eerste blad pag. 2 Extra voordeelige Maandagaanbiedingen: za;_.;dag 13 juni 1931 GEBORDUURD SLOOP waarde 55 voor 38 Ct. BADMUTS waarde 12 Yz voor 7% cent CONGOLINNEN 140 c.m waarde 31 voor 1 g cent Heerenoverhemd met Bxtra boord waarde f 2.25 voor 1 .65 Allumiaium Fluitketel waarde 85 voor 69 cent Wollen ZOMERDEKEN extra reel., waarde 4.75 voor 3.25 COCOSLOOPER 45 C.M. waarde 57i/2 voor 371/2 15 Deelig Theeservies waarde 3.25 voor 2.28 Wollen mohair tafel kleed, waarde 13.75 voor 1 0.75 Velvet schoorsteenlooper waarde 1.95 voor 1 .25 Peau de peche kussens pr. kapokv. waarde 2.75 voor 2.25 THEEMUTSEN waarde 65 voor 32%' WAPENSCHOUW DER ANTI-REV. MANNEN EN VROUWEN HOORT! DE TROMPETTEN KLINKEN! Als gij gelóóft, dan zijt ge sterk en moedig Op de wapenschouw van de anti-revolutio naire mannen en vrouwen die zich thans eerst goed gaan werpen in strijd voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen heeft Ds. H. Thomas gisteravond de volgende magistrale redevoering gehouden, die we hier afdruk ken opdat ook de vele afwezigen er van ge nieten kunnen en, naar we hopen, er bezie ling in zullen vinden om mee te doen met al hun kracht: Nu de vaderlandsclie bodem weer dreu nen gaat van het" draven der krijgspaarden op het politieke slagveld, nu we hier wapen schouw houden van de stormtroepen van de slagorde van den levenden God, wil ik u in den naim van Uw Koning oproepen, om aan den slag te gaan met de bezieling van het geloof. Ik ga vanavond niet catechiseeren, en niet exegetiseeren. Er zijn inderdaad heel wat onderscheidingen te maken ten aanzien van geloof, maar ik laat het betoogen, het rede neeren zooveel mogelijk na, en hoop zóó dui delijk te sprekeh, dat iedereen voelt, waar liet om gaat. Zonder geloof is een politieke partij weg. De soc.-dem. arbeiderspartij vertoont een (be nijdenswaardige bezieling, en ontplooit ja- loersch makende veerkracht. En dat komt voor een aanzienlijk deel voort uit het ver trouwen, dat ze in hun zaak stellen, in de deugdelijkheid van hun beginselen, in de voortwoekering daarvan, in hun eindelijke triomf, vertrouwen in hun leiders, vertrou wen in elkander. Vergelijk daarmede even de schamele resten van de eertijds zoo mach tige Liberale Staatspartij. ITet is een oude matrone van over de 80, die haar trotsche al lures nóg niet heeft verzaakt, die u door haar parelsnoer gemonteerd binocle zoo ge ringschattend kan opnemen van het hoofd tot de voeten, alsof ge wat vuil wrakhout waart, zoo even aangespoeld, maar iemand, waar de fut uit is: een oud, dwaas schepsel, die geen vertrouwen meer heeft, noch in zichzelf, noch in haar zaak, in haar toe komst. Zonder geloof is een politieke partij ten doode opgeschreven. Maar er méde, dan kun nen door een partij wonderen worden ver richt. Tot dat geloof roep ik u op, en ik bewijs U, dat ge het recht, en de plicht hebt, om onder het vaandel van het geloof op te trek ken, en aan te vallen, en ik smeek u, om dat te doen, want zóó worden we bekwaamd om groote. dingen te verrichten, om groote uitkomsten te verkrijgen, om te ontwikkelen een veerkracht, en een volharding, die ons zelf en den vijand verbazen. Vertrouwen schenkt moed en moed geeft tien vooruit. Als er één partij is, die reden heeft om moedig te zijn, en met onweerstaanbare dap perheid aan te vallen, dan is het de onze. Want ten eerste: wij gelooven in de deugd en in de zegen van onze A.