WAALS w ZAit.3 2.9 ALoLS.ÜS 1931 TWEEDE BLAD PAG. 6 Dit zijn onze Prijzen. Vergelijk ze met iedere andere Reclame-, Speciale- of zoogenaamd Halve Prijzen Aanbieding. Bij WAALS koopt U altijd mooier en voordeeliger en U vindt er steeds meer keuze. 3 deelige BEDSTELLEN m peluw en 2 kussens 11 7C 28.50; 24.50; 18.75 13.IJ KINDERLEDIKANTEN 2 pers. LEDIKANTEN in NACHTKASTJE in alle kleureu C (JC pitch pine en eiken gcsch. P 7C 10.50; 8.50; 7.90; d.Uü lo.—8.50; U.IJ WASCHTAFEL 4 25 BEDSPREIEN kunstzijde en pique 4.60; 3.25; 2.40; 1.65 HAARLEMMERSTRAAT 130/136 WOLLEN DEKENS 7.75; 5.75; 4.50; 3.25 BOUCLÉ LOOPER 50 cM. COCOSLOOPER 48 cM. br. Axmmster KARPETTEN n 40 I Z. f,ia!ce maten en mooie 17 CP breed 1.20; 0.99; 0.59; ü.lt COCOSLOOPER 65 cM. br. 54 dessins 40.—; 30.—; 24.50; H.dU KAPSTOKKLEEDEN groote sorteering n QC 4.75; 2.45; 150; U.üü STADSNIEUWS VAN HET STADHUIS Bureesneester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van: a. C. Tijsscn om vergunning tot het oprichten van een brood-, koek- en banketbakkerij in het perceel Hooge Rijndijk no. '252, kadastraal bekend gemeente Leiden, sectie O. no. 55; b. A. E. van der Voet om vergunning tot het oprichten van een smederij in het perceel Morschweg no. 21 kadastraal bekend gemeente Leiden, sec tie L. no. 1328; c. de N.V. Suikerwerkenfa- briek \\h. Nic. de Tombe om vergunnnvg tot het oprichten van een fabriek van chocolade en suikerwerken in de perceelen Gerrxt :.)ou- straat nis 4 en 14, kadastraal bekend ge meente Leiden, sectie M. nis 3942 en 4124; d de N.V. Ned. Fabriek van wollen dekens v.h. J. C. Zaalberg en Zn. om vergunning tot het oprichten van een wollen deken- fabriek in de perceelen Vestestraat nis 28, 30. 32, kadastraal bekend gemeente Lei oen, sectie I. nis 1126, 1822, 2170, 2171, 2305, 2608 en 2635; e. de N.V. Stoom-, Zeep-, Eau de Cologne- en Parfurmerieënfabriek v.h. San ders en Co. om vergunning tot het oprichten van een zeepfabriek in de perceelen Leven daal nis 30—40, kadastraal bekend gemeente Leiden, sectie D. nis 1632, 972, 460, 1197, 1208 Gelet 'op de artikelen 6 en 7 der Hinderwet; Geven kennis aan het publiek, dat ge noemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer Gemeente ter visie gelegd 21 alsmede dat op Zaterdag, den 12 Septem ber 1931 des voormiddags te half elf uren in het perceel Breestraat 125 (Bureau van Gemeentewerken), gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art 7 der Hin derwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, teneinde hun bezwaren mondeling toe te lichten. A Leiden, 29 Augustus 1931. T A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. REGELING VERKEER PLANTSOEN KONINGINNEDAG De Commissaris van Politie maakt bekend, dat Maandag 31 Augustus a.s. des avonds tusschen 8 en 11 uur, ter gelegenheid van het varen met versierde en verlichte vaar tuigen in de Zoeterwoudschesingelgracht tusschen Utrechtsche- en Van Disselbrug (Lo. de Kraaierstraat) de Zoeterwoudschesingel tusschen Hooge Rijndijk en Van Disselbrug, en het Plantsoen met Plantage tusschen Kraaierstraat en verlengde Hoogewoerd voor alle rijverkeer izal zijn afgesloten. Aan 'het publiek wordt verzocht in het belang van de goede orde en om beschadi ging van de grasgazons enz. zooveel moge lijk te voorkomen, op dat gedeelte Zoeter woudschesingel enkel te loopen in de rich ting naar de Van Disselbrug en in genoemd gedeelte Plantsoen met Plantage enkel in de riohting naar de Utreohtschebrug. Men wordt er voorts aan herinnerd, dat het verboden is rijwielen aan de hancl te voeren op de voetpaden van het Plantsoen. Daar ook op andere plaatsen zoo noodig rijwielen, welke aan de hand worden ge voerd, zullen worden geweerd, wordt aan geraden geen fietsen aldaar mede to brengen. Voorts deelt de Directeur van den Markt en Havendienst mede, dat dien avond van 7 tot 11 uur het gedeelte Zoeterwoudsche singelgracht tusschen Utrechtsche- en Van Disselbrug voor het