeren. We hebben een ellendigen tijd achter toch gelooft spr. dat we op den bodem van den put zijn gekomen. Hij hoopt dat er weer spoedig eon tijd zal aanbreken die beter zal z'jn. Luten we dan nog eens terug denken aan dezen tijd als aan een leelijke nacht merrie. Hij spreekt de wensch uit dat het belang van Noordwijk een mooie tijd moge aanbreken. Hierna verklaarde Zijn jEd. Achtb. de 5e winkelweek voor gesloten, waarna hij over ging tot het uitreiken der P De prijswinners vermeldden wij reeds in een vorig verslag, zoodat dit thans achter wege kan blijven. Alle prijzen werden aan de aanwezige win naars met de gebruikelijke felicitaties uitge lei kt; die der afwezigen zullen worden thuis bezorgd. Na afloop der prijsuitreiking dank te dc voorzitter den Burgemeester dat hij aan het verzoek der commissie heeft willen voldoen om deze 5e winkelweek te willen openen en sluiten. Spr. bracht hem dank voor do door Z. Ed. Achtb. beschikbaar ge stelde eereprijs. alsmede verzocht hij hem den dank der commissie over te willen bren gen aan het Gemeentebestuur voor de door dit college beschikbaar gestelde eereprijs. Tot laat bleef men nog gezellig bijeen. Dc WinkelweeKcommissie kan met genoe gen terug "zien op 'de zeer geslaagde vijfde winkelweek. NOORDWIJKERHOUT COLLECTE De collectes in de N. H. Kerk voor de kerkvoogdij hebben in de maand Juli be dragen 47.terwijl de extra collecte ruim 11 opbracht. RIJNSBURG BLOEMENHANDEL Alhoewel het de laatste dagen iets war mer wordt, is er over den prijs nog niet te klagen. Vooral niet in deze omstandigheden en in vergelijking met andere jaren. Gladio lussen komen er in massa en de prijs vari eert in de gewone soorten van 0.15 tot 0.55, terwijl extra soorten als b.v. Brillant en L'immaculee van 0.65 tot 1 60 opbren gen. Dahlia's in goede kwaliteit brengen van 0.90 tot 1.50 op, Pompon-Dahlia's van 0.40 tot 0-60, Convili's 0.40 tot 0.65, Asters in meerdere kleuren 0.20 tot 0.45, Margrieten 0.15 tot 0.30, Zinnia's 1.80 tot 2.20, Montbretia's 0.25 tot 0.40, Sea- biosa 0.15 tot 0-20, Rozen 0.10 tot 0.20 per bos van 20 stuks. SASSENHEIM AUTO IN BRAND Gisterenavond omstceeks 6 uur geraakte een luxe auto op de-Klapbrug in brand. De heer Duyster die in ae nabijheid woont was spoedig met een bluschapparaat aanwezig en wist den brand met succes te bestrijden, zoodat de schade tot de motor beperkt bleef, waarna de auto naar garage Bakker werd verzending van bloembollen Met de verzending der bloembollen naar het buitenland is een aanvang gemaakt. Vorige jaren was dit veel vroeger. Er is nu een kleine opleving in den handel gekomen. de tram Een gedeelte van het nieuwe spoor van de trambaan is in gebruik genomen. De aan sluiting van het onderspoor vorderde ge- ruimen tijd. Een tram moest een half uur wachten. Toen hij eindelijk kon vertrekken ging dit gepaard met hoera geroep der werk lieden en talrijke toeschouwers VALKENBURG brandspuit. Tot groot vermaak van onze jeugd heeft Maandag de brandweer haar materiaal ueprobeerd. De brandspuit bleek nog goed te functioneeren. Van de gelegenheid werd gebruik gemaakt om het kerkgebouw eens een goede beurt te geven. Tevens konde vele jongens hun moeders hij hun tliuii komst verblijden met een druipnat pak. Men schrijft ons: Maandagmiddag, ongeveer kwart vor twee, onlspoorden een motor- en volgwag.- van de Blauwe Tram, met bestemmiu naar Leiden, op de Koningin Wilhelm: laan, ter hoogte van de Wateringlaan. N't minder dan 6 wielen lagen uit de rail. Het tramverkeer ondervond ernstige vei traging. Eerst om halfdrie verscheen ee montagewagen, terwijl ruim halfdrie aoi extra-tram vanuit de remise Voorburg d reizigers verder vervoerde. Gelukkig maar door meer geluk dn wijsheid heeft deze ontsporing geen stige gevolgen gehad. Dat er evenwel o hoogst roekelooze en onverantwoordelijk wijze met de veiligheid van het publiek omgesprongen, slaat o. i. vast. De lijn wet ter plaatse verbeterd en voorzien van nigr we spoorbouten. Over een lengte van 13 20 M. waren de oude bouten verwijderd lag de rail dus los op de dwarsliggers, te wijl de voorschriften luiden dat hoogstan een afstand van 3 4 dwarsliggers gelijk tijdig in benandeling mogen worden gen! men. De leiding gaf ons toe, dat men niei aan niet de hand heeft gehouden, m»u> voerde ter verontschuldiging aan, dat doo het w-arme weer de rail was uitgezet e moeilijk handelbaar was, reden waaroi over