llieuiae $>iitsdjr Qhmrmt DELFT'S MAYONNAISE Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken NIEUW PRODUCT DE MINISTER IN HET mi CHR, SPOOR- EN TRAMWEGMANNEN 1 0.25. pgr kwartaal ƒ3.25 (Beschlkklngskosteii f0.15) ^er week 'Voor het Buitenland bij Weke- lijksche tending -6.— y dageliiksche tending «L— Alles bil vooruitbetaling Losse nummers 5 cent met Zondagsblad 7 cent ^tgondagsblad alet afzonderlijk verkrijgbaar No 3455 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 Postbox 20 Postgiro 58936. VRIJDAG 30 MEI 1930 ADVEBÏENTIENl Van 1 tol 5 repels 11A7V4 Like regel oieer 0.22V» Ingec. jlededetlingei. t van 1—5 regels „2.30 Elke regel meer 0.43 Bij contrnct belangrijke korting. Voor het bevragen aan bet bureau wordt berekend ƒ0.10 1Qe Jaargang ou tl( THANS mi POTJES BI«J H. H. WINKELIERS HIER TER STEDE VERKRIJGBAAR E AFDEELING RECLAME ONZE NIEUWE RECEPlEN VOOR MAYONNAISESCHOTELS nummer bestaat uit VIER blader EERSTE BLAD. mor De Tweede Kamer heeft in haar wk| groote meerderheid ons niet teleurge ie steld. Zij heeft den minister volkomen gedekt en deze is glansrijk te voorschijn gekomen uit den strijd, waarin de A. V. R. O. zijn persoon had gewikkeld. Na alles, wat wij in de laatste dagen schreven als tegengif van de onwaar dige aanvallen der vrijzinnige pers èn niet minder van de benedenpeilsche A. V. R. O.-uitingen, kunnen wij thans kort zijn. Een oogenbiik geleek het erop, alsof toch wel eenigen der onzen het spooi bijster gingen worden. Het blijkt zich te bepalen tot een hoogst enkole. Dit is een verschijnsel, hetwelk zich immer voor doet. als aan vrijzinnige zijde de groote trom wordt geroerd. Bij de macht der liberale pers moet dat niet verbazen. De groote eenheid der rechtsche groepen lil de Kamer, en de argumenten daar ge bezigd, zullen, naar wjj hopen, er ook toe bijdragen, in onzen kring alom de rt overtuiging gemeen goed te doen wor- •n, dat recht en billijkheid ten grond ig liggen aan des ministers besluit. Wij hopen, dat nu de.radio-strijd wel haast tot het verleden zal behooren. dat er straks, waar noodig, jamenwerking zal zijn voor de alge- 'meene programma's Terwijl wij den Christelij-ken radio-omroep een gezegen- den verderen opgang onder ons volk gg| toewenschen. Op de A. V. R .O.-aantijgingen zullen wü slechts in het uiterste geval nog in gaan. Zelden zager, wij, dat een bewe ging er in zoo luttele weken in geslaagd js. zich de antipathie op den hals te ha len van de groote meerderheid van het volk. Het goede, dat deze omroep toch ook verricht, wordt er bijna door uit het oog verloren. Woensdagavond hebben wij nog eens, en nu voor de laatste maal, een z.g.n. A. V. R. O.-protestvergadering bijge woond. 't Werd ons duidelijk, wat de heer Vogt en de zijnen eerst opbouw den, breken zij thans veel vlugger af. Een millioen in kas en van sommigen .dubbele contributie, kan dit niet voor- komen. Aan hen is het te danken, dat V. A. R. A. der sociaal-democraten vast en zeker de A. V. R. O. boven het hoofd groeit, evengoed, als in politicis sociaal-democraten de liberalen van onderscheiden schakeering ver voorbij zijn gesneld: Dit proces werken Vogt en zijnen snel in de hand. En wat de Nederlandsche Christelijke radio betreft, al de haat kwam naai voren, toen de heer Vogt, overstuur .ge raakt door al de ovaties en de bloemen, durfde uitroepen, na nog eens weer mr. van der Deure's zinsnede