BINNENLAND. Leger en Vloot. Radio Nieuws. VRIJDAG 20 MAART 1931 TWEEDE BLAD PAG. 5 BEGROOTING DER P. T. T. HET RADIO-VRAAGSTUK. Aan de memorie van antwoord over do beg rooting van het Staatsbedrijf der P.T.T. over 1931 wordt het volgende ontleend: Wanneer de Nederlandsche Vredespost- segel tot de uitgifte waarvan is besloten, zal verschijnen, kan nog niet met zekerheid worden gezegd. Met voldoening werd kennis genomen van de waardeerende woorden met betrekking tot de totstandkoming van den luchtpost dienst op Ned. Indië. Inverband met de groote belangen bij dezen dienst betrokken, ■wordt er naar gestreefd de tarieven zoo laag mogelijk te doen zijn. De verdeeling van den zendtijd.. Ten aanzien van de opmerking van eenige leden, dat bij de verdeeling van den zend tijd voor den radio-omroep als grondslag zou zijn genomen de indeeling van ons volk naar het aantal in de stembus gevonden stemmen, verklaart de minister nogmaals met den meesten nadruk, dat voor de door hem aangenomen verdeeling van den zend tijd uitsluitend beslissend waren de vier groote geestesstroomingen, welke in den radio-omroep te onderkennen vielen. Door een dergelijke verdeeling, waarbij samen werking tusschen de verschillende omroep- vereenigingen in geenendeele wordt uitge sloten. behoeft, naar de vaste overtuiging van den minister, het nationaal belang in geen enkel opzicht te worden geschaad. Doch dan is het noodig, dat er tusschen de groote cultureele omroep-organisaties een geest van waardeerLng voor elkanders over tuiging bestaat en tevens een verlangen om door samenwerking op voet van volkomen gelijkheid op elk gebied, dat zich daarvoor leent, geleidelijk-te komen tot een gemeen schappelijk verzorgden omroep. De grondslag voor zulk een samenwerking is gelegd in het algemeen programma, waarvoor krach tens de zendtijdbeschikking thans op eiken zender één dag per week beschikbaar is ge steld. Dit algemeen programma zal, indien het door de omroeporganisaties gezamenlijk wordt verzorgd, een beeld kunnen geven van onze nationale eenheid en zal kunnen aan- toonen ,dat er. naast vaak diepgaand ver schil van meening op maatschappelijk en geestelijk gebied en naast verschil van we reld- en levensbeschouwing, toch zeker ge meenschappelijk terrein bestaat, waarop samenwerking mogelijk is. In dit opzicht sluit de minister zich gaarne aan bij die leden, die van meening zijn, dat met behoud van de tegenwoordige organisatie samen werking tusschen de verschillende vereeni- gingen niet behoeft te zijn uitgesloten. Het verwijt.dat de minister bij het nemen van zijn beslissing inzake een verdeeling van den zendtijd de leiding van de omroep- véreenigingen zou hebben aanvaard wijst hij nadrukkelijk af. De zenderbouw. Wat hïefboven is gezegd ten aanzien van <le zoo zeer gewensohte samenwerking bij de samenstelling der uit te zenden pro gramma's, geldt in niet mindene mate met betrekking tot den zenderbouw. Ook dit vraagstuk zou reeds lang tot een bevredi gende oplossing kunnen zijn gebracht, in dien de betrokken organisaties de handen ineen hadden geslagen. Door dit na te laten, is <Ji;t vraagstuk steeds ingewikkelder geworden, 'terwijl het nemen Van een beslis sing daardoor is vertraagd en bemoeilijkt De minister heeft de vraag of de bouw van omroepzenders van rijkswege .moet worden bevorderd ernstig overwogen. Hij is even wel tot de conclusie gekomen dat een der gelijk stelsel, waarbij het rijk zich daadwer kelijk met het omroepbedrijf- zou gaan bemoeien, .geen aanbeveling