ïjïitvwt ^riitsrlir (üourant Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken DE ZEPPELIN GEARRIVEERD! N.V. HOUTHANDEL V.H.J. VAN SCHI1NDEL Co ABONNEMENT: Per kwartaal 3.25 (Beschikkingskosten 0.15.) per week 0.25 Voor het Buitenland bij Wekelijk- sche zending0.— Bij dagelijksche zending7.— Alles bij vooruitbetalinb Losse nummers 5 cent met Zondagsblad 7Va cent Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 NO. 3687 ZATERDAG 18 JUNI 1932 ADV ERTENT1EN Van 1 tot 5 repel* t-in* 022Yi van 1—5 regels 2.30 Elke regel meer-0.45 BIJ contract belangrijke korting. Voor het bevragen aan t bureau wordt berekend 0.10 12e Jaargang waarbij inbegrepen bel Zondagsblad EERSTE BLAD. Met 1 Juli wordt de abonnementsprijs 18 ct. per week of ƒ2.35 per kwar taal. Alle tot dien datum verschijnende nummers gratis voor nieuwe abonné's. Kaar Heemskerks wgord De Prediker van den ouden dag heeft op gansch bizondere wijze het pessi misme geteekend van den mensch, die alleen aanziet wat voor oogen is. „Onder de zon" ziet hij geen onderscheid tus- schen rechtvaardigen en goddeloozen: eenerlei wedervaart hungelijk den goede, alzoo ook den zondaaren „daarna moeten zii naar de dooden toe", zooals er eigenaardig in Pred. 9 staat. Naar menschelijke wijsheid is hier tegen niets in te brengen. Ja. dan is het nog veel erger. Want dezelfde Prediker zegt in een vroeger hoofdstuk van men- schen en .beesten, dat zij allen gaan naar één plaats; gelijk die sterft, alzoo sterft deze, en zij hebben allen eenerlei adem. „Wie merkt, dat de adem van de kinderen dej menschen opvaart naar boven, en de adem der beesten neder waarts vaart in de aarde?" Neen, menschelijke wijsheid merkt dat niet; want dat behoort tot het rijk der onzienlijke dingen en daar ziet men niet aan wat voor oogen is: daar heerscht het geloof en wacht men, naar Gods belofte, op de dag, dat het geloof overgaat in aanschouwing. Want, de 'dingen, die men ziet, zijn tijdelijk; maar de dingen, die men niet ziet, zijn eeuwig. Daarom wankelt ook het pessimisme en het gaat voorbij; de twijfel en de twijfelmoedigheid behooren tot de din gen van deze bedeeling. Zij rusten op het zienlijke, op wat de oogen aan schouwen en dat is: de dood heerscht over allen en het graf is hetzelfde: zij zijn allen uit het stof en zullen tot het stof wederkeeren. Maar wat niemand merkt, is wel waar. De adem der menschenkinderen vaart op naar bovenèn, er is wel ver gelding des loons. Want de hoop be schaamt niet en het geloof is een vaste grond der zaken, die men niet ziet. Wij stonden bij Heemskerks graf en wij overdachten deze dingen. En*toen was er droefheid in ons. Want wij za gen in gedachten hoe diep de klove is, welke er tusschen mensch en mensch ligt. Hier werd iemand begraven, die met den Prediker kon zeggen, dat hij ver blijd w,as geweest van al zijn arbeid en dat zulks het deel was van al zijn ar beid maar die ook geleerd had, dat het in het gericht Gods niet kan bestaan en die daarom slechts zijn hoop en ver trouwen op het verzoenend lijden van Jezus Christus had gesteld en in vrede was ontslapen. Dan is er geen optimisme en geen pessimisme meer: het is enkel vrede en zaligheidhet is de zekerheid der aan schouwing. Helaas, hoe menigmaal is het anders. Wanneer er op het graf slechts gespro ken kan worden van een welbesteed levenwanneer men elkander troost met de wetenschap, dat de overledene zulk een goed vader, zulk een trouw vriend en zulk een braaf burger was. Niets meer. Een „rust in vrede", doch zonder wezenlijke inhoud, omdat er geen rust is in God. Dat is de schrille tegenstelling op het