Uit het volle leven DINSDAG '4 MAART 1930^ TWEEDE BLAD PAG. 5 MOEILIJKHEDEN VOOR DEN LANDBOUW VERGADERING CENTRALE A.-R. KIESVEREEN. TE EMMEN BUITENLANDSCH PROTECTIONISME To Emmen (Dr.) wrd Zaterdagmiddag een bijzonder druk bezocilite vergadering gehou den vanwege do Centrale Anti-Rev. Kiesver eeniging in het Slatcndistrict Emmen. Onder de aanwezigen merkten wij oa. op do heer Duymaer van Twist, lid der Tweede Kamer, de heer Schuurman, lid van Gedep. Staten in Drenthe, de heer J. L Bouma, burgemeester van Emmen en ver der vooraanstaande personen in de Anti- Rev. Partij in dit deel van ons land. Nadat Ds N. Duursma uit Nieuw-Am- sterdam op de gebruikelijke wijze de bijeen komst had geopend, werd het woord gege ven aan den heer Th. Brouwer uit Gas- selternijeveen. die een inleiding hield over het onderwerp „De tegenwoordige moeilijk heden van den landbouw". Spr. betoogde, dat cr groote takken van landbouw zijn die dreigen onder te gaan, terwijl andere zich nauwelijks staande kun nen houden. Speciaal voor den Veenkolonia- lcn landbouw zijn het thans zeer moeilijke tijden In ons land worden de laatste jaren plm. zoo.ecl aardappelen verbouwd, dat de fa brieken hiervan ongeveer 2 milliocn balen meel produceeren, waarvan slechts een half milliocn voor eigen verbruik wordt afgeno men. Het overige moeten wij dus uitvoeren en daarmee ondervinden wij juist de groot ste moeilijkheden. De rustige zekerheid van den Nedorlandschcn landbouw begint lang zamerhand te gelijken op een loterij, daar wij zijn overgeleverd aan het buitenlandsche protectionisme. Daarbij komt, dat ons land een vergaarbak, een zinkput is voor de bui tenlandsche overschotten, daar Nederland niet is omringd door hooge muren van in voerrechten e-d- Onze landbouw kan het nooit bolwerken tegen het stelselmatige egenwerken van het buitenland, waardoor wij zelfs op eigen markt worden verdrongen. Moeten wij een en ander nu maar lijde lijk aanzien? Neen, het oogènblik om het roer om te gooien is gekomen en onze over heid is verplicht om maatregelen te nemen .Voor het grootste gedeelte liggen de moeilijkheden op politiek terrein en daarom moeten wij ons, aldus spr. wen den tot onze Kamerclub. doch bovenal naar Hem, Die het heele wereldgebeuren leidt. De welvaart van een groot deel van ons volk wordt bedreigd en daartegen moet de strijd worden aangebonden, aldus besloot spr. zijn met aandacht gevolgde inleiding. De heer Duymaer van Twist merkte op, dat hedenmiddag een belangrijke zaak werd behandeld, welke men op de juiste plaats aanhangig moet maken, nl. bij de Kamerclub. Laat men de klachten en wen- schen kenbaar maken en gaat aan de bel trekken, al is het een feit, dat de Tweede Kamer noode overgaat uitzonderingsbepa lingen voor een zeker bedrijf in het leven te roepen- De zaken, die hier aan de orde zijn, zijn niet eenvoudig, doch zeer gecompliceerd maar één ding is zeker, nl., dat wij een ver weermiddel moeten hebben tegen het buiten land. Langs diplomatieken weg moet er een oplossing worden gezocht, doch als dat niet lukt, dan moet er iets anders overwogen worden. Spr. verzocht om de Anti-Rev. Kamerclub volledig in te lichten cn dan zal de zaak direct in bespreking worden genomen. Al komt het niet altijd naar buiten uit, aldus Spr., toch is er geen Kamerfractie, die zoon oog heeft voor de Noderlandsche landbouw als de Anti-Rev. fractie. Nadat over de inleiding van den heer Brouwer en bet overige gesprokene nog gen tijd een ernstige discussie had plaats gehad, werd de volgende motie met algemeene stemmen aangenomen: „De Centrale Anti-Rev. Kiesvereeniging in het statendistrict Emmen; in vergadering bijeen op Zaterdag 1 aMart te Emmen; gehoord de besprekingen in betrekking tot de tegenwoordige moeilijkheden van het landbouwbedrijf; constateert de noodtoestand waarin de land bouw in het algemeen en in het hijzonder