Herfstcampagne 1931 32 üteutoe Hetbödje Courant NIEUWE LEIDSCHE COURANT DINSDAG 24 NOVEMBER 193i TWEEDE BLAD PAG. 6 HAARLEStffiKtERSTFS. 130-13S VOOR ST. NICOLAAS ZIJN DE PARFUMERIE- EN LUXE-AFDEELINGEN EXTRA VOORZIEN! Luxe fantasie doozen met FIJNE TOILETZEEP gevuld 1.50; 1.0.50; 0.25 Luxe verpakte EAU DE COLOGNE 1.75; 1.25; 0.75; 0.60 TOILET of KAPDOOZEN met fraaie inhoud van zeer goede kwaliteit 4.75; 2.75; 1.75; 1.20 MANICURE-DOOZEN in uitgebreide sorteering 4.50; 3.—; 2.—; 0.95 FOTO- en BRIEFKAART-ALBUMS 3.—; 2.—; 1.—; 0.50 ACTENTASSCHEN 3.75; 3.—; 2.50- 1.85 KINDERTASCHJES 1.50; 1.—; 0.75; 0.50 DAMESTASSCHEN bijzondere mooie sorteering van 1.25 tot 15.— KINDERTOMPOUSES met haak of knip 2.50; 1.95; 1.45 DAMESTOMPOUSES met moderne haak speciale reel. 1.75 DAI/IESTOMPOUSES met zeer aparte haken en moderne zijde overtrek 6.75 5.75 4.25 STADSNIEUWS GEMEENTERAAD De Raad dezer gemeente zal vergaderen op Maandag 30 November 1931, des namid dags te twee uur, in het gebouw „Tot nut van 't Algemeen", Steenschuur 21. De vergadering zal, zoo noodig-, des avonds worden voortgezet Te behandelen onderwerpen: Praeadvies op het verzoek van J. J. Val- lentgoed, om ontslag als 'lid van de Gemeen telijke Commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon. Benoeming van een lid van de Gemeente lijke Commissie voor Maatschappelijk Hulp betoon. Benoeming van een Regent van het Geref. Minne- of Arme Mannen- en Vrouwenhuis. Benoeming van een lid der Commissie voor de Bewaarscholen. Benoeming van een lid der Plaatselijke Schoolcommissie (vac. Prof. Dr. N. J. Krom) Benoeming van vijf leden der Plaatselijke Schoolcommissie (periodieke aftreding). Benoeming van een leeraar in het He- breeuwsch aan het Gymnasium, voor den vorderen duur van den cursus 19311932. Benoeming van een frübel-onderwijzeros aan de school verbonden aan het gesticht „Voorgeest". Voorstel tot overplaatsing van Mej. M. Th. J. Reuser, van do school Haverstraat B naar de school Zuidsingel B. Voorstel tot wijziging van het besluit be- treffenden de benoeming van Ir. A. A. La- gaay tot tijdelijk leeraar in de wiskunde aan het Gymnasium. Praeadvies óp het verzoek van G. Marijt, om eervol ontslag als onderwijzer aan de school Medusastraat A. Staat van af- en overschrijving on de be- grooting voor 1930 van het Grondbedrijf. Balans en vcrides- en winstrekening, dienst 1930, van het Grondbedrijf. Suppletoire begrooting, dienst 1930, van de gestichten „Endegeest-Voorgeest-Rhijn- Balans en verlies- en winstrekening, dienst 1930, van de gestichten „Endeg&est- Voorgeest-Rhijngpest". Suppletoire begrooting, dienst 1930, het Openbaar Slachthuis. Balans en verlies- en winstrekening, dienst 1930, van het Openbaar Slachthuis. Balans en verlies- en winstrekening, dienst 1930, van den Keuringsdienst van Waren voor het district Leiden. Balansen en verlies- en winstrekeningen, dienst 1930, van de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit. Balans en verlies- en winstrekening, dienst 1930, van de Gemeentelijke Bank van Leen in g. Balansen en verlies- en winstrekeningen, dienst 1930, van den Gemeentelijken Reini- gings- en Ontsimettingsdienst. Rekening, dienst 1930, van het Gemeente lijk Waschbureau. Rekening, dienst 1930, van de Stedelijke Werkinrichting. Rekening, dienst 1930, van het Gemeente lijke Commissie voor Maatschappelijk Hulp betoon Balans en Verlies- en Winstrekening, dienst 1930, van de