DHOVEN Gebruikte Wagens CITY GARAGE G. M. C. HANDEL IN WMDUSraili Plaatselijk Autobusverkeer Buick 8 Cylinder BLEEKSTRAAT 43b Woensdag 29 October 1980, J NIENHUIS ■■■illmmiliamui■■■■■innin Eindhovennummer pag. VI. lie airtobuedienfit binnen de gemeente Eindihoven wordt sedert 1 Januari 1928 ge ëxploiteerd door do N.V. Stadsverkeerdaenet Eindhoven. De dienst werd onderhouden met elf Brockway- en twee G. M. C.-bussen over negen lijnen vanaf de kern der stad, Markt, naar de onderdeelen Stratum, Tongelre, Woei?6el, Strijp en Gestel, met voor elk on derdeel twee lijnen, behalve Gestel. Het bedienend personeel bestaat uit twee boekhouders, twee controleurs, 21 chauf feurs en 28 personen als garage-personeel. In het afgeloopcn jaar werden 1.350.805 biljetten voor personenvervoer uitgegeven. Uit deze cijfers kan men de belangrijkheid van dezen dienst opmaken. Het is wel eens interessant in dit Eind hovennummer iets meer van de N.V. Stads verkeer te vertellen. En dan valt met groot genoegen te oonetateeren, dat het goed functioneeren van dit autobu6bedrijf voor een groot gedeelte zijn oorzaak vindt in de welwillende medewerking van de Eind- hovensche autoriteiten, in het bijzonder van het college van B en .W., directie van Ge meenteweiken en politie. Deze goede verstandhouding is oorzaak dat dit autobusverkeer zich heeft weten te ontwikkelen, een groote stad waardig. Opgericht 1 Januari 1928 werd onder krachtige leiding van de heeren H .J. Boon j en F. C. Bazelmans met de exploitatie aan gevangen en voorloopig de dienst onder houden met 6 wagens. Het publiek ontving deze exploitatie destijds met gemengde ge voelens, en kantte zich aanvankelijk zeer tegen het rookverbod. Een rookverbod in het centrum van de Sigarenindusfcrie het was hard, maar voor de veiligheid een noodzakelijke eiech. Later rezen er nog eenige moeilijkheden; werd aanvankelijk het publiek de gelegen heid gegeven aan elk willekeurig huis af te stappen, in het belang van het verkeer moesten later vaste haltes worden aange wezen. W. V. Stadsverkeer te Eindhoven. Than6 zijn tien vaste lijnen in exploitatie, terwijl op de spitsuren, voornamelijk dus Dinsdags tijdens de markt, en op Zaterdag ep Zondag 15 bu66en een geregelden dienst onderhouden, waardoor nagenoeg op alle lijnen sprake is van een kwartiers dienst In den eigenlijken dienst beteekende dit een uitbreiding van het personeel, daar nu met twee ploegen moest worden gewerkt. Ook het technisch personeel moest belang rijk uitgebreid worden. In eigen, goed ge outilleerde werkplaatsen worden de bussen dagelijks nagezien, gereinigd en onderhou den. We heben mogen oonstateeren dat d N.V. Stadsverkeer de sympathie heeft van de ge heele Eindhovensohe bevolking en de tal rijke zakenmen6chen welke deze groote industrieplaats dagelijks in grooten getale bezoeken. Naast de bussen heeft de voortvarende Interieur van de City Garage Bleekerstraat J+8b te Eindhoven. directie in Maart 1929 het agentschap aan vaard van de Buick en G.M.C. vraohtwagen6 en omnibuscha66i6. Voor de ondernemings geest der heeren Boon en Bazelmans moge pleiten het feit dat reeds gedurende het eerste jaar van bedoeld agentschap, zij zich wisten te scharen onder de belangrijkste vertegenwoordigers der Buick en G.M.C. Zij hadden het genoegen achter hun namen de grootste omzet genoteerd te zien. Het was ons aangenaam het geheele drijf te hebben kunnen bezichtigen. De 1100 M2. groote garage "en de keurig ingerichte 6howroom, kunnen gerekend worden onder de best geoutilleerde en mee6t moderne be drijven op dit gebied. De steeds groeiende omvang van het bedrijf, waarin 60 men- schen hun brood verdienen, vordert een al- geheele uitbreiding en binnen afzienbaren tijd kan men de opening vain een tweede garage tegemoet zien. Exoelsiorl Vijftien bussen van de N.V. Stadsverkeer te Eindhoven. Be macht der taal Toen men als kind Hollandsch leerde spreken, werd men zich voor het eerst een gevoel van macht bewust. Men nam zijn plaats in als denkend, sprekend, oordeeieno wezen. Men aanvaardde zijn erfdeel der be schaving. Met iedere nieuwe taal, die men leert, krijgt men ook nieuwe machtsmidde len in de hand. Men wordt een vrij menseh niet alleen in een nieuw land, doch ook irt een nieuwe wereld. Niet slechts Frankrijk staat open, maar de geheele wereld, zooals de Franschman deze ziet; niet alleen Rus land, doch de gansche wereld, gezien door Russische oogen. f Ooren, maar toch geen ooren. Vele menschcn reizen de wereld door met de ooren toe. Bergen, steden en menscl.en trekken aan hen voorbij, als de platen uit een boek. Maar evenals de doovcn tegen over de muziek, kunnen zij slechts de be- teekenis en den inhoud gissen van hetgeen zij zien. Kan men echter de taal spreken, dan wordt de reis een wonder-heerlijk