do Veenkoloniale landbouw zich momenteel bvindt; vraagt vooreerst dringend om een tijdelijke maatregel, om deze landbouwersgroep het bestaan mogelijk te maken; spreekt ten tweede de wenschelijkheid uit, dat door een spoedige wijziging van onze handelspolitiek aan onze landbouw in het algemeen een betere steun gewaarborgd zij.' Verder besloot de vergadering een paar afgevaardigden naar de Anti-Rev- Kamerclub te zenden, teneinde persoonlijk meerdere in lichtingen tc verstrekken. Het was een zeer belangrijke bijeen komst en het is te hopen, dat de vergadering er toe mag bijdragen, dat er spoedig iets wordt gedaan voor de werkelijk in groote moeilijkheden verkeerende landbouw. GOUDEN JUBILEUM DER HAAGSCHE AFD. VAN „PATRIMONIUM" Ter gelegenheid varn haar 50-jarig bestaan hield het Bestuur der Haagsche afdeellng van „Patrimonium" gister een drukbezochte receptie. Op onze foto het Bestuur, zittend van links naar reahts de heeren H. A. Cieraad, P. C. Moleveld, A. Vos, J. Troep, secr., W. Heijns voorz., S. Velfcman, J. K. v. d. Veer, J. Zandberg, K. de Jong. Gemengd Nieuws. EEN ZELDZAAM ROOFDIER Men meldt ons uit Wijngaarden: Bij den landbouwer van 't Hof alhier kwam de vrouw des huizes, toen zij eieren uit het kippenhok wilde halen tot de minder aangename ontdekking, dat een ongewone gast daarin intrek had genomen. Het bleek een das te zijn, een dier dat hier in de heele omgeving nooit voorkomt De das behoort tot de Marterachtige roof dieren. doch is als het ware ook verwant aan de heren, daar zijn voedsel zoowel plantaardig als dierlijk is en ook de li chaamsbouw voel van een beer heeft- Deze das, een prachtig exemplaar van geveer een meter lengte, bleek dierlijk voedsel te verkiezen boven plantenkost In zijn nabijheid lag tenminste een doodgebe ten kip. Toen het beest in het nauw kwam ging het zoo te keer, dat men geraden achtte met een geweerschot een einde aan leven te maken, zoodat vermoedelijk een bontwerker gelegenheid zal krijgen do mooie pels te verwerken. DOODELIJKE ONTPLOFFING. De werkman M., die by de ontploffing in de ijzergieterij aan de Voorstadslaan te Nij megen aan hoofd, pols en armen is gewond, is in hét Wilhelminagasthuis aan de gevol gen overleden. HET DRAMA BIJ BENNEKQM VEERTIG-JARIG JUBILEUM Zaterdag had de viering plaats van het 40-jarig jubileum van den heer J. Brinkman, onderwij - eer aan de Kannpen- sahool te Vlaardingen. De Jubilaris temidden van vrienden en familie BELANGRIJKE GETUIGEN- VERKLARINGEN Maandag zyn er weer verschillende perso nen, die Donderdag den verdachte J. H. op be paalde tijdstippen gezien hebben, met hem ge confronteerd. Anderen hebben hun verklaringen afgelegd. Verschillende van die verklaringen kloppen niet met de verklaringen van II. en ook niet met die van zijn vrouw, welke onder ling ook weer verschillen. Zooverklaarde J. H. o.a. op dén moorddag te half vier 's middags te zijn thuisgekomen. Een buurman doelde echter mede, dat hy om vijf uur nog niet thuis was. Voorts beweerde verdachte, dat zijn vrouw dien middag niemand heeft ontvangen. Zijn vrouw verklaarde daar entegen bezoek van een buurvrouw te hebben Later zijn mej. Paling uit Benne&om en mej. Houtrich uit Wolpheze met den verdachte geconfronteerd. Deze dames zijn Donderdag middag om ongeveer kwart voor 4 uit Wolfhe- ze gefietst in de richting Bennekom, een 50 Meter langs de plaat? waar de moordaanslag heeft plaats gehad. Zij zagen daar een man het bosch uitkomen, die er zeer ongunstig uit zag. Nu hebben deze dames in den verdachte dien persoon herkend. By deze confrontatie gaf de verdachte, die tot nu toe zeer cynisch was blijken van zenuw achtigheid. Het verradende ventleL De politie schijnt ook een „getuige'* te heb ben gevonden in een fietsband-ventiel, toebe- hoorende aan den gearresteerden J. H. Men heeft hem nl. gevraagd, waar hij op den tyd dat de