WAALS WAALS Waarom wij onze Waardebonnen-Reclame één week verlengen. Ook voor Uwe aankoopen in onze speciale Dames confectie zaak Haarlemmerstraat 114 is deze feestreclame geldig. Haarlemmerstraat 1ia-130-132-13a-136 ZATERDAG 21 MAART 1931 1 TWEEDE BLAD PAG. 6 Als een film „het doet", zoodat er meer toeschouwers dan beschikbare plaatsen zijn, dan wordt zoo'n film als zijnde bijzonder geslaagd geprolongeerd. Ook bij ons zijn deze week ve ei meer koopers geweest dan wij met het beschikbare personeel hebben kunnen helpen Nog heden bracht de post ons zeer vele aanvragen om ook de volgende week onder de bijzondere gunstige voor waarden der waardebonnen te kunnen koopen en daarom, op uitdrukkelijk verzoek van velen NOG EEN WEEK VERLENGING ONZER WAARDEBONNEN RECLAME Dus tot en met Zaterdag 28 Maart verstrekken wij bij de betaling aan eik onzer cassa's, van 5 gutden of meer, een waardebon, welke U recht geeft om gratis uit te kiezen in onze magazijnen. Deze bonnen hebben de volgende waarde: Bij aankoop van f 100.- waarde f 20,« f250.- f SO.- f500.- f IOO.- Een eenige gelegenheid voor hen, die voor het a.s. voorjaar zich iets nieuws wenschen aan te schaffen; een heel bijzonder buiten kansje voor die gaan trouwen of verhuizen. Door lOO gulden te besteden koopt men een waarde van 120 gulden, door 500 gulden te besteden ontvangt men een waarde van niet minder dan 600 gulden. Deze waardebonnen zijn Inwisselbaar de geheele maand April. Bij aankoop van f 5.- waarde f 1, ff yy 99 f 10- f 2, yt yy 99 f 25.- f 5, 99 99 f 50- f IO, Voor grootere aankoopen, welke per kwitantie betaald worden, wordt de waardebon per post toegezonden. STADSNIEUWS VAN HET STADHUIS AFSLUITING HEERENSTRAAT. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat het ge deelte van de Heerenstraat, gelegen tus- schen den Zoeterwoudschen Singel en do Leliestraat, in verband met rioleeringswerk z&amheden. met ingang van Maandag 23 Maart a.s., tot nadere aankondiging, voor het rijverkeer zal zijn afgesloten. Bedoeld verkeer zal worden geleid langs den Zoeterwoudschen Singel, den Lammen- schansweg en de Leliestraat AUG. L. REIMiERINGFR, Weth. Lo.-Burpemeestpr VAN ST RIJEN, Secretaris. I.eiden, 21 Maart 1931. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek' van: a. de firma J. J Gijzenij en Co. om vergunning tot het op richten van een bewaarplaats van lom pen en beenderen in het perceel Koestraat Nis. 3, 5 en 7, kadastraal bekend Gemeente Lei den, Sectie H. Nis. 764, 765 en 3384; b. de firma W. A. F. Marijt en Zonen om vergun ning tot het oprichten van een bewaarplaats en drogerij van wol en zouterij van huiden in het perceel 2e Looierstraat Nis. 7375, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie G No. 1891; c. de firma W. A. F. Marijt en Zonen om vergunning tot het oprichten van een klopperij, drogerij en bewaarplaats van •huiden in het perceel Kijfgracht No. 25, ka dastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie C No. 1085; d. H. A. Lonnée om vergunning tot het oprichten van een inrichting voor do bereiding van verpakte geneesmiddelen op de perceelen kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie M. Nis. 4751, 3709, 3710 en 502 gelegen aan den Zoeterwoudsche Singel tus- ecfaen de perceelen plaatselijk gemerkt 7 en 8; e. Jacobus Marijt om vergunning lot het oprichten van een ploterii, zouterij van hui den, drogerij en opslagplaats van wol in het perceel 2e Looierstraat No. 9b, kadasriwal bekend Gemeente Leiden, Sectie G No. 1635; Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hinder wet; Geven hiermede kennis aan het publiek dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie ge legd zijn, alsmede dat op Zaterdag, den 4 April e.k. des voormiddags te half elf uren in het perceel Breestraat 125 (Bureau van Gemeentewerken) gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art 7 der Hin derwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, teneinde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Leiden. 