ning Inrichting KOUSEN VRIJDAG 20 MEI 1932 NIEUWE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 voor U zeer veel moois tentoon. U wordt uitgenoodigd tot bezichtiging der speciaal etalages in onze passage. Ook op onze afdeelingen Meubileering en Woning Inrichting stellen wij Vrije bezichtiging, zonder de minste verplichting STADSNIEUWS VEREEN. „MOTORDIENST" SECTIE LEIDEN FEESTAVOND IN „OONCOHDIA" De Vereeniging van leden van hot Land- stormcorps Motordicnst, Sectio Leiden, hoeft gisteravond in do concertzaal „Concordia een feestavond gehouden, waarvoor veel belangstelling bestond. Op de eerste rijen merkten we o.a. op Majoor Eringaard, do commandant van dc afdeeling Zuid-Holland van „Motordienst', de commandant van do Burgerwacht, Majoor van Mens, do com mandant van de B. V. L., de heer E. Raams, bestuursleden van Pro Patrio, afgevaardig den van zusterverenigingen e.a. In een kort openingswoord heette do Voor zitter van de Vereeniging, de heer Kater deje gasten speciaal en overigens alle aan wezigen hartelijk welkom, waarna oogen- blikkelijk een aanvang werd gemaakt met de afwerking van het programma. Dit werd bijna geheel verzorgd door de fam. Hot- mann, die aan het publiek een keurige avond heeft bezorgd. De heer en mevrouw Hofmann met hun beide dochtertjes kun nen met elkaar gemakkelijk een heele avond vullen zonder dat de zaak zich een oogenblik verveelt Hun beschaafd repertoir met de liedjes en de grollen van het ouder paar en de keurige muzieknummertjes van Truus en Jeanne, waarin ernst en luim om den voorrang strijden en hot tikje moraal, ongezocht te pas wordt gebracht, hield de zaal onafgebroken geboeid en deed het har telijk applaus telkens luid opklinken. Het laatste nummer voor de pauze was een verrassing. Het bestond uit het optre den van do tamboers en klaroenblazers van de Sectie, een corps dat in den korten tijd van zijn bestaan keurige resultaten heeft bereikt en dat den commandant van de Sectie, den heer Hoppezak en den leider, sergeant Hugonint alleszins tot eer strekt. Dc proeven van bekwaamheid die op dezen avond werden afgelegd voldoden uitstekend, waartoe hot fraaio arangoment met het borstbeeld van H. M. de Koningin en de Bengaalsche verlichting niet weinig bijdroeg. Dc lieer Hoppezak droeg do trommels met een korte toespraak aan den commandant van do afdeeling Zuid-Holland over, die met woorden van dank cn hulde dit geschenk aanvaardde. Sergeant Hugenint werd ge huldigd met con bloemstuk. Na de pauze werd nog een oogenblik het woord gevoerd door den heer Raams, den plaatselijk commandant van de B. V. L., die met enkele woorden wees op het nut van B. V. L. en B. W. en de leden van „Motor- dienst" opwekte in grooten getale deel te nemen aan de tocht naar Ede op 11 Juni ter gelegenheid van een op dien dag plaats hebbende vaandeluitreiking. Met instemming van de vergadering werd een telegram van trouw en aanhankelijk heid gezonden aan I-I. M. de Koningin. Zoo kan dus al met al de Vereeniging Mo- tordionst weer op een good geslaagden avond terugzien. DE WERKLOOSHEID Op den 19cn Mei waren bij de Arbeids beurs alhier 256f> werkzoekenden ingeschre ven. Op denzelfden datum van het vorig jaar bedroeg dit aantal 883. ZILVEREN JUBILEUM B. A. HARTEVELD Den eersten Juni a.s. zal het 25 jaar gele den zijn dat de heer B. A. Harteveld, als bibliotheekbeambte in dienst trad bij de Rijksuniversiteitsbibliotheek alhier. Als jongste klerk werd hij op 1 Juni 1907 in het uitleenbureau te werk gesteld. Tevens moest hij echter optreden als hulp van den con servator der handschriften. Van 10071912 heeft hij dit tweeledig werk waargenomen Na dien tijd kwam hij geheel als hulp in het uitlaenburcnu waar zijn hulp door het steeds uilbreiden van het bezoek niet meei ken worden gemist. Werd zijn werk tot siechls twee aideelingcn beperkt, zijn liefde ging uit ïot al'e