kerkhof. Uiterlijk alles gelijk, maar in wezen het grootste contrast. Hier het graf „de poort des hemels"; daar de verzuchting„wié1 kan den mensch aan zeggen, wat na hem wezen zal?" Vooral bij een geopend graf kunnen deze dingen op ons aanstormen. De mensch gaat naar zijn eeuwig huis; ook al de menschen, die daar nu in menigte rondom de groeve staandoch hoevelen van hen gelooven met het hart en be lijden met handel en wandel, dat in het huis des Vaders vele woningen zjjn en ook een woning voor hen, waarin Jezus hun plaats bereidt? Daarom was er droefheid in ons hart. Echter, er was ook blijdschap. Immers, bij Heemskerks graf was het naar Heemkerks woord. Er is vele malen aan herinnerd, welk een warm vriend hij was van de samen werking tusschen allen» die Gods sou- vereiniteit belijden en nastreven op staatkundig gebied. Geheel in overeen stemming met hetgeen hij bijna tien jaar geleden op de dag zijner huldi ging sprak: „Laat ons samen God dienen, den tegenstander eeren, het recht van an dersdenkenden erkennen, doch het be ginsel des ongeloofs zooveel mogelijk terugdringen uit het publieke leven. Dit is een scboone en heerlijke taak, waarvoor wij de handen ineen moeten slaan; Gods Openbaring ten grondslag end aan ons staatkundig leven; kunnen we samen nog zooveel voor' land en volk doen in heilige eendracht voor eene groote zaak en het dierbare Vaderland. Laat ons dit verstaan in deze tijden. Laten allen, die de Openbaring Gods erkennen, of ze Roomsch, Hervormd, Gereformeerd of wat ook zijn, toch alkander zoeken, want dat is noodig in deze tijden." Dat woord werd nu bewaarheid zelfs in de zin van Dr. Kuyper toen hij eenmaal sprak van de unio mystica, de verborgen eenheid des geloofs tusschen allen, die God willen dienen, zij het, helaas, in gebrokenheid van kerkelijk leven, indien niet erger. Het was aandoenlijk en verblijdend tevens, dat om iets kenschetsend te noemen de predikant der Gerefor meerde Kerk zijn slotwoord aanpaste aan een gedachte van den roomsch- katholieken minister: wij hebben een man Gods begraven. En even aandoenlijk was het weer, dat heel het leven van Heemskerk samengevat en bekroond kon worden met de belijdenis van ons „algemeen, ongetwijfeld Christelijk geloof", welke spreekt van een heilige, algemeene, Christelijke kerk" en van de gemeen schap der heiligen. Allen, die Jezus als hun Zaligmaker belijden, zeggen daar Amen op en wij danken God, dat nog zoovelen dit doen. Welk een voorrecht, dat in ons land, aan het graf van een overleden Chris ten-staatsman zóó gesproken kan wor den. Ja, dat niet alleen de naaste vrien den en medelidmaten van één en de zelfde kerk zóó spreken, maar dat een gelijk getuigenis gegeven wordt door den eersten dienaar der Kroon, het is een onuitsprekelijk groote zegen. Zoo gaat er van dit graf een predi king uit. Tot het hart van ieder per soonlijk, maar ook, naar Heemskerks woord, voor het staatkundig leven van ons volk, om toch het beginsel des on- ofs zooveel mogelijk terug te drin gen en de handen ineen te slaan om in heilige eendracht het goede te zoeken voor land en volk. A. COLIJN OVERLEDEN De dood wenkt ieder uur, zegt de Schrift, cn de ervaring bevestigt dat elke dag. Nauw- lijks een week geleden schreven we iets over het zilveren jubileum van den heer A. Colijn als lid der Prov. Staten van Noord-Holland en reeds heden moeten wij zijn dood melden. Dit overlijden kwam wel zeer onverwacht. De heer Colijn zat gisteravond om half acht voor zijn burgemeesterewoning te Nieuwer- Amatei, toen hij zich plotseling onwel ge voelde en de ijlings ontboden geneesheer slechts den