over dank on" aan God te hebben aangehaald EGO ko er Maar God, met zooveel wee begaan, Nam 't offer van dien dag niet aan. Dwalende Christenen zijn het, die dit durven toejuichen! Als wij dan nog herinnerd hebben aan de geuite meening, dat de leden der A. V. R. O. van hoogere orde zijn (cul tureel blijkbaar bedoeld), dan die der andere omroeporganisaties, waaruit weer de echte liberale hooghartigheid sprak, mogen wij het hierbij laten. Dat noch de minister, noch de Kamer meerderheid zich lieten intimideeren, stemt tot groote dankbaarheid. Moge op deze donkere bladzijde ec straks een volgen, waarop geboekstaafd kan worden de samenwerking op radio- gebied tusschen de goedwillende orga nisaties. ONZE JONGEREN. De bijeenkomsten der Christelijke jonge lingschap mogen voor hen die arbeiden de Christelijke dagbladpers vaak minder aangename gevolgen hebben, zij blijven toch steeds een reden van verheuging. In eiken kring wordt tegenwoordig ge klaagd over het gebrek aan meeleven met de vraagstukken van den dag en wellicht niet zonder reden. Er ontwikkelt zioh zelfs om de radio een beweging, welke een anti-politieke stem ming kweekt en noodwendig moet leiden tot vervlakking van de levensbeschouwing en tot oppervlakkigheid en lichtvaardigheid in geestelijke dingen. We zouden niet gaarne beweren, dat ook ter andere zijde geen gevaar bestaat om op te gaan in uiterlijkheden en vormelijkheden zonder inhoud. Niet ten onrechte werd op één der bondsdagen gewaarschuwd tegen het gevaar dat de jongeren bedreigt om het zelfonderzoek achterwege te laten en enkel af te gaan op het oordeel der leiders. Doch ook, als men dit gevaar toegeeft, dan blijft toch dit groote verschil, dat wat eenerzijds als normaal wordt aangeprezen, anderzijds als een gevaar wordt be schouwd. Terwijl eenerzijds de oppervlak kigheid als 't ware wordt aangeprezen, spoort men anderzijds tot zelfstudie en ver dieping van inzicht aan. Dat dit op de respectievelijke bijeenkom sten der Christelijke jongelingschap weer tot uiting kwam, geeft moed in dezen tijd van veelsoortige lichtzinnigheid. Volgens de praktische beschouwing onzer Gereformeerde vaderen achten we de door de-weeksche feestdagen een uitnemende gelegenheid voor gepaste ontspanning en familiebezoek. Maar des te meer verdient het dan ook waardeering, dat duizenden jongeren op een dag als gisteren, vol stralenden zonne schijn, optrekken naar overvolle vergade ringen, om door samenkomst en toespraak zich te sterken voor de roeping, die wacht Want deze roeping is er, hetzij we haar aanvaarden of afwijzen; ze blijft en ligi voor onze rekening. Haar te vervullen wordt er niet gemak keiijker op. We erkennen gaarne bij herha ling, dat de jongeren van heden het moei lijker hebben in den geestelijken strijd dan het geslacht, dat thans leiding geeft, het vroeger had. En de ongerustheid over de jongeren, welke zich alom openbaart, is dus zeer ver klaarbaar. Maar des te meer geeft het moed voor de toekomst, als een zich immer ver breedende kern van jongeren metterdaad toont, dat zij wars zijn van oppervlakkigheid en onaandoenlijkheid ten aanzien van de hoogste levensvragen. Zoolang der jongelingen sieraad hun bondsdagen blijven, zoolang hebben wij hoop voor de toekomst En God zegene deze voorbereiding om in den strijd des levens altijd weer te zoeken de dingen, welke boven zijn, waar Jezus is, met eer en