ZATERDAG 11 APRIL 1931 TWEEDE BLAD PAG. 5 .SCHUTTEVAER" ALGEMEENE VERGADERING TE ZUID-SCHARWOUDE HULDIGING VAN Mr. SMEENGE De grijze voorzitter benoemd tot groot-officier Oranje-Nassau De schippersvereeniging ..Schutte vaer" hield eeng.itebwi'eD de 6ttet.e e.lgemeene ver gadering te Zulid Schairwoudie, ander voor fitten&oha.p van Mr. H. Smeenge. Aan het verslag, dat het Hbl. van deze bijeenkomst gaf, ontleenén wij het volgende: De opening. Na een offioiieeda antvainiget ten gemeente huize opendie de voorzitter die vergadering en sprak er zijn genoegdoening over uit dat deze vergaidering werd geihouden iin een streek, waar de scheepvaart nog eilièohta kleine schuitjes vooi' het vervoer vam tuunbouwproducten mogelijk is. Hier zetelt vasthoudende bevolking, in den aim, dat men vasthoudt aam het kleine stukje grond, dat ontwoekerd is aam zee en 't moe- Hierna sprak Mr. Smeenge een woord jn welkom tot den burgemeester van Zuid Schamvoudie, Jlhir. v. Sprengiler en tot den hear Hoogland, de 6tuwknaoht vam de afd. Langedijk vam „Sahuttevaèr." Het jaarverslag. Blijkens het jaairveinslag toomt „Schutte vaêr" haar onverzwakte kracht in een toe nemend ledental. Het aamtaJ af'deelingen bedraagt 47; het ledental vermeerderde met "1. Met de financiën gaat het uitstekend; was in het adgeloopen jaar een batig sal do vam meer dam f 800. de ailigemeene vergadering te Bodie- ;n verzonU het bestuur 97 verzoek schriften en eiigemer beweging 19 requestcn Op 22 verzoekschriften werd afwijzend be schikt, terwijl een groot aaintaJ verbeterln gen werden gemaakt of toegezegd. Verwezen wordt naar hetgeen de voor zitter in andere kwaiiiteit omtrent het euvel dier hooge toliherffimgen ander de aemidacht 's lands regeering werd gebraaht, zoo mede op den arbeid vam de commissie voor drinkwatervoorziening aan schippers, waar aan door leden vam het hoofdbestuur wordt deelgenomen en waarvam de vruchten bun nen afzienbamen tijd belanghebbenden ten zullen komen. In samenwerking met een groot deel der organisaties op binnen scheep va ai*tgebied wordt aan den mimister justitie verzonden een uitvoerig schrij ven, waarin de bezwaren tegen het ontwerp bmnenscheepvaartwet worden uiteengezet i toegeLicht Op vede.ried gebied werd het advies van de vereeniiing ingewonnen en de adviezen naar beste krachten uitgebracht Het jaarveretlag werd goedgekeurd. Voorstellen. Aan de or die kwatmen hierop 136 voorstel len- Inevolge voorstelden ven de afd. Oude Tomge, Rotterdam en Graaistreek weivl be sloten aam te dringen op het maken van vluchthaven te Lage Zwehiwe en te Lobith. Waterstaat zal de Maas bevaarbaar maken en een vluchthaven te Lage Zwia- hiwe is nu meer dam noodzakelijk. De K 's aam de Lamgestraat en te Roermond len Maastricht zullen een en ander het laat ste steunen- Ten aanzien van de vlucht haven te Lobith wérd door den secretaris medegedeeld, dat Waterstaat die aanleg van een vluchthaven aidiaar overweegt. Lamgedijk bepleitte voorts toezidht op die bak kensleepen vam den Stoidsreimiigimgs- dienst te Amsterdam. Ook anderen zagen de wensohelijkheid daarvan in. Particulie ren mogen hoogstens met zes bakken slee pen. Amsterdam neemt er twaalf achter een onvoldoende trekkracht en overtreedt al dus de verordening. De voorzitter oordeelde, dat B. en W. vam Amsterdam maar eens een tijdje moesten worden opgesloten, oan hierover na te den ken. Hij vond diit belangrijker dam de Paleis Raadlhuds-kwestiie. (Gelach). Wijdte en hoogte van bruggen. VoonaH zal warden aamgedrongen op het maken vam hooge bruggen, daar het scheep vaart verkeer steeds meer hinder onder vindt vam het land'verkeer en de sdbeep vaart toch de oudste rechten beeft De afd- Oude Tonge had oen voorstad im gediend om Ged. Staten vam Z.