HEERENBAAI ZATERDAG 28 NOVEMBER 1931 TWEEDE BLAD PAG. 5 de Gemeente ambtelijke bediening behoort te zijn. Een oefenaar nu heeft geen ambt. De Geref. Gemeenten hebben zich op dit stand punt geplaatst: wanneer iemand zich tot dit ambt geroepen weet, wordt hij aangenomen en na een aanvankelijk, eenvoudig onderzoek, volgt de vrijheid in het privé te proponeeren. God roept niet tot een halve zaak. Hij roept tot de bediening van Woord en Sacrament. Aan deze van God geroepenen hebben de Ge meenten groote behoefte; niet aan menschen, die begeeren den kansel te beklimmen zonder tot het ambt te zijn gekomen", VERKIEZINGEN In de Ned. Herv. Kerk: Naard en. Voor het Kiescollege. Totaal 601 stemgerechtigden. Uitgebratfcte stem men 566, waarbij 5 van onwaarde. Gekozen zijn alle rechtzinnige candidaten van „Evan gelie en Belijdenis" met 300309 stemmen tegen 21&—242 stemmen op de vrijzinnge candidaten. In het Kiescollege zitten nu 20 rechtzinnigen en1 10 vrijzinnigen. De beide predikanten en de heele Kerkeraad zijn vrij zinnig. V a a s s e n. Voor 18 gemachtigden in het Kiescollege. Uitgebracht 680 stemmen, waarbij 6 van onwaarde en 674 geldig. Kiesdeeler 37.44. Gekozen lijst 1 (Geref.) 8 personen; lijst 2 (vryzj 2 personen; lijst 3 (con fess. en ethisch) 8 personen. Het geheele Kiescollege bestaat alzoo uit 17 gerefor meerden, 8 confessioneelen en ethischen en 2 vrijzinnigen. Vaassen moest een Kiescol lege hebben, maar blijft toch gereformeerd. Veenendaal. Voor 46 genadigden in het Kiescollege. Uitgebracht 1048 stemmen, waarby 16 van onwaarde. De candidaten van de Mannenrvereeniging „Waarheid en Vrede" verkregen 418 stemmen, en die van de Mannenvereeniging „Schrift en Belijde nis" 630 stemmen. Gekozen zijn 18 Candida ten van de eerstgenoemde en 28 van de laatstgenoemde vereeniging. DE EERSTE OUDERLING In den Wieringermeerpolder is eenige weken geleden in gebruik genomen een van de bij Sluis I door de Regeering gebouwde woningen, als zaaltje voor Chris telijke en sociale belangen. Welwillend is dit gebouw aan de onder scheiden Kerken die daar arbeiden, voor dit doel afgestaan. Een van de daar wonende Gereformeerden, de heer L. jMeeuwsen, is door de Geref. Kerk van Kolborn aangenomen voor die diensten bü Sluis I. Dat is de eerste ouderling in den Wieringermeerpolder. Hij werd j.l. Zondag door Ds J. H. Donner, van Broek op Langen dijk, in het ambt bevestigd. KERK EN VREDESBEWEGING Te Middelburg heeft de ledenverga dering der Evang.-Luthersche Gemeente als haar innigen wensch uitgesproken, dat door de Evang.-Luthersche Kenk in Nederland het initiatief worde genomen, om in gansch Nederland op den Zondag vóór de bijeen komst van de Ontwapeningsconferentie in Genève (Febr. 1932) een bijzonderen kerk dienst te doen houden, waarin Gods zegen voor het welslagen dezer Conferentie wordt afgesmeekt. VERZEKERING De Classis Goes der Geref. Kerken besloot haar goedkeuring te hechten aan een verzoek, dat de Gemeenten een collecte zouden willen houden tot hulp van éen lid der Gemeente te Borssele, wiens bouwschuur door brand ver woest werd, terwijl hij geen middelen heeft ow de schade te herstellen en uit overtuiging niet in een brandverzekering is. Kerknieuws. NED. HERV. KERK Viertal: Te Vlissingen (vac.-A. de Voogd), G. Barger te Hees, P. Visser te Warnsveld, S. Voors te Zierikzee en D. Vossers te Rozenburg. Drietal: Te Delf shaven (6de pred.pl.), A Adriani te Baarn, J. A. Raams te Kloetinge en J- Ghr. Fritzsche te Bergentheim. Beroepen: Te Bolsward (Evangelisatie) pi. Grcenenberg te Oosterend (Texel). Te Enter, C. Kroon te Woudsend. B e d a n k t: Voor Kampen (vac.