verdient. Afge scheiden van de omstandigheid, dat op één enkele uitzondering na, de algemeene om- roepvereenigingen zich tegen staatsexploi tatie der omroepzenders hebben uitgespro ken, kan niet worden ontkend, dat in het •hier te lande binnen het kader van de wet tot ontwikkeling gekomen systeem, vjjaarbij •de verzorging van den omroep in zijn ge heel aan het particulier initiatief is overge laten, het voor dien omroep van rijkswege beschikbaar stellen van de noodige zenders bezwaarlijk zou passen. De Phohi-zender. Met betrekking tot de uitzendingen naar Üe overeeesclhe gebiedsdeelen, deelt de mi nister mede, dat gestreefd wordt naar een regeling, die de moeilijkheden, welke zich daarbij hebben voorgedaan, zooveel mogelijk iza! ondervangen. Met zijn ambtgenoot van Koloniën is te dezer zake het noodige over leg gepleegd. Het laat zich aanzien dat spoedig een be slissing zal kunnen worden genomen. Of de uitzendingen als dan zullen worden hen-at hangt in de eerste plaats af van de vraag, of de Phoha bereid zal zijin de nieuwe •regeling te aanvaarden. De radio-controle. Omtrent dé controle op de radio-uitzend in gen schaart de minister zich aan de zijde van die leden welke van oordeel zijn, dat naast de repressieve controle een preven tieve niet kan worden gemist De redenen die hem tot dit oordeel hebben geleid, heeft DE EERSTE LENTEDAG Eindelijk hebben zon en zoele lentelucht het pleit gewonnen. De lente komt, m> jeugd wacht niet eens tot ze er is, ze speelt al weer aan den rand van hel boschof het geen winter is geweest. De eerste openlucht-schooldag bracht onze fotograaf in beeld, riijdens de zangles1 de minister uitvoerig in de Tweede Kamer bij de interpellatie-Albarda reeds kenbaar gemaakt. Ook den minister staan geen mid delen ten dienste om te verhinderen, dat ongewenschte redevoeringen uit het buiten land hier te lande worden opgevangen en gehoord. Het is naar de meening van den minister geenszins een eisch dat de radio-omroep con trole-commissie bestaat uit vertegenwoordi gers van bepaalde geestesstroomingen. Nog- thans zou de praktijk kunnen aantoonen dat wegens de verscheidenheid van 6tof welke ter toetsing aan de normen aan de commissie wordt voorgelegd, de samenstel ling der commissie ook meer verscheiden heid zou behoeven, dan zij thans reeds bezit. De minister is gaarne bereid om, indien zich het hier bedoelde geval voordoet, daarbij tevens te overwegen in hoeverre aan ten deze geuite bezwaren tegemoet kan worden gekomen. MR. J. A. N. PATIJN NAAR ROME Oud-burgemeester Patijn, benoemd gezant te Rome, heeft de residentie verlaten otn zich naar zijn nieuwe post te begeven, daarbij aan het. Staatsspoorstation uitgelei de gedaan door een grooten kring van vrienden en belangstellenden,-o.w. de Ita- liaansche gezant; de Commissaris der Ko ningin; de Minister van Staat, Van Karnc- beek; en de burgemeester; zoomede vele hoofdambtenaren van het Stadhuis. Een koor uit Die Haghe^sanghers, van welke vereeniging de heer Patijn eere-voorzitter was, zong een afscheidslied. Aan mpvrouw Patijn werden bloemen aangeboden. DE INDIE-POSTVLUCHTEN Het elfde rétourvliegtuig, dat gisteren uit Athene vertrcfk, is na een tusschenlanding te Boedapest, te Neurenberg geland. Heden ochtend is het te Schiphol aangekomen. Het veertiende postvliegtuig is gistermid dag te Boedapest geland en is vanmorgen vandaar weer vertrokken. HET TILBURGSCHE RAADHUIS Het voormalig paleis van Koning Willem II te Tilburg is overgegaan in het bezit der gemeente, welke het tot