21 Maart 1931. AUG. L. REIM'ERINGER, Weth. Lo.-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. PROF. DR. P. N. VAN KAMPEN. Prof. dr. P. N. van Kampen, hoogleeraar aan de Leidsche Universiteit in de dierkun de, de vergelijkende ontleedkunde en de ver gelijkende physiologie en directeur van het zoölogisch laboratorium te Leiden, aan wien om gezondheidsredenen op zijn verzoek eer vol ontslag is verleend, werd 30 Juni 1878 te Amsterdam geboren. Na aldaar het gymna sium te hebben bezocht, werd hij aan de ge meentelijke universiteit te Amsterdam als student in de wis- en natuurkunde inge schreven en promoveerde aldaar in 1904 tot doctor in de plant- en dierkunde op een proefschrift, getiteld: „De tympanoalstrock van den zoogdierschedel". Van 1900 tot 1905 was hij conservator van het zoölogisch mu seum tc Amsterdam en van 1906 tot 1910 chef van het visscherijstation te Batavia. In 1910 nam hij als zoöloog deel aan een expe ditie naar Nieuw-Guinea. Na zijn terugkeer was hij achtereenvolgens assistent en pri vaat-docent en in 1916 volgde zijn benoeming tot. lector aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam. Bij K. B. van 14 December 1916 werd hij aan de Leidsche universiteit benoemd tot hoogleeraar als opvolger van prof. dr. G. G J. J. Vosmaer, welk ambt hij aanvaardde den 14den Februari 1917 met een rede over: Het individu in het dieren rijk. Een groot aantal publicaties, vooral over amphibieën en vissehen en over visscherij van don Indfschen archipel, is in den loop der jaren; van zijn hand verschenen. EEN DEMONSTRATIE VAN CALVE-DELFT Zoodra volksgroepen tot een zekere trap van beschaving waren gekomen werd het verkrijgen van onderlinge verbindingen eeD onderwerp van hun denken. Wij allen hebben in onze jeugd gelezen, in spannende verhalen, over de rookkolom men der Indianen als middel om met el kaar in verbinding te komen. Later volgde hieruit vanzelf het verlangen naar elkaar toe te komen en werd liet aanleggen en on derhouden van wegen hun groote zorg. Eén is er echter, die zijn eigen pad heefl en altijd heeft gehad de eeuwen door. Amor heeft zijn eigen weg. Deze weg gaat nu eens zich in schoon? bochten kronkelend, dan weder een e.Tid recht op zijn doel af, voort door donkere wouden, waar de grenzen van den weg nauwelijks zijn te herkennen. Hoe deze weg ook telkens de laagste en meest effen vlakten moge uitkiezen, één plaats is er waar hij noodzakelijk inoet worden doorgelegd. U kent toch allen het bekende spi eek woord: „De weg naar het hart leidt door...' Of Amor spoedig zijn doel bereikt zal er veel van afhangen hoe die weg is gelegd en wordt onderhouden. U kunt de zorg hiervoor niet. aan anderen overlaten, doch moet er Uw eigen aandacht ten volle aan geven. U bij deze belangrijke taak een weinig bij te staan is het doel van de demonstraties van Calvé-Delft, waar een bekwame kok U door practische bak- «n braadproeven aantoont hoe het best par tij is te trekken van de keurige recepten- boekjes welke wel bij iedere huisvrouw be kend zijn. De aanwezige vertegenwoordiger geeft bo vendien alle gewenschte inlichtingen. Nadere bijzonderheden vindt U in de an nonce in dit blad. Verzuimt dus niet de an nonce aandachtig te lezen en ervan te pro fiteeren. VERHUURDERSBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Voorjaarsvergadering, De Verhuurdersbond voor Le'den en om streken heeft in het Bondsgebouw aan de Hooglandsche Kerk gracht de voor jaarsleden vergadering