-A. van der Kooy), S. (joverts Jr. te Gameren. DE ZAAK-Dr. J. G. UBBINK Protest van Dr. J. G. Ubbink tegen zijn schorsing, en ver zoek om schorsing zijner schorsing. Dr. J. G. Ubbink heeft aan zijn Kerkeraad en aan de Claesicale Commieeie het volgen de schrijven gericht: „Toen mij Zaterdagavond 1.1, (21 Nov. '31; 10 uur in mijn woning door mijne oudei- lingen werd meegedeeld, dat ik ook door den Kerkeraad geschorst was, heb ik mij daarbij, om wanorde en scheuring te voor komen, neergelegd, doch tevens meegedeeld, dat ik hiertegen zou protesteeren. Hetgeen ik bij dezen doe. „Ik protesteer tegen de wijze van behandeling mijner zaak. Ter wijl ik noch op eenig punt van Gods Woord was afgeweken, noch ook in iets tegenover fcet kerkelijk instituut had overtreden, is de kerkelijke procedure tegen mijn perejon, om het venschijnen van mijn boek, in min der dan 2VS da,S afgedaan. Donderdagmid dag begon men met de bespreking en werd in 2 uren besloten tot het benoemen van een commissie, die met mij handelen moest: Vrijdag 's morgens begon het onderzoek der Coipmissie, des avonds was ik reeds door do Classis geschorst; en den volgenden avond door den Kerkeraad, zoodat ik reeds den volgenden dag het Woord niet meer bedienen mocht. Men is met een haast te gen rnij tewerk gegaan als tegen een moor denaar. „Ik protesteer tegen de onwet tigheid mijner s cho re i ng. Wijl ik nog niet door mijn Kerkeraad geschorst was. had ik als voorzitter, en n i e t de Classis of de Classicale Comimiesie den Kerkeraad bij een moeten roepen, had ik tegenwoordig bdhooren te zijn, om te praeeideeren, te lei den en voor te lichten. Nu heeft onwettig de Classicale Commissie gedaan, wat de6 voorzitters was. Bovendien was de Kerke- raad6vergadering in dit geval onwettig, wijl rij niet afgekondigd werd, en de Gemeente met wier medewerking ik beroepen werd, eveneens geheel gepaseerd werd, en dit waar spontaan uit haar midden van zoo goed als alle manslidmoten een adres aan de Classis gericht was, ora geenerlei beslissing te ne men, dan nadat mij eerst ruimschoots (be doeld was publiek) gelegenheid gegeven wa6 mij te verdedigen. Bovendien onwettig, wijl de Kerkeraad zijn besluit tot schorsing nam onder den misleidenden aandrang dtr Commissie, dat zoo ik niet vóór den Zondag nog geschorst werd, het kerkverband ver broken wa6. „Ik protesteer tegen de Room se he w'ijze, waarop ik geöcihoret werd; niet naar den eenigen „onfeilbaren regel" van God6 Woord (Art. VII onzer Conlessie;, maar eenerizijds om een afwijking van een weC algemeen gangbare, maar noo't door onze Kerken bindend verklaarde Schrift- op va tting, en anderzijds om een ver meende afwijking van onze Belijdenis, doch op een punt, waarop zij zichzelve tegen spreekt. Doch formeel niet op Gereformeer de, doch Roomeche wijze. „Ik protesteer tegen de on waarheid en onrechtmatigheid der gronden: het ingaan tegen de H. Schr'iftenhet ontkennen, dat de kerk van God gewild ie. Terwijl de waarheid juist deze is, dat da gangbare voorstelling in onze kerken van de graphi- eche inspiratie zich in niets, noch op de Schrift, noch op de Belijdenis beroepen kan, en ik integendeel mij juist op beide, op Schrift en Belijdenis beroep, en daarmee ge heel oveieenkom; en met geheel mijn boek geheel van de Schrift uitga. Het doel van geheel mijn boek juist Gods Woord en Gods Kerk is. „Daarom, in naam van recht en waarheid, verzoek ik ten ernstigste en met den mee6ten aandrang, vóór nadere be spreking met de Commissie, met of zonder hoogleeraren, schorsing mijner Êchorsing. Terwijl Ik op geen enkel wezenlijk