DINSDAG 24 SEPTEMBER 1929 TWEEDE BLAD PAG. 6 STADSNIEUWS VAN HET STADHUIS AFSLUITING PASSAGE HEERENPOOPtTSBRUG. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat do Hceren- poortbrug in verhand met de uitvoering van rioleeringswcrken vanaf Woensdag 25 Sep tember a.s. tot en met Dinsdag 2 October d.a.v. voor het rijverkeer zal zijn afgesloten. AUG. L. REIMERINGER, Weth. lo.-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 24 September 1929. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan L. J. Casteiem en rechtverkrijgenden tot het uitbreiden van de bakkerij in het perceel Lage Rijndijk No. 9, kadastraeil bekend gemeende Leiden, Sectie K No. 3746. AUG. L. REIMERINGER, Weth. lo.-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 24 September 1929. KOSTELOOZE INENTING TEGEN POKKEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Overwegende dat steeds meer gebruik wordt gemaakt van de gelegenheid tot koste- looze inenting; Hebben besloten het aantal vaccinatie- bureaux tijdelijk uit te breiden. Te beginnen met Woensdag a-s. zal eiken Woensdag en Zaterdag telkens van twee uur tot half vier uur des namiddags tot nadere aankondiging op drie plaatsen worden gevac- 1. Voor nog niet ingeente kinderen en hunne begeleiders in het Instituut voor Praeventieve Geneeskunde (vroegere Kinderklinieken) Boer- haavestraat 21; trouwboekjes medebrengen. 2. Voor reeds ingeente kinderen beneden de 14 jaar en hunne begeleiders in het Elisa- bethshof aan de Oude Vest. 3. Voor alle overige personen in de Stads gehoorzaal, ingang Aalmarkt. Leiden, 24 September 1929. AUG. L. REIMERINGER, Weth. Lo. Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. HET ZILVEREN JUBILEUM VAN HENDRIK VAN „NJORD". In Ihet clubgebouw van „Njord" heeft Zaterdagmiddag plaats gehad de huldiging van deai iheer ri. de la Bije Jr., in rotneia- kringen meer bekend ais Hendrik van Crd", die op 15 Juni 25 jaar m betrek- was als loodskoiecht bij de Leidsohe Stuuentenroeiveree naging. Toen de jubilaris met familie het clubge bouw vaai „Njord" was binnengeleid, zag hij daar vele bekenden en cmd-bekenden uit de „NjorcT-wereid, alsmede vele vertegen woordigers van het Leidsch Studentencorps, van „Pao Patria", van de meisjesroeivereen i gang, van oud-Njord, enz. De praeses van „Njord", de heer F. C. Gaymans, was, zeer begrijpelijk, de eerste .woordvoerder. Namens besturen en leden wenschte deze den jubilaris van harte geluk en gaarne mam Spr. de gelegenheid waar om te zeggen hoe groote en vele verdiensten Hendrik zich voor „Njord" heeft verwo in al de jaren die hij in „Njord"-dienst is ge weest .Boven aliles prijst Spr. hem, omdat hij steeds zoo groote zorg heeft gedragen voor het materiaal. Als blijk van waardeering had 't bestuur besloten een nieuwe, bij den heer Baan nog in aanbouw zijnde tubboot, den naam „Hendrik" te geven. Spr.-wees er verder op hoe Hendrik steeds met de roeiers meeleefde in lief en leed. Een overwinning was ook voor hem een overwinning en een nederlaag deed hem evenveel pijn als den roeiers zelf. Als be wijs van erkentelijkheid daarvoor bood Spr. den jubilaris de gouden „Njord"-medaiile aan, terwijl hij hem als stoffelijk aandenken een enveloppe met inhoud overhandigde. Luid schalde daarop het „Njord'-lied, door alle roeiers meegezongen. Na een: „Lang leve onze Hendrik" deed het Chr, Muziekgezelschap „Athalia", waar van de jubilaris werkend lid is, zich bene den hooren en de uitnoodiging om op het terras van het clubgebouw te komen, bleef natuurlijk niet onbeantwoord. Vervolgens spraken nog namens de Roei- vereenigmg „De Vliet", bij verhindering van de praeses mej. De Blécourt, mej. R. van Deinsen, namens „Oud-Njord" de heer V; Schaick, namens het L. S. C. de heer V; Schaardenburg, en namens „Pro Patria" Jhr. van Ndspen van Pannerden, die allen him woorden lieten vergezeld gaan van geschenken. Aan het slot van iedere gelukwenscli klonk telkens opnieuw een