-R. beginselen, en wij houden die met to meer elan omhoog het gevecht, omdat zelfs revolutievreezend ongeloof ook in die deugd en die zegen kan gaan gelooven, natuurlijk op zijn manier. Want als men wenscht. vow alle dingen gezag, orde, vrijheid, recht, veiligheid, vei ligheid voor het leven en voor de eigendom, den bloei van het gezins- en familieleven, dan moet men 't verwachten niet van par tijen, die de z.g.n. zuivere rede volgen en Gods Woord als dwaasheid verwerpen, de wet van God voor alle leven verzaken, en de wet laten stellen door den zondigen mensch, dan kan men dat alleen verwach ten van zulk een partij, die Gods wet wil als richtsnoer ook voor politiek bewind. Daar is, om enkele dingen te noemen: het mensche- lijk leven, een van de kostelijkste schatten, en de publieke eerbaarheid, en de eigendom. Worden die veilig gesteld, als uien streep haalt door het gebod: „Gij zult niet dooden", en een streep door „Gij zult niet echtbreken", en een streep door het gebod: „Gij zult niet stelen"? En kan een kind 't niet begrijpen, dat beide: goed, en leven, het veiligst zijn, of laat mij zeggen: alleen veilig zijn, waar het bewind naar Gods Wet .vraagt in zijn bestuur?) En wij hebben voorbeelden van het een, en van 't andei\ Daar is onze vaderlandsclie, en daar is Israels geschiedenis. En daar ütaat het onaanvechtbaar geschreven, dat de 1 ronde schandvlek der natie is, dat gerechtig- ïn,«id een volk verhoogt. ^Mannen broeders! hoort! de trompetten .Klinken, en roepen u op tot den strijd, als gij gelóóft, dan zijt ge sterk, en moedig, ge looft dan, gelooft in de deugd, in de kracht, in de zegen der beginselen, die ge dient, en druk uw paard de sporen in de flanken, en laat de vijand' ervaren door slag op slag, dat gij gedreven wordt door de wondere macht van het ge lóóf. En dat ge u te sterker gevoelt, omdat die vijand in zijn beginselen dat moed-ver- leenende geloof mist, en missen moet, In de tweede plaats: we zijn van huis uit een partij van 't gebed. Och, dat we recht mochten bidden. Maar óls we 't doen, laten we dan gelóóf hebben in de kracht daarvan en in de verhooring er van. Ach! waar van daan komt 't dat zoovele Christeenen de echte levensmoed niet bezitten Dat komt, omdat ze niet gelóóven. Waarom is er bij onze A.R. soms zoo'n inzinking? Dat komt, omdat we niet geloovën. Daar tusschen loopt dè grens: niet tusschen goede en slechte mcnschcn, alsof het goede, het brave, moed en kracht en zegen verkrijgt, en het slechte niet, maar tusschen geloovige en ongeloovige menschen Daarom, laten we bidden, en als ons gebed wat vroom geprevel is, gebed, waai geen vonk van heilig vuur in gloort, een doode sintel, laten we w dan maar niet in geloo ven. Maar als ons gebed, al is 't nog zoo ge brekkig en besmet, toch deu ITeero aangc- haani is, als we bidden naar Zijn wil, als we ons waarlijk verootmoedigen over 's lands eigen ongerechtigheid, als wij waarlijk onze eigen naam verzaken en komen tot God in don naam van Zijn Zoon alleen, als wij pleiten op Zijn beloften, als we zoo met onze zonden en met onze zorgen gaan han gen aan Zijn Naam, dan moeten we, man nen broeders, en vrouwen zusters, gelooven de kracht en zegen van 't gebed. We moe ten niet 'twijfelen. We moeten ons voor den geest roepen lieel die heirschare van bidders bidsters, die voor ons helden en heldin nen zijn geworden. Als we niet meer bidden, niet meer bidden uit de diepte, dan zijn we weg. Druk dan uw paard de sporen in de flanken en laat de d ervaren door slag op slag, dat wij sven worden door het gebed niet alleen, maar ook door het gelóóf in de zege, en de verhooring ervan, en dat we ons te sterker voelen, omdat die vijand dat moed-verlee- nende geloof mist en missen moet. Ten derde: we moeten gelooven ook in ons ilf en in elkander, natuurlijk zooals 't schepselen past. Wij A.R., staan sterk door de gedachte der