VMLi SPECIALE KOUSEN-RECLAMEWEEK VRIJDAG 10 JUNI 1932 NIEUWE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. P HAARLEMMERSTRAAT 130 136 Mooie Kousen Sterke Kousen Kinder Schooikousen Sportkousen Waschzijde Alle soorten met extra lange been Fil d'Ecosse Wol Sportsokjes tn -Kousen in ongeêvenairde sorteerïng HAARLEMMERSTRAAT 130-136 STADSNIEUWS WAAROM MEDISCHE SPORT KEURING? verplichtend stellen dringende eisch Op initiatief van <te Leidsohe Politiesport- vereeniging heeft gistermiddag dr. E J. J. O- Rcnaud in "de theoriezaal van het Leiciscn Politiebureau een uiteenzetting^egeven over het nut en de noodzakelijkheid van medische sportkeuring. ,iil( tp Het doel hiervan was om zoo mogelijk te komen tot maatregelen om de medische sportkeuring voor allen die aan sport doen, verplichtend te stellen en middelen te be ramen ter bestrijding van de uitwassen, die zich telkens weer voordoen bij mermatige sportbeoefening zonder dat betrokkenen znch tevoren en geregeld medisch hebben laten onderzoeken. Dr Renaud ging in zi>n uiteenzetting te- ï-ug tot die Grieken, die voornamelijk de gymnastiek, de rhytmische en Grieksche dansen beoefenden en «te Romeinen die ontwikkeling zochten in kraoht en lenigheid als oefenschool voor de weerbaarheid. De moderne sport heeft beide elementen tot elkaar vereenigd, maar er blijft een groot verschil bestaan tussehen gymnastiek en sport Bij de gymnastiek is alleen de bewe ging het doel, bij de sport is het doel m de eerste plaats het spel en liet winnen. De gymnastiek wondt gedoceerd, heeft nimmer zonder leiding plaats, ja juist bijna altijd onder leiding, hetgeen niet bij de sport het geval is. enkele uitzonderingen daargelaten. Voor- en nadeelen van gymnas tiek en sport. Hierna ging spr. de voor- en nadeelen van gvmnastiek en sport na. "Wanneer de gymnastiek goed geleid •wordt, levert zij nimmer gevaar voor over matige inspanning op en dus geen nadeel voor de gezondheid. De gymnastiek brengt alle spieren in beweging en bevordert de harmonische ontwikkeling van het lichaam. Nadeelen ervan zijn. dat zij meermalen Wordt beoefend in gesloten lokalen, waar ruimte evenals versohe lucht op den duur onvoldoende zijn. Gelukkig valt hierin even wel verbetering te constateeren en wordt er vooral in de zomermaanden veel buiten ge oefend. Een tweede nadeel is, dat helaas met elke gymnastiek-onderwijzer voor zijn taak be rekend is. De sport wordt beoeferid m de open lucht, 5s amusant en pakt den leerling. De nadee len ervan zijn de volgende. In de eerste plaats de grootste fout, dat de sport vrijwel geheel zonder leading wordt beoefend en daardoor dikwijls volkomen in verkeerde richting geleid wordt. De groote spanning, waarin de sportman komt te verkeeren. is helaas niet ongewoon. Zij leidt tot ongeluk ken, indien zij niet binnen de voorgeschre ven lijnen beperkt blijft Dit is vooral het geval bij wedstrijden, recordverbeteringen en z.g. topprestaties. Wel zijn er zg. trainers, maar ieder, die meent iets te kunnen prestoeren, werpt zich tegenwoordig op als oefenmeester zonder ook maar eenige verantwoording te kunnen aanvaarden. Medische keuring en doorloopende medi sche controle ontbreekt nagenoeg nog ge heel. De nadeelen daarvan op de verschil lende organen te bespreken is spr. in korte trekken hot mogelijk, doch hij wijst in 't kort op de nadeelen, die het hart als een der voornaamste organen d!aarbij onder- vindL Velen weten niet van maat houden vooral onder de jongeren. Op een gegeven moment weigert het hart zijn dienst en merkwaardig genoeg vallen de slachtoffers dan veelal onder de oogenschijnlijk sterke ren. Dit kan vermeden worden als de sport geleid wordt evenals de gymnastiek, waar voor spr. ten voorbeeld naar Engeland ver wijst. Wat nu de afstanidsmarschen, hier te Lei den vooral de 40 Kilometer-marsch van de Leidsch© j>olitie betreft, zegt 6pr., dat deze niet zijn onverdeelde instemming hebben. Circa 7 K.M. per uur behoort alleen open te worden gesteld voor getrainden en ge- oefenden. De inschrijving van Jan en Alle man zal spr. nimmer kunnen billijken. Een algeheele reorganisatie zal dan ook moeten plaats vinden, willen de afstands- marschen