afdeelingen der bibliotheek en nu hij scdori September 1931 de functie van ambtenaar hij de uitleening van den heer Cornet heelt overgenomen is dat een belangrijke factor om het persoonlijk con tact dat hij heeft met degenen die hun kennis dooi middel van de Bibliotheek komen verrijken, to versterken. Hij is nu belast met het uitleenon en weder ln ont vangst nemen van de boeken, maar ook als vraagbaak voor de bezoekers weet hij zich verdienstelijk te maken. Er heeft zich on der voorzitterschap van Dr. J. E. Kroon een commissie gevormd om hem op don dag .Van zijn jubileum te huldigen. VEREEN. STATEN VAN EUROPA. Afdeeling opgericht. Na een openingswoord van aen voorzit ter, den heer Taco Mulder, cn een rede van den secretaris. Mr. J. II. Scliultz van Hae- gen in „De Burcht" is gisteravond een af deeling van „Do Vereen. Staten van Euro pa" opgericht. In het voorloopig bestuur namen zitting mej. S. J. Hoope en de hee- ren J. P. w d. Bent. J. C. B. Bontje, E. W. v. d. Burgh, P. H. A. Jordaans, J. F. do Ren en J. de Ren. Het secretariaat wordt waar genomen door den laatstgenoemde, Cobet straat 70, aan wien voorloopig alle corres pondentie moet worden gericht EEN VREEMD GEVAL. Bij de politie is gisteren aangifte gedaan, Üat sinds eenige dagon uit oen gesloten ijzeren geldkistje, dat in een kast in de huiskamer van het perceel Jan van Hout kade 37 stond, ten nadoele van den bewo ner van dit perceel. M. Z., een bedrag van f 530 wordt vermist Er zijn geen sporen Van braak wnargenomen. zoodat <clc politie geheel in het duister tast. WATERTEMPERATUREN. Zweminrichting Hoogo Rijndijk: 12 uur 20 gr. C. BURGERLIJKE STAND Wederom ontvangen: Nieuwe Zendingen ZOMERSTOFFEN met gratis knippatroon. Onze kwaliteiten gaan boven alles uit, en onze pi ijzen U weet het, altijd lager. Haattemmerstr. h. Donkerst., 2-4 6 K. VAN K. RIJNLAND HANDELSREGISTER Wijzigingen 19 Mei: Spaarbank van de Almhensche Bank, Alphen a. d. Rijn. School straat 2. Uittr. Comm.: W. M. Soheurleer en C. W. Lunsrogh Scheurleer, '6-Graven- hage. N. Comm.: L. Sprey Jzn., Alphen a. d. Rijn. Alphensdhe Bank, Alphen a. d. Rijn, Schoolstraat 2. Uittr. Comm.: W. M. Scheur leer. 's-Graven.hage en C. VV. Luneingh Scheurleer, te Den Haag. N. Comm.: J. A. Bos, Alphen a. d. Rijn en L. Sprey Jzn., Alphen a d Rijn. Firma Hasselman en Pander Leidon, Bo termarkt 21/22, fabricatie van meubelen en tapijthanidel. Overt. Venn.: J. Pander, Led- den, did, 14 Mei 1932 A. E. Bink, Leiden, HoogL Kerkkoor- steeg 13. vergunninghoudst ii'. Ingetrokken is de volmacht van: J. F. A. M. van Kim- menaede (dd. 29 April 1932). Wijz. handelen in: Café „De Bonte Koe" FELLE UITSLAANDE BRAND Omstreeks 7 uur hedenmiddag ontstond er in perceel Hoogewoerd 17 van de firma Servaan en Zn. op de bovenverdieping een felle uitslaande brand. De politie was spoedig mot de slangenwa gen op het terrein van den brand, terwijl daarna ook de brandweer arriveerde en het vuur met verschillende stralen op de water leiding en motorspuit aantastte. Nadat de groote ladder was opgesteld, was men het vuur spoedig meester, maar men kon niet verhinderen, dat de geheele bovenverdie ping uitbrandde, terwijl de rest van het per ceel groote waterschade kreeg. Ook dc naast liggende perceelon van het „klaverblad" en de slijterij van de firma van Dongen kre gen belangrijke waterschade. De oorzaak van den brand is onbekend. Op het terrein van den brand, dat door do politie was afgezet, waren o.a. aanwezig de Burgemeester, Wethouder Splinter en Commissaris Vlijer. Het tramverkeer ondervond belangrijke vertraging. Uit den Omtrek ALPHEN AAN DEN RUN INBRAAK Ten huize van den ouden heer K., wonen de in de Hooftstraat, welke dezer dagen op familiebezoek te Vlaardingen was, is door uitsnijden van een ruit gisternacht ingebro ken. Telefonisch werd K. hiervan in kennis ge steld en na overkomst