moord plaats vond, zich bevond. Hij heeft hierop geantwoord, dat hij er met zijn fiets op uit was en met een lekken band te kampen had gehad. Dit zou veroorzaakt zyn door het slechte ventiel, waaraan hy een nieuw slangetje had. Dr. Hesselink heef! het ventiel onderzocht en daarbij is komen vast te staan, dat het slangetje minstens drie maanden geleden over het ventiel moet zyn geschoven. Zooals men weet, heeft men op den jas DE MOORD TE STOMPWIJK In verband met den moord op den West- vlietweg bij Voorburg heeft liet parket uit Leiden gisteravond een onderzoek ter plaat se ingesteld. Om ongeveer 8 uur arriveerden verschil lende auto's, waarin het parket, deskundi gen en politie gezeten waren, benevens de celwagen met den verdachte. De wég wa6 zoowel bij de Kerk- als bij de Wijkerbrug afgezet en slechts de bewo ners van dit gedeelte mochten passeer Alle anderen werden tegengehouden. Verschillende schietproeven met revolv werden genomen; geconstateerd werd hoeveel tijd de weg afgefietst kon worden en over 't geheel werd de droeve historie nog eens in scène gezet. Om ongeveer lialfelf vertrok men we EEN AANVARING BIJ TERSCHELLING DE BEMANNING GERED Volgens een op Terschelling draadloos ont vangen bericht, is het Duitsche stoomschip „Kohlenimport" Maandagmorgen in den mist in aanvaring geweest met het Zweedsche stoomschip „Gudur". De aanvaring had te half elf bij Terschel- lingerbank plaats. De „Kohlenimport" is ge zonken. de bemanning werd gered door het Zweedsche stoomschip en naar IJmuiden over gebracht. De „Kohlenimport" was met een lading kolen op weg van Rotterdam naar Konings bergen. Daar de „Kohlenimport" spoedig be gon te zinken werd er een boot uitgezet, waarin de opvarenden, 19 man, klommen. Zy werden aan boord genomen van de „Gudur", dat op reis was van Malmö naar Londen, welk schip hen aan de voor IJmuiden kruisende loodsboot heeft afgegeven. Enkele opvarenden hadden lichte kwetsuren opgeloopen by het springen in de boot eD deze werden in het Koning Willsmhuis verbonden. De twee inspec teurs van de reeder\j der „Kohlenimport", die zich juist te Rotterdam bevonden, begaven zich onmiddelyk naar IJmuiden, waar zij een onder houd met den kapitein hadden. Het schip was 1124 ton bruto groot en in 1904 gebouwd. De .-.-j flink gat boven de wateylyn l „Gudur" had band met den moord te Bennekom op mej. K. is gearresteerd, vlekken gevonden, welke men voor bloedvlekken hield. Deskundigen hebben echter uitgemaakt, dat bedoelde vlek ken niet van bloed afkomstig zyn. KINDERVERLAMMING. Te Oudewater doet zich een geval van kin derverlamming voor bij het bijna 2-jarig doch tertje van bakker D. voortzetten. WATERGEBREK, Te Het Meer bij Heerenveen lieerschl reeds gebrek aan drinkwater. Het heeft er sedert 1 Januari bijna niet geregend, zoodat de regenbakken ledig zijn. Om in den nood te voorzien is men thans begonnen met den aanvoer van water van de leiding te Hee- 'renveen WAT EENS OP 4 Maart GEBEURDE: Op den vierden Maart 1394 werd een man geboren, die in de geschiedenis van het zeewezen en van de ontdekkingsreizen een belangrijke plaats zou innemen. We bedoelen prins Enrique (Hendrik van Portugal) met den bijnaam „de Zeevaarder", Prins Hendrik was geen voornaam hove ling, geen man voor de vrouwen. Hem lokte de raadselachtige zee met haar duizenden wonderen cn raadselen. Aam het uiterste einde van de toenmaals be kende wereld, aan Kaap St. Vincent, onder de bescherming van de kleine vesting Sa- gros, ver van het hoofsche drijven, bouwde hij zijn slot, op een klip, dde ver ia zee uit stak. Hier werden de wetten, die de zee beheer- schen, onderzocht, van hier werden de eer ste tochten ter zee uitgerust, naar het on bekende. Het werd hero niet gemakkelijk gemaakt, ze tot stand te brengen. Twintig jaar werd ernstig en volhardend gewerkt De resultaten van iedere onder neming