gehouden. Nadat de voorzitter, de heer J. Zitman, de vergadering had geopend, werd het door den secretaris, de heer P, T. de Jong, samenge steld jaarverslag gelezen. De invoering van de straatbelastmg en ae hiertegen door den Bond gevoerde actie werd uitvoerig behandeld. Door het Bestuur werden 42 aanvragen om toetreding tot het l'dmaatschap in behande ling genomen Hiervan werden 39 goedge keurd en 3 afgewezen. Het totaal aan de leden behoorend aantal huizen bedraagt 4908 woningen. De Commissie van advies bracht 106 advie zen aan leden u't, tegen 59 in 1928 en 70 in 1929. Het zjjn in de meeste gevallen huui- geschillen over kle'ne, niet op bondscontract verhuurde woningen, waarover advies wordt gevraagd. Het is voor buitenstaanders onbe grijpelijk, hoevele voetangels en klemmen er zjjn, welke men op dit terrein niet zou zoeken. De werkzaamheden op het bondskantoor werden met een n'euwe dienst uitgebreid, namelijk, het invullen van huurcontracten voor woningen, welke door de leden zijn ver huurd. Het kantoor belast z-'ch tevens met de zegeling en het laten registreeren van deze contracten. Door het kantoor werden 476 klachten in behandeling genomen of aan huurders aanma ningen verzonden, om aan hun verplichtingen lz. te voldoen. Aan huurders van woningen werden 114 huuropzeggingen uitgebracht. Hiervan gingen er 33 per deurwaarder, 8 opzeggingen werden ingetrokken, 18 huurders verlieten na uitge sproken vonnis vrijwillig de woning, maar van 7 huurders moesten de woningen gerech telijk worden ontruimd. Aan oude in de schuldboeken voorkomende huurschuld kwam een bedrag van f 1166.69 door bemiddeling van het kantoor terecht. Hierbij waren bedragen, welke sinds 1906 in de schuldboeken waren ingeschreven. Aan huurders van won'ngen werden 586 huurbrief* jes afgegeven, als bewijs dat zij aan hun huurverpliehtingen jegens de leden hebben voldaan. Uit het door den penningmeester den heer J. van der Steen, uitgebracht overzicht van de f'nanciën, bleek dat de Bond versterking van de kasmiddelen noodig heeft. Verschillen- dwe uitgaven, zooals van gerechtskosten, enz. worden jaarlijks hooger, verzieningen op het kantoor en in het gebouw zijn noodig, zoodat het bestuur niet anders heeft kunnen doen, dan op de agenda van deze vergadering een voorstel tot contributieverhooeing te brengen. De versiagen van den secretaris en pen- nin"meester werden daarna goedgekeurd. De herren W. Oosfcveen, H. van Gelder en Jac.-Key brachten als leden van de ka«rom- missie een gunstig rapport uit over het finan- MAATSCHAPPIJ VOOR TOONKUNST HENRI TEMIANKA. Henri Temianka is enorm virtuoos-speler. De viool heeft technisch voor hem geen ge heimen. Zijn streek is geweldig beheerscht, hetzij hij breed en magistraal de .onen uit laat vloeien, hetzij het snels'.e passagespel van hem wordt geëischt. De vaardigheid zij ner linkerhand is fameus. De tonen zingen breed ui onder zijn greep of ze tintelen en flonkeren als dwarrelende goudstofjes onder het zonlicht. Hij weet ze te doen glansen in s ille schonoheid als matte parels of te doen gloeien als de lich ende facetten van een brillnnt. Zijn dubbelgrepen, zijn octaven- spel, zijn flageoletten in de hoogste posi ties, hei. is alles vlekkeloos zuiver. En dit gaat alles als van zelf, alsof er nauwelijks oefening aan vooraf is ge-gaan. Hij begon me de Sonate in A dm- v«m Mozart, een werk vol zang en mclodij, vol glinsterende schoonheid van fijne meiismen en ,klankarabcsken. Alles ragfijn; geschre ven niet het oog op het schepoen van een volmaakten vorm, terwijl Moe art toch s eeds immer zóó vol van „Sangfreudig- keit" blijft, dat het uiterlijk hert innerlijk nooit schaadt. Het wil ons al lijd .oeschij- nen, dat het allerfijnste van zoon Sonate van Mozart iti de groote zaal nooit goed to zijn recht komt. De ruimte is er te groot voor. 