punt afwijk van de Gereformeer de leer, ben ik geschorst op grond van Art. 79 en 80 K.O. (om de grove zonde van vax- eche leer of ketterij), zonder dat ook maar met één woord gezegd wordt, welke valscho leer of Ketterij ik geleerd heb. „Middelerwijl hoop ik, waar nu ook door de Classis publiek een valsch getuigenis ge geven is aangaande mij en mijn boek, ook publiek de waarheid van mijn boek, die niet alleen een zaak der Geref., maar van alle kerken is, te verdedigen, voor deze waar heid te strijden en van haar te getuigen'. OEFENAARS Da. G, H. Kersten antwoordt in de „Saam- binder'' op een vraag naar toelating van oefe naars in de Geref. Gemeenten aldus, dat „in EEN OOSTERSCHE BRUILOFT De beide zoons van den Nizam van Haidarabad traden te Nice (Fr.) in het huwelijk met <le dochters van Khalif Abdul Medjid (zittende). Een zelfs joor Nice ongekende weelde werd daar tentoonge*—ehi\ Komt buigen wij ons biddend neer, In boetend schiddbelijden; Gods vaderhand legt op ons land De duisternis der tijden. Wij doolden van den Herder af; Wij kozen eigen wegen; Wij hadden voor ons leven geen Behoefte aan Zijn zegen; Wij waren wijs; wij waren rijk, V er zamelden ons schatten, Die, blinkend aan de buitenkant, Van binnen gif bevatten; Wij baanden ons een breede weg; Wij waren groot geworden; Wij plantten ons een paradijs Welks boomen snel verdorden Gods storm slaat door ons levensbosch, En kraakt de dorre takken Gods storm smakt krakend op de kust De lekgeslagen wrakken Wij zien het met een schreiend hart: Gods hand slaat diepe wonden; Belijd dan, biddend Nederland: Het is om onze zonden! Wij hebben dat Gij heilig zijt, Almachtig God, vergeten; Wij wilden van Uw goedheid slechts En van Uw gaven weten. O, zegen ons door Uwe straf, In deze bange dagen; Leer ons te roemen Uw bestel. Uw kruis gewillig dragen. Wij hebben Uwe liefde ons Met eigen hand ontnomen; Doe Gij Uw heerlijk Koninkrijk In vrede tot ons komen. LEO LENS. TABAKS-RECENSIE D.E. ECHTE FRIESCHE HEEREN-BAAL Vooral op 't eind van 't jaar worden een dagblad heel wat boeken en kalenders ter recensie toegezonden. Maar dat men je een half pond Echte Friesche Heeren-Baad „ter beoordeeling" toestuurt, is zelfs oo een dagblad-bureau, waar men heusch niet gauw vreemd op kijkt, zulk een aardige verrassing, dat je gelijk aan den goeden Sint en Zwarte Pint Die verrassing werd ons bereid door de bekende Douwe Egberts Tabaksfabrieken- Als Leo Lens zooiets overkomen was, zou er als hij tenminste een goede pijp tabak minde als schrijver dezes een vers komen, dat klinkt als eein klok. Maar of schoon we de dichterlijke gave missen, zoo valt 't ons nochtans gansch niet moei lijk, terwijl we „wolken van genot" uitbla zen, aan onize vreugde en voldoening uiting te geven. Om een boek goed te beoordeelen, moet je 't heelemaal uitlezen, maar Douwe Eg berts kun je reeds na de eerste pijp de meest gunstige recensie meegeven. Boven dien welke Hollandsdhe rook er maakt© nooit keninis met de tabak van deze fabrie ken. die reeds meer dan 175 jaar bestaan?. Er zijn bladen, die, net als op school, hun oordeel over boeken in een cijfer weerge ven. Als wij dit voorbeeld in onze tabaks recensie mogen volgen, dan geven wij met een even gerust als blijmoedig hart een 10 De tabak is bovendien verpakt in een imitatie oud-zilveren tabakstrommel met een goed geslagen reliefversiering. Dez© trommel zou een sieraad voor m'n lesse naar zijn alsm'n betere helft hem reeds niet had ingepalmd. De trommels met inhoud worden in den SL Nicolaas- en Kerstttijd verkrijgbaar ge steld tegen den prijs, welke men anders voor