raadhuis zal doen inrichten. Door den architect Oscar Leeuw uit Nij megen is met de autoriteiten reeds opne ming gedaan van het restauratiewerk aan het vroegere paleis om het met behoud van zijn deftig, sober karakter geschikt te maken voor de nieuwe bestemming, dié men eraan wenscht te geven. NED. CHR. DROGISTENBOND Onder leiding van den heer G. Boode kwam 18 Maart de Ned. Chr. Drogisfen- bond te Utrecht in jaarvergadering bijeen. Na lezing der notulen en ingekomen stuk ken, konden niet minder dan 24 nieuwe leden aan de vergadering worden voorge steld. Het jaarverslag van den secretaris sprak van zegen en groei. Mocht de Bond, een drietal jaren geleden, met slechts een dertiental leden zijn begonnen, de gegronde hoop bes'aat dat binnenkort een honderd tal zal worden bereikt. Vervolgens kreeg de penningmeester, de heer J. Coeijnsen, gelegenheid zijn ver slag uit te brengen. Met genoegen kon wor den geconstateerd, dat de kas met een ba tig saldo sloot. Alle functionarissen werden bij acclama tie herkozen. EEN HARTELIJK AFSCHEID 'Gisteren is Mr. J. A. N. Patijn, oud-Burgem eersier van Den Haag, als gezant naar Rome vertrokken. Hij werd door vele vrienden en bekenden uitgeleide gedaan. Zoo men ov tmxs foto ziet was Mr. Patijn voor zooveel vriendelijkheid niet ongevoelig hartelijk vwifdt ftö de menigte toet AMSTERDAM GEMEENTERAAD HAVEN POLITIEK In 1927 werd benoemd een commissie van advies ter bevordering van de scheepvaart op Amsterdam. Deze commissie bestond naast ambtena ren en raadsleden, uit vertegenwoordigers van de reederijen, importeurs groothandel en organsiaties van ondernemers en ar beiders. In 1930 is een zeer belangrijk rapport door deze commissie uitgebracht, aan welk rapport een 25-tal conclusies door de com missie waren toegevoegd. Thans werd dit rapport in den Raad be handeld. Burgemeester en Wethouders stel den voor dit rapport voor kennisgeving aan te nemen. Natuurlijk zou men Lz.t. wel komen met voorstellen, die steunden op de conclusies van het rapport. Enkele raadsleden vonden het juister naar aanleiding van de conclusies, reeds nu enkele voorstellen te doen, die wel niets nieuws brachten, maar die in elk geval deze verdienste hadden, dat de discussie zich eenigszins op deze punten samentrok De discussie was nogal breed en zeker niet onbelangrijk. Zoowel de redevoering van den heer Boissevain als van den heer Boekman- stond op hoog peil. Een enkele opmerking over de gevoerde dis cussies maken wij hier. In de eerste plaats trok het onze aan dacht, dat algemeen met lof werd gespro ken over het gemeentebeleid inzake het beheer van de havens. Men meent ook van de zijde der belang hebbenden, dat een zg. „Havenschap" geen aanbeveling verdient. Het beheer moet blijr ven hij de gemeente. Wel acht men noodig een perm, commis sie van advies, waarin ook de belangheb benden zitten. De heer Boissevain be lichaamde dit in een voorstel. Een tweede punt van belang was de noodzakelijkheid om te komen tot een per manente verbinding met Noord-Amerika. De commissie denkt hier eenstemmig over de leden van den Raad. die er over spra ken, verdedigden het. De heer B oi s s e vainvond hier een taak voor de gemeente, maar stelde o.i. 