„DE OOIEVAAR" VERONGELUKT 'Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken EERSTE BLAD. BINNENLAND. Sfecbfs bij treden klimt men de trapop! ABONNEMENT: Per kwartaal 3.25 (Beschikkingskosten 0.15.) Per week 0.25 Voor het Buitenland bij Weke- lijksche zending 6.— Bij dagelijksche zending7.— Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 cent met Zondagsblad 7% cent Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20, Postgiro 58936 NO. 3527 MAANDAG 7 DECEMBER 1931 ADVERTENTIEN Van 1 tot 5 regelsL17yi Elke regel meer022Vi lcgez. Mededeelingen van 15 regels 2.30 Elke regel meer0.45 Bij contract belangrijke korting. I I Voor het bevragen aan t bureau wordt berekend 0.10 12e Jaargang Hit nummer bestaat uit VIER bladen ROUW NIEUWE LASTEN Het is opvallend*, hoe menigeen ten aan zien van de openbare lichamen een beleid voorstaat, dat hij zeker niet tot richtsnoer zou kiezen in eigen gezin. Binnen den kring van het eigen huishou den voelt men herhaaldelijk het conflict tus- schen het huishoudelijk-wensche- 1 ij k e en het f i n a n c i e e 1 - m o g e 1 ij k e, zonder dat men eraan denkt geldelijk verder te springen dan de stok lang is. Dat er nog allerlei wenschen in het belang van 't gezin te verwezenlijken overblijven, dat men gaarne dit zou aanschaffen of dét zou verbeteren, ervaart men slag op slag, maar tevens stelt men al aanstonds de vraag: kan de bruine het trekken? En in het bijzonder in crisisdagen als we thans doormaken voelt menigeen maar al te smartelijk, hoe hij binnen de grenzen van het mogelijke wordt gehouden. Men ervaart keer op keer, dat men blij mag zijn als de middelen voor de gewone uitgaven aanwezig zijn, maar van bevredi ging van nieuwe behoeften kan geen sprake Maakt het geen vreemden indlruk, dat deze ondervindingen, die toch velen in eigen ge zin moeten opdoen, niet tot meerdere leering strekken van hen, die een taak in de open bare lichamen hebben te vervullen? Waar reeds alle financieele krachten moe ten worden ingespannen om op peil te hou den wat men heeft, diient men toch wel uiterst voorzichtig en terughoudend te zijn bij het in het leven roepen van nieuwe be moeiingen, die meerdere lasten opleggen en die, eenmaal ingevoerd, soms onvermijdelijk dringen tot consekwenties, waarmee men aanvankelijk niet of in onvoldoende mate rekening hield. Onwillekeurig werden wij tot deze over wegingen gebracht bij het lezen van een voorstel tot regeling van het geneeskundig schooltoezicht, dat Ged. Staten van Gelder land aan de Provinciale Staten .van dat ge west voorleggen. Om billijk te zijn moeten we vooraf op merken, dat Gedeputeerde Staten vanwege dit voorstel geen grief treft, daar zij hande len ter uitvoering van een besluit der Prov. Staten, in een vorige zitting genomen, waar bij tevens een crediet .van f 8000 voor dit doel was toegestaan. Gedeputeerden konden derhalve bezwaar lijk anders handelen dan voldoen aan deze opdracht en een concept-regeling aanbieden. Maar nu inmiddels de crisis zich ver scherpte -en de middelen zoo aanmerkelijk trager vloeien, zou dit voor de Provinciale Staten aanleiding kunnen zijn om te over wegen, of de uitvoering dezer regeling voor- loopig diént te wordien opgeschort Over de principieele beteekenis van het in stituut-schoolarts,, waaromtrent geen een stemmigheid bestaat, spreken we thans niet, wij bepalen ons tot de meerdere uitgaven, die met de invoering gepaard gaan. En wat over dit punt geldt, moet in dezen tijd in het algemeen gelden: dat me uiterste voorzichtigheid betracht met het op leggen van nieuwe lasten. BIJ BANGKOK NEERGESTORT VIJF DOODEN TE BETREUREN De K. L. M. deelt mede, dat Zondag- morgen telegrafisch bericht werd ont vangen, dat het postvliegtuig Ooievaar bij vertrek van 't vliegveld Don