o I iiiiiiinnii NS PRAATUURTJE I— K' L- M - SERINGEN „TIMEX" Centrale Verwarming Rotterdam Circulatie Apparaten Luchtinrichtingen enz. Onovertroffen aa Laschinrichting, Machinefabriek en KETELMAKE VERVOLG PAG. 2 RUPSEN-PLAGEN 3 in Tomaten enz. overwint men ee onmiddellijk door ons Bestuivings-Praeparaat Goedkoop Eenvoudig Qeperandeerd eldoende. T A flPIIIfl •eewtjdlngemlddele»! I. T. L DEURCL, MONSTER TEL S3 iio Kimiwiihn doodt Wil» men radicaal door Nicotinedamp, jj bij sterke planten door 1 Blauwzuurgas. T. van den Beukei Per Ier ij» Wal ik hoorde en zag; las en daclit. Op reis en thuis. Zie Je 't niet aan me, dat er wat bijzonders 1b te melden? Zie je niet hoe mijn neus krult van louter trots? Trots, dat ik een Nederlander ben. Een van het platteland nog wel. Wel, ik ben trotsch gemaakt door een krantenbericht 'k Las dat de PRIJS VOOR DE BESTE PRODUCTIE KOE IN FRANKRIJK AAN EEN NE DERLANDSCIIE KOE Is toegekend. Deze koe is het eigendom van den lokker L. Boufflerd te Viney-Manoeuvre. Zie je, in Frankrijk is een ware 6trijd tusschen twee veeslagen zullen we ze maar noemen: het Hollamdsche vee en het Nor- mandische. Zoo'n wedijver is wel goed. En het Normandische vee is best. Nou, en of. Maar het Nederlandsclie won het weer. De beoordeeling geschiedt naar de lijsten der erkende oontróleverecnigingcn. En die wezen uit dat de beste (dat is de Ilollandsche) koe in 300 dagen had gepro duceerd 431 Kg. botervet Dat is nog wel niet zooveel als de Duitsche record koe „Brosche", die in 365 dagen 608 Kg. gaf, dat is in 300 dagen 500 Kg. Maar 431 Kg. is ook aJ welletjes, hoor. Maar de Normandische zat ze didht op do. hielen. Die gaf 425 Kg. boter. Dat is maar 6 Kg. minder. En hoeveel zou de Holland6che recordkoe geven! Ik weet het niet. 'k Geloof niet, dat er in ons land een prije aan verbonden is. Dat moest toch. Wij moeten niet op oude roem leunen. Die wordt ons gauw afhandig gemaakt. We moeten ook reclame maken. Want zulke berichten gaan het buiten land ook in. Als wij niet trachten onze roem te hand haven gaan we er aan. Laat ons ook eens de cijfers zoeken van onze beste melkkoe. En deze met foto aan binnen- en buitcn- landsche pers toezenden. Dat is dan ONZE .RECORDKOE. Kom veehouders, veefokkers, -exporteurs. Hebt ge er geen gulden of wat voor over, een prijs uit te loven voor de be6te melkkoe in Nederland? Bedenk wel, dat zonder reclame we niet vooruit, doch achteruit gaan. We moeten het van het buitenland heb ben cn dan moeten ze daar weten wal prestoeren. Op pluimveeteelt gebied wordt anders ook heel wat gepresteerd. Niet in ons land alleen. Ja ook hier wol, doch over geheel de wereld. Nu weten ze de kippen weer TWEEMAAL ZOOVEEL EIEREN TE DOEN LEGGEN els normaal. Dat wil zeggen in den winter. Dat doet liét ultraviolette licht moet ge v elen. Kippen 's winters achter glas gehouden, dat ultraviolette stralen doorlaat, leggen volgens onderzoekers tweemaal zooveel als kippetjes, die achter gewoon glas wor den gehouden. Dat ultra violette licht toch. Laatst had ik het er al over dat biggen vior weken eerder klaar waren als er ultra yiolntte stralen op hun spekzwoerd vielen. Dus doen. Nu gaan do kippen tweemaal zooveel eieren leggen. Dus doen. En eieren met ultraviolette stralen