feestzang ter eere van den jubilaris, die ten slotte in en kele woorden hartelijk dankzegde voor de hem gebrachte hulde. Hij zeide steeds met liefde zijn werk voor „Njord" gedaan te heb ben en uitte den wensch, dat God hem inog vele jaren de 'kracht moge geven om zijn werk te blijven doen en te werken voor „Njord". BENOEMING. Mej. M. H. A. Eykman te Zoeterwoude is benoemd tot tijdel'ijk onderwijzeres aan de openbare lagere school aan de Aalmarkt, alhier. JUBILEUM. Dinsdag 1 October a.s. zal het 40 jaar gele den zjjn, dat onze stadgenoot Jac. Arkeveld. als blikslager in dienst trad by Tieleman Dros' conservenfabrieken. HET ALASTRIM-JJEVAAR. Gistermorgen is het geheele personeel der N.V. „De Leidsche Duinwater-Maatschappij'' ingeënt tegen de alastrim. POLITIE-DIPLOMA. Te Amsterdam is geslaagd voor het politie- idiploma de heer M. Wielinga, alhier. AANBESTEDING. B. en W. dezer gemeente hebben hedenmor gen in het openbaar aanbesteed: Het verbree- den van de Rijnsburgerbrug en het uitvoeren van daarby behocrenae werken. Er waren elf biljetten ingeleverd, waarop als volgt was ingeschreven: J. Maten, Voorburg f 2-1950; J. T. Zuin Co., Rotterdam f 17300; C. v. d. Lelie en A. J. Kantebeen f 16968; T. de Win ter C. J. van Wieren f 15900; M. Hooger- verst, Alkmaar f 15800; J. Warnaar W. Hoogenstraaten f 14800; N.V. T. Smulders' Aannemersbedrijf, Rotterdam f 14750; A. J. de Later Ph. Meyers f 14300; G. W. van Hoek, Delft f 13787; T. L. J. Zitman f13100; firma Marcelis Heemskerk f 11639. Waar geen woonplaats vermeld werd is ideze Leiden. De gunning werd aangehouden. KAMERKIESKRING „LEIDEN" BESTUURSVERGADERING. Onder leiding van den heer H. Nieuwen hüysen te Zegwaart, voorzitter, hield het be stuur van den Kamerkieskring „Leiden" j.l. Zaterdag te Den I-laag een vergadering. Na oppning en lezing der notulen wordt door den voorzitter een woord van weemoe dige nagedachtenis gewijd aan het geacht medelid, den heer D. Boddcus te Hillegom, die op Zondag 1 September j.l. plotseling aan onzen kring door den dood werd weg gerukt. Slechts kort mocht hij in het bestuur van den Kamerkieskring „Leiden" zitting hebben, maar in dien korten tijd wist hij door zijn vriendelijken omgang en hartelijk meeleven een beteekenisvolle plaats in het bestuur in te nemen. Zijn heeng\an is ons een roepstem. Onzen overleden broeder moge thans het genadeloon genieten, dat is weggelegd voor allen die in Christus ontslapen. Van Ds. E. H. Broekstra, die in de vorige vergadering gekozen was tot tweeden voor zitter van hel bestuur, is bericht ingek dat hij deze benoeming voorloopig aanneemt. Na afdoening van enkele huashouneiijke zaken, komt in behandeling een votrslel van het Moderamen om te trachten, mee dan tot dusver, contact te k 'ijg-'-o met di Kiesvereenigmgeiï welke tot dea Kamerkiei kring „Leiden" behooren. Bij. de verkiezing» actie voor de Tweede Kamer is door til van K.V. geklaagd dat er zoo weinig onderlinge band is tusschen het bestuur eu tie K.V. en tusschen de K.V. onderling. Tegen de verkiezing komt er wal leven, maar is deze achter den rug dan wordt inen in de volgende vier jaren nauwelijks gev dat er een Kamerkieskringorganisatle staat. Het Moderamen is van meening dat de grootheid van den Kamerkicskrmg '70 sle den en dorpen) oorzaak is van da vervreem ding der K.V. en acht het nooiig dat er meer contact komt met de K.V. Zij doet daarom het voorstel om te komen tot gere: gelde verschijning van een maand-periodiek, speciaal ten dienste der partij organisatie. Na breedvoerige discussie waarbij liet vóór eu tegen overwogen wordt, besluit de gadenng in principe het voorstel te aanvaar den, mits voldoende steun en medewerking o.a. van de K.V. verl; aan wordt. Het Mode ramen wordt opgedragen in dezen zin dc plannen verder uit te werken. Een voorstel van het Moderamen tot be noeming van een Commissie voor verkie zingsstatistiek, wordt aangenomen. Tot leden dezer commissie worden