Vereen, tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen. Rekening, dienst 1930, van de Gezond heidscommissie. Begrooting, dienst 1932, van het H. G. of Ai-me Wees- en Kinderhuis. Rekening, dienst 1930, van het Leidsch Mniekcorps. Rekening van de ontvangsten en uitga ven der gemeente over het jaar 1930, met inbegrip van die der Haarlemmertrekvaart. Voorstel tot verhuring van het bovenhuis aan de 3 Octoberstraat No. 27a. aan W. Noppe. Voorstel: a. in zake de ontbinding van de met Hogewoning aangegane huur van een strook grond aan den Apothekersdijk; b. tot verhuring van de suh a bedoelde strook grond aan S. P. J. de Groot. Voorstel tot verhuring van verschillende perceeóen wei en tep'land. Voorstel tot overneming in eigendom en onderhoud bij de gemeente van een twee tal strookjes grond. resp. aan den Lagen Morschweg, Sectie P. No. 1646 ged. en aan den Hoogen Rijndijk, Sectie M No. 4149 ged. Voorstel: a. om te verklaren, dat de verbindings straat tusschen de Julianastraat en de Anna Paulownastraat niet meer voor den open baren dienst is bestemd; b. inzake het aangaan van een overeen komst van ruiling betreffende de perceelen Sect:.3 K. Nis 3909 ged. en 3677 ged. en het perceel Sectie K No. 3257 ged.; c. tot beschikbaarsteling van gelden voor de verlegging van de sub a bedeelde ver bindingstraat. Praeadvies op heit verzoek van A. G. Gij- zenij e.a., om verbetering te brengen in den toestand van de bestrating van de Waard- gracht. Verordening tot wijziging van de veror dening van 2 Augustus 1920 (Gemeente blad No. 35), laatstelijk gewijzigd bij de verordening van 1 December 1930 (Gemeen teblad No. 21). betreffende het verleenen van een bijslag ojp die pensioenen aan ge- meente-amibtenairen en hun weduwen en weezen toegekend, krachtens de verorde ning regelende het verleenen van pensioen en wachtgeld aan gemeente-ambtenaren en de verordening, regelend'e het verleenen van pensioen aan weduwen en kinderen van gemeente-ambtenaren, zooals deze lui den nè dte wijziging van 26 Maart 1914. Voorstel in zake het vestigen van een erfdienstbaarheid van voetpad naar- en van d'e te verlengen Borneostraat, ten las te van het aan de gemeente toebehooren- de perceel Secti.e N No. 815 en ten nutte van het aan de Geref. Schoolvereen. toe- ibehoorende perceel Sectie N No. 813. Praeadvies op het verzoek van de Geref. Schoolvereenöging, om beschikbaarstelling van een bedrag van f 1500 ten behoeve van de aanschaffing van leermiddelen voor de school voor U. L. O. aan de HooglandSche Kerkgracht No. 20a. VftT-^tp! d° aan de V'-w^""'' vo-r Sch olk nderkleeding en Schoolkindervoe 1 tiling voor T031 toegekende öimsiuie met f 3500 te verhoogen en tot vaststelling van den desbeireffnnden begrootingsstaat. Voorstel tot het sluiten van een verzeke ring tegen fraude, diefstal, roof, enz., ter zake geld en waardepapieren. Praeïdvies op het verzoek van de Staat kundig Gereformeerde Partij, afd. Leiden, om het vonten met onchristelijke lectuur op Zondag bij verordening te veaibieden. Voors'.el tot het doen i-ooien en verkoo- pen van boomen. Voorstel tot beschikbaarstelling van gel dein ten 'behoeve van de verbouwing van 't Stedelijk Museum „De Lakenhal". Praeadvies op het voorstel van dien heer Verweij, inriake het weekloon van een 4-tal suppoosten bij het Stedelijk Museum ,J)e La kenhal". Praeadvies op het verzoek van den Ned. Bond van Hotel-, Café- en Restaurant!)oudere in het Verlofbedrijf „Hocares", om bij de vastsiieüiling van