werden thuis wetenschappelijk vast gelegd en de volgende grondig voorbereid, In 1431 gelukte het, na volhardende pogin gen Kaap Bojador om te varen. In 1441 kwam men tot Kaap Branoo of Blanco. In 1445 gelukte het Diniz Oiias Ivaap Verde te bereiken. Vooa- de eerste maal zag men hrier de Afri kaansche tropen wereld. Pins Enrique beleefde het nog, dait een handelsonderneming werd opgericht aan de monding van de Ga.mbia. In het jaar 1460 is hij gestorven- Het werk, dat hij was be gonnen, kon niet meer worden tegengehou den. De spot, waarvan hij eerst het voor werp was geweest, was verstomd. Hij had den weg gewezen waarop de toekomst van zijn volk lag. INGEZONDEN MEDEDEELING. D§OR DEN TREIN VERMORZELD. De 35-jarige gehuwde vrouw Mertens uit Schimmert bij Spanbeek (L.) werd door een passeerenden sneltrein gegrepen en op slag gedood. De vrouw, die geruimen tijd aan de afsluit- boomen had gewacht, liet eerst een goedeinn- trein passeeren, waarna zij onder den boom door over het spoor liep, en door den sneltrein gegrepen werd. DE KOE DER ARMEN. Te Dussen (N.-Brbracht een geit in cén jaar negen jongen ter wereld. PROTEST TEGEN NATUURSCHENDÏNG. Ta Bergen (N.-H.) wordt een protestverga dering gehouden tegen het voornemen van den gemeenteraad, om een weg voor snelver keer aan te leggen van De Franschman, een streek bij Bergen, af door het Bergerbosch. DE HAASTIGE HUISVROUW. Te Oegstgeest was in den winkel van S. plotseling een portemonnaie met inhoud vnn de toonbank verdwenen. Reeds werden eenigs personen van den diefstal verdacht, waar om cIc politie geroepen werd. Na onderzoek werd in de kachel de beugel van de portemonnaie en een klompje zilver gevonden. De vrouw des huizes had in haast de beurs met ecnig papierafval in de kachel geworpen. ZELDZAME ZEGEN. Te Oud Ade by Rijpwetering (Z.-HA her dacht het echtpaar Olijerhoek-Van Klink zyn zilveren huwelijk. Uit deze echtvereeniging werden 17 kinderen geboren, die alle nog in leven zyn. EEN RADIO-REEKS Een geweldige propaganda VH (Slot) Het esperanto is de taal der „legaleae»n der „matematika", zei de leeraar. als ge het grondwoord kent, dan kunt ge, logisch denkend en mathe matisch samenvoegend, honderden combina ties maken. Daar was een congres, waarop ook over de radio gehandeld werd. Overeenkomstig het beginsel van Dr. Zamenhoff, dat de inter nationale woorden zonder meer (behoudens spelling-nuances) overgaan in het Esperan to, stelde men voor het Engelsche woord „broadcast" (uitstrooien, uitzenden, versprei den) voor omroep te bezigen: dat verstond toch iedereen. Dit zou ook geschied zijn, indien een Chi nees niet verklaard had, dat de Ghineezen dit Engelsche woord niet begrijpen. En dus zoo vroeg hij, waarom zullen we niet een heel goed esperanto-woord voor omroep gebruiken, nl. d i sa d i g i? Applaus Dit is beslist een prachtwoord. Immers: het voorvoegsel d i s bel eekent „verspreiden"; a d is de stam van het werkwoord „hoo- ren" en het achtervoegsel i g i beduidt „ma- kep", of „in een toestand brengen". Aldus: disaüdigi wil zeggen: overal hoorbaar ma ken; omroepen! Ik vraag excuus voor dit intermezzo. Het was zoo n mooie inleiding voor een slotarti kel. Zeven arikelen is ook meer dan genoeg over dit onderwerp; hoor ik zeggen. Ik vraag andermaal excuus als het er zes te veel was. Een radio-maniak ben ik niet, noch wat het maken van een toestel, noch wat het luisteren betreft. Het zesde artikel stond in ons blad van Maandag 3 Maart Bijkans hot tegendeel. Maar wel zijn mijn oogen al spoedig .opengegaan voor de groote beteekenis der radio voor het geestelijk én cultureel leven van ons volk. Dóórom is de N.CR.V. mij zooveel waard. Dóérom schreef ik er uitvoeriger over dan u misschien lief was. Want ook voor de actie dezer jonge, maar krachtige organisatie geldt het: disaüdigi: overal bekend maken. Het Christelijk beginsel: disaödigi! Roept uit aan alle stranden; verbreidt van oord tot oord; verkondigt allen landen, het Evan geliewoord. Aan opsluiten binnen enge grenzen denkt de N.CR.V. dan ook niet Ze zocht aan sluiting bij de Int Radio-Unie te Genève, waar de Europcesche omroep geregeld wordt Ze zoekt contact met. de Evangelische Ver- eeniging in Duitsohland, welke ook aan 't opkomen is en zelfs een Chr. Radio-blad heeft; doch die niet weinig jaloersch is op den ongekenden bloei der Ned. Vereondging. Zoo blijkt al weer, dat de schoolstrijd niet te vergeefs gestreden is en aan heel onze chr. actie steun verleent. .Andere landen zien met verbazing aan, wat hier mogelijk is. Maar tevreden als een zelfvoldane rente nier is de generale staf der Chr. Radio-Ver. nog lang niet. Want de Nederlandsche taal wordt niet alleen achter de Hollandsche duinen ge sproken, doch ook bij de Amerikaansche me ren, in de vlakten van Canada en rond de kopjes van Transvaal. Daar wonen overal stam- en taalverwante geestverwanten en het contact tusschen hen en ons mag niet verloren gaan. Zou er een beter middel zijn dan de radio? Daarom word-cn overal naar aanknoopings- punten gezocht Oriid'srtusêdhen, dat spreekt vanzelf, staat de propaganda in eigen land met stil. Dat is mij duidelijk geworden, toen ik als nog de gelegenheid kreeg een middag door te brengen op het propagandakanloor ran dén heer D. Perehoom te Ede. Ook al weer zoo'n belangeloos medewer ker, die er hijna dagelijks op uit trekt ten hflilé van de propaganda en zoo arbeid ver schaft aan een staf van kantoorpersoneel, dat het woord „werkeloos" niet kent. Met dankbaarheid denkt de heer Pere boom nog steeds aan het. schreeuwerige, maar. mislukte, A.V.R.O.-petitionnernent. DiM was een mooie tijd. Toen werd ons Christenvolk ineens wakker. En in zes we ken tijds werden ruim 35000 nieuwe leden ingeschreven. Het was ten kwade gedacht, het is ten goede gekeerd. Sindsdien gaat de aanwas geregeld door. Zoo ongeveer 100 nieuwe leden per dag- Zoodat de 80.000, van welke de andere be stuursleden gewaagden, weer. ver overschre den zijn en het 100.000ste lid reeds aan den horizont verschijnt. 't Spijt mij, dat ik ad lid ben, want dat zal wel een feestnummer wonden, die minstens een radio-toestel cadeau krijgt; terwijl de correspondent, die dit lid aanbrengt, en ale maar gratis werkt, ook niet vergeten zal worden. Evenwel we mogen voor de werkelijk heid de oogen niet sluiten. De laatste leden wegen het zwaarst. En over een zekere grens komt men niet heen. De heer Pereboom is van meening, dat er over enkele jaren pl.m. 750.000 radio's in ons land zullen zijn en de N.C.R.V. zal dus op niet meer dan 150 000 leden kunnen rekenen. Men mag daarom heel blij zijn, wanneer er 125.000 gewonnen worden, dde geheel vrij willig hun bijdrage offeren. Het is niet te hopen, dat de Overheid dwangmaatregelen zal moeten nemen om iedereen, die een ontvanger heeft, te ver plichten iets voor den omroep bij te dragen. Op, ten arbeid dus; want er zijn nog wel velden, wit om te oogsten; al zal de arbeid gaandeweg moeilijker worden. Maar daarmee houdt het hoofdbestuur dan ook rekening. Op afdeellingen ik zal het maar ronduit zeggen is men niet ge steld. De radio-actie ia een nationale zaak cn moet centraal gevoerd worden. Afdee- Lingen, dde vergaderen, uitzendingen orga- niiseeren, enz., staan daarom de propaganda vaak in den weg; ook omdat ze veel geld 1 kosten. Geen afdeeldngs-vergaderingen, laat de mensrihen maa,r thuis blijven om te luiste ren; doch plaatselijke commissies, dde wer- ken en werven. Dat zet zoden aan den dijk. I Neen, niet voor de werkers. Die krijgen geen belooning. Ze ontvangen hoogstens een blijk van waardeering. Een vereenigingsdn- signe: gewoon of in luxe uitvoering; een in ast. een stuk antenne en een Bijbel- Straks weer wat anders. Vroeger zijn er Oranje-kleurige