benoemd de heeren Karstens, Mr. Langhout, Nicuwcnhuysen, Polet, en van Zonneveld. De commissie zal zorg dragen dat uiterlijk Januari 1930 haar rapport gereed is. Mede wordt een commissie benoemd om te onderzoeken de plaats die de z.g.n. Hulp- Centrale s in de organisatie van den Kamer kieskring innemen. Tot leden dezer commissie worden be noemd de heeren J. Karstens, Leiden, C. van Muiswinkel, Zwammerdam; H. Nieuwen liuysen, Zegwaart; P. Sprey, Nieuwveen en Alb. van Wijk, Gouda. In de vacature ontstaan door het overlij den van den heer Boddeus wordt benoemd tot lid van het bestuur, de heer W. J. Buur man, te Hillegom, die met deze benoe ming zal worden in kennis gesteld. MET FENSIOEN. De sergeant-majoor administrateur J. "W. van Balkum van het 4e regiment infanterie zal op 17 October a.s. den dienst met pen sioen verlaten. SCEOENMAKERSCURSUS. Gisteravond opende de Schoenmakers patroons vereeniging „Nieuw Leven", on- derafdeeling van den Nederl. Bond van Schoenmakerspatroons, haar derde winter- cursus in een der lokalen van de voorma lige gemeenteschool aan de Mare. De leiding van deze cursus, die bedoelt de opleiding voor Diploma A, onder Rijkstoezicht gedi plomeerd Schoenhersteller, is opgedragen aan den heer I. de Moed, maatschoenmaker alhier. De leider opende de cursus met een over zicht van de practische en theoretische les sen, waarbij hij er op wees, dat het diplo ma niet gemakkelijk is te verkrijgen en dat hel daarom zaak is de lessen getrouw en mfct ijver te volgen. De cursus was hiermede geopend, waar na reeds dadelijk met de lessen een aan vang werd gemaakt. TE WATER. Gistermiddag reed de groentenhandelaar V. mot paard en wagen beladen met hout op de Waardgraeht te water. De bestuurder er tijdig af te springen. Met groote moeite werden paard '.n wagen op het droge BEKNELD GERAAKT. Gistermiddag is op de Oost-Dwarsbrug op de Langegracht de 25-jarige A. H., knecht bij e'en carousselhouder S., bekneld geraakt tus schen een woonwagen, die hy bestuurde, de leuning van de brug. De man brak het rechterdijbeen cn is na door Dr. Boeide voor loopig te zijn verbonden, naar het St. Eli- zabeth-ziekenhuis vervoerd. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Dc Zijl" 9 uur 15 graden C., 12 uur 15 graden C. Zweminrichting „H. Rijndijk" 9 uur 16 graden C., 12 uur 16% graden C.- HANDELSREGISTER Wijziging. 23 Sopt. L. van Esch Wzn., O&gstgeiest, Nassau laan 13. Handel in leder em schoenen. Vest. Fik: te 's-Gravenhage, Zuiderparklaan' 275. 23 Sept. Electri'citeit Gas-Mij. v.h. Dc Vries cn Stevens. Leiden, Brees-traat 24- Vest. Fil. te Hillegom, Hoofdstraat 196. Uit den Omtrek. ALPHEN AAN DEN RIJN VERVOLG RAADSVERSLAG. Het voorstel van B. en W. tot het vaststel len van een nieuwe verordening ex art. 114t>is der Gemeentewet voor de water- en licht- bedryven, wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Eveneens gaat onder de hamer des Voorzit ters door het voorstel van B. en W. tot het vaststellen van een verordening betreffende het tegengaan van misbruiken bij leveranties en/of aannemingen ten behoeve dezer ge meente. Bij de benoeming van een lid van de Com missie van Bijstand voor de water- en licht- bedryven zegt de heer Den Hertog, dat hij tic aandacht van den Raad wil vestigen op den heer Ten Caté Brouwer omdat hij meent dat n zoo'n belangrijke commissie ook wel een, rij zinnig lid zitting mag hebben. De heer Boeren zegt, dat hy dan een plaats vraagt voor de Katholieke. Temeer daar de overleden voorzitter van de commissie ook Katholiek was. Tot stemming overgegaan blijkt dat de licei Van Dijk met 9 stemmen gekozen is. De heer Brouwer verkreeg 4, de heer Boeren 2 cn de heer Veltman 1 stem. Aangezien de heer Van Dyk thans plaats vervangend lid is, stelt de Voorzitter voor nu meteen in deze vacature te voorzien. De heer Den Hertog vestigt wederom de aandacht op dén heer Ten Cate Brouwer. De heer Ten Cate Brouwer, hierover blijk baar ontstemd