een half pond Douwe Egberts Echt© Friesche Heeren-Baai betaalt. De imit. Oud zilveren Trommel, waarin het half pond tabak is verpakt krijgt men dus gratis. Ongetwijfeld zullen in deze dagen de trommels met hun geurigen inhoud een. grooten aftrek vinden. Zij vormen een nut tig en wat er zelden mee samengaat een goedkoop geschenk. Voor een afbeelding van de tabnkstrom- mel verwijzen we naar de betreffende ad vertentie im ditt blad. Prof. Dr. M. J. VAN DER MEER. Te Bockeriheim (Frankfort a. d. Main) is Donderdag j.l., op 68-jarigen leeftijd, over leden Prof. Dr. M. J. van der Meer, directeur van het Holland-Instituut der Universiteit aldaar, welk Instituut door hem gesticht en tot een belangrijke inrichting van universitair onderwijs en studie gemaakt werd. l'rof. van der Meer werd, zoo meldt de „N. R. Ct.", in 1863 te Boven-Knijpe geboren. Hij studeerde aan Nederlandsche en Duitsche universiteiten in de Germaansche letteren. Hij had in Nederlandsch-Indië gedoceerd aan het Gymnasium te Batavia .Kort na de stienting van de Universiteit te Frankfort werd hij daaraan benoemd tot docent in het Neder land sch en in den oorlog tot hoogleeraar be vorderd. Prof. va.n der Meer ljet zich naturaliseeren en kwam in 1920 aan het hoofd te staan van het door zijn initiatief ontstane Holland- Instituut. Hy had veel geschreven over de Nederlandsche taal en letterkunde en was lid van verscheidene geleerde genootschappen. NED. HANDELSHOOGESCHOOL TE ROTTERDAM. Verschenen is het jaarboek 1530/31 der Ned. Vereeniging voor Hooger Handelsonderwijs (Ned. Handelshoogeschool) te Rotterdam, waarin men kan vinden alle officieele gege vens, die op genoemde inrichting betrekking hebben, verslagen, jaaroverzichten, enz., o.m. de rede 9 November bij de 18e herdenking van de stichting der school uitgesproken dooi den rector-magnificus, Prof. Dr. N. J. Polak, over „oude waarheden". RIJKSUNIVoRSITElT TE LEIDEN. D r s. P. S t e r k m a n, te Den Haag, toege laten als privaat-docent in de Wijsbegeerte aan de Leidsche Universiteit, zal zijn colleges aanvangen met het houden van een openbare les op Woensdag 2 December des nam. 4.15 uur in het klein audoritorium der Universiteit Leiden (1 Maart 1932 te openen School aan de Hooge Morschweg), Y. Tymstra, hoofd te Coevorden. Enschedé (2de School met den Bijbel) S. Tilsma te Oosterbeek. ONDERWIJZERSBENOEMINGEN Bodegraven Verhoef f-Rollmanschool, hoofd P. Maaskant), mej. M. van Schaik te Leerdam. Rotterdam (Dr. A. Kuyiperschool, hoofd G. J. F. Grashoff), B. van Zijderveld te Ter- winselen. Voor de afdeeling L.O. Den Haag (Van der Takschool, Sumatra- straat 215, hoofd J. Drop), J. Schultheiss, thans hoofd te Hooge Zwaluwe. IM onster (hoofd E. Keizer), mej. N. Wit- mans te Scheveningen. Oosterbeek (U.L.O., hoofd J. W. Open dorp), voor tijdelyk, R. Abma, aldaar. Sassenheim (De Visserschool, hoofd P. J. Vercouteren), H. Burggraaff te Leiderdorp. R ij k-H aarlemmer meer, voor tijdelijk mej. E. J. T. Homburg te Bloemendaal. NIEUWE CHR. SCHOLEN. Te G e n d t (bij Nijmegen) werdt 1 April a.s. een Ned. Herv. School geopend. Te Grevenbicht (L.) zal spoedig een School voor Chr. Volksonderwijs worden geopend. ONDERWIJZERSVERGADERINGEN Uit Apeld oorn meldt men ons: Vrijdag 27 November j.l. was het 25 jaar geleden, dat eenige onderwijzers aan Chr. Scho len te Apeldoorn en omgeving zich in de zaal van „Patrimonium" vereenigden om een afdee ling op te richten van de Vereen, van Chr. Onderwijzers en onderwijzeressen in Nederland. Dit feit nu werd gisteren door de afdeeling op feestelijke wijze herdacht. De nu reeds 82-jarige heer