gemeenschap, van het orga nisch verband, maar ook de persoonlijkheid. Dót maakt mede de groote krachtsontwikke ling van de bende Gideons uit, dat één voor één is een man Gods. Daar was geen enkele suffer bij. Allen hadden ze een stevige rug gestreng. Ze waren één voor één. mannen des geloofs. Die zich zelf wisten verkoren tot de heilige oorlog. Die dat zóó persoonlijk voelden, dat ze desnoods alleen op de Midia- nieten ingeslagen hadden. Dat geeft onuit sprekelijke bezieling: dat ik weet, dat God p erspon 1 ij k roept, en dat H ij er mij ook voor bekwaamt. Ik, die, en die, weet mij: een van de slagorden des leven den Gods, krijgsknecht van Jezus Christus. Geloof in u zelf. Maar ook gelooven in de anderen. We moeten den broeder- en zuster hand in den strijd voelen trekken en trillen En dit geloof moet ons ook wonderbaar ster ken, de wetenschap, dat mijn krijgskamera- den van mij verwachten trouw aan God, aan Zijn Woord, aan Zijn zaak, trouw tot den dood. We moeten gelooven aan onze eigen en aan elkanders roeping van God. Als we daarin niet gelooven, als we daaraan twijfe len, dan zijn we zwakkelingen, die op ezels moeten zitten, maar niet op krijgspaarden, wier hals bekleed is met de donder. Dan zijn we niet vaardig en sterk tot Gods eer. Maar anders, zoo dat geloof aan ons zelf, en aan elkander ons hart vervult^ hoort de trompetten klinken, geef dan Uw paard de sporen, en laat de vijand ervaren, door slag op slag, dat ge ook in dit opzicht, door ge loof aangevuurd wordt, en dat ge «u te ster ker gevoelt, omdat die vijand dat moed-^ leenende geloof mist en missen moet. Ik roep U ook op, om te gelooven aan onze heerlijke geschiedenis. Hoort onzen Dr. Kuyper, die tot ons spreekt, nadat hij gestor ven is, en ómdat hij gestorven is in Ons Pro gram: „Wie het recht der historie eerbiedigt, stelt zich onder een wet; erkent, dat zijn wil aan dien der vorige geslachten, in het be lang van de geslachten, die daarna komen zullen, gebonden is. Kortom, met het waar merk der historie op mijn arbeid, is de eerst voor mijzelf geroofde kroon weer afgelegd, en kniel ik, met de vaderen, die voor ons waren, met hen, die om mij zijn, en met wie we dus den toon zullen aangeven, als de stofjes aan de weegschaal in het majestueus geheel neer, om eere le geven, niet aan het schepsel, dat nists is, maar aan Hem, Wiens heilige voetstap ge ruischen hoort heel het pad der historie door." Eén met die duizenden die ons voorgegaan zijn, en voor de A.R. beginselen door 't vuur zijn gegaan, één met die helden van voorgangers, die do palm na 't zwaard verkregen hebben, de kroon na 't kruis. Gelooft dat, en hoor dan de trompetten klinken, en druk uw paard de sporen in de flanken, en laat de vijand er varen door slag Op slag, dat ge ook door dat geloof u aanvuren laat, en dat ge u te ster ker gevoelt, omdat die vijand dat moed gevende geloof mist en missen moet Bovenal roep ik u op tot geloof in Uw Ko ning, Die alle macht heeft in den hemel en op aarde en van af Zijn hooge zetel ons toe roept: „Zijt getrouw tot den dood, en Ik zal u geven de kroon des levens." Om Zijn Naam gaat het, hier en in Indië. Om Zijn souvereiniteit, om Zijn ordinantiën voor het volksleven, hetwelk hier en overal met zijn schier wanhopig makende krank heden alleen schuiling, en genezing kan vin den in de schaduw van Zijn kruis, in het schijnsel van Zijn kroon. Hij is Onzo Ko ning, wij zijn Zijn heirschare, de begena digde soldeniers van den Koning van het heelal. Hij houdt eigenlijk de wapenschouw. Hij doorziet wat Hem slechts in naam volgt, wat alleen de menschen naar de oogen ziet, wat eigen eer, en