Een mooie Verrassing SAMBO EN JOCKO ZATERDAG 2 JULI 1932 TWEEDE BLAD PAG. 8 Kunst en Letteren, diepteproeven hr. ms. onderzeebooten o 10 en om DEN GULDEN WINCKEL Juni 1932. De dichter J. C. Bloem geeft interessi Vorm of Vent. Bloem meent onder de modernen twee richtingen te mogen onderscheiden: zij. die meenen dat voor het welslagen van, 'vuur het bij de lezer weerklank wekken door een kunstwerk de persoonlijkheid van 't meeste belang is en zij, die van oordeel zijn, dat „de spontane generatie van den vorm" het belangrijkste is. De laatste richting vond eeni germ ate haar vertegenwoordiging in „De Vrije Bla den"; de eerste komt het heftigst tot uiting in Forum. Daar wordt het feit, dat een boek geschreven is door een „vent" en niet door een letterkundige, een kardinale vcreischte voor zijn beteekenis geacht. Bloem vindt hiervan het bezwaar, dat de Forum-mannen de eeretitcl „vent" w-\ een beetje eenzijdig eii eigenmachtig toe kennen. Wat Ter Braak bijv. over Von lel heeft durven schrijven, is beneden peil, ver raadt bovendien een volslagen gebrek aan kennis van Vondels persoonlijkheid en tijd Immers „de grootheid van Vondel als mensch aan te tasten hij die in zijn tijd heeft gestaan met een hart, tegelijk warm ^n/nóog, en een rustige heldhaftigheid, waartoe de mindere goden, die vrijwel bi) uitstek de sympathie van Ter Braak heb ben, wel niet in staat zouden zijn geweest is alleen maar onzinnig". En als vanzelf leidt deze dwaasheid tot haar tegenbeeld: J>e Forum richting beteekent niet alleen afwijzen van het beste, zij beteekent ook overschatting van het belang van het m zijn kleine soort geslaagde". Anderzijds toont Bloem zich toch ook weer wel ingenomen met deze jongere hfcidsforiners. die zoo onbehouwen inhak ken op „de ellendigste Ncdcrlandsche eigenschappen". Jan Greshoff priist Lucien Dubeck, de Parijsche dichter romancier, essayist, too- neelkrilikus als sportbeschrijver, n.a.v, zijn hoek Ou va le Sport? Het werk van Deni.se Le Blonde Zola over Zola noemt hij slecht omdat het een onaanvaardbaar beeld van de romancier geeft: een bovenaardsche ver schijning! Anthonie Donkci acht Die Powenzbande van Ernst Pcnzoldt om zijn humor „een onbetaalbaar boek". Roel Houwink maakt rake opmerkingen over De Romanschrijver als biograaf. Het epidemisch worden van de biografie :n de prozakunst („Rembrandt", „.Tan Steen pnz.) wijst, volgen:. Houwinek, op sterke verarming van de verbeeldingskracht. Immers: „Bij den roman zonder meer is de ver beelding van den schrijver aan geen wetten buiten die. welke in de artistieke verbeelding als zoodanig gelegen zijn, ge bonden. Zoo lang hij er zich voor hoedt met zijn karakter-uitbeelding binnen het l ader Aan het menscholijk ervaarbare te blij ven, ueniet zijn fantasie volle vrijheid. Bij den biografischen roman daarentegen is de schrijver bovendien verschuldigd zich rekenschap te geven van eer. :oi liepaa i individueel-historisch persoon, in asu de levensfeiten der betreffende, in het mid delpunt van zijn aandacht opgesteld» persoonlijkheid. Zijn verbeelding lieert hier, afgezien van haar duidende functie, welke natuurlijk den levenszin der gehee- le figuur aangaat, slechts aanvullend werk te doen: econstructieve, geen con structieve arbeid". Kelk heeft in ziin Jan Steen zwaar g3- ondigd tegen de historie. Terecht meent Hnuwink. dat een romanschrijver, die een historische figuur tot onderwerp .naakt van eon roman gehouden is ons die "iguar als werkelijk historisch te suggereeren, m a.w. het werk moet ons „de suggestie van een synfhetisc! levensbeeld" schenken. Naar de meening van R. Events is Hen drik van Loon or in geslaagd, dit in zijn Rembrandt van