ITCHEN KOO HANDWERKEN t Bezoe/c; AMERICAN KITCHENKOOK brengt gas in elk huls zonder aanleg of kosten. Moderniseert Uw keuken I Ver gemakkelijkt Uw werkl Bespaart aan merkelijk op Uw brandstoffenbudgetl Vraagt prosp. met attestenboek van tevreden gebr. en adr. wederverk. aan MEYER CO. - AMERSFOORT ENGROS AMERICAN EN PRAATJE OVER WARME STOVEN Op verzoek. Van het een kom je in het ander" zegt bekend spreekwoord dat zoowel in den als in kwaden zin wordt -gebruikt en (evat dacht eraan, toen in vanavond een ontving van een oud moedertje onder lezeressen, die me vroeg, of ze mocht Ken. en of ik dat niet te erg zóu vinden, Als ik het erg vond, of, ik devraag dam ar wilde negeeren. en als het veel w e r k dat ik het dan ook maar na moest o. als ik zulke brieven krijg dan ik'ik wel eens: wat kunnen die oude nscihen vaak allerliefst .bescheiden zijn, zouden wij, „jeugdige praatsmakers" we maar wilden nog veel van hen wen leeren.„... en dan komt de vraag: ik rpisschién iets weet van electrische' m of die bestaan en zoo ja of ze duur Waar men ze koopt en of ze voldoen in gebruik In dat is nu een vraag die me als ilk u niet vertelde zóudt ge. nooit kunnen !aan hóe, regelrecht in het hart ap, koren was op mijn malende molen. Je moet dan weten: ik lees een dagblad, toch immers ook?) En daar vind je als •zelf dag Ran dag een overstelpend groot al van angstige, ijseli.jke, griezelige, er- 'IIIke dingen (als je tenminste niet het Stand hebt ér ook wel 's wat wan over te an);'niet te téllenl en als je zóó bij het n9laan weer eens van die groote zwarte •letters ziet. dan wéét je het al laar nu" vind ik voor mij, .doorloopend'de •est treffende dingen, in de zgn. „kleine chten". Meermalen héb ik erover gedadht (dezen zomer Was ik zelfs al tot een begin van uit voering gekomen, dat door bepaalde bijkom stigheden toen nog „in den knop gebroken werd en voor den uchtend van den bloei vergaan"), hier eens een geregeld „hoekje" te gaan instellen, oprichten, neerzetten het eigenlijke werkwoord kan ik op het oogeniblik niet vinden, ik ben nu eenmaal geen redenaar en het overigens zeer juist germanisme „daarstellen" wil ik niet gebrui ken uit Vaderlandsliefde. Iedereen heeft tegenwoordig een hóekje waarom jij dan riiet, zei ik zoo tegen me zelf. Nu, maar van dat „hoekje" dan wist ik vooruit, dat het wel 'altijd jui6t naar de „kleing berichten" zou zijn dat het zou gevuld wordén. Ik heb er tenminste heel wat van dat soort in porte feuille gehouden, ook toen wel bleek dat er van het oorspronkelijke plan niet meer zou komen, dat is de gang of wil men: de sleur van je we<rker waren droeve, blijde, grappige, ernstige, roerende, van alle soorten. En zoo heeft me dan de laatste wéken ge troffen een heele serie van korte beriohten van oude menschen verscheidene meer-dan- tachtig-jarige vrouwtjes die, met de voeten op een warme stoof, door hét, smeulen of het vlamvatten van haar kleeren bedwelmd, verstikt, zelfs verbrand raakten. Een enkele werd met ernstige brandwonden aan het onderlichaam nog naar een ziekenhuis ge transporteerd voor het eindlijden, anderen werden totaal verkoold gevondenbij een was de oorzaak een brandend petroleum lampje in de stoof (I) Denk u nu zooiets eens even in! Tachtig Jaar te mogen zijn geworden! Méér dan den leeftijd der zeer sterken door God te zijn gespaard en dan... zóó aan het einde te komen 1 Weet ge wel, oud moedertje, dat