-Hollamd te verzoeken im het belamg vam de scheep vaart im te grijpen im de kwestie tusschen polderbesturen en gemeentebesturen te Ou die Tonge over het herstellen vam den Kampdam. Na een uiteenzetting vam die geschiedenis werd dit voorstel aangenomen. Over de wensohelijkheid vam het maken vam vluohthavens langs Rijm en Waai wee men het algemeen eens. Op voorstel vam de afd. Rijnstreek zal er bij Waterstaat worden aangedrongen om de te maken bruggen im den aam te leggen Rijkeverkeeirswiegen RotterdamAmster dam, en LeidenUtrecht en im den prov weg GoudaAmsterdam d-ezelfde doorvaart hoogte te geven ails de spoorbruggen. Ook zal worden aangedrongen op toert oh t op het voeren van onvoldoende of ondoel matig geplaatste lichten op motorschepen. De vergadering werd con half zes ge- TWEEDE DAG. Ter vergadering waren gisteren aanwezig o.a, de leden van Gedep. Staten, Mr. A. Bruck en D. Kooiman, de heer C. F o c k. inspecteur van de Scheepvaart, de hofdingenieur der Prov. Staten Ir. R e ij- gersman en Dr. I. H. J. Vos, lid der Tweede Kamer. Terwijl later op de dag Minister Reijmer kwam en I r. J. L e i y van de Zuiderzeewerken. Tien afdeelingen hadden het voorstel in gediend om nogmaals met klem aan te dringen op verlaging van de watertollen en havenrechten. De Voorzitter achtte bespreking van dit voorstel overbodig, omdat van den mi- nis er van Waterstaat een schrijven was ingekomen, waarin hij berichtte, dat dit hem bij de vorige begrooting ontgaan was, doch dat hij er de volgende maal aandacht aan zal schenken. Besloten werd van de bespreking af te zien. Onderwijs schipperskinderen. Van sommige zijden werd leerplicht be pleit De Secretaris legde uit, dat het niet mogelijk is voor één onderwijzer om tege lijk aan dertig schipperskinderen, waarvan een klas soms veertig maal per jaar veran dert, onderwijs te geven, zooals het rapport van de cammissie-Rutgers wenscht De Voorzitter wees er, als onderwij zer aan de schippersschool te Ams'erdain op, dat daar het onderwijs door één-tiende van de schipperskinderen in Nederland (1106 kinderen) wordt gevolgd. Hij bepleitte voor het onderwijs aan schip perskinderen een methode, waarbij de kin deren zich zelve leeren. (Applaus). Mr. Smeenge gehuldigd. Na schorsing der vergadering werd hel woord aan den minister van Waterstaai, den heer Reymer, verleend, die vooral gekomen was om namens de regeering Mr. Smeenge met zijn veertigjarig voorzitter schap te huldigen. Zeker kan Mr. Smeenge aldus Spr. met voldoening terugzien op zijn werk, dat hij ondanks het kli/mmen van jaren nog s'eeds opgewekt verricht. Ondanks de gewijzigde levensopvattingen, die in „Schul- tevaêr" tot uitjng kwamen, wist Mr Smeenge steeds den nationalen geest in de vereeniging te bewaren. Spr. huldigde Mr Smeenge als een goed leider der vereeni ging. Hij herinnerde aan zijn eerste ken nismaking mei den jubilaris en verzeker de, dat het hem aangenaam was in de Eer ste Kamer af en toe met hem van gedach ten