O NS PRAATUURTJE Voor Kamer en Tuin Hel Oosten" „ELCOMETER" Onovertroffen ..r,e JOOD VISCHMEEL VERVOLG PAG. 2 Boekhouden - Belastingzaken VEEMARKT TEL. 57796 ROTTERDAM Maandag en Dinsdag van 9—5 aanwezig Hoe slechter de tijdsomstandigheden zön, hoe meer het noodlg is een controlemiddel over Uw bedrijf te hebben. Een goede boek houding verschaft U dit middel. Zonder verplichting kom ik gaarne b|J U alle verlangde inlichtingen vei Wat ik hoorde, zag en las; op reis en thuis. Neen, dat had ge moeten zien. Daar werden voor de Kamerleden en de Ministers brooden op het Binnenhof ge bracht, die VOOR EEN GEDEELTE, 'K GE LOOF 20 PCT., UIT INLAND- SCHE BLOEM gebakken waren. Of de Kamerleden er ook van gesmuld hebben weet ik niet 't Hangt maar van de graad van maagleegte af, hoe iets smaakt en dus zal de tijd van aanbieden eenige invloed gehad hebben. *k Vind het idee nog zoo kwaad niet, hoe wel ik er niet veel succes van verwacht voor eventueele wijziging van gedachten ten opzichte van de tarwewet Men kan altijd wel een argument vinden om ergens tegen te zijn. Zoo las ik dezer dagen in het verslag van de vergadering van de Kamer van Koop handel te Amsterdam, dat er beweerd werd, dat de boeren in het Noorden van het land buitenlandsch graan kochten om dit straks voor inlandsch te doen doorgaan bij een eventueele tarwewet. Nu zijn boeren in den regel niet zoo spe culatief uitgevallen als de handel en de in dustrie. Ik vermoed zéér, dat bedoelde me- dedeeling haar oorsprong heeft gevonden aan de een of andere hoofdstedelijke klets- tafel, waar bij de tweede borrel iemand de mogelijkheid opperde, bij de vierde borre een ander het vermoeden uitsprak, terwijl bij de vijfde en zesde borrel beweerd werd, dat het gedaan werd. De maaltijd volgde, daarna vergadering. 'k Zeg niet, dat het zoo gegaan is, doch het vermoeden kwam in mij op, dat het zoo wel eens gegaan kon zijn. Maar, genoeg hierover, als we maar ge holpen worden binnen bekwamen tijd zooals DE DUITSCHE LANDBOUW IN DEN KORTST MOGELIJKEN TIJD GEHOLPEN zal worden. Zoo iets heeft ten minste de Rijkskanse lier Brüning verzekerd aan de presidenten van den rijkslandbouw. De hulpmaatrege len voor den landbouw, die de regeering goedkeurde, zullen nu spoedig uitgevoerd worden. 't Moet er anders in Duitschland ook treu rig voorstaan met den landbouw. Nog erger dan bij ons. Dat kan. Maar men heeft daar een steunende gedachte, nl. dat» de regee ring meehelpt door allerlei maatregelen. Nu mag de malaise even groot of grooter zijn dan bij ons, de landbouwer is nog niet zoo yermaterialiseerd of hij is nog gevoelig voor medeleven met zijn ellende. Medeleven, dat srich niet uit in woorden, doch ook in da den. Zoo'n daad b.v. als het opnieuw VERLAGEN VAN DE SPOOR- VRACHTTARIEVEN voor roode en witte kool uit Holstetn naar verschillende deelen van het rijk. Bij ons schijnt dat niet te kunnen. Men leze ons artikel maar eens na over de spoor vrachttarieven. Hoe de heeren, die over zulke dingen moeten beslissen, met onze belangen bekend zijn blijkt wel uit wat gezegd moet zijn door een der heeren Directeuren of Inspecteurs of wat dan ook, dat de tuinders bij lage prijzen hun groenten maar wat moeten vast houden tot hoogere prijzen besteed worden. 