Rijn wel te doen. L. Simons wo-'k nerdavh: 'nu slot kien. boekbesprekingen. Uitgave Allert de Lange, Damrak 62, Am sterdam. Vlak na het 25-jarig feest van den Onder- zeedienst op Zaterdag jj. werd weer met volle energie en toewijding liet oefenen met de onderzeebooten voortgezet. Maandag j.l vertrokken '6 morgens vroeg Hr. Ms. Ond er - zeebooten „O 10" en „O 14" en Hr. Ms. po litievoarbuig „Vulcanus" van Den Helder met bestemming naar Flamborough Ilead aan de Oostkust, van Engeland, om aldaar op eenigen afstand de 60 meter diepteproef te houden. Hr. Ms. „O 10", die sinds ver schillende jaren in dienst is, moest weer Gan een nauwkeurig onderzoek onderwor pen worden, teneinde na te gaan of het schip nog voldoende -sterk is voor deze diepte; de andere onderzeeboot, Hr. Ms. „O 14", sin-de eenige maanden in dienst, moest deze proef voor het eerst doen. Een en ander had plaats onder leiding van den hoof ding. der Marine, Ir G. de Rooij, van het Dep. van Defensie. Bij beide proefnemingen, die ieder onge veer twee uur duurden, werden verschillen de opmetingen verricht. De resultaten waren zeer bevredigend. Na deze diepteproeven zette Hr. Ms. „O 14" koens naar het Zuiden ter voortzetting van den voorgeschreven vijfdaag6chen zeetocht, terwijl Hr. Ms. „O 10" en „Vulcanu6", waar van het laatste schip de proefnemingen aan boord had, trokken naar Den Helder. Bijgaande foto geeft Hr. Ms. „O 14" te zien. even v-oor de indienststelling. regelingen, zullen deze de volgende strek king hebben: Voor de thans dienenden zal men de be palingen betreffende den voor normaal pen sioen vereischten leeftijd en diensttijd, zoo mede het percentage, handhaven. Men zal het vermeerderd pensioen alleen berekenen over den diensttijd doorgebracht na het be reiken van den leeftijd van 45 jaar in pen- sioengroep C en den leeftijd van 50 jaar in de groepen A en B en daarvan een zoodanig gedeelte als vóór het bereiken dier leeftijden liet voor normaal pensioen vereischt aantal dienstjaren reeds is overschreden, dit beloo- nen met 3 pet.; men zal voor ambtenaren van de B-groep, die thans beschouwd wor den als ingedeeld te zijn in pensioengroep C de aanspraken op normaal pensioen op den leeftijd van 45 jaar handhaven, doch het vermeerderd pensioen op den aangegeven voet slechts toekennen over den diensttijd na het bereiken van den leeftijd van 48 jaar; voor de na de invoering der wijzigin gen dienstnemende ambtenaren van de B- groep zal men den leeftijdsgrens voor nor maal pensioen opvoeren tot 50 jaar. Men zal het pensioensmaximum stellen op 50 pet. van den grondslag met begren zing voor de bezoldigingen van boven de 1000 per maand tol, 36 pet. van de hoogste bezoldiging plus 140. Voor den pensioens grondslag ligt de basis in de bezoldiging ge noten in de laatste vier jaren, behalvi voortijdig algekeurden. Eenige wijzigingen nopens verminderd pensioen zijn hoofdzakelijk van belang voor nieuwe ambtenaren. De tijd, die na invoe ring van de wijzigingen met buiteniandsch verlof is doorgebracht, zal niet meer mede- De wijzigingen beoogen voorts het intrek- ïn van de vrijstellingen tot contributie en het verzwaren van de voorwaarden tot in koop van Nederlandschen diensttijd. Als algemeene overgangsbepaling geldt.dat geen lager pensioenbedrag dan bij pensionnee- ring onmiddellijk voor de invoering van die wijzigingen zal worden aangenomen, waar bij zoonoodig de fictie zal worden aanvaard dat dan de leeftijd voor normaal pensioen bereikt is. De bestaande mogelijkheid tot keuze tusschen de bestaande en de oude regelingen is, behoudens toepassing van deze overgangsbepaling vervallen. vrijspraak. Mr. van 't Hoff Stolk die de vorige