'n beetje inkonsekwent, voor- orn een commis sie te benoemen, die dit vraagstuk zou moeten bestudeeren. Wat al vraagstukken kwamen overigens en verdronken tegelijk in de discussie. De kwestie van de Rijn-verbinding, de spoor wegbruggen. de sleeploonen, de loodsgelden de vrijstelling van de „surtaxe d'entrepot" de tarieven van de Duietsche Riiksspoor- wegen. de sporen in het havengebied, een uitbreidingsplan voor vijf of tien jaren. Uit den aard der zaak daoht niet ieder er gelijk over. Terwijl b.v. de heer Boek man geen reden aanwezig acht, thans het sleepon in eigen beheer te nemen, meent zijn partijgenoot Gulden, dat dit onmid dellijk moet gebeuren. De Wethouder kon in zijn rede er op wijzen, dat reeds bij de Regeering is be pleit de urgentie voor de verbreeding van' het Noordzeekanaal en niet zonder succes Minder succes heeft gehad een verzoek aan den minister van defensie, om vermin derihg van de loodsgelden. Een plan voor de uitbreiding van de havens-west is in voorbereiding. Inmiddels is het havengeld verlaagd en is de gelegenheid geschapen om vrij te bunkeren. De voorstellen Boissevain. worden afgeraden. Ze worden beide door den Raad verwor pen. Slechts 5 stemmen verklaarden zich voor. Een verrassing bracht punt 36 der agenda B. en W. vragen machtiging tot benoe ming van een commissie tot onderzoek naar de mogelijkheid van het oprichten van een centraal gemengd melkbedrijf. Een zware discussie werd verwacht. Dr. Vos was zwaar geladen, de heer Dr. Polak zou lang oreeren. Maar de heer Vos was nog piet aanwezig en Polak eclipseerde en zoo ging het voorstel zonder bespreking onder den hamer door. Onverwacht moest nu de Cheer Rustige (chr.-hist.) zijn voorstel verdedigen om geen gehuwde vrouwen toe te laten in ge meentedienst, wier mannen reeds in ge meentedienst zijn. Aandacht was er voor de zaak niet De heer Gulden, die vreesde, dat zijn Interpellatie nog aan de orde zou komen, maakte onder hilariteit van den Raad eenige glossen. Hij had het voorstel niet gelezen, maar dat hinderde blijkbaar niet. De heer Baas (a. r.) was tot een prin- cipieele discussie bereid, maar achtte dit voortstel niet principieel en in de praktijk ook niet rechtvaardig. De heer W i e r d e 1 s (R. K.) stelde zich vrijwel op hetzelfde standpunt en adviseer de eveneens tot intrekking van het voorstel. De wethouder Kropman (r. k.) deed uitkomen, dat het volstrekt niet zoo is dat er voorkeur is, voor de benoeming van ge huwde vrouwen wier mannen reeds in Ge meentedienst zijn. Het voorstel is slordig geredigeerd. Wie bepaalt den tijd waarvoor deze maatregel zou gelden? Bovendien is het in zijn wer king onredelijk en zal practisch weinig ef fect sorteeren. De heer Rustige gaf aan de aandrang van alle zijden op hem uitgeoefend gehoor en trok zijn voorste! ia, HET LEGER IN INDIF DE GEESTELIJKE VERZORGING Het Indische Comité te Nijmegen heeft een goed werk gedaan, door een boekje uit te geven dat inlicht over de geestelijke verzorging van onze militairen in Ned. Oost- Indië. Er is in de laatste tijd op dit terrein gelukkig heel wat ten goede veranderd. En met betrekking tot de Koloniale Reserve, thans te Nijmegen, én .wat aangaat llndië zelf. Te Nijmegen wordt thans voor de gees telijke belangen zorg gedragen behalve door den legerpredikant, ook door een prachtig militair tehuis, met een vader en moeder die het Indische militaire leven uit ervaring kennen en voorts werkt er een volijverig Indisch Comité, dat de jonge mannen zooveel mogelijk over de Indische toestanden op de hoogte brengt, vooral om te wapenen- tegen allerlei gevaren. En ge lukkig wordt thans niet meer het sehpim der -maatschappij „koloniaal", maar gaan ook flinke jonge kerels naar onze Oost, om daar in het leger het gezag te dienen, dat vooral tegenwoordig zoo noodig heeft trouwe handhavers. Wie niet