VRIJDAG 29 APRIL 1932 NIEUWE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 JONGENSPAKJES UITGEBREIDE KEUZE HAARLEMMERSTRAAT 1 30—1 36 LUMBERJACKS - SPORTHEMDEN - PRIMA STOFFEN ZEER VOORDEELIGE PRIJZEN IJZERSTERKE JONGENSBROEKEN GOEDE PASVORM STADSNIEUWS OPHEFFING DER O.L. SCHOLEN ADRES AAN DEN RAAD. Aan den Raad der gemeente Leiden is onderstaand adres verzonden: Het bestuur dor afd. Leiden van de Ver- ocniging van Hoofden van Scholen in Ne derland verzoekt u beleefd bij de behande ling der aanhangige voorstellen betreffen de de openbare scholen te Leiden te beslui- le dat de school aan de Aalmarkt onge splitst blijft, zoolang nog geen nieuw schoolgebouw in het Oostelijk deel der go- mèente is gebouwd; en 2e. dat de Hoofd der ongesplitste school ambulant wordt. Beide maatregelen zouden naar onze meening het onderwijs bevorderen en en kele bezwaren, verbonden aan de opheffing der school aan de Boommarkt, kunnen on dervangen. -T Hot Bestuur der afd. Leiden van de Ver- Mrlginu van Hoofden van Scholen in No- dcrland: (get) P. A. HIBMA, Voorz. (get.) F. W. ZEELENBERG, Seer. eervol ontslag. Met insane van 1 Mei a.s. is aan den hoer J Gout, monteur bij de Rijks-Tele foon alhier, na een diensttijd Van 43 jaar op de meest een olie wijze ontslag verleend. leidsche wandelsportvereeniging De L. W. S. V.. organiseert op Z"lerdae 23 April onder leiding ran den heer W. Bio. k- sema, een 30 KAL wandeltocht, voor haar -10 KAL marsch op Zaleidag 14 Mei aanstaande. zweminrichting „de zijl" De zweminrichting de Zijl. ^'elke gelegen is nabij «de Kooi. zal aanstaande Maandag 2 Mei wederom voor het puibliek worden ^ireefhiihet binnentreden der inrichting ziet men dat men in dit jaar de inrichting Sr het noodig was, flink onderhanden lfleerilkamers in de damesafdeeling, de kamer van het personeel de maohinekam-r en het kantoor van de kassier heeft men opnieuw van een heldere verftmt voerwn. War herstellingen noodigblekente .ojn, 7iin deze op een voortreffelijke wijze uitge voerd. Zoowel in het dames aisin het hec- i-anbassin heelt men nieuw rand !Ms; Zr d" ïïsjsjsps He^hestuin^vai^ bov^gememde ziwem- zweminrichting veelvuldig g^mik zal wo^ den gemaakt en dat men zich niet onnoodig buiten de stad zal betgeven, om daajf -zpn 7wemsport te gaan beoefeneiL Deze zwei"' Inrichting hier ter plaatse voldoet aan do hoogste hygiënische eischen. Tevens zij ver mèK daThet Zwem-Ondenvijs wordt gege ven door Zwemmeesters die m het bezit zijn van het diploma van de NjZ.B. muntmeters voor electrisch licht Door de afd. Leiden van den Ned. R. K. Volksbond is een adres naar den Raad ge zonden waarin er op wordt gewezen, dat het den laatsten tijd bij dat het personen die werkloos zijn moeihjK valt de maandelijksche rekening te betalen van het gebruikte electrische Ucht. Daarom wordt den Raad verzocht het daarheen te willen leiden, om in overleg ïSde directie van de Sted. Lichtfataeken ia te voeren het systeem van voor electric iteit, zooals op andere plaatsen 1SDoor het invoeren van muntmeters voor komt men, dat de menschen meer stroom verbruiken dan zij willen, zonder gevaar te loopen den of anderen keer voor het feit te komen le staan dat zij aan hun verplich tingen niet kunnen voldoen, met de voor beide partijen schadelijke gevolgen. been gebroken. Gistermorgen waren een aantal jongens in de Rietstraat aan het slootje springen. I->n der jongens kwam echter te vallen, met het gevolg dat hij een been brak Hij is per auto naar het Academisch Zieken huis vervoerd. vluchtelingen. Door de politie zijn vannacht 2 meisjes van 17 en 18 jaar aangehouden. Het edele iVveetal was uit het Rijksopvoedingsgesticht te Zeist ontvlucht, om hier weer in