dood kon vaststellen. Dat is opnieuw een gevoelig verlies voor de anti-rev. partij in Nederland. Niet alleen sterft de oude garde weg, zooals we deze week opnieuw ervaren hebben; ook uit de rijen der nog-niet-ouden wordt er telkens een weggenomen. En nu moge deze Colijn meer dan de an deren vastgehouden hebben aan het vader lijk bedrijf; hij was behalve modern en on dernemend landbouwer, wiens modelboer derij de aandacht trok en tot navolging prikkelde, een man van beteekenis in het publieke leven. Als burgemeester van de snelwassende gemeente Nieuwer-Amstel, als leidinggevend lid der Prov. Staten, als lid der Tweede Ka mer, gedurende enkele jaren en als voorman in allerlei maatschappelijke vereenigingen heeft hij zich getoond een man van karak ter, van doorzettingsvermogen en van ge Hij miste de hooge stratuur van zijn iels ouderen broeder en hij was met een meer bescheiden plaats in het publieke leven te vreden: maar op de plaats, waar God hem bracht, diende hij zijn God, zijn land en het anti-rev. volksdeel met trouw en toewijding. Daarom voelt men thans de ledigheid van de plaats, waar hij stond; maar de weten schap, dat hij. voor Gods zaak heeft geleefd en in Gods hand zijn leven stelde, troost niet alleen de familie, maar ook allen, die hem zullen missen in onderscheiden kring. MIJNHARDT's Zenuw-Tabletten 75 ct' Laxeer-Tabletten 60 cl Hoofdpijn-Tabletten 60 CL Bij Apoth, en Drogisten BURGEMEESTER A. COLIJN GISTERAVOND PLOTSELING OVERLEDEN Toen de heer A. Colijn, burgemeester van Nieuwer-Amstel, gisteravond vóór zijn huis zat, werd hij plotseling onwel en de ijlings toegesnelde geneesheer kon slechts den dood constateeren. Gisteren had burgemeester Colijn nog den geheelen dag vergaderd; 's morgens had hij vergadering van B. en W. gehad en in den namiddag leidde hij een bijeenkomst van de Anti-Revolutionaire fractie der Sta an Noord-IIolland te Amsterdam. Thuis gekomen gebruikte hij nog het middagmaal, zonder dat er iets bijzondere aan hem ge merkt werd; te 7 uur werd hij plotseling door een beroerte getroffen, tengevolge waar in hij spoedig overleed. Arie Colijn werd 18 November 1870 te Haarlemmermeer geboren cn bereikte dus de leeftijd van 61 jaar. In zijn geboorteplaats kreeg hij eerst het gewone lager onderwijs, doch daarna tot ongeveer 17-jarigcn leeftijd, wegens gebrek aan onderwijskrachten in de Meer, privaat-onderricht Opgeleid voor het landbouwbedrijf, bezocht hij meermalen de graan-produceerende Sta an Noord-Amerika en Canada, teneinde zich op de hoogte te stellen van de aldaar gevolgde werkwijzen, methoden en resulta- 'an het bfedrijf. In Engeland bezocht hij herhaaldelijk de groote vee-, schapen- en paardenfok-districten. Te Nieuwer-Amstel, waar hij landbouwer was, werd hij in 1903 tot lid van den ge meenteraad gekozen, werd in 1907 lid van de Provinciale Staten van Noord-Holland, in 1916 burgemeester van Nieuwer-Amstel en op 19 September 1917 lid der Tweede Kamer, wat hij geweest is tot 1925. Hij behoorde tot de anti-revolutionaire partij. Hij was verder voorzitter van het bestuur in den Middelpolder en van de Prov. Re- glements-commissie voor de Paardenfokkerij in Noord-Holland en lid der Gezondheids commissie. Ook was hij voorzitter der „Landbouwver. Amstelland" en directeur in een Boerenleenbank. Op 23 November 192S heeft de burgerii van Nieuwer-Amstel haar burgemeester, ter gelegenheid van zijn 12Vfe-jarige werkzaam heid als hoofd der gemeente, gehuldigd. Bij die gelegenheid werd gememoreerd, dat het bevolkings-aantal tijdens het bestuur van den heer Colijn was gegroeid van 6000 tol bijna 12.000 