op den duur spr.'s sympathöe hebben. Eerste vereischte is dan ook, dat overge legd worde een certificaat van medische keuring, welke geschied moet zijn kort voor den marsch. Hierna geeft spr. enkele nuttige wenken, die bij het loopen van de 40 K.M. marsch bijzonder behartigenswaardig zijn.Zoomoet er een arts in vasten dienst van begin tot einde dien tocht meemaken in een autobus die geheel moet zijn ingericht tot het verlee nen van meddscfhe hulp, waarbij de medicus moet worden bijgestaan door twee verpleeg sters. De medicus zal van dezen hulpdienst de algeheele verantwoording dragen. Voorts moeten hem twee padvinders ter zijde staan, die voortdurend rapport kun nen uitbrengen over de conditie van de ideelnemers. Neg een grootere autobus moet hem ten dienste staan ter opname, e.v. ver dere verzorging van de uitvallers. De me dicus moet bovendien het recht hebben loo- pers verdere deelname te ontzeggen, indien hij zulks noodzakelijk acht. Wenken voor de deelnemers De deelnemers moeten zorgen voor een goede nachtrust vóór dien dag der deelname. Te omstreeks 10 uur moeten zij een goed ontbijt gebruiken. Op marsch nemen zij een boterham mede, waarvan de grootste helft gebruikt wordt in de groote pauze. Het drinken. Het lesschen van den 'dorst geschiedt het best doo,. middel van koude, slappe thee zonder suiker en zonder melk. Dit bederft de maag niet en is een aangename en goede «drank. Een veldflesch vol is voldoende voor den geheelen marsch. Tijdens het loopen moet niet gedronken worden. Beter is dan een dun schijfje ci troen. Koffie, limonaidie. spuitwater, kogel- fleschjes en ijs zijn geheel verkeerd. De dorst wordt «daardoor slechts schijnbaar ge stild. later wordt hij zelfs erger. Ook koud water is verkeerd en veroorzaakt slechts maag-catarrhe en 't moet door transpiratie weer verwerkt worden, 't Behoeft niet ge zegd. dat alcohol en dus ook bier ten cenon- male geheel verboden is. Na afloop wordt men, blij of niet, ge kweld door een ondragelijken dorst en worden groote hoeveelheden drank ver zwolgen. Voor dit moment wil spreker bet meest waarschuwen. Eerst na een flinken waren maaltijd mag men drinken en dan spoedig ter ruste gaan. De kleeding moet bestaan uit een fla nel of tricot nethemdje, waarover een dun hemd of dunne blouse, verder tricot broekje en daarover een sportbroekje voor de heeren en een rok voor de dames. Een jekker of pullover moet men meenemen om bij de control© of tijdens de rust aan te doen. Het loopen met bloote onderbeenen is totaal verkeerd. De open poriën toch staan dan bloot aan infectie, welke gereede aanleiding geeft tot exzeem of steenpuisten. Het schoeisel Wie gewend is lage schoenen te dragen, drage deze ook tijdens den marsch; wie laarzen gewend is, drage laarzen. Zij moeten echter alle ingeloopen zijn en niet sloffen. Geheel te verwerpen zijn sandalen, gummi-schoenen, gymnastiek- of tennisschoenen. Spr. hoopte tenslotte, dat zijn woorden door mididel van de pers de groote massa zouden bereiken en dat zij ook weerklank mogen vinden, zulks in het belang niet al leen van een goede organisatie, maar vooral in liet belang van de deelnemers aan de afstanidsmarschen. Hierna sprak de heer Frank, voorzitter der L.P.S.V., een woord van dank, speciaal tot dr. Renaud voor zijn uiteenzetting. Hij deelde voorts mede, dat het bestuur alles in het werk heeft gesteld om een goed ver loop van den te houden marsch te verzeke ren en hij weet zich overtuigd, dat de me dische verzorging bij dr. Renaud in goede handen zal zijn. Het speet spr., dat de Leidsch© Wandel- sportvereeniging niet aanwezing was, hoe wel toch zeker een der bestuursleden had kunnen tegenwoordig zijn. Met een woord van dank aan den C van P. voor het beschikbaar stellen der zaal was de bijeenkomst ten einde en bleef men nog wat napraten over het nut van de me dische keuring, waarbij allen als hun mee- nen gaven, dat het na al hetgeen er tot he den na de gehouden afstanidsmarschen is ge schied, toch wel onverantwoordelijk moet worden genoemd, indien een deelnemer zon der gekeurd te zijn meeloopt of indien een bestuur van een vereeniging die «dieelname niet verplichtend stelt voor de