te wisselen. Namens de regeering wenschte hij Mr. Smeenge geluk en deelde hij mede, dat de koningin hom op zijn voorstel benoemd had tot groo'-officier in de Oranje-Nassau-ordP. (Hoera en applaus). De minis'er hechtte hierna de onderschei ding op de jas van Mr. Smeenge en uitte den wensch, dat God hem nog lang mocht sparen tot zegen van „Schuttevaêr" vaderland. (Applaus). Door aandoeningen overweldigd sprak Mr. Smeenge een woord van dank tot de Ko ningin en de regeering, en dankte hij den minister voor de wijze, waarop hij hem had 'oegesproken. Hij herinnerde aan he.t door hem te Zwolle gesprokene en verzekerde, dat hij nog voorzitter zal blijven tot men het beter oordeelt een ander op zijn plaats te zetten. Spr. noemde den minister een goed minis ter van Waterstaat en verklaarde, dat hij als vurig Oranjeman en vurig vaderlan der steeds alles zal doen om den nationalen geest van „Schuttevaêr" te bewaren. Voorts zeide bij, dat wanneer de regeering af en toe tevreden is over het werk van „Schutte vaêr". dit voor een zeer groot deel de ver dienste wias van den secretaris. Hij eindigde met den wensch, dat de le den van „Schuttevaêr" s'eeds goede vader landers zullen blijven, met eerbied bezield voor het vorstenhuis, om het Rijk in staat te stellen op te komen, niet met he' zwaard, maar met de overtuiging, dat dit deel van de wereld beteekenis heeft en hebben zal. wanneer wij maar trouw blijven arbeiden en werken. (Applaus). Achtereenvolgens spraken nog verschil lende personen, o.a. de secre'aris, die als schipperszoon sprak, en schetste in welk een benarde toestand de schippers in het verleden verkeerden. (Langdurig applaus) Hierna had de receptie plaats, nadat Mr. Smeenge nog een dankwoord had gespro- EEN AFSCHEID BIJ DE MIJ ..FIJENOORD" Hoofdpijn A en Kiespijn zullen spoedig bedaren door Mijnhardt's Poeders Vraag daarom Mijnhardt's Hoofdpijn po jdens en Mijnhardt's Kiespijn poeders. Alleen echt als op doos en poeders de naam Mijnihardt staat. Let bij het koopen hierop. Per poeder 8 ct en per doos 45 ot Verkrijgb. bij Uw Drog. HULDIGING VAN MR. H. SMEENGE Na afloop detr vergadering van de Schippersvereeniging Schuttevaêrwerd de heei Harm Smeenge ter gelegenheid van zijn W-jarig jubileum als voorzitter der vereeniging gehuldigd. De Minister van Waterstaat speldde den heer Smeenge het Grootkrusi van de orde van Oranje-Nassau op de borst» ROFFEL-RIJ ME N IN DE SUIKER Het was gisteren voor zes werkliedeh van de Mij ,fijenoord" te Botterdam een bijzondere dag; zij gingen wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd na jarenlange werkzaamheid de Mij verlaten. Voorste rij v.l.n.r.: de heer Th. J. G. Hoffmans, die de scheidenden hartelijk toesprak; verder de vertrekkende heeren A. Hard.en.bol, W. LegersteeW. de Zanger, D. van Krimpen, A. de Heer en J. Boelee. Geheel rechts de heer H. P. van Ameyde, die eveneens 'f woord voerde. WETENSCHAP DE OPGRAVINGEN OP OCKENBURGH VOORTZETTING MET STEUN VAN DEN HAAG Op Ockenburgh te Den Haag zijn vorig jaar door Dr. J. H. Holwerda, directeur van het Rijks-Museum van Oudheiden te Leiden met Haagsche gemeentesteun proefopgra- vingen gedaan, bij welke opgravingen zoo danige aanwijzingen zijn verkregen, dat het geen twijfel lijdt, of er moet zich hier een belangrijke en tamelijk omvangrijke, uit de 2e eeuw na Christus dateerende, neder zetting