misschien ook wel omdat hij niet als lid werd gekozen zegt, dat hy daarvoor niet in aanmerking wenscht te ko- men en een eventueele benoeming ook nie: zal aanvaarden. Na twee vrye stemmingen en een herstem ming tusschen de heeren Boeren en Ten Cate Brouwer wordt de eerste met 8 stemmen ge kozen. Dan is aan de orde de benoeming van eer. lid van de commissie voor het nazien der reke ningen over 1928, in de vacature Herngreen. Bij tweede stemming wordt gekozen de heer Den Uyl. Aangezien deze thans plaatsvervan gend lid is, wordt daarvoor gekozen de heer Boeren. Vervolgens moet een ambtenaar van dan Burg. Stand gekozen worden in de vacature- Vlasman. Door B. en W. worden voorgesteld de heeren K. Salverda, secretaris én G. M. Herngreen, wethouder. De héér van Dyk zegt, dat hy zyn stem zal uitbrengen op den heer Herngreen. Hy vindt, dat een wethouder ambtenaar van den Burg. Stand moet zyn. Echter zag hij gaarne, dat de oude gewoonte bleef gehandhaafd en dat de oudste wethouder belast werd met het voltrekken der huwelijken. De heer Boeren zegt, dat de gemeentewet de secretarissen van gemeenten met meer 20,000 zielen belet om ambtenaar van Burg. Stand te zyn. Aangezien onze meente dit aantal al zoo dicht nabij is wil hy de secretaris nu maar vast uitsluiten als ambtenaar van den Burg. Stand en zal hy zijn stem op den heer Herngreen uitbrengen. De heer Herngreen zegt, dat echter in meenten met minder dan 20,000 inwoners de secretaris in de meeste gevallen ambtenaar van den Burg. Stand is en hij vindt dan ook in de rede van den heer Boeren geen oorzaak om de secretaris niet als ambtenaar van Burg. Stand te ber.rcmen. Dan verklaart wethouder van Leeuwen, dat c.e voordracht van B. en W. niet door het ge heele college wordt ondersteund. Persoonlijk is hij niet met de voordracht tevreden, om dathy' zelf ambtenaar van den Burg. Stand -wil zyn, belast met het voltrekken van de huwelijken. Hij is te oud geworden om nu nog onder één van de twee aanbevolen heeren te dienen. Mocht dus één vA de twee voor- geóragenen gekozen worden, dan zal hij ook als onbezoldigd ambtenaar van den Burg. Stand bedanken. Wanneer tot stemming wordt overgegaan, blykt, dat de heer van Leeuwen met 10 st. gekozen is. De heer Salverda verkreeg 3 cn de heer Herngreen 2 stemmen, terwijl 1 stem op den heer den Ouden was uitgebracht. Het is ons onbegrijpelijk, dat de Voorzitter een discussie, zooals die hierbij werd gehou den. heeft toegelaten. Over een voordracht van personen wordt niet in 't openbaar ge sproken, wanneer men daarby namen gaat noemen. Ook de houding van wethouder van Leeuwen lijkt ons niet alleen onbegrijpelijk, maar zelfs kleingeestig. Het geheele geval geeft den indruk, dat wethouder van Leeuwen niet kan dulden, dat één van de A.-R. heeren gekozen zou worden en daarom reeds vóóraf zijn col lega's raadsleden een bezoek had gebracht op de manier alsof hij een sollicitant was voor een gesalarieerde gemeentebetrekking. Vragen Den Uijl. Nu komen allereerst de vragen van den heer Den Uijl in behandeling, waartoe hem" bij het begin van dé vergadering vergunning werd gegeven. B. en W. zeggen in hun antwoord, dat zy den aannemer A. J. J. van Engelen in hun ergadering hebben ontboden en dat deze per tinent ontkent een z.g. „opzetje" van f 700 op de aannemingssom heeft ingeschreven. Hy verklaarde zelfs dit onder eede te willen be- i. Aangezien B. en W. meenen, dat Je aannemer, nu hy zich zoo sterk heeft uitge sproken, de waarheid heeft gezegd, hebben zy geen verder onderzoek ingesteld en behoeven ;y dus op de 4 volgende vragen ook niet te antwoorden. De heer Den Uijl zegt, dat het hem spijt, it B. en W. geen verder onderzoek hebben ingesteld. Hij gelooft stellig, dat de oneer lijkheid wel gepleegd is en dat dus de gemeente f 700 is bestolen. Een aannemer, die zelf ran dit bedrag heeft ontvangen, heeft hét her.i zelf gezegd. De Voorzitter zegt, dat de heer Den Uijl dan de verklaring