NAAR SPITSB NOORSCH ERGEN EN DE E FJORDEN BINNENLAND. PUROL op op! WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1929 TWEEDE BLAD PAG. 5 RADIOTELEFOON VERKEER EEN SPREEKCEL TE DJOKJAKARTA. Met ingang van 15 Augustus a.s. kunnen in het radiotelefoonverkeer met Ncd.-Indië ook gesprekken gevoerd worden van uit en met een in Djokjakarta gevestigde spreekcel. Op deze gesprekken is het tarief van de tweede zone van toepassing (f33 voor een gewoon gespreik van 3 minuten.) GEZICHT OP HAMMERFEST BOOTTREIN N.V. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND" Het Agentschap der N.V. Stoomvaart-Mij. „Nederland", de firma Kuyper, Van Dam .S:1 Smeer te Rotterdam, meldt, dat de boot-1 trein van het s.s. ,,.T. P. Coen", hetwelk 17 Augustus a.s. te Genua verwacht wordt, Zon dagmovgen IS Augustus om 11.12 uur aan het Maasstation te Rotterdam zal aanko- Een foto, gemaakt men. Aankomst te 's-Gravenhage 11 uur I staken (S.S. station). de Enqclsche Calvinisten, te Delfshavcn Engeland en vanwaar ze verder met de Mayflower ,.UUi ««te/ma Atherton, revCharles Breed, mej, I. J. p. Visser op de plaats waar de Pilgrim Fathers met de Speedwell A 'ka koersten, Op den voorgrond o.m. ds. en M. Falkner. De gevaarlijke zóne der ijsbergen ESN LAATSTE BLIK OP SPITSBERGEN BEZOEK AAN HAMMERFEST ONVERGETELIJKE HCfLLANDSCHE KERKDIENST IN DE NOORDELIJKSTE STAD DER AARDE IX. We gaan weer aan boord, en statig glijdt de Monte Cervantes opnieuw dooi de Poolzee. We passeeren de Zeven Zusters ditmaal geen versteende princessen, doch 7 machtige gletschers, die evenwijdig aan dlkaar uitmonden in den Oceaan. Maandag 29 Juli 1929. o/b van de Monte Cervantes. Na de spannende dagen, die achter ons liggen wacht ons nu de rust van een dag In volle zee. 't Is buiten nog vrij vinnig en slechts weinigen maken de gewone Wandeling op het promenadedek. Daar niet alle' deel nemers tegelijk den maaltijd kunnen ge bruiken zijn de passagiers in twee formaties ingedeeld. Wij behooren tot groep 2 en heb ben de eerste helft van de reis late uren ge had voor onze' maaltijden. Nu we over de helft van oiize reis gekomen zijn, hebben we den vroegen dienst gekregen en moeten reeds te 7 uur het ontbijt gebruiken. Die vroege dienst valt ons niets mee. lede ren morgen te 6.30 klinkt de reveille: „Ontwaak, gij luie snorkerstroep! Schoon gij verwenscht deez' ochtendroep Moet gij op dit trompetgeluid Trots tegenzin de veeren uitl" Die woorden ziet er niet malsch uit. Toch klinkt de melodie vriendelijk noodigend. Te 7 uur volgt dan een kort en vinnig signaal voor het ontbijt en dikwijls nog zeer slape rig gaan we aan tafel. De soheepsleidVng heeft in de gangen en hutten des avonds na 10 uur de grootst mo gelijke rust voorgeschreven, doch eerlijk ge zegd, komt daar in het Monte-Cervantes- dorp met z'n 1850 inwoners heel weinig van terecht. Wie vroeg naar bed gaat, kan voor 12 uur geen oog dicht doen. In de conversa tie- en concertzaal blijft men tot het midder nachtelijk uur bijeen, zingt Duitsche liederen en drinkt zijn „helles". Heele groepjes ddsch- genooten maken dn de gangen nog een praatje en storen er zich weinig aan de voorschriften. Velen maken dan ook een middagdutje, om weer wat in evenwicht te komen. Eén ding is verblijdend, de zee blijft uiterst kalm en zeezieken zijn er niet op de Monte Cervantes. Als dat de hee-le reis zoo blijft, genieten we een zeldzaam voor recht. Aan H.M. de Koningin hebben we in dit hooge Noorden een tele gram verzonden van den volgenden