de Personeele Belasting voor het jaar 1932 die grondslag biljarten te doen vervallen. Voorsiiel tot beschikbaarstelling van gel- diem: a. ten behoeve van den bouw van het zuidelijk rioolgemaal der centrale riolce- ring op het terrein tussohesn de Geere- gracht en het Plantsoen; b. ten behoeve van de verbeitering van de verbinding tussohen Geeregraoht en de Jan van Houtbrug. Verordening houdende wijziging van de verordiening op 18 Dec. 1913 (Gem.blad No. 433) op den aanleg va,n straten en wegen. Vaststelling van de Regeling van de uit oefening van het stemrecht en andere rech ten verbonden aan de aandeel en in de Leidsohe Duinwaiteraraatschappij der ge meente. Verordening op de heffing van een belas ting onder den naam Si raatbei ast i ng. Verordening regelende de invordening van de Straiatbelasting te Leiden. ,^i Dit jacsr geen catarrh I V wanneer U 7iK.Rr,l.t GEMEENTEZAKEN Gered. School Driftstraat Ten behoeve van het verkrijgen van uitgang van haar school aan de Driftstraat naar de openbare straat (de te verlengen Borneostraat), heeft de Vereeniging tot op richting en instandhouding, van scholen voor lager en meer uitgebreid lager onder wijs op Gereformeerden grondslag, te Lei den, de medewerking van B. en W. ingeroe pen voor het vestigen van 'een erfdienst baarheid van voetpad ten nutte van haar perceel sectie N, No. 813, en ten laste van een gedeelte van het perceel sectie N, No S15, groot plm. 23 M2., in eigendom toebo- hoorend© aan de gemeente. Tegen het verleenen van dit voetpad be staat noch bij de Commissie van Fabricage, noch bij ,B. en W. bezwaar, mits als vergoe ding daarvoor aan de gemeente wordt be taald een bedrag van 100— in eens of een bedrag van 5— per jaar. De Vereeniging geeft de voorkeur aan de betaling van een jaarlijksche vergoeding en gaat accoord met de verder aan de vestiging van die erfdiensl baarheid te verbinden voorwaarden. B. en W. stellen voor de overeenkomst aan te gaan. Subsidie. Door het bestuur van de Vereeniging voor Schoolkinderkleedang en Schoolkindervoe- ding is een verzoek ingediend om het over het loopende jaar aan die vereeniging toe gekend subsidie als nog met 3500. te verhoogen. Uit de bij het adres gevoegde memorie van toelichting blijkt, dat het hoogere sub sidie voornamelijk wordt gevraagd in ver band met het groot aantal kinderen, dat van de schoolvoeding gebruik maakt en voor schoolkleeding in aanmerking komt Naar de meening van B. en W. dient dit verzoek te worden ingewilligd, zoodat zij een desbetreffend voorstel bij den Raad in dienen. Venten op Zondag I nde Raadsvergadering van 30 Maart 1931 werd een adres van het bestuur der Staatkundig Gereformeerde Partij, afd. Lei den, gesteld in handen van B. en W. om praeadvies. B. en W. merken dienaangaande het volgende op. Het des Zondags op den openbaren weg ten verkoop aanbieden van onchristelijke lectuur, hetgeen adressant door Uwe Verga dering bijzonderlijk verboden zou willen zien, valt reeds onder het voorschrift van artikel 2 der wet van 1 Maart 1815 (S. 21). houdende voorschriften ter viering der da gen aan den openbaren Christeiijken gods dienst toegewijd, terwijl aan de handhaving van dit artikel ten opzichte van colporteurs van gedrukte stukken, behoorlijk de hand wordt gehouden. Derhalve bestaat daar gelaten, dat Uwe vergadering op grond van artikel 193 d:er Gemeentewet niet bevoegd is een voorschrift, als door adressant bedoeld, in het leven te roepen ook aan zoodanig 