maal raadsman van S. was had zich thans teruggetrokken. DOODELIJK ONGELUK Men me-ldt ons uit Rotterdam: Vrijdagnacht te omstreeks half een heeft op de Gedempte Slaak een zeer ernstig on geluk plaats gehad. De 67-jarige W. Ver steeg en zijn 41-jarige schoonzoon A. v. Put ten, beiden woonachtig in de Rietvinkstraat Gemengd Nieuws IN DE EEUW DER GEJAAGDHEID De snelheid van tante Pos is aanzienlijk gedaald. Een des avonds geposte brief te Vinkeveen voor de buurtschap Den Bosch aldaar, een afstand van een half uur gaans, wordt aldaar rlen tweeden dag daarna be steld. Mogelijk zou een slak den afstand vlugger afleggen. Niettemin wordt de brief per postauto vervoerd. IN HET HOOI GESTIKT Het 13-jarig zoontje van den heer D. aan den Molenweg te Laren is in een schuur naast de paardenstal in het hooi gestikt. Vermoed wordt, dat de knaap door de warm te was bevangen en achterover in het hooi is gevallen. DE DROGE JUNIMAAND Record-maand sinds 1910 De filiaal-inrichting der K. N. M. I. deelt mpde, dat te Rotterdam over de maand Juni 14 m.m. regen afgetapt werd, waarmede de afgelocipen maand de droogste werd in de reeks van waarnemingen sinds 1910. De gemiddelde hoeveelheid, 19101932, bedraagt 63 m.m.; de natste Juni-maand was die van 1927 met 16.6 m.m. DE BERGENSCHE VERGIFTIGINGSZAAK Naar w vernemen zal de Bergensche vergiftigingszaak op 22 September a.s. voor liet Gerechtshof te Amsterdam in hooger beroep worden behandeld. De rechtbank te Alkmaar had op 8 Maart een vrou wegens poging tot vergiftiging van haar man haar vriend wegens medeplichtigheid hier aan conform den eisch van het O.M. ieder tot zes jaar gevangenisstraf veroordeeld. De echtgenoot van de vrouw is herstel lende en zal als getuige worden gehoord. Dit was de reden dat de behandeling in hooger beroep werd uitgesteld tot 22 September. DE RELLETJES TE HOORNSTERZWAAG Gisteren diende voor het Hof te Leeuwar den in hooger beroep de zaak van J. S., J. A.. J. M., en A. K. allen betrokken bij de relletjes op 7 Januari 1932 in de werkver schaffing te Hoomsterzwaag. Bij vonnis van de rechtbank te Leeuwar den op den Uden Maart werd J S. veroor deeld tot drie maanden, J. A tot .wee maan den met aftrek van preventieve hechtenis en verder M. en K. vrijgcsi reur-genoraal oiachte gister onder een tramwagen van lijn 5 geraakt, be stuurd door den heer D. de L. uit de Millinx- straat. Beiden zijn zeer ernstig gewond per auto van den Geneeskundigen Dienst naar het ziekenhuis aan den CoolsingeJ overge bracht Daar is de 67-jarige W. V. tenge volge van een ernstige schedelbreuk, kort na aankomst overleden, terwijl de 41-jarige A. van P. in ernstigen toestand met inwen dige kneuzingen ter verpleging wei*l opge nomen. Den bestuurder treft geen schuld. ERNSTIG ONGEVAL. Op den Eibergschen weg te Haaksbergen vond een ernstig ongeval plaats. Ter rech terzijde van den weg reed op de fiets de landbouwer G. Wulfyrink, terwijl voor he:n eveneens een wielrijder reed. Plotseling kwam het voorwiel van W. in. aanraking land, met name Belgie, valsche aandeelen met het achterwiel van den voorrijder, °P tiet spoor is gekomen. Men heeft reeds ./aardoor de landbouwer W. kwam te val-1 zooveel mogelijk getracht Jeze valsche aan len. Op dat moment passeerde juist een I deelen te achterhalen. Deels is dat gelukt, rachtauto. met het noodlottig gevolg, dat 1 deels niet. Het is vast komen te staan dat W. onder de auto kwam. Zeer ernstig ge-i de hoofddader, de leider van het complot, EEN AANDEELEN-ZWENDEL AFFAIRE Men meldt ons uit Rotterdam: In het begin van de maand Juni kwam aan de politie hier ter stede ter oore, dat eenige mannen getracht hadden verschil lende buitenlandsche