bleek dat een bedrag van f82 is ontvreemd. De politie heeft dc zaak in onderzoek. botsing jBy het passeeren van een autobus van de .O.D.A. en een handwagen in de Brugge- straat, ontstond een botsing waardoor de handwagen met een draai door de groote etalageruit van boekhandel fa. v. Wieringen Jr. ging. Verzekering dekt de schade. waarheen? De zeventienjarige zoon van v. L. uit de Ridderbuurt is Pinkster-twee per rijwiel in richting Gouda vertrokken en sindsdien niet teruggekeerd. Waarheen? HAZERSWOUDE PINKSTER-COLLECTE. De Pinkster-collecte, gehouden in de Ned. Herv. Kerk voor de samenwerkende Zen dingscorporaties heeft opgebracht f 168.38. KOSTELOOZE VACCINATIE. Woensdag 1 Juni a.s. zal er gelegenheid zijn tot kostelooze inentingen herinenting. Men vervoego zich hiertoe des vooim. tus- schen 9 en 10 uitr aan de Ziekenbarak cn verzuime niet de trouwboekjes mede te brengen. LEERLINGEN-AANTAL. Het aantal nieuwe leerlingen aan de R.-K. school op het dorp bedraagt 12, aan de R.- K. school Oostbeurs 20 en aan de R.-K. school aan den Groendijk voor de lagere school 20 cn de bewaarschool 22 leerlingen. BELASTING NAAR HET POSTKANTOOR. De zitdagen van den Rijksontvanger zijn opgeheven, voortaan kan men zijn belas ting voldoen aan het hulppostkamtoor al hier. KATWIJK SCHIETEN In aansluiting op het bericht van vorige week zij thans vermeld, dat volgens do Garnizoensorder van 18 Mei vanaf 19 Mei tot nader order (vermoedelijk gedurende 14 da gen) de Korpsen van het Garnizoen dage lijks schietoefeningen kunnen houden; deze moeten echter voor wat de banen 2 cn 3 be treft eindigen om 12 uur, op de banen 4, 5, 6. 7 en 8 mogen deze oefeningen voorduren tot H uur. Verbnnd Leiden krijgt gedurende dien tijd dos Zaterdags de beschikking over de banen 4, 5, 6 en 7, terwijl de O. O. Vereen. ..Generaal Snijders" des Zaterdags desge- wonscht kan gebruik moken van baan 8 van 17 tot 19 uur. Verband Leiden en de Bur gerwachten aan wien vergunning is ver leend om op Maandag, Dinsdag, Woensdag,, Donderdag en Vrijdag gebruik te maken van de schietbanen, kunnen hun oefeningen voortzetten. De vergunning verleend aan de Burger wachten Leiden, Oegstgeest, Wassenaar en Katwijk om des Zaterdags gebruik te mogen maken van de schietbanen, wordt gedurende dien tijd ingetrokken; zij kunnen desge- wensrht in onderling overleg, nr. dit op te hebben gegeven van den sergeant Kamp- i wachter gebruik maken van de hieronder I vermelde nog niet in gebruik zijnde banen op andere dagen der week na 18 uur. Maandag do banen 4, 6 en 7; Woensdag do banen 4, 6 en 7; Donderdag de banen -1, 5 en 8 en Vrijdag de banen 4, 5 en 6. I Per garn.order zal worden bericht wan- 1 neer de oorspronkelijke regeling weer in werking treedt. GEMEENTERAADSVERGADERING De raad dezer gemeente kwam gisteren in oponbare vergadering bijeen onder lei ding van Burgemeester Woldringh van der Hoop. Aanwezig alle leden. Allereerst was aan de orde mededeeling van ingekomen stukken o.a. van Ged. Staten, houdende goedkeuring van genomen besluiten. Aan de de agenda werd toegevoegd een voorstel om aan het Plaatselijk Crisisco- mite nogmaals een bijdrage *te vcrleenen van f806.—. Daardoor zul het mogelijk zijn, dat het PI. C.C. van hot Nat. C.C. nog een gelijk bedrag ontvangt. Nadat de heer L. v. d. Zwan eenige inlichtingen had gevraagd, werd het voorstel z.h.st. aangenomen. Punt 2 is voorstel tot verkoop van grond aan den heer A. Haasnoot dio vvenscht te koopen een perceel bouwgrond, gelegen aan de Nieuwe Commandeurslaan naast de O. Baron v. W. v. Catwijckschool. B. en W. stellen voor den verzoeker het gevraagde perceel in koop af te staan tegen den prijs van f2.75 met M2. en zulks onder gewone voorwaarden. Aldus wordt besloten. Punt 3. Vastgesteld wordt een verorde ning regelende het vergunnings- en verlofs- recht op grond van de nieuwe drankwet, welke op 1 April 1.1. in werking is getreden. De opbrengst der heffing, overeenkomstig de nieuwe verordening, wordt geraamd op f600.