dezen zelfden avond, in .deze onze krant dit cau serietje leest met uw voeten op uw „heerlijk warme testje": deze regelen zijn yoor UI Weet ge wel dat ge spot met uw oude langgespaarde leven, uw teere gezondheid? Weet ge wel, als ge een beetje dommelt, en daardoor de rook niet dadelijk zult ruiken, het voor redding te laat kan zijn als einde lijk gi.'ZelI of anderen het gevaar bemerken? en dat die dood een verschrikkelijke is? Nu griezelt ge misschien en zegt, dat lK t' ijselijke tooneelen voor oogen, stel maar dat wil ik juist, ik zou willen dat ge zóó bang werd, dat ge nog dezen zelfden avond besloot: ik wil niet langer in dat gevaar leven en ik breek met de test-stoof Zeker, velen doen het en maar weinigen verbran den. maar moet gij daarom tot die weinigen behooren? zeker al tachtig jaar Is het goed gegaan, maar moet ge daarom wachten tot het ongeluk er eindelijk is? Ik weet wel, dat er zijn die dit alles een beetje overdreven vinden en zeggen: och wat. vroeger hoorde je nooit wat over zulke gevaren, en ja. 'tis waar: in den tijd van de Batavieren bijv. toen werd alles maar verbrand op een vloer, en da rook verdween zoomaar vanzelf door een gat, maar ten eerste hebben wij zulke groote gaten niet in onze daken en ten tweede wéren het dan ook Batavieren, d.w.z. ze vonden het niet zoo erg als er eens eentje dood ging, men- schen kon je kóópen in dien tijd Het zijn niet alleen de stoven! Daar is het gieten van petroleum in een brandend stei of zelfs in kachelvuur. daar 19 het ge hniik van olielampjes waar ie met een stoof hiiklimmen moetdaar zlin zooveel van die dwaze, onnoodig gevaarliike dingen, waar alle menschen die alleen wonen of veel alleen zijn, en vooral oude menschen voor oppassen moeten. Vooral oude mensdhen moeten van zulke dingen denken: Ik hen al nieit zoo leniir meer. ik kan niet zoo goed en zoo dadelijk uit de voeten als er 's wat geheurt, ik moet tweemaal zoo voorzichtig zijn als een anderIk voor mij wil ten minste wel verklaren, als er eens zoo'n onge luk of een met benzine gebeurde, met een van m'n lezeressen, dat ik me schamen zou en mez.elf verwijten dat ik er nog niet genoeg voor gewaarschuwd had. Neem een voetenzak, en daar kan zoo noodig een warmen kruik in, men kan zoo'n voetenzak tegenwoordig goedkoop koopen en anders zelf maken van oude stof ongeveer op de manier als we al vaak voor theeanut- sen beschreven. Of gebruik een warm-water- stoof, al geeft dat dan ook een klein beetje meer werk. Verder: dat heb ik zelf ook vaak gedaan: ik heb zoo'n klein haardkacheltje ze zijn in verschillende maten en mer- ken te koop, (velen zullen ze wel kennen en wel hebben) in m'n werkkamer. Wie zoo'n ding gebruikt of een andere breede kachel met zeer zwaren deksel, zal vaak ondervin den ik zelf deed het al de eerste week maar anderen noemden het een „uitvinding' dat zoon deksel een heerlijke voetenstoof is. Ik leg eronder om het vloerzeil zoo'n klein voetenikleedje als je bijv. tusschen schrijfbureau legt, men kan een gewoon matje Tiemen. of een lap vloervilt. en boven op de deksel, om krassen op het émaille te voorkomen een dikke lap. bijv. een oud kus senovertrek, dat is dubbel. Zoo'n deksel goed warm het is natuurlijk niet iets om te doen als visite hebt, maar voor den laten avond, blijft een heele poo warm en als je hem er dan weer oplegt, kun je er een poos tegen en intusschen wordt de deksel al heel