't Is kamermuziek die men zou wtlldri hooren in een salon met het gedemp e lich» van kristallen luchters. Eigenlijk hadden we deze sonate op dit programma gaarne gemist. De overige werken zijn, uit zuiver muzi kaal ongount niet „ebenbürtig" aan Mo zart. Bij Mozar: is alle bravour uitgesloten en de violist toonde dit door zijn beheerscht spel ook zeer goed te gevoelen. De overige werken lagen meer op het terrein van de uiterlijke violistasche bra vour en daarin is Temianka ons niets schuldig gebleven. Men ken de „Symphonie Espagnol" van Lalo, zooals men weet, eigenlijk geschreven met. orkestbegeleiding. Ondanks het voor treffelijke spel van den kunstenaar aan den vleugel, Earl Fox, kon dez.e ons het orkes: niet doen vergeten. Men mist de rechte sfeer. Dat is niet de schuld van den begeleider, maar van diens klavier-uittrek sel. Men kon onmiddellijk opmerken, dat de heer Temianka zijn vioolpartij hier geheel anders, kracli'-iger, aanpakte dan in zijn Mozardspel. Hier het virtuozenspel in zijn hoogste potentie; een spel, waarvoor geen moeilijkheden bestonden. Vooral 't Andante I werd in grooten stijl gespeeld, terwijl hei Rondo weer zinderde van een hevigen gloed. Ook bij de nummers na de pauze was de heer Teamianka recht in zijn element, 1 terwijl Earl F >x hem vaardig en accuraar i ter zijde stond. Het begon met de bekende ..Tzigane" welke Ravel indertijd schreef voor de Hongaarsche violiste Jelly d'Arangi. Over dit bravourstuk met zijn ZigeunermentaMtelt j welke zich uit in allerlei grilligheden, be hoeven we niet nader uit te weiden. De voor dracht ervan was schitterend. Een gedrogen Melodie van Gluck, bewerkt door Kreisler, bracht een rus'ige^ afwisseling, j Toen volgde ,.Nigun" van Ernest Bloch cn pindelijk de bekende A-dur Polonaise van Wieniawskv, alles onder ademlooze stdlte aangehoord. I De Gehoorzaal was niet zoo goed bezet als we bij de concerten van Toonkuns' gewend zijn, maar de toch nog vele aanwezigen wer den bij herhaling niet moede den beide u't veerenden hun hulde te betuigen, zoodat an^ het slot nog tweemaal een toegift werd ver strekt. Zoowel voor de uitvoerenden als voor hrt Toon kunstbed uur is het een succesvolle av«nd geworden. Steinway-vleugel uit het magazijn van Bender. GEVALLEN. Door het breken van de voorvork van zijn rijwiel, is gisteren on het Stationsplein ze- kere K- komen te vallen. Hij kwam op zijn gezicht terecht en brak het neusbeen. K heeft zich onder doktersbehandeling gesteld cieel beheer van den penningm. en stelden voor om advies in tp winnen of door modem!- seering ven het hu'dige boekhoudsysteem deze overzichtelijker kan worden. Bij de periodieke bestuursverkiezing wer den b(j enkele candidaatstelling de heeren P. T. de Jong als secretaris, J. Engels als 2e penningmeester en J. Meijer, Ph. Rosdorft' en M. Splinter Gz. als commissieleden herkozen. Een voorgestelde wijz'ging van het huis houdelijk reglement, beoogende het entreegeld en het contributiebedrag hooger te stellen, namelijk met vyf cents per ingeschreven wo ning en per kwartaal, ingaande 1 April e.k., kwam thans in behandeling. Nadat nog enkele zaken by de rondvraag waren besproken, werd de vergadering ge sloten. LEIDSCHE PENKRASSEN LENTE. Het gebeurt in romans honderd malen, dat hij of zij, al naar het u.tkcm 's avonds op zijn of haar kamer, de balco 'deuren w.jd open gooit en de koele nachtwind langs do verhitte slapen laat s rijken. Zij deze ro man-figuren staren dan langen lijd we zenlocs in den nacht, om p'otseling door het «en of ander geluid to. de werkelijkheid te rug te keeren en tevergeefs verkwikking ie zoeken voor hun rus! e loos trein in eea droo- meloozcn