A. Evers, oud- hoofd eener Chr. Schoei te Apeldoorn en eerste is deze fraaie Imit. Oud-zilveren Tabakstrommel gratis beschikbaar! U ontvangt haar bij aanltoop van een hall-pond D-E Echte Friesche Heeren-Baai vanal 65 ct. per Yi pond. Vraag nog heden Uw Winkelier een hall-pond DE Echte Friesche Heeren-Baai in deze Iraaie trommel f ECHTE FRIESCHE 20-50 a PER ONS verschaft U ivclkm van genot. UITBREIDING ..VREDERUST" J. C. WIRTZ CZN MORGEN 75 JAAR ROFFEL-RIJMEN. BEDE- EN BOETEDAG Het nieuwe hoofdgebouw der inrichting voor zenuw- en zielszieken Vrederustte Bergen op Zoom, dat binnen enkele dagen in gebruik zal worden genomen. De uitvoe ring geschiedde door den heer M. Scheffelaar onder architectuur van den heer Boeienga te Amsterdam KERKELIJKE PERS Het weekblad „Woord en Geest" verkreeg in IMr. Dr. A. van Deth een nieuw redactie lid, tevenö als secretaris optredend. Tot den staf van medewerkers zijn toegetreden de hee- ren: Mr. Dr. I. N. Tb. Diepenhorst, W. F. Douwes, H. A. van der Hoven van Genderen, Ir. C. G. Meeder, Ds. G. Ubbink, Dr. G. J. de Vries en H. Wechgelaar. BART EN KEES De „Saambinder", het orgaan der Geref. Gemeenten, deelt thans mee, dat de samen spraken tusschen Bart en Kees, die door Ds. G. van Reenen geschreven werden, toch weer als voorheen verschijnen zullen, wijl een gerezen misverstand opgelost is. EVANGELISATIE A u t o-z ending. Door de Vereeniging voor Evangelisatie „de Auto-Zending in Nederland" (voorzitter Ds. IJ. van der Zee; evangelist D. Schotvanger, Adm. de Ruyterweg 32, Amster- dam-W.) werden in de maanden October en November 29 lichtbeeldenavonden georgani seerd. Sommige alleen voor volwassenen, doch de meeste avonden ging er een kindersartien- komst aan vooraf. Begonnen werd in België. Hier werd gearbeid te Mechelen, Antwerpen, Berchem (2 samenkomsten), Brussel, Dender- land, Brugge (3 avonden) en Gent. Overal veel volk. In Brugge stonden vele menschen voor de deur en trachtten zoo nog iets te hooren. In Nederland waren het de plaatsen Hoek van Holland, Hoorn, Wieringen (Herv. Kapel), Oss, Eindhoven, Maastricht, Terwinselen, Heer len, Castricum (2 avonden), Scheveningen, Hattem, Aalten, Enter, iBorne, Elburg, den ,Oever (gebouw Zuiderzeearbeiders), Zwarte- meer en Coevorden. De kindersamenkomsten slaagden in alle plaatsen goed. In de Bethelkerk te Schevenin gen waren 1500 kinderen, terwijl er nog 600 teleurgesteld huiswaarts moesten keeren. Ook over de samenkomsten' met volwassenen valt niet te klagen. Menigmaal was kerk of zaal geheel gevuld. Voor de volgende maanden staan o.a. op het programma: Geldermalsen, Culemborg, Castri cum, Velsen, Uithoorn. Antwerpen, Willem stad, Sloterweg en den Oever. ZENDINGSWEEK 1931 Schoolnieuws. De in ruimen kring zoo goed bekende heer J C. Wirtz Czn. te Oegstgaest, hoopt morgen zijn 75sten verjaardag te vieren. De heer Wirtz is een geboren Rotterdam mer en bleef tot zijn 22ste jaar in de Maas stad wonen en werken. Hij bezocht er de Chr. School in de Hove niersstraat (hoofd de heer Middelhoven, la ter de heer W. van Geest) en werd op den leeftijd van elf jaren, 2 maanden en 23 da gen kweekeling op de Chr. School, Baan 8 aldaar, die destijds onder hetzelfde Bestuur stond. Later werd hij als kweekeling over geplaatst naar de Hoveniersstraat en van af zijn 14de jaar deed hij dienst als hulponder wijzer. Als de klas wat groot was. b.v. 80 leerlingen, kreeg hij een jongeren kweeke ling tot hulp. In 1874 (1 November) werd de heer Wirtz secondant aan het Instituut-Bentveld in den Oppert, later in de 1ste Lombardstraat, en hier bleef hij, toen hij in April 1875 de