belang, bedoelt, wat Hem niet liefheeft. Maar Hij ziet ook Zijn trouwe krijgsvolk, trouw ook in het be lijden van hun ontrouw. Hij ziet op ons neer met triomf, die straalt van Zijn wan gen, Hij wekt ons op om nooit te versagen, nimmer Zijn banieren te verlaten, die banie ren zijn van volstrekte zegepraal, voor het geloof nl., zegt ons dat we verzekerd mogen zijn, dat Hij den satan haast onder onze voeten zal verpletteren. Wat we noodig heb ben, vergadering, is geloof in Hem, in Zijn overwicht van liefde en macht; want wij hebben behoefte aan vlammende ijver, wor stelende moed, onkreukbare trouw, onver zwakt volharden en geen oogenblik bang zijn voor de vijanden, en dat alles moét mis sen wie op zich zelf aangewezen is in het gevecht', maar dit alles krijgen wij, als we zien geloovig op Hem, Die toeroept uil Zijn paleis van boven tot Zijn worstelende schare: „Hebt goeden moed, Ik heb de we reld overwonnen". Ook dat: Een soldaat van den Koning der Koningen moet, mag niet bang zijn. Dat zou zijn kracht breken. Straks dreigt misschien een massale paniek. Maar dat behoeft die soldaat niet to vreezen. Die is, als hij goed strijdt, zoo veilig als een kind op moedors schoot. Ik herinner me goed in dit vei band aan een uitlating van een schooljongen, waaruit de volstrekte veiligheid van Chris tus' krijgsknechten treffend blijkt. De juf frouw, die kon zoo heerlijk vertellen. En zij vertelde van Paulus op 't eiland Malta- Ze hingen aan baar lippen, toen ze vertelde van die vreeselijke adder, die daar het kos telijke leven van den Apostel bedreigde- Wat verhief zich de spanning onder het 'boeiend verhalen Alles ging goed met Pau lus. De barbaren waren goed voor hem. Maar toen kwam eensklaps die slang. De heidenen gingen tegen hem tekeer. Het kon wel een moordenaar zijn. Nu zou Paulus vast dood gaan. Hij had de adder wel afge schud, maar dat giftige heest had hem na tuurlijk gebeten. En nu keken ze maar, of hij niet opzwellen en doodgaan zou. Dat zou hij vast en zeker. Over 5 minuten dan ligt daar een lijk. Toen de juffrouw zoo ver ge komen was, de spanning en de vrees bij do knapen op het uiterste was, toen kwam een de jongens interrumpeeren, want hij wist wel, wat de ander niet wist, en mon ter sprak hij tot zijn angstige omgeving: ..Niks, hoor!" Dat „niks, hoor!" van dien knaap is kostelijk. Dat „niks hoor" moet geloof in den Heiland ons toespreken, als er iets van vrees in ons opkomt, als we dit of dat niet goed aandurven. Plet moet. Als ge Hem maar in het oog houdt, dan zul len geen duizend adders U deren, en ge .zult heerlijk ondervinden, dat Hij zijn machtig schild voor U houdt, en dat het een lieve lust is om te vechten onder Zijn vaandel niet alleen, maar ook onder Zijn oog, dat nooit dichtgaat, dat bliksemt tegen verra ders, overloopers, en ander tuig, maar van liefde straalt voor hen, die wat over hebben vooi Hèm. Hoort! de trompetten klinken, en gij rept en weest moedig, en sterk, als gij gelooft i Hem, uw Almachtige Konipg, dan zult 't zijn: moedig, en sterk, biddende en trouw, ge zulit van één week twee weken maken, ge izulit zijn als Jozua, die de zon zag stilstaan in den heiligen krijg; druk dan uw paard de sporen in de flanken, en val aan in het front van den vijand, en laat die ervaren door slag op slag, dat het geloof u bezielt; van u, den laffe van natu re, den schaamachtige maakt een man Gods, die voor geen duivels uit den weg gaait, en dat ge u te sterker voelt naarmate ge er in komt, dat uiw> vijand dat moed ver- leenende geloof mist, en missen móet. Zonder geloof kunnen we ni^et strijden overeenkomstig ons blazoen. Zonder geloof kunnen we wat