handen der politie te vallen. paard verdronken. Gistermiddag reed op de Wittevrouwen* singel een hooiwagen. Het paard ging plot seling op zijde, waardoor de wagen rriet paard de Singel inging. De voerman wist or op zijde af te spring. Met het paard liep het minder goed af. Het dier kwam onder de wagen terecht en is verdronken. De wa gen is door de firma Jonge rins gelicht. Paard en wagen behooren aan de firma Hiemstra. de van sieboldtentoonstelling Voor de in Mei a.s. te houden van Siébold- ton toonstelling is door de gemeente Leiden een groote zilveren wisselbeker met wapen aangeboden, door den burgemeester, Mr. A. v. d. San-de Bakhuyzen, een verguld zilveren medaille en door het Leidsch Studentencorps neo zilveren medaille geslagen op het stem pel van het corps. BURGERLIJKE STAND der GEBOREN: Hendrik Laurens z LAan en M BarreOeld ONDERTROUWD: A den Boogrert 28 J. en J M ran Noort 26 J. G J Hofman 24 J. en J C ,-an der Mark 26 J. A I J van der Drift 27 J >n M C W Llndcnnoff 26 J. K. VAN K. RIJNLAND Wijziging. 28 April. Gebrs. Hoogstraten. Leiden, Morschkade 20a. Aannemers- en timmerbedrijf. Wijz. handelsn. in: W. Hoog straten, Uit den Omtrek ALPHEN AAN DEN RIJN DE GOEDE RICHTING Dc fa. A. Panne vis, wiens scheepsbedrijf stil-lag, heeft weder eenige arbeiders aan 't werk. Ook bij de N.V. Oosthoek en Zn. zijn eenige ontslagen werklieden weder aan genomen. AANRIJDING Woensdagmiddag werd op den Steek ter- weg het 6-jarige zoontje van de fam. J. S. aangereden. Door op 't laatste nippertje oversteken der jongens, kon de bestuurder G: G C. uit Leimuiden, niet tijdig meer remmen, zoodat aanrijding het gevolg was. Bloedend aan neus en knie werd het kind opgenomen en door Dr. M. geholpen. NOG EEN AANRIJDING Doordat plotseling een wielrijder voor een motorrijder de weg overstak, botste beiden tegen elkaar op met het gevolg dat de wiel rijder viel en hoofd en handen verwondde. Beide karretjes werden beschadigd. Dc zaak is in onderzoek. „CON AMORE" Onder deze naam is in de Hoorn een Chr. zangvereen. opgericht, met als directeur de lieer Henri Welboren uit Leiden, 't Bestuur bestaat uit de heeren Jac. Westmaas; B. v. Arkcl, .T. de Jager, G Verhorst en mej. A. S. de Jager, BOSKOOP GEEN STEUN AAN KLEINE KWEEKERS. Wanneer geen nieuwe fondsen ter verster king van de kas zullen binnenkomen, zal de WERKVERSCHAFFING EN WEGEN- AANLEG. Er wordt thans met man en macht gewerkt door personen geplaatst bij de werkverschaf fing aan den nieuwen weg, gelegen van Laag- Boskoop naar den Zjjdeweg. Het belooft daar in de toekomst een prach tige wandelweg te worden. Aan beide zijden van den weg worden boomen geplant,, waar mede men thans ook druk bezig is. KATWIJK AAN DEN RIJN in de sloot Bij het nemen van de bocht Noordwijker- wegRijneburgsche weg nam de bestuur der van een luxe, Duitsche auto de draai te groot -en reed met,seen aq&Jig vaartje de sloot in. Een passagier, die naast deii be stuurder zat, ging door den schok door de voorruit en bezeerde zijn aangezicht. Na verbinden te zijn kon hij weer ver trekken. Het geval liep tamelijk goed af. De auto. die nogal beschadigd was. is in laten avond met een kraanwagen gelicht. tuinbouw. Het planten van vroege aardappelen is afgeloopen en de eerstgeplante komen bo- \en den grond. Dit is aanzienlijk later dan andere jaren De Meimaand zal veel moe ten inhalen van wat in April is achterge komen. Ook 'de jonge peen komt bij enke len boven den grond en wacht in nog erger mate op zacht weer. Dit is ook het geval met de bloemen. Want het mag den tijd ervoor zijn, doch echt bloembollenweer heb ben we tot beden heush niet gehad. Het gaat nu am enkele dagen zacht en zonnig weer. Dan staat alles in