een grooteren afstand de bouten wi ren verwijderd. Hoe dit ook zij. de onts|K ring heeft het bewijs geleverd, dat een de gelijke wijze van werken niet in het belan is van de veiligheid. Een nader onderzoek wordt door de direi tie der N. Z. H. Tramweg-Mij ingesteld. VOORSCHOTEN INBRAAK De heer B. H. K., bloemist aan de Paps laan ontdekte gistermorgen 3.30 uur da inbrekers in zijn villa een bezoek brachtei Hoewel bi| een der daders nog aehtervo.gi) wist dere in hel duister te ontkomen, l'j lm* onderzoek bleek, dat zij door het ind'ul ken van eenige ruitjes zich toegang haddoj verschaft en na eerst een daar liggend kaas aangesproken te hebben en zich vaj een goede sigaar te hebben bediend, in hi kantoor de boel overhoop haalden. Hierbl schijnen zij gestoord te zijn, want er waj niets van belang ontvreemd. De politie od derzoekt de zaak. WASSENAAR VRIJWILLIGE VERKEERSBRIGADE Gemeld wordt: Reeds geruim en tijd waren er bij de Vei eeniging „Wassenaar Vooruit" te Wassenaaj plannen aanhangig om het initiatief te ne men tot vorming uit haar leden van eej vrijwillige verkeersbrigade. Het misbruik toch, dat velen meesta) niet-inwoners van de verkeerswegen daal maken, is wel zeer groot en de Rijksstraal weg, de z.g. Leidsche straatweg, staat helaaj niet ten onrechte bekend als „de doodenwegf in de eerste helft van 1932 bedroeg het aai tal ongelukken op dezen weg, waarvan vel met doodelijken afloop, niet minder ddn 13 met een totaal van 183 voor de geheele gj meente. Er gebeurt dan ook onder Wassenaar eej buitengewoon groot aantal ongerechtighedel op verkeersgebied en speciaal op den Rijklf straatweg. Daarom heeft „Wassenaar Voof uit" gemeend thans haar plannen tot uitvof ring te moeten brengen. Een vrijwillige vel keersbrigade is gevormd en heeft zich té beschikking van den burgemeester als hoof der politie gesteld. Binnen enkele dagej treedt de brigade in functie en zullen de in spectie-ritten aanvangen. Een agent van po litie zal den rijder vergezellen om delictei te kunnen constateeren en indien onver hoopt noodzakelijk krasse maatregelen t| „Krasse maatregelen, indien onverhoopt noodzakelijk", want de bedoeling zit vod opvoedend, opbouwend te werken. Geen kip ik-heb-je-gedoe, geen autovallen, geen pro cessen-verbaal-kvveekerij, maar tot de ord) roepen, waarschuwen, het verkeerde aan toonen staat op den voorgrond. Dit wil na tuurlijk volstrekt niet zeggen, dat niet kracj tig zal worden opgetreden indien zulks noó dig mocht blijken. De roekelooze, gewaai schuwde voetganger zal dat evengoed bi merken als de jakkerende wielrijder of d racende motorrijder om van den verkeer uithalenden paard- en wagenbestuurder i rij-maa-rraak-automobilist niet te spreken. De open knalpot zal en moet in de bai Door de burgemeester is de brigade tei raadhuize geïnstalleerd en een beroep o ieders medewerking tot het verkrijgen va goede toestanden zij hierbij gedaan. Zij echter, die willens en wetens de ord op den weg verstoren, zijn hiermede echte duchtig gewaarschuwd. ZOETERWOUDE RUGZAK VERGETEN. Bij de politie alhier is aangifte gedaai van vermissing van een rugzak, inhouden dn twee damestasschen met geldswaard enz., die door drie jonge dames, die in dei berm van den weg a. d. Rijndijk haddci gezeten, vergeten was mede te nemen. De politie, die een onderzoek heeft ince steld, is te weten gekomen, dat een hee in bijzijn van twee dames den rugzak heef opgeraapt en meegenomen. Deze heer word verzocht zoo spoedig mogelijk daarvan ken nis te geven aan de politie, om moeilijkhe ten te voorkomen ONTVREEMD. De tuinder G. K., wonende te Leiden, heef bij den veldwachter aangifte gedaan, da uit zijn tuin alhier aan. de Besjeslaan eer partij bloemen (dahlia's)' en uit zijn schuu een konijn is ontvreemd. RIJWIELDIEFSTAL. M. Z., uit Leiderdorp, deed aangifte, da een zoo goed als nieuw hearenrijwiel. dat hi gedurende de godsdienstoefening achter d kerk aan den Rijndijk had geplaatst, is ont vreemd. RIJWIELPAD. Aan den Hooge Rijndijk in deze gemeente waar door het Rijk de straatweg aanmer kelijk is verbreed, hetgeen zeer ten goedi komt aan het thans zeer drukne v»rkeei auto's, is men öok begonnen met het aan leggen van een geheel vrij tegelnad vooi wielrijders. Faillissementen van Duyn te IJmul ■den P. WHker Kn Duyn. tlmmerlledc. IJmulden. Bewind feld de Both en Co te Terborg.

Nieuwe Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6