aandeelen, die ver- yaJscht waren, aan den man te brengen. Zij stelde onmiddellijk een uitgebreid on derzoek in en dit had tot resultaat, dat een drietal personen, de 49-jarige 3. S., de bc jarige F. J. H. S., en de 36-jarige bedrijft leider H. G. R., allen woonachtig te Schie dam, werden gearresteerd. De aangehoude nen werden aan een scherp verhoor ondi worpen. Daarbij kwam va6t te staan, dat de mannen getracht hadden de aandeelen ondershands te verkoopen of te beleenen. Het betrof een pakket van 100 aandeelen, die een N'ederlandsche waarde vertegen- Aoordigden van om en de bij f 19U0U. Op grond van een en ander heeft de Recherche de drie mannen ter beschikking Officier van Justitie gesteld en zijn zij m het huis van Bewaring opgesloten. De Recherche vermoedde echter hier met een internationaal complot te doen te heb-, ben en stelde zich daarom ook in verbinding met de politie in het buitenland. Dit leidde 'ot het resultaat, dat men ook in het buiten wond werd het slachtoffer opgenomen en na voorl-opig verhonden te z naar het zie kenhuis te Enschede ove: bracht. JONGEN VAN EEN DAK GEVALLEN OP SLAG DOOD. De 17-jarige H. Mager uit Rumpe is van ;n in aanbouw zijnde loods bij de Nationale Houthandel te Heerlen, gevallen. Hij was op slag dood. Even van tevoren was de zink- werker Boos eveneens van het dak gevallen. Deze werd echter bij zijn val gestuit. Met inwendige kneuzingen is hij naar het St. Josephsziekenhuis overgebracht HET WOLVENRAS. Te Reeuwijk liep een dame uit Gouda te wandelen, vergezeld van een zwarte herders hond. In het weiland liep een geit van de arbeider K. v. Vliet. De hond sprong over de sloot en voor men het kon verhinderen werd irme dier door de hond aangevallen, waarbij het uier door midden werd ge scheurd en het in de r°°ten werd gebeten. Het beest moest worden afgemaakt. De schade werd den arbeider door de dame vergoed. EEN VLIEGTUIG OP SCHOKLAND. Het militaire vliegtuig 534 uit de leger plaats Oldebroek heeft een goedgeslaagde noodlanding moeten maken wegens gebrek aan de olieleiding op de Zuidpunt van •Schokland. De bemanning, bestaande uit luitenant Fuchs en den waarnemer-luitenant Jansen, was ongedeerd. Het toestel bleef beschadigd. De schade alleen materieel Gistermiddag heeft een optploffing plaats gehad in de stoomwasscherij van de firma ten Oever, aan de Schaapsdrift te Arnhem. In het ketelhuis is n.l. een rook gas-ontploffing ontstaan in het kanaal dat uit het ketelvuur naar de buitenschoorsteen gaat. Tengevolge hiervan is een gedeelte an de fabrieksschoorsteen,- die niet zeer hoog is, naar beneden gestort en door het dak van het gebouw gevallen. De muren zijn eenigszins ontzet, terwijl vele ruiten werden vernield. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, daar tijdens het schaft- ur geen personeel in de fabriek aanwezig Ook is geen brand ontstaan. Het bedriji ondervindt geen stagnatie, daar van be- riendc zijde de fabriek voorzien wordt van de nood i ge stoom. Het Rijksstoomwezen zal een onderzoek instellen naar den ketel. Men meldt ons uit Rotterdam: Op verzoek van den Vreemdelingendienst was reeds herhaaldelijk over de grenzen ge transporteerd de Griek J. Anthounies, doch deze zag telkens weer kans terug te komen. Thans was de politic ter oore gekomen dat hij vertoefde in een pand aan de Breede Hilledijk. Vanmorgen zijn een paar Recher cheurs er heen gegaan. De Griek had echter niet zoodra hun aankomst bemerkt, of hij sprong uit het raam van de derde verdieping naar beneden Hij is per auto van den Ge- De procu- n deskundigen Dienst in zeer ernstige toe A. i stand met een zware schedelbreuk in be- een gelijke straf, tegen M. drip