gauw weer warm genoeg. Maar nn de electrische stoof. Dat ls het neusje van de zalm! Ik heb er een al een jaar of zeven, veel gebruikt, behalve het eerste jaar toen ik hoven woonde, maar nooit defect aan gehad natuurlijk wel eens dat het snoer weigerde, door-gebroken of -gebrand, of uitgeschoten was of zoo. maar de snoeren en stekkers repareer Ik wel al tijd zelf. Verder heb fk onder de stoof, wat ik ook wel kan aanraden als men laat heeft van het doorzakken van het zware gedoe door het dunne bodempje een triplex- plankje laU#i timmeren, pas na jarenlang gebruik. Indertijd heb ik voor de stoof tien gulden betaald ("dit omdat me naar prijzen gevraagd wordt) plus nog een gulden voor isnoep en stekker, maar ik zag ze kort daar na ook voor acht en zeven gulden en wat later zelfs voor zes en een half. Nu zullen ze nog wel goedkooper te verkrijgen zijn zou ik denken. Men moet er maar eens naar vragen in een winkel van electrische appa raten. In het algemeen zal het, juist bij electrische instrumenten, het voordeeligst blijken, niet altijd het goedkoopste uit te zoeken, want als men zelf niet repareeren kan, wordt goedkoop dan licht duur door veel defect Daar ik nu al vaak ge merkt heb, dat deze nuttige praktische en prettige dingen nog veel te weinig bekend zijn (zooals onze lezeres ook opmerkte leest men er niet van in de lijsten die de stroom- kwitanties soms laten zien) verder nog het volgende: Zoo'n stoof zet men 8 a 10 minuten onder stroom (stekker in het muur- of lampoon- tact), haalt dan uit en zet de stoof onder de voeten, ze wordt dan gaandeweg nog war mer (doordat de warmte langzaam door de isolatie heen komt) en blijft daarna nog uren warm, de garantie zegt: drie uur. Zooals bij alle electrische apparaten, moet men na tuurlijk zorgen het niet tie vergeten. Wie de stoof zou aanzetten en dan uitgaan, zou brand kunnen vinden bij thuiskomst. Of wie een praatje gaat maken en na 20 of SO min. terugkomt, vindt op z'n minst het stukje tapijt dat bovenop ligt geschroeid (men heeft ze ook met steenen plat maar daar zou lk niet voor gevoelen, daar dit vervelend ls als men de stoof onverwarmd wil gebruiken). Ze ziel er uit als een ge woon voetenbankje en ls ook als zoodanig te gebruiken. Gemakkelijk la het dus wel. Kr bestaan ook electrische vloermatjes, die geregeld on der stroom blijven, maar ten eerste heeft men dan ook altijd het snoer er liggen en moet daarvoor ook het matje steeds op de plaats houden. Bij de stoof haalt men het snoer uit na de 10 min. en kan deze dan brengen waar men wil. Heerlijk bijv. in dezen tijd in een warm-zonnige kamer of serre, waar de vloer echter nog zoo winters koud kanzijn. ik heb de mijne ook meer malen In 'n auto meegenomen, ook heerlijk. (Zooals m n lezeressen misschien weten, zijn alle „echte" auteurs koude-voeten-lijders. Ik heb wel gelezen van beroemdheden die om echte kunst te „leveren", gewoon waren te gaan zitten schrijven met de voeten in Ijskoud water. Ik weet wel, dat lk het er nooit voor over hebben zal. zelfs voor geen standbeeld!). Met dit knaleffect zou ik willen eindigen, ware het niet. dat ik nog heb verpeten erbij te vertellen, dat het stroomverbruik van die stoven maar zeer matig is, juist omdat zo maar zoo kort hoeven aan te staan. Min der dan strijkijzers of stofzuigers d.w.z. niet minder per uur, maar minder op den duur. (Daar dit toevallig rijmt, voldoet het me óók wel als slot). CORRESPONDENTIE Dit nakomende .praatje" neemt de ruimte in die in voor de correspondentie had be doeld, maar nu heloof ik voor de volgende keer de correspondentie van de laatste we ken In één keer af te doen, we kriigen dan weer een heer feuilleton correspondentie. En ook nog wat zlekonreeenten, Misschien vinden sommigen dit wel lammer, m.inr als er ook maar één oud moedertje Is. dat wel licht nog in deze voorlaarsweken in le vensgevaar zou zijn gekomen door de «to vengewoonte van schrik met die gewante nu zal breken en hel gevaar ontgaan, wel, daar zou lk nog wal zee kolom ruimte voor over hebben. EENVOUDIG GROOT BORDUUR-PATROON (VAAR HET ZWAARTE PUNT LIGT De kunst om vol te houden. Reeds eerder dan de laatste weken, heb- en wé hiér over deze kwéstië geschreven, en an.bleek. telkens weer: de menschen tót wie je eigenlijk, richt, die je zoo graag zou illen"helpen, en die het,zoo noodig hebben ijkens haar brieven met klachten over het de werk, dé ondétigende kinderènr de moei- oD3 tegen»-ver son mige menschen het ge lid te bewaren, of om in de kerk wakker laat staan aandachtig te blijven (speciaal ler dit laatste werd door vele groote-huis- ludensmoeders geklaagd) die allen laten V z'n best je woorden langs zich heen gaan schijnen te denken: ja zeker, een ander - n,makkelijk praten. Aan den anderen kant zijn er dan die ouwen, die ongelooflijke massa's werk ver- Iten, die eigenlijk noojt tijd vonden om ns een brief, laat staan een brief met enkel tiek- naar de krant te gaan sturen, en -:e ook eigenlijk onze raadgevingen aan- ande hét een -béétje negeeren 'van moe- 4 itb niet noodig hadden en die.... hebben de betreffende artikelen (voor de mees i .van haar was het dg eerste maal dat ze breven) zich toen toch eens tot pen en J- pier gewend, om me te gaan schrijven, te vertellen hoe onze artikelen over werk- st én levenskracht, strijd tegen vermoeie- r of< moedeloosheid, haar uit het hart ge- epen waren en hen weer hadden gëstébkf 3 zoo verder door te gaan. Niet te tellen zijn de brieven die-ik inter- d ontvangen heb, om mé dat eens te fceg- n, óver weinig artikelen die ik in deze bliek over bepaalde onderwerpen gescljre- 1 n he.b, kreeg ik zooveel erkentelijke bij- Isbêtuigingen als juist over deze kwestie, 'aar als ik die brieven dan las dacht ik jq. "menschen" staan alreeds aan dezen -fit,' al Wéren die brieven me'daarom et minder welkom natuurlijk. We zijn If'ook maar menschen! en leven wel 's een óp, van waardëëring over wérk, dat réfi'ket geheel metzoo ontzettend veel iskijiining heeft te. worstelen. Maar ook dacht ik: gaat het zoo niet vaak het leven, en is het niet echt jammer van b stakkerds onder de menschen, dit: dat genen, die het geneesmiddel eigenlijk niet iaal.d noodig hebben, al doet het hen ook Sn kwaad, er met het grootste genoegen Bruik van maken, ja, er aan smullen, rwijl zijj wie het een zielsbehoefte blijkt, h er vaak .met afkeer van terugwenden, in nu weet ik zeer zeker ook wel: we innen' niet zelf, niet in eigen kracht ons éden.