'oorschrift geen behoefte. Wij geven Uwe vergadering mitsdien in overweging afwijzend op het adres te be schikken. Verbouwing van do Lakenhal De Comipissie voor het Stedelijk Museum „de Lakenhal" heeft B. en W. een voorstel gedaan tot verbouwing van dit museum. De commissie acht het wenschelijk over te gaan tot het weder in gebruik stellen van den vroegeren ingang van het museum aan den Ouden Singel, alsmede tot restauratie van de historische zaal. Wat het eerste be treft merkt de commissie op, dat die tegen woordige ingang met zijn vestibule een groote ruimte in beslag neemt, welke, mede wegens het daar gunstige licht, zeer goed voor de opsteling van voorwerpen zou kun nen worden gebruikt. Bovendien acht zij den bestaand en ingang aan de Lange. Schei straat door zijn ligging aan een onaanzien lijke zijstraat ongunstig met het oog op het bezoek aan het museum. De voor een en ander noodige verbouwing zou omvatten: het vernieuwen van de ge heel versleten klinkerbestrating van het voorplein overeenkomstig den vroegeren toe stand, het wegbreken van een binnenmuur de vestibule en van de bestaande trap ir de historische zaal, het maken van een garderobe en een conciergekamer aan de oost- en westzijde van de vestibule, het con- slrueeren van een trappenhuis in een ge deelte van de binnenplaats achter de ves tibule. en ten slotte het weder brengen van de historische zaal in zuiver zeventiende- eeuwsche stijl. Ook naar de meening van B. en W., even als van de Commissie van Fabricage, zal deze verbouwing een verbetering van het museum beteekenen, zoo-dat zij zich met de uitvoering op zich zelf wel kunnen ver ven? gen. De kusten, aan een en ander veilionden, worden geraamd op pl.m. 14.000.Aan gezien de commissie nader heeft medege deeld, dat de helft daarvan uit de ter harer beschikking staande middelen kan worden gevonden, zal nog slechts een bedrag van pijn. 7000.noodig zijn, welk bedrag door geldleening kan worden verkregen. B. en W. meenen, dat onder deze omstan digheden tot de gewenschte verbouwing kan wórden medegewerkt, weshalve zij, met ver wijzing overigens naar de in de Leeskamer neergelegde stukken en in overeenstemming met de Commissie van Fabricage, den Raad in overweging geven de gelden voor de bouwing beschikbaar te stellen. Een loonkwestie Bij de behandeling van de begrooting voor 1931 werd om praeadvies in handen van B. en W. gesteld het volgend voorstel van den heer Verweij: „Ondergeteelcende stelt voor volgnummer 506 der uitgaven van de begrooting voor den dienst van het jaar 1931 te verhoogen met 1565.— .teneinde het weekloon der 4 suppoosten van het Stedelijk Museum „De Lakenhal" te verhoogen en nader vast te stellen overeenkomstig het minimum-i loon door de gemeente aan ongeschoolde werklieden betaald". Over dit voorstel hebben B. en W. het ad vies ingewonnen van de Commissie voor het Stedelijk Museum „De Lakenhal". Blijkens haar in de Leeskamer ter visie liggend rapport van 24 September 1931 waar schuwt de Commissie tegen het in genoemd voorstel uitgedrukt pogen om de positie van de bewakers te regelen op den grond slag van het minimum-uurloon, door de ge meente aan ongeschoolde arbeiders betaald aangezien beide categorieën naar haar mee ning niet voor vergelijking vatbaar zijn. In het onderhavige geval heeft men toch niet te doen met personen, die gedurende den geheelcn werktijd meer of minder zwa- ren of inspannenden arbeid hebben te ver richten en ook niet met personen, wien hel aan andere inkomsten ontbreekt. De vier bewakers verrichten slechts gedu rende een uur in den morgen lichten arbeid, bestaande in schoonmaakwerk (afstoffen vi trines, enz.) en het dweilen van vloeren, terwijl zij verder slechts controle op het be zoekend publiek onder toezicht van een de1 hoofdbewakers behoeven uit te oefenen. Het aantal werkuren bedraagt, met aftrek van een schaftuur, gedurende hetwelk de bewakers zich niet buiten het Museum mo gen begeven. 