belicht kwamen voor 20% één ii twee dagen eerder uit. Ook doen. Wacht eens! Wat kost zoo'n grapje. Ik Weet het niet. Doch, hoe vooruitstrevend ik ook ben, ik raad je aan, eerst alles eens te overdenken en te gaan rekenen. En wees voorzichtig dat ge zelf buiten die ttralon blijft, want waarom zoudt ge vroeg oud worden? Neen er zijn nog al wat „maren" aan ver bon den. Dat is ook het geval met de drooglegging van de Zuiderzee of liever (in dit geval don) van de Wieringermeerpolder, die nu voor gedeelten al droog komt. Er moeten straks den en vraagt om de Kali maar weer in den vrijen handel te geven. Dan voorkomt men zulk geknoei met prij zen, die maar zelden te achterhalen zijn. Evenmin als de overbrengers van SMETSTOF VOOR MOND- EN KLAUWZEER. Ja, dat is ook Daar breekt i deze ziekte uit. Waar komt die besmetting vandaan? Ja dat weet men niet altijd. 't Is wel eens onoplettendheid, een soort roekeloosheid. Of een onnadenkendheid. Maar ook daardoor is nog niet alles verklaren. Men staat soms voor vreemde dingen. Zoo bleek in Noorwegen, dat koeien die met koepokstof ingeënt werden niet alleen op de plaats der inenting pokken kregen, wat natuurlijk wel verwacht werd; doch ook dat ze na eenige dagen mond- en klauw zeer hadden. Men begreep eeret niet dat er verband bestond tusschen die beide verschijnselen. Men dacht eerst aan toeval. Maar het herhaalde zich. Men onderzocht nauwkeurig. En ja, èr moest verband bestaan. Maar welk wist men niet en weet men geloof ik nog niet Doch deze zaak is voor ons leerzaam. Koepokken en mond- en klauwzeer schij- nen in ecnig verband met elkaar te staan. -EXPORTEERT U- ZENDT ZE PER Dat ie ook geen kleinigheid. Ze willen het niet machines doen. Lukt het niet, dan moeten er arbeiders komen. En wat voor arbeiders zullen dat zijn? Ja dat vraag ik. Want Ir. Mesu, die daar o.m. mee belast zal worden, deelde aan een krantenman mede, dat er ongeveer 3000 ar beiders anderhalf jaar voor noodig zouden zijn. Tenminste zoo lees ik ln dat kranten verslag. Drieduizend man, zeg maar vierhonderd dagen bezig over 20.000 K.M. greppels. Dat wordt per dag door ieder man 17 M. Nu kan het wel zijn dat er andere grep pels bedoeld worden dan ik op het oog heb, doch vader zou er niet mee tevreden zijn, als die het las. Hot Centraal is ook niet tevreden over de Dot moet aanleiding geven tot een akelig geknoei. De Kalimaatschappij n.l. heeft vaste prij zen gesteld. Daarvoor moet hot verkocht worden. De handel krijgt een bepaalde winst marge. Doch nu zijn er handelaars, die voor veel goedkoopor prijzen verkoopen. Die stellen zich met kleiner winst tevreden. Om maar meer te verkoopen, natuurlijk. Maar de bonafide handelaar, die zich aan de opgelegde prijzen houdt is er de üupe van. i 2i«t Centraal Bureau is dan ook ontevxe- Eu omdat al onze koeien ook niet vrij zijn van pokken, er zijn heel wat die op uier tepéls de echte koepokken vertoonen, is deze ontdekking uit Noorwegen voor onzen veterinairen dienst ook van belang. En voor onze veehouders natuurlijk in de eerste plaats. Maar wat in ons belang is wordt lang niet aJtijd begrepen. Zoo weet blijkbaar een groot deel onzer kweokers nog niet, dat, wil onze waar den naam houden, goed in trek blijven en dus goede prijzen