'k Zou die deskundige wel eens de plan ten in hun groei willen zien tegenhouden. Of zijn gezicht willen zien als hij groenten moest eten, die dagen oud was. Neen, de heeren van het Moreelsepark te Utrecht toonen weinig van tudnbouwzaken te weten. Misschien kennen ze allen de toestanden in het Westland en meenen daarin een voor beeld van den geheelen tuinbouw te heb ben. Maar dan zijn ze mis. IN HET WESTLAND GAAT HET NOG GOED. Dat verklaarde de bekende heer J. Ba- rendse dezer dagen nog. Het Westland is niet ontevreden over het atgeloopen jaar. Van een crisis zooals in an dere tuinbouw- en landbouwcentra kan hier niet gesproken worden. Werkloosheid ls in het Westland zoo goed als niet van beteeke- nds, wat wijst op een gezonde economische basis. De Westlandscho kweekers zittien niet stil en zijn er steeds op uit om nieuw afzet gebied te zoeken en het oude te behouden! Vandaar dat de dreigende maatregelen van Duitsche zijde een ernstig punt van bespre king zullen vormen in de besturen der be langhebbende organisaties. Bedoeld zijn de maatregelen ju het bij den Duitschen Rijksdag ingediende wetsont werp voorgesteld, nl. ininimum-eischen dia men aan de producten kan stellen en ver der voorschriften omtrent de eenheidsver pakking en inhoudseenheid. Als dit laatste niet uitloopt op een soort plagerij, dan vind ik dat zoo verkeerd nog niet Aan inhoudseenheid en -verpakking ha pert nog wel eens wat Hoe meer verbete ring daarin komt hoe beter. Mits het geen plagerij wordt Zoo plaagt Frankrijk ons thans met zijn Paard en Tractor h£ „de Veedbode" geeft V. Luureema Jr. te Tjuchem de volgende vergelijking tusschen het gebruik van een tractor en van paarden die evenveel werk doen. Deze vergelijking is ontleend aan de prak tijk van 6 jaar en heeft dus wel waarde. Aanschaffingsprijs van een IJprdson-tractor 2000. Verbruik per dag: 60 L. petroleum ïiioy2ct 1 L. benzine 15 et. - 0.15 2 L. smeerolie k 40 et. - Totaal 'Afschrijving 10% van 2000 200.— Rente van 2000 4 5% 100--- 100 dagen werken a 7.25 725.— 1 man 100 dagen a 13 300. ƒ1325.- Paarden: 4 paarden van 500, kosten kosten aan aankoop 2000. terwijl de paar den per dag aan voeder 75 cent kosten, ma kende per jaar 273. 4 paarden kosten per jaar aan voeder 4 X 273 1092. Afschrijving 10% van 2000 200. Rente van 2000 5% 100.- Voordeel van een tractor is 't Heet dat het is om mond- en klauwzeer te weren. En de stieren die wel ingevoerd mogen worden zouden geen besmettingsgevaar me debrengen. Och kom! Die dat gelooftge weet wai we vroeger op school zeiden. Die streek hebben de Franschen ons een jaar of vijf geleden ook uitgehaald. Dat is later weer ingetrokken. Maar het lijkt er veel op, dat we nu een invoerverbod van langen duur zullen krij gen. Dat is een strop voor de Friesche veefok kers. Want voornamelijk Friesch fokvee ging naar Frankrijk, dat steeds jong vee in beduidend aantal van ons betrok. Nu hindert dat op 't oogenblik niet Er is genoeg veevoeder, zoodat de boer niet veel vee afzet Doch de handel gaat er zoo Enfin, we leven op hoop, dat de strenge maatregelen, die Zwitserland stelde voor doorvoer naar Italië, wat soepeler zullen worden en dat onze Regeering succes heeft bij de Duitsche om het transitoverkeer naai Polen en Tsjedho-Slowakije weer te het stellen. Anders zal er voor onze veestapel niet veel terrein overblijven. Of het moest zijn naar de Wderingermeer- polder. Doch 'k Las nl. dat iemand uit Winkel (N.-H.) toestemming van de Directie heeft gekregen een hoeveelheid bloembollen in de nieuwo grond te mogen planten. We wenschen hem succes. Tot de volgende week. PRAATJESMAKER. MELKEN OP DE LOOPENDE E.VID Op een reusachtige boerderij in Amerika worden 50 koelen „op de loopende band" driemaal 's daags mechanisch gewasschen, gedroogd en gemolken, waardoor hel summum van zindelijkheid verzekerd wordt. Baar op deze boerderij per dag 1680 koeien gemolken moeten worden, is het te verstaan, dat men zijn best doet om dit bedrijf te mechaniseeren. Plan tot stichting van een Nederlansche