vast in zijn schoenen staat en niet ■«'eet wat hij wil, ga echter niet naar Indië, aldus waarschuwt dit ge schriftje in allerlei toonaard, maar daar tegenover wordt ook met vrijmoedigheid verzekerd dat hij die vast op zijn beenen staat, niet hang behoeft te zijn om naar Indi,ë te trékken. Er wordt daar voor de geestelijke belangen onzer milttairen op velerlei wijze gezorgd, vooral door de beide legerpredikantcn. D s. W. M. D u ij k e r te Bandoeng" en" D s. G. v. Duinen te Ma- gelang, die geregeld alle garnizoenen op Java bezoeken, en direct bij aankomst in Weltevreden de militairen reeds opzoeken en op allerlei wijze willen helpen; en dan verder door de militaire tehuizen van den Chr. Militairen Bond (6), van het Leger des heils (7) en dat van Pa van der Steur. Genoemd geschriftje bevat bijdragen van J. H. Ruijsch van Dugteren, legerpred. te Breda, H. Janssen, leger- en vlootpred. in alg. dienst, en van de beide Indische leger predikantcn, terwijl voorts 4 foto's zijn op genomen. Wie in dit werk belang stelt of naar Indië denkt te gaan, verzuime niet, dit boekje aan te vragen. Het is kosteloos te verkrijgen bij den heer P. J. Brouwer, huisvader Chr. Mil. Tehuis» Sumatraplein, 'Nijmegen. GEREF. SCHOOLVERBAND VOORDRACHT VAN PROF. DR. J. WATERINK In de aula van het Marnix-Gymnasium te Rotterdam, hield gisteravond het district Rot terdam en Omstreken van Gereformeerd Schoolverband zyn voorjaarsvergadering. De Voorzitter, de heer H. J. van W y 1 e n, opende de samenkomst op gebruikelijke wijze en gaf aanstonds het woord aan Prof. Dr. J. W a t e r i n k, van Amsterdam, om te spre ken over het onderwerp: „De activiteit van het kind op de Lagere School", Prof. Dr. J. WATERINK Spr. begon met er op te wijzen, dat 't groote fout is te meenen, dat dit onderwerp buiten de beginselenstrijd staat. Alleen 't feit, dat er is een zondige activiteit en een activi teit gericht op t goede, bewyst reeds, dat ook hier beginselen meespreken. In de eerste plaats wil spr. de psychologi sche zijde van dit onderwerp belichten. Verschillende theorieën worden voorgesteld, waarby telkens de neiging weer tot uiting komt de eigen meening als de eenig ware te propageeren. Op dat gevaar moeten we be dacht zijn. Activiteit bij 't kind is synoniem met activi teitsdrang. Deze drang verraadt de innerlijke spanning, die vaak de uiterlijke mogelijkheden Wil het kind klaar worden voor 't wachtende leven, dan moet 't bezig zyn. Ook hierin schit tert de wijsheid Gods, dat een kind vanzelf belangstelling heeft voor de wereld om zich Steeds moeten we in *t oog houden, dat de activiteit van 't kind meestal niet gedrongen wordt door hoogere motieven. Het wil met al le functies werkzaam zyn en ontwikkelt daar door een lichamelijke en geestelijke activiteit. Er zyn in die activiteit variaties. Elk kind heeft van Godswege recht op de ontplooiing van zyn eigen, van anderen onderscheiden activiteit, waarbij wij hebben te remmen vormen. Dit alles is voor de karaktervorming van groote beteekenis. Vervolgens staat spr. stil bij de zedelijke zijde dezer activiteit. Elke vorm van actie legt den mensch zede lijke verantwoordelijkheid op. Actief-zyn er niet-actief-zyn kan tot zonde leiden. Als op voeders hebben we dan ook te zorgen, dat de activiteit van 't kind niet in verkeerde rich ting gaat. Zoo schoon zegt de Schrift, dat God 't volk Israël by de hand leidde. Zouden wy *t dan niet onze kinderen doen Het kind wil tot gelding komen: „de koning, die heerscht" is den mensch ingeboren. Wan