ninanden en wusteloozen toestand naar het ziekenhuis geen Nederlander i6, maar wel vroeger in ons land een poo6je heeft gewerkt. Daarna is hij weer over de grenzen getrokken. De politie stelt thans alles in het werk hem op te sporen. Inmiddels behoeft er voor het publiek niet de minste reden voor ongerustheid te bestaan. De politie is er hier in Nederland vlug bij geweest, dat alle valsche deelen (zooals gezegd 100 stuks in totaal) beslag genomen waren, voor en aleer waren geplaatst. In Nederland is du6 n mand gedupeerd. Ook :n het buitenland reeds een groot aantal van de valsche at deelen achterhaald. Men heeft goeden moed om de geheele zwendel affaire nog in den kiem te kunnen smoren. Uit het onderzoek is voorts nog komen va6t te staan, dat de 100 valsche aandeelen Nederland zouden worden geplaatst bij een drukker te Rotterdam zijn vervaar digd. Deze is echter geheel te goeder trouw geweest en zal niet worden vervolgd, Het onderzoek wordt met kracht voort- Nader vernemen wij nog het volgende: Op 7 Juni vervoegde zich bij een Bank op den Coolsingel de Duitscher H. met het pakket aandeelen. Hij deelde mede namens een buiteniandsche onderneming te komen. Aangezien heit echter nog al om een groot bedrag ging, heeft men op de Bank eerst do zaak eens goed onderzocht, kwam men al spoedig tot de ontdekking, dat de aandeelen ver va'echt waarsohuwde de politie en deze greep den Duitscher in de kraag. Op het Haagsche- veer werd hem een verhoor afgenomen, waarna het 6poor leidde naar Schiedam. De Gebr. S., hierboven genoemd, vielen nu door de mand en werden gearresteerd, waarna het heele geval uitk' De Gebr. S. zijn reeds oude bekenden van de politie en reed6 van ou 'e tijden af echte scharrelaars. In den oorlogstijd zijn zij voor al in goeden doen geraakt, omdat zij op handige wijze een saccharnefabriek wisten te exploiteeren. Vlak na den oorlog waren zij schatrijk, bezaten een groot heerenhuis aan de Tuinlaan en konden doen. wat wilden. Toen :s de tegenslag gek «men. Er werd geld verloren en daarna hebben zij getracht dit terug te verdienen. Een bioscoopbedrijf werd op touw gezet. Verder werd de „Ex pres" bank opgericht, welke vooral „naam' maakte, omdat ze in den trant van de be kende W. Broekhuizemaffaire werkte. Naar aanleiding hiervan werden zij het kantongerecht te Schiedam vrijgespro ken, doch in hooger beroep veroordeeld. Voorts hebben zij nog geëxperimenteerd in sigarenwinkels enz. en thans hadden zij nog Je Luxor-bioscoop en een fabriek voor automaten in olienootjes en cigareiten exploitatie, kortom het is een langdurige lijdensgeschiedenis geweest, die dus thans door deze aandeelen zwendel-aifaire roemloos einde gevonden heeft. Uit Oost-lndie De in de tweede helft van 1930 ingetreden ^chteruitgang r 'happlj ït! s7"Stokvis verhandelde artikel. *- 'Ijgg ift bdjged Zonei "jfer ai gelijker in belai -ïderd, red hou. 1932 zijn opni NOOR n WIJK BR HO UT NOORD W1JK-RINNI8N. Kerkje). 10 u. dut de gebruikelijke lederlandsche Spi thans 3gah deelen Spitsberg* BATAVIA, 1 Juli. (Aneta). Naar de Java bode verneemt, heeft de regeering aan d begrootingscommissie opgedragen een spoed regeling te maken met betrekking tot het L., welke met 1933 i.n werking zal moe tentreden. Het blad trekt hieruit de conclu- dat verdere salariskorting dus hoogst onwaarschijnlijk zal zijn. De mindere uit- a als gevolg van deze spoedregeling zijn te schatten op ƒ21 millioen. VERDUISTERING VAN GEHEIME STUKKEN BATAVIA, 1 Juli. (Aneta). De subst.-off. van justitie veroordeelde den journalist De Wit tot een gevangenisstraf van 1 ja a anden. en den ambtenaar Noya tot een gevangenisstraf van 1 jaar. Beide beklaag den werden veroordeeld tot de kosten het geding, terwijl beide vonnissen onder •aftrek van de preventieve hechtenis zijn. DROEVIG ONGEVAL BANDOENG. 