scharrelen, en schermutse len, maar geen magistrale veldslag leveren, zooals er vele in de rol der geschiedenis ge- iboekstaafd izijn. Zonder geloof kunnen we noch Gode, noch menschen behagen. Mag ik 't nog even resumeeren? We wot den vanavond opgeroepen om het geloof te beoefenen. Het geloof aan de kracht van onze A. R. beginselen. Het geloof aan de kracht van het gebed. Het geloof aan de trouw van ons zelf en van die van elkander. Het geloof aan onze wondere historie. Het geloof in Onzen .verheerlijkten Ko ning. De vergadering behandelde vervolgens in terne aangelegenheden, die niet voor publi catie vatbaar zijn. Alleen moeten we vermel den, dat de voorzitter, de h'eer J. Karstens, in zijn openingswoord, herinnerde aan het zoo plotseling overlijden van den heer J. Verduyn. Spr. sohetiste onze gestorven vriend en medewerker als een vurig arbeider voor de Christelijke pers en vooral ook als een uitnemend lid van en een trouw werker voor de kiesvereeniging, van welke alle die hem kennen de tijding van zijn dood met ontroering hebben vernomen. Daarna werd met de werkzaamheden een aanvang gemaakt. GROOTE PROPAGANDA- VERGADERING VOOR DE GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN. Maandagavond a.s. moet het in de Graan- beurs vol worden van antirevolutionaire mannen en vrouwen en van allen die willen hooren waarom onzo stad moet geregeerd worden naar het antirevolutionair beginsel. Dr .J. G .van Es en Mr. C. Beekenkamp, can- didaten van de a r. lijst, zullen het woord voeren, alsmede de heer I. v. d. Loo, lid van den gemeenteraad te Den Haag. De verga dering is ook voor geestverwanten in den ruimsten zin des woords kosteloos toegan kelijk. Het kan een mooie en goede avond worden, die uw belangstelling ten volle ver dient. VOETBAL. De Avedstrijd L.P.S.V. I—Belastingambte naren werd door de politiemannen met 2—1 gewonnen. Dinsdagavond a.s. om 7 uur speelt het lste elftal van de L.P.S.V. een vriendschap- pel ij ken wedstrijd tegen de Leidsche Scheidsreohtersvereeniging. ONDERWIJSBENOEMING. Mej. H. Veenenidaaü, oand'erwijzeree aan de ©ohool-Lusthoflean alhier, ie in gelijke betrekking benoemd aan de Clhr. Sobool voor L.O. en opleiding voor U.L.O. aan de Staicllhooidereilaan en nam die benoeming K. VAN K. RIJNLAND Opheffing. 12 Juni. D. Dirk&e, Jaozn. Led- den, Bloemimankt 23. Handel in binnen- en buiitenflandedh fruit. E. J. Ober <v/h firma van Hemert, Voorschoten, Leidedhe Weg 12. Graan- en STADSNIEUWS VAN HET STADHUIS DANKDAG SLAG BIJ WATERLOO. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien de circulaire van den Staatsraad, Gouverneur van Zuid-Holland, van den 21en Augustus 1831 (Provinciaal blad No. 110), Brengen ter algemeene kennis, dat ter voldoening aan het Koninklijk Besluit van den listen dier maand, No. 72, de dankdag of Godsdienstige viering der overwinning van Waterloo ditmaal op Zondag den 21cn dezer maand zal worden gehouden. A. VAN DE SANDE BAKHUIJZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Leiden, 13 Juni 1931. PROPAGANDA C.H. a.s. heeft de C.H. Kiesvereen. 2 openbare samenkomsten, een in „Bethel" en het Nutsgebouw. Sprekers in beide gebouwen zijn Ds. Veldhoen en de heer H. v. Boeyen, lid van Ged. Staten. SPELDJESDAG. Woensdag 17 Juni a.s. hoopt de Chr. Nat. Werkmansbond een speldjesdag te houden ten bate van het T.B.U-fonds. M Hulscher 26 GODSDIENSTOEFENINGEN Wijziging. R.K. Fonds voor Ziekenhuis erpl'egiing. Oeigetgeeet, Ter wee weg 38. Uiittr Comm.: C. van Dijk, Oegstgeest Uittr. 