heerlijkheid gekroond. OFFICIEELE BERICHTEN ONDERSCHEIDING. Bii K. B. is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau mej. W. M. Ie Fèvre de Montigny, directrice der Cornelia Stichting te Beetsterszwaag, gemeente Opsterland. NOTARIAAT. Bij K B. zijn benoemd tot notaris te 's Her togenbosch H. Ch. M. Rits, candidaat-notaris te 's Hertogenbosch; te Doesburg: M. F. D. E. Horst, candidaat- notaris te Velp, gemeente Rheden. CONSULAIRE DIENST. De consul der Nederlanden te Florianopolis (Brazilië), de heer C. H. F. Hoepcke, is voor 4 i 5 maanden met verlof naar Europa ver trokken. De heer D. van Wangenhexm is belast met de waarneming van den consulairen post. Dj consul-generaal der Nederlanden te Montreal, de heer Schuurman, is met verlof; gedurende zijn afwezigheid wordt het consu laat-generaal waargenomen door den vice- consul in algemeencn dienst, den heer J. C. van Bercltel. BESMETTELIJKE ZIEKTEN In de week an 18 tot en met 24 Mei wer den 254 gevallen van roodvonk geconsta teerd. Het aantal aangegeven gevallen van diohterie bedraagt 122. Afgeleverd werd aan entstof door de koe pokinrichtingen voor 3387 personen. Er werden geen gevallen van encephali ties na inenting geconstateerd. VRAGEN VAN KAMERLEDEN DE PACHTWET-ONTWERPEN Het lid der Tweede Kamer, de heer Van der Sluis heeft aan den minister van binnen- landsche zaken gevraagd: 1. Is de minister niet van oordeel, dat in de voor den landbouw thans zoo zorgwek kende omstandigheden de spoedige totstand koming van een goede Pachtwet uitermate wenschelijk moet worden geècht? 2. Is de minister voornemens, de memorie van antwoord nopens de wetsontwerpen no. G3 zoo spoedig in te zenden, dat de Kamer die wetsontwerpen binnenkort in openbare behandeling zou kunnen nemen? Het lid der Tweede Kamer Van den Tempel, heeft den minister van water staat gevraagd, of deze, gelet op de klachten der bevolking inzake de dure spoorverbin ding tusschen "msterdam en Zandvoort, be reid is te bevorderen, dat door het inleg gen van meer sneltreinen, zooveel mogelijk in rechtstreeksch verkeer, tusschen Amster dam en Zandvoort en door belangrijke ver laging der tarieven, eventueel door het ver krijgbaar stellen van goedkoope-dagkaarten in het badseizoen aan deze bezwaren, ook reeds voor het aanstaande seizoen, wordt te gemoet gekomen. Kan de minister mededeelen, in welk sta dium van voorbereiding de electrificatie van het baanvak Haarlem—Zandvoort verkeert en is hij bereid te bevorderen, dat het tot stand komen van deze electrificatie zooveel mogelijk wordt bespoedigd? HET NIEUWE SPOORWEGBOEKJE Het lid der Tweede Kamer de heer van der Waerden heeft aan den minister van waterstaat de volgende"" vragen ge steld: 1. Is de minister bereid mede te dee- len, of de Spoorwegraad gekend is in de uitgave van twee spoorweggidsen in plaats van één, zooals tot dusver gebrui kelijk? Zoo ja, welk advies heeft de Spoor wegraad uitgebracht? 2. Acht de minister het oorbaar, dat, al vorens de in prijs verdubbelde spoorweg- gids verscheen, aan het publiek een gids tegen verlaagden prijs werd aangeboden, welke van zoodanig gehalte is, dat de groote meerderheid der afnemers er door moest worden gedupeerd en genoodzaakt werd, later zich de dure uitgave ten overvloede aan te schaffen? 