zielen en hoezeer de burge meester zich beijverd had om de gemeente vooruit te brengen: We noemen de voorzie ning met gas en electriciteit en de verbete ring der wegen. Ook nadat Amsterdam een deel geannexeerd had, zette hij door en ver dedigde de belangen zijner gemeente tegen over de groote stad. Maandag vierde de heer A. Colijn zijn zilveren jubileum als lid der Provinciale Staten, waarin hij voorzitter der anti-revo lutionaire fractie was. De overledene was ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. DE LOTING DER DIENST PLICHTIGEN LICHTING 193*. In de Weeskamer op het Binnenhof te Den Haag heeft gisterenmiddag de loting plaats gehad voor de dienstplichtigen der lichting 1934. Bij deze loting werd gebruik gemaagt van het Amsterdamsche register van een vroeggre lichting en in den lotings trommel bevonden zich evenveel nummers als personen in dit register voorkomen. Ge trokken werd 6298, welk nummer in het re gister correspondeerde met den naam Wou ters, Gerrit William, geboortedatum 7 Juni. In elke gemeente of groep van gemeenten (sommige gemeenten zijn voor de aanwij zing van dienstplichtigen tot een groep ver eenigd) vangt de aanwijzing van de dienst plichtigen van de lichting 1934 dus aan bij bovengenoemden naam in de voor die lich ting bestemde registers en wanneer die naam daarin niet mocht voorkomen bij d-'fi alphabetischen onmiddellijk daarop volgen den naam. De Minister van Defensie woonde de lo ting bij. iteeas in een tceaeeite !D). DE LOONSVERLAGING BIJ DE SPOORWEGEN DIRECTIE-VOORSTEL AANVAARD Zooais wij op pag. 5 van ons blad reeds vermeldden, hebben 'de hoofdbesturen der personeel-organisoties te Utrecht een ver gadering gehouden, waarin de compromis- voonstellefl van de Directie, nl. een loon- korting van 5 per 1 Juli, en per 1 üct. overwegen of met Januari 1933 opnieuw 5 korting noodzakelijk is, weder ter sprake kwamen. Naar wij vernemen hebben de vakorgani saties than6 besloten dit compromis-voor stel te aanvaarden. DE EERSTE LANDING IN ONS LAND Honderdduizend toeschouwers slaan in Twente het machtige schouwspel gade Het luchtschip „Graf Zeppelin" is hedennacht om 1.10 uur naar Neder land vertrokken. an boord bevinden zich 17 passa giers. Het staat onder commando van kapitein E. A. Lehman, terwijl als onder-commandanten meegaan de kapi teins Flemming, Von Schiller en Witte- man. Het luchtschip werd te ongeveer 10 minuten voor 8 boven Enschedé zicht baar. Om 8 uur vloog het luchtschip over Enschedé en 10 minuten later was het vlot op het vliegveld Twente ge land. Om 8.50 werd weer opgestegen vooi de voorgenomen rondvlucht met het einddoel Rotterdam. Enorme belangstelling. De belangstelling voor de landing was niet alleen te Enschedé, doch in geheei Twente en in nog verdere omgeving enorm. Reeds tegen 5 uur in den ochtend begon .!e geweldige stroom belangstellenden op tc trekken naar het vliegveld Twente, dat, zooals bekend, tusschen Enschedé, Oldcn- zaal en Hengelo is gelegen. Alle autos xvercen oxer Enschedé in de richting Oldenzaal geleid, xvaar de file linksaf sloeg, om vandaar uit het vliegveld te bereiken. De stroomen fietsers en voetg ti gers kwamen langs verschillende wegen naar het vliegveld. Eenige extra-treinen brachten nog vele belangstellenden van grooteren afstand en tegen zeven uur het tijdstip waarop de luchtreus werd verwacht, waren naar schai- ting it weer was iri den zeer vroegen och tend zeer mooi, maar tegen het tijdstip van de landing begon de lucht te betrekk?r> Donkere wolken kwamen aan den hemei. bleef echter vrij goed, zoodat geen moeilijkheden plaats hadden. De