leden. VEREEN. NEDERL. FABRIKAAT algemeene ledenvergadering Op Donderdag 30 Juni a.s. zal alhier in de Stadsgehoorzaal de algemeene ledenver gadering plaats vinden van de Vereeniging „Nederlandsoh Fabrikaat". In deze vergade ring zullen verschillende huishoudelijke za ken worden afgedaan, terwijl door den heer K. van der Veer van het Koloniaal Instituut te Amsterdam een rede zal worden gehouden over het onderwerp „Het Nederlandsch-Indi- sche industrialisatie-vraagstuk". Na een gemeenschappelijke maaltijd zal des middags een bezoek gebracht worden aan enkele Leidsche bedrijven, terwijl daar na een boottocht wordt gehouden over de meren. Tijdens deze tocht zal' de heer A. J. Dekker de bekende molenbouwer een voor dracht houden over: Opvoering van het ver mogen van den Hollandschen windmolen. HERV. JONGERENORGANISATIE een avond op poelgeest Op bet prachtige landgoed Poelgeest op een open plek in het bosch, begunstigd door schitterend weer, heeft gisteravond de Herv. Jongeren Organisatie haar eerste openlucht- samenkomst gehouden, die onder leiding stond van den beer Smit Vele „Poelgeestgangers" hadden zich te half acht verzameld op het Noordeimdsplein, vanwaar men gezamenlijk den tocht aan vaardde. 't Was ruim acht uur toen de voorzitter, de heer Smit, nadat allen zioh heel genoeg lijk in 't rond op het ,Jiooi"-veld hadden nedergezet, de bijeenkomst met een kort woord opende, in 't bijzonder dr. Boissevain en dr. Riemens welkom heetemde. Dr. W. Th. Boissevain, Herv. pred. alhier, verkreeg hierna bet woord om zijn inleiding te houden over „Liturgie". Spr. begint met de vraag te stellen, wat men met liturgie bedoelt. Men bedoelt met een liturgisohen dienst een dienst waarin de vereischten van den eeredienst meer tot hun recht komen. Grondbeginselen voor een eeredienst vin den we in Hand. 2 42, waar van de oudste Christelijke gemeente gezegd wordt: En zij waren volhardende in de leer der Apostelen, en dn de gemeenschap en in de breking des broods en dn de gebeden en zij hadden alle dingen gemeen. Dat is, alzoo spr., een grond schema, hetwelk de geschiedenis heeft door- loopen en hetwelk omstreeks 150 na Chr. in de Westersche kerk gekristalliseerd is in een tweeledigen dienst, nl. Dienst des Woord, waar ieder mocht komen en Dienst der sacra menten, alleen voor de gedoopten. Spr. wijst hierbij op vraag 103 (4e gebod) van den Catechismus Zondag 25, waarin we het twee ledige van dien dienst terug vinden, In een viertal punten ontvouwt spr. wat of dit zeggen wil. In de eerste plaats, dat in den dienst een gemeente samenkomt en niet een gehoor. Dat de -gemeente samenkomt moet in een goede liturgie blijken, dat deze tegenwoordig is, komt weinig tot uiting in onzen eeredienst Als punt twee behandelt spr. de preek; dit is geen bijbellezing, het is het profetische woord. Tot den dienst behoort ook bet gemeen schappelijk lied, aldus spr. tot zijn derde punt komende. Velen in onze kerk hebben bezwaar tegen den koorzang omdat zij de gemeentezang wil verdringen. Dit behoeft absoluut niet waar te zijn, gemeentezang behoeft geen vijand te zijn van den koorzang. Zoo Ó6 bijv. Ps. 84 een beurtzang van pel grims en priesters. Als laatste punt behan delt dr. Boissevain de gebeden, die in den oud-Chr. eeredienst achteraan kwamen. Dat in den oud-Ohr. eeredienst de verkondiging van liet Woord vooraan kwam, wil nog niet zeggen dat de prediking het voornaamste was en velen voor bet tweede deel weg moesten gaan. Aan het eind van zijn toespraak gekomen wijst spr. erop, dat de liturgie-beweging geen protestantsche doch een wereld-beweging is. Na een korte pauze gaf de heer Smit een uiteenzetting van de plannen der H. J. O. omtrent de straatprediking. Men hoopt biermede 25 Juni te beginnen en als eerste anbeidsterrein zal de Kooi wor den gekozen. Spr. deelde voorts mede, dat ds. Groot Enzerink, dr. Kuilman, ds. Punselie en dr. Riemens bun medewerking hadden toege zegd. Met nadruk wees spr. er op, dat deze arbeid beschouwd moet worden als een onder deel van de H. J. O., daar zij o.a. ook wil trachten door cursussen het intellect bij de jongeren meer te scholen. Met een krachtige opwekking lid te worden van de