maken in het buitenland onze SORTEERING EN VERPAKKING DAN TIPTOP MOETEN ZIJN. En daar hapert nog wel eens wat aan. Wel eens heel wat Men moet niet denken, dat b.v. de ver pakking geen rol speelt 'k Sprak dezer dagen nog iemand, juist op dit gebied als zeer deskundig moet aangemerkt worden. En die klaagde steen en been over gedrag onzer kweekers in dezen. Zeker, goede waar kweeken is nummer een. Maar een goede sorteering cn een goede verpakking zijn beslist nummer twee en drie, die allernauwst met nummer een sa menhangen. Onze fabrikanten en die uit hot buiten land weten het wel. Daar wordt aan de verpakking de uiterste zorg besteed. Daar is bet een zeer belangrijk punt van overweging hoe een bepaald artikel verpakt moet worden wil het er aantrekkelijk uit zien en zich goed laten verkoopen. Hoe veel te meer :>ns fijne fruit en onze groenten. En dan, Ook al wat nieuws. Niet zoo heel nieuw meer. Wat is or geen reclame voor de Holland- sche tomaten in 't buitenland gemaakt. En de menschen zijn tomateneters ge worden. Ook in ons land. Nu wel niet door papie ren reclame of door advertenties en andere aandacht trekkende middelen. In ons land hebben mijns inziens de menschen tomaten leeren eten omdat ze verleden jaar zoo erg goedkoop waren. Velen zijn op de smaak gekomen. En dat zal do binnenlandsche verkoop ton goede komen. Maar reclame moet er gemaakt worden. Dat ziet de Deensche landbouwcommissie ook in. Ge weet wel, waar ik de vorige keer even over 6prak. Die commissie wil b.v. de boteruitvjer steunen door IN DE VOORNAAMSTE STEDEN VAN HET BUITENLAND PROPAGANDA- WINKELS te openen, waar Deensche boter in origi- neelc verpakking te verkrijgen zou zijn. Ziet ge wel dat de verpakking ook al weer een punt is waar op gelet wordt. Verder advertenties in buitenlandsche vakbladen ter informeering over productie export cn verkoop van Deensche boter met het bekende Deensche contrólemerk, n.l. twee trompet horens. Verder willen ze reclame maken voor melkverbruik en de voedingswaarde van melk en zuivelproducten in Engeland, IJui'tschland, Amerika, De kosten van die propaganda moeten wor don bestreden uit bijdragen van de zuivel bedrijven. Zooals bij ons boom- en bloemkweekers een fonds hebben voor onpersoonlijke re clame. Zoo iets vind ik nu Je ware. Niet klaploopon op anderer kosten. Zelf doen on zelf betalen. Natuurlijk door middel van de organisatie. En dan alles doen,-zegt de Deensche com missie om de eischcn van de buitenlandsChe consumenten in te willigen, tegemoet te komen. Do Engelschcn houden niet van kaas waar de bekende kaaslucht aan is. Ze moet wil de Engelschman de kaas lekker vinden zoo goed als reukloos zijn. Goed, zegt de Deen, dan kaas maken die reukloos i6. Dat heeft do industrieel al lang, n.l. ZICH TOEGELEGD OP DE EISCHEN VAN DEN VERBRUIKER. Dat moet de kweeker, die voor export kweekt, eveneens. Die tijden hebben we nu eenmaal. Het publiek wordt geheel verwend. Klaag daarover, mopper daarover, kanker daarover. Goed en wel, mijn vriend, maar 't is nu eenmaal zoo en die stroom keert ge toch niet Ga dus liever mee, als uw bestaan u lief ls Het publiek eischt nu eenmaal regelma tige waar, dus goed gesorteerd. Het publiek vraagt nu eenmaal er keurig uitziende waar, dus nette verpakking. Het publiek vraagt nu eenmaal bekende, veel gelezene merken, dus reclame. En nu ga ik me kleeden voor de Keulen rei6. Zien wat de Duitschers kunnen. 