— per jaar. Tot dusver bedroeg die op brengst jaarlijks gemiddeld f525.—. Punt 4 is een voorstel om, op een desbe treffend verzoek van J. C. Ippel, toestem ming tc verleenen om de helft van het door hem van do gemeento gehuurde weiland, gelegen naast hot voormalige Mallegat te mogen scheuren. Na eenige bespreking wordt ook dit voorstel goedgekeurd. Volgt punt 5 voorstel tot tijdelijke korting op de salarissen van Burgemeester, secretar ris ontvanger, wethouders en ambtenaren van den Burg. Stand. Dit als gevolg van een rondschrijven van Ged. Staten, waarin ver zocht wordt het gevoelen van den raad ken baar te maken nopens een voorstel om te bepalen, dat op genoemde wedden geduren de drie jaren een tijdelijke korting wordt toegepast van 3% behoudens op de kinder toeslagen. De mogelijkheid is echter open gelaten om een hooger percentage te kor ten. Mitsdien stellen B. en W. voor hen te machtigen aan Ged. Staten te verzoeken op de bruto wedden van Burgemeester, secre taris, ontvanger, wethouders en ambtenaren van den Burg. Stand een korting too te passen van 5%. Alzoo wordt besloten. In afwachting van de vooretellen die den raad daaromtrent binnenkort zullen berei ken, is het thans noodig de instructie van den keuringsveearts in verband met het be sluit van den raad tot toepassing van een tijdelijke korting, te wijzigen. Het door B. en W. aangeboden concept-besluit wordt aangenomen. Punt 7 voorstel tot wijziging der gemeen schappelijke regeling voor den schoolartsen- dienst kring Katwijk. B. en W. stelden voor de tweede alinea van art 13 te doen luiden als volgt: „De schoolarts geniet een vergoeding van ten hoogste f 1200.— per jaar voor reis- en ver- blij fkosten". De heer J. v. d. Perk stelt voor het be drag van f1200.— te stellen op f500. De Voorzitter antwoordt, dat in beginsel ln een vorige vergadering de zaak reeds is beslist. Dit voorstel is naar aanleiding van een opmerking van Ged. Staten. De heeren v. d. Perk en v. Tongeren wil len geacht worden tegen te hebben gestemd. Voorstel tot wijziging der verordening op den gasprijs. B. en VV. stelden voor het vast recht te verlagen van f 1.50 op f 1.25 per maand, waardoor alle verbruikers van 25 M3 en hooger per maand ,een voordeel krijgen bo ven het nlfeemeen tarief van 11 ct. terwijl het nadeel van de weinige nog kleinere ver bruikers tot enkele centen wordt beperkt. De heer L. v. d. Zwan wenscht het „v e r- p 1 i c h t e" vastrechttarief te doen verval len. Wethouder Veltkamp zet uitvoerig de groote bezwaren uiteen, van dit ingrijpende voorstel en vindt dit erg onvoorzichtig, we gens do nadeeligo gevolgen. De heer P. Guyt merkt op, dat dan de prijs van 11 ct. per M3. zeker niet gehandhaafd zal kunnen blijven. Na repliek gaat de heer v. d. Zwan met het voorstel van B. en W. accoord, doch zal te zijner tijd met een voorstel komen het verplichte vastrechttarief af te schaffen. Volgt vaststellen der verordening tot af wijking der bepalingen der winkelsluitings wet, waarover verschillende adressen bij den Raad waren ingekomen. Door de kappers was verzocht tot 8.30 ge opend te mogen blijven met gelegenheid tot afwerken tot 9.30. De Slagersvereeniging Katwijk en O. requestreerdc om van de toe te stane afwi jkingen geen gebruik te maken. De Christ. Middenstandsvereen. vroeg niet toe te staan, dat Zondags de strandtenten geopend worden. Tegelijkertijd kwamen in behandeling adressen van de kerkeraden der Ned. Herv. en Geref. Kerk te Katwijk aan Zee, van Aug. en Sept: 1931 om de strandtenten op Zondag le sluiten, welke adressen indertijd waren aangehouden. De Voorzitter doet allereerst mede deeling van dc wijziging van tenten, kios ken en kramen in „winkels", omdat de nieuwe wet eerste namen niet kent. Do