36 uur per week. Bij zeer druk bezoek wordt het schaftuur soms ingekort. Verder moet in elke 4 maan den op Zondagmiddagen 28 uren (8 Zonda gen van 3y% uur) dienst worden gedaan; neemt men nu het schaftuur, hoe zelden dit ook wordt bekort, mede in aanmerking dan komt men op een gemiddelden arbeids duur per week van 43.6 uur. Laat men het schaftuur buiten beschouwing de Com missie overweegt om het schaftuur voortaan geheel ter vrije beschikking van de bewa kers te geven dan is de gemiddelde ar beidsduur 37.6 per week. Een loon van 16.— per week voor de door de bewakers bewezen diensten kan naar het oordeel van de Commissie voldoen de worden geacht. Het is te beo-rijpen, dat met het oog op den aard van het werk, de bewakers meest al onder gepensionneerden en dergelijke over neveninkomsten beschikkende perso nen worden gezocht. Ook het Rijk doet dit Het betreft hier betrekkingen, die zooals B en W. meermalen verklaarden, in het bij zonder aangewezen zijn, om door dergelijke personen te worden hekleed, vermits zij niel de werkkracht van den vollen mensch vor deren en de indienstneming van een vol slagen kracht geen zin zou hebben of te kostbaar zou zijn. Dit zou toch al te zeer in strijd zijn met een 'economisch beheer. Intusschen is de Commissie met het oog op de omstandigheid, dat de neveninkom sten van de bedoelde vier bewakers in den laatsten tijd zijn verminderd niet dus op grond van een andere waardeering van den door hen verrichten arbeid, bereid het loon te verhoogen met 2.per week. Is de Commissie wel ingelicht, dan zal het bewa kingspersoneel, dat naast de vaste deskun dige suppoosten door het Rijk in dienst wordt genomen, voortaan op arbeidscontract worden aangesteld tegen een loon van nog geen 18.— per week. Ook B. en W. vinden een loonsverhooging tot 18.per week voldoende en achten der halve met de Commissie geen aanleiding aanwezig, om het loon te bepalen overeen komstig het minimum uurloon van onge schoolden. B. en W. geven den Raad mitsdien in overweging: Ten behoeve van een verhooging van het weekloon van de vier suppoosten op arbeids overeenkomst bij het Stedelijk Museum „De Lakenhal" ingaande 1 November 1931, vast te stellen den begrootingsstaat model E, dienst 1931, groot 72.— en het voorstel van de heer Verwey niet aan te nemen. VAN HET STADHUIS HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan W. Z. van der Meij en rechtverkrijgenden tot het op richten van een broodbakkerij in het per ceel Houtstraat No. 1 Sectie G. No. 1452. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 24 November 1931. GEEN SPREEKUUR. De Wethouder van Onderwijs, Mr. Tepe, is verhinidlerd morgen spreekuur te houden. K. VAN K. RIJNLAND HANDELSREGISTER Nieuwe inschrijving. 23 Nov. Hamon, Wijziging, 23 Nov. „Draagt Elkanders Las ten", ondersteuning verleenen aan leden bij bijz. geneesk. hulp, Rijnsburg, Rapenburg 1 Uittr. Voorzitter: A. Altena, Rijnsburg. Nieu we voorzitter: Ph. Peter, Rijnsburg. H. J. Labree, kuiperij, kistenmakerij, L-Men, Koppenhinltsteeg 6—8—10. Overle den eigenaar: H. J. Labree, Leiden, d.d-. 