'k Praat daar de volgende week wel eens over. Tot wederzien: volgende week! PRAATJESMAKER. BLOEMENVEILINGEN. L AALSMEER (Bloemenlust), dagelijks 7.15 4. BERKEL EN RODENRIJS Maandag, Woens dag en Vrijdag 8.30 uur. 5. BEVERWIJK. Maandag, Woensdag en dag 3.30 uur. Potplanten: Woensdag 3.36 6. BOSKOOP. Maandag, Woensdag en Vrijdag 9 uur. 7. HONSELERSDIJK. Dagelijks 9.30 uur. 8. NIJMEGEN. Potplanten: Woensdag 10.30 u. 9. RIJNSBURG (Bloemenlust). Maandag. Woensdag en VrtJdag 8.30 uur; Dinsdag. Donderdag en Zaterdag 8 uur. 10. RIJNSBURG (Flora). Dagelijks 8.30 ut II. ROTTERDAM (Fabrieksk. 7). Maandag, Woensdag en Vrijdag 9.30 uur. II. UTRECHT. Maandag. Woensdag en Vrij dag 9 uur Zaterdag 3 uur. Potplanten: Donderdag 3 uur. Pootgoed Maandag 14. TILBURG. Dinsdag 10 uur. dat de beste productie koe van Frankrijk een Nederlandsche koe is, die in 300 dagen 431 kg. botervet produceerde, Groote landen in vredestijd (Overgenomen uit De Zakenwereld.) Voor Kamer en Tuin 'k Liep dezer dagen uit het schitterend mooie Wilhelminapark te Utrecht komende voorbij het Rosarium, dat ik anders zelden voorbijloop, (doch 't was nu nog te vroeg in den tijd om iets van mijn tijd daarvoor af te staan), de deftige Emmalaan in. 't Is een genot die wandeling te maken. Van Museumbrug tot de Emmakliniek kan men genieten. Intens genieten van wat God in de natuur ons gaf cn wat Hij den men schen leerde die natuur te helpen, te leiden in bepaalde richtingen. De eigenschappen, die Hij in de natuur legde, kunnen door menschenverstand, door mcnschelijk na speuren, door menschelijk ingrijpen naar voren komen, hoewel ze eeuwen sluimerden. 't Was me vroeger een genot, toen ik in geringe mate mede mocht werken aan dat mooie natuurwerk, dat men kruisen noemt Eigenschappen, die sluimerden, naar voren brengen, combineeren, goede(wat wij goed noemen) doen overheerschen, slechte (wat ij slechte noemen) wegwerken of naar achteren schuiven. God is zoo grooL Dat ziet hij, die de na tuur bestudeert, nauwkeurig bestudeert eerst recht. Maar, vergeef me deze uitweiding: als ik ,er de natuur ga schrijven of spreken, dan vergeet ik mijn eigenlijk onderwerp wel eens en dwaal af. 'k Liep de Emmalaan in en halverwege moest ik, ofschoon ik haast had, even stil staan en even genieten van die seringen weelde daar tusschen Emmalaan en Prin- Een lust voor 't oog, een streeling van de reuk. Een lilazoe vol rimpelende golfjes. Een stukje van 't paradijs. Maar 'k moest weg, do plicht om te wer ken riep me. 'k Moest voor ons blad 'n artikel schrijven En 'k dacht hoe dezer dagen v?en kennis mij had geroepen, omdat zijn seringen niet bloeiden of bijna niet, tenvijl hij er toch zoo goed voor zorgde en zijn buurman, die zijn boom maar wild liet opgroeien, wieii9 tuin een groote rommel was, geheel onver zorgd, had meer bloemen aan zijn seringen boom dan hij. Hij dacht, dat zijn soort niet deugde. Alsof Souvenir de Louis Spath of ook wel p z'n Duitsch genoemd Andenken an Lud- wig Spath, geen goede soort zou zijn! Neen, 't was iets anders. Zijn buurman had meer bloemen, 't was waar, doch