Muang (Bangkok) door tot nu toe onbekende oorzaak is verongelukt. De gezagvoer der W i e r s m a is kort na het ongeval overleden. De tweede bestuurder Van Onlangs en de boordwerktuigkun dige K o 11 e zijn op slag gedood. De radiotelegrafist van Zadelhof is lichtgewond. Van de drie passagiers is kolonel Brinsmead ernstig gewond, terwijl de heeren Borg en Baudart zijn bijzonder zware dag geweest, want nauwe lijks was het nieuws van de tragische ge beurtenis, welke het leven geëischt heeft van drie onverschrokken leden onzer nationale luchtmacht, op Schiphol aangekomen, of de moeilijke taak wachtte, familieleden en vrienden van de verongelukten met de ramp zalige tijding in kennis te brengen. Van zeer vele zijden werd bovendien het kantoor der PARTIJDIG Jaarlijks bij de schriftelijke en mondelinge gedachtenwisseling over de begrooting van Binnenlandsche Zaken pleegt aandacht te worden gewijd aan het punt burgemeesters- benoemingen- Ditmaal zijn enkele opmerkingen in het Voorloopig Verslag blijkbaar afkomstig deels van Sociaal-Democratische, deels yan Staat kundig Gereformeerde zijde. „Sommige leden gaven opnieuw als hun meening te kennen, dat er een schromelijke wanverhouding bestaat tusschen den in vloed der sociaal-democratie en het aantal sociaal-democratische burgemeesters", de meening is niet al te gewaagd, dat dit oor deel stamt uit den rooden hoek. „Eenige leden gaven als hun oordeel te kennen, dat bij de benoeming van burge meesters te Krabbendijke en Goudswaard is afgeweken van den regel, welke de Regee ring zich in dit opzicht zelf heeft gesteld, Zij meenden op dezen grond de hierbedoeldo benoeming als een partijdige te moeten be schouwen", hier zijn niet onwaarschijnlijk de S. G. P.'ers aan het woord. Niet onaardig komt in deze zinsneden uit de verschillende wijze van uitdrukking, waardoor beide groepen zich hier onder scheiden: terwijl men van socialistische zijde objectief een zekere verhouding constateert, bedient de andere groep zich terstond van een duidelijke kwalificatie, die geen twijfel Ten aanzien van één dier benoemingen mogen intusschen een tweetal kantteekenin- gen dienen. In de eerste plaats, dat de heer Zandt ten vorigen jare reeds aan het belangrijke feit der benoeming te Krabbendijke blijkens de Dr. W. L. GroeneveldtMeyer, directeur van. het Bureau voor Lucht vaart te Bandoeng, en de heer B e h a g e, chef van den technischen dienst van de K. N. I. L. M. begaven zich naar Bangkok tot het instellen van een onderzoek, De slachtoffers. De heer Th. Wiersma behaalde 16 Juli 1922 zijn brevet te Soesterberg. Hij sinds 1 Mei 1928 in dienst van de K. L. M. had reeds vijf reizen naar Indië gemaakt. J. van Onlangs was vanaf 15 Augustus 1925 luitenant-vlieger te Soesterberg. Hij trad 1 Mei 1929 bij de K. L. M. in dienst en had reeds vier reizen naar Indië als tweede bestuurder ondernomen. J. W. E. K o 11 e, de boordwerktuigkundige was sedert ruim 6 jaren bij den technischen dienst van de K. L. M. Djt was zijn vijfde reis naar Indië. In deze mannen verliest de K. L. M. drie toegewijde bekwame medewerkers. vanZadelhofis een telegrafist van Radio-Holland, Kolonel Brinsmead is directeur den Australischen Luchtvaartdienst en was te Alorstar aan boord gegaan, nadat het Australische postvliegtuig, de Southern Sun, daar gestrand was. Van de passagiers Borg en Baudart bij de directie van die K L. M. niets be kend! De mail van de „Ooievaar". Naar wij vernemen, is na overleg met de Posterijen besloten, dat het vliegtuig, het welk op 11 December a.s. uit Batavia ver trekt, de mail van het nabij Bangkok ver ongelukte vliegtuig de „Ooievaar" zal over nemen. In hoeverre deze bij de ramp intact is gebleven valt echter nog niet .vast te stel len, Hoe het geschiedde. Omtrent de juiste toedracht van het onge val nabij Bangkok ontbreken tot nog toe ge heel betrouwbare gegevens, doch naai vernamen zou de ramp reeds hebben plaats gehad, nog voor het toestel geheel van den grond) was vrijgekomen. Het scheen moeite te hebben gehad, om behoorlijk op te stijgen moet met den neus naar beneden zijn Het De droeve tijding. i gisteren voor de K. L. M. wel De" „Ooievaar" was vroeger bekend als de P.H.