2e Seer.: Mej. M. H. C. v. di-ir Spek, Oegstgeest Uittr.: 3e Penningim.: C Hillenaek, Oeget- geest. Overt. Comm.: G. A. den Dubbelden, Oegstgees't N. Seer.: D J M J SpitzenGufa- bi, Oegstgeest N. Vice-Voorz.: W. den Boer, Oegstgeest. N. Penuinigim.: J. W van dei- Poet, Oegstgeest WATERTEMPERATUREN. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 'e mor gens 12 uur 19y2 gi*- C., 's middags 12 uur gr. C. Zweminrichting „De Zijl"'s morgens 12 ur 18V2 gr. C., 's middags 12 uur 19Yz gr. C. ZONDAGSDIENST DER HUISARTSEN De Zondagsdienst der huisartsen zail mor gen worden waargenomen door die doctoren De Graaff, Janssens, Muyzert en Veldlhuyzen De geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest wordt waargenomen door Dr. HugenhoQtz, teilef. 390, BURGERLIJKE STAND BEVALLEN: A. KranenburgBruné z. M. A. Berlemonde Water d. W. N. Werkho ven de Winter, d. J. Gommans—v. d. Klaauw z, L. F. E. Langezaal—Timmer z. J .W. C. VreekenOnvlee. OVERLEDEN: A Kranenburg zn 5 J.; N Mes semaker jd. 41 j.: C J van Aalst zn 3 d.; H Groeneveld zn 3 mnd. ONDERTROUWD: J van der Plaat 29 j en G BEVALLEN: M J Kortm nd. JTWvd Ent—Braat—v Zali G M C te Kolate—v Kleef d. W Hijkoop Verduijn z. M Oskamp—Baars z. Reijneker—v d Vlist. d. J J SchUtz—Bon OVERLEDEN: J Keij vrouw van A L v li zen 67 j. D v d Akker Jm. 23 m. KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOUW. De gevreesde aardappelziekte, waarvan we vorige week melding maakten, is van tame lijk 'grooteiï omvang gebleken. Gelukkig, dat het weer niet gunstig was voor verdere uit breiding. Wel heeft het regenachtige weer ongunstig gewerkt op de bestrijding, die door verschillende tuinders was ter hand genomen Voor de 'bestrijding trnet Bordeauxsche pap moet men bij voorkeur droog, liefst zonnig weer hebben. Ook met bollen rooien is een aanvang gemaakt. Zooals verwacht werd, blijken de bollen niet aan normale verwach tingen te voldoen'. Zeer waarschnijlijk zal het van invloed zijn op de prijzen. %■- BOLLENPELLEN. Zooals uit een advertentie in dit blad blijkt, maakt het Bureau der Arbeidsbemid deling er zeer ernstig werk van om ten op zichte van het plaatsen en vervoeren naar de diverse werkplaatsen in de bollenstreek van bodenpelsters, dit zoo goed en zoo goedkoop mogelijk te doen zijn Het heeft zich hiervan verzekerd door de medewerking der afdeelin- van Bloembollencultuur, verschillende werkgevers, de arbeidsbureaux, in de ver schillende plaatsen, de Directie der NZHTM. Het ligt voor de hand, dat de enkei'e honder den meisjes, die dit werk verrichten, van deze prachtige gelegenheid gebruik zullen maken. Het bureau verstrekt alle inlichtin gen. Men zie de advertentie. Vnn 14—30 Juni 3N. iei ef, Gemeente. (Steenechuur 9) 10 O» Ds. Jansen. Kerk. (H.V.) Stille R n la. 10 U, ger en 6% u. Leeslcerk. gezinde Gem. 10% u Ds. Bonga. Ds. Bosch. 6 HOS KOOP. Geb. Salvatori. 9% u. dhr. de onge. HAZERSWOUDE. LIS SE. Ned. Hei wiik aan Uit den Omtrek üsr KOUDEKERK BLOEMPJESVERKOOP De BUioempje&vevkoop ten bate van d'e Afd. van „Het Groene Kruis" alhier, beeft ruim f 64. HET GOUDEN FEEST VAN DE N.Z.H.T.M. Hoewel de eigenlijke herdenking van het 50-jarig bestaan van de N.Z.H.T.M. geheel in Haarlem zal plaats hebben, is toch ook in onze stad zeer goed te merken, dat er iets bijzonders aan de hand is. De gebouwen aan den Rijnsburgerweg en de verschillen de haltehuisjes zijn met groen en vlagge- doek versierd, terwijl op het gazon voor de administratiegebouwen de oude locomotief is geplaatst, waarmede 50 jaar geleden het lijntje naar Katwijk werd geopend. Bovendien wordt de feestvreugde verhoogd door het ouderwetsche paardentrammetje, dat van 912 en 'van 24 door de stad heeft gereden, tot groot vermaak vooral van de jeugd, die gratis mocht meerijden. De