wat voor bloemtrossen waren dat, ijle, spichtigo dingen, 't Eenigste wat er van gezegd kon worden, was dat er bloe men aanzaten. Beiden mijn kennis en zijn buurman deden niet goed. Wil men volop bloemen, elk jaar weer genieten van deze bloemen, welnu dan moet men de boom er ook naar behandelen. Mijn kennis, die de wilde groei van zijn buurmans boom met recht veroordeelde ging in het andere uiterste over en snoeide wel, doch verkeerd. Om een mooie vorm van den boom te krijgen, en te behouden werden in het voor jaar zorgvuldig alle takken ingekort en daarmede ookalle bloemknoppen weg gesneden. De sering bloeit aan de uiteinden der takken, die het vorig jaar ontstaan zijn. Deze mogen dus in het voorjaar niet in- gesnoeid worden. Dit moet na den bloei geschieden. Men gaat dan de twijgen flink terug snijden opdat zich weer een mooi gewas kan ont wikkelen voor het volgend jaar. Tegelijk gaat men dan de uitloopers, die uit de grond ontspruiten wegnemen en de taikken, die overtollig zijn. Dicht mag een seringenboom of -struik nooit zijn. Volop licht en lucht moeten kun nen toetreden. Maar wie nu een verwilderde boom heeft en deze tot behoorlijken vorm wil terug brengen, die moet wachten tot volgend voor jaar, Maart en dan goed het mes er in zet ten, d.w.z. flinke takken er afsnijden. Zoodat hij vrij kaal er uit gaat zien. Er ontstaan dan heel veel scheuten, doch deze moeten niet allen blijven. De zwakste neemt men weg. En alleen die, welke een goede vorm aan den boom geven en sterk zijn laat men zitten. Ook moeten de Seringen, willen ze goed groeien en bloeien, flink bemest worden In den herfst wat koemest (geen versche) rond de struiken; onderspitten is zeer aan te bevelen. Ook door de droogte in den zomer kun nen ze veel lijden. Men moet daar wel op letten. Willen ze bloemhout geven voor '1 volgend jaar, dan moet bij droogte, veel gegoten worden. Vooral op hooge gronden is dit een ver- eischte. En dat gieten moet grondig geschieden. Een onkele gieter water op de grond uit storten is niet goed. Is soms nog erger dan hcelemaal niet gieten. De grond moet vochtig zijn, niet de op pervlakte alleen. Enkele aanbevelenswaardige soorten zijn: Syringa vulgaris, de gewone paarse, Souv. de Louis Spath, donker purper, Marie Lc- gray, wit. Jan van Tol, zeer grootbloeierig wit, Madame Lemoin dubbelbloeierig wit, Charles X, violet, Othello purperrood enkel- bloemig, Michel Büchner, paras dubbel bloe mig en de schitterend roode Roem van Hor- stenstcin. WEET GE dat men in het Westland proeven wil nemen om do druiven naar Ned.-Indië te verzenden, -•*«£. dat de stoomvaartmaatschappij „Rotterdam sohe Lloyd" en vrij zeker ook de maat schappij „Nederland" hun medewerking willen verleenen, dat In het Peelland onder de perzikboomen een onbekende, ernstige ziekte schijnt te heerschen, en waarbij boomon, die volop in bloei stonden, binnen enkele dagen bloem en blad verliezen en afsterven. Dwergveulens Prof. de Kroon en Dr. v. d. Plank publi- ceeren de volgende mededeeling en vragen lijst: „Door vriendelijke bemiddeling van den heer J. Plet, Inspecteur van het Fr. Paar denstamboek hehen wij het vorig jaar een z-g. dwergveulen kunnen aankoopen. Der gelijke veulens, nakomelingen van geheel normale ouders, blijven zeer klein, vertoo nen soms afwijkingen (slechte standen of gangen) doch zijn overigens wel op te fok ken. Voor den fokker beteekent de geboorte van een zoodanig dwergveulen natuurlijk een verlies, daar het geen handels- cn zoo goed als geen gebruikswaarde heeft. Wij trachten nu na te gaan wat de oor zaak is voor het ontstaan van een zooda nige afwijking." De vragenlijst bevat de volgende vragen. 