Graf Zeppelin had in den loop van den nacht naar de weerberichten van Twen te gevraagd en ook aan boord was men dus geheel op de hoogte. Klaar voor de landing. Om 7 uur was alles xoor de landing ge reed. De gymnasten van zestien turnveree- nigingen uit Twente stonden klaar om als landingsmanschappen dienst te doen. Hei xxas echter reeds 10 minuten voor 8 toen de Graf Zeppelin uit net Zuiden in het zicht kwam. Een gejuich ging reeds op toen het luchtschip naderde. Om 8 uur was de Grai Zeppelin boven Enschedé, waar het door het neigen met het voorschip eei\ groet aan de bevolking bracht Steeds lager vloog het luchtschip en om 10 minuten over acht werd op het vliegveld Twente de eerste landing in ons land uit gevierd. Touwen werden uit het luchtschip geworpen, de gymnasten trokken volgens de ontvangen instructies en vlot kwam het gevaarte, waarvan de geweldige afmet'n gen thans op het vliegveld wel zeer goed bleken, naar beneden De daarvoor aange wezen gymnasten pakten daarop den gon del beet en het luchtschip was gemeerd. De landing geschiedde in de richting Oost- West Een enthousiast gejuich ging op toen het luchtschip vastlag. Intusschen waren Z.K.H. Prins Hen d r i k, de ministers l.eymcren Deckers en een aantal autoriteiten, benevens de passagiers die zich voor de rondvlucht zou den inschepen, op het vliegveld aangeko De utoriteiten werden op het vliegveld begroet door d°n voorzitter van de lucht vaarthaven Twente, den heer Edo Bergs- m a, burgemeester van Enschedé. Hij ver klaarde dat het bezoek van den Prins en de autoriteiten ter gelegenheid van de lan ding van de Graf Zeppelin op hoogen prijs wordt gesteld. De begroeting. De commandant van het luchtschip, kapi tein Lehman, en de onder-commandanten waren, nadat de douane-beambten vluchtig een kijkje in het luchtschip hadden geno men, uïgestegen en naar het voorste deelte van het vliegveld gekomen. Bij hun IR. J. C. RAMAER t Te Den Haag is op ruim 80-jarigen leeftijd ovrleden ir. J. C. Ramaer, oud-inspecteür generaal van den Rijkswaterstaat Ir. Ramaer werd 9 Mei 1852 te Zutphcn geboren, studeerde aan de Polytechnische School te Delft. In 1874 volgde zijn aanstel ling tot civiel ingenieur, later tot asp. ing. van den Rijkswaterstaat. Tn 1912 volgde zijn benoeming tot inspecteur-generaal. In 1918 kreeg hij op verzoek eervol ontslag Verschillende belangrijke watenverken werden door hem uitgevoerd. Van zijn hand verschenen vele publicaties. aankomst speelde het muziekcorps van de Enschedesche politie het Deutschland lied. De commandant en zijn metgezellen wer den begroet door den heer Edo Bergsma zich In het Duitsch tot hen wendde. Hij heette hen xx-elkom en sprak er zijn buiten gewone verheugenis over uit, dat liet lucht schip Graf Zeppelin zijn eerste landing in Nederland op het vliegveld Twente maakte. Een gejuich ging op en daarna dankte kapitein Lehman hartelijk voor de ont vangst. Hierna was het woord opnieuw aan bur- gemeester Bergsma, die thans den ka pitein de geschenken aanbood, die door de leerlingen van de hoogere textielschool te Enschedé waren vervaardigd. Een bad handdoek met een beeld van de Txventsche stad en de Zeppelin er boven er in verwerkt i een damast tafellaken. Ververschingen werden aangeboden. Kapi- iin Lehman dankte hartelijk voor de geschenken, en hiermede waren de officieele plechtigheden geëindigd. Weer de lucht in. De commandant en zijn metgezellen bega ven zich weer naar het luchtschip, waaróp de inscheping der passagiers plaats had. Tien minuten voor negen startte het luchtschip voor de rondvlucht over het N.W. deel van Duitschland, onze Noordelij ke provinciën, den afsluitdijk van de Zui derzee, Noord- en Zuid-Holland met als be- stemming Rotterdam. Een luid gejuich weerklonk, toen het luchtschip los van den grond was, en spoe dig was het in N.O. richting verdwenen. Het duurde geruimen tijd voordat de vele tienduizenden, die het schouwspel hadden gadegeslagen, weer van 't vliegveld.xvaar ook eenige K.L.M.