350 75 850 650 15" 9" Voor den leeftijd van 2 tot 6 jaar In het Bad. Wie spartelt in 't bad van plonser-de-plas? Wie maakt de heele kamer kletsnat? *Wie juicht en schatert van dolle pret? Kleine Janneke zit in het bad! De roze voetekens spartelen wild,, De handjes slaan spetter* de-spet. Pe golfjes vliegen al over den rand! Klein Janneke schatert van pret. Maar nu wordt het Moesje een beetje te erg. „Je krulletjes worden ook nat! Neen kleintje, het water gaat mij veel te hoog, Kom Janneke, gauw uit het bad!" Primo wolfen Meisjes-Blazer, ;2-rij modelletje, jgeheel geboord «m. zijden tres en gegarn. m. nik kelen knoopen. Levendige kleu ren; voor 5 jaar Shoezig Mantel tje v. prima Drap Payee met ge schulpte pelerine en manchet en leuke fantasie- garn. In Blauw. Rood, Beige enz. v. 3'/z j. slechts 375 775 Met kleine stijging per maat; Llef-gegarn Rips Popell- ,ne Babyjurkje met piqué overkraagje en manchet In Rood, Groen, Bleu enz. v. leef- /25 tijd v. 2 J. slechts yEen klein jokkentje] k Klein Jan speelde in den tuin, paar hij had niet zoo veel pret pis anders. Weet je hoe dat Jtwam? Hij had een klein beetje gejokt! Hij had daarnet geen trek in zijn pap en toen Moeder even de kamer uit was, kwam poes bin. nen en die likte het bordje heele. maal leeg. Wat was Moeder blij, toen ze1 het leege bordje zag! „Nu is Jan een groote jongen", zei ze, „ga maar gauw in den tuin spelen". Jantje zweeg en holde weg. Maar nu zei het kleine tikker tje in Jantje: „Je hebt gejokt, foei! Wat zou Moesje een ver driet hebben als ze dat wist". Nog even speelde Jantje door. Toen gooide hij zijn speelgoed neer en holde naar binnen om Moeder alles te vertellen. Moeder was wel bedroefd, maar omdat Jantje het zoo flink was komen zeggen, vergaf ze het hem voor dit eene keertje. En Jantje nam zich voor nooit weer te jokker 'Mijn tuintje. Dc blijde Lente is er weer En alles gaat nu bloeien. De boomen, struiken, [bloemetjes. Je ziet ze daag'lijks groeien. Nu ga ik in mijn tuintje klein Heel ijvVig aan het werken. Ik moet eerst spitten, harken, [hoor! Dan maak ik mooie perken. Wat of ik dan wel planten ga? Nou, eerst vergeet-mij-nietjes, Viooltjes, paars, die ruiken fijn En daarna nog margrietjes^ En dan tot slot lat yrus nog In allerhande kleuren! Je ziet, vóórdat ik klaar zal zijn, Moet er nog veel gebeuren. Leuk Blazertje v. Flanel, geboord of 2-rij model, voor 2 jaarvanaf ]40 Luchtig Zomer- broekje van dun Peau de Pêche of Flanel;v.2j.vanaf Zoo'n aardig, de* gelijk-kleedend Rits-pakje van Peau dePêche of Tweeds zal ook Uw Jongen ge lukkig maken! In vroolijke, echt- kinderlijke tinten voor den leeftijd 4 j. vanaf slechts Met kleine stijging per maat ONZE HUIZEN ZIJN Voor den leeftijd van 6 tot 12 jaar Steeds zeer ge wilde, leuk-klee- dende Matrozen jurk. van mooie kwaliteit. Roode blouse en Marine rokje met diepe plooien rondom. Voor den leeftijd van 6'/ï J. slechts Aardige Mousse line Impr. Kinder jurk m. gefeston neerd zijden rips kraagje en man chet. Leuk, ruim aangezet, ge schulpt rokje. In div. tinten en des sins, voor 6 jaar 575 po Met kleine stijging per maat. Keurige Fleur de Laine Mantel m. modern kraagje]4 opgestikt zakje en aardige rug- garn. van nervü- res en kellerna- den. In diverse tinten en dessins voor leeftijd van 10 Jaar slechts Prima Tweed* Kinde r ma n te I, natuurlijk m. de moderne, breede revers en rug m. opgelegde plooi en. Leuk Peau de Pêche ceintuur tje. In div. tinten en dessins voor ó'/z jaar slechts Met kleine stijging per maat. Eventjes lachen. Truusje had een koekje van Moeder gekregen en zat daar lekker op te knabbelen. Opeens begint ze vreeselijk te huilen. Verschrikt vraagt Moeder: „Truusje, wat is er?" „O, o", antwoord Truusje huilend, „mijn tandjes hebben op mijn tong getrapt". Juffrouw: „En Kees, vertel jij mij eens, waarom Prins Willem I over de Maas trok". Kees: „Omdat hij aaniden overkant moest zijn". Onderwijzer: „Als ik een ap pel in zessen deel, wat is dan ieder stukje?" Jan: „i 16, mijnheer". Onderwijzer: „En als ik ieder stukje weer in zessen verdeel, DES