§fer dkViPcm^/) Handwerken 1 MODE-vakscholen te rottehdaia \/oorjaar vieren met een „Schoonmaakfeest" Voorjaar, lente! Je voelt zoo'n feestelijk opgewekte stemming over je komen, alsoi eon lieve, vriendelijke macht gereed staai, om al je zorgelijkheden, met zachte hand, met zonneschijn te verdrijven ,of, indien da', al niet mogelijk is, toch te verzachten, de sombereie tinten er van weg te vagen, de (jonkere kleuren te verglanzen, zoouut over alle dingen een stiller licht straalt, een milder schittering komt waren. (Jok in hei pruktische, dagelijksche leven komt dat uil- We laten ons wat opfleuren, halen bloe men in huis, maken frissche plannen, pra ten over nieuwe kleeren, of, als dat moet: alleen maar over veranderingen van oude, die we dan als vernieuwingen kunnen zien, we probeeren weer eens graag wat ni< recepten (die heusch niet altijd duur bo hoeven te zijn; en trachten, als het ook maar even kan, er eens een huiselijk feestje 01 te laten overschieten. Zelfs wanneer er geen bepaalde „gewone aanleidingen toe bestaan, geen verjaardag geen vacantie's zijn, dan zou men, enkel om de vreugde van het wcerkeeren der lente te vieren, wel eens van een zonnigeu .o dag een feest kunnen maken. Zoo zou bijvoorbeeld het einde van groote schoonmaak" in de huisgezinnen best als een feest gevierd kunnen worden fn vele huizen schijnt de schoonmaak tegen woordig niets anders meer te zijn, dan een jaarlijksch terugkeerend huishoudelijk tueel, dat door aille gezinsleden die er mee te maken en die er n i e t mee te maken hebben evenzeer gehaat en verfoeid worden. Nu wil ik dadelijk toegeven, dat ik mo moeilijk menschen kan begrijpen, die in vervoering uitroepen kunnen: o die heer lijke schoonmaak!, fijn dat die tijd er weer is!" maar wel kan men, door aan het onaangenome eens iets vreugdigs te ver binden de huisgenooten gemakkelijker ver voeren met dingen die anders uitsluitend on aangenaamheden zou beteokenen. En voor velen, vooral de mannelijke leden van hei gezin, alsook studeerende meisjes, is het genot van schoongemaakte, opgeruimde ka mers, waar je je eigen boel niet meer op z'n plaats vindt, wezenlijk op zichzelf geen vreugde genoag om met al de rompslomi van de schoonmaak vrede te doep hebben. Daar kan men dan wel eens wat op ver zinnen. Ikzelf zal me tenminste wel altijd blijven herinneren, hoe vroeger bij ons thuis we hadden een groot gezin de regel heerschte dat in den schoonmaaktijd, ieder wiens kamer schoon en klaar was, den eerstvol genden dag trakteeren moest, zoodat je, als de schoonmaak eenmaal goed aan den gang was, geregeld om de paar dagen een trak tatie verwachten kon, meer of minder royaal al naar gelang van de dikte van portemon- naie of spaarpot van het gelukkige slacht offer, want ook de kleinsten deden mee zij het dan ook met hulp van moeder. En toen ik dus onlangs ergens las over [het idee, om het huiselijk leven op le vroo- lijken, door het vieren van een voorjaars feest ter gelegenheid van de terugkeer van den heerlijken zomertijd, dacht ik zoo: dan zou daarvoor een mooi tijdstip zijn: vlak na het beëindigen van de schoonmaak. Men kieze daarvoor liefst den eersten dag dat er weer zooveel mogelijk van alle huisge nooten thuis en vrij zijn (zooveel mogelijk!) En natuurlijk wordt zoo'n feest vooral ge vierd met bloemen. Bloemen In potten voor de ramen (bijv. primula's of overgehou den geraniums en begonia's, die wat verder in den tijd allemaal naar buiten kunnen) bloemen in vazen, en bloemen over de ge- dek ie tafel. Er zijn vele manieren. Zoo heel in het begin van het voorjaar is 't n -gal eens lastig, om de tafel "mooi te versieren als we tenminste geen handen vol geld aan bloemen uit willen geven, 't Is dan de kunst