Kolonie in Argentinië De Directenr der Emigratie Centrale Hol land te 's-Gravenhage is dezer dagen naar Argentinië vertrokken ter bestudeering van een plan tot stichting eener Nederlandsche kolonie in Argentinië. Het project werd aan geboden door de Internationale Emigratie Maatschappij te Parijs. Eigenaresse der gron den is een onder-maatschappij var. een groote landbouwcredietbank te Buenos-Aires. Het ligt in de bedoeling Nederlandsche boerengezinnen met enkele kinderen, die den leeftijd hebben om mede tewerken, te plaat sen op bedrijven van ca. 30 H.A. grootte, waar verbouwd moeten worden fruit, aard appelen en groenten, terwijl daarnevens melkvee, kippen enz. zullen worden gehou den. De bedrijven zullen tevoren door de Maatschappij volledig worden geïnstalleerd. De plaatselijke markten schijnen door den afzet der producten voldoende gelegenheid te bieden. De grootste inkomsten worden van het fruit verwacht Op de kolonie zal door de Maatschappij sn model-boerderij worden gesticht waar van Nederlandsche landbouwdeskundigen als chef en sous-chef zullen optreden; dezen zouden aan kolonisten leiding geven en zou den deze laatsten, althans gedurende de eerste jaren, verplicht zijn zich naar de van wege de modelboederij verstrekte aanwijzin gen inzake de exploitatie van het bedrijf te riohten. De kolonisten zullen hun bedrijf na kor teren of langeren tijd in eigendom verwer ven. Zij behoeven echter geen kapitaal mede te brengen, aangezien zij de geheel geïn stalleerde boerderij op afbetaling krijgen. De vrij hooge termijnbetalingen zouden uit den opbrengst van het bedrijf kunnen worden afgezonderd. Het onderzoek, dat naar een en ander wordt ingesteld, geschiedt in overleg met den Directeur van den Rijksdienst der Werk loosheidsverzekering van het Departement van Arbeid, de Directie van den Landbouw en de Nederlandsche Vereeniging „Land verhuizing" en in samenwerking met den Nederlandschen diplomatieken en Consu- lairen Dienst in Argentinië.De heer Hartland directeur der Emigratie Centrale Holland, zal in rentinië worden bijgestaan door een aldaar gevestigd deskundige. Indien over het plan een gunstig rapport wordt uitgebracht en gemeend wordt, dat het project der te emigreeren landgenooteh een behoorlijk bestaan verzekert, kunnen voorloopig tien families geplaatst worden, die dan zoo spoedig mogelijk zouden moetan vertrekken. In aanmerking komen slechts gezinnen waarvan bekend is, dat zij in staat zijn een dergelijk bedrijf kundig te exploi- teeren en welke over ruimschoots geld be schikken om de reis naar Argentinië te be talen. onze vraagster inlicht, naar we meenen. Orchideeën staan bij het groote publiek bekend als dure en lastige kasproducten, veelal liggend boven het bereik van een hurgermans portemonnaie. In het algemeen behooron de Orchideeën zeker niet tot de goedkoope planten, doch ook hier is vooi meer bescheiden beurs nog wel I cel w moois te bemachtigen en geschikt voor ka- er-cultuur. Een der mooiste en meest bekende kamer orchideeën is ongetwijfeld de Cypripeüium insigne, beter bekend als Venus-schocntjo. afkomstig uit het Himalaya gebied. Dczj schitterende plant doet haar naam in alle opzichten eer aan en bovendien is het wer kelijk geen lastige schoonheid, die moeilijk te vervullen eischen stelt. Iedere leek kan succes mee hebben. Ze verlangt volstrekt geen hooge temperatuur, is er zelfs heelemaal niet op gesteld en is met eeD 50 graden Fahrenheit meer dan tevreden Een koele n lichte kaïner is voor haar voldoende, dps winters in het volle licht in de vensterbank tijdens den zomer voor een raam op het oosten of westen, waar ze geen hinder