sprookje Dan kan men van gedachten wisselen met inwoners, dan kan men ook, wanneer men dat wenscht, de groote wegen verlaten zelf zijn zaken ter hand nemen en onaf hankeljjk zijn. De brug tot een levendiger handelsverkeer. „De man, die twee talen kan spreken, is twee mannen waard", zegt een spreekwoord en nergens is dit van zoo groote waarde als in het zakenleven. Ontegenzeggelijk is het het grootste belang voor een zakenman, zijn zaken brieven zelf te kunnen lezen en schrijven in een vreemde taal, op het vaste land te kunnen reizen en te spreken met zakenvrienden, te kunnen onderhandelen met de vertegenwoordigers van buitenlano- sche firma's in hun eigen taal wanneer deze ons land bezoeken. Hij, die hiertoe in staat is, heeft een reusachtigen voorsprong op den concurrent, die slechts zijn eigen taal spreekt Machtiger dan het zwaard. Hoe meer menschen in de wereld vreemae talen kunnen spreken, des te nader komen wij tot de mogelijkheid van wereldvrede en bloeienden Wereldhandel. Wanneer de Lin- guaphone voor iedereen bereikbaar wordt, behoeft het volgende geslacht nimmer ge tuige te zijn, van zulk een jammerlijk too- neel, als zich afspeelde bij de conferentie te Versailles. Daar waren vijf ministers van buitenlandsche zaken, van groote Europee sche rijken tegenwoordig, maar geen enkele hunner kon een andere taal spreken dan zijn eigen. Europa's toekomst ligt in de handen van hen, die internationaal kunnen spreken en denken. Voor Uw eigen genoegen, voor Uw eigen voordeel, voor het internationaal on derling begrijpen, is het spreken van vreem de talen een noodzakelijkheid. Wacht daai om niet, U zelf en Uw kinderen vreemde talen te leeren. En de gemakkelijkste wijze, goed vreemde talen te leeren, is, deze te leeren volgens de Linguaphone Methode. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij laar de advertentie in dit nummer. JJotelaccomodatie te Eindhoven Ik herinner mij in een oud boekje te heb ben gelezen een artikel over toerisme van eeuw geleden, waarin wordt verteld, hoe voor ongeveer honderd jaar de toestan den in het herbergbedrijf waren. Natuurlijk werd daarin een afzonderlijk hoofdstuk ge wijd aan „den reiziger en den waard". Zoo als steeds bij het lezen van oude boeken dringen de vergelijkingen met tegenweor- dige toestanden zich op. Vooral in de ver houding tusschen reiziger en hotelhouder heeft zich heel wat gewijzigd. Eigenlijk vormde het oude boekje één doorgaande loopende waarschuwing tegen herbergbedrijf. Vooral wordt gewaarschuwd niet af te gaan op lokkende herbergnamen ol uithangborden.... De verklaring van ons spreekwoord „Zoo de waard is vertrouwt hij zijn gasten" kon honderd jaar geleden evengoed gelezen wor den „zoo de gast is vertrouwt hij zijn waard." Het oude boekje gaf ons een eigenaardige kijk op iiet vroeger hotelwezen. Een reiziger moest vooral niet afgaan op de aanbieding voor een goede herberg op den postillon van den reiswagen; die kerel heette het liggen onder één deken met den waard. Hoe geheel anders is het thans. De go-^de eigenschappen van een hotel de inrich ting, verzorging, bediening, prijsberekening zorgen tegenwoordig het best voor zijn reputatie. De een vertelt het den ander over De eene reiziger dient de na hem komenden tot betrouwbaren gids. Geen betere reclame dan deze! De hotelhouder en restaurateur, die zijn zaken goed behartigt, maakt vrienden van zijn klanten. En die klanten zorgen op hun beurt voor aanvoer van nieuwe clientèle. Het oude Hollandsche spreekwoord van hierboven, vraagt langzamerhand om een variant: „een goed hotelier maakt go.ede klanten", of: „de bereisde toerist weet wel het goede hotel te vinden." Welnu, het eerste klas hotel van Ein<A- hoven, hotel Du Commerce, bij velen be kend als hotel Nijpels, kan in elk opzicht den toets der critiek met zijns gelijken doorstaan in binnen- en buitenland, ja, zelfs verguld op snee. Het hotel Du Commerce is zeer recommandabel, is er te Eindhoven op uit, zijn gasten tevreden te stellen. Wij hebben in ons voorwoord gezegd een objectieve beschouwing over Eindhovensohe toestanden te geven. Wanneer we daarin geslaagd zijn, dan is dit zeker het geval met het hotel Du Commerce. Wat wij er van schreven was nog maar uitermate zwak uit gedrukt. Is de ondervinding niet de beste leermeester? lil[g CITY GARAG Aangekomen bij de City Garage Bleekstraat 43 b - EINDHOVEN Type Standardette 5 pers. sedan Fl. 4475.— De laagste prijs voor een Buick ooit genoteerd GRATIS PROEFRIT Het beste Vrachtwagen- en Omnibus Chassi heeft voor U den juisten Wagen, den wagen die U wenscht. IN ELKEN PRIJS IN ELKE GROOTTE IN DIVERSE MERKEN 4 EN 6 CYLINDERS Betaling naar koopers keuze. Proefritten en deskundig onder zoek toegestaan HplIHMlBH

Nieuwe Leidsche Courant | 1930 | | pagina 20