17 November 193L MIJ. DER NED. LETTERKUNDE. De Maatschappij der Ned. Letterkunde houdt Vrijdagavond 4 December haar ge wone maaindelijksohe vergadering in heit Nutegebcuw alhier. Als spreker zal optre den Dr. W. E. van Wijk te Rotterdam met het onderwerp: „Het loekendiicht die Massa Compotii", van Alexander Dolenses. AANBESTEDING. Hedenmorgen is door den directeur van Gemeentewerken namens B. en W. aanbe steed het verbouwen van het Schoolgebouw van de Centrale School voor het zevende en achtste leerjaar aan de Oude Vest (Cap- ciliastraat). Ingeschreven was als volgt: J. Warnaar, Leiden f 59000; Dubbeldam en Holswilder, Scheveningen f 57860; A. Harte- veld f 55914; Kuypers en Kloppers, Ketho.l f 51800; Gebr. A. en J. den Ouden, Alphen f 51300; v. d. Wal en Kloppenburg, Amster dam f 49000; Oudshoorn en Zn., Leiden f 48700; Kloots, Leiden f 47989; Barth, Lei den f 47973; Gesman en Zoetemeyer, Alphen f 47890; N.V. Ingenieursbureau voor Bouw materialen, Den Haag f 46889; Hilcvoort, Lei den f 46500; Langeveld, Leiden f 45993; Mar- celis en Heemskerk, Leiden f 45846; Jansen en Moens, Haarlem f 44500; van Duyn en Vink, Noordwijk f 43900; de Labes en Meyers Oegstgeest f 43700; v. d. Velde en de Jong f 43600; L. v. d. Hoek, Brielle f 43000; M. Kool, Warmond f 42900; Gebrs. J. en P. van Wijk, Alphen f 40075; C. M. Deerenberg f 39983; Timmres, Leiden f 3S800; Vergunst f 37300; G. Ransdorp, Haarlemmermeer f 36779. EvenaJs vorige jaren wordt dezer dagen in de gestichten „Endegeest" en „Voor geest" te Oegstgeest weer een tentoonstel ling gehouden van artikelen, gemaakt dooi de patiënten diier gestichten. Hedenmiddag, precies 2 urn-, verzamelden zich vele leden van het personeel, patien ten en belangstellenden, in het gymnastiek lokaal, waar de gemaakte voorwerpen op smaakvolle wijze zijn uitgestald. De genees heer-directeur opende de tentoonstelling met een korte toespraak om er zijn vreug de over uit te spreken, dat er ook dat jaar weer ijverig door de patiienten gewerkt is onder de bekwame leiding van het onder wijzend en verplegend personeel, dat telkens iets nieuws verzint en aldus de animo er in houdt. De jongens van „Voorgeest" hebben veel timmer- en houtsnijwerk gemaakt, zoowel eenvoudige gebruiksvoorwerpen als kinder speelgoed; voorts karton- en rietwerk. De meisjes van „Voorgeest" exposeeren allerlei fraajie en nuttige handwerken, ge- weefde kleedjes, kussens enz. De vrouwen van „Endegeest" kwamen met een collectie raffia- en pitrietwerk en mooie naai- en borduurwerken, o.a. baby- Alle voorwerpen, waaronder vele fraaie, worden tegen matige prijzen ver kocht. Het batig saldo wordt gebruikt het arrangieeren van feestjes en uitvoerin gen. De toegang is vrij, zonder eenige ver plichting tot koopen, een ieder ga er dus eens een kijkje nemen. De tentoonstelling is nog geopend Woens- BENOEMING. De technische ambtenaar 1ste klasse in tijdelijken dienst bij Gemeentewerken alhier T. J. Conradi, is met ingang van 1 Januari a.s. benoemd tot districtsopzichter bij den Provincialen Waterstaat, ter standplaats Dokkum. Burgemeester en Wethouders hadden den heer Conradi eveneens met ingang van 1 Januari a.s. een vaste aanstelling verleend. UIT EEN AUTO GESPRONGEN D ior vrees gedreven. Op den Leidschenstraatweg naby de Haag- sche Schouw onder Oegstgeest, is gi;ï'.eravond de 