heer L. v. d. Zwan wil de winkels op het strand om prlncipieelp en practische re denen op Zondag sluiten. Het gebod is: „zes dagon zult gij arbeiden en don zevenden dag zult gij rusten." Bovendien schept het een onbillijkheid tegenover de winkels in het dorp. De heer J. v. d. Perk sluit zich van harte bij den vorige spr. aan. I-Iet christelijk ka rakter van de badplaats zal verloren gaan. UITSLUITEND GEGARANDEERDE KWALITEITEN ALLE KLEUREN ALLE GENRES PrX%j;,K.dr.rnlle 45;; mod. AJOUR-KOUSEN extra voordeelig Ski en Strandsokjes ^5°*' De nieuwste Kleuren 62 ct. WW Vele badgasten komen juist naar Katwijk, omdat hier de Zondagsrust in eere is. Het zal de badplaats eer na- dan voordeel doen. Het gaat in tegen het gevoelen van het grootste deel der burgerij, dat in zijn hei ligste gevoelens wordt aangetast. Dc over heid heeft de roeping de Zondagsrust zoo veel mogelijk te bevorderen, en daardoor Zondagsheiliging mogelijk te maken. Ook de heer G. v a n D u ij n verklaart zich tegen opening op Zondag. Do heer J. Eijkelenbooin is de eerste verdediger. Volgens spr. vallen de tenten op het strand niet onder de bepaling van de Winkelsluitingswet, op grond van art 3c. Zij kunnen dus ook niet opgenomen worden in de gemeentelijke verordening, die een uitvloeisel is van die wet. Voorts tracht hij het principieele betoog van de voorgaande sprekers te bestrijden door de z.g. nuttigheidsargumenten. Hij schat het aantal bezoekers op Zondag op pl.m. 20.000. Als die menschen op het strand iets kunnen gebruiken, zal dat z.i. de Zon dagsrust meer bevorderen, dan wanneer de tenten gesloten zijn. Wethouder Veltkamp bestrijdt den heer Eijkelenboom en zet zijn standpunt als minderheid van het college uiteen. De Voorzitter zegt, dat het van be lang is, nu hij nog zoo kort hier is, zijn standpunt nader uiteen to zetten. Hij acht het van groot belang, om onder het groote aantal bezoekers, die men op Zondag niet kan weren, de goede orde te bewaren. Dit kan alleen door wettelijke voorschriften. Nu heeft men de keus öf algeheel verbod óf middagopening. Sinds de openstelling van de tenten is de toestand vooruitgegaan. Voor dien werd op alle mogelijke manieren clan destien verkocht. Daardoor wordt de eerbied voor de wet niet verhoogd. Wat het princi- piöele van de vraag betreft sluit hij zich geheel aan bij wat door zijn voorganger daaromtrent vroeger in het midden is ge bracht. Na uitvoerige repliek, dient de heer L. van der Zwan het voorstel in om op Zondag de winkels op het strand te sluiten. Daar het voorstel van B. en W. het verststrekkend is van 16 uur open komt het oerst in stemming. Dit wordt met 0—8 stommen ver worpen. Tegen de heeren: W. Kulk, A. van Rijn, J. v. d. Perk, G .van Duijn, L. v. d Zwan, C van Tongeren. C. A. Veltkamp, H Parlevliet en D. van Riessen. Nu komt in stemming het voorstel van den heer v. d. Zwan. Vooraf verlaat de heer v. Tongeren de raadszaal. Daardoor staken thans de stommen: 8—S. In de vol gende raadsvergadering zal overgestemd worden. Door de houding van dit a.r. raads lid zullen nu volgens de rijkswet de melk-, visch- en fruitwinkels op Zondag tot 12 u. geopend mogen zijn. Over het voorstel om de maanden Juli en Augustus 's avonds om 9 uur te sluiten kwamen de tongen los. De heer Grimbergen gaat dit lang niet ver genoeg. Hij stelt voor gedurende den „zomertijd" (wanneer de klok verzet is), om 9 uur te sluiten. Do heer v. d, Zwan steunt dit voorstel. De heer G. van Duijn acht dit sterk overdreven en wil van geen latere sluiting weten. De heeren Guijt en v. d. Bent wenschen ook 8 uur gehandhaafd te zien, met uitzon dering van de kappers en dienen een des betreffend voorstel in. Het voorstel „Grimbergen" wordt, met 5 12 stemmen verworpen. Voor: de heeren Grimbergen, Meerburg, v. d. Zwan. Dubbel dam en van Rijn. Het voorstel van B. en W.. Juli en Aug. tot 9 uur