van dien bewusten aannemer maar op papier moet zien te krijgen, dan 'dien B. en W. r.og een nader onderzoek instellen. Nu van Engelen zoo uitdrukkelyk heeft ontkend, vonden zy daar geen oorzaak Rondvraag. By de rondvraag kwam r.og veel ter sprake. Het belangrijkste stippen wij even aan. De heer Boeren zegt, dat hij de opmerking in het verslag van de water- en lichtbedrijveti, dat. de electrische klokken goed gefunction- neerd hebben, een beetje geflatteerd vindt. Het heeft nog al wat te wenschen overgelaten. Hij hoopt, dat B. en W. hun aandacht hier aan willen geven. Verder heeft hij klach- jver de slechte straatverlichting. Hij vindt dat de lantaarns te vroeg worden uitgedaan. De laatste trein kofnt even voor 12 uur aan en hij vindt dat dar. die lantaarns nog moe ten branden. De heer Den Uijl vraagt of B. en W. al kunnen antwoorden op zijn vragen omtrent personeelsaangelegenheden aan de gasfabriek of het personeel der bedrijven geen vrij heeft op Koninginnedag. Hij dacht, dat zulks de verordening was opgenomen. 1 i Ook vraagt hij of B. en W. maatregelen willen nemen om te komen tot kosteloozfc vaccinatie en revaccinatie in verband met de heerschende alastrim. De heer Bergshoeff ontraadt zulks. Hij vindt dit niet de taak van de overheid. Als de heer Van Dijk ironisch aan den Voor zitter vraagt, of hij nog eens met de rond vraag wil beginnen, zegt deze kortaf: ik sluit de vergadering. EEN VERMEENDE DRENKELING. De politie alhier werd gisteravond gewaar schuwd dat het 7-jarig zoontje van den heer Rijndam onder de leuning van de Postbrug doorgeschoten en in het water was te recht gekomen. Een broertje had het zien gebeuren. Onmiddellijk ging men aan het dreggen, maar zonder resultaat. Reeds was men een uur lang bezig, toen de boodschap kwam, dat de vermiste rustig lag te slapen in het gebouw van het Leger des Heils. Loop der bevolking. Ingekomen van: Edo H J Groeneveld, Riddcrbuurt 51 Lelden W C Vierbergen. Hooftstraat 164 Stompwük N P v d Pouw Kraan. Ho0m 110 Den Haag M P v Wük. Pr. Hendrikstraat 69 H.L. Zwaluwe C C Tul- uenburg, Bruggestraa - Molden M Loede- man en gezin. R&adwifkatraat 13 Bodegraven J A Wildenburg. Juliarastraat 25 Utrecht J Olthoff. Pr. Hendrikstraat 23b Bodegraven J den Hertog en gezin, Tr- mpstraat 16 Haar lem H M Nobels vrouw van L van Bokkum. Bloemhofstraat 33 Haaksbergen E Hanzen. Pr. Hendrikstraat 69 Dirksland A A van der Hoven en gezin. Trompstraat 14 Woubrugge J L van To!. Rietveldschepad 17. Vertrokken naar: Haarlem. Slachthuis- straat 37 rood. J. Zekveld en gezin. Hooftstraat 51 rood Loosduinen, Wilhelmlnastraat 194, A HoogteUHng, Kortstoekterweg 81 Bemmel M Stolk, Noordeinde 28 Gouda. Voorwilles 51f, J C "IV v d Lelie. Zaalbergtraat 27 Arnhem. Heselbergerweg 33. J Th Bell. Burg. Visser- straat 46 Utrecht. Korte Niuwatraat 23. F W BJsschop, Wilhelmluastraat 15 Amstelveen, Dorpsstraat 55, M de Jong. Hooftstraat 16 Engeland M O lVithof Keus, Hoorn 65 Den Haag. Laan van Meerdcrvoort 23h-*A Snel. Con- cordiatraat 6 Rotcrdam. Slaghekstraat 153, K Lledorp, Prinsenlaan 11 Sassenheim J van der Laan. 's Molenaarsbuurt 49. ALKEMADE der Veer 6 mnd J °NVTurk 22 jr en E BOSKOOP. BLOEMENVEILINGEN. De bloemenveilingen in deze gemeente, zullen voortaan inplaats van 8% uur om 9 uur aanvangen. CHR. GEREF. KERK. Ds. N. Bijdemast, te Rotterdam, heeft be dankt voor het beroep naar deze gemeente VERLOREN. Zaterdag had d<? werkman B. uit Waddinx veen, het ongeluk om in deze gemeente een bankbiljet van ,100 gulden te verliezen. Tot heden heeft de eerlijke vinder zich nog niet aangemeld KATWIJK AAN ZEE NA DEN STORM. Na een krachtigen storm spoelen, aan het strand dikwijls ixx>rwerpen aan, die het be wijs leveren, dat de schepen het op dc Noordzee zwaar tc verantwoorden hebben gehad. Zoo spoelde hier gisteren vóór het dorp een reddingboei aan, waarop de woor den „Nickerie. Amsterdam" vermeld stonden. Zeer v irschijnlijk is dus deze