-A.F.O. en was op haar zesde reis Indië en terug. Het is niet de eerste maal, dat dit toestel averij beliep. In de maand Februari, toen het op de uitreis naar Indië was, met aan boord de heeren Frijns, Both en Bruynestein, moest het een noodlanding maken bij Popelin, in de nabijheid van Praag, bij welke gelegenheid het reeds vrij ernstig werd beschadigd. Thans zal er ver moedelijk aan deze machine wel niet .veel meer te herstellen zijn, Be gezagvoerder van het postvliegtuig „Be Ooievaarde heer Th. Wiersma, die bij de ramp om 't leven kwam. K. L. M. opgebeld door welke van hun deelneming wilden getuigen, of die verlangden, nadere bijzonderheden vernemen. Deze waren echter niet te beko men. want door dgn Zondagsdienst v de verbindingen langs de luchtlijn veel der regelmatig dan op de gewone week dagen. Wie de heeren Borg en Baudart zijn, wier overlijdensbericht gelijk met dat de overige slachtoffers binnenkwam, is nog steeds niet te zeggen. Mogelijk bevonden bei den zich op hel vliegterrein, toen het onge luk met do „Ooievaar" plaats greep, en zijn zij op deze wijze er bij betrokken. Ook is het niet uitgesloten dat zij voor een kleiner tra ject zich aan boord bevonden. Daar alle bij zonderheden over deze beide slachtoffers ontbreken is het zeer wel mogelijk, dat fa milieleden dezer beide heeren eerst uit de officieele bulletins van de ramp vernemeri,' hoe zij aan hun einde zijn gekomen. De bemanning. Zooals men weet had de tweede bestuur der van de „Ooievaar", de heer Van On langs, plannen in studie voor een Holland- West-Indië-vlucht. Heel wat arbeid had hij zich hiervoor getroost, en ook mocht hij zich aanvankelijk in medewerking verheugen, o. a. van de zijde van generaal Snijders, die in zijn voorbereidenden arbeid levendig be lang stelde. De tocht kon echter wegens ge brek aan middelen destijds geen voortgang vinden. Van Onlangs behoorde eigenlijk tot de bemanning van de „Duif", doch toen deze, na het ongeval met de „Southern Sun" met spoed uit Indië zou vertrekken, en men Van Onlangs, die daar op familiebezoek was, niet tijdig bereiken kon, werd zijn plaats ingeno men door Van Steenbergen. Ook Zadelhof, de marconist, die er thans nog het best aan toe is, behoorde feitelijk niet op de „Ooievaar" thuis, maar bij de be manning van Frijns. Hij was in Indië ach tergebleven daar hij aan malaria leed, en was verheugd, thans naar het vaderland te kunnen terugkeeren. VermoedeKjk zal hij thans te Bangkok in een ziekenhuis worden kend stond als een der meest bedaarde en betrouwbaarste vliegers. Hij was bij allen die hem kenden geacht en stond bij zijn superieuren in hoog aanzien. men temidden der K. L. M. vliegers moeten zijn om iets van hun gevoe lens te begrijpen, zoo schrijft het „Nieuws van den Dag", om te kunnen beseffen, hoe zij precies reageeren op een plotselinge tijding een vliegongeval, waarbij, zooals thaiïs, e.enige collega's den dood vonden. Dan zou het ook wellicht gemakkelijker vallen de weinige woorden, gesproken door een man als de heer Thomson, stationschef van de K. L. M. op Schiphol, tot wien wij ons nog om inlichtingen wendden, te kunnen doorgronden. Want, wanneer wij dezen chef van Schiphol op dit stille middaguur vragen naar zijn indruk over deze ramp en hij ant woordt daarop met de woorden „Ja het ging zoo goed met de postvluchten, maar hebben wij op