bloei. Thans heerscht er nergens bedrijvigheid. Er is geen haast, want ook het onkruid groeit niet met zulk weer. verkeersstremming opgeheven. De Noordwijkerweg, die wegens werk te rkzaamh eden aan de brug over de Zan derijvaart voor auto's en rijtuigen gesloten was, en waardoor het verkeer naar de bloembollenvelden ten zeerste belemmerd werd, is thans weer opengesteld. LEIDERDORP gemeenteraad Woensdag vergaderde de Raad dezer ge meente Alle leden aanwezig. De Voorzitter opent de vergadering met *bed, waarna de notulen worden gelezen en vastgesteld. Overgegaan wordt tot beëedigmg van den heer A. Roest, die in de vorige vergadering als lid van den Raad werd toegelaten en tegen wiens toelating' geen bezwaren zijn ingebracht. De heer Roest legt in handen van den Voorzitter de door de Gemeentewet voorge schreven eeden af, waarna de Voorzitter hem het welkom toeroept, er ojm. op wij zende, dat het geen gemakkelijke taak is Dr. dè Bruijne op te volgen. Aan de orde is thans de -benoeming van een wethouder ter voorziening in de vaca ture-Wethouder de Bruijne. Als stemop- nemers fungeeren de heeren De Graaf en Klaver. Uitgebracht worden vier stemmen op den heer A. van Leeuwen en op de heeren C. de Graaf, D. de Haas en A. Roest elk één stem, zoodat de heer van Leeuwen als zoodanig is benoemd. Op de vraag van dell Voor zitter of de heer Van Leeuwen deze benoe ming aanneemt, zegt deze de -benoeming te willen aanvaarden en spreekt zijn dank uit voor het vertrouwen hetwelk de Raad in hem heeft gesteld. Als spr. denkt, dat hij in de plaats vam Wethouder de Bruijne komt, vervult weemoed zijn hart; het is voorzeker geen gemakkelijke taak, dien op te volgen opziet, maar hoopt ander biddend opzien tot God zijn to vervullen. De Voorzitter roept den heer Van Leeuwen oen hartelijk welkom toe in het College, het dagelijksch bestuur draagt grooter verant woordelijkheid; de heer Van Leeuwen heeft in zijn woorden reeds blijk gegeven dit te gevoelen. Er wordt veel meer vereischt dan van een raadslid, de vergaderingen zijn veel drukker. Spr. zal hem met vertrouwen ontvangen en hoopt, dat de nieuwe wethou der aan belangrijke zaken zal kunnen mede werken en zich een goed wethouder zal too- nen in deze moeilijke tijden. Spr. wenscht hem toe, dat deze dag nog lang in aange name herinnering zal blijven voortleven. De heer vair Leeuwen wordt daarna ge complimenteerd door den Voorzitter en zijn medeleden, Ingekomen zijn een tweetal goedgekeurde besluiten tot wijziging der begrooting 1932; en besluit van G. S. houdende vaststelling ran de gegevens noodig voor het bepalen •an het zg. hoofdengeld ingevolge de wet op de financieele verhouding tusschen rijk gemeenten. De Voorzitter stelt daarna aan de orde de aststelling van de begrootin-g van het grond bedrijf voor het dienstjaar 1931, dat welis waar bijna verstreken is, maar welker vast stelling administratief nog noodig is, in ver band met het inwerking treden van het "ondbedirijf op 1 Januari 1931. De daarop voorkomende cijfers worden door den Voorzitter toegelicht, waarna de begrooting met algemeene stem-men wordt vastgesteld. Aan de orde is thans de wijziging der be grooting 1931, zulks o.m. in verband met de vaststelling der hiervoor bedoelde bedrijfs- begrooting, waardoor een groote verplaatsing vun bedragen noodig is. Na uitvoerige toelichting door den Voor zitter wordt de wijziging met algemeene stemmen goedgekeurd en het desbetreffende besluit model D, vastgesteld. Vervolgens stelt de Voorzitter aan de orde de wijziging van de rekening 1930, die met eenige bemerkingen is terugontvangen. Op voorstel van B. en W. .wordt hierin tege moet gekomen. De eindcijfers ondergaan geen wijziging. Daarna