directie zal Maandag de versieringen in oogenschouw kunnen nemen. Het Harmo niekorps zal dan ook een muzikale rond gang maken vanaf de voormalige school in de Geverstraat. Op de Rijnsburgerweg zal daarna een concert worden gegeven. Maandag hopen wij van de feestelijkheden in Haarlem een verslag te geven. ONDERZOEK VAN DIENSTPLICHTIGEN. Dë in deze gemeente woonachtige dienst plichtigen van de lichtingen 1919 en 1922, die aan het jaarlijksch onderzoek van dienst plichtigen moeten deelnemen, worden er aan herinnerd, dat het onderzoek alhier zal worden gehouden op 15, 16 en 17 Juni a.s. in de Stadsgehoorzaal (Stemkamer), ingang aan de zijde van de Aalmarkt. Omtrent dag en uur van aanmelding raad plege men de van den Burgemeester ont vangen kennisgeving. EXAMENS. Onze stadgenoot, de heer S. Buijs, slaag de aan de Amsterdamsche Gemeente-Uni versiteit voor het candidaatayexamen in de Sociale Geografie. ALPHEN AAN DEN RIJN AUTORIT OUDEN VAN DAGEN. De commissie welke zich tot doel heeft ge steld bovengenoemde rit te organiseeren, maakt bekend, dat na bekomen volledige medewerking van B. era W. in de maand Juli op een nader te bepalen datum de rit voor ouden van dagen zal plaats hebben, evenwel zal daarvoor getracht worden om door mid del van een bloemendag te houden op 23 Juni a.s., de noodige gelden bijeen te brengen om de onkosten aan deze rit verbonden, te be kostigen. GEREF. KERK. De ontvangsten in de maand Mei van de diaconie der Geref. Kerk Raadhuis en De Ruyterstraat bedragen, f 589.31 en ,de uit gaven f 621.55. CHR. ORANJEVEREENIGING Donderdagavond heeft de Chr. Oranje- Vereen. in „(Bethei" haar jaarvergadering ge houden. De vergadering stond onder leiding van den heer G. van Staalduinen, w.n. voor zitter, welke na de gebruikelijke opening met waardeering herdacht, 't geen wijlen de heer P. Westerbrink voor de C.O.V. heeft mogen doen. De heer Westerbrink, die van de op richting af, voorzitter is geweest, heeft doel bewust leiding gegeven, zoodat de O.O.V. in Alphen haar plaats met eere inneemt. Ver slag als secretaris, gaf de heer Van Staal duinen, ais penningmeester de heer W. J. Sprejj Tbz. Over feestviering op 31 Aug. a.s werd van gedachten gewisseld; het bestuur zal dienaangaande met nadere voorstellen komen. By de gehouden bestuursverkiezing werd herkozen de heer Sprey en gekozen de heeren J. H. Belgraver, E. de Goede, A. Groeneveld en J. Vierbergen. HET „MOSTERDZAAD" Woensdag j.l. hébben de jeugdgroepen Gouwsluis en Alphen van de meisjesvereen. „Het Mosterdzaad" gezamenlijk den Ver bondsdag te Den Haag bezocht, onder lei ding van de dames L. .ZonneveldFigée en W. Bootvan Kooten. Een bezoek werd ge bracht aan het Vredespaleis terwijl ook Schc- veningen niet is vergeten. VOORDRACHT. De agent van politie, de heer A. Kievit komt voor op de voordracht voor gemeente veldwachter te Aalsmeer. COLLECTE. Volgende "week Donderdag 18 Juni zal de jaanhjikeobe ailgemeenie codHecte wonden ge houden ten bate van het fonds van den Gewapenden dienst in de Nederlanden, MUZIKALE BOOTTOCHT. Het fanfare-corps „Kunst Na Arbeid'', di recteur de heer J. van dier Kaaij te Leiden, maakte Donderdagavond wederom, ditmaa' door het andere deel der gemeente, eer muzikaile boottocht door den Rijn met de motorschuit van edhiiipper Van der Velde ailhier, en wed vanaf de Koudekerksohe brug tot Boerenechouw. Evenails de vorige keer lokte dit op den bij uitstek mooien zomerschen avond aan beide oevers van den Rijn, weer groote be- RESTAURATIE CONSISTORIEKAMER Door den aannemer, den heer N. van Dig geJle adhi'en, de deze week een begin ge maakt met de algeheel» restauratie van de ïsi&tori'ekamer van de Ned. Herv. Kerk. RIJNSBURG ilocnienliiuMlel. Met een Hinken aanvoel do prijzen als volgt: nonkels i 0.400.45, witte margrieten per 3050 c., kleine margrieten per 100 1520 pyretherum 0.801,20, iedm van den kouc grond 0.20—0.30. anemonen per i00 0.60—0. —1.80, loenen rose f 1.70—2, p|oe —1.80. pioenen extra i 4—4.80. 