H. J. O., besloot spr. zijn toespraak, waarna allen zich stadswaarts begaven, met de vaste overtuiging zich krachtig in te spannen waar het T werk der H.J.O. betreft! Het was een schoone avond! GEEN SPREEKUUR. De Wethouder van Fabricage is verhinderd morgen spreekuur te houden. DE LEIDSCHE NAAIMACHINE-AFFAIRR Gistermorgen diende ter terechtzitting der Arrondissements-Rechtbank te 's-Gravenhage gevoegde strafzaak tegen den colporteur A. M. en den naaimachinehandelaar H. J. V., beiden te Leiden, die betrokken zijn bij den geruchtmakenden huurkoopzwendel in naai machines. Beide verdachten waren verschenen. In ver band mf:t de zielkte van een der rechters werd voortgezette behandeling van de zaak echter uitgesteld tot de openbare zitting 21 Juni a.s., nam. 4 uur. locaal rijkstelefoonnet. Opgaaf van nieuwe aansluitingen in de maand Mei 132: 3354 P. Meijers, Da Costastraat 6. 3345 Th. C. den Ouden, Plantsoen 27. 3357 W. H. Hilhorst (bouwwerk), Mariëpoel- straat, 141 N.V. Joh. Hiekendorlf, Schelpenkade 51 3359 J. J. Berbee, 3 Octoberstraat 51. 3337 Leidsche Confectie Industrie, Van d«er Werffsbraat 3. 3358 B. Brussel, Oostdwarsgiradht 23. 3287 Ghr. Opleidingsschool, IL Morschweg 12 (hoofd IJ. Tijnstra). H. J. van de Velde, Morschweg 150. 3361 Fa. Bloot en Zn., Galgewajter 18. 3364 S. Baikhuijzen, Hooge Rijndijk 44 3346 S. Bijdendijk, Wairmonderweg L* 3363 H. Rooseboom, Emmal. 40, Oegstgeeet 3362 D. Schranda, Lammerschansweg 7. P. S. Landraad, Haarlemmerstr. 22L 3367 M. D. Segijn, Maresingel 1. 3365 H. Sohwagmeier, Prins Hendriklaan 11 BURGERLIJKE STAND OVERLEDEN: J J de Ruiter 2 J.: M W A d Ende 8 mnd.; Ph Wasenaar wedr» 89 J. BEVALLEN: J P Roessenv Veen d. ONDERTROUWD: D Marck 24 en W do Graaff 20 j.; A Prins 22 en C M de Groot 21 J.: W F Okkerse 35 en L Eikelenboom 1? j.: J W de Bo;r 24 en H Sciiipaanboard 19 j. 248 A. J. Vreeburg, Haarlemmerstraat 229. DE ZIJL II—L.Z.C. V. Gisteravond om 8.15 uur speelden in de zweminrichting „De Zijl" bovengenoemde vereenigingen een waterpolowedstrijd. Nog geen minuut na den aanvang doelpunt der Zijl (Geeve). Kort daarna nogmaals. Met deze stand komt de rust. Vlak na de rust begint de L.Z.C. voorhoede te schieten en wist 3 doel punten te maken, zoodat de wedstrijd met een 3—2 overwinning voor L.Z.C. eindigde. BEGIN VAN BRAND Gistermiddag te 4 uur is een begin van brand ontstaan in het perceel Aalmarkt 13, waarin gevestigd is een filiaal van de firma „Sanitas". Het vuur ontstond doordat een gas slang in de keuken op de bovenverdieping vlam vatte. Met emmers water is het brandje door voorbijgangers gebluscht. De motorspuit, die uitgerukt was, behoefde geen dienst te doen. GEVALLEN Bij een voetbalwedstrijd op een terrein aan de Haagsche Schouw tussehen „De Sleutels" en L.P.S.V., is een der spelers zóó ongelukkig gevallen, dat zijn knie uit de kom schoot. Door den E.H.D. is hij naar het Academisch Zieken huis gebracht. AANGEHOUDEN Te Hoek van Holland is aangehouden zekere T. B. v. d. P.. gedomicilieerd te Huizen, die alhier een fiets heeft ontvreemd. Hjj is beschikking van de Justitie gesteld. WATERTEMPERATUREN Zweminrichting Hooge Rijndijk 12 u. 19° C. Zweminrichting De Zijl 9 u. 16% C., 12 u. 18' O. bijdrage kan verleend worden in natura, door beschikbaarstelling vian gebruikte doch voor het doel nog geschikte straatklinkers, ter waarde van f 240. zoodat de gemeente een bedrag van f 150 in geld zou moeten beschikbaar stellen. Een ontwerp-besluit daartoe bieden B. en W. ter vaststelling aam aanvullingsagenda raad. Voor de raadsvergadering op Maandag a.s. hebben de raadsleden de heeren C. den Uijl P. J. Koelewijn een voorstel ingediend tot wijziging van de steunregeling. In de bijgaande toelichting schrijven de voorstellers dat de verleende steun onvol doende is om in het noodzakelijke levens onderhoud te voorzien. Derhalve stellen ze voor de gronduitkeering, welke thans f 9 en f 10 bedraagt, resp. op f 11 en f 12 te stel len. De normen voor kostgangers naar even redigheid verhoogen. Om te komen tot meerdere inkomsten voor de gemeentekas stellen genoemde hee- ren voor: de opcenten geheven op de ge meentefondsbelasting van 60 op 80 te bren