wordt op voorstel van B. en W. •n instructie voor den administrateur yan het grondbedrijf vastgesteld. Aan de orde is alsnu het voorstel van B. en W. om de werkverschaffing deze week te beëindigen, wegens afloop der weikzaam- 'leden en in verband daarmede den Minister an Binnenlandscihe Zaken en Landbouw te verozeken de reeds eerder vastgestelde ngezonden steunregeling geldig te verkla ren. Met alg. stemmen daartoe besloten. Voor de uitvoering der steunregeling wordt een commissie aangewezen bestaande uit de heeren M. P. Splinter, voorzitter, D. de. Haas, G. Groenendijk, I. J. Klaver„ J. G. Meerburg en B. G. Corts, secretaris. De heer A Roest spreekt zijn dank uit voor de goeclo, woorden door den voorzitter gesproken. Spr. voelde zich verplicht dc be noeming te aanvaarden, wijl "hij indertijd zich met zijn plaats op die candiidatenlijst heeft vereenigd; hij sluit zich overigens ge heel aan bij de woorden van den Voorz. en hoopt mede te Werken aan dé belangenAler gemeente in al zijn. geledingen. Hij hoopt dit te doen onder Gods zegen. De heer De Graaf beklaagt zich er over dat de autobussen zoo hard rijden en vraagt of een maximum snelheid gevvenscht Dit blijkt echter niet gewenscht te zijn. De Voorzitter deelt ten èlotte nog mede, dat er plannen bestaan tot doortrekking van de tram der N.Z.H.T.M. tot het gesticht „De Goede Herder" aan den Hooge-Rijndijk welke doortrekking van groot belang is voor deze gemeente. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. LISSE lisser racing club. Zaterdag 30 April speelt L. R. G de vol gende wedstrijden: Competitie: L. R. G 3 ter Leede 3, 2.15 uur, terrein Broekweg. LR. Cl gaat op bezoek bij Tweede Jeugd te Haarlem als kennismaking voor de a.s. nederlaagwedstrijden waaraan laatstge noemde club ook deel zal nemen. Nader vernemen wij nog dat het in het voornemen ligt der plaatselijke sportver- eenigingen om 18 Juni een gezamenlijke sportdag te organiseeren waaraan zullen deelnemen: de Gymnastiekver. R. O. D. A., de Korfbalclub Animo en de Voetbalvereen. L. R. G, waarvan het batig saldo ten bate komt aan het Groene Kruis. Op het pro gramma staat o. a Optocht van alle mede werkenden vanaf Rehoboth, Massale Vrije Oefening R. O. D. A, Gemengde. Estafeltte Dames en Heeren, Korfbalwedstrijd Animo, Estafette Heeren en als slot een voetbal wedstrijd door L. R. G te spelen. posterijen De directeur van het Post- Telegraaf- en Telefoonkantoor alhier maakt bekend, dat te beginnen met 7 Mei a.s. op Zaterdagen het kantoor voor den p o s tloketdienst niet later dan tot 16 uur geopend zal zijn ,mct dien verstande echter, dat tot 18 uur nog gelegenheid bestaat voor het behandelen van expresse zendingen (zoowel brief- als pakketpost), telegrafische postwissels, reis- postcheques, cheques met spoedadviezen, stortingen met spoedibehandeling en voor het afhalen van post-restante stukken. NOORDWIJK crisis-comité Volgens de in Januari j.l. verspreide cir culaire zal het deze week do laatste maal zijn dan de meisjes bij de burgerij aanklop pen voor de wekelijksche bijdrage. Men denke echter niet dat het Comité verder geen behoefte zou hebben aan gel delijke steun. Integendeel, veel heeft het comité nog noodig om de haar opgedragpn taak te kunnen vervullen. De uitgaven stij gen wekelijks doch de inkomsten komen stop te staan. Burgerij! Vergeet het crisis- comite niet! Door het plaatselijk comité te steunen, steunt u tevens het nationale co mité! Iedere gave is welkom. Ten overvloede kan nog eens worden ge meld dat secretaris van het comité is de heer G. A. E. Duyster. Voorstraat alhier. VERGUNNINGEN. Aan den Chr. Besturenbond is door B. en W. vergunning verleend voor het houden van