heeft van felle zonnestralen. De bloeiperiode valt of laat in het najaar of midden in den winter, terwijl ze een en kele maal hiermede laat wachten tot het vroege voorjaar. De fraai gevormde en schit terend gekleurde bloemen blijven buiten gewoon lang goed, langer zelfs dan de blo* men van de zoo houdbare Chrysanten. Wil men ze extra mooi houden, dan worden de bloemen drie weken na het opengaan afge sneden en op een vaasje gezet. Dagelijks een weinig van den stengel afsnijden doet ze dan nog langer frisch en mooi blijven dan aan de plant. Zooals alle Orchideeën stelt 't Venus- schoentje zich niet tevreden met, een gewoon grondmengseltje en verlangt ze een mengsel bestaande uit gelijke deelen varenwortelgrond, bladgrond, en veenmos, waaraan een handvol zand wordt toegevoegd Enkele beweren dat ze ook met enkel gras- aodengrond en wat bladgrond genoegen neemt en gronden dit op de door hen hier mede bereikte resultaten. Verpotten om de twee jaar is voldoende. Dit verpotten is meer gewenscht omdat het grondmengsel anders te oud en te uitgeji raakt, dan wel, omdat door een sterke groei een grootere pot noodzakelijk is. In vele ge vallen zal het nemen van een grootere pot niet noodig zijn en kan de oude dus opnieuw worden gebruikt. Wel wordt in zoo n i de oude bloempot grondig in- en uitwendii geboend. Bij het verpotten wordt zooveei mogelijk van de oude potkluit verwijderd als zonder wortelbeschadiging mogelijk is De pot wordt voor een derde gevuld met potscherven, zulks met. het oog op goede drainage, daarna de ruimte tusschen de over gebleven potkluit en pot opvullen met nieu we aarde en dit stevig aandrukken. Bij dit oppotten wordt nogal eens de fout gpmaakl dat de plant beneden den rand der pot komt te staan. Dit is verkeerd, laat gerust de plant Iets boven de potrand uitkomen. Het grond- mengsel zakt altijd nog' iets. De meest geschikte tijd voor verpotten na den bloei, nq haar eerst nog 'n rust periode te hebben gegund. Na 't bloeien ge ven we de plant een zestal weken een koe ler standplaats en minder water. Daarna hergeven we haar de oude plaats en zoo dra ze d^oi teekenen van hernieuwden groei geeft, gaan we tot verpotten over. In den zomer is het Venusschoentje dank baar voor een giertje koemest, vooral in dien ze niet verpot is. Pas verpotte planten hebben dit niet noodig, vinden voldoende voedsel in de nieuw aangebrachte aarde. Verder zijn voor kamercultuur ook ge schikt de Odontaglussum grande, afkoms tig uit Guatamala, bloeiend van October tot begin November. Deze verlangt een tempe ratuur van ongeveer 60 graden Fahr., moet in den zomer beschermd tegen direct zon licht en bloeit met gele, roodbruin gevlekte bloem pti. Kamerplanten in denwinter Met onze kamerplanten tobt menige lief hebber of liefhebster in den winter. Lijden de planten steeds door tocht, vooral in bet koude jaargetijde is deze funest voor ze. En toch is er nu wel zooveel kans, dat planten in de tocht komen als in den zomer, daar ze dan niet zoo dicht voor het raam behoeven te staan als thans. Ze hebben veel licht noodig en daarom moet men ze dicht bij het raam plaatsen. Doch met het luchten der kamers loopen ze dan veel kans „verkouden" te worden. Let daarop. Maar ook lette men er op, dat de planten »n den winter in den regel wat rust noodig hebben. Dit geldt natuurlijk niet voor thans bloeiende planten. Men geeft om ze deze rust te doen genie ten maar heel weinig water. Juist genoeg dat de grond niet geheel uitdroogt. En plaats ze in een koele kamer, waar het niet Geeft men water, dan moet dit niet zoo uit de kraan of pomp of regenput gegeven worden. Dat is te koud. Doch omgekeerd is lauw water in den regel ook niet goed. 