gen. hetwelk voor de gemeentekas ongeveer f 22.000 meer zal beteekenen. Niettegenstaan- de de niet geringe moeilijkheden aan deze belastingverhooging verbonden, geven do voorstel 1 era toch de voorkeur aan directe belasting. belangstelling voor dakpannen- fabriek. Aan de dakpannen- en betonfabriek van de firma Oosthoek en Zn. N.V. werd door een zeventig-tal Fransche dakpannenfabri- kanten een bezoek gebracht, verkoop grond B. en W. schrijven aan den raad tot over eenstemming te zijn gekomen met Mej. P. Meijer alhier omtrent de voorwaarden van verkoop van een perceel bouwgrond aan de Zaalbergstraat, groot plm. 575 M2. te gen een prijs van f 6 per M2. Het is de be doeling op het perceel bouwgrond eenige heerenhuizen te stichten, kring-bureau Zooals de raadsagenda vermeldde stellen B. en W. voor aan de Prov. Zuid-Holl. Ver. tot bestrijding van tuberculose, te verhu ren een gedeelte van de onderwijzerawo. ning der landbouwhuishoudschool. Het is de bedoeling der Vereen, aldaar per 1 Jul a.s- een kring-bureau voor tuberculose-be- strijding te vestigen. verlaging slachtloonen b. en W. schrijven aan den raad: Met een verlaging van slachtloonen nu de prij zen van het vleesch, afkomstig van dieren, die aan de noodslachtplaats worden ge slacht, zoo buitengewoon zijn gedaald, kun nen wij ons vereenigen. Het advies va comm. van Bijstand van Openbare Werken om ide bestaande tarieven voor het gebruik van de noodslachtplaats te halveeren komt B. en W. aannemelijk voor en zij stellen voor artikel 3 der verordening op de heffing van eeud- en slachtloonen te verlagen, openstelling postkantoor en hulpkantoren. De Directeur van het Post-, TelegraaJ- Telefoonkantoor te Alphen a. d. Rijn maakt bekend, dat met ingang van 20 Juni a.s. de openstellingsuren voor het publiek van het hoofdkantoor en de hulpkantoren zijn ge wijzigd en geregeld als volgt: Alphen a. d. Rijn: 815%; 1719% u. Aarlanderveen, Nieuwkoop, Noorden, Ter Aar: 8%—11; 14—15%; 18-19 u. Oudshoorn: 8%—11; 14—15%; 18—19 u. Zaterdags: 8%11; 14-15 u.) Nieuwveen: 912; 1415; 1819 u. Uit den Omtrek ALPHEN AAN DEN RIJN tarief water. Op verzoek plaatsen we hieronder de ta rieven zooals die voor de e.v. Raadsverga dering worden voorgesteld voor hen die het water betrekken niet over een watermeter. Huurwaarde van f 80 en daai* ben. per 3 mnd. f 1.50; boven f 80 t/m f 130, per 3 mnd. f 2.10; boven f 130, t/m f 150, per 3mnd f 2.70. boven f 150, t/m f 225, per 3 mnd. f3.60; boven f 225, t/m f 300, per 3 mnd. f 4.20; boven f 300, t/m f 400. per 3 mnd. f 4.80; boven f 400, t/m f 500, per 3 mnd. f 5 40; boven f 500, t/m f 600, per 3 mnd. f 6.30; boven f 600, t/m. f 700, per 3 mnd. f 7.50; boven f 700, t/m f 8.50, per 3 mnd f 8.70; boven f 850, t/m f 1000, per 3 mnd. f 9.90; boven f 1000. t/m f 1500. per 3 mnd. f 10.80; boven f 1500 per 3 mnld. f 13.50. Deze bedragen worden met 25 pet. ver hoogd voor: bakkerijen, slagerijen, tappe rijen, koffiehuizen, logementen, bierhuizen, bierbottelarijen, lunchrooms en dergelijke. verbetering nieuwstraat. Naar aanleiding van ide gehouden schouw over de particuliere straten, hebben B. en W. met de eigenaren van de Nieuwstraat besprekingen gehouden over de eventueel e overdracht van die straat aan de gemeente in eigendom en onderhouid, nadat die eige naren haar geheel zullen hebben hersteld en in goeden staat gebracht. Deze eigen." ren zijn daartoe bereid, mits door de ge meente 30 pet. wordt bijgedragen in dekas ten van verbetering. De kosten van oen en anider, waaronder ook vernieuwing der aanwezige rioleerin*. die te klein is. worden begroot op rond f 1300. Hierin zou derhalve door de g° meente voor 30 pet. of een bedrag van f 390 moeten worden bijgedragen. Een deel tdezer BOSKOOP EEN ZAKENJUBILEUM Heden was het voor de firma Hornemann, vleeschhouwer alhier, een gedenkwaardige dag niet alleen, dat de firma thans een nieuwe zaak heeft geopend aan den Zij de weg, doch ook het feit, dat de firma haar 100-jarig be staan van de zaak herdenkt. Van talrijke personen, mocht de heer M. Fh. Hornemann, bloemstukken in ontvangst ne men, welke waren vergezeld van hartelijke felicitaties. Vermeld zij nog, dat in 1832, de