scheepvaartverkeer zal zijn afgesloten, waaruit volgt, dat belang stellenden, die per vaartuig van dichtbij de versierde en verlichte booten zouden willen 2ien, niet in vermeld gedeelte Zoetenvoudsche singelgracht zullen worden toegelaten KONINGINNEDAG DE VLAGGEN UITI Het bestuur van de Vereen. „Koninginne dag" verzoekt ons nog mede te deelen, dat des avonds een kleine muzikale rondwan deling zal worden gemaakt door de stad door de muziekvereen. ,<De Post". Vanaf de Pieterskerkgracht za'l te 8.15 uur gemar- oheerd worden langs de Langebrug en het begin van de Breestraat naar de Hooge woerd over de Plantage naar de muziek tent in het Plantsoen waar te halfnegen het concert aanvangt De Vereen. „Koninginnedag" beeft ge daan wat zij kon om 't feest te doen slagen. Thans hangt alles maar af van de houding van het publiek. We doen daarom een drin gend beroep op aller medewerking. In de eerste plaats moeten natuurlijkalle rood-wit-blauwe en oranje-blanje-bleu-vlag- gen die in de stad voorradig zijn uitgesto ken worden. Het is zoo'n vroolijk en fees lelijk gezicht als er druk gevlagd wor.it. En daarbij moet 's middags het Schutters veld en 's avoijds het Plantsoen druk be zocht worden. Heel Leiden moet feest vie ren op dezen dag, een van de weinige in het jaar waarop de liefde voor ons Vorsten huis naar buiten kan treden op grootsche en ongedwongen jvijze. Als elke Oranjeklant medewerkt op zijn eigen wijze kan Leiden Maandag een prach tig Oranjefeest vieren. LEIDSCHE WINKELWEEK 1931 een comité gevormd. Van 30 September tot 10 October zal we derom in onze stad een winkelweek woi- den gehouden. De wimkelweekcommissie is gisteravond geïnstalleerd en bestaat uit de volgende heeren: J. Meyers, T. F. Vlieland en J- Pontier, resp. voorzitter, secretaris en penningmeester, terwijl namens de drie middenstandsvereenigingen hebben zitting genomen de 'heeren B. Bouchier, E. J. Coster. A. Korenhoff, Ed. van Leeuwen, R. Levi, W. Roodenberg, M. Roos, J. J. Rijn- bende. L. C. Schrijnen. J. van Weeren en J. F. Westen. Nadere bijzonderheden zullen nog volgen*- LEIDSCHE PENKRASSEN KNALLEN Toen ik eergisteravond 'het moede hoofd vroeger dan gewoonlijk op het koele kussen had neergevleid om in den slaap rust te vinden van de vermoeienissen des journa- listieken levens, werd ik plotseling in dit ongetwijfeld edele voornemen verhinderd door een serie doffe knallen. In het begm ik geneigd deze luidruchtigheid onder te brengen in de rubriek kleedjes kloppen, een bezigheid, waarin sommige huisvaders- en -moeders een dergelijke superieure handigheid hebben gekregen, dat zij met groot shcces pistoolshoten na kun nen bootsen. Vervolgens gingen mijn gedachten de richting uit van een iet wat lekke motor, te meer daar het ge luid langzaam wegstierf, maar toen het met plotselinge hevigheid terugkeerde, moest ik ook deze conclusie laten varen. Ik begon juist met ernst <te denken aan een klopjacht a la Chicago van de Leidsche politie, omdat de geluiden zoo wonderbaar lijk op revolverschoten leken en reeds stond ik met mijn eene been naast het ledikant, omdat een goed (persman bij zulk een ge beurtenis allerminst mag ontbreken, toen plotseling de verklaring van dat heidens-n lawaai in al haar simpelheid voor mijn geest stond en ik mijn pyama-jasje maar weer dicht knoopte. Zoeterwoude vierde Koninginnefeest en was thans bezig volgens de regelen van de kunst de festiviteiten met een groot luis terrijk vuurwerk te besluiten, zooals onge twijfeld in het feestprogramma a 15 cents zou vermeld staan. Toen ik dit eenmaal wist kon ik de loop van het programma vrij goed volgen, kon ik althans de vuurpijlen onderling van de groote stukken onderscheiden en zoo al doe zelend luisterende trok de slaap me naar de fluweelen geheimenissen van den nacht. En gisteravond, na een korte tramreis, waarbij ik voor het eerst de chocolade-auto maten heb beproefd ten gerieve van mijn oudsten zoon, vond ik