reddingboei afkom g van het s.s. „Nickerie", dat te Amsterdam thuisbehoort. Op het gebied van Wassenaar spoelde bo vendien een aanzienlijke hoeveelheid hout aan. Daar er ongeveer een kar vol van ver mist wordt vermoedt men ite Wassenaar, dat de eene of andere schelipenivdsscher, die de zwaardere houtvracht niet. versmaad de, het op z'n kar geladen eai daarna de route „huis-toe" vervolgd! heeft. LEIDERDORP. COLLECTE DOODE KRUIS. De gehouden collecte ten bate van het Roode Kruis heeft een bedrag opgebracht van ƒ28.16. Ondertrouwd; J de Bruyne 24 j. en N C de Graaf 23 j. J van der Niet 32 J. en J M Marbus 29 j. Getrouwd: H P Driebuis en C C van LISSE. „HOBAHO" LISSE. Woensdag 25 September, des vm. half tien veiling van alle soorten bloembollen, 2 uur voortzetting der ochtendveiling. Nu het mooie wijkgebouw met magazijn van „Het Groene Kruis" gereed is heeft ook de zuigelingenzorg een eigen bureau. Tot nog toe was dit bureau gevestigd in een dei- lokalen van de Openbare School. De gele genheid was daar wel wat primitief en met blijdschap zullen vele moeders vernemen, dat thans het nieuwe gebouw gereed is. Woensdagmiddag a.s. wordt het eerste con sult aldaar gehouden. Ieder, die lid is van het Groene Kruis kan geheel kosteloos van deze gelegenheid gebruik maken. Reeds voor f 1.50 per jaar is men lid, waarvoor men ook alle andere artikelen van ziekenverple ging op advies van dc doktoren kan beko men. GODSDIENSTIGE LEZING. Woensdagavond hoopt Mr. H. van Ewijck van Leiden in gebouw „De Vereeniging" een godsdienstige lezing te houden over het on derwerp: De misdadiger in den mensch en de mensch in den misdadiger. Aanvang 8 uur. „VOLKSBELANG." De Woningbouwveréeniging „Volksbelang" hield een vergadering ter bespreking van den bouw van een aantal nieuwe woningen. Het daarvoor bcnoodigde geld was bij den Raad aangevraagd, welke dit beschikbaar stelde, mits mede in overleg met B. en W. de woningen zullen worden toegekend aan die personen, die in z.g. „krotwoningen" moeten huizen. Men zal dus de woningen niet alleen kunnen toewijzen aan personen die bovenaan de lijst voor aangevraagde wo ningen. voorkomen. Dc gemeentesecretaris lichtte een en ander nader toe. Deze nieuwe woningen zullen worden gebouwd ton oos ten van de Julian astraat. De straat bij den heer J. Huizer zal dan worden doorgetrok ken. COOP. VEILING H. B. G. Woensdagmiddag zal er een groote Plant goedveiling worden gehouden. Aanvang uur. KINDERFEEST-PROGRAMMA. De ouders van aan de feesten deelnemen de kinderen wordt bekend gemaakt: dat de kinderen tezamen komen Dinsdag 1 October a.s. des morgens om half negen op het parkeer-tex-rein bij HoBaHo, vanwaar wordt gewandeld naar het feestterrein, in gang op den Stationsweg, (route firachtweg Kapelstraat, Kanaalstraat); dat de volgende spelen zullen plaats heb- Voor jongens: le klas. Blokje rapen; 2e kl. Zakloopen; 3e kl. Tonnetje knuppelen; 4e kl. Balhoppen; 5e kl. Wedloop met hinder nissen of blaastrappen, naar keuze; 6e kl. Vaatjekruien of touwtrekken naar keuze; 7c kl' en hooger, Ringsteken per rijwiel of hardloopen, naar keuze. Voor Meisjes: le klas, Vlaggetjessteken; 2e kl. Potlepel met bal; 3e kl. Wasch op hangen; 4e kl. Blaadje met 3 ballen, of an der spel naar keuze; 5e kl. Draad in naald brengen of wedloop met kinderwagen, naar keuze; 6e kl. Stoelendans of wedloop met hindernissen, naar keuze; 7e kl. en hooger. Ringsteken per rijwiel cn tonnetje knuppe- d'at de spelen voor klassen 1, 2 en 3 des voormiddags zullen plaats hebben, terwijl de spelen der overige klassen des namid dags zullen plaats hebben. Ouders en belangstellenden hebben vrijöh toegang tot het feestterrein. Bij onverhoopt slecht weer, niet op ge meld parkeerpark samenkomen, doch dan komen des morgens half negen de klassen 1 cn 2 in de HoBaHo en klasse 3 in H. B. G. en des middags om half twee klassen 4, 5 cn 6 in de HoBaHo en klassen 7 en hoo ger in H B. G. Burgerlijke Stand. Bevallen; J