wand borden uitgedeeld. Een verzinnebeelding van het Apostolische woord, dat als onder schrift dient: Strijd den goeden strijd! Bovendien strooien paardénbloemen naar weerszijden overvloedig zaad uit; op het veld van het bord jaagt dooi' de wolken een ruiter te paard, beschermd door het borstwapen (een kruis) des geloofs en den lielm der zaligheid; zwaluwen zweven door den aether als geluidsdragers en ter weers zijden luiden de klokken. Den goeden strijd des geloofs, ook op dit terrein, strijden dat wil de N.C.R.V. Ze heeft succes, ongedacht succes. Dat blijkt uit de groei. Doch ze mag ook Van regen gewagen. En dat is veel schooner. Uit de stapels correspondentie, welke el- ken dag binnenkomt, worden de brieven, die bijzonder de aandacht trekken, apart gelegd. Ik heb er eenigen tijd in zitten lezen. Doch, het valt niet mee om het met droge oogente doen. Niet vanwege de geweldige spanning, welke zij wekken; och neen, het zijn voor 't grootste deel doodgewone brieven, vaak slecht geschreven, met. veel taalfouten en. geen juweeltjes van stijl. Maarer kloppen harten in deze brieven. Veelszins dankbare harten. En de rijkbegaafde zangers en musici, de knqp- pe en gloedvolle sprekers, zelfs mr. Van der Deure, die zoo innig contact met de luisteraars heeft zij moeten het zich maar getroosten, dat de dankbare brieven bijna uitsluitend handelen over de zieken- uurtjes en de predikdiensten! Dat moet wel een openbaring zijn voor hen, die in de radio niets anders zien, dan een middel voor vermaak en ontspan ning of gelegenheid om thuis van muziek of een voordracht te genieten. De meest enthousiaste luisteraars zijn de zieken, de ouden van dagen, de eenzamen, die aan huis of ziekbed gebonden, in aller lei toonaardert herhalen: God ontnam mij veel, maar gaf mij heel veel terug. Dat is de lofpsalm uit een ligtont, van een ziekenzaal, van een ziekbed, uit dc eenzaamheid van een blinde. Ja, één weet zelfs te verhalen, hoe een leider van de socialistische jeugdbewe ging door de morgenwijding tot inkeer en bekeering kwam. Hoe groot de zegen zal zijn, zal pas de eeuwigheid openbaren, doch zoo sprak onze Heiland wie ook maar één ziel van den dood zal redden, hij zal blinken als do morgenster. Neen, het verschaffen van muzikaal, lit terair en wijsgeerig genot is, evenmin als ontspanning en verpoozing bijzaak voor de N.CR.V.; maar het evangeliseerend karakter van den omroep staat toch zeker op het eerste plan. Laten we dit vooral voorhouden aan hen, die door kortzichtigheid in de Chr. omroep niets anders zien dan een buigen voor den geest dezer eeuw; en toegeven aan de zucht om ook mee te doen. Het tegendeel is waar: Op de laatste Correspondentendag, de toogdag der hon derden, die belangeloos hun arbeid geven voor deze goede zaak, en welke 't vorig jaar te Hilversum gehouden werd (zie dc foto) zei de leider der propaganda het zeer juist: het gaat om de ziel van ons volk. Wie dat volk, met al zijn gebreken en ondeugden, maar ook met zijn hang naar geestelijk voedsel, met zijn begeerte vaak ook waar wij het niet vermoeden naar de levendige verkondiging van het Evangelie; wie dat volk werkelijl lief heeft, die strijdt ook in de radio den -trijd des geloofs. De ware evangelist heeft slechts één 'oei: Christus te prediken als den Redder der wereld; doch hij houdt niet angstvallig vast aan één methode, hij grijpt elk ge oorloofd middel aan; want in dat opzicl t is het Christendom even veelzijdig als de schepping Gods, waarin ons telkens nieuwe verrassingen bereid worden. Allen ben ik allies geworden, opdat ik' eenigen mocht behouden, zei de apos el Paulus. En de N.CR.V. zegt het hem, met be* scheidenheid, in elke aethertrilling na. Het Woord Gods is niet gebondenl j In Augrutu* van vorig iaar roert Hoor to oan M Gooi. Op -| S,at*.uU U BÜMrsum

Nieuwe Leidsche Courant | 1930 | | pagina 5