36-jarige mej. C. de R., die met de eigena resse de 54-jarige mevr. J. M. H., wonende in den Haag, in een auto zat, bestuurd door W. v. d. N. v. G., daaruit gesprongen by een vaart van ongeveer 30 K.M. Met ernstige ver wondingen en een hersenschudding is ze op genomen en naar het Acad. Ziekenhuis ge bracht. Men vermoedt, dat de dame vreesde, dat de chauffeur ingeslapen was of op een of andere wijze de macht over zijn stuur kwyt as geraakt en dat deze vrees de oorzaak was it ze de auto verlaten heeft. KERKCONCERT HENNIE SCHOUTEN Hennie Schouten geeft Donderdag 26 No vember a.s. des avonds te 8% uur een concert in de Luthersche kerk. Het programma o^t werken van Buxtehude. Pachelbel, Bach, Brahms, Guilmant en Vierne. VOORDRACHT. Ter benoeming tot leeraar in het He- hreeuwsch aan het Stedelijk Gymnasium worden aanbevolen mej. Dr. C. E. te Ljn- tum, assistente voor het H-ebreeuwsch aam de Universiteit alhier, en Dr. W. D. van Wijngaarden, conservator aan het Rijks Mu9eum voor Oudheden, alhier, wonende te Voorschoten. -I;. DE LAKENHAL. De commissie van het Stedelijk Museum De Lakenhal aoht het wenschelijk, den vroegeren ingang van het Museum aan den Ouden Singel weer in gebruik te nemen, alsmede tot restauratie van de_, historische zaal over te gaan, alsmede tot verschillen de daarmede samenhangende veranderin gen. B. en W. stellen den gemeenteraad voor met het oog hiorop f 14.000 beschik baar te stellen. WINKELSLUITING ST. NICOLAASDRUKTE Vanaf 25 November tot en met 8 Decem ber a.s. (behalve de Zondagen, 29 Novem ber en 6 December )inogen de winkels ge opend blijven tot des avonds 11 uur. Het winkelpersoneel (van 18 jaar o'i ouder) mag vanaf 25 November tot en met 5 December a.s. (let wel 5 Dec. a.s.) f/e- durende die periode 11 uur ner dag en 62 ren per week arbeid verrichten. Naast de arbeidslijst moet een geschrift hangen, waarop de werk- en rusttijden tan het personeel rijn aangegeven. VAN WIE? Bij de politie is een heerenrijwiel te be- EEN BELANGRIJK GESCHENK Prof. E. Dubois heeft aan het Rijk ten geschenke aangeboden om te worden toege voegd aan de verzameling van Indische fossielen (collectie-Dubois) alhier, welker directeur hij is. een ongeveer 30 jaar ge leden door hem, als reconstructie naar de beschikbare overblijfselen en den toenmali- gen stand der wetenschappelijke beschou wing vervaardigd model van den voor- historischen rechtopgaanden aapmensch (phitecantropos ereclus). Het levensgroote beeld is geplaatst in de groote museumzaal van de collectie-Dubois, welke zich bevindt in het niet voor het publiek toegankelijke gedeelte van het oude Boerhaave-iaboratoriuin. BINNENBRAND Gisteravond even voor elven is door tot dusverre onbekende oorzaak brand ontstaan in het perceel Hoogewocrd 72. waarin ge vestigd is de winkel in fijne vleeschwaren van den heer L. D. De brand is ontstaan in een beneden- tusschenkamer, die vrijwel geheel uitbrand de evenals de daarboven loopende houten De politie bestreed het vuur het eerste, doch kon het blusschingswerk spoedig overdragen aan de brandweer, die met 2 slangen op de motorspuit den brand spoe dig meester was. De niet zeer groote schade wordt door verzekering gedekt. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Theodorus Casper z v P C C de Goede en I M TiJssen Frans Theodoor z v H Mleremet en M H A Zilverentant Maria Petronella Ruurtje d v H Helvenstein en M Rijsbermen Bartholomeus z v J Ouwerkork Brumelen en G Kop Johannes Bernardus Wil helmus z v W J A Sejjsener en M W Bartel» Franciacus z v C J van Dinteren en J G vnn de Geljn Apolonia Maria d v J P Ouwerkerlc en M E Kerstens Thomas Cornelia d v A J Stuivenberg en W van der Waals Antonie Jonpebreur vrouw. 50 J. M J Th van dar Jamt jd 5 dmn J D Blom onmeh man 72 j. C M Verdam—van Strien vr 27 j. P Rljs- dam—Spierenburg wede 77 J. E Dreef—Nag AGENDA Dinsdag 24 November. Sti 7.45 uur. Uitvoering „JaJin". Dinsdag 24. Woensdag 25 en Donderdag 26 November van 2—5 uur. Tentoonstelling met verkoo'p van artikelen door patiënten i; G Verboot! 1 J. Uit den Omtrek ALKEMADE OPENING DRINKWATERLEIDING Donderdag 26 November a.s. te half elf uur voormiddags zal de Drinkwaterleiding alhier geopend worden door Zijne Excellentie den Minister van Staat, Commissaris der Ko ningin dezer provincie. Wegens de tijdsom standigheden zal de opening in allen eenvoud plaats vinden. Woensdag 25 November. Nutszaal 8 uur. Lezing Rev. Dr. J. Irwin Brown. Donderdag 26 November 8.15 uur Luflher- sche Kerk. Orgelconcert I-Iannie Schouten. Vrijdag 27 November. Nutsgebouw 8 uur. Lezing met lichtbeelden van mej. Cromme- lin \oor Tehuis voor Vrouwen, Nieuw ste eg 10a. Vrijdag 27 November. 4.30 uur. Vergade ring Openbare Leeszaal en Bibliiotlheek „Reuvens". De avond-, nacht- en Zondrtgisdienst der apotheken wordt van Maandag 23 tot en met Zondag 29 Nov. a.s. waargenomen door apotheek P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807, ALPHEN AAN DEN RIJN NUTSGEBOUW. JUBILEUM H. VAN SPRANG. Zaterdag jl. was de kantonnier van den Prov. Waterstaat, de heer H. van Sprang, 25 jaar in dienst der provincie. Door den heer Menders, van Leiden, bouwkundige van den Prov. Waterstaat, werd de jubilaris toegesproken, waarbij een enveloppe met inhoud en oorkonde werd overhandigd. Van het personeel uit de Rijnstreek ont ving de heer Sprang een mooie rook» fauteuil. j BOSKOOP KERKNIEUWS. Donderdag 26 Nov., nam. 7 uur, hoont iil het Evangelisatiegebouw aan de Dwars- Nieuwstraat op te treden Ds. Apeldoorn, van Leiden. VERDUISTERING. Wegens verduistering v. een radiotoe stel, hetgeen de man in reparatie onder zich had, is zekere K. uit deze gemeente door de Haagsche politierechter veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf. ZENDING. De alhier gehouden collecte, in de be kend© zakjes, ten bate voor de zending heeft f 246.75 opgebracht. CONVERSATIELOKAAL VOOR WERKLOOZEN. De heer J. vam Rij. bouwkundige alhier, is aangewezen om in het conversatielokaal aan werkloozen leiding te geven. voor de GRATIS tot 1 DECEMBER 1931 voor eiken nieuwen lezer, die onderstaand inteekenbiljet ingevuld aan de Administratie van ons blad toezendt HIERDOOR WORDEN DE NIEUWE ABONNÉ'S DUS OPGENOMEN IN DEN ZICH STEEDS UITBREIDENDEN KRING VAN LEZERS VAN ONS BLAD De cadeaux voor de wervers worden in de eerste helft van Januari a.s. verzonden Aan de Administratie van de NIEUWE LEIDSCHE COURANT, Breestraat 123, Leiden Hiermede verzoek ik U in te schrijven als ahonné op DE NIEUWE LEIDSCHE COURANT, voor minstens één jaar, met recht op gratis toezending tot 1 December aanstaande, de volgende persoon (onen). Als premie zou ik willen ontvangen: PORTEFEUILLE voor i abonnè. PORTEFEUILLE voor 2 abonné's. I BOEKOMSLAG voor i abonnè. I BOEKOMSLAG voor 2 abonné's. j Dit biljet op te zenden aan de Administratie: Breestraat No. 123Leiden. Doorhalen wat niet verlangd wordt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6