slaap. Het is misschien een kin derlijke vrees van me -want roman-figu ren kunnen bar veel hebben maar ik ben aKijd bang, als ze daar zoo staan in die deuren me die koele nachtwind om hun verhilte slapen, dat ie een kwaadaardigs kou op zullen loopen. Als ik zoo iels zou doen, dan zou ik eerst mijn pet opzei ton, dat verzeker ik u. Helaas ech er is daai nooit reden voor. Ik lijd een vrij plat en ge makkelijk leventje en als er eens ie s aan de knikker komt, waarvan die Arnolden en Helena's met hun golvende haren en don kere zielvolle oogen in de boeken verhi.te slancn krijgen, dan werk dat bij mij altijd weer op de maag, zoodat ik andere be loef- ten heli dan in open bilcc/y deuren te staan -Bovendien heb ik, zelfs al had ik eens een enkele maal verhitte slapen, toch nog gee i balcondeuren tot mijn beschikking, zooais die lui die blijkbaar al ijd maar voor 't prij pen hebben en ik kan moeilijk ten geri ve van dia nachüwind met mijn hoofd uit het raam gaan hangen. Stel je voor dat er e n diender langs kwam en mij in e?n der re lijke ongemakkelijke houding aan rof. Het is in de boeken meestal een liefdessmart waarvoor die verkoudheid geriskeerd word: en dat overkomt mij ook wel ce s. Char- lientje is ook niet al ijd even gemakkelijk en we hebben wel eens een kleine oneenig- heid, die we met de noodige pathos tot een ingewikkeld amoureus probleem we e:i op e werken, maar als ik dan op mijn knmer kom met een beetje rooder hoofd dan ge woonlijk, dan mag ik op zijn hoogst, eens een diepe zucht slaken onder het losmaken van mijn hrctels en de noedigc tragiek in mijn weinig ui drukking volle oogen trach ten te leggen, waarbij ik de spiegel te baat neem om het effect te bewonderen, maar daar blijf het dan ook bij. Ik laat heit raam dicht, 's zomers voor de muggen en 's win ters voor de kou. Daarna kruip ik met m in tragische gezicht in mijn mandje, sukkel vanzelf in slaap om den volgenden dag ge wapend met een doosje kersenbonoons ue vrede te gaan bewerks'elligen. Intusschen, geliefde lezer, was he' aller minst mijn bedoeling, om op deze wijze mijn particuliere leven voor u bloot te leg gen en ik bpn eigenli'k totaal verge en, waar ik met die balcondeuren heen wilde, maar dit is wel zeker, da ik me stellig had voorgenomen het ditmaal te h"bbcn over de eerste lieve lentedagen die ons guur en regenachtig bestaan zijn komen oovroo- lijken. Er bestond een zeker verbad lus- schen die romanhelden en di onderworp, maar ik ben he' kwijt en ik hen niet van plan er heel lang naar te zoeken, wart het is toch blük'Vaar niet erg voor de hand lig gend geweest Hoe di ook zij: de maand Maart, de lente maand, heeft enkele dag?n afgezonderd, om, tec-on haar gewoonte in, de lente een fees telijke intocht te bereiden met een zonnige lachende hemel, kwinkeleerende vogels en een zoele, milde vruch'baire wind. De ge- izicVen van de me.nschon ziin opgeklaard en kijken de wereld weer vriendelijk aan. De winterjassen zijn een l"st op onze rug gen en we meenen zelfs dat we het tus- 8chenstation. de demi, nie* n^odbr hebben, om ons colber je 'e bereiken. Voorts kunt u zich er van overtuigd houden, dat de zwel lende knoppen aan de boomen en wat nog meer der Lente zij niet op 't appèl ontbre ken. Ik gevoel levendig, dat ik momen'eel niet in staat ben serieus over de lente te schrij ven. Dat is ook niet noodig. Ga nvr bui gen. s eek je neus in de wind. -verdrink je zelf in de reine klare lucht, kijk je oogen ip hoofd, profiteer! Do it now! Hef is nu dat de lente als wierook over de velden hangt, maar de barome-er gaal ach er uit en Aprilletje zoet U weet er alles van. Uit den Omtrek. K. VAN K. RIJN' AND HANDELSREGISTER. Wijziging. 