inhoud: Aan H.M. Koningin Wilhelmina, Driehonderd leden der Nederl. Christel. Reisvereeniging, op Spitsbergen herinnerd aan dc kloeke daden der voorvaderen, be tuigen Uwe Majesteit hulde en trouw. v. DEURSEN, Voorzitter. lijk. Zoo staan hier jongelui aan den aan legsteiger, die plattegronden van de stad en haar omgeving met aan de keerzijde enkele winkelreclame aanbieden. Wat we hier op 70y2 graad Noorderbreedte stellig niet zou den venvachten, zijn fruitwinkeltjes, waar men bananen, kersen, aardbeien, enz. kan krijgen. De ijsco's zijn hier echter vervan gen door wagentjes met warme worst! Midden in de stad is een klein pleintje met wat miniatuur-boomen en een fontein. De muziek van de Monte Cervantes heeft zich hier opgesteld en zet in met enkele mooie nummers van Grieg, een attentie, die door de bewoners ten zeerste wordt op prijs gesteld. Üie bewoners zijn waarlijk geen Lappen en visschers meer. Ze zien er vrij modern uit en hebben ook vrij moderne op vattingen: de dameskapper ontbreekt er b.v. niet. Hier en daar zien we aardige Noor- sohe meisjes loopen in schilderachtige Noorsche kleederdracht. Handige fotografen staan klaar met opge zette ijsberen om groepjes vreemdelingen „en scène' op de gevoelige plaat vast te leggen. De resultaten blijken echter van twijfelachtige kwaliteit. We wandelen rustig de hoofdstraat uit, langs de prachtige natuurlijke haven, die geheel door met sneeuw bedekte bergen is omringd en uitstekend beschut ligt tegen den kouden Noordenwind. Het klimaat is dan ook in de Noordelijkste stad van onze aarde zoo mild, dat we hier zonder overjas aan wal kunnen gaan. Voor de ramen der donkerrood geverfde houten huizen staan overal bloeiende gera niums èn de bewoners wuiven ons vriende lijk toe. We komen ook langs groote pak huizen, waar stolcvisch eh andere gedroogde vischsoorten liggen opgestapeld. We loopen even een levertraankokerij binnen, doch moeten het hier uit den aard der zaak zeer kort maken. Aan 't eind van onze wandeling arrivee- ren we aan het schiereiland Fulgnaes. Daar staat een meridiaanzaal, met bronzen globe. Deze is daar geplaatst ter herinnering aan de Russisch-Skandinavische grondmeting en draagt tot opschrift: Noordelijk eindpunt van den 25 gr. 21 min. Meridiaan, die van de IJszee tot aan den Donau door Noorwe gen, Zweden en Rusland op bevel van ko ning Oscar I en de keizers Alexander I en Nicolaas I in de jaren 18161852 in on afgebroken arbeid door landmeters der drie landen werd verricht". Na het avondeten gaan we nogmaals aan den wal. De bemanning van de Monte Cervantes heeft een wedstrijd georganiseerd met „Spark" een voetbalclub uit Hammer- fesf. Tegen betaling van één Mark heeft men er toegang. De belangstelling zal wel miniem geweest zijn. Ieder wilde hier wat inkoopen en beladen met ij9beervellen, ren dierhuiden- en geweien, walrustanden en houtsnijwerk verzamelden we ons te onge veer negen uur voor de Luihersche kerk. Dc Duitsche passagiers hebben hier eerst een kerkdienst gehad en nu houden wij hier, i® de Noordelijkste kerk van de aarde, een Hollandschen dienst. ■p ---**»• DE ZEVEN ZUSTERS Bij Kaap Mitra dringen we oostwaarts Weer het land binnen, doch het blijkt on mogelijk de Kruisbaai binnen te varen, die geheel licht toegevroren, terwijl de ingang door groote ijsblokken totaal is versperd. Wel gelukt het ons, voorzichtig de Kings- bay binnen te komen. Hier aan deze Konings baai hadden den vorigen zomer de Russen en Italianen die Nobile gingen