3. Zoo neen, is dan te verwachten, dat een dergelijke handelwijze niet meer zal voorkomen? HET BEDRIJFCLEVEN EN DE VROUW Het lid der Tweede Kamer mej. M e ij e r, heeft aan den minister van arbeid gevraagd: Is de minister reeds in staat en bereid mede te deelen, tot welk resultaat heeft ge leid de o\--rweging (welke Zijne Excellentie heeft toegezegd in de vergadering der Twee de Kamer van 5 December 1929) van de vraag, hoe een onderzoek kan worden inge steld naar den invloed van het bedrijfsle ven op den physischen en psychischen toe stand van de vrouw? ANTWOORDEN VAN MINISTERS VERNIETIGING VAN GROENTEN Op vragen van het lid der Tweede Kamer den heer D u y s, heeft de Minister van Binncnl. Zaken geantwoord: De vernietiging van groote hoeveelheden groenten is geen gevolg van eenig produc tiestelsel, doch van onvoorziene, niet te be- invloeden omstandigheden. Een zeer groot deel van de op de veilin gen aangevoerde groenten wordt gekocht voor uitvoer naar het buitenland. Bij eenlgs zins zoel weer zullen echter de exporteurs van groenten niet koopen met het oog op het gevaar van bederf van de groenten ge durende het vervoer. Dit was in het zachte voorjaar van 1930 meermalen het geval Wat de exporteurs niet koopen, blijft dan op de veilingen voor de binnenlandsche koopers. Dezen, vooral de kleine handelaren nemen met het oog op de lage prijzen veel meer van de veilingen af dan in normale omstandigheden, opdat zij ook den behoef tegen verbruikers hun waar voor geringen prijs kunnen leveren. Hetgeen dan nog op de veilingen overblijft en onverkoopbaar is gebleken, wordt vernietigd. Zou dit onver koopbare gratis ter beschikking worden ge steld volgens een daarvoor te treffen rege ling, dan zou de binnenlandsche handelaar wiens afzet aan den consument daardoor zou lijden, worden benadeeld. DUITSCHE TECHNICI BEZOEK AAN NEDERLAND De Duitsche „Gesellschaft der Freunde und Förderer der Hamburgischen Schiffs- bau-Versuchensta.lt" zal van 11 tot 14 Juni haar jaarvergadering houden te Düssel- dorf, Delft, Rotterdam, Scheveningen en Amsterdam, in welke onderscheidene plaat sen technische voordrachten zullen worden aangehoord en scheepswerven zullen wor den bezichtigd. In aansluiting daarop zal naar IJmuiden gereisd worden om de nieuwe Noordersluis te bezichtigen. Van Amsterdam zullen de congressisten met het stoomschip „Venezuela" de terug reis naar Hamburg aanvaarden. ALGEMEENE VERGADERING TE NIJMEGEN EEN GROOTE SCHARE SAAMGEKOMEN DE VORMING DER VRIJGESTELDEN MORGEN-BIJEENKOMST Bidstond en opening. NIJMEGEN, 28 Mei 1930. Eén paar minu- n over tijd, gelijk dat een regelmatig loo- pende trein betaamt, begon de morgenbijeen komst Zelfs namen sommige spoormannen een voorbeeld aan door hen beknorde laat komers; maar toen Ds. Smedi ng goed op gang was, hoorde dan ook een groote scha re aandachtig toe. Nadat de voorganger zijn woord, waarvan we reeds verslag gaven, gesproken had, het was teeder gevoeld en en geestelijk zuiver harmonisch droeg hij de belangen der organisatie in den gebede op voor den troon der genade en smeekte om een zegen voor den arbeid van dezen dag. Die arbeid werd geopend met een rede van den bondsvoorzitter, de heer J. A u g u s teyn; welke rede ook reeds excerptioneel in ons blad verscheen. De agenda. Na enkele mededeelingen kwam het be leid van het Hoofdbestuur aan de orde. V1 i s s i n g o n-M i d d e 1 b u r g dankt het hoofdbestuur voor het vele werk, inzonder heid wat het pensioenvraagstuk betreft en betreurt het, dat de