't Best is het watei eerst een uur in de kamer te plaatsen, zoo dat het de kamertemperatuur heeft aange nomen. Nu het door allerlei omstandigheden zoo stoffig kan zijn in de kamers, moeten onze bladplanten steeds goed schoon gemaakt worden en besproeid worden. Dit is meteen een goed middel om te voorkomen dat er doode punten aan de bladeren komen. Dit komt v£elal door te droge lucht in kamers. Bloeiende planten moeten veel water heb ben. Doch overdaad schaadt ook hier. Men late nooit water in de schoteltpe onder de pot staan. Een kwartiertje of een half uui na het gieten wordt het overtollige water verwijderd. Denk er aan dat ge de Cyclamen nooit water op de knol geeft De bloemknoppen en stengels gaan dan rotten. Veel cyclamen gaan door deze fout ten gronde. Let er op, dat cactussen en vetplanten maar heel, heel weinig water meer noodig hebben. Orchideeën in de kamer Er werd ons gevraagd of er ook orchideeën waren, die men in de Kamer kan houden hoe de behandeling moet zijn. We kunnen niet beter doen dan te ant woorden met onderstaande, dat we uit „De Zeeuw" overnamen en dat duidelijk genoeg WEET GE dat in de maand October 1930 aan fijne zaden werd ingevoerd: maanzaad (papaver zaad) 3S4.442 k.g., karwijzaad 400 kg., kana riezaad 39.333 kg. bruin mosterdzaad 21,400 kg., geel mosterdzaad 30 kg.; dat in Engeland minstens 40 pCt. van het inlandsche graan in dat land vermalen moet worden; dat overlegd wordt of dit percentage niet verhoogd kan worden; dat de vertrouwensveehandel klaarblijke lijk geen vertrouwen meer geniet, omdat de vertrouwde directeur zeer vertrouwelijk aar zeker gratis-Staatshotel is toevertrouwd. dat ze ln Duitschland al weer spoorvracht- verlagtng voor roode en witte kool uit Holstein naar 't Saargebied en Tsjedho- Slowakije hebben gekregen, dat in Frankrijk een beursverbod voor tar we is, d.w.z. daar mag maar 10 pet. van de voorraden ter graanbeurze uit bui- tenlamdsche trawe bestaan, dat de tarweprijs in Amerika nog steeds daalt door groote aanbiedingen uit Ca nada en thans f 6 per 100 K.G. aan den landbouwer gegeven wordt, dat het zeer de moeite loont, wanneer de bloeren en tuinders eens wat meer ken nis opdeden op het gebied van econo mische bedrijfsleiding, dat men melkkoeien gerust een 20 30 K.G. suikerbieten per dag en per 1000 K.G. levend gewicht kan geven. BENZO RJWIEIEN zijn wettig godeponeeirt NBRMT I-KORF RN O UI. IJ KT KI.ANTI Alle» met 12 volle msondeo schrift, garantie, franco Kemhours met vrj) zicht 3ENZO RIJWIELFABR BAKKES5 h Hnpnui 163 VLAAROINCEN TELEF A7A Het beste is juist goed genoeg Koopi daarom alleen onoveilroften kwaliteits-Snoel- gereedschap, vooizien van hei merk „De Tweeling (J. A. HENCKELS. Soiingen). Altijd uit voorraad leverbaar. T. v. d. BEUKEL - Monster - Telefoon 22 Uien - Sorteermachines Nieuwste constructie Oudste ervaring Reeds verscheidene geleverd aan de voor- *Er naamste Veilingen en Exporteurs. TeL 40442 Clichéfabriek Gedempte Slaak No. 120 Telefoon No. 9425 Rotterdam VAN DER KOOII i ZONEN HANDEL IN RUIGE FAAROENMESi FlURAGE EH TURFSTROOISEL H. H. Kweekers (met Stookinstallatie), Nachtwaker zonder Salaris Waarschuwt bijte hooge en te lage ketel- temperatuur alsmede bij opkomende en strenge vorst. Vraagt nog heden inlichtingen bij Fa. C. BR NKMAN ZOON 's-SRAVENZANOE IJzeren Serres en Warenhuizen gSgT Vraagt onze prijzen, U bestelt dan zeker. GEBR.v. d. BURGH DELFT en DELFTGAUW - Telefoon 1021 Vraagi prijs, omdat onze ketels 1. Zeet weinig brandstol gebruiken 2. Door een leek zijn te stoken 3. Niet duur zijn en geen kelders behoeven 4. Geen steenen schoorsteen, dus goedkoop 5. Nederlandsch Fabrikaat zijn. N.V. Eerste Elec'r. Laschinrichting en Ketelmakerij v.h.R. VAN DER BEND, Maassluis Govert van Wijnkade 42 - Telet. 