mezelf op een gege ven moment terug ergens op een duin tus schen Katwijk en Noordwijk, terwijl de maan als een geweldige oranje-bol tegen den hemel op begon te stijgen om kleiner en kleiner met «en verzilverd aangezicht haar majesteitelijken weg'voort te zetten, totdat zij over de duinen heen kon zien naar de eindelooze zee, waarvan de golven zacht en bedachtzaam oversloegen naar het strand. Zoo liep ik onder den hoogen lichtenden hemel, door de duinen soms en cfan weer langs het strand en dicht bij NoordMijk beo gen we Jan Huigen in de ton gedaan en In Holland staat een huis, terwijl de maan glimlachend op onze luidruchtigheid neer zag. En weer even later zat ik ergens in Noord- wijk tegen de boulevard, terwijl langzaam de koude van het natte zand langs mijn ruggegraat opkroop en mijn hersens verkil de, terwijl ik met dwaze oogen zat te staren naar draaiende zonnen, watervallen en von kenregens, verdoofd door formidabele knal len en de langgerekte ooo's van de formi dabele menschenmenigte. Het Oranjefeest had mij opnieuw gevon den. De maan zag er bleek en verkouden uit toen de Bengaalsche verlichting haar zilver overschreeuwde en ik nog eens vluch tig naar haar omkeek. Ze schijnt ook al zoo- veel eeuwen lang en heeft zich nog in 't ge heel niet gemoderniseerd, eoodat ze moei lijk de concurrentie met moderne licht effecten kan volhouden. De heele wereld was uitgeloopen om naar de licht-bombast te zien, die in de oneindig heid van eee en zand en ^aanlicht opge hangen rwerd en langs het wijde strand van Katwijk tot Noordwijk kwamen wij een dozijn fietsers tegen, die gebogen over hun sturen hingen en brommend groetten. Thans wil ik echter gaan moraliseeren en in deze omstandigheden is het maar het beste, dat ik een punt zet. K. VAN K. RIJNLAND HANDELSREGISTER Nieuwe Inschrijving: Commanditaire Ven nootschap C. II. Noliet, Leiden, Botermarkt 9, heerenmodozaak. Beh. Venn.: T. D. Nol et Leiden. Eén vensnoot bij wijze van geld schieting. Wijzigingen 28 Aug.: Onderlinge Bnand- waarborg-My. vooir roerende goederen, Ha- z ene wou de, Rijndijk A 162. Uittr. Bestuursl.: J. B. Weseelingh, Zoeterwoude; N. Karptein en M. Heyker, Hazerewoude; n. voorz. v. li. Beet. R. Dorrepaail, Koudekerk; n. 2e voorz. W. Loanmerse, Hazerewoude; n. leden van het bestuur: N. J. Kaptedn, J. Th. Wetsse- lingh en C. J. de Jong, Hazerewoude C H. Noiet, Leiden, Haarlemmerstraat 206, winkelier in hoedien, petten, heerenmode- artikelen. Het filiaal te Leiden, Bot en-markt 9, J6 omgezet in een zelfstandige handels zaak (commanditaire vennootschap) onder den naam: Commanditaire Vennooteohap C. H. NoleL WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk 9 uur 18 gr. C., 12 uur I8V2 gr. C. Zweminrichting De Zijl 9 uur 17'Y2 gr. en 12 uur 18 gr. C. BURGELIJKE STAND GEBOREN: Suzanna Sophia Hendrlka d var H Stlkkelorum en M S H Brakel; ohannes W11 heltnus A^tonS'ia z van F A van Hees en W H A Schmidt: Lena Christina d van N van Reyen en M Vi ZirUr.ee- Adriaan z van H Sierat on L M A van I.ufcV Jacques z van T P van der Waal en C A M Bruin: Evert z van G Vlas- Ocmert vrouw 72 j.; C Stlkkel. rum Jd. IS E A BrabanderHogervorst wet <52 j.- A Mt.fbovold man 59 J. Uit den Omtrek onvoorzichtigheid Op den Wcstkanaalweg liep de jongen Fr. F. vlak voor de auto bestuurd door P. v. d. St. over den weg, met gevolg dat de jongen kwam te vallen en bewusteloos bleef liggen. De bestuurder treft geen schuld. Dr. de G. verleende eerste hulp, mede voor enkel schaafwonden. concert Dinsdag a.s. geeft de Chr. Muziekvereen. Arti et Religioni concert in de tent aan de Stationstraat des avonds om kwart over 8. het verkeer eischt opletten. Gisteren liep in de Emmalaan J. zonder blijkbaar op het verkeer te letten tegen een voorbij komende auto merk H. S9605 en be stuurd door J. H. de G., van Den Haag. J. kwam te vallen en moest door Dr. v. W. verbonden worden. Verder liep het ongeval gezien de situatie vrij goed