om met enkele bloemen véél te bereiken, vooral wanneer we ook niet veel keuze in bloemen hebben en we ono enkel tot de vroegkomertjes moeten be palen. Heel fijn staat dan b.v. een tafel met witte narcis-versiering. Ge moet hiervoor kleine witte narcisjes nemen, van het enkel voudige, niet van het tros-soort. Deze ver spreiden bovendien een heerlijke geur. Midden op tafel legt ge een o-valen of ronden spiegel. Daarop zet ge een lage kom, met nar cisjes gevuld. Zorg er vooral voor, dat ge de narcissen mót de bladen krijgt, want geen enkel blad komt er zóó mooi bij, als de eigen teere smalle bleekgroene bladeren. De narcissen moet ge heel luchtig in de kom zetten, zoodat elke bloem apart slaat, alsof ze groeit. Dit is de mooiste en eenige ma nier om deze bloemen tot haar recht te la ten komen. Het voordeel is bovendien, dal ge dan met zeer weinige toekomt, 't Beste is, wanneer ge voor dit doel een bloemen houder op de kom legt, waarin de de nar cissen één voor één insteekt. Anders moet ge u behelpen met ijzer- draad, dat ge tusschen de bloemen buigt en kronkelt, zoodat elk in de gt?wenschte rich ting en op haar eigen plaatsje blijft staan Zooals ge wel begrijpt, bedoelen we hier natuurlijk niet, dat ge het ijzerdraad door de bloemen moet steken. Men kan de schaal ook met fijn zand vullen. Nu plukt ge van enkele andere narcissen bij de steel, de bloempjes al en legt deze blanke sterretjes in een krans om den spie gelrand. Zijl ge in 't bezit van kleine zilve ren vaasjes, zoo kunt ge er twee of vier op tafel zetten, elk gevuld met een paar nai cisjes. Denkt er echter om, bij deze bloem versiering geen andere bloemen of ander groen te gebruiken, daar dan het effect ver loren gaat. Wel is 't heel mooi, kaarsen met gele kaarsenkapjes op tafel te hebben, in de kleur van de narcishartjes. Zulke kaar senkapjes zijn niet zoo moeilijk zelf te ma ken. Zelfs handige kinderen spelen 't wel klaar. Het eenvoudige modelletje wordt van wit papier geknipt; mei waterverf geel ge verfd, de randjes aan elkaar geplakt en klaar zijn we. Ter afwerking kunnen we elk kapje boven en onder een zwart lijntje geven. Zien we, om welke reden dan ook, geen kans om tijdig aan bloemen te komen, dan ls ook fruit een heel mooie tafelgameering. We kunnen verschillende soorten fruit op een hooge schaal stapelen, waarbij we mooie kleuren tegen elkaar laten komen en om de schaal een dubbelen rand asparagus leggen. Een andere manier is, een paar mooie blauw porseleinen borden met fruit te vullen, of een paar langwerpige kristal len schaaltjes, met groote trossen witte en blauwe druiven op tafel te zetten, waarop we een heel enkele bloem leggen. Een van de aardigste voorjaarsverslerin- gen krijgt ge echter met kleine bosjes Maartsohe viooltjes, die zoo'n heerlijke zachte lentegeur verspreiden. Een lage bloe- menbowl vult ge met enkele bosjes, tot deze één groote toef lijken. Heel sierlijk staat ook een soort platte schaal, die door hooge zuil vormige pootjes gedragen wordt, zooals men wel eens in de winkels ziet Legt men op deze schaal een krans van violen-bosjes, dan heeft men een hooger middenstuk, wan neer men dit prefereerL Verder zetten we hier en daar op tafel kleine kristallen vaas jes, elk met een bosje viooltjes en leggen bij het bord van iedere damesgast een lila toefje klaar, dat deze desgewenscht op haar japon kan steken. BABY-KLEEDING Gebreid manteltje met bijpassend kapje. Benoodigd materiaal: 84 gram 2-draads breiwol, een stel breinaalden 119, een stalen haakpen nr. 2 en 140 c.M. lint Beginnen met 142 steken op te zetten en de eerste 12 toe ren recht heen en recht terug breien, dan komt het patroon op de volgende manier. le toer: 6 recht 2 tezamen, *4 r, omslaan, 1 r, omsl., 4 r, tweemaal 2 tezamen breien, vanaf herhalen tot het eind van den toer, eindigen met 0 recht 2e toer: 6 recht, 130 averecht, 6 recht 3e toer: als le toer. 4e toer: als 2e toer. 5e toer als le toer. De volgende 3 toeren recht 9e toer: als le toer. 10e toer: als 2e toer. lie toer als le toer. 12e toer: als 2e toer. 13c toer: als le toer. De volgende 3 toeren recht 17e toer: 6 r, 2 tezamen, 4 r., omsl., omsl., 4 r, 2 tez., 104 r, 2 ter., 4 r. omsl., omsl., 4 r, 2 toz., 'le overblijvende 1 steken recht ISe toer: 6 r, 13 a, 104 r, 13 a, 6r. 19e toer: als 17e töer. 20e toer: als 18 toer. 21 toer als 17e toer. De volgende 3 toeren recht. Den 17en tot 24en toer herhalen tot het werk 19 c.M. lang is vanaf het. begin Volgende toer, een aparte naald nemen en 38 steken breien. Op deze steken dourgaan tot het werk 'n lengte heeft van 29 c.M Dan aan den buitenkant van het werk 18 steken afkantcn en op de overige 20 steken 4 toeren breien daarna afkanten. Nu op de vo:lgende 66 steken recht heen en recht te rug breien tot 29 c.M. vanaf het begin, dan afkanten. Op de overblijvende steken op de zelfde manier als de andere voorkant breien Dan netjes de schouders aan elkaar naaien. Voor de mouw zijn de vier breinaalden noodig. 52 steken opnemen, beginnen aan den voorkant bij den naad; 17 steken op de eerste naald, 18 op de tweede en 17 op de derde. Dan het eind van de derde naald steeds omkeeren en 9 c.M. recht heen en recht terug breien. Dan van den eersten tot den 13en patroontoer breien en eindigen met 4 rechte toeren afkanten. De tweede mouw wordt op dezelfde manier gebreia. Met de haakpen het volgende randje om den hals maken, 1 stokje, 2 losse in eiken derden steek, heelemaal in 't rond. Volgen de toer: 3 kettingsteken, 2 stokjes, 1 vaste in elk stokje van den vorigen toer. Dan door het randje aan den hals en door het patroon aan de mouwtjes lintje rijgen. Het kapje. Benoodigd materiaal: 28 grom 2 draads breiwol en een paar breinaalden nr. 9 een plooiscltje van lint voor den voorkant en 1.40 M. lint voor de binders. Beginnen met 84 steken op te zetten (6 patroontjes). De eerste 6 toeren recht, steeds den eersten steek afhalen. Dan hetzelfde pa troon werken als in het manteltje van den le tot en met den 13e toer, maar 3 steken recht aan elk eind van den toer, in plaats van 6. Dan 8 ribbels is 16 naalden recht. Dan beginnen de minderingen van het bol letje op de volgende manier, te toer: 8 recht 2 tezamen 9 recht 2 z., herhalen tot eind de laatste 8 ste ken recht De volgende 2 toeren reoht. 4e toer: 8 r., 2 tez., herhalen, eindi gende met 7 r, De volgende 2 toeren recht. toer: *7 r, 2 tez., vanaf herhalen tot het eind van den toer. De volgende 2 toer; recht. 10 e toer: *6r, 2 tez., vanaf herhalen tot Afdeellngen van de In 1911 Kon. Goedg Vereen, van Modevakscholen In Nederland INSCHRIJVING VAN LEERLINGEN Cursas-, Club- en Privaatlessen, ook voor gehuwde Dames om alle voor koiriCiide kleedinp in hel gezin geheel zelfstandig te leeren vervaardigen Spreekuren ann de scholen: In hel Westen: SCHIETPAANLAAN 99, Donderdags van 2 tot 4 en van 7 tot 9. Te Krahngen: ANNASTPAAT 5 (bij Avenue Concordia) Dinsdags van 7 tot X L -Maasoever: BEYERLANDSCHELAAN 40, Dinsdags van 4 tot 5 en Vrijdags van 6 tot 7. PROSPECT1 OP AANVRAG3 Directrice: Mevrouw S. A. v. AMIJDE-PORS Correspondentie-adres: Schietbaanlaan 114. Telefoon 33739 het eind van den toer, eindigende met 7 recht De volgende 2 toer: recht. 