rechtsche Kamerfrac tie in dezen geen enkel blijk van meeleven gaf. Hij wil hierover een brief van leedwe- u schrijven. Rotterdam II vraagt, waarom in de Personeelraad de heer Augusteyn vervan gen is door den heer Belger. Rotterdam III spreekt zijn groote ver heuging uit over de kostelijke samenwer king, welke thans in heel den bond en in alle afdeelingen gevonden werd, gelijk uit de bestuursverkiezing bleek. Haarlem spreekt in denzelfden geest en brengt den wensch over, dat de radio- strijd niet te scherp in het vakblad tot uiting komt Voorts dringt hij aan op zui verheid en nobelheid in de polemiek met de B.A.N.S. Zwolle onderstreept hetgeen Vlissingen gezegd heeft over de onaandoenlijkheid der rechtsche Kamerleden. Gouda sluit zich aan bij Rotterdam II. Enschedé sluit zich aan bij Rotterdam III. Utrecht vraagt wat er gedaan is inzake het vraagstuk: de Chr. vakbeweging en de pers. Het is niet in orde, dat menschen uit de Chr. vakbeweging de z.g. neutrale pers lezen. De Voorz. merkt op, dat de Kamerle den niet uitgenoodigd zijn door de P.C.B., maar door de Personeelraad. Hun afwezig heid bij bedoelde conferentie valt wel te be treuren; maar voor appèl van de zijde van den P.C.B. is er thans geen re-den De P.C.B. stelt het meeleven der recht sche Kamerleden op grooten prijs. Over de vervanging van den voorzitter door detl penningmeester in de Personeel raad, kan de voorzitter alleen meedeelen, dat het geschiedde bij meerderheid van stemmen in het hoofdbestuur. In den strijd over de radio mag de Chr. vakorganisatie geen twijfelachtige houding aannemen. Het is een strijd over beginse len; al zal gewaakt worden tegen kwetsende uitdrukkingen. Hetzelfde geldt van de polemiek met de B.A.N.S. De verhouding van de Chr. vakbeweging en de pers blijft een punt van naarstige overweging en activiteit Na eenige repliek wordt het beleid van het hoofdbestuur z.h.s. goedgekeurd. In bespreking komt thans de contribatieregeling. Rotterdam II wil de contributie der laagst bezoldigden verminderen tot 25 ct per week. Leiden wil de uitkeeringen uit de Bondskas uan de afdeelingen met 75 tot 100 ledea verhoogen van 20 tot 30 pet Zwolle meent, dat de contributie meer progressief dient geregeld te worden. De be ter bezoldigden dienen iets meer to betalen. Gouda sluit zich aan bij Rotterdam II. Nee de bestrijdt contributieverlaging. N ij v e r d a 1 acht een hoogere uitkeering ook aan kleine afdeelingen noodig. De heer Belger, penningmeester, is van oordeel, dat de jongeren gaarne hun bij drage behooren te offeren. De contributie is gebaseerd op de loonschalen en In de hoo gere loonklassen wordt meestal met minder blijmoedigheid betaald dan in de lagere. En met de massa moet men rekening houden; terwijl de bondskas niet overvol is. De penningmeester krijgt een daverend applaus. De voorzitter hoopt, dat spoedig de laagste loonklasse, 4a, vervalt, en bij loons- verhooging wordt de contributie niet ver hoogd. Daarna stelt het hoofdbestuur voor de contributie niet te wijzigen. Aldus wordt be sloten. De begrooting wordt goedgekeurd tot een bedrag van f 55.6-48; terwijd de bond hiermee toetreedt tot het T.B.C-fonds. Do volgende jaarvergadering MIDDAGVERGADERING. Nazien kasboeken. Het voorstel Enschedé om een accoun tant aan te stellen wordt door Haarlem aan bevolen en door Utrecht en Amersfoort be streden. De voorzitter zegt, dat het