af. uitstapje De Geref. Knapenvereen. Timotheüs heeft onder leiding van de heeren H. Hoekstra en E. de Vries een uitstapje naar Soesterberg gemaakt In Utrecht werd de Dom bezich- j t.igd met het keurig vergezicht en in i Soesterberg het Vliegveld. Een speeltuin gaf de noodige afwisseling, zoodat het ge heel zeer naar genoegen was. aanrijding Op het Rietveldschepad werd de auto be stuurd door J. K uit Scheveningen aan gereden door de K. die met paard en wa gen passeerde- doch niet ver genoeg uit haalde. met gevolg dat de auto beschadigd werd. De politie heeft een en ander in onder opsporing verzocht Sinds Dinsdag wordt een zekere K. mist wonende aan den Steekterweg, welke na het bezoek van zijn vrouw die in het ziekenhuis te Leiden is niet meer thuis geweest. In alle richtingen wordt gezocht maar tot op heden zonder resultaat. botsing Tegenover de fabriek van fa. Oosthoek den Hoorn botsten gister twee auto's tegen elkaar vanwege het uithalen voor een kind dat over den weg liep. Na een oponthoud van bijna een uur konden "de auto's hun reis vervolgen. de bazar Hoewel we nog niet het eindresultaat kunnen vermelden, valt wel te vermelden dat de bazar zeer goed is geslaagd. Betref fende de foto-wedstrijd kunnen we vermel den de prijswinnaars n.l. de dames A. Best, le prijs; H. de Knijff, 2e; M. v. Abs- hovcn 3e; de heeren j. v. Brammen 4e; J. de Looy 5e; en mevr. A. van Bergen 6e pr. provinciale schietwedstrijden. Met scherp (100 M.) om den zilveren Wisselbeker. Stand op den 28ste Aug.: Korps 1 B.W. I, Alphen 230: korps 2 B.W. I Voorschoten 226; Korps 3 B.W. Rotter dam 225; Korps 4 B.W. I Leiden 220; Korps 5 B.W. I Boskoop 219-40; Korps 6 B.W. I Rijswijk 219-38. Vrije baan: 1. A. C. Mijs, Alphen 87; 2. G. Yperlaan- Voorschoten 86-28; 3. D. Noomen Jr., Rotterdam 86-27; 4. J. Voskamp Rijswijk 85; 5. G. Bergshoeff, Alphen a4-27; 6. J. v. d. Lubbe, Voorschoten 84-26 7. N. C. A. v. d. Linden, Alphen 82-28-28-26, 25; 10. A. Bruynes, Alphen 82:27-25. Personeel: 1. G. Yperlaan. Voorscho ten, 113; 2. A. C. Mijs, Alphen 112; 3. D. Noomen Jr., Rotterdam 111; 4. G. Bergs hoeff, Alphen 109; 5. J. v. d. Lubbe- Voor schoten 108'24; 6. J. Voskamp. Rijswijk 108-23 7. F. C. v. d. Velden, Leiden 107-27- 26; 8. T. Noomen, Rotterdam 107-26-26 9. E. Greiner, Boskoop 107-26-26; 10. M. C. v. <L Linden, Alphen 107-25. dat is jammer Op Initiatief van de hoofden der Openb. Scholen alhier zullen de leerlingen dier scholen op 31 Augustus a.s. een feestje op een terrein van den heer H. H. van Kloot— Meijburg worden aangeboden. Bij ongunstig weer in het Nutsgebouw. We weten dat van verschillende zijden pogingen zijn aange wend om de kinderoptochten gezamelijk te houden, welke pogingen echter zijn mis lukt Dat de kinderen uit onze gemeente op 31 Augustus niet gezamelijk zijn, be treuren we. raadsagendA De agenda is aangevuld met een voorstel van B. en W. tot verkoop aan den heer W. Barreveld alhier, van een perceel Bouw grond gelegen aan de JJongkindt Coninck- straat groot ongeveer 438 M2. tegen een prijs van 5.50 per M2. De bedoeling is op het perceel bouwgrond een woonhuis te stich ten. Op de grond aangevraagd door den heer S. D. van Hemsbergen groot 730 M2. in de Van Dijkstraat is de bedoeling vijf woningen te stichten. gevonden voorwerpen Nummerbord van een auto, L. 17436 met achterlantaarn; zeildoek; portemonnaie; zilv. armband en ceintuur. Inlichtingen aan het politiebureau. ALPHEN AAN DEN RIJN vlagjesdag Maandag a.s. zal een vlagjesdag worden gehouden in het belang van de geestelijke verzorging onzer Militairen en wel namens IJiet Christelijk Militair Verband.