1 3e toer: 6r, 2 tez. 52, 2 tez., vanaf herhalen tot eind, eindigen met 6 recht De volgende 2 toeren recht 16e toer: 5 r., 2 tez., *4r, 2 tez., vanaf herhalen eind 6r; 2 toeren recht 19e toer 5 r. 2 tez., «3, 2 tez. vanaf herhalen eind 5 r, 2 toeren rechL 22e toer 4 r, 2 tez., *2r, 2 tez. vanaf herhalen eind 5 r. De wol afbreken, dooi de overblijvende steken halen en stevig af hechten. De naad 5 c.M. vast naaien. Den voorkant van het kapje omslaan, het plooi sel op z'n plaats naaien en het lint aan weerszijden aanzetten. GARNEERING VOOR ONDER- JURKEN Ieder jong meisje dat echt netjes is, voelt nie slechts alleen vóór het „bovenop" maar heeft ook graqg keurige, liefst sierlijke onderkleeding. Tegenwoordig, nu we met het stijve koele wit wel absoluut gebroken hebben, en steeds onderkleeding in fijne lichte kleuren worden gemaakt en geleverd, kan men ook daarin zijn (ik bedoel „haar") smaak wel bevredigen. Maar ook hier geldt wat van alle cor/fec- tiekleeding gezegd kan worden: „heel vgak is ze zoozeer algemeen dit het haast uni form wordt. Wie daar niet van houdt - en wie zou het wél? kan, als er maar tijd beschikbaar is, zelf veel aardiger dingen maken. Om enkele voorbeelden te geven laten we hier wat onderjurken zien, die met de hand versierd worden. Modellen geven we er niet bij, die kan ieder zelf wel maken of vinden. Alleen moe. ik even opmerken, dat over het geheel bij deze de taillelijn nog laag is, zoo als nog gezien wordt bij de deux peuces japonmodellen. Ook bij japonnen met heup stukken zijn ze nog wel te dragen, maar over 't geheel doet men verstandiger om nu de taillelijn weer hooger te maken, ouk voor de onderjurk. Maai zooals ik reeds boven opmerkte, geven we deze teekeningen hoofdzakelijk maar onze lezeressen willen ze liever maken als onderjurk. Het eerste model heeft een versiering van appliqué gewone airkels, die men b.v. naar een gulden of rijksdaalder (eerst van papier) kan knippen en die tpet .zichtbare steekjes in donkerder zij, worden opge- hecht, daaronder komen korte steeltjes met steelsteek gewerkt Langs boven- en onderrand komen biezen van dezelfde donkerder kleur (men neemt bijv. creme met oud-rose of licht- met don ker groen). Deze biezen worden langs den zoomrand overgewerkt met een rij kruisste ken. Een en ander op de detailteekening duidelijk te zien. Een ander idéé geeft het tweede model, dat van boven een in punt geknipte opge- zet stukje kant heeft versierd met kleine om dc garneering te laten zien. Eigenlijk j kringetjes van knoopsteken, die in twee zijn het z.g. comibinee's (combination), driehoeken er naast gewerkt worden. Tenslotte worden hier boven- en beneden rand afgewerkt met fantasie-knoopsteken die op de stof in driehoekjes liggen. De garneernig van de derde afbeelding zal wellicht nog het meest in den smaak vallen. Daar worden applicaties aangebracht van over elkaar geschoven cirkelfiguren in ver schillende tinten. Deze worden opgezoomd met duidelijk zichtbare, dwarse vlak naast elkaar liggen de steken in donkerder kleur. Vooral voor zeer jonge meisjes en bak- vischjes is dit een zeer aardige garneering. Ook hier komen biezen langs onder- en bovenrand. Men maakt nu 'n onderjurk bijv. in lavendelkleur met mauve en blauwe cir kels. Ook licht-rose en oud-rose is een mooie combinatie. GARNEERING Voor jonge meisjes. 'n Fijn vroolljk gernituurtje voor een nieuw of voor een op te knappen japon netje, dat we hier zien. Ook niet zoo moei lijk te maken. Het kraagje wordt langs den FLEURIGE OVERALLS In het voorjaar, de- tijd van overgang uit de warme wollen win terjapon naar de meer luchtige zomerkleeding, de tijd ook van schoonmaak en extra waschwerkjes en ver nieuwerijen (k-ssens, gordijnen, lampekap- pen, enz.) komen de flinke groote huls houdschorten of de overalls waar men een dunne japon geheel mee bedekt, meer dan ooit lot hun recht. We hebben al elk voorjaar enkele model len hier afgebeeld en laten er nu ook weer gc zien, dan kan ieder die het nog in ucu zin had zooiets te maken er een keu9 uitdoen. Natuurlijk kan men goedkoop, practisch en degelijk ook zulke schorten jassen zijn het dan meestal ook gemaakt koopen, vooral de stevige witte staan keu rig en helder voor keukenwerk bijv. Maar daarbuiten ook zeer ongezellig. Veel meer voldoet dan een aardig cretonne die de draagster goed kleurt en waar men een frisch kraagje van effen wit op maken kan, Het eerste model dat we hier zien is uit gebloemde cretonne afgebiesd met smalle effen biezen langs voorsluiting, langs zak ken en kraagrevers. Het kraagje zelf, waai de revers tegen vastgenaaid worden is van effen wit. De tweede jas is van donker katoen met een zwart of marineblauw kraagje en wordt met donkerder biezen afgezet. Hiei zijn twee rijen knoopen genomen wat men echter niet noodzakelijk hoeft na te doen. De dorde is een echte overall, die over 't hoofd aangaat en alleen een split voor slui ting heeft; wei gemakkelijker bij het wer ken. maar de andere modellen gaan weer gemakkelijker uit en aan Men maakt deze overalls iets korter dan de jap>n, zoodat he: schortidee behouden blijft en men ze niet voor een japonnetje zal aanzien. Wil men ze juist wel dragen al6 werk- of morgen japon, dan maakt men ze langer. Het voorpand komt hier mot smookwork uit de schouders wat dadelijk een minde, stijf, minder jas-achtig aanzien geeft. ramd belegd met dun bamdfluweeJ of don ker ripslint, de binnenkant is lichte zijde ecrukleurig bijv. met een geschulpte ramd due nog eenet wordt aifgezet met een ema.1, zeer ruum kantje of gepLissAerd strookje over het ban-dfluweel vaJL Op een dergelijke manier maakt men ook een zoor puntig uitloopende diriehoek, diie a jabot ondier het kraagje komt en verder wn paar man oh et j es langs de mouwen Voor de duidelijkheid is een enkele man chet plat uitgelegd nog afzonderlijk afge beeld. GOEDKOOPE CAKES In een Engelsoh blad vind ik het volgen de goedkoope-cake-recepL Zelf heb ik het recept nog niet gepro beerd maar in het blad heet het, dat «een schaal van warme, geboterde aardappel- cake's een verrukkelijke (en voedzame!) versnapering is om op een frisschen na middag of avond bij de thee te serveeren. Men begint met door elkaar te zeven (ver zuim nooit uw bloem te zeven en doe het liefst een paar maal want alt maakt het baksel altijd „luchtiger"): ongeveer drie ons bloem en 1 theelepel bakpoeder met een theelepel zout. Doe een halve koffiekop zoete, roomige melk en een stuk boter ter grootte van een flink ei in een steelpan en smelt het samen. Voeg er dan nog warm een viertal flinke versch-gekookte en een goed fijn gemalen of geprakte aardappelen bij en roer het alles met een houten lepel goed door elkaar. De puree moet nu een zacht mengsel zijn en niet stijf, het kan dus noodig blijken er nog een weinig melk aan toe te voegen. Werk er nu doorheen de bloem met bak poeder en zout, en rol dan het deeg uit op een deegplank, verdeel het in vier stukken. Rol ieder stuk uit lot een lap van ruim een halve c.M. dik en verdeel die weer in vieren. Bak ze dan op een flink heet vuur In den koekepan (of op een electrisch tafelroosfer) een minuut of vier vijf, aan eiken kant en geef ze warm. Hierbij merken we nog op dat de Engel- e che theelepels en k njos gronter zijn dan j- de onze, zoodat wat flinke theelepels wor den bedoeld en eer een koffie- dan een v... theekopje. j Wil men voor de cakes koude oveneo 11 bleven aardappelen gebruiken, dan zal he' 5^ noodig zijn deze tooh vooraf te verwarmen t o< daar men het deeg niet goed krijgt wanneer p .ngemaakte aardappelen er niet warm JfZ" doorgewe-kt worden. qja j JONGE GROENTEN Niet afkoken Bij herhaling willen we in dezen tijd van fijne en dure