zoeken, Kun hoofdkwartier opgeslagen. Nog steeds staat hier de groote „hangar" indertijd door Zeppelin- gebouwd, waarin Nobile dc „Italia" stalde. We varen er heel dicht langs De hangar is gebouwd bij de Noorsche nederzetting Ny-Aalesund, het eeniige kolen station, dat nog in werking is, dank zij de subsidien van de Noorsche regeering. Het valt ons op dat met name de laadinrichting van Barentsburg veel moderner en groote)1 is dan die van Nieuw-Aalesund. Wat niet minder onze aandacht boeide is de indrukwekkende Koningsgletscher. Eigenlijk zijn het twee gletschers. die zich hebben vereenigd en als een 14 K.M. breede ijsstroom langzaam afdalen naar de zee. Veertien K.M. d.i. meer dan de afstand Den Haag-Leiden, 't Lijkt haast ongeloof lijk, doch Boedeker en Grieben zullen zich wel niet vergissen! De voet van den gletscher is zacht rood getint door de z.g. bloedsneeuw. Die roode kleur wordt veroorzaakt, door de alzen, eigenaardige zoutwaterplantjes. Des avonds, als we weer langs de kust verder varen worden aan de horizon talrijke ijsbergen gesignaleerd, nu geen miniatuurtjes meer, doch echte ijsbergen. Door onze kijkers zien we, dat er bij zijn zoo groot als een flink kerkgebouw. We hegrijpen nu beter de voor zorg van den kapitein, toen we het pakijs naderden. Als de mist komt opzetten en ons schip zou tusschen zulke ijsbergen geraken, dan ware het gevaar werkelijk niet denk beeldig. Heel da staf van officieren komt weer op de brug en we buigen scherp af iaar het Oosten. Weldra zijn wij de gevaar- ijke zóne voorbij en zetten dan weer koers iaar het Zuiden. Voor het laatst zien we het verstarde on- lerbergzame Spitsbergen. Eons was het be- le-kt met heerlijke loofwouden, waarin het 'ogelenkoor z'n loflied zong. Nu ligt het ge- ïeel in de boeien van ijs en sneeuw cn vaart 'T; de 'ijzige poolwind door het grillige berg end. Een beeld van het verloren paradijs! Des avonds houden we, op hooger breedte lan ooit te voren onze I-Iollandsche gods- Jienstoefening, die geleid wordt door Ds. de /ries, Hervormd predikant te Schildwolde, in wel naar aanleiding van Psalm 8. Onder stille aandacht luistert een talrijke schare naar de verkondiging van het rijke Evan gelie, dat ook hier in de Noordelijke IJszee van Godswege tot ons wordt gebracht. Des avonds genieten we van een interes sante lezing van den heer Roorda te Arn hem, en hooren allerlei bijzonderheden over het leven der vogels; die we hebben gezien, en over die welke meer in het binnenland leven. In 't geheel komen er op Spitsber gen een dertigtal voor, die er meestal alleen in de korte zomermaanden vertoeven. Eidereend, sneeuwhoen, raadsheer, burge meester, sneeuw- en ijsgors, strandlooper en bontbekplevier zijn wel de voornaamste soorten, die de revue passeeren. Dinsdag, 30 Juli 1929. Hammerfest, de noordelijkste stad der aarde staat vandaag op ons programma. Des middags gaan we aan wal. Het „Aus- boten" laat nog wel iets te wenschen over. Er heerscht in de gangen bij dc valreepen soms een ongelooflijke wanorde. Menigeen krijgt het benauwd in.hét gedrang. Waar de organisatie van het bedrijf aan boord zoo voortreffelijk is, valt het te meer op, dat voor de ontscheping niet een betere rege ling getroffen kon worden. In Hammerfest loopt alles nog al vlot van stapel. De stad heeft een prachtige natuurlijke haven en ons schip kan op een honderd meter van den wal voor anker gaan. De stad valt ons erg mee. De beschrijving uit Baedeker (1914) en onze fantasie had den van