hebben bevonden. Met toezending van rapporten en teeke- ningen hieromtrent heeft dr. Holwerda nu B. en W. verzocht te bevorderen, dat 4000 wordt beschikbaar gesteld, om in den loop van dit jaar de opgravingen te kunnen voortzetten. B. en W. hebben alvorens met een voor stel te komen, een commissie van deskun digen geraadpleegd en blijkens het advies van deze is ze eenstemmig tot de conclusie gekomen, dat zich op Ockenburgh een neder zetting moet hebben bevonden, en daarom zou zij het ook in verband met het feit, dat op Arentsburg bij Voorburg een ver sterkte Romeinsche legerplaats is gevonden voor de kennis der oudste historie van deze streken van bijzonder wetenschappe lijk belang achten, indien de opgravingen worden voortgezet, te meer, wanneer het vermoeden juist zou blijken, dat de vesting van Ockenburgh een voorbeeld zou zijn van een nerderzetting der inheemsche bevolking omdat van belangrijke nederzettingen van dergel ij ken aard elders tot nu toe zóó om vangrijke sporen niet zijn gevonden. De ontgravingsplannen van dr. Holwerda, om tot meer zekerheid te komen, lijken dei- commissie juist; worden, zij ten uitvoer ge legd, dan zal over vele nieuwe gegevens ten opzichte van de vestiging kunnen wor den beschikt. Daar de ontgravingen ten deele ook zullen loopen door een vrij uit gestrekt grafveld, wordt het niet onmoge lijk geacht, dat zij ook een uitgebreiden oogst aan historisch af artistiek belangrijke voorwerpen zullen opleveren, waarvan de gemeentelijke verzamelingen profijt zouden kunnen trekken. Hoewel niet wordt verheeld, dat de ont gravingen dit jaar niet geëindigd zullen kunnen worden en de waarschijnlijkheid groot is, dat er aanleiding zal zijn om op grond van de bijzondere beteekenis, welke deze onderzoekingen hebben, ook in vol gende jaren de ontgravingen voort te zet ten, meenen B. en W., dat het gevraagde bedrag behoort te worden toegestaan. Van de zijde van het opgravingsfonds der Ned. Anthropologische Vereeniging zal 1000 be schikbaar worden gesteld. Indien de Raad zich hiermede kan ver eenigen, stellen B. en W. zich voor, dat de commissie het intermédiair zal vormen tusschen de gemeente en dr. Holwerda, dat zij de beschikking zal krijgen over de door de gemeente te verschaffen gelden, telken male kennis zal nemen van het meer ge specificeerde plan de campagne van dr. Hol werda, en voeling houden met hem bij de uitvoering van werkzaamheden, zorg draagt voor het uitwerken van de conclusiën, waar toe het werk zal leiden en ten slotte be vordert, dat voorwerpen, wélke opgegraven worden, voor zooverre zij voor de gemeente lijke musea van belang zijn, in die musea komen. Daar in het werk der opgravingen, waar aan een aantal weken waarschijnlijk on geveer 20 arbeiders zullen moeten worden verbonden, ook een middel tot werkver schaffing te zien is, achten B. en W. het gewenscht aan het toekennen van het ge vraagde bedrag o.a. een voorwaarde te ver binden over het aannemen van de arbeids krachten, terwijl zij, aangezien het grootste deel van het subsidie voor arbeidsloonen bestemd is, uitbetaling door tusschenkomst van den dienst der Stadsontwikkeling en Volkshuisvesting het meest eenvoudig en practisch achten. DE OPGRAVINGEN TE JERICHO. Prof. John Garstang en de leden van de Archeologische Marston-expeditie zijn erin geslaagd een groot deel bloot te leggen van