-vliegtuigen stonden, waren vertrokken. Voornaamste Nieuws. Ir. J. C. Ramaer overleden. De loonsverlaging bij de Spoorwegen. (Blz. 2) Het moratorium verlengd voor den duur der herstelconferentie. Von Papen, Hcrriot, Chamberlain en Mos- Voni spreken te Lausanne. Von Papen erkent Frankrijk's recht op herstelbetalingen. Her- riot acht radicale schrapping doeltreffend nóch rechtvaardig. Matuschka veroordeeld. De socialistisch-communistische junta in Chili door een burgerlijke revolutie omver geworpen. (blz. S) Interpellatie-Kupers in de Tweede Kamer. (Blz. 8) Werkloosheidsstatistiek. Ned. ZEPPELINDAG TE ROTTERDAM De door heel Rotterdam met spanning verbeide Zeppelindag ie vanmorgen ingezet met het iiijschen van de groen-xvit-groene etadevlag. op de SL Laurenstoren. Dit xvas het teeken, dat het luchtschip van Twente was vertrokken en koers zette naar de Maasstad. Reeds vroeg in den morgen xvas het aan alles te zien, dat het een bijzondere dag zou xvorden. Enthousiastelingen zijn reeds om 6 uur 's morgens met klapstoeltjes naar het vliegveld vertrokken om zich een eensterangsplaats op de eerste rang te ver zekeren, wanneer het luchtschip x-anavond om 6 uur zou dalen. De groote trek begon echter te omstreeks 10 uur. Van dat oogenblik af zijn de trams op Charlois zonder eenige onderbreking af gestampt vol van D.P. naar de Vlaskade ve reden. En hoe meer het middaguur naderde, hoe drukker het ook werd met het auto verkeer. Groote touringcars uit Antwerpen, Lier en de Brabantsche plaatsen arriveerden op het parkeerterrein bij de Meent en ver baasde vreemdelingen, gewapend met ver rekijkers, trokken eenst de stad in om Rot terdam te gaan verkennen. Uit alle deelen van het land stroomden verder de auto's binnen. Opmerkelijk xvas ook het groote aan tal Indisch-gasten, dat reeds vroeg in den morgen uit den Haag naar Rotterdam kxvam afzakken. De stemming onder de vliegvaartgangers bleek uitnemend te zijn. Weliswaar xvas de xveersgesteldheid niet zoo uitgezocht mooi als gister, maar ook dit werd nog vriende lijk met het Zeppelin-bezoek in verband ge bracht Men tapte namelijk de mop, dat het luchtschip boven de Wadden een lekke band had gekregen en dat slechts daar een tijdelijke noordelijke luchtstroom danken was. Bi] het vliegveld. Op en om het vliegveld bleek men komen gereed te zijn om de tienduizenden gasten te ontvangen. Een geweldige schut ting xvas opgetrokken die uitstrekte van de Vlaskade langs de geheele Schulpweg tot aan het Vliegveld Voor do tramreizigers, voor de buspassa giers. voor de particuliere auto's en taxi'e waren aparte ingangen gemaakt en met tou wen en palen ha-d men venschillende ver- keersbanen gevormd om de n.issa afzonder lijk op te vangen en te verwerken. Twintig controleurs stonden in slagorde geschaard om de voetgangers door te laten en in acht houten huisjes zetelden ongeveer 50 kaart verkoopers. Op het vliegvell zelf was reeds lang alles klaar. De tijdelijke zitplaatsen voor de Paddock waren gereed gekomen. Jamin had 12 groote levensmiddelen^ gens langs het gansche terrein opgetrokken, waar tienduizenden gesmeerde broodjes voor hongerige magen gereed lagen. Vroolijk xvapperden de vlaggen langs het Vliegveld en op alle Rijnschepen