neer een gezond kind naar buiten niet actief is, dan is 't dit meestal naar binnen wel, wat heel vaak tot sexueele zonden leidt. Het psychologisch tempo kan door worden geregeld. Zou God 't kind zyn heerlyke activiteit hebben gegeven, opdat wy die steeds weer zouden onderdrukken? Wy moeten daarom de activiteit van 't kind geven wat haar toekomt. Het klassicaal sy steem der lagere school belemmert zulks ech ter. Het knappe kind moet daar wachten op 't domme. Op school moet nu eenmaal alle; naar 't zelfde tempo gaan. wat voor de beste j leerlingen vaak op een geestelijke moordparty uitloopt. i Ook op school moeten we de activiteit van het kind laten wat ze is en hebben ROFFEL-RIJ HET DUBBELKRUIS de 100 ongelukken Fomp het in de kinderkopjes Op de kleine kleuterschool, Wat beteekent aan de spoorlijn 't Dikke dubbelkruissymbool. Stamp het in de jonge hersens Bij het lager onderwijs, Wat het dubbelkruis beduidt voor Wie zijn leven stelt op prijs. Schreeuiv het in der dooven ooren Als je ziet het dubbelkruis Kijk dan dubbel uit je doppen In die buurt is het niet pluis. Hamer, moker in de koppen Van chauffeur en karkoetsier: Als je daar het dubbelkruis ziet, Denk dan toch: de dood staat hier. Overweeg bij overwegen ('t Is de overweging waard!) Dat het dubbelkruis wil zeggen: Temper een moment je vaart. Eén minuut gesuft je loopt er In de dood door eigen schuld; Als je dat je inprent heeft het Dubbelkruis zijn plicht vervuld Nadruk verboden) LEO LENS Wy moeten het kind steeds wyzen op het groote levensideaal, dat met alle activiteit be hoort te worden nagestreefd: Gods wil en wet in heel het leven tot openbaring te doen ko- Nadat Prof. Waterink nog eenige hem ge stelde vragen beantwoord had, dankte de Voor zitter hem voor zyn schoone rede. Hierna werden verschillende huishoudelijke zaken afgehandeld. KEURING VOOR DE MILITIE. Voor de lichting 1931, welke op 26 dezer is de minimum-lengte niet op 1.55 M. gesteld aan de keuring zal worden onderworpen* doch op 1.60 AL GEP. GENERAAL MAJOOR R. H. LUBER f In den ouderdom van 76 jaar overleed ta Apeldoorn de gep. generaal-majoor A. H, Ds. G. van Duinen, legerpredikant te Mage- lang, vroeger predikant bij de Geref. Kerk van Schiedam. DE PHILIPS-LICENTIES Een belangrijke uitspraak der Arbitrage-Commissie "Ir. H. H. S. Steringa Mzerda te 'a-Graven- hage, verzoekt ona het volgende mede te deelen: *-•-re-commissie, bestaande uit de H. de Vos, Ir. H. W. Snijdera en R. Rlbblus, heeft, op 16 Jan. 1.1., chrlftelljk uitepra^ gedaan Inleen geding en N.V. Phl- >rd, dat In de toestellen vervaardigd door de firma De Raadt Inbreuk gemaakt werd op de octrooien <398 (terugkoppeling) en 10581 (eascade-hoog- frequenlversterklng). In het schema-De Raadt wa.a o.m. verwerkt uitvinding van Ir. ldzerd-a voor detnr octrooi is aangevraagd methode verondersteld komen met de Arm- ■ugkoppellng 7398. Do Arbltragre-Oom- No. 50298, misaio heeft de fa. De stld en de Idzerda-deni. ken van inbreuk op het tot op heden algemeen gebruikelijke Armstrong-ootrool. Dit is wel de belangrijkste be3Üssing in de serie vaa proefprocessen van de Radio-Kleln- lndustrle tegen de Phillps-groot-induatrie in zake de llcentlekweaties. Waar het reeds a opzichte van de and standsveraterk in g) 10581 (cascade H. F. itroomvoedins), 109! trooien 13345 (w lekw vri terugkoppeling te komen i definitie licentie-cordon. Nu ook het laatste en sterkste octrooi bet af gelegd heeft tegen een nieuwe methode. weJke eveneens door <*n octrooi 502S8 is beschermd, is