ons kop gekregen", dan klinkt dat den vrager misschien wel koel en hard in de ooren, maar weidra bemerkt hij, dat deze koelheid niet komt uit een mensch die onverschillig tegenover een zoo ernstig geval zou staan. Dieper dan wie ook besef ten alle wakkeren der K. L. M. het groote verlies van eenige menschenlevens. ernsti ger dan allen die buiten het ongeval staan, tlenken zij na over den grooten slag die de Nederlandsche aviatiek zoo plotseling trof. Kalm blijven. Wanneer wij den heer Thomson in zijn kantoor clan ook vragen om iets naders van liet ernstig gebeuren te vertellen, dan kijkt hij naar het droeve telegram, dat voor hem op zijn bureau ligt en antwoordt den be langstellende: „Wij weten er ook verder niets van. We kunnen ons nu wel gaan ver diepen in allerlei fantastische veronderstel lingen, we kunnen er een romantisch ver haal omheen dichten, maar wat schieten we daarmee op. 't Is vreeselijk, maar inoéten eerst kalm afwachten". Meer wil de heer Thomson niet zeggen Maar heel Schiphol leeft mee met het onge val. Want is mevrouw Thomson niet in alle stilte reeds naar de echtgenoote van Wiers ma gegaan om haar te troosten? Andere echtgenooten van K.L.M.-piloten bellen op en vragen tallooze inlichtingen aan den chef, die rustig blijft. Ook in het restaurant is het rustig. Van 'Veenendaal, Scholte,- Frijns, Geysendorfer, ze zijn na het bekend worden van het vree selijk ongeval, direct naar Schiphol geko men om er iets meer .van te hooren. „Wiersma was een Fries", vertelt Vee- nendaal ons, „dat zegt genoieg. Een pracht kerel één van de piloten, die wel tot de besten onder ons behoorde. Ik heb met hero de reis naar Indië gemaakt, zoodat ik uit ervaring spreek, wanneer ik u vertel, dat hij in alle opzichten een voorzichtig man was, die heusch niet iets zou riskeeren. Daarom geloof ik ook, dat het ongeval aan allerlei toevallige omstandigheden moet worden ge weten. Steenbergen die nu in het retour vliegtuig in Parijs zit, zou eerst de thans erongelukte kist besturen, doch door een onverwachte omzetting der bemanning ls Wiersma en de anderen geworden". ROFFEL-RIJMEN Drie van Hollands beste jongens, Pioniers der luchtvaartsport Met de luchtpost op de thuisreis. Zijn in Bangkok neergestort Elke dag zien we de pijltjes In de krantenstaatjes staan: Elke dag weer, regelmatig, Met een sprong vooruitgegaan; Elke dag ivordt een étappe Op de stafkaart uitgezet Elke dag weer is het: Morgen Wordt de luchtreis voortgezet" Elke dag weer gaan ze nader Naar het vastgestelde doel; Elke dag „élke dag" geeft Ons een veilig, vast gevoel Trilt door Holland, smartlijk kort: Drie van onze beste jongens Met hun vliegtuig neergestort J Drie van onze dappre kerels. Pioniers op luchtgebied. Uitgevallen uit het staatje Dat je in de kranten ziet Zwaarbeproefde vliegersvrouwenl Holland deelt iiw diepe rouw; Vest uw hoop in droeve dagen Op Gods ongeschokte trouw. Nadruk verboden. LEO LENS. Voornaamste Nieuws. Het vliegtuig de Ooievaar van de Holland- Indië dienst bij Bangkok neergestort: vijf dooden. (blz. 5) Mededeeling van de Commissie tot herzie ning der handelsverdragen. Ned. Prot. Ghr. Schip- Amsterdamsch drukker gearresteerd we gens het maken van valsche Duitsche ban derolles. (blz. 2) De Volkenbond machteloos in het Japansch- Chineesch conflict. Berichten over oprukken der Chineezen. Hitler en Rosenberg leggen verklaringen af in verband met de komende regeering der nationaal-socialisten in Duitschland. Zware stormen in Scandinavië. (blz. 9) Het conflict in Twente: de staking breidt OFFICIEELE BERICHTEN ONDERSCHEIDING Bij Kon. besluit is de bronzen eere-mdaille, CONSULAIRE DIENST Bij Kon. besluit is te Tirana een consulaat der Nederlanden opgericht en is Markies F. Pallavicino benoemd tot consul der