grootvader van den heer Hornemann, de heer L. P. Horne- n zich te Boskoop vestigde, zijn zoon L. L. Hornemann volgde zijn vader op, en sinds jaar wordt de zaak gedreven door den tegen- woordigen eigenaar. HAZERSWOUDE proef. In «verband met de voorgenomen verbree ding door de Provincie van iden Gemeene- weg wordt op een strook grond naast dien weg, tussehen Gailgbrug en Spoorbrug, over een lengte van 200 M. bij een breedte van 9 M. een proef genomen om het verzakken van den grond te kunnen bepalen. Uitgra- vingen hebben daartoe plaats, welke wor den aangevuld met zanid. belasting betalen. Nu de Rijksontvanger geen zitdagen meer houdt, achten we het niet ondienstig de in gezetenen er met nadruk op te wijzen, dat men voortaan voor alle belastingen aan het Hulppostkantoor, dagelijks op de gewone uren waarop het postkantoor is openga steld. ide belasting kan voldoen. op concours. De Chr. Zangrveneen. „Zang en Vriend schap", directeur de heer H. Zanen, van Bergambacht, hoopt «Zaterdag 16 Juli as. deel te nemen aan het Muziek- en Zangcon cours te Puttershoek. wordt opgeheven. Vanwege de bezuiniging bij de Posterijen zal vanaf 13 Juni a.s. de Zaterdagmiddag- bestelling worden opgeheven. onderscheiding. De heer G. de Ruiter, kweeker op den Voorweg alhier, verkreeg op de Chelgca- Show te Londen, voor de nieuwe klimroos „Prinses van Oranje" de hoogste onder scheiding. KATWIJK AAN DEN RIJN ongewenscht bezoek De heer J. v. P., alhier, deed aangifte bij de politie, dat te zijnen nadeele uit zijn schuurtje,' staande aan de Wassenaarsche Weg. een melkmachine werd beschadigden een bus, bevattende benzine, geledigd werd. mishandeling C v. D., brugwachter, is door een motor rijder en een wielrijder mishandeld, die hem wilden beletten, het afsluithek te sluiten om de brug te openen. Het nummer van den motorrijder is bekend, proces-veibaal volgt crisis-comite katwijk Ontvangen van 5e klasse M.U.L.O. School een bedrag van. f6.06. KATWIJK AAN ZEE de haringvisscherij Door de leden der Rcedersvereen. „Vuur baak" is het besluit genomen, mede op ad vies van het hoofdbestuur, om ruim de helft van de motorloggers aan de haring- visscherij te doen deelnemen. oplichting Door den heer D. J. S., manufacture er, is aangifte gedaan, dat hij dook een ongeveer 20-jarige vrouw, die voorgaf v. Duyn te hee- ten, is opgelicht voor een babycape, ter waarde van f6.75. Toen de winkelier zich aan liet opgegeven adres, Mich, de Ruyter- straat. vervoegde, bleek men aldaar van niets te weten beleediging Aangifte werd gedaan door W. R., van de Burgersdijkstraat, dat hij is beleedigd door j. v. d. M.. uit de Buitensluisstraat juffrouw, heb uenz. Een drietal zigeunerkinderen, met de be kende vrijmoedigheid het niet minder be kende liedje opdreunend, werden vergezeld van hun knaagdiertjes, door de politie bui ten de gemeente geleid. ergerlijk Bij de politie is een klacht ingediend dat kinderen van de Leidsohe Buitenschool met steenen werden gegooid door eenige jon gens. plotselinge ongesteldheid Bij de nachtoefeningen, die door soldaten van het Leidsch Garnizoen in de duinen werden gehouden, is een hunner P. j. H., van de afd. mitrailleurs onwel geworden, zoodat, toen geen verbetering dn zijn toe stand intrad, assistentie van de politie werd gevraagd, die met een brancard hulp bood. De patiënt werd verder per ziekenauto naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. LEIDERDORP in memoriam mevr. de bruyne. Men schrijft ons: Het is nog maar slechts een paar <maa.. den geleden dat door het dorp de treurige mare ging dat dokter de Bruyne was over leden. Dat groot verlies ligt nog versch in het geheugen en des te droeviger stemt thans het heengaan van zijn trouwe echt- genoote. Ook haar heengaan zal in breeden kring niet minder diep worden betreurd. Iemand heeft eens gezegd: De dokter zou nooit geworden zijn wie hij was, als hij met met zoo'n vrouw was gezegend. Gekomen uit een groote stad, zal het voor haar wel eens moeilijk geweest zijn om zich aan te passen bij het gewone dorpsleven. Maar aan de buitenwereld heeft zij daar nooit iets van laten merken; integendeel. Met haar vrien delijke en prettige manier van