akte als hulponderwijzer kreeg uit handen van den Inspecteur M. P. LiQxlo (,de oude heer Smits"). Als onderwijzer diende de heer Wirtz daarna achtereenvolgens de Scholen Baan No. 8 te Rotterdam (nu de Dr. A. Kuyper- school), het Instituut-Hasselman te Emmik- voorzitter der afdeeling, was expresselyk voor deze gelegenheid van elders overgekomen om met de jongere collega's het jubileum der af deeling te vieren. Een rijk voorzien propramma was voor deze gelegenheid samengesteld. Behalve muziek en zang was er een weergave van een gedeelte uit de „Camera Obscura" en wel de aankomst van Hildebrand by de familie Stastok, bene vens „Het diakenhuismannetje". In beeld en lied werden vertoond episoden uit het Vereenigingsleven, en „onze Scholen". Een blik werd geslagen in het verleden, de geschiedenis van de afdeeling behelzende, ter wijl tusschen verschillende nummers door onder scheiden personen, o.a. ook door den gryzen oud-voorzitter, toespraken werden gehouden. WINKELWEEK TE DELFT Ter gelegenheid van de winkelweek te Delft worden 's avonds verschillende gebouwen verlicht. Een foto van de verlichte Oostpoort. hoven (gem. Almkerk), Klundert, Amster dam en als hoofd die te Goes en Bedum Op 1 April 1902 werd hij schoolopziener in het arrondissement Slochteren en 1 Augus tus 1905 schoolopziener in het district Win schoten. Deze titel werd op 1 Januari 1921 veranderd in dien van Inspecteur in de in spectie Winschoten. Tegelijk moest hij toen wegens het berei ken van den 65-jarigen leeftijd den actieven dienst verlaten, bij welke gelegenheid hij werd benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. Hij vestigde zich te Oegst- geest, waar onder zijn leiding de instituee- ring der Geref. Kerk tot stand kwam. Hij was een tijdlang voorzitter van de ouderlin genconferentie in de classis Le.iden. In het district Leiden richtte hij het Geref. School verband op, waarvan hij tot voorzitter werd gekozen. Op allerlei wijze heeft hij, gelijk uit bo venstaande kan blijken, het. onderwijs ge diend. We kunnen hieraan nog toevoegen, -daii hij in Bedum directeur was der nor maallessen en de kweekschool met den Bijbel te Gi'onihgen werd mede door hem opgericht Driemaal is hij hoofdbestuurslid geweest van de Vereeniging van Chr. onderwijzers; hij was zoowel voorzitter als secretaris Vanwege het Geref. Schoolverband heeft hij thans nog zitting in den Schoolraad. Ook heèft de comissie van beroep meermalen van zijn levenswijsheid geprofiteerd. Ook op politiek terrein was hij een gezie ne figuur. In 1901 werd hij gecandideerd voor de Tweede Kamer en van 1901 tot 1905 was hij voorzitter van het prov. comité der A.-R. Partij in Groningen en lid van het Centraal Comité. Vooral is hij bekend als publicist. Reeds tijdens zijn verblijf in Goes, van 18831890, schreef hij veel politieke artikelen. Hij was een der mede-oprichters van het dagblad „De Zeeuw" en was van 1901 tot 1905 hoofd redacteur van de Nw. Prov. Gron. Crt. Ver der schreef hij verschillende boekjes voor „Filippus" en talrijke opvoedkundige ge schriften. Nog steeds verschijnen puhlica ties en tijdschriftartikelen van zijn hand, in verschillende dagbladen en periodieken. O.m. is hij medewerker van „De Rotterdam mer", waarin hij verschillende artikelen schreef, die de aandacht trokken. De heer Wirtz, nog steeds actief, mag op een zeer werkzaam leven terugzien. Uit alle oorden des lands en uit allerlei kringen zullen ongetwijfeld de blijken van meeleven met deze gedenkdag hem toekomer ,,Voor di \WCjong Tn oud proefd bij. Hoest,

Nieuwe Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5