Neder landen aldaar, buiten bezwaar van 's lands schatkist. Het ressort van het consulaat strekt zich i over gn. Teel Albanië. Aan genoemden consulairen ambtenaar moet in de Fransche taal worden geschreven. AUDIËNTIE VREEMD EERETEEKEN De kapitein van den Generalen Staf G. J. L. van Weel, adjudant van den Minister van Defensie, is benoemd tot officier in de Kroon orde van België. Handelingen niet minder dan twee kolom men heeft gewijd en het een goede gewoonte pleegt te zijn, om zulk een gebeurtenis niet voor de tweede maal terug te komen. Maar ten tweede kan erop worden gewe zen, dat op 1 September dezes jaars van Staatkundig Gereformeerde zijde zelf op on weerlegbare wijze is gelogenstraft, dat deze benoeming „partijdig" zou zijn geweest. Op dien dag toch kozen de Staatkundig Gereformeerde Raadsleden te Krabbendijke naast den C.H. burgemeester nog een C.H, wethouder en spraken daarmee uit, dat de meerderheid van het dagelijksch bestuur in Christelijk Historische handen dient te zijn. En dat, terwijl in den Raad de groepen van S.G.P., C.H. en A.R. even sterk zijn ver tegenwoordigd en de C.H. uitverkorene, wat geschiktheid betreft, zeker geen bizondere kwaliteiten had, Hier moet dus. wel zeer sterk hebben gedo mineerd de overtuiging, dat de C.H. groep in sterkte verreweg bovenaan stond en zelfs recht had op de meerderheid in het college van B. en W. Voor den Minister is de ingebrachte grief dus al heel gemakkelijk te weerleggen. De Staatkundig Gereformeerden zelf ga ven een ondubbelzinnig en afdoend ant woord op der Staatkundig Gereformeerden k'.acht. De piloot H o n d o n g, die op de uitreis naar Indië is met het vliegtuig „Ekster", zal vermoedelijk heclen in Bangkok zijn aange komen, zoodat hij wel niet zal dralen, nadere berichten omtrent de ramp naar het moe derland te seinen. Van bevriende zijde vernemen wij nog dat de piloot Wiersma, reeds in Soesterberg be- De gedoode passagiers. Nader meldt men ons uit De gedoode passagiers zijn A. R. G. A. Borg, een Hollander, vertegenwoordiger van de fa. George Dralle die naar Rangoon zou vliegen en Baudart een Franschman, advi seur van het ministerie van justitie, wiens bestemming Marseille was. Hoe het ongeluk gebeurde. De „Ooievaar" kon blijkbaar bij den start niet los van den grond komen. Het vlieg tuig verloor het landingsgestel, waarna de machine met den buik over den grond sleurde. Bij botsing tegen een dijk zijn de motoren en de kop door de cabine gedrukt De gewonden zijn in het ziekenhuis te Bangkok opgenomen. De gedoode slachtoffers worden morgen vroeg begraven. De machine is totaal ver nield. De mail is grootendeels intact ge bleven. Een nadere mededeeling van de K.L.M. luidt: Blijkens later bij de K.L.M. ontvangen telegram heeft de eerste bestuurder Wiers ma vóór het vertrek van het vliegveld het luik boven de stuurhut geopend, teneinde meer ventilatie te geven, daar in verband met het lange proefdraaien der motoren het in de kajuit en stuurhut zeer warm was geworden. Een Siameesche officier heeft nog bij het vertrek op dit openstaande luik gewezen, doch vermoedelijk heeft Wiersma deze waar schuwing niet begrepen en heeft hij in felle aandacht voor zijn aanloop hierop niet meer gelet. Het luik had scharnieren in het midden van den voorkant van den vleugel. Bij den aanloop moet het geheel zijn opengeslagen waardoor de luchtstroom om het middengedeelte van den vleugel ernstig werd gestoord, hetgeen in dit geval met een zwaar geladen vliegtuig een uiterst nadep- ligen invloed op het hefvermogen van het vliegtuig moet hebben gehad. Gezien de bekwaamheid van den vlieger en het feit dat op dit vliegveld een zeer lange aanloop mogelijk was, is de omstan digheid dat het vliegtuig niet los kon ko men, niet anders te verklaren, dan dat het luik openstond en de gezagvoerder zich hiervan niet meer bewust is geweest en voortdurend in de overtuiging heeft ver keerd, dat hij het toestel los kon krijgen. TOLUNIE NEDERLAND-BELGIE WAT DE „ETOILE BELGE" ERVAN ZEGT De Belgische pers houdt zich druk bezig met beschouwingen omtrent een tol-unie tus- sohen Nederland en België. 