- We hébben bij al ons pogen Gods ilp noodig, en kunnen die alleen verkrij- il düor gébed, dat is te zeggen: uitsluitend jor gel0,0 v ig geib e d.: Doch_het„zou Al,, gemakkelijk- zijn, -dén -verder paaar —lijd;: mr'Al te- Wacirten, of er met ons iets zal tó"veranderen, zondér onszelf gereed te jden, voor dé kracht die ons bezielen wil, Tonder Alp het ware reeds „op stoom" gaan staan, gereed om de ontvangen acht dadelijk en direct aan te wenden. Want kracht, werkkracht, zwijgenskracht, ggenskracht, geloofskracht, welk soort ook behoeft... het is niet iets* dat ge als lekkernij op een gebakschoteltje aan- emt, Of als een medicijn maar in te slik- fi hebt:... Kracht is een elèctrische Stroom, 1latent op zichzelf niets uitricht, ifi'r die, als ge zorgt voor contact, voor nsluiting en doorvoer, uw heele machine- aandrijft en on gang houdt Haar wij, wat doen we? We bidden zoo Bk om hulp, om vergeving, om kracht, ider het ónze te willen doen, om de ver- oring mogelijk te maken. Vaak acht men i een bewijs van geloof, om maar stil met handen in den schoot té gaan zitten en zeggen: God moet liet doenl Inderdaad iter is die lijdzaamheid toch eigenlijk in geloof, geloof doet .ons actief staan gereedelijk wachtend op de verhooring ons gebed, maar zóó zeker van de ver- oring, dat we dé machinerie al voelen an draalen, dat we al „op gang" komen, hetzelfde oogènbiik dat we bidden om lo. - latuurlijk, niet bij allen niet altijd gaat t zoo, dat weet ik wel. We zijn allemaal ifischen en komen alle dagen in alle téen eh op alle manieren wel eens, ja wel ak. tekort.... de zaak is echter maar, of het als een tekort zien, en wét we als ort zien. Of we begrijpen: niet een futloos geven aan moedeloosheid, (dat is de uding van een Thomas), (van Thomas Enkele weken geleden gdven we een ta- freeltje voor kussen of wandversiering, met de belofte, dat we er waarschijnlijk ook nog een pendant bij zouden kunnen geven. Dat toen hij nog ongeloovig was), „als ik het eerst zie, dan zal ik het wel gelooven" neen, maar in vast vertrouwen op Gods Hulp alvast gelijk beginnen, dAt is het, wat van ons geëischt wordt. David begon dadelijk tegen Goliath, en wachtte niet eerst, tot hij den reus verslagen zag liggen. „Natuurlijk niet" zegt ge nu, en glimlacht -misschien bij de gedachte aan zoo 'n onge rijmdheid.Maar toch is het dit, wat velen in werkelijkheid steeds doen. We willen, we durven, we zullen den reus we: verslaan, maar dan moet hij eerst dóód zijn... want i k zoo 'n zWak, nietig menschje, wat ben ik tegen de reus van den spot, de laster, van de moedeloosheid,' of het onver mogen, tegen de armoede, de ziekte, het gebrek.... het zijn allemaal Goliaths en wij maar kleine Davids... Wéren we maar. Davids". Want dén durfden we wel, dan gingen we in Gods kracht wel dadelijk er op af, dan wachtten we niet eerst, of misschien anderen den reus voor ons zullen verslaan, dan zou den we tenslotte alles overwinnen, door het geloof. werk gekeerd en van deze 24 steken er 12 gebreid; daarna wordt nogmaals gekeerd en op de 12 steken 6 maal het patroon ge breid, waarbij aan het begin en aan het ein de van den eersten toer van ieder patroontje 1 steek geminderd wordt waardoor de naar voren steeds smaller wordende neus ont staat, Na 6 toeren recht worden de kantste ken op zijde van den neus genomen, 22 toe ren recht gebreid, afgekant en de naad on der en aan den achterkant van de voet dichtgenaaid. zien we nu hierboven afgebeeld. Nadere be schrijving van Je uitvoering kan dus gevoeg lijk achterwege blijven, dunkt ons. LEERZAAM KUMOP In het klimop is wel de aanleg Tot om-hoog gaan neergelegd. Maar 't behoeft daarbij een steunsel, Waar 't bij 't opgaan zich aan hecht En wanneer 't in zijn omgeving Nergens zulk een steunsel