84, na 6 uur Telet. 149 iiiiiuuimiiiuiimiiüiuiiuiiiiiiiiiHimiiuiiiuiiiiiiimiiiuuiniiiSBEffiiiniiniiiiiiiiiinniiiiiinii 1 ls ongevaarlijk te biggen en varkens, voor kippen. zöt gü als N.V. HENNEKAM's Vischmeelhandel i kantoor: Noordvi GEBRS. EGBERb' Graan- cn Veevoederhandel verkocht. VISCHMEEL Wordt nog steeds schaars aangeboden, vooral de Noorsche soorten, zooals Gernorvla en Westnorvls. Van onze fabriek kunnen wij maar mondjesmiat toegezonden krijgen, zoodat liet wel eens voorkomt dat wij geen voor rund meer hebben. IVij ma- 100 kg. balen f21.75, ln 50 kg. balen f22.— Vestnorvls .70 eiwit en vet ln 100 kg. balen I 19.50 vet ln 60 kg. balen f 2!. Heele gedroogde Garna len 31 of 41 kg. balen 127.60 Garnalenschrootmeel 65/ 60 eiwit en vet t 10.60 VLEESCH-DIERMEEL Geradima. Een der beste soorten Diermeel 70 eiwit en vet f 18 50 Levermeel. De volledige eiwitbron 85 eiwit en vet f 19.— Vleeschbeendermeel zeer mooi 56 eiwit en vet f 14.— BIJ-ARTIKELEN Gemalen Engelsche Brouwcrsgist 133.60 Karnemelkpoeder 67 vetzuur f 45. Magere Melkpoeder f 33.50 Gedroogd heelei 99 ei wit en vet f47.— Gemalen gedroogd brood extra fijn f13 60 Gemalen brood korrelig f 12. Gemalen brood met Vlschmcel en Diermeel f 14.— Prima Voerhavermout zeer mooi f 11.26 Consumptie Havermout zeer mooi f 12.25 Amerlk. Patent Tarwe bloem f 14.60 Gemalen Pulp 20/25 Phosforzure Voederkalk Dubbelgewasschen krijt 98 koolzuur f 3.25 Oesterachelpenmeel f 4. Oesterschelpengrlt grof en fijn f6 Houtskoolkorreltjes fijn en grof f 11.60 Alfalfameel. Prachtig groen en poederfijn Amerik. Klavermeel f 11.F0 Tarwegries f6 50 Tarwegrind f 5.25 wordt niet kwaliteit. Voor Var kens. Melkvee en Pluimvee f 8 69 Genmlen Havermout f 12— Argo laisklemmeel. Pulk dijende kwaliteit. Lost zich 6 maal op ln water. Aanalvss 32 eiwit. 9 vel. Buitenge woon voeder voor Melkvee, Jonge Varkens en Pluimvee f 9. Malsglutenmeel. Speciaal voor wjgk28 el- wit 4 vet Rijstvoedermeel: Pr landsch. Goedkoop Vai der 26/28 eiwit en v Grondnotemneel 65 n 8I~~ ensvoe- Sesammeel 50 eiwit en vet 1 Sojameel grof 48 eiwit en vet 1 Kolcosmeel 28 eiwit en vet Lljnmeel 40 eiwit vet Wit Afrlkaansch Maïs meel Grondnotenkoekjes f 9. f 9.59 f 9.69 f 1.69 f 1L— f 6.76 f 10.— f 11.— f 8.76 f 8.— f 8 26 Witte Tarwezemelen f 6.— MERKVOEDERS Hillco's Gemengd graan f Hillco's Kuikenzaad f 11.— Nagero's Meslvoedermeel f 8.76 Hillco's Ochtendvoeder ook voor kuikens f 14.— Gero's Varkensvoeder- meel tot 150 pond f 9.76 Egber's Speciaal Blg- Ïenmeel f12 60 levlgista gezondheldsorepa- raat met A. B. C. D.-Vitam.n« f 22.25. 3 Kronen Levertraan In ijze ren vaatjes van 50 kg. 56 liter netto, met aftapkraan f27.— Idem In eiken vaten van 176 kg., per 100 kg. f 48.— Voor deze levertraan varan- ij 260 eenheden aanwijzing op aanvraag. Stel niet uit. maar koopt thans. GRANEN EN ZADEN. Ronde Kippenmals f 7.— Goede Gerst f t! Goede Haver f 750 f 9.60 f 8.76 f 10.— f 18 f 13 76 Gepelde Ha' Gepelde Ge Amerik Voe 1 26 f 826 ONDERGRONDSCHE BEVLOE ÏNG heeft dan alleen reden van bestaan wanneer men over een groot KWANTUM water be schikt, zoodat men het geheele buizennet steeds met water gevuld kan houden waar door het mogelijk is een Warenhuis van 1000 ramen in 45 Minuten NAT te maken terwijl dit met een flinke Motorpomp onge veer 8 uur duurt. D.W. A. FONTIJNE, Schiedam Vert. DEE ING Motoren Dirk van Wassenaarstraat 17 - telefoon 65796

Nieuwe Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10