het oude koninklijke paleis van Jericho, dat ongeveer 3400 jaar geleden is verbrand, toen Jozua de stad innam. De opgravingen zullen worden gestaakt tot het volgend jaar aangezien de hitte in het dal van de Jor- daan, dat nabij Jericho ruim 300 Meter on der den zeespiegel ligt. in de komende maanden te groot wordt De expeditie zal gedurende deze maanden naar Fngeland teruekeeren. WEDSTRIJDPRAATJE Het is maar goed, dat er aan een zaak altijd verschillende kanten zitten want anders zouden alle menschen zich steeds verongelijkt gevoelen. Wie in een kleine plaats woont zegt, en zeer terecht: ,J)e menschen in de groote plaatsen hebben het macr ge makkelijk in deze wedstrijd, daar wo nen zooveel menschen, zij zijn steeds in de gelegenheid adressen te vind,en". Dat is ook zoo, er is gelegenheid te over, en de prijzen zijn aanlokkelijk, maar voor de bewoners der kleine plaatsen is er ook een lichtzijde. Maan dag hoop ik het te verklappen, maar laat ieder vanavond zijn best nog eens doent want 30 April nadert snel De zachte en geurige rooktabak, f SEDERT 1753 ECHTE FRIESCHE HEERENBAAI 20 -50cf per ons Kerknieuws. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Vaassen. G. v. d. Zee te Wapenveld. Aangenomen: Naar Oud- en Nieuw- Gastel, Chr. Broekhuizen te Oostrum (bij Dokkum). Naar RotterdamCharlois (vac. J. C. H. Romijn) H. Stolk te Goutum (Fr.) Bedankt: Voor Hierden, W. L. Mulder te Voorthuizen GEREF KERKEN Bedankt: Voor Beetgum, J. van der Leek te Zaltbommel. Voor Diever, P. M. Veldhuizen te Paesens ca. Aangenomen. Naar Opperdoes J. Vro lijk Czn., Cand. te Scheveningen. Bedankt: Voor Brouwershaven en Zuilichem, J. Vrolijk Czn., cand. te Scheve ningen. AFSCHEID, BEVESTIGING, INTREDE. Drs. E. d e Jong, predikant bij de Geref. Kerken te Bellingwolde en te Nieuweschans, die het beroep aannam naar Pematang Sian- tar (Oostkust Sumatra), hoopt van zijn tegen woordige gemeenten afscheid te nemen op Zondag 31 Mei a.s., en wel des morgens van Bellingwolde en des middags van Nieuwe- Schans. De vermoedelijke datum van bevesti ging en intrede is 16 Aug. e.k.; waarschijnlijk zal Ds. C. Mak van Medan als bevestiger op treden. Het adres van Drs. de Jong is van 1 Juni totr 22 Juli: Lusthofstr. 27, Rotterdam. Ds. S. Wouters hoopt Zondag 3 Mei a.s. afscheid te nemen van de Ger. Kerk te Dronryp, om 10 Mei d.a.v. bevestigd te worden te Soest, door Ds. B. Alkema aldaar; Dins dag 12 Mei hoopt Ds. Wouters dan zijn in trede te doen. OVERGANG. Ds. Chr. Broekhuizen, predikant der Ned. Hervormde Gemeente te Oostrum (bij Dokkum), heeft de toezegging van beroep naar Oud- en Nieuw-Gastel aangenomen. Het bijzondere hiervan is, dat de beroepene, die reeds den leeftijd van 69 jaar bereikt heeft, na gedurende 37 jaren zijn tegenwoordige Gemeente gediend te hebben, nog uit het noorden van Friesland naar Brabant trekt, om daar zijn arbeid voort te zetten. A. J. TE LOO. t De heer A. J. te Loo, sedert vele jaren gods dienstonderwijzer te Delf strahui zen bij Hee renveen, is, volgens de „N. R. Ct.', Donder dagavond plotseling te Apeldoorn oveneden, nadat hij dien dag te Zutphen nog een verga dering had geleid. Hij was 66 jaar oud. In 1905 werd hij godsdienstonderwijzer te Voost, in 1914 te Delfstrahuizen. De heer Te Loo bekleedde naast zijn druikke betrekking hij gaf ook les aan versohillende openbare scholen nog