20 Maart. Lei 'sche Coöp. Brood bakkerij en Verbruiksvereeniging „Ons Doel", Leiden, Haarlemmers'raat 184. Ulttr. Voorz.: H. L. J. Tobé, Leiden. d.iL 7 Maan 1931. ALPHEN AAN DEN RIJN „SPARTA." Onder leiding van den heer AnL Metz van Leiden, heeft de gymnostiekverecn. „Spuria" vau de „Martha Stichting" haai- jaarlijksche uitvoering gegeven. Evenals alle jaren ver leende de Chr. Muziekvereen. „Arti et Iieli- gioni" haar gewaardeerde medewerking. Zoo als te verwachten, is de uitvoering goed ge slaagd en de zeer vele aanwezigen sloegen met belangstelling het mooie werk van „Sparta" gade. Opening en sluiting ge schiedde door Ds. A. W. Voors, directeur der „Martha Stichting". ZILVEREN JUBILEUM. Den heer T. Noomon, die 25 jaar werk zaam was bij de Firma F. P. Bos Zoon, werd door den firmant den heer J. A. Bos oen gouden horloge en door den heer P. van Egmond namens het kantoorpersoneel een mooie klok overhandigd. Van het overige personeel mocht de heer Noomen ook ver schillende geschenken ontvangen. ALPHENS SHE Z WEMCLUB. Het le zevental der A Z. C komt In het a.s. seizoen uit in de 3e klasse van den N. GEVONDEN VOORWERPEN. Inlichtingen politiebureau. Polshorloge; rolletje met 50 centen; por- temonnaie zonder inhoud; lipssleutel A 953; kinder-paardengebit; vouwschaartje. DIPHTHERITIS. Hoewel het scheen dat de diphtheritis ge weken was. zijn in een zeker deel onzer ge meente weer enkele gevallen voorgekomen. ALPHENSCHE BANK. Tot commissaris der Alphcnsche Bank al hier is in de alg. vergadering van aandeel houders herkozen de heer L. G Jongenbur ger. AUTO MET STROO. De laatste tijd komt het meer dan eens voor, dat auto's gels den met stroo, te breed zijn opgeladen. Zoo ook gister met een auto op den Oudshoorneweg; daarbij werd bij het passeeren echter een electr. lantaarn stuk gereden. WILD RIJDEN. Door ecp auto uit Leiden werd het zoontje van den heer P. gister zoodanig aangereden dat deze zich onder geneeskundige behande- j ling moest stellen. GEREF. J. V. „SAMUEL". Woensdag a.s. jaarvergadering in „Con cordia". Inleiding G.G. „Salomo" door vr. 1. Verduin en inleiding M. O. „Dienstbaarheid" door vr. N. van Leeuwen. Verder geeft het programma een zeor aardige afwisseling van zang en muziek. VEROORDEELING. Door den heer M. waren omstreeks St. Ni colaas advertenties geplaatst, waarin stond dat bij aankoop van I 2.50 men een baro meter cadeau ontving. Bij het koopen werd medegedeeld dat de barometer later zou wor den toegezonden, deze moest komen zoonis in de advertentie stond, van de firma Le- man, te Baden of Larman te Wiesbaden. Wegens oneerlijke concurrentie was dien aangaande een klacht ingediend, omreden dat omstreeks Oudejaarsavond aan de koo pers gezonden werd, een cartonnen wecr- jongetje of meisje. Gister diende deze zaak voor het Kantongerecht alhier. De heer M. werd bijgestaan door adv. Mr. Parvenu, welke in zijn verdediging sprak van hetze, welke men tegen den heer M. voert Voorts voerde pleiter aan, dat ook andere zaken in advertenties meer dan eens niet eerlijk zijn. Op grond van art. 328 bis veroordeelde ech ter de politierechter den heer M. tot f 50.— boete gezien er sprake is van misleiding, daar koopers die anders niet bij den heer M. kochten, dit nu wel deden, aangelokt door de advertentie. Voorts is ook de firma Laman of Larman in Baden niet bekend. Wel was aan aanwezig een vertegenwoordi ger van een zekere firma Leman, doch niet de beroelde firma, daar deze niet bestaat BOSKOOP CHR. HIST. KIESVER. In de gehouden vergadering van de Chr. Hist. Kiesvereeniging is voor de verkiezing van leden voor den gemeenteraad, de vol gende candidatenlyst samengesteld: 1. P. Loef, Azn (aftr.) 2. A. AbbenbrcHc (aftr.) 3. W. v Berren, 4. K. R. Ellenbroek 5. D. de Frui'r, 6. C. v. d. Krrden, 7. W, v. d. Heerik, 8. C. EHen>>roek, 9. H. J. He - mans Sr. en 10. A. v. Tol Johz, AGENDA Dinsdag 24 Maart Feestavond Leid sche C. J. M. V. padvinders. 8 u. Stadsge hoorzaal. Opvoering: De Veldwaohter vai Beukenhorst Woensdag 25 Maart Jaarvergade ring Leidsche Chr. Oranjevcreenigmg. 8 u tn Prediker. Donderdag 26 Maart Uitvoering Chr. Zangvereeniging „Zang zij onze leu?* Stadsgehoorzaal 8 u. De Zondagsdienst der huisartsen word morgen waargenomen door de doctoren Ha vens Greve, de Jager, Janssens en Veldhuy zen. De geneeskundige Zondagsdienst te Oegst geest wordt, waargenomen door dr. Vare kamp, telef. 1916. De avond-, nacht- en Zondagsdienst d« apotheken wordt van Maandag 23 tot en me Zondag 29 Maart a.s. waargenomen ,döoi apotheek M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Tel.55i HAZERSWOUDF CHR, DE BRUIN, t Alhier is op ruim-hü^jarigen leeftijd over leden de lieer Cnr. tie Bruin. De overledem was lange jaren lid van den gemeöntééaai en kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk.. CHR. MANDOLINECLUB. De Chr. Mandolineclub gaf gisteravond in. het gymnastieklokaal der Chr. schooi openoare uitvoering onder leiding van Jet directeur, den heer Jac. C.-k Szn., waarin vele belangs-ellendcn tegenwoordig warén De voorzitter der Vereeniging, de heer T van Elswijk, opende het samenzijn en ganf voor in gebed. Hierop werd door do Ver eeniging het programma, bestaande uit eéi 10-tal nummers, op zeer verdienstelijke wij» uitgevoerd. Ter afwisseling werden pnkelt voordrachten gedaan en solozang door miej N. Laros. De lieer T. van Elswijk ging aai het einde voor in dankgebed. KOUDEKERK GEMEENTERAADSVERKIEZING Door B. en W. is de candidaateteldfl-ng VOO' leden van den gemeenteraad bepaald op 1 Mei en de stemming op 17 Juni aa. MILITIE De keuring voor den dienstplicht d- lichting 1932, is bepaald op woensdag pril des namiddags 2 uur, te Alphen a. April des namiddags 2 uur, te Alphen a. 6traat. ZANGUITVOERING. In de Ned. Herv. Kerk alhier, gaf „Kou dekerks Gemengd Koor," onder leiding val Mej. M. de Roode te Oegst geest een zang uitvoering. De belangstelling voor deze ultvoerin overtrof weer alle verwachtingen, zooda het Kerkgebouw goed was bezet Na het zingen van een psaimvers, open de Ds. Odé d-e samenkomst met gebed, waa na hij een kort openingswoord sprak ei hoopte, dat de Vereeniging ons een avoiw van Kunstgenot zal geven. Inzonderheid heette hij den nieuwen di recteur van harte welkom die zijn eerst uitvoering met deze vereeniging zal geven Begonnen werd met het afwerken vél het programma, hetwelk een 16-tal num meis bevatte. Met den nieuwen d'irecteui achter de lessenaar toonde zij al spoedig niet aileen nog springlevend te zijn, maa ook nog met succes de tad rijke aanwezi gen een genoeglijken avond te kunnen b« reiden. Het gebeele programma, waarvai wij niet de afzonderlijke nummers gaai vernielden, werd dan ook zeer goed afge werkt en we kunnen den nieuwen direc teur feliciteeren met deze eerste uitvoerin en onder zijn leiding hopen we „Koude kerk's Gemengd Koor' nog meermalen ti mogen beluisteren. In hst bijzonder willen we ook nog evél bij ook niet vergeten den hear Van Wijn gaarden met zijn voortreffelijk orgelspei Ds. Odé sprak een woord van dank tot lie koor, directeur en plan:6te, waarna met ge meemohappelijk zingen on dankgebed wer< besloten. ONDERTROUWD; lonc-rveen 22 J. BEVALLEN; W J P a-n der VeldenKul KATWIJK .WACHT OP VERBETERING G steren is de harinplorger Katwyk oi Nederland VI ter reparatie naar Ketwijk ge- s"eept. Behrlve dat wegens ondiente in dei Knn een klein oDonthoud ontstond, ver'iep alles vlot. Als het Noorded'k gedeelte vsi den Rfjn is uitgebaggerd, zal ook deze moel«

Nieuwe Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6