v. d. Zwet—-Duivenvoorde d. A van Volzen—v Eeuwtfk <3. J M F Hekkers- NOORDWIJK. EERE-VOORZITTER. Naar we vernemen is de burgemeester NOORDWIJK AAN ZEE VERBODEN INRIJ. Van gemeentewege zijn enkele borden aangebracht, welke het verbod van inrijden vermelden. Natuurlijk zijn deze enkel voor zeer smalle straten. OEGSTGEEST BIJZONDERHEID. Bij den heer T. van Egmond aan den Hoogen Morschweg 51, staan in den tuin de seringen in volle bloei. Deze hooge zeldzaaimhëild wijsfe er op dat men aan den Morsch nog in het voorjaar zit, We feliciteercn ze er mee. ARME KEES. Dezer dagen werd bij herhaling de ar beider C. de G. wegens openbare dronken schap ingesloten. Kees is een beste werkman, mar hij hoeft een zwak voor sterken drank. Arme Kees. KOSTELOOZE INENTING. We vestigen de aandacht op de gelegen heid om rich te laten herinenten zoo wel ivoor volwassenen als kinderen. „Voorkomen is beter dan genezen", daar om allen die niet zijn ingeënt of dat sedert 6 jaar niet rijn gedaan laten zich kosteloos ineniten. ROELOFARENDSVEEN ORANJEFEESTEN. Op Woensdag 25 en Donderdag 26 Sept. i.s. zullen alhier de Oranjefeesten worden gevierd. Het voornaamste doel dezer fees ten is, in de harten der kinderen liefde en trouw aan te kweelccn voor onze ningin en haar Koninklijk Huis. De feestelijkheden worden geopend met het brengen van een aubade door de schoolkinderen aan den Burgemeester, als vertegenwoordiger van H. M. de Koningin. De stoet der schoolkinderen zal bij de scho len worden opgesteld en daarna onder de vroolijke tonen van de muziek van het plaatselijk Muziekgezelschap „Liefde voor Harmonie" en het korps „Door Gunst Ver kregen" van Nieuwe-Wetering, naar het Raadhuis trekken. Nadat de kinderen via den Zuidhoek weer bij de scholen zullen terugkeeren, worden versnaperingen uit gereikt. 's Middags zullen op verschillende plaat sen kinderspelen worden gehouden, terwijl des avonds de grooteren tot en met 16 jaar ook aan enkele wedstrijden kunnen deelnemen. Den tweeden dag wordt de feestviering geopend met het houden van een groote optocht door het dorp. Verder op den dag zullen verschillende volksspelen plaat;- hebben, terwijl het feest besloten wordl met een schitterend vuurwerk in 13 afdoe lingen des avonds om 9 uur op het feest terrein. SASSENHEIM. OPDRACHT. Door den heer B. Hoogstraten, architect B.N.A. te Rijswijk, is namens den heer Th. Zwetsloot alhier aan Gebrs. van Breda en Co. onderhands opgedragen het bouwen van een landhuis aan den Rijksstraatweg. AL JONG OP 'T VERKEERDE PAD. Twee minderjarigen, die de feesten te Hillegom hadden bijgewoond, zijn door de politie aangehouden en naar Leiden over gebracht, vanwaar zij verder naar hun woonplaats te Amsterdam zijn getranspor teerd. WADDINXVEEN ONBERIJDBARE WEG. Door de belangrijke werken aan den Ka- naalweg in den Zuidplaspolder (verbindings weg WaddinxveenGouda), is deze bijna niet met auto's te berijden. Er moet nu een groote omweg worden gereden via Moor drecht. In verband daarmede heeft de Kamer van Koophandel te Gouda aan Ged. Staten verzocht tijdelijk den voor auto's verboden weg door den polder Bloemendaal open te stellen. Naar wij vernamen werd dit verzoek gesteund door de gemeentebesturen van Gou da, Waddinxveen en Boskoop. ZOETERWOUDE LAMMEREN GESCHUT Dooi' de politie zijn zeven lammeren, ge merkt met leesvlek op het kruis, op de Hooge Rijndijk onbeheerd aangetroffen en geschut. Voor den eigenaar terug te bevra gen bij den veldwachter aldaar. KOSTELOOZE INENTING. Op Woensdag 25, Donderdag 26 en Vrijdag 27 September a.s., telkens voorm. 