verscheidene functies. Zoo was hij o.m. vice-voorzitter van het provinciaal comité der Hervormd Gereformeerde Staatspartij in Friesland en voorzitter der Vereeniging van Godsdienstonderwijs in de classis Heerenveen. Hij was iemand die door zijn omgang en karakter in zijn standplaats en ver daarom heen zeer gezien was. KERK EN SOCIAAL LEVEN. Te Zwolle is door den Kerkeraad der Herst. Evang. Luthersche Gemeente besloten zich het lot aan te trekken van de Gemeente leden, die getroffen zijn door de werkloos heidscrisis. Speciaal voor hen werd op de Paaschdagen een collecte gehouden. KERKGEBOUWEN. Te Maarssen (U.) is een fonds gevormd om te komen tot de stichting van een nieuw kerkgebouw voor de Geref. Kerk aldaar. Het tegenwoordige gebouw is te klein ge worden. KERK VERWARMING. Door een bron. Een warme bron van 67 graden te Baden-Baden wordt 's winters gebruikt om de kerk te verwarmen. Het water wordt gevoerd onder den vloer door, waarin roomtere zijn gelegd, door welke de hitte in de kerk komt Daar het water op zijn tocht onder den kerkvloer maar zeer weinig afkoelt, wordit het naar een badhuis teruggevoerd en voor kuurbaden gebruikt. EVANGELISATIE. A u t o-Z ending. De zendingsauto van de Vereeniging voor Evangelisatie „de Auto- Zending in Nederland" (voorzitter Ds. Y. v. der Zee, evangelist D. Scnotvanger, Adm. de Ruyterweg 821 Amsterdam-W.) vertrekt Maandag a.s. naar Geesteren om van daar Ruurlo, Borculo en Diepenheim te bezoeken. Verder staat op het programma voor deze maand: Neede, Goor, Nijverdal, Borne, Deven ter, Zutphen, Vorden, Hengelo, Almelo en Enschedé. Begin Mei vertrekt de auto naar Heerlen om van daar de mijnwerkersstreek te bearbeiden en verder enkele plaatsen in Limburg en Noord-Brabant te bezoeken. Op uitnoodiging van de Classicale Evange- lisatieoommissie in de Classes Enkhuizen der Geref. Kerk wordt een 5-tal weken in de streek gearbeid, o.a. op de kermissen van Hoorn en Enkhuizen. De leider van het practische werk wordt door 4 Theologische studenten van de Vrije Universiteit te Amsterdam bijgestaan. Te Broek in Waterland is de Evangelisatievereeniging opgeheven. JODENZEND1NG. Te Hillegersberg op de plaats „Lommerrijk" staat Woensdag 17 Juni het tweede Jodenzendingsfeest gevierd te wi rden. Een uitvoerig programma betref fende sprekers en onderwerpen zal later worden bekend gemaakt. ZENDING. Mevrouw Dr. K. P. Groot-f Gisteren is overleden mevrouw N. Boot, echtgenoote van Dr. K. P. Groot, directeur van het Pe- tronella-Zendingshospltaal te Djogjacarta. Zij was pas 43 jaren oud. GIFTEN EN LEGATEN. Te Oostzaan ontving de Ned. Her vormde Gemeente als schenking van den heer Albert Heyn te Aerdenhout een perceel land ter grootte van 8 H.A., gelegen gemeente Landsmeer. Schoolnieuws. LAGER ONDERWIJS HOOFDBENOEMINGEN. Arnhem. (Kleuterschool Dr. A. Kuyper- straat) mej. A. H. van Doornum, thans onder wijzerea aan genoemde school. ONDERWIJZERSBENOEMINGEN. Witmarsura (hoofd P. v d. Laan), P de Groot te Stiens, voor tijdelijk. Gendringen (Herv. SchooL, hoofd C. A. van Uchelen) mej. A. E. Ribbers te Arn- CHR. LANDBOUWONDERWIJS. Te Zwingelspaan (N.