een blocmpjesdag op 16 Mei a.s„ waar van de opbrengst zal komen ten bate van het Tuberculose fonds „Draagt elkanders lasten'" Aan den heer J. G. S, Alkemade is door B. en W. vergunning verleend voor het in nemen van een standplaats met een ta i aan het tramstation in Noordwijk aan Zee. NOORDWIJK-BINNEN opbrengst bazar De bruto opbrengst van de gehouden Ba zar ten bate der Geertruida-Bewaarschool alhier bedraagt f 1500. Zaterdagavond te 7 uur zullen de restanten bij opbod publiek worden verkocht. Men verzuime niet Zater dagavond op dezen verkoop aanwezig te zijn. Wij kunnen, gezien de aanwezige goe deren dit ten zeerste aanbevelen. NOORDWIJKERHCHJT raadsvergadering De Gemeenteraad is in vergadering bij eengeroepen op Zaterdag 30 April, des voonniddags 10 uur. De agenda vermeldt am. een voorstel van B. en W. tot verlaging der wedden van ambtenaren en loonen der werklieden RIJNSBURG tuinbouw ,,'t Kan verkeeren", zei Bredero reeds, en het is nog zoo. Het geheele najaar en gedu rende den winter hadden de winterproduc- ten als gele-, roode-, groene- cn boerenkool geen waarde. Ook naar peen en uien was geen vraag. Nu de tijd bijna over is, de voorraad uitgeput raakt en van jonge groen ten door het slechte weer onvoldoende wordt aangevoerd, nu is er prijs te maken. Gele kool is dezer dagen verkocht in goede kwaliteit voor f 11.5013.10, terwijl roode kool ook gemakkelijk van f 9.4010.60 kon halen. In de breekpeen wordt best verdiend. Dit artikel werd. alhoewel opgekuild, veelal per geteelde R. R. verhandeld en werd dan betaald met f 3.504.40 per R. R. Een goed loonende prijs. SASSENHEIM AANBESTEDING Gisteren werd alhier aanbesteed voor re kening van den heer N. Sigaar dooi1 het Bouwkundig Bureau P. Vester te Voortiout, het bouwen van een boerenwoning met stal aan de Postbrug. Er werden 7 biljetten ingediend als Volgt: J. W-airnaar, Leiden, f21.327; K. W. van Breda en Waasdorp, f 17.770; J. P. Oudshoorn en Zoon f 17.490; A. van Nieuwkoop f17.335; Gebr. M. en A. van Bml'a f15.174; P. Kort en E. van der Wiel f14,977; Th. Reeuwijk f14,879. De be grooting was gesteld op f 16.300. Dc gunning is aangehouden. voetbal. Morgenmiddag zullen op Sporthoff twee medaillewedstrijden gespeeld worden en wel de plaatselijke clubs „Ter Leede" IT tegen „Teylingen" II om 1.45 en daarna om uur dc V.V. „Quick Boys" I van Kaï- wijk, kampioen der eerste klasse L. V. B. Zaterdagmiddag-competitie tegen dc V.V. „Hillinen" van Hillegom 3e klasse K. N. V. B. Het derde elftal van „Ter Leede" speelt haar laatste competitie-wedstrijd te Lisse tegen L. R. G II, aanvang 2.15. JAARVERGADERING GROENE KRUIS In Hotel „Het Bruine Paard1" werd de jan lijksahe algemeene vergadering gebonden vam de afd. Saseenlheim „Het Groene Kruis" onder voorzitt-ensdhap van Dr. P. de Gram-d. Allereerst werd door den Secretaris ver slag uitgebracht over het afgeloopen varee- nigiimgisja-ar, waaruit wij aanstippen de „Sas wink" die iin maand Juni werd gehouden de opening varn 'de ligballen op 17 Dec. en dé vooruitga-aincle belangstelling en gebruik making vam het Consultatiebureau voor Ziiigellingenvoeding, welk bureau dit .jaar van „Comcordiia" naar het Herv. V-ereéni- gimgsgebouw' werd overgebracht. In 1931 werden 117 nieuwe zuigelingen ingeschre ven en 56 win het voorafgaande jaar over geschreven, zoodot met elkander 173 ver schillende zuigelingen onder toezicht waren Bij punt 5, mededeelingen over de actie van die T.B.C.-Commissie. wees de voorzitter uitvoerig op de mooie resultaten die met de ingebruikneming van d-e lighal en serre thans zijn bereikt In deze beidé instellin gen worden kinderen opgenomen u-it gezin-, nen waar t.b.c.