geheele hoofdbestuur zich aansprakelijk stelt voor het beheer van den penningmeester en dat de tegenwoordige toestand gehandhaafd kan blijven. Aldus besloten. Bestuursverkiezing. Waar bij de bestuursverkiezing, wegens periodiek aftreden van de heeren W. B e 1- gcr, J. Eykeiboom en A. Meines door de afdeelingen geen tegen-candidaten zijn gesteld, zijn de aftredende bestuursle den bij enkele candidaatstelling herkozen. Vorming vrijgestelden. Besproken wordt de vraag, door Am sterdam opgeworpen, of aan de vorming der vrijgestelden niet meer zorg besteed kan worden. Amsterdam is niet tevreden met de occassioneele opleiding. Het hoofdbestuur acht opzettelijke vor- ming en de stichting van een instituut over- De voorzitter zegt dat het C. N. V. vergeefs gepoogd heeft iets positiefs in deze richting te doen. Voorts heeft liet hoofdbe stuur volledige vrijheid om de ontwikkeling der vrijgestelden zooveel mogelijk te bevor deren, en het zal die vrijheid ook benutten Het vraagstuk der vakopleiding Wordt in handen gesteld van een commis sie, welke in 't najaar rapport zal uitbren. gen. Speciaal gaat het over de assistenten v. d. Stationsdienst en de vakafd. I en VL Technisch TijdschrilL Een steunfonds (voorstel Hoogeveen) voor leden, die ontslagen worden zonder direct- ingaand pensioen wordt om praktische en principieele redenen afgewezen. Eigen gebouw. Te aanzien van het voorstel-Amsterdam om een eigen gebouw te stichten, verklaart het hoofdbestuur, dat het in deze zaak dili gent is. De huisvesting is thans voldoende; mocht het noodig zijn, dan zal het hoofdbo- stuur met voorstellen komen. Aldus besloten. Verkiezing leden Personeelraad. De vervanging door het hoofdbestuur van den heer Belger in den Personeelraad bleek geen algemeene instemming te heb- db3 gevonden. De afdeelingen Haarlem en Rotterdam I spraken hierover haar afkeuring uit en vroegen nadere verklaring Do afd. Eist en Amersfoort meenen echter, dat deze benoeming aan do vrije be slissing van het hoofdbestuur moet worden overgelaten. Dan komt do rechte man op de rechte plaats. De voorzitter zegt, dat de persoons wisseling geen wrijving brengt in het hoofd bestuur; de toekomst zal lecrcn of het voor den bond winst of verlies brengt. Aan mede werking van zijn zijde zal het niet ontbre ken. De heer Belger was verrast door do ver luezing en nam tien dagen bedenktijd. Het hoofdbestuur echter blijft vrij om den pee soon aan te wijzen, dien het 't meest ge schikt acht Een verklaring, hoe en waarom -e leden stemden, zooals zc deden, is niet te geven. De vergadering is in meerderheid van neening, dat de tegenwoordige wijze van erkiezing gehandhaafd dient to blijven. Rooplng en taak. Besloten wordt op de komende naiaars .ergadering roeping en taak der Ctir. vak beweging in bespreking te brengen naar aanleiding van dc critick van Dr. Van Es Pensioenregeling enz. Utrecht dringt op meer gelijkstelling onder het personeel der sporen aan. Nijver dal wenscht een betere zieken- geldregeling. De voorzitter zegt overweging toe. Namens het C.N.V. spreekt de her Amelink de vergadering toe en geeft zijn verheuging te kennen over de aansluiting van de P.C.B. bij het T.B.CL. fonds. Hij merkt op, dat het met de Chr. vakbe weging goed gaat; het C.N.V. heeft over de 75000 leden en gaat binnenkort weer boven het hoogste aantal van vroeger uit. De vakbeweging moet sterk zijn, want nauwelijks