open, wordt aangenomen met 14 - 3 stemmen. Tegen de heeren G. v. Duijn, P. Guijt en M. v. d. Bent Hierna is aan do orde vaststelling van de verordening tot wijziging van die op de zee/baden en hot strand. Na een voorstel van den heer D. F. E. Meerburg tot wijziging, wordt dit voorstel teruggenomen en zal nader bezien worden. Ten slotto het voorstel van B. en W. om het Tweede Duinpad fot voetpad te bestem men; dit naar aanleiding van een verzoek van E. Paauw e.a., die van oordeol zijn, dat het verkeer met rij- en voertuigen in dit straatje gevaar voor de jeugd oplevjrt B. er. W. meenen, dat deze bezwaren en het verzoek gegrond zijn en stellen voor aan het verzoek te voldoen, waarmede de raad ac coord gaat. Rondvraag Do heer W. Kulk vraagt in verband met den toestand der werkloosheid om de steun regeling voor onbepaalden tijd te verlengen met een uitkeering van f 10 per week voor man en vrouw. B. en W. antwoorden dat dit boven de financieelc krachten der gemeente gaan zou. Met den Minister van Binnenl. Zaken wordt onderhandeld om voor meer groepen rijksbijdrage te ontvangen. Slechts 1/3 deel der arbeiders valt daaronder. Gelukt dit niet. dan zal nan het verzoek niot kunnen worden voldaan, daar alle bronnen van inkomsten reeds aangeboord iljn. De heer C. van Tongeren vraagt ln ver band met het overrijden van Joh. v. Duijn door eon zandtrein van de gemeente, of dc gemeente verzekerd is voor schade aan derden. Zoo niet. of do gemeente de zor gen yan do weduwe niet kan verlichten. De Voorzitter zegt, dat de gemeente ver zekerd is; doch daar de gemeente in dit geval geen schuld treft, zal de verzekerings maatscliapjiij niet uitbetalen. De gemeente kan geen precedent scheppen door de we duwe te steunen. Dr. Lodder vraagt naar de mogelijkheid van een max. snelheid van 30 k.m. De heer Meerburg vraagt bezuiniging op den post van de begrooting uitgetrokken voor strandpolitie. De post f700 uitgetrokken voor 't schoon maken der straten op Zaterdagavond wil hij geheel schrappen en de jeugd opvoeden dat zij de straat niet meer verontreinigen. Hierna sluiting met dankgebed. KATWIJK AAN DEN RIJN DIEFSTAL Van den heer C. A. v. d. G., in de Voor straat, werd van zijn land can den Zeeweg 20 M. kippengaas gestellen. De politie zaJ trachten den dader op te sporen. IN DEN RIJN De 4-jarige Corrie v. d. V. viel bij het spelen achter de ouderlijke woning in den Rijn. Haar tweelingzusje liep naar binnen en waarschuwde vader. Deze mocht het ge-, noe-gen Smaken, door zich gekleed te water te begeven, zijn dochtertje te redden. TULPEN ONTVREEMD Door P. T„ uit Rotterdam, werden tulpen ontvreemd van het land von Wed. v. T. al hier. De politie maakte proces-verbaal op wegens diefstal. ^KATWIJK AAN ZEE gewond Door de politie werd een zesjarig Leidsch 'jongetje verbonden, dat op het strand stig aan het rechterbeen verwond werd. steunuitkeering In afwyking van de bestaande regeling, wordt medegedeeld, dat de steunuitkeering aan ongeorganiseerden zal plaats hebben ten Gemeentehuize/, Zaterdagmorgen's tusschen 11 en 12 uur. LISSE aanrijding Donderdagmorgen om pl.m. 11 uur had al hier een aanrijding plaats op den hoek van den Heerweg en de Julianastraat, tusschen een melkauto en een wielrijder. Deze laatste werd, doordat hij plotseling wat naar links uitweek van achteren door de auto aangere den. Het rijwiel werd geheel vernield. De wielrijder liep eenige wonden op. Dr. Haase verleende de eerste hulp. De politie was spoe dig ter plaatse en maakte procesverbaal op. NOORDWIJK officieele mededeelineen Door Burgemeester en Wethouders Is aange wezen als voorzitter van de raadscommissie voor openbare werken wethoude'. A. C. Meijer en als voorzitter van het orgaan tot steun verlening aan de werkloozen wethouder E. L. de Witt. Door Burgemeester en Wethouders ls een ver gunning verleend aan het hoofdbestuur van het