-B.) zal Donder dag 16 April e.k. des nam. 2 uur de Chr. Lagere Landbouwschool worden geopend. GEBREK AAN SCHOOLHOOFDEN Op het platteland van Noord-Holland, ai- dus schrijft men aan de „N. R. Ct.", is hel den laatsten tijd bijna onmogelijk in een va cature van hoofd eener kleine school te voor zien wegens gebrek aan gegadigden. Meer malen melden zich geen sollicitanten aan, ol zoo'n gering aantal, dat niet een keuze kan worden gedaan uit een voordracht van schikten. Oorzaak van dezen toestand is eensdeels de zwaardere arbeid aan kleine scholen, anderdeels het feit, dat men liever als onderwijzer in een stad werkzaam waar men meer salaris geniet. Voor den toe stand van het onderwijs op het platteland werkt dit intusschen nadeelig. A. OOSTERWIJK Naar wij vernemen, is in een gisterenavond gehouden Bestuursvergadering der Ve waarvan de Chr. School Bóerenstraat 56 te Den Haag uitgaat, den heer A. Oosterwjjk op zijn verzoek eervol ontslag verleend als hoofd van genoemde school, wijl hij alsdan zijn be trekking wenscht neer te leggen om met pensioen te gaan. NIEUWE CHR. SCHOLEN. Te IJmuiden heeft de opening p gehad van de Emmaschool. de tweede Herv. Chr. School aldaar. Ds. W. Kroese hield de openingsrede. Voorts voerden het woord: Bur gemeester R. G. Rijkens, van Velsen; inspec teur Tj. Sterringa (Rijksschooltoezicht) specteur P. A. Versluys (voor Chr. Volks- Je kan in de olie wezen, Je kan in de lappen zijn. Je kan in de nesten zitten. Zonder daarmee blij te zijn. En toch geeft de olie aardig. Zit in lappen wel gewin, En je doezelt in je nestje In de regel naar je zin. Anders is het in De Suiker: Daar is 't enkel zoetigheid Wat de klok slaat, wat de pot schaft Wat de kunstenaar bereidt. Zoete ivoorden zijn gesproken Toen De Suiker open ging; Zoete winst zed t einde zijn der Suikeren tentoonstelling Als wij aan de suiker raken, In van alles suiker doen: In de melk, de stroop, de boter, Op de perzik en meloen, In de aardappels en groente, In croquetten en pastei, In de bak- en in de braadpan, Suiker hoort er altijd bij.' Suikeroom en suikertante, Suikerneef en suikernicht, Suiker is hèt levensmiddel Waarin toekomst voor je ligt: Aast er iemand op je duiten, Voeg hem dan eenvoudig toe: Goede vriend, je bent besuikerd, 'k Ben m'n leven nog niet moe. LEO LENS (Nadruk verboden) OE PROVINCIALE STATENVERKIEZINGEN HET LIJSTCIJFER DER ANTIREVOLUTIONAIRE PARTIJ In de verschillende provincies is het lijst» nummer, waarop de an tire v. kiezers hun stem hebben uit te brengen, als volgt: FRIESLAND: Lijst No. \7 GRONINGEN en DRENTE, beide Lijst No. 1 GELDERLAND en LIMBURG, beide Lijst No. 6 NOORD-BRABANT: Lijst No. 8 NOORD-HOLLAND: Lijst No. 12 UTRECHT en ZUID-HOLLAND, beide Lijst No. 2 ZEELANDKieskringen SLUIS en HULST Lijst No. 1MIDDELBURG, VLISSINGEN, ZIERIKZEE, THO- LEN, GOES, Lijst No. 2. OVERIJSEL: Kieskringen ZWOLLE en KAMPEN Lijst No. 1; DEVENTER, HENGELO, ALMELO en RNSCHEDé Lijst No. 12; OMMEN Lyst No. 8. onderwijs); architect A. ten Broeke; en de Schoolhoofden A. Kool van de Julianasch<x>l en K. Noy, van de Emmaschool. BINNENVAARTSCHOOL TE HOOGEVEEN Het Bestuur van het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart hoopt in zijn e.v. vergadering te overwegen, of, gezien de zeer sobere re sultaten van de Binnenvaartschool te Hooge veen, deze inrichting al dan niet moet voort bestaan. INTERN. TENTOONSTELLING ..DE SUIKER" Gistermorgen is in hel R A I,gebouw te Amsterdam de Internat. Ten Suiker" geopend, Dese toto gee/t een oocr-.icht con de ten',.

Nieuwe Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5