dalen de prijzen of de groot- werkgevers dringen op loonsverlaging aan. Doch zoover zijn we nog niet en mogen we voorloopig niet komen. Daar zorge de Chr. vakbeweging voor. In een slotwoord brengt de voorzitter dank aan de afd. Nijmegen voor de gulle ontvangst Ook dankt hij alle aanwezigen voor de prettige samenspreking en het meebrengen der vaan dels, welke de zaal aardig decoreerden. Daarna gaat hij voor in dankzegging. CULTUUR EN BESCHAVING Men scli rij ft ons: Mr. v. d. Deure sprak "in zijn rede van j.l. Maandag met een enkel woord (geluk kig!) over de beruchte Radio-protestverga- dcring van 2-1 Mei 1.1. te Amsterdam en uit te de meening: Als uiting van cultuur en beschaving deze vergadering beschouwen de, dan is het met die cultuur en bescha ving toch bitter treurig gesteld. Mr. v. d. Deure had gelijk! Wil men nog een bewijs? In de Enkh. Courant treffen we een ver slag aan van een aldaar gehouden protest vergadering. „Schoolkameraad v. d. Deure, Bram", zoo luidt een der opschriften in bedoeld ver slag. En dan verder: „De heer Kool (Venhuizen) gaat in zijn herinnering terug naar 1902, toen hij nog op de H. B. S. te Enkhuizen zat, tegelijk met Bram v. d. Deure (gelach). Bram probeerde hem het vloeken af te leeren. maar dat is hem niet gelukt. En nu pro beert Bram de Avro te drukken, maar ook dat zal hem niet lukken (daverend applaus). „Zij die opbouwend werk leveren, blij ven fang in de harten leven. Maar Bram „(Een stem: Is al dood). „Wij, Enkhuizers, zijn verplicht goed te maken, wat de Enkhuizer Bram v. d. Deure heeft vernietigd! (daverend ap plaus en gestamp)" Met recht mocht mr. v.# d. Deure zeggen, dat het met do cultuur en"beschaving bij de Avro-menschen „toch bitter treurig" gesteld P. T. T. BENOEMING. Met 1 Juli is aangewezen als directeur van het post-, telegraaf- en telefoonkantoor te Jruten de adjunct-referendaris der posterijen, telegrafie en telefonie J. S. van Steenis. to Venlo. PROEFGESPREKKEN OP ZEE Woensdag werd een persbureau te Am sterdam opgebeld door het stoomschip Prin ses Juliana van de Mij. Zeeland, dat op do Noordzee was bij het vuurschip Galloper en in het zicht van vuurschip Noord-Hin der. Het gesprek werd gevoerd door ir. Steofert, die reeds van daar gesprekken ge voerd had met Amsterdamsche en Rottcr- damsche handelshuizen. Het gesprek was zeer duidelijk. Dc gesprekken worden aan boord gevoerd door middel van oen toestel, vervaardigd door de Radio Holland, en over land door gezonden door tusschcnkomst van de P.T.T. WEGENCOMMISSIE A.N.W.B.- K.N.A.C. Tot secretaris-ingenieur van de wegen- commissie A.N.W.B.—K.N.A.C. is benoemd dc heer C. G. P. \an Goor, gcp. luit kolonel der genie N.I.L. Uit de Antirev. Partij. A..R. JONGEREN ACTIE TE APELDOORN. Den 26 Mei j.l. hield de studieclub haar 16« vergadering in dit seizoen. Met deze verga dering werd de wintercampagne beëindigd. Een reeks van onderwerpen werd in studie geno men. Steeds vond een geanimeerde bespreking piaats. Van alle zijden werd belangstelling getoond. De A.-R. kiesvereen. voorzag in goede ver gadergelegenheid en stelde een bedrag be schikbaar voor het inrichten van een tiblio- tncek. Midden September rullen de verg de ringen weer aanvangen en de Arja-schetscn behandeld worden, terwijl ook maatschappeljjko onderwerpen zullen ingclascht worden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1930 | | pagina 1