groenten er nog eens speci aal voor waarschuwen, dat men de jonge groenten speciaal toch vooral met zoo wei nig mogelijk water opzet, omdat juist in dat nat, dat men bij het koken zou over houden, de meest waardevolle zouten en zu ren, die het beste van de groenten vormen, weg zou doen. Groentenat is uitstekend voor soep of men kan 't binden tot een 6ausje om over de groenten te geven. Laat ook de groenten niet „dood" koken, doch laat zo precies gaar worden en niet meer. Groent» die „dood" gekookt is, heeft véél minder voedingswaarde, smaakt minder lekker en heeft ook geen mooie kleur meer. TIEN REGELEN VOOR BEZUINIGING 1. Zet nooit meer water op dan ge strikt noodig hebt voor thee, koffie, afwasschen, enz. 2. Schenk kokend water van aardappelen of groente niet door den gootsteen, maar spoel er eerst vet vaatwerk mee af. 3. Gebruik voor 's morgens aan 't ontbijt een goedkooper theesoort, dan ge gewend zijt te gebruiken voor uw middag- of avond kopje. 4. Kook zooveel mogelijk uw waschgoed uit, waardoor het wasschen op de hand (waarbij 't goed 't meeste slijt) bijna over bodig wordt. Alle wit katoenen goed, sterk' bont goed en katoen-flanel komt hiervoor in aanmerking. 5. Droog van tijd tot tijd in de zon alle borstelwerk, wat voor nat werk gebruikt wordt. Ge voorkomt hiermee rotten van het hout en uitvallen der haren. 6. Draag inleg zooltjes in uw schoenen; dit is 't belang van kousen en schoenen beiden. 7. Gebruik zooveel ge kunt de hooikisi Hiermee spaart ge 4/5 van uw gas uit 8. Giet niet ineens koud water in een pan, die zóó van 't vuur komt. 't Email krijgt kleine barstjes en is lang voor den tijd versleten. 9. Veeg alles wat erg vet is af met stuk ken papier. Dit spaart u zeep bij het wasschen. 10. Warm dagelijks uw etensrestjes van den vorigen dag op, zoodat ge nooit voed sel behoeft weg te doen. (Kalender v. d. Huisvrouw)! HAAR GLORIE Vorig jaar werd in het graafsdhap Hue- fordshire, Engeland de weduwe Francis Cut ter honderd jaar. Familie en vrienden had den dien dag tot een vreugdedag gemaakt, velen kwamen haar gelukwenschen en zij had o.a. twee taarten met honderd kaars jes gekregen!- Maar ze was diep ontroerd toen zij een telegram van den Koning en de Koningin ontving en zij verklaarde aan haar familie, dat zij nu wenschte te sterven, 's Avonds zeide zij aan haar 80-jarig» dochter, dat zij werkelijk dood ging; zij bad met luide stem voor den Koning en de Ko ningin, nam van iedereen afscheid en stierf tevreden en gelukkig op den dag. waarop zij vóór honderd jaar geboren werd. HUISHOUDING EN KEUKEN EEN FLEURIGE LUNCH majidjee of pulletjes reeds op de ontblutafel een plaatsje geven. Maar ook op het menu. op de gerechten, die we in t voorjaar de dlscngenooten voorzetten drukken we graag "tzelfde stempel van „nieuv/ aide sterken e zorgen vooi te kunnen oogste ndje malsche slaatje te bereiden van de Ji •denbloemen (molsla) of van de frlsscha •blaadjes, die zoo goed ln dat opzicht gerechten, die met die verslering ln overeenstemming zfln, laten we nier volgen Margarieten-sla (4 personen 'oor de sla: 4 kropjes sla of wel 260 gr. >ond) Jonge spinazie of molsla; voor de ela- aus: 3 eetlepels slaolie. 2 eetlepels aztjn, 1 at restreken theelepeltje zout. 1 theelepel Maggi'» Lroma; voor de garneering; 3 hardgekookt» 1 ""Uepel dikko mayonaise (niet be» Omelette (i personen) 4 eieren. 4 eetlepels melk, 1 theelepel zout. 1 theelepel Mnggi's Aroma, 1 volle eetlepel eer fün gehakte groene krulden (peterselie: iervel. selderü. dragon, zuring), 30 gr. (1% fges'.ieken eetlepel* m Begin met de gre tjes Schotel van sterkers of tulnkerss, (S personen (1 ons) sterkers, 2 hardgekookt»

Nieuwe Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10