optreden heeft zij dikwijls geholpen als er patiënten kwamen en haar hulp gewenscht werd. Wij zijn haar in gedachten nog voor ons, de be minnelijke en innemende verschijning. Zij was niet alleen een trouwe echtgenoote maar ook een liefdevolle Moeder. Met zorg en toewijding was zij vervuld voor allen die haar lief waren. Soms was zij wel eens wat overbezorgd wat haar net eigen leven moeilijk heeft gemaakt Huiselijk geluk heeft zij veel genoten, al bleef haar leed en moeite niet gespaard. Wij kunnen ons Leiderdorp moeilijk in denken zonder dokter de Bruyne en haar. Veel wordt er in deze sympathieke vrouw verloren. En ook haar nagedachtenis zal hij zeer velen in hooge eere blijven. Een groote leegte zal er overblijven als straks ook haar lichaam zal gelegd worden in het pas gedolven graf. Geve de Hemel- sche Vader troost aan de achtergeblevenen en kracht om in Gods doen te berusten. De Heer is recht in al zijn weg en werk. Zijn wil is altijd wijs en goed. LISSE verduistering Een colporteur van Hobaho alhier, die zrioh schuldig gemaakt had aan verduistering van gelden, geïnd op hem ter hand gestelde kwitanties en dat over de jaren 1930,1931 en 1932, stond gister voor de Haarlemsche recht bank terecht. Een bedrag van ongeveer ƒ600 had hij op deze wijze verduisterd. De man was 8 a 9 jaren werkzaam ge weest bij de instelling op een salaris van ƒ35 per week, benevens een 6poorabonnement en provisie, doch hij beweerde, dat door moeilijkheden in zijn talrijk gezin, hij in moeilijkheden was geraakt, ofschoon hij reeds eerder wegens verduistering was ver oordeeld. In verband met 's mans moeilijke omstan digheden, vroeg de officier van justitie ver oordeeling tot 8 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaren. Uitspraak over 14 dagen. jubileum Deze week gedenkt de barbienszaak voor heen J. v. d. Laan en Zoon haar 50-jarig bestaan. De zaak wordt thans voortgezet door den heer Hagen. nederlaag-wedstrijd l.r.c. Aanstaande Zaterdag komt op bezoek bij L.R.C.. de voetbalvereen. der Stedelijke Licht fabr. „S.L.F." met twee elftallen om te spe len voor de nederlaag van L.R.C. Er wordt gespeeld als volgt: L.R.C. IS.L.F. I, aan vang 3 uur, scheidsrechter j. Apnoldus. L.R. C. IIS.L.F. II, aanvang 5 uur, scheidsrech ter J. M. Pardon. Hedenavond wordt er gespeeld tegen een combinate van de firma G. v. d. Mey's Zo nen door het derde elftal en Zaterdagavond 7 uur wordt er een wedstrijd gespeeld L.R.C. comb, tegen „Sterk door Samenspel", Vree wijk. OEGSTGEEST RAADSVERGADERING. De Burgemeester heeft een raadsvergade ring uitgeschreven tegen Dinsdag 14 Jur.i 1932, des namiddags 7 uur in het Gemeente- lhuis' Agenda: 1. Opening. 2. Boëediging en installatie raadslid J. H. Kuykeiï. 3. Benoeming van een Wethouder. 4. Notulen, ingekomen stukken, mededeelin. gen. 5. Advies van «B. en W. inzake het schrijven van Gedep. Staten over de verlaging van de salarissen van burgemeester, secretaris, ont vanger, wethouders en ambtenaren van den Burg. Stand. 6. Advies van B. en W. betreffende een even- fcueele verlaging van salarissen van het per soneel in Gemeentedienst. 7. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een nieuwe vérordening, hondende verbod tot het verleenen van een vergunning in bepaal- de gedeelten der gemeente. 8. Idem tot het vaststellen van een nieuwe verordening tot wijziging van de gemeen schappelijke regeling inzake den schoolartsen- dienst. i. Idem tot vaststelling van een nieuwe be smettelijke ziéktenverordening. 10. Advies van B. en W. op het bezwaar, schrift van F. H. Swaak tegen zijn aanslag in het vergunningsrecht. 11. Idem op het verzoek van A. Kooloos tot aankoop van grond van de gemeente aan den Hoogen Morschweg. 12. Goedkeuring rekening Burg. Armbestuur. 1931. 14. Goedkeuring rekening H. Geest armbe- stuur 1931. h 15. Goedkeuring begrooting H. Geest armbe. 8 stuur 1933. 16. Voorstel van B. en W. tot vaststelling a van verordeningen ais bedoeld in artikel 31,d 2e lid der wet; op de woonwagens en woon- schepen 1918, S. 492. 17. Voorstel van B. en W. tot aankoop van strookjes grond aan den Rijnsburgerweg. 