in de Waalhaven, de zon brak door en alles was gereed om de Graf Zeppelin op xvaardige wijze te ontvau- gen. Gemengd Nieuws. DE DIPTHERITIS-EPIDEMIE TE WERKENDAM Men meldt ons uit Werkendam: In deze gemeente hebben zich over de laatste veertien dagen geen diptheritis-ge- vallen onder de kinderen voorgedaan. Als de ziekte blijft afnemen zullen de scholen op Maandag 4 Juli worden heropend. DE VERGETEN KOFFIE JONGEN Men meldt ons uit Loosduinen: De jongste xvarmoeziersbedïende van den tuinder B. L., die op de kweekerij als z.g. koffiejongen werkzaam is. heeft zijn ouders en buren eenige angstige uren bezorgd. De jongen was juist even voor het beëindigen n den werktijd den watertoren binnen gegaan om een weinig olie te tappen, toen een der arbeiders in het voorbijgaan, be merkende dat de toren deur openstond, deze dicht deed en afgrendelde, niet wetende dat de jongen zich daar binnen b-svond. 't Perso neel verliet den tuin en de jongen bleef ge vangen. Alle pogingen om zich uit het hok te bevrijden, faalden, en hij was genood zaakt te wachten tot hulp zou komen op dagen. xvelke echter lang op zich iiet wachten. Toen dj jongen om 6 uur niet thuis kwam, meenden zijn ouders, dat hij niet vriendan xxas meegegaan. Eerst tegen 8 uur begon men zich ov»r het lange wegblijven onge rust te maken. Bij vrienden en buren werd geïnformeerd, doch niemand had den jon gen gezien. Na veel gissen en zoeken kxvam men omstreeks 10 uur in grooten getale op de kweekerij aan, om daar onder leiding van den patroon een onderzoek in te stellen. We-1 stond in de schuu- het rijwiel van den jongen, maar hij zelf xvas en bleef weg. Van zelf steeg de ongerustheid ten top, en men wilde reeds het onderzoek tot in het water der slooten uitbreiden, oen een der zoeken den de torendeur ontgrendelde en daar den la nar gezochten jongen vond. slapende op eenige zakken. In triomf werd de jongen naar de ouder lijke woning gebracht, waar de belangstel ling op z'n grootst was, daar de mare van zijn verdwijning de geheele buurt reed6 was doorgedrongen. VERDRONKEN De 20-jarige J. Domen te Tilburg is bij het banen in het Wilheiminakanoal verdronken Te Zevenhuizon (Gr.) is het 2-jarig kind van Kok te water geraakt en verdronken. DE HAGELSCHADE IN DE HOEKSCHE WAARD Men meldt ons uit Oud Beijerland: Het rapport der commissie xoor de gele den schade aan land- en tuinbouw in de Hoek6che Waard is gereed gekomen. Blij kens bedoeld rapport werd over een totaal oppervlak van rond 365 H.A. schade gele den, welke voor den tuinbouw \\>rd ge raamd op 75000.an voor den landbouw op 7000. DE STEEKPARTIJ IN DE WAGENSTRAAT TE DEN HAAG. In den nacht van 15 op 16 Juni 1931 ont stond in de Wagenstraat te Den Haagtxxist tusschen txvee chauffeurs. Een hunner stak den ander zoo met een mes, dat hij aan oe gevolgen stierf. De rechtbank te Den Haag sprak den man vrij, doch het Haagsrhe Ge rechtshof veroordeelde hem tot 4 jaar gev - straf De Hooge Raad vernietigde het von nis en verxvees de zaak naar het Gerer'-ts- hof te Amsterdam. De procureur-generaal eischte thans tegen den chauffeur xxogens zware mishandeling, den dood tengevolge hebbende, een gevangenisstraf van vier jaar. LICHAMELIJKE OEFENING VOETBAL CHR. NED. VOETBALBOND Competitie-uitslagen. Afd. V: Eerste Klasse Presto ID.V.V. I 44 Z.C.F.C. IC.V V.W. I 2—2 C.V.V.W. III—Presto II 05(regl) Afd. I: D.O.T.O. I—D.V.V. I 0-0 Vriendschappelijk: Te Nijverdal: D.E.S. IVolharding I 31 Te Utrecht: Boekhoven-elftal—D O.T.O. I 83 OOSTZEEDIJK No. 228, R'DAM ZAGERIJ EN SCHAVERIJ NASSAUHAVEN BOERENGAT

Nieuwe Leidsche Courant | 1932 | | pagina 1