'Zoo zegt de „Etoile Beige" over dit onderwerp: Twee na burige staten, zooals België en Nederland, kunnen, elk voor zioh, hun politeike en cul- tureele bestemming volgend, heel goed sa men gaan ter verdediging van hun economi sche belangen. Niet alleen kunnen ze het, maar ze hebben er belang bij het te doen. 16 millioen inwoners staan krachtiger tegen over de groote landen, dan twee afzonder lijke groepen, elk van 8 millioen. Een groote natie kan strikt genomen zich niet veel bekommeren om een klein econo misch afzetgebied, maar zij kan niet een se- rieuse groep, met onmetelijke koloniale bezit tingen wegcijferen. Een economisch verband tusschen België en Nederland zal een inten ser verkeer tusschen beide landen meebren gen want het maakt, dat op het gebied van landbouwproducten aan de een zijde en in dustrievoortbrengselen aan den anderen kant beide landen elkaar completeeren. NATIONAAL CRISIS-COMITE EEN STROOM VAN GIFTEN Bij het Nationaal Crisis Comité is thans in totaal aan giften binnengekomen een edrag van 124.621.25. Het Nationaal Crisis-Comité heeft geduren de de laatste dagen zoovele duizenden groote en kleine giften ontvangen, dat het onmoge lijk is voortaan alle gevers persoonlijk een dankzegging te doen toekomen. Hierdoor be reikt het comité tevens een aanzienlijke be sparing op zijn bureau-kosten. Evenwel zal het comité voortgaan met het wekelijks pu- bliceeren van een volledige vervolglijst der giften Teneinde het inzamelen van giften ten plattelande te bevorderen, zullen binnenkort bij alle hulpkantoren, poststations en bestel lers giften in ontvangst worden genomen ten behoeve van het Nationaal Crisis-Comité. Deze regeling kon getroffen worden dank zeer welwillende medewerking van het Hoofdbestuur der P.T.T., welke medewer king door het Comité op zeer hogen prijs gesteld wordt. Hulpverrrichtlng. Het hoofdbestuur van de Alg. Ver. van Nederlandsche Reserve-officieren heeft aan het Nationaal Crisis-Comité aangeboden om eventueele informaties in te winnen of te doen verstrekken dan wel, voor zoover de bestuursleden en leden eventueel daarvoor vrijen tijd beschikbaar hebben, werkzaam heden in het belang van het Comité te ver richten. In navolging van het Bureaupersoneel van het Nederlandsche Technicum P.B.N.A. te Arnhem hebben ook thans 70 leeraren aan deze inrichting verbonden, spontaan besloten 1 van het honorarium ter beschikking te stellen van het Nationaal Crisis Comité. NED. SPOORWEGEN BENOEMINGEN Door, de directie der Nederl. Spoorwegen zijn benoemd tot chef van Reizigerstarieven de heer K. H. H. Bongaerts, thans afde lingschef le klasse; tot chef aan den Trein dienst de heer G. T. H. Giesberger, thans afdeelingschef le klasse; tot inspecteur de heer J. F. Mulders, thans onder-afdeelings- dhef. Jawel, we geven het grif toe, dit Turksche spreekwoord. Maar dat klimmen gaat niet altoos in gelijk tempo! Men kan die trap in matig tempo bestijgen, maar het kan ook wel vluggerl Bij ons gaat het vlugger! Zeker, ook wij klimmen bij treden de trap op: elke nieuwe abonné voert ons dichter naar den top, waar het ideaal wenktin elk positief Christelijk gezin ons Christelijk dagblad. Doet gij daar het Uwe maar aan! Uw goed hulp waardeeren we zeer. De mooie premies, die we in Januari gaan verzenden, zullen U dat zonneklaar bewijzen. Als ge maar een behoorlijk ingevulde bon inlevert. DE DIRECTIE

Nieuwe Leidsche Courant | 1931 | | pagina 1