vond, Zou 't in stede van te klimmen Blijven kruipen langs den grond. Ook in onze ziel Is de aanleg Tot omhoog gaan neergelegd. Maar ook zij kan dan slechts klimmen Als zij aan een steun zich hecht Zonder zulk een steunsel gaat zij Zeker nimmer hemelwaarts; Maar blijft verre van den Hemel Kruipen in het stof der aard. God, lk loof U voor dien aanleg, Dien Gij in mijn boezem sloot En ik loof U voor den Christus, Dien Gij mij tot steunsel boodt Dr. E. LAURILLARD BURENHINDER Waar onlangs weer eens een lezeres schreef over burenkwesties, trof me een stukje, dat een tijd geleden al, in het Maandblad der Huisvr.vereen., hierover een paar „praktische wenken" ten beste gaf, die het „leven in vrede" met buren kunnen helpen. Het algemeen bekende spreekwoord: zoo men doet zoo men ontmoet, gaat ook hier gelukkig (of moeten we voor sommigen zeggen: „helaas"?) zeer vaak op. Daarom heeft het misschien zijn nut er op te wijzen, van hoeveel belang het ls, dat de huisvrouw begrijpt, dat, desnoods met een kleine opoffering harerzijds, met 'n beetje nadenkén ter wille van anderen, met een stipt voorgaan van kinderen en personeel, men veel onaangenaams voor de personen, met wie men ook indirect te maken heeft kan vermijden en een prettige sfeer kan scheppen. Het voorbeeld doet zoo veel. In de samenleving kunnen allerlei kleine attenties en hoffelijkheidjes wonderen doen. Zet uw piano een eindje van den muur of aan den gangkant van de kamer, dan hin dert u de buren het minst Smeer de deur stang in als zij piept en knarst richt uw kinderkamer in op een verdieping waar uw benedenbewoners er geen- last van hebben. Draag zorg, dat uw husgenooten den tuin uwer benedenburen niet voor vuilnisbak ge bruiken en dat uw kindérön niet smijten met de deuren. Juist in een groote stad met menschenpakhuizen, is de kans op botsing het grootst En hinder is niet altijd te vermijden, al kan het dikwijls veel en veel beter dan nu het geVal is en zelfs de zieken en zwakken niet gespaard worden. Wie een flat, boven- of benedenhuis bewoont kan zich nu een maal niet veroorloven, wat de bewoner van een huis-alleen wel kan. Festiviteiten tot laat in den nacht, waarbij allerlei omwonenden uit de slaap gehouden worden en 's morgens ongeschikt zijn om hun 100 pet aan den arbeid te geven, zijn ongeoorloofd. Radio- herrie evenmin. Het afdrogen van kristal geschiedt met fijne linnen doeken. Heeft men glazen met voetjes, dan moet men er op letten, den doek gelijk om het bovenstuk en het voetje te laten meedraaien, daar er anders kan» bestaat, dat het voetje eraf gedraaid wordt, Nog beter is, om nooit tegelijkertijd in do ééne hand den voet en in „de andere de kelk te houden. Houdt met de linkerhand het kelkje omvat, terwijl de rechter het droö£t en dróóg hét voetje bp; dezelfde'ma nier. Dn zult ge bewaard blijven voor de on aangename verrassing op 'n oogenblik ia elke hand een helft van het glaasje te hou- HOE MEN KRISTAL WASCHT karaffen te gieten en ze daarmee eenigen tijd te laten staan. Ook moet men de karaf fen nooit nat wegzetten, daar ze hierdoor leelijk worden. Jakje, De verschillende witte fichuwol, waarvan eenvoudig gaatjespatroontje 2. De 4 verschillende toeren, 2dee Sde toer: 4de toer: averecht worden ln heen- en teruggaande toeren op een 42 steken opzetsel gebreid; voor den bo venrand wordt een muizetandje gewerkt, hetwelk bestaat uit 6 toeren recht, 1 toer gaatjes