0 45. gladloen Halley f 4—4.8C WOUBRUGGE ONGEVAL. De heer L. A. nam tijdens het bezorgen van wiui'keihvainen zijn zoontje med'e op de stang van de fiets. Bij deze werkzaamhe den braik de voorvork van het rijwiel, door beidien kwamen te vallenDénk zij do vraoht/mand werd de ral gebroken, zoo dat dit omgeval bijzonder goed verliep. WASSENAAR BURGERLIJKE STAND M J M Bronsge d Kolk P Ruhaak en B A P O Luijst GEHUWD: L I J M Bruin—HUg. ma z. E M v d Niet d. Eg-mond - nSchneidei Gorp—v Hst d. T H J v d Ham—Voi •Overduiin z. Kerk. 10 VI u Ds Tonnon KATWIJK Ned. Herv. Gerei. KcrL KATWIJK A \N 5 a. d. RIJN. t-Lcrk. 9% en 6 u. Ds de Bruynj 9% en 6 u Ds Metering. i Ds Ingwereen Kerk. 10 u. Ds. Rutgers, van Kat 5 u. Ds. Laurehse v Amsterdam i. 9% en 4 u Ds Ruüs. NIEUWKOOP. Ncd. Herv. Kerk. 9% u Ds v Wijngaarden. 'Geref. Kerk. 10% u. Leeskerk. 7 u. I rv. Kerk. 10 en 5 u Ds Cupedo er el. Kerk. 10 en 5 u Ds Koers nbereidln. OEGSTGEEST. Ned. Valter Kerk. (Groene kerkje)" Ï0 U, ahr, :gddienst. Nes; 5 u, Ds. Jansen Schoonhoven. RIJNS BURG. Gerei. Kerk. [(Rapenburg) 9%' Uj Ds. de de Waard. 6 u. Ds. de Waard. Concordia. 9% u. Ds. Broekstra; 6 i roekstra. SASSENHE1M. Ned. Herv. Kerk 10 Krijkamp. Geref. Kerk. 9% en Da Krökamp. 5 i u. Da Kuiper, VEUR-LEIDSCHENDAM. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10 Geref. Kerk. 10 en 6 VOORSCHOTEN. Ned. Herv. Kerk. 10 u. Ds. Fortgens; 6 u. Dl Fortgens Geref. Kerk. 10 en 5 u. Ds. Houtzagers. Geref. Gemeente. (Ambachtshuis). u. Lees kerk. WARMOND. Kerk. 10 u. Ds. Hartwlgse, vai in. 7 u. Ds. Cannegleter. van Oudshoorn, rcf Kerk. 10 en 7% u. Ds. Nauta. Ds. Eljkman. Laatste Nieuws. Van het dames-comité voor dezen bazar kregen we een noodkreet te hooren. Telken jare loopt het zoo prachtig, niet het minst dank zij de pittige medewerking van onzen breeden lezerskring! maar dit jaatf gaat het wat stroef. Malaise?' zoo vraagt men. Maar dat kan toch niet. Zou d i e een werk als dit in de war sturen? Daar is de liefde van onze men schen voor Bartimeus toch te zeer en tei solied voor gefundeerd. - Willen al onze lezers even deze zaak voor elkaar brengen? De oude getrouwen sturen vlug op wat ze willen afstaan en we hebben er moed op, dat vele nieuwe getrouwen mee zullen helpen om den achterstand spoa dig in te halen. 't Wordt nu kort dag. 1 Juli wordt de ba zar gehouden in Irene op de Slotlaan te Zeist. Daar stroomen de koopers en koop sters naar toe. Maar laten wij nu allen te saam zorgen dat er ook iets te koop is! Het heerlijke werk van Bartimeus is he£ zoo waard. Men zende aan Mevr. Fokker, Beeklust, Zeist. ERNSTIG VLIEGONGEVAL Vier dooden SAARBRUCKEN, 13 Juni. Vanmorgen ié bij Saarbrücken een ernstig vliegongeval ge beurd, dat vier slachtoffers heeft geëischt. Het vliegtuig op den dienst Saarbrückexv—Keulort was tengevolge van mist een half uur later vertrokken dan de dienstregeling aangaf. Ta half negen startte het vliegtuig, doch nauwe lijks was het van de grond of het stortte ongeveer 50 M. hoogte bij de achter Arnual gelegen marechaussee-kazerne, in de onmid dellijke nabijheid van het vliegveld, naar neden en vloog in brand. Twee passagiers, dai piloot en de mecanicien kwamen in de vlam men om. De oorzaak van het ongeval is nog niet bekend.

Nieuwe Leidsche Courant | 1931 | | pagina 2