1 Juli. (Aneta). Het 6-jarig dochtertje van de familie Schmidthamel alhier, is bij het schommelen in den tuin tengeyolge van het breken van den dwars- bolk, van de schommel gevallen. Zij werd getroffen - door den balk en bekwam een- ichedeibreuk. Het arme kirnd werd dood op genomen. TWEE ITALIANEN VEROORDEELD. Maar één ontsnaptl Wegens poging tot diefstal met braak in de Middenstandshank te Soest veroordeelde de Utrechtsche Rechtbank eenigen tijd ge leden de twee Italianen, Rosetti en Christo- fali tot een gevangenisstraf van anderhalf jaar ieder. Beide buitenlanders gingen in appèl; voor de zitting van het Hof plaats wist Rosetti uit het ziekenhuis, waar hij verpleegd werd te ontsnappen. Tot nog is hij niet gearresteerd, zoodat bij de behandeling in hooger beroep verstek tegen hem werd verleend. De procureur-generaal eisJite tegen beide verdachten bevestiging van het vonnis. Het Hof veroordeelde hen gister ieder tot ander half jaar gevangenisstraf met aftrek van drie maanden voorarrest. ;peciale doeleinden, die hie GODSDIENSTOEFENINGEN Van 3—9 Juli AI.PHES AAN 1 (Steenschuur 9) 10 10 u Ds Stehoi sluis 'I n Ds do Bruin 6V4 u Prof Aalders, 10% en 7% u Ds den Hartogh 10% u Ds Waardenburg Ned. Hen, Kerk 10 u Ds Touw KATWIJK AAN DEN RIJN KATWIJK AAN ZEE ECONOMIE EN FINANCIEN HANDEL-MIJ R. S. STOKVIS EN ZONEN n het Jaarverslag over 1931 der N.V. del-Mij R. S. Stokvis en Zonen ontleenen achteruitgang 1n de omzetcijfers zette ir voort De afnemers onder de ach 'onlngbouwbedrijven beperkten hun o Jen op uit. 1930 a den de prijzen nog v lage prijspeil dat in elegglngen en declnei curskoers op 31 Dec De ultkeerlngen va irdeering dezer bolai aren in 1931 weinig en uitzondering we: tschappljen met ve is hiermede bij tikelen. hel Leeuwarden uitgebreid tijd kante tan diep iagt f 155.034 Jv. j. FURNESS-3TOKVIS Verliessaldo 1931 ƒ7895 (v. J. ƒ7308), hetwelk wordt alge- boekt op de reserve speciale doeleinden. het jaarverslag i WIJZIGING BURGERLIJKE PENSIOENREGELINGEN Communiqué van het Dep. van Financiën. BATAVIA. 30 Juni (Aneta). Luidcns het communiqué van h« Departement van Fi- nancien nopens de in bewerking zijnde uitkeeringon aan onze I wijzigingen van de burgerlijke pensioen- iook achterwege. 1931 der Ned. Ml Handel en Nijverheid (Fu: -Stokvis wordt het volgende Maatschappij blever KOUDEKERK IIDERDORP i Morgens H, Dooi (Heereweg) 10 Thiel, candt t i Schoonhoven (Bed. «rk 10% u dhr Dokkei v Wijngaarden, v N rk 10% en 7 u Leesdle Kerk. 10 en 5 u. Ds. Fortgens. ioiccnte. (Ambachtshuls». 6 u. Lees- i 6 U Ds. de BeL FOURRUCCE 10 en 7% u Ds Nauta ZOETER WOUDE Vraag en Antwoord. ivSTs busievelijk mede Volgens de Dordtscl It. Elke trekkei iet-betaling protest wissel geweigerd hebt. voor de Jeugd is een Premieboekje Om aan de vele aanvragen te voldoen, hebben we besloten om het Kinderverhaal van den Leeuw en den Aap, dat in ons blad verscheen onder den titel DOOR G. TH. ROTMAN en zooveel opgang maakte, in boekvorm uit te geven. Wanneer men bovenstaand premieboekje bestelt, zal men de jeugd hiermee een groot genoegen doen. Het kan afgehaald worden aan ons Bureau, zoo mede worden toegezonden na ontvangst van 50 cent per ex. in postzegels of storting op ons gironummer. Men gelieve op de enveloppe te vermeiden: ,,Sambo". Spoed gewenscht. Ook de Agenten en Bezorgers nemen bestellingen aan. Ondergeteekende verzoekt toezending van exemplaar (en) Pvemieboekje „SAMBO EN JOCKO", waarvan bedrag bijgaat: WOONPLAATS: per giro is verzonden

Nieuwe Leidsche Courant | 1932 | | pagina 8