1. Zijn er bij U wel eens z.g. dwergveu lens geboren? 2. Zoo ja, kunt U dan opgeven de vader en de moeder van dat veulen? 3. Heeft eenzelfde merrie meerdere ma len een dwergveulen gebracht? 4. Waren deze veulens kinderen van den- zelfden hengst? 5. Waren hengst en merrie verre of na bije familie van elkander (inteelt)? 6. Kent U in Uw omgeving bedrijven, waar bedoelde dwergveulcns wel zijn voor gekomen Zoo ja, wie zijn de eigenaren? (gaarna volledig adres). Waar onder onze lezers heel wat paarden houders voorkomen bevelen wij dezen bo- leefd aan deze vragen, indien bedoeld go- val zich bij hun fokkerij voordoet of voor gedaan heeft, zoo nauwkeurig mogelijk te willen beantwoorden en te zenden aan Prof. Dr. H. M. de Kroon, hoogleeraar te Utrecht. Ieders medewerking wordt ingeroepen. Maltakoorts Deze ziekte, ook golvende koorts gehee- ten (de wetenschappelijke naam is febris- koorts undularis golvend) kdmt in steeds stijgende mate voor, zoodat het de aandacht trekt van hen, die speciaal voor de volksgezondheid moeten waken. Vooral in den omtrek der Middellandsche Zee kwam ze vroeger wel voor, doch het schijnt, dat ze haai- gebied uitbreidt. 't Is een infectieziekte, die in haar uit werking veel op buiktyphus gelijkt, en die meestal met op cn. néergaande koortsver- schijnselcn enkele maanden duurt. Ook behooren to tde verschijnselen hevige zweetafscheidingen en rheumatische aan doening der gewrichten. De verwekker noemt men Mi melitensis. In ons blad zouden wij natuurlijk over deze ziekte schrijven als ze niet eenig verband met onze bedrijven zou En dat doet ze blijkbaar. Er schijnt een nauw verband te beti tusschen de Maltakoorts en bet besmi lijk verwerpen der runderen. En waar deze laatste ziekte zeer neemt, ja de abortus bacil over de veestapel der wereld is verbi. dat geen stal zonder deze bacil denkbaai] zelfs de beste modelboerderij niet, daar het op den weg der wetenschap deze tie onder de oogen te zien. En dat wordt^gedaan. De veestapel vrij maken v bacil zou de meest radicale weg zijn. dat is onmogelijk. Het vee tuberculosevrij maken zou gemakkelijker zijn. Dus dat is uitgesloten. Dan moet men maatregelen nemen, de abortusbacil niet in levenden toesl bij den mensch komt. Daarom gaat er thans een sterke stri| ming, vooral in Amerika om geheel g ongepasteuriseerde melk meer te gebrui i voor consumptiemelk. op alle boerderijen voorkomt, de mi hygiënisch ingerichte stallen inbegrep e= moet het gebruik van ongepast eurisw melk geheel ontraden worden. Het argument dat kleine kinderen ratij melk liever lusten en dat door het pastei 1 seeren de vitaminen gedood worden not het Tijdschrift van de Amerikaaneche dische vereeniging zeer gebrekkig. Geno« blad pleit zeer voor pasteuriseeren. Juist aan het gebruik van z.g. mot melk, die hoe goed, hoe zindelijk ook