en 6 toeren r.; vervolgen? jmoeten de opzetsteken op een naald genomen en mét de steken van het werk samen gebreid wor den. Nu volgt 6 maal het patroon waarvan bij de 3 laatste keeren 2 steken geminderd worden moet Na het 6de patroon worden van den volgenden toer 24 steken gebreid, hét Kristal wascht men af liefst in koud wa ter, daar dan het kristal het langst helder blijft. Is het daartoe echter te vuil, dan ge bruikt men warm water en in het uiterste gevai warm zeepsop, maar dan moet men met warm schoon water naspoelen. Is het kristal erg vuil, bijv. karaffen, bloemvazen, enz., dan kan men ze schoonmaken met eierschalen, koffiedik, theeblaren, Brusselsch zand en dergelijke. Slechts in het uiterste geval wordt gebruik gemaakt van een wei nig yerdund zoutzuur, waarna het naspoelen met veel water moet volgen. Het aanzetsel van wijn, port, enz., kan men het gemakke lijkste verwijderen door wat alcohol in de Het jakje wordt begonnen aan den rechter voorkant Eerst wordt gebreid 9 toeren recht, 10de toer aVerécht, Vervolgens wordt het patroon be gonnen. Aan een kant van het werk worden voor den onderrand de 5 eerste of laatste steken van iederen toer recht gebreid, zie atb. 2. Na de 2de en 3de herhaling van het patroontje worden aan de halsopening 2 steken opge zet Nadat het patroontje 12 maal werd her haald, worden voor het mouwtje, na den 1-aatsten toer, 20 steken opgezet, deze terug- gebreid met nog 20 steken van het overige truitjes. Dat wil dus zeggen, dat men begint met een voorpand (aan den sluitingsrand) en in dwarse toeren verder door breit (of door-haakt) tot het armsgat, over den rug naar het volgende armsgat, enz. Dat knip patroon behoeven we dus nu niet meer te herhalen. Verder worden hier dan meteen een bijpassend mutsje en een paar in het zelfde breipatroon uitgevoerde sokjes be schreven. We meenen hiermee velen een dienst'te doen, want het is wel, zooals een grootmoeder' „ons-onlangs schreef. hé;-jgó^d'Tsi;'aftijd_nog aardig:,01 Wig' hèt'n'iet' direcjThoödig lf" klem werkje altijd wel begirii derhanden te hebben, en he het bij gelegenheid eens erg den, of voor een bazar te late We vonden dit aardige trie boek „Breipatronen" uitgave Weiss, Zeist, Amsterdam. werk. Op deze steken wordt ln heen en weer- gaande toeren 12 maal het patroon voor een mouw gebreid en daarna nog 12 toeren 4 r.1 a. voor de manchet Vervolgens wordt afgekant en om de man chet een toer picots gehaakt. Met de haak- naald wordt de draad door het begin van de mouw gehaald en door van iederen mouw kant 1 steek te gebruiken, deze met vaste steken dichtgehaakt Bij de zich nu nog op de naald bevindende 32 steken worden n'ü no- gevoegd de 20 opgezette aan den achter op deze 52 stëkgn den rug 'het midden van' den-rug wordt k ar herhéald; bij de 8sté én - voor de halsopening ■eef.no- gevoegd .de 'p-V NOG WAT BABY-GOED Daar de modelletjes van gebreide baby- loleeding, die we een paar weken geleden be spraken, en waarbij we knippatronen toe kenden, nogal goed. van pas blijken te zijn gekomen,' bij onze lezeressen, maken we nu die groep af door ditmaal nog meer bewer kelijke jakjes, met lange mouwtjes en in een broi-frguürtje- uitgevoerd, hier nader te be spreken. Het jakje of manteltje waar het hier nu om gaat, wordt gebreid naar hetzelfde knip patropn als de toen behandelde eenvoudige

Nieuwe Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3