18. Begrootingswij zigmgen. Rondvraag. Bil SASSENHEIM aanrijdingen Op de Teijlingerlaan reden een tweetal!" wielrijders en een auto links van den weg.al Het gevolg was dat een aanrijding ontch stond en een der rijwielen vernield werd De wielrijder kwam er zonder verwondin gen af. Een automobilist gaf nabij de WarL monderlaan een teeken dat hij links vatftl den weg wilde insturen. Een tegemoetko «o« mende auto stopte hiervoor, doch were aangereden door een andere auto. De zeeL aanzienlijke schade werd onderling geregeld proces-verbaal p°' Tegen Ide W. uit Voorhout is wegens stros-éo pen proces-verbaal opgemaakt De vischtui£e gen, aalfuiken, vischfuiken en schakels werif,1? den in beslag genomen. B:0 een spannende, strijd tussche^' ter leede en de brockway wedstrijd gespeeld waarbij de ploeg van dé>£i Brookiwaybus Mij. de baas is gebleken vai^ Ter Leede I. De vele voetbal-enthousiastetMii waren nieuwsgierig hoe het blauwe elftalle van de (bus uit «de bus zou komen en ovei"1 deze vraag heeft men niet lang in twijfe |js gestaan want direct na den aftrap bleeW&n Tér Leede tegenover een sterke tegenstanPe< der te staan en een harde dobber te zullei hebben om de bus bij te loopen. Nog binneiiet één minuut na den aanvang startten d4a«i heeren chauffeurs met ide leidinggevend goal, maar geel-rood laat zich door deze ver e rassing niet overbluffen en weet met moo ar spel na verloop van eenigen tijd gelijk l<au maken. De beide keepers, resp. van Trich an en Tilburg, hebben handen vol werk en heb ev ben menige bal uit het net tc houden. Dé101 rust komt met gelijken stand 2—2. Menig "r kans voor de Brockway iwias verkeken, dooi :a« dat de backs van'Ter Leede opliepen en offpr side maakten, waar strikt naar de regeli^ van het voetbalspel genomen niets tegen li )k te brengen is, maar wat in dit geval geur bruikt werd als lijdelijk verzet tegen deijE tegenstander. De Brookway's toonden bij de hervattini van Tspel nog niets van hun krachten ingd N boet te hebben en geven een prachtig salad menspel te zien. De snelheid van vele spe|£ Iers is verbluffend en de blauwen schijne ja ook oo het voetbalveld hun eer van kilomeee terhelden te willen ophouden. Hun doe®n wordt mede door een prima back zoo vei"n dedigd «dat Ter Leede weinig kans heefb» Het Ter Leede-doel i§ aanhoudend in gé vaar en de wakkere keeper van het tweed ®1( elftal kan niet verhinderen dat twee oEp houdbare ballen «de overwinning brenge ni voor de ploeg van de Brockway, die hieiK mede de door Ter Leede beschikbaar gestetsri de medaille verovert. Jammer was hét da|ro« van de spelers van Ter Leeide na de rus eenige van de voormannen het er bij liete zitten, waardoor bij de aanvallen weinig saV menspel viel te bespeuren. De kritiek hierop van het publiek wain< overvloedig en ook hier blijkt het dat d -u beste voetballer^ zich altijd onder «da toef" schouwers bevinden, evenals de beste stuui er lui aan wal staan. Ernstiger afkeuring vei&ti dient het bovendien dat velen bij het uite an van de kritiek zich herhaaldelijk aan ruw uitvallen en erger schuldig maken. Het i v niet Ter Leede of de spelers wien dat treff"*' het geldt voor meerderen onder het publiekjY die hierdoor onverdiend een blaam op d u voetbalwedstrijden werpen, waardoor d its menschen die zich hieraan stooten, op def" duur geweerd zouden wonden. gevonden voorwerpen Een tabakzak, jongensvoeitibalschoen, griji -af diafmeöha/ndechoeai, blaorwe ceintuur, reservt la- autefwiel, dameshapdschoen, bruine port mannaie metl belastiingmerk, fietssleutean wit doekje, huissleutel, reserve-autoband' (Good Year), wit wollen kindertruit-je, ziln,i veren (rozenkrans in etui. verloren voorwerpen €r? Een Hindertaschje, reserve-autoband m<|)n, veig, zilveren rozenkrans in etui, zilverea" rammelaar, wit beenen kerkboekjo, port *r momirie met f 10, overhemd, bruto Iedere0'' actetiasch met inhoud. Inlichtingen verstrekt de politie alhier, g LOOP DER BEVOLKING. V INGEKOMEN: Mej. D van Maanen Hein Hf el> Mej A. Bloemei _G i Leiderdorp - hofflaan 51 van Voorhout Mej. M C vai' teren. TeUllnfferlaan 39. van Warmond. VEltTROKKEX: Mej. E G Posthumus. val Ljsse Mej E Zabloc Se naar Dartels (D.)

Nieuwe Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6