daarmee, de licentlestrijd beslist en negatief uitgevallen voor het Philips-concern. Vast staat. jouwd kunnen wor- i Philips, terwijl der Klein-lndusLrieelen >oJ 50298 ONVERWACHT NAM HAAR GEWICHT AP. Tegelijk met haar Ischias-geneztag lil drie maanden 16 pond lichter Wat een aangename verrassing voor deze vrouw! Haar grootste kwaal was Ischias, en zij nam Kruschen Salts om hiervan te gene zen .En Kruschen Salts heeft haar mei te leurgesteld. Integendeel, niet alleen dat zij zich veel en veel beter voelde, zij merkte ook dat ze langzaam maar zeker haar overmatige corpulentie kwijt raakte. Leest eens haat eigen brief, hoe het gebeurde: „Jaren lang leed ik hevig aan ischias en nierpijnen. Dit jaar noe héb ik midden in •mijn werk op den grond gelegen van de pijn. En als de pijn over was kon ik me pas weer •bewegen. Tot ik op een goeden dag Uw ad vertentie las en besloot Kruschen Salts eens te probeeren. Ik gebruikte het ongeveer een maand, toen mijn kennissen me al begon nen te zeggen, dat ik er zoo goed uitzag. Tegelijkertijd verloor ik mijn lastige dikte en nu, nadat ik drie maanden Kruschen ge bruikt heb, weeg ik 150 pond inplaats van 166. Ik ben op een moeilijke leeftijd voor vrouwen, en over het minste of geringste maakte ik me vroeger kwaad, maar nu ia dat allemaal voorbij. Deze week nog maakte mijn man de opmerking dat mijn humeur tegenwoordig zooveel beter was. Ik zegen den j. ...j.i„k. .;;j. Ji?hel altijd blijven Kabruiken Mevr F. L Zwaarlijvigheid en ischias gaan vaak sa men. Bijna altijd komen zij voort uit een en zelf op de paedagogische zyde van dit vraag stuk, waarop spr. in de derde plaats wyst» Dat leiden moet daarin bestaan, dat we ons richten op de door Gód gestelde doeleinden. Een kind moet bezig zyn. Ook de knapste leer lingen, die hun makkers in 't leeren vóór zyn, moeten op school altijd wat te doen hebben. Juist omdat dat niet zoo is, zinkt de activiteit by velen in. In de eerste plaats is noodig, dat we ons zelf met volle activiteit geven. Want een kind voelt scherp of we er zelf „ïn'> zyn, of we trachten onze kracht te ontplooiïen. Wy moeten ook in dit opzicht het kind ten volle geven wat 't toekomt en t daarbij wyzen naar Hem, die ook de nooden van 't kinderle ven verstaat en voor kinderen een liefdevolle Heiland wezen wil. Jezus Christus heeft zelf de grootste activi teit ontplooid. Hij sprak: „Myn Vader werkt tot nu toe en Ik werk ook". dezelfde oorzaak: een organisme beladen met opgehoopte afvalstoffen; als een oven die met asch en roet gestookt zou moeten worden. Als deze afvalstoffen zich kunnen op'noo- pen, krijgt U last van urinezuur en tegelijker tijd loopt U groote kans ongezond en over dreven dik te worden. De zes zouten tn Kru schen Salts helpen Uw inwendige organen eiken dag de bedorven en giftige afvalstoffen uit het lichaam te verwijderen. Dan, lang zaam maar zeker, verdwijnt ook die over matige corpulentie. De pijnen van ischias en nieren houden op. U voelt zich wonderlijk gezond en flink, kortom heter dan U zich ooit te. voren gevoeld hebt. Krusqhen Salts is verkrijgbaar bij alle apo thekers en drogisten a 0.ÖG en 1.60 per flacon. .(Adv.J FORD HOUDT VAN OPSCHIETEN Ford laai er geen gras op groeien. Woensdagavond werd tn den Gemeenteraad té Amsterdam de voordracht betreffende den verkoop van terrein aan de Hembrug aan genomen. gisteren werd reeds de heistelling in gereedheid gebracht da. ~>rgen 1 uur iverd de eerste paal geslagen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1931 | | pagina 5