helden der zeefonds „Dorus Rijkers", voor het houden van een collecte in onze gemeente in de maanden Juli of Augustus. Aan de firma H- A. Royers ig als laagste insohrijfster gegund het bouwen van eer werkplaats voor het gemeentelijk electrici- teitsbedrijf aan de Pickestraat. Het aantal werkloozen bedraagt ln onze ge meente nog ongeveer 400 werkloozen, waarvan er 100 door de gemeente zijn tewerk gesteld in de Noordduinen aan het aanleggen van wegen. Van de overige werkloozen zyn er 139 land arbeiders, 56 visschers, 53 bouwvakarbeiders, 24 los-arbeiders en 16 jongens. Naar wü vernemen zullen op Maandag 23 Mei n.m. 2% uur Gedeputeerde Staten een openbare zitting houden ter behandeling van verschillende adressen van Ingezetenen, die aan Gedeputeerde Staten zijn gezonden tegen het raadsbesluit waarbij medewerking werd ver leend voor het bouwen van een gymnastiek- locaal bij de R. K. Scholen. De ingediende be zwaren kunnen dan nader mondeling worden toegelicht. Door Burgemeester en Wethouders ls aan B. Cramer en A. van der Wiel, beiden te Noordwijk aan Zee vergunning verleend voor het seizoen 1932 voor het verhuren van boot op het strand. RIJNSBURG COMMISSIE WERING SCHOOLVERZUIM Uit het venalag van do commissie tot wering van schoolverzuim blijkt, dat den inspecteur van het lager onderwijs den ontvangen 196 oproepingen wegens school verzuim, waartoe de commissie 10 maal verga derde. Van de opgeroepen personen verschenen er 101 voor dc commlfei, waarbij in 16 ge vallen de commissie adviseerde, het school verzuim als onwettig te beschouwen. SASSENHEIM HERDENKINGSAVOND VAN T 25-JARIG BESTAAN VAN HET GROENE KRUIS. Gisteravond had in het vrij goed bezette K.S.A.-gebouw do herdenking plaats van hot 25-jarig bestaan van de afd. Sassonhcim van het Groene Kruis. De voorzitter Dr. P. Ie Grand sprak oen kort openingswoord, waarbij hij verwees naar het verschenen Gedenkboekje, waarin de werkzaamheden van hot Groene Kruis in de afgeloopcn 25 iaar in woord en beeld zijn opgeteekend. De uitgever, de fa Do Gruyter, wordt dank gebracht voor de keurige uitvoering vsn dit boekje en een hijzonder woord van lof brengt de voorzitter aan den boekhouder der firma, don heer W. Verhoog, dte tijd noch moeite heeft gespaard om de verschij ning mogelijk te maken. Spr. roept in hel hij-zonder hot welkom toe non het Collpgo van B. en W., vertegenwoordigd door den heer Bader: aan den h -er Voorer» ener. van he' Prov. Pestuur xzn het Gi Kruis; ami .do Wijkzusters cn aan den schoolarts, den heer Zijerveld. Verder uit de voorzitter zijn waardeering voor de dames die zich onder leiding van Zr. Pijpers met den ver koop van het Gedcnkboekjo hebben belast. Een voor de afd. Sassenheim nog niet be troden terrein ls het uitzenden van zwakke kinderen naar Vacantiekolonies en Her stellingsoorden. Daar men zich heeft voor genomen in de toekomst ook hierin werk zaam te zijn, was dc heer Los, uit Bergen, aanwezig om de film te vertoonen van het Nederl. Centr. Genootschap tot het uifczep- den van kinderen naar de herstellingsoor den, die reeds sinds 1905 op dit gebied prac- tiscli werkzaam is en in de 6 bestaande in richtingen jaarlijks 6000 kinderen opneemt. Vooraf deed de heer Los verschillende me- dedeelingon over de werkwijze van dit Ge nootschap, die buiten eigen werk, als do oudsto instelling op dit gebied, mede do raadgeefster is voor de 60 vereenigingen in Nederland van allo richtingen die op dit gebied bestaan. Door bemiddeling van dit genootschap kwam ook een Examencommis sie tot stand, die zich belast met het onder zoek naar de bekwaamheid van het perso neel. Het werk, op bescheiden schaal be gonnen. is thans wijdvertakt en wordt door de Overheid gesteund en nagegaan. Hierop werden twee films op dit werk" betrekking hebbende vertoond, die door do aanwezigen met aandacht werden gevolgd en die zeer duidelijk