10 uur nieuwe tijd, zal in het Gymnastieklokaal tegenover de Nieuweweg gelegenheid zijn tot kostelooze inenting. Het medebrengen van trouwboekje of geboortebewijs is ge- wenscht. Op Zaterdag 28 September even eens 10 uur, aan de R.K. school a. d. Rijn dijk. HOOG BEZOEK. Op Donderdag 26 Sept. a.s., nam. 4 uur, zal aan onze gemeente een bezoek gebracht worden door den Commissaris der Konin gin. De ingezetenen worden uitgenoodigd te vlaggen. Weerbericht. Barometerstand. Hoogste stand 772.5 te Stockholm. Laagste stand 726.4 te Janimayen. Zwakke tot matige meest Oostelijke tot Zuidelijke wind, meest licht bewolkt met ochtendnevel, droog, weinig verandering In temperatuur. FIETSERS LICHT OP: Van 25—26. Sept. van 7.20 nam. tot 6.22 vm. Voornaamste Nieuws. BINNENLAND (blz. 1) De Veendam is vanmorgen te Hoek van Holland yastgeloopen, maar weer vlot ge komen. Het Eerste Kamerlid, de heer Danz, stelt vragen over de ramp van de Vimeira. (Blz. 9.) De Maatschappij tot Bevordering van dé Geneeskunst verlangt voor de uitvoering der Ziektewet zoogenaamde maatschappij Zie kenfondsen. Het oordeel van Dr. Terburgh over dé Alastrim. De vele gevallen vaai het leggen van bom- men in Duitsch'liand. Een artikel yan oneen Duitschen correspondent BUITENLAND Blz. 2. Een nieuwe burgeroorlog in China uitge broken. Tsjang Kai Sjek geelt Rusland dè schuld. De motie inzake den invloed van don Vol kenbond op de Internationale Herstclbank ingetrokken. Den Haag en Amsterdam, hebben kans zetel te worden van de internationale her- stelbank. Kardinaal Dubois overleden. HERKEURING TREKHONDEN. In de afgeloopen week is in deze gemeens te een herkeuring van trekhonden gehou den in het bijzijn van den Inspecteur van de Vereeniging voor Dierenbescherming., Een groot aantal honden werd gekeurd. De Inspecteur sprak zijn bijzondere tevre denheid uit over don welstand der honden in deze gemeente, zoodat bijna alle wer- den goedgekeurd. Voor enkele houders van 1 hondenkarren, die niet warenverschenen, zal nog nader een dag bepaald worden om hun dieren te laten keuren. Hun nuramer-i bewijzen zijn reeds vervallen verklaard. Laatste Nieuws. POGING TOT MOORD Men meldt ons uit Utrecht: Hedenmorgen heeft de Rechtbank alhier uitspraak gedaan in de zaak tegen de 2S< jarige huisvrouw van den heer W., té Amersfoort, die gepoogd had haar man te vergiftigen door toediening, herhaalde ma? len, van sublimaatpoeder. Zij werd veroordeeld tot zeven jaar ge-? vangenisstraf met aftrek der preventievè hechtenis. De eisch was geweest zes Jaar gevangen nisstraf. Verdediger was Mr. Pitt. In het Diaconessenhuis te Arnhem is over leden de bekende ritmeester A. P. Colenbran der, uit Ginneken. De heer Colenbrander heeft, zooals bekend, op 18 September deelgenomen aan een concours hippique, te Zelhem by Doelwehen. Hy is toen van zijn paard geval len en kreeg bovendien een trap van zijn paard. In emstigen toestand is hij toen naar het Diaconessenhuis te Arnhem vervoerd, waar hy hedenmorgen is overleden. Ritmeester Colenbrander was 40 jaar oud en gehuwd. In 1910 werd hy officier, en hy interesseerde zich bijzonder voor de paarden sport. Hij was één der beste Nederlandsche ruiters, en heeft aan verschillende concoursen hippiques_ deelgenomen. O.a. kwam hij in 1922 uit te Nice en later te Luzern, Londen en New-York. Zyn bekende paarden waren Sun day en Mascotte. DE NIEUWE BURGEROORLOG IN CHINA. LONDEN, 24 Sept. Naar uit Nanking ge meld wordt, hebben de troepen van gene raal Tsjang Fah Kwei bij Itu, ongeveer 20 mijl van Ichaoig, een troepentransport der Nationalisten, diat van Hankow naar Ichang onderweg was, beschoten en tot terugkeer gedwongen. Het bericht, dat de Engelsche en Ameri- kaansche consul te Ichang hun landgenooten verzocht hebben Ichang te verlaten, wordt nog niet bevestigd. Vliegtuigen van de Na tionalistische troepen zijn aan de Jangtse- Kiang gestationneerd om de stellingen van de troepen van generaal Tsang Fah Kwci te observeeren. KEURING LANDINGSTERREIN. BANDOENG, 23 Sept. (Aneta). Op 24 Sept. vliegen de kapitein Koster en Dr. Groene veld Meyer naar Soerabaya, teneinde aldaar het nieuwe landingsterrein te keuren in ver band met de vaststelling van de doortrek king van den vliegdienst naai* Soerabava.

Nieuwe Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6