^geheerscht. heeft of kinderen die bedreigd werden en in verband met dit laatste werd gewezen op de groote beteeke- nis van de preventieve geneeskunde, waar van de beteekenls steeds meer wordt inge zien. De groei van deze onderaf dealing van het Groene Kruis, die gevormd wordt door voorzitter en secretaris van het -Groene Kruis on een lid van iedere Wijkverpleging en als adviseerende- leden de beide wijk zusters, blijkt duidelijk uit bet feit dat 1916 de ontvangsten bedroegen f 169.75 over het verslagjaar f 4033.54. De rekening sluit met een klein tekort. De voorzitter doet hierbij mededeélimg van de opbrengst van de verkoopi-ng van de Em ma-bloem. Het reeds gepubliceerde bedrag wordt verhoogd met twee nagiften ad f 2.5Ö en f 2.10. De rekening en verantwoording kas va-n het Groene Kruis sluit met vredög<end batig eaddo. De uitgaven hebben im totaal bedragen pl.m. f 160U. Aam de hee ren Van Diggel© en Beyk wordt dank ge bracht voor de controle van de boeken en de pennni-ngmeester, de heer van Breda, wordt gedechargeerd. De heeren Du Croix en Boogaards worden i/n do kas-oommdssie benoemd voor de nieuwe rekeniing. De voorzitter, Dr P. le Grand en J. van Dieet, bestuurslid^ worden bij acclamatie herkozen. De heer Francken voert het woord meerdere bekendheid te geven aan het st ven van het comité dat in het verleden met zooveel succes werkzaam was tot tot het bij eenbrengen van gelden tot stichting van-de algemeene lighaillen. Vanuit het. door ver lotingen gesbi'ohite fonds werd voor een be langrijk deel bijgedragen iin de stichting van ligha.1 en serre. Ten bate vaai de exp.. taitiérekenamgen van deze bei-de imstellingc.. hoopt men op dezelfde wijze door t-c gaan"en deze acti-e wordt dn de gunst en aandacht aanbevolen. Tenslotte volgde bespreking van de vie ring van het 25-jarig bestaan van het Gree ne Kruis. Aan de aanwezigen wordt het l.Ln nen enkele dagen algemeen te verspreiden gedenkboekje ter inzage gegeven. Gewezen wordt op de groote propagandistisch3 waai de van dit geschrift, daar hiermede alge meene bekendheid wordt gegeven aan de vele werkzaamheden en instellingen di-e aan het Groene Kruis te. dunken zijn. Verder zal binnenkort een vorca dering worden gehouden i-n verband met het 25- jarig bestaan, waarbij een film- ertooning zal plaats hebben en ook zal getracht wor den aan deze vergadering luister bij te zet ten door de medewerking va-n een muziek- vereenigi-ng of zamgvereeniging VALKENBURG GEMEENTERAADSVERGADERING Waneer alle leden aanwezig zijn ope.n-t. dé burgemeester Lotsy de vergadering. De no- tulen der vorige vergadering worden onver anderd vastgesteld. De voorzitter doet mcde- deeling van enkele ingekomen stukken. Naar aanleiding van een vraag die door een der raadsleden in de vorige vergadering is gesteld, omtrent de keurloon-en, wordt thans besloten deze te verlagen en te brengen op f 6 voor een koe en f 2 voor een varken. Tot lid van de schattingscommissie voor de inkomstenbelasting wordt wethouder v. d. Nagel benoemd. Een verordening die dé eischen van benoembaarheid vam een veld wachter regelt, wordt vastgesteld Een wijzi ging wordt gebracht in de verordening op de winkelsluiting. In de maanden Mei tot en met Augustus wordt het sluitingsuur voor kapperszaken op Dinsdag, Donderdag en Vrijdag bepaald op 9 uur, op Woensdag op Naar aanleiding van een verzoek van God. Staten wordt besloten om het salaris van de gemeente-ambtenaren met 3 pet. te verlagen voor het tijdvak van 3 jaar. Nadat Wethouder Bol nog gewezen heeft op de (noodzakelijkheid dat de brand kraaien in de gemeente goed aangeduid worden, sluit de burgemeester <le vergadering. WADDINXVEEN GOEDKOOPER LICHT EN KRACHT. B. en W. stellen den Raad voor eenige gun» stige wijzigingen aan te brengen in het vast- i-echttarief voor electriciteit ten behoeve van de boerderijen die door hun groote schuren er» aanhoorigheden in een ongunstige positie ver- - keeien. De prijs van den stroom is bij het vastrecht slechts 7 cent per K.W.U. Gebleken is, dat dit de stroomafname zeer bevordert en in het belang is èn van het bedrijf èn in dat van do ingezetenen. REDDINGS-BRIGADE Naast de reeds jaren bestaande afdeeling van Eerste Hulp bij Ongelukken is thans alhier ook opgericht een reddingsbrigade. Reeds gaven zich een 25-tal zwemsters ei* zwemmers als lid op. Wel noodig in deze waterrijke streek! ERNSTIG ONGEVAL. Het 4-jarig dochtertje van den heer PI. uit de P.urgemeester Trooststraat werd in dia straat door den automobilist V. ernstig aan gereden. Het kind bekwam een hersenschud ding. De toestand is hoogst zorgwekkend. STEUNREGELING. Men deelt ons mede, dat de steunregeling voor de land- en tuinbouwarbeiders is ver lengd tot 7 Mei a.s. Het zal te bezien staan of daarna nog verlenging zal worden verleend, WERK IN ZICHT. J.l. Woensdag had de aanwijzing plaats vat» ven groot werk, n.l. de Gouwe-verbreeding, dat vanwege de Pronvincie in het centrum dozer gemeente dezen zo-mer zal worden uitge voerd en waarmede enkele tonnen gouds ge moeid zijn. Voor dit doel werden den laatsten ty'd al een 20-tal panden aangekocht en go- sloopt. Zeer vele aannemers uit alle deeleu van het land, woonden deze aanwijzing bij. Dp aanbesteding zal a.s. Maandag in den Haag plaats hebben. WASSENAAR ARM GEAMPUTEERD. De grondwerker L., die alhier met z'rf rechterarm bekneld geraakte tusschen dé tandwielen van een waterpomp lieeft dooi: amputatie z'n arm tot de schouder moeten AUTO-ONGELUK In de Kerkstraat werd het zoontje van deit heer Z., doordat 'hij vlak voor een auto den weg nog overstak, aangereden. Het ongeval het zich eerst zeer ernstig aanzien, daar het, kind een der wielen over zijn lichaam kreeg. Bij nader onderzoek door de doktoren Baart de la Faille en Jan se scheen het echter nog al mee te vallen, daar zij geen ernstige kneu zingen konden vinden. Het kind had even wel een lichte (hersenschudding opgeloopcn. UIT HET SOCIALE LEVEN HET DREIGENDE CONFLICT BIJ VAN DIJK CO HAARLEMMERSTRAAT 1 30—1 36 DAMESJAPONNEN KINDERJURKEN Meer Keuze Men meldt ons uit Dordrecht: Gisteren had te Den I-Iaag de bespreking plaats met den rijksbemiddelaar, Ir. van IJsselstein inzake het bekende dreigende loonconflict bij de firma van Dijk en Go., alhier. Gisteravond werden de resultaten met bet personeel besproken. Dq uitslag is dat op belangrijke onderdeelen overeenstem ming werd verkregen. Voor de binnendienst was door die directie voorgesteld een uurloon van 45 ct, per uur. Dit is geworden voor de dagdienst 50 ct. en voor dc nachtdienst 56 ct. Voorts za.l do vacantie-regeling volledig worden gehand haafd, terwijl de premie voor de ziektewet is vrij gebleven. Ook voor enkele andere on derdeelen werden verbeteringen verkregen. Zoo werd voor een bepaalde ploeg het uur loon gebracht van 40 op 45 ct Geen Overeenstemming werd echter be reikt over het werk van de buitenploeg en inzake enkele andere punten. Met algemeene stemmen werd verworpen eisch van de directie, dat het collectief contract voor een liaJf jaar moot worden af gesloten. Getracht wordt nu ook over de punten dio nog niet werden opgelost, tot overeenstem ming te komen. Inmiddels wordt het werk oortgezet Het lijkt er dus op dat het hier an uitstel tot afstel zal kunnen gaan. Bil IEDERE 1AP0N DE PASSENDE HOED Bil IEDERE IURK HET BIIBEH00REND H0EDIE- Meer modellen DAMESHOEDEN KINDERHOEDEN Meer genot voor minder geld

Nieuwe Leidsche Courant | 1932 | | pagina 8