cn overtuigend het vele en nuttige werk in de vacantiekolonies en herstellingsoorden voor de jeugd in beeld brachten en de waarde van de preven- tieve geneeskunde demonstreerden. In de pauze werd de aanwezigen con- sumptio aangeboden, waarna twee komi sche films werden afgerold, die er als koek ingingen. De heer Zandvoort was op dezen avond achter de piano de onvermoeibare muzikale medewerker en liet duidelijk hooren dat hij" naast baardschrapper ook een uitstekend musicus is. Zeer juist cn vindingrijk wist' hij hier en daar de beelden op het witte doek te illustreeron. Do voorzitter sloot deze welgeslaagde avond met een woord van dank aan aile medewerkers. VOETBALWEDSTRIJDEN. Voor morgenmiddag heeft Ter Leede op het programma: Terrein Sporthoff, half drie, Ter Leede II V.V. „Dc Beek" Lisse. Terrein Sporthoff, vier uur, Ter Leede I— N.Z.H.T.M. I, om de medaille uitgeloofd door Ter Leede. Terrein Sporthoff, half zes, Ter Leede III —Ploeg Warnaar en Co., om de medaille uitgeloofd door het personeel van de Fa* Warnaar en Co. Oegstgeest, vier uur, Pegasus Jr.—Ter Leede Jr. Wat betreft de wedstrijd met de N.ZH.T.M, is het mogelijk dat dezo van het program ma zal moeten worden afgevoerd. De medaillewedstrijd van half ees belooft interessant te worden. CRESCENDO. Morgenavond heeft Crescendo een open- luchtconcert in de muziektent aan de Char- bonlaan. O.a. zullen de nummers worden uitgevoerd die op het concours in Drieber gen ten gehoore zijn gebracht en waarmede do eerste prijs werd verworven in dc Supé rieure Afdeeling. GOUDEN HUWELIJKSFEEST. Het echtpaar van Elswijk-Brouwer, Hoofd straat 285, herdacht gisteren onder veel be langstelling hun 50-jarig huwelijksfeest. Do buurt haid een feestelijk aanzien, doordat vele buren ter gelegenheid van dit feit do vlag hadden uitgestoken. Des avonds werd onder groote belangstelling door Crescendo aan het gouden bruidspaar een serenade ge bracht. EINDELIJK BOVEN WATER. Een paar jaar geleden werd uit een tram een lederen diensttasch ontvreemd. Dezo tasch werd dagelijks door het kantoor te Hillegom naar Leiden verzonden. De dieven hebben waarschijnlijk in dc meening ver keerd, dat de tesch geld bevatte, doch von den een schrale buit, daar de inhoud uit sluitend uit. dienstpapioren bestond. Men heeft indertijd nooit meer eenig spoor van. de tasch of de daders kunnen vinden. Dezes dagen werd bij het afdammen en uitpom pen van de sloot nabij de Engelenbrug do reeds lang vergeten tasch op de bodem van do sloot teruggevonden. Het Week dat de daders zich geen tijd hadden gegund het slot te forcecren doch in koortsachtige haast de tasch hadden opengesneden. NIEUWE DOCH GEVAARLIJKE UITVINDING. De vindingrijkheid van de jeugd op het gebied van het uitdenken van spelletjes is waar te nomen bij den wissel van de stoom tram bij Ter Leede. Do tijd van 5 k 6 minu ten dat op een tram uit de andore richting wordt gewacht, wordt door dc jeugd benut om hoen en terug onder de stilstaande train door te kruipen. In de eerste plaats bestaat daarbij het gevaar dat de viervoetige jon gens onder do tram, komende van andere richting, geraken, of dat zo nog tusschen do wieion zijn van de stilstaande tram wan neer deze in beweging komt Van het per soneel van de tram kan niet gevergd wor den dat ze steeds vóór het vertrek der tram kijken of de baan wel schoon is. Jongens gebruik je verstand. der Kwaak—Botte z.'—"j P Boóij—MathotCz. OVERLEDEN: C do Ruiter 05 J., wed. v VALKENBURG OVERLEDEN: J Ruaachonberg;, 23 j VOORSCHOTEN TULPENDIEF. Dank zij de oplettendheid van den heer E is het de politie gelukt proces-verbaal op te maken tegen K. en S. uit Rijswijk, die gedurende de Pinksterdagen, terwijl zij per motorrijwiel de tuin van den heer J. P. v, d. M. alhier passeerden, tulpenbloemen had don gestolen^

Nieuwe Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6