wonnen, tooh de ziekteverwekkende b kan be\atten schijnt de Maltakoorts k uitbreiding tc danken te hebben. Vooral wanneer de koeien uit deze len tegen Abortus ingeënt worden me: te te maken, leveren deze koeien een vende vaccins om ze onvatbaar voor de vend gevaar op voor hen, die van deze ven de melk ongepasteuriseerd gebruikt Deze koeien scheiden met de melk le de abortusbacillon af die dus voor n cn dier gevaarlijk zijn. De Amerikaansche Maatschappij Diergeneeskunde heeft een Abortuscom 6ie ingesteld en deze is tot bovengenoa ervaring gekomen. Daarom gaat deze c bij missie met kiacht waarschuwen tegen inenten van gezonde koeien met leve vaccins om ze onvatbaar voor het bea telijk verwerpen te maken, Onvoorwaardelijk wordt het afgekeurd de advertenties deze zaak aangaande den niet meer geplaatst. Het zal voor de Nederlandsche abort f commissie (leeft ze nog?) misschien,;! beteekenis zijn zich voorloopig maan deze laatste, zéér belangrijke kwestie t« moeien en ten spoedigste een rapport aangaande uit te brengen. De zaak is er belangrijk genoeg voor. lm ii, DELFT lil. 326 Clichéfabriek „Het Oosten" Gedempte Slaak No. 120 Telefoon No. 9425 Al WIJ LEVEREN U 10 verschillende pracl jonge CACTUSSI en Vetplanten, a len op u en met pot, voor den recla prijs van f 2.73, In Ch thuis f 3.—. A. VAN BIEZE Meer<=tiaat62, HILLEQO Speciaal adres voor Tuinders en Bloemisten Aanbevelend, BENZO R'JWIELEN zijn wettig gedeponeerd U kunt to bestel Ion, rechtstreeks uit onto fa briek. Heeren of Dames. Met los vrtJwtel en band- rem f 42of met terug trapremnaaf f 45 NEEMT FltOEF EN U BLIJFT KLANT! Allee met 12 volle maauden schrift, garantie, franco BENZO RIJWIELFABR. I. BAKKER i Zn. - Htogslilll 163 VLAARD1NOEN TELEF. 474 Stoomkuiperij en Kistenfabriek C.VANTOORP MAASSLUIS TELEFOON 156 TT VATEN KISTEN KRATTEN VRAAGT OFFERTE ROTTERDAMSCHE BOAZ-BANK N.V. E2cPKArLc 5,°a?S2S- SPAARGELDEN RESERVES f 191.000.— POMPENBURGSINGEL 13 R0I1ER0AM Directie: J. Schouten. W. A. van der Velden. DEPOSITO'S EFFECTEN COUPONS SAFE-INRICHTING PRIMA KIPPENQRIT, van eigen visscht uit voorraad leverbaar, I 3.—p. 100K franco door het geheèle land. Vraagt prijs per 500 of 10QO K.O. A. PRONK, Houtweg 26, Loosduin JJ Komt zien voor U ko v Bloemkool LeCerf per 1000ho Knolrapen per 1000 11-50, K j selletie per 1000 f 2.50 p 1( Q f 20 00. Vooits beste soot on Spruiten, Langend roode, ge e, Bloemend gele. Deem witte, Zwijndr. groene, boet kool, Prei enz. H. VAN NOORT - TUINMA TELEFOON 2172 - ZWIJNDRECf VO IJzeren Serres en Warenhuizen W Vraagt onze prijzen, U bestelt dan zeker. GEBR.V. d. BURGH DELFT en DELFTGAUW - Telefoon 1021 H.H. Tuinder. Weet U Omdat VERWARMINQSKETELS bestelde? van 1929 de planten tot bi chten winter 1930 zij reeds op olgende selzM »trw Will U b",\1 op 25 Maa bet stok rrvolgens. igd war voordeelig cn goedkoop verwarmen? Vra« dan aan en bedenk dan wel, dat In boot en spo# Vlampilpstalen Ketel wordt gebruikt U koopt >i« van Fabrikant cn Is dit dus uitsluitend HoltiiK Fabrikaat. Reeds meer dan 400 Ketels geplaatil zelts in het Buitenland. Wij leveren in 2001500, 750, 1000, 1500 cn 2300 ramen. v.h.. R. VAN OER BEND - MAASSLU Bmrt vin WUnkid* 42 - Tilif. (4, u 7 iw t

Nieuwe Leidsche Courant | 1930 | | pagina 14