AVONDS TOT 8 wat krijg ik dan?" Jan: „1/36, mijnheer". Onderwijzer: „En als ik nu weer ieder stukje in zessen deel, wat krijg ik dan?" Jan: „Appelmoes, mijnheer!" Onderwijzer: „Wat is het .meervoud van kind, Tommie?" Tommie: „Tweeling, mijn heer". Wolbal voor Baby. Jullie neemt 2 cirkeltjes van carton, met een gat in het mid den. Deze leggen jullie op elkaar. Nu moeten jullie die twee cartonnetjes net zoolang met wol oAiwerken, tot het gaatje in het midden heelemaal vol is. Daarna worden de lussen, langs de geheele omtrek, netjes doorgeknipt. Dan schuiven jul lie de twee cartonnetjes een eind van elkaar en binden om het midden een sterke draad. Flink stevig knoopen hoor! Vervolgens haken jullie, van dezelfde wol, een stevig koord je. Dat bevestigen jullie ook om het midden. Nu schuiven jullie de carton netjes weg. Nog een beenen ringetje bo ven aan het koordje en klaar is de bal voor baby. Jullie kunt hem nog mooi maken met een strikje of een paar belletjes, die jullie op den bal of aan de beenen ring be vestigt. Leuk hé? Alle kleuren wol kunnen ge bruikt worden, zoowel één kleur als meerdere. DitsportieveRits- Sterk Jongens pak m. plus fours Schoolpak, Lum en ook m. knie- ber-jacketm.Rits of rijbroek, kost sluiting en korte in sterke Tweeds broek, van prima voor den leeftijd stoffen.v. leeftijd van 10 J. slechts 7 j. vanaf slechts Voor Jongelui van 12 tot 17 Jaar Fleurig Wandel- toiletje, bestaan de uit Crêpe Ma- roe blouse en Crêpe Caïd rok je, beide v. prima kwaliteit. Leuke, zijden das. Voor leeft. 12 j. slechts 840 Met kleine stijging per maat. Flatteuse Jonge damesjurk van Crêpe Romaine m. zijden piqué kraagje. Keurig model, klokkend rokje, rug m. kel- fernaad. In div. tinten. Voor 14 j. 480 875 475 Met kleine stijging per maat- UUR GEOPEND: ZATERDAGS TOT 10 UUR, Ganzen als Waakhonden. Eens, vele eeuwen geleden, werd Rome belegerd. Reeds dreigden de vijanden het Kapi- tool bij verrassing in te nemen, toen plotseling de ganzen, die bang waren geworden door het hooren van het rumoer, begon nen te snateren. Daardoor ont waakten de sluimerende schild wachten, er werd alarm ge maakt en de vijanden moesten aftrekken. Ter herinnering bewaarde men jaar op jaar een troep gan zen op het Kapitool met bizon- dere vereering. En wisten jullie, dat in Indië vele menschen ganzen op hun erf houden als waakiionden? De dieven blijven dan uit de buurt, omdat ze weten, dat de ganzen bij hun nadering direct begin nen te snateren. Het Kompas. Jullie hebt natuurlijk allemaal wel eens een kompas gezien, misschien zelfs wel een groot scheepscompas. Maar zeker toch wel zoo'nv kleintje met het eenvoudige magnetische wijzer tje,welks ééne uiteinde altijd naar het Noorden wijst, het an dere naar het Zuiden. Zulk een kompas is de groote vriend-en trouwe gids van den zeeman, die dikwijls dagen en nachten lang niets anders dan lucht en water om zich heen heeft en zonder het kompas niet zou kunnen weten welken kant hij eigenlijk opvoer. Vroeger moesten onze zeelui het zonder dit bijna onmisbare instrument stellen, maar weet je wie het toen allang kenden? Dat waren de Chinee-] zen, van wie de oude bewoners van Europa het kompas in de 12de eeuw overnamen. En weet je ook hoe het er toen uitzag? Een magnetische naald werd op een strootje gebonden en dat strootje liet men in een kom water drijven. Het draaide daq vanzelf naar het Noorden. Eerst een eeuw later kwam men op de gedachte, de naald op een spil te laten rusten. Maar het strooN je deed toch óók z'n dienst. Moderne Tweed Mantel met het kenmerk van de nieuwe mode: de breede revêrs I Rug met garn. v. ingezette banen. Leder-ceintuur. In aparte dessins en tinten, v. 17 Chique Jongen dames-Mantel vJ FantastestofDia-i gonale, geheel op zijde gevoerdj met modern, op staand kraagje en garn. van ner-j vüres. In div. tln-| fen v. 14 J. slechts Keurig Jongens pakje v. moderne Kamgarens en Cheviots, 2-rlj model, met korte broek, geheel ge voerd. voor 12 j. vanaf slechts £50 725 Met kleine stijging per maat

Nieuwe Leidsche Courant | 1931 | | pagina 4