Hammerfest een totaal verkeerd beeld gevormd. Zeker, de straten zijn ongeplaveid, doch dat de traan- en vischlucht er onhoudbaar zou zijn, is beslist onjuist. De huizen, meestal van hout zien er niet onvriendelijk uit en het comfort der samenleving valt best mee en is stellig niet Middeleeuwscli te noemen. De stad js electrisch verlicht. Van half November tot eind Januari gaat de zon er niet op, van 13 Mei, tot 29 Juli gaat ze niet onder. Wij zijn dus nu weer buiten het gebied der middernachtzon gekomen. Hammerfest is betrekkelijk nog een jonge stad. Het werd in 1787 door Laplanders en visschers gesticht. In 1801 telde het nog 'maar 71 inwoners, thans is de bevolking gestegen tot meer dan 3000 zielen. Er is .eigenlijk maar ééné straat, de Hovedgade '(hoofdstraat) vanwaar kleine steegjes naai de IJszee afdalen. Doch die hoofdstraat heeft heel aardige winkels, waar men prach tig pelswerk en mooie poolsouvenirs kan lcoopen. Naar men beweert, is echter het bontwerk stellig niet goedkooper dan bij ons .terwijl er ook nog al wat imitatie aan den man wordt gebracht Zoo kocht een dame een vacht van een jong ijsbeertje, dat bij nadere beschouwing een onvervalscht geitenvel bleek te zijn. Daar de bewoners bijna zonder uitzondering alleen Noorsch spreken is het natuurlijk ook mogelijk, dat het misverstand aan de zijde van de koop ster is. Heel de stad komt in opschudding als daar een 1500-tal vreemdelingen landen. De bevolking ontvangt ons overal vriende- Het kerkgebouw maakt een vriendelijken indruk en is weldra geheel gevuld. Ook enkele inwoners der stad, de vrouwen met zwarte doek om het hoofd geslagen, wonen onzen dienst bij. Zelfs een Noorsche heil soldate is medé opgegaan met de schare. Boven liet altaar is een prachtig schilder stuk aangebracht: dc wandelende Petrus op de golven van de Gallileesche Zee, terwijl hem door Jezus de reddende hand wordt toegestoken. Daar betreedt Ds. Hoek den kansel. Op verzoek van den plaatselijken predikant draagt hij dé. Noorsche toga met typi- sche Middeleeüwsohe kantkraag. De klokken beginnen te luiden en een plechtige gods dienstoefening vangt aan, die wel éen on- vergctelijken indruk moet hebben gemaakt op allen, die haar hebben bijgewoond. Ds. Hoek sprak naar aanleiding van de geschiedenis van Petrus, die we daar vóór ons zoo aangrijpend zagen afgebeeld. Diep onder den indruk van de ernstige Evangelie boodschap verlaten we het kerkgebouw, na dat we staande, met de Noren samen, het Lutherlied hebben gezongen, op het orgel begeleid door Dr. v. d. Drift. Togen het middernachtelijk uur wordt het anker gelicht en koersen we Zuid waarts naar het rijk der fjorden. De achtste brief stond in ons blad van j.l. Dinsdag. RIJK EN GEMEENTEN DE FINANCIEELE VERHOUDING Ontbinding der Commissie. Bij beschikking van den Minister van Fi nanciën en van Binncnlandsche Zaken is ontbonden de commissie tot het voorberei den cn ontwerpen van den algemeenen maatregel van bestuur, bedoeld in art. 4, laatste lid, van het wetsontwerp tot herzie ning van de financieele verhouding tus schen het Rijk en de gemeenten en wijzi ging van enkele bepalingen der Gemeente wet, met dankbetuiging. BURGEMEESTERSVACATURES PLAATSEN VOOR OUD-MINISTERS. Naar we vernemen wordt het niet onmo gelijk geacht, dat de, door het optreden van Mr. P. J. Reyrner als Minister van Water staat, openge\ allen burgemeestersplaats van Hilversum zal worden beizet door den oud minister van Onderwijs Mr. Waszink. Deze zou dus niet meer voor