- der steun verleening BIJ steunverleenlng za a. aan georganiseerde >p de ultkeering totdat e 112 wordt bereikt, bei irden uitgekeerd: BOSKOOP voorstellen van B. en w. inzake werkverschaffing en steun- verleening lerroek van den bestuur den itaad, dat merking zouden kuni -erkverschafflng In verband dersbond en de S.D.A.P., orden gebracht: hét •an liet laatste gedeelte der Boe zemkade: het verharden van de Boezemkade: het maken van den aarden baan van de Sta tionslaan met de boombeplantlng; het verrlct- ikele kleine straten. BIJ deze werkverschaffing Hl willen zien gesteld de arbei ders, die daarvoor ook volkomen geschikt zijn. Voor hen, die niet kunnen worden te werk gesteld, zouden B. wilier J- .verd vastgesteld tn de raadsvergaderinL 19 Nov. 1925 en later gewijzigd op 20 Dec. 1927 aangevuld met hetgeen In verband met het bo venstaande wordt noodig geacht. B. en W. zouden ongehuwden, welke nlot als kostwinner zijn aan te merken, niet voor werkverschaffing en steunverleenlng ln aanmerking willen beëindigen op In de concept-regeling werkverse toeslag als ondei BIJ het berekenen van een geamslnkomon orden van de verdiensten van elk klt.d de eer ste drie gulden niet in rekening gebracht. CONCERT Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin, hopen de Chr. Harmonie „Concordia1', onder leiding van den heer J. Noordanus, uit Leiden, alsmede de Chr. Zang- vereeniging „Hosanna", met het dameskoor onder leiding van den heer J. van Beek, uit Woerden, op Dinsdag 1 September des avonds 8 uur een concert te geven in de tent. HAZERSWOUDE AANRIJDING. Donderdagavond had 'bij de Oostbrug ruim 11 uur een aanrijding plaats tusschen een auto, bestuurd door den heer v. H. van den Ringdijk en een auto, bestuurd door den heer v. d. L. uit de Hoogeveen, "terwijl een auto, bestuurd door den heer v. D. van Wad dinxveen, idiie van de dorpszijde kwam, met kracht tegen de auto's botste. Gevolg hier van was dat de auto's werden beschadigd, waarvan 'een de voorruit brak en de chauf feur door de glasscherven werd verwond. Ook een rijwiel dat aan een der auto's was bevestigd, werd vernield. De gewonde chauf feur werd bij den heer J. d. B. verbonden. Naar we vernamen werd de schade onder ling geregeld. AUTO TE WATER. Vrijdagavond ongeveer 8 uur is in het Westeinde een vrachtauto van den heer v. V. uit Nieuwerkerk, geladen met 6 koeien, bij het uitwijken vdbr een vrachtauto die van tegenovergestelde richting kwam, te water geraakt en omgeslagen. In de cabine bevonden zich een drietal personen, waar onder een knaapje van ongeveer 8 jaar. Ge lukkig was spoedig hulp aanwezig om de inzittenden uit hun benarde positie te be vrijden en het mocht gelukken allen behou den op het droge te brengen. De pogingen, aangewend om de koeien op den vasten wal te brengen, slaagden in zooverre dat een 41 tal kon worden gered, maar twee beesten bleken reeds gestorven te zijn. J&. KOUDEKERK 3 SERENADE. Donderdagavond werd door het fanfare- corps „Kunst na Arbeid" aan de woning j van het echtpaar Willem Schellingerhoud 1 en Antonetta Oudshoorn, welke dien dag j mochten herdenken dat zij vóór 50 jaren in den echt werden verbonden, onder groote belangstelling een serenade gebracht, het geen door de jubilarissen en familie zeer op prijs werd gesteld. NIEUWE VERORDENING. De nieuwe verórdening op de heffing van rechten voor het gebruik van het gemeente lijk slachtlokaal, die 1 September a.s. in werking treedt, luidt als volgt: lo. voor elk te verkoopen, te veilen, of af te slaan een hoevig dier of rand, hetzij niet meer, hetzij nog in het bezit van beide binnenmelksnij- tanden (kalveren uitgezonderd) f 3; 2o. voor een kalf van 60 tm. 160 KG. of varken van 75 K.G. en daarboven f 1.50; 3o. voor een kalf beneden 60 K.G., schaap of geit of een varken beneden 75 K.G. f 0.75. CONCERT. Ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. de Koningin op Maandag a.s. zal het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" des avonds in de muziektent een concert geven. KATWIJK AAN DEN RIJN LANDVERHURING Dezer dagen had vanwege het Hoogfae i- raadechap Rijnland een verhuring voor drie jainen plaats van een 25-tal perceelen teel- iamd. Er was veel animo voor en verschil lende perceelen brachten in aanmerking genomen de z.g. crisistijd, een hooge prijs op, enkele iets minder, doch er waren er ook bij die hooger in prijs gingen dan het vorige tijdivaik. Huurders waren voorname lijk Rijnsbungeche tuinden®. KATWIJK AAN ZEE BEWUSTELOOS GEWORDEN Een daime, logeerende in de Caligula- stnaat, werd op het strand bewusteloos. Op advies van dr. Lodder werd zij door de po litie per brancard huiswaarts gebracht WILDE DIEREN J. H. uit de Elleboogsteeg haalde zich hel misnoegen op den hals van een hond uit l'umhof. Het beest viel hem aan on heel hero. Aang'/te volgde. INGESLOTEN Een moeder, die in Leiden boodschappen moest doen, vergat de sleutel van haar huis aan haar dochtertje te geven, maar sloot van buiten de deur af en vergat haar kind'. Het meisje wist door roepen de buren te waarechuwen en met hulp van de politie werd de ingeslotene verlost. LEIDERDORP NAAR AMSTERDAM De leerlingen der zevende klasse van do verschillende scholen maakten Donderdag een schoolreisje naar Amsterdam. Na een plezierigen dag daar te hebben doorgebracht keerden allen opgewekt huiswaarts. BUIÏGEIILIJKE STAND. ONDERTROUWD: P Oosterom cn E Tafflln BEVALLEN: A Dompelingden Braber z.; W Bloemendaalvan Tongeron z. LISSE SCHOOLREISJE. De leerlingen van de hoogste klasse der Chr. School Schoolstraat hebben ook hun schoolreisje gehad. Er mag gezegd worden, dat dit reisje schitterend geslaagd is. Tt acht uur werd in prachtige bussen afpere den en ging het naar het mooie Gooi. Wa- ,ren de leden gedurende de autotocht wat stijf geworden op de Bussumsche hei kon den de kinderen genieten van de heerlijke natuur. De hei prijkte in haar mooiste ge waad!. Toen door naar Hilversum langs het unieke Raadhuis dat onlangs in gebruik werd genomet. In Soestdijk wend het Paleis in H. M. Koningin-Moeder bezichtigd. Terug ging het over Baam, Laren, Blari- cum naar Valkeveen. Hier konden de draai tollen weer draaien in de groote speeltuin en werd genoten van het ongevaarlijke Zui derzeestrand. Nog was het niet genoeg. Ten slotte volgde nog een bezoek aan Artis met zijn mooie aanwinsten en bezocht een ge deelte het Bijbelsch Museum. Het is wel niet noodig te zeggen dat de kinderen en ook de leiders veel pleizier ge had hebben. GONDELVAART. Het fanfarecorps Lisserdijk zal op Ko ninginnedag des avonds een gondelvaart houden door de Ringvaart. GESLAAGD. De dames A. Smink en A. Lodder slaag den beiden voor het examen lingerienaaien en kinderltleeding. DE VLAGGEN UIT!! Het bestuur der Lissesche Oranjevereeni- ging verzoekt vriendelijk om Maandag de vlag uit te steken. ONBESTELBAAR. Brieven: P. Allen, Rotterdam; P. jBranck- ke, Ostende; M. Smakman, Toronto, CONCERT. Maandagavond wordt in de Muziektent LOOP DER BEVOLKING INGEKOMEN: J B Schelfhout, van Herwen en erdt. Kanaalstraat 266 H Doezie.' van Vel en. Heereweg 447 N F F de Moojj. VERTROKKEN; Mej. W. Roode naar Hille- rom J. Berbee tn gezin naar Sassenhelm lej. W. H. Schoon e naar Lelden Mej. M J d. Reep naar Hillegom Mej. C W van 5oen nanr Sassenhelm J van Eekelen naar 'Rotterdam E W A Brands naar Rotterdam. AGENDA De Zondagsdienst deir huisartsen wordt morgen waargenomen door de doctoren Boc- kel, Kors, Seret en Simons. De Geneeskundige Zondagsdienst wordt waargenomen door dr. Ilugenholtz, Tel. 390 De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wondt van Maandag 31 Aug. tot en met Zondag 6 Sept a.s. waargenomen door apotheek C. B. Duy6ter, Nieuwe Rijn 18, Tel. 523. NOORDWIJK BURGERLIJKE STAND. BEVALLEN: C P SchelvisWassenaar d. van Duinvan Roon d. M J de Ridder— er mans z. E J J Kloosvan Ae d. C W de Lineal—van der Klugt d A M v d Berg Meeuwenoord z. OVERLEDEN: M A E C Fait wed J M J Kinkum 50 j. C Karbeo, 8 J., z v J J Korbee NOORDWfJK-BINNEN ORANJEFEEST Het programma der Oranjefeesten te Noordwijk-Binnen op Dinsdag 1, Woensdag 2 en Donderdag 3 September a.s. is als volgt vastgesteld: Dinsdag 1 September: 's avonds 8 uur: Concert tep het Lindenplein door het fan farecorps „Excelsior"; 's avonds 9.30 uur keuring der straatversiering. Woensdag 2 September: voormiddags 9.30 uur: Het bestuur der Oranje vereen, vertrekt met het fanfarecorps „Excelsior" vanaf het Lindenplein langs v. Limburgstiramstraat- Bronckhorststr., Molenstr. naar de Wilhel- minastraat, alwaar de kinderoptocht wordt saamgesteld. Daarna rondgang der school kinderen met muziek door Noordwijk-Bin nen. Na afloop rondgang tractatie in de scholen. Namiddags 1 uur: Gecostumeerd Ring- rijderij met paard en versierd rijtuig op de Voorstraat; samenkomst der deelnemers op de laan van „Huize Offens" aldaar op stelling en keuring, daarna een rondgang door Noordwijk-Binnen. Aanmelding tot deelname bij de heeren A. Overvelde, Wil- helminastraat 17 en J. Tissing, Voorstr. 14. Prijzen zijn geëtaleerd bij den heer J. Tis sing, Voorstraat 14. Namiddag 2 uur: Touwtrekken op het Lindenplein door personeel van firma's enz. in groepen van 4 personen om geldprijzen. Aanmelding tot deelname bij de heeren Jac. de Groot, Lijnb.weg 1, K. Vink, Boerenh. weg en G. C. v. d. Burg- Bronckhorststr. 50. Nam. 8 uur: Zanguitvoering op het Lin denplein door de Chr. Gem. Zangvereen. „Advendo" en „Soli Deo Gloria". Donderdag 3 September: Volks- en Kinder spelen op het Lindenplein; Voorm. 9 uur: Kinderwagensrace voor meisjes boven 12 jaar. Aanmelding bij den heer B. W. Zoet, Voorstraat 14, waar tevens de prijzen zijn geëtaleerd. Voorm. 9 uur: Stoelendans voor me van 712 jaar. Aanmelding bij de heeren L Wijsman- Kerkstraat 73, J. Choufour, Kerkstraat 32 a, H. Th. v. Bourgondiën, Kerkstraat 36. Prijzen gëtaleerd bij den heer L. Wijsman, Kerkstraat 73; Voorm. 9 uur: „Het eerst aan den trein' (gecostumeerd) voor jongens van 1216 j.; aanmelding bij den heer A. B. Hoogervorst Kerkstraat 41 waar tevens de prijzen zijn geëtaleerd; Nam. 1 uur: Ringrijden op versderde rij wielen op de Voorstraat voor meisjes van 1217 jaar. Samenkomst deelneemsters op de laan van Huize Offens. Na opstelling en keuring een rondgang door Noordwijk Bin nen, opgeluisterd door muziek. Inleggeld voor meisjes van niet-leden 0.25. Aan melding bij den heer J. Meijerink. Bronck- horststraat 35, waartevens de prijzen zijn Nam. 2 uur: Mastklimmen voor personen boven 18 jaar, om geldprijzen. Aanmelding tot deelname bij den heer P. Krol, Kerk straat 5 a; Nam. 2 uur: Autopedsrace voor jongens beneden 12 jaar. Aanmelding bij de heeren H. Bonneknecht, Kerkstraat 48, H. Th. Bourgondiën, Kerkstraat 36 en L. Kouwen- hoven. Prijzen geëtaleerd bij den heer P. v. d. Voort, Kerkstraat 26; Nam. 2 uur: Kunstrijden voor jongens van 12—17 jaar. Aanmelding bij den heer J. Steen, Voorstraat 50, waar tevens de prij zen zijn geëtaleerd; Nam. 8 uur: Zanguitvoering op het Lin denplein door Noordwijks Mannenkoor. Het feestterrein bevindt zich aan den Pickeweg. Op het terrein zijn leden der Noord wij ksche Reddingsbrigade aanwezig met verband materiaal. NOORDWIJK AAN ZEE oranjefeest. Onder begunstiging van bijzonder zomer weer werd hier gister het Oranjefeest ge vierd. Om acht uur werd begonnen met Koraal- muziek van de toren, hetwelk al vele men- schen bijeenbracht, en altijd een waardig begin is. Om half negen begon een wijdingsdienst in de Herv. Kerk- waar ditmaal het woord voerden Ds. Siddré en Ds. Visser, resp. pre dikant bij de Herv. en Geref. Kerk van Noordwijk Binnen. Voor dezen dienst was meer belangstel ling dan het vorig jaar. Na de kerk maak ten alle schoolkinderen, getooid met oranje met vlaggen enz. een wandeling door het dorp, voorafgegaan door „De Echo der Dui nen". Voor de Bewaarschool werden eenige liederen gespeeld, waarvan de kleine kleu ters welke buiten waren opgesteld, hebben genoten. Allen getooid met een oranjemuts dansten ze zoo echt bij het „Lang zal ze Na de wandeling werden allen in hun eigen school getracteerd. Verder hadden s' morgens volksspelen plaats, waarvoor veel deelneming en veel belangstelling was. 's Middags had een allegorische optocht plaats welke zeker als keurig mag genoemd worden. De prijswinnaars kunnen we pas in een volgend nummer vermelden. De rest van dc middag werden op het autopark weer volksspelen gehouden en om vijf uur de uitdeeling der prijzen in „Centraal". 's Avonds om S uur werd een zanguit voering gegeven, waaraan vooraf ging op het autopark een demonstratie van de Gym nastiekvereen. „D. O. S." Later werd nog een lampionoptocht ge houden, en tot slot om half elf een schit terend vuurwerk. We kunnen op een goed geslaagd feest terugzien, dank zij de arbeid van het bestuur der O. V. OEGSTGEEST AANgereden Nabij de r. K. kerk is bij het oversteken van den weg Mej. M. door de auto van den heer Z., uit Leiden, aangereden. Met een bloedende hoofdwond ';s zij naar Dr. V. ge bracht en later naar haar woning. RIJNSBURG bloemenhandel Flinke aanvoer en voor bijna alle soorten bloemen lage prijzen. De aanvoer van Gla diolen is bijzonder groot. Sommige variëtei ten brengen hoogstens plukgeld op. Betaald werd vo.r snijbloemen per 100 stuks: Lelies wit f46, Convili's 4050 c., Anjers rod en rose fl.691.90, Zinnia 7090 c., Pompon Dahlia's 6080 c., Groote Dahlia's f 1.60—2.10, God'esia 40—60 c.,. Witte Mar grieten 2025 c., As tare wit 3040 c., Asters rood 2030 c., Asters blauw 2535 c., Gla diolen: VlaiminigzwaTt 3040 c., War 4050 c., Haliley 10—20 c., Voght 20—30 c., l'Imma- cuilae 30—40 c., America 3040 c., Edison 30 40 c., Down 4050 c., Criimeon Glow 40— 50 c., Willy Wigman 2030 c.; Rozen per bos van 20 stuks: Butterfly 30—40 c., Lan- clia 3040 c., Ophelia 3040 c., Golden Ophe lia 4050 c., Hadley 6080 c.; Gele Chry santen 4—6 c. per bos; Afrikanen 610 c. per bos. SASSENHE1M droevig einde. Gistermiddag om 4 uur werd het stoffelijk overschot van den 53-jarigen zwerver Kessel, die voor eenige dagen op zulk een tragische wijze het leven verloor, door gemeenteperso- neel ter aarde besteld op de begraafplaats van de Ned. Herv. Kerk ainier. autotocht ouden van dagen. Door de goede zorgen van de Oranje-Ver- eeniging zal ook dit jaar een autotocht wor den gehouden voor de Ouden van Dagen. Do datum daarvoor is vastgesteld op Don derdag 17 September. Aanmelding hiervoor op 7 September 's avonds 8 ijur in het K. S. A. Gebouw. concert. Hedenavond wordt door de Muziekvereeni- ging Crescendo een concert gegeven in de tent aan de Charbonlaan ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin. oranjefeest. Hedenavond zal het programma verschij nen van de alhier op 9 en 10 September te houden Oranjefeesten. Zooals gebruikelijk vangen de feesten aan met de optocht van alle schoolkinderen, waaraan medewerking zal worden verleend door de muziekver. „St. Ambrosius" en door vier tamboers van de Muziekver. van de N. Z. H. t. M. De optocht begint bij de School met den Bijbel, waarna gekeerd wordt bij de Zuiderstraat, cn via de Kerklaan gaat de weg naar het feestterrein. Om half tien heeft de Kinderzanghulde plaats en zullen de feesten officieel worden geopend door den Eere-Voorzitter der Oranje Vereeniging. Verder zijn de beide dagen hoofdzakelijk gewijd aan de Volksspelen, waaraan de deelname voor oud en jong openstaat en die al zoo menig jaar terecht de aantrekkelijkheid en gezelligheid van het Sassemer feest hebben uitgemaakt Een van de voornaamste nummers is weer het touw trekken tusschen ploegen van verschillende firma's. Daar het personeel van de fa. Wes- seling reeds twee achtereenvolgende jair" beslag op den wisselbeker wist te leggen, zal het er dit jaar omgaan of dit eere-teeken door anderen zal verworven worden, dan wel of de mannetjes-putters van de Motor- reederij de beker voor goed mee naar huis nemen. Verder komt als nieuw nummer op het programma voor een Estafetteloop voor leden van sportvereenigingen en tusschen ".ploegen van plaatselijke firma's.

Nieuwe Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6