Nijmegen in aanmerking komen. Voor de Keizerstad wordt nu genoemd Mr. v. Sonsbeek, burge meester van Breda. Voor de daar ontstaan de vacature zou dan oud-minister Lamhooy in aanmerking komen. Bij stukloopen van huid en voeten, doorzitten, zonnebrand en smetten; maar vooral ook bij brand- en snij wonden, ontvellingen en allerlei huidverwondingen Het verzacht en geneest DRANKBESTRIJDING NED. VER. TOT AFSCHAFFING VAN ALCOHOLHOUDENDE DRANKEN Algemeene vergadering te Alkmaar Maandag is te Alkmaar de algemeene vergadering van de Nederlandsche Vereen, tot afschaffing van alcoholhoudende dran ken gehouden. Voorzitter was de heer P. van der Meu- len. Deze constateerde in zijn openings woord een voortdurenden teruggang in het ledental. Voorts werd het jaarverslag be sproken. De voorzitter werd gecomplimen teerd en gehuldigd met het feit, dat hij op 15 Febr. 20 jaar lid was van de vereen De heer Ploeg, algemeen secretaris, hield vervolgens een rede over het onderwerp: Toestand en toekomst der N.V. Spr. stelde vast, dat de drankbestrijding in de laatste jaren zoodanige vorderingen heeft gemaakt dat men in breede kringen de noodzakelijk heid van de drankweer niet meer inziet, zoodat de hieruit voortkomende verminde ring van activiteit dreigt te leiden tot toe- nming van de drinkgewoonten. En juist in dozen tijd is van het alcoholisme zoo veel gevaar te duchten. Als leden van het hoofdbestuur werden herkozen de heeren Ds. Horreus de Haas te Zwolle, J. J. Wepster te Rotterdam en R. E. Wieringa te Utrecht Herkozen werden de aftredende leden van den vereenigingsraad, de heeren Ds. D. Bakker te Amsterdam, J. G. Jansonius te Iluizura en H. van derVlist ENGELSCHE CALVINISTEN IN HOLLAND DELFT - ROTTERDAM - DORDRECHT LONGFELLOW. De groote belangstelling, welke de En- geische Calvinisten van wier bezoek aan Holland wij vertelden in ons blad van Maandag hebben voor ons vaderland en onze geschiedenis, is gister zoo mogelijk nog vergroot; in elk geval is zij verdiept, door de aanschouwing der historisch ge wijde plaatsen, door het wandelen op den- zelfden bodem, dien onze voorvaderen eens betraden. Wij, Hollanders, raken eraan gewend, dat ons land zoo rijk is aan plekken, die voor de geschiedenis in het algemeen en voor het Calvinisme in het bijzonder van onvergelijkelijke waarde zijn. liet lijkt soms, of wij de sprake der histo rie niet meer verstaan. Deden wij dat wel ik geloof stellig, dat er van het voorbeeld der vaderen meer bezielende kracht zou uitgaan. - Dat wij hun voorbeeld (en wat meer zegt!) hun geloof zouden nawandelen. Voor den llollaridschtjn ^Calvinist, die het voorrecht lie'eft gëhatï ééns ééli dag met buitenlandsche geloofsgcnooten te dwalen door onze oude steden, moet deze gedachte wel zeer sterk spreken. Het bezoek, dat we gister met de leden van de Sovereign Grace Union brachten aan Delft, Rotterdam en Dordrecht, heeft ons historisch besef verlevendigd en we zouden ons gelukkig prijzen, wanneer dooi de lectuur dezer regelen hetzelfde ook bij onze lezers het geval was. NAAR DELFT, waar we, na een wandeling langs het Oud Delft, het mooiste, meest karakteristieke grachtje van ons vaderland, bij het Prin senhof wei-den opgewacht door den bur gemeester, Mr. G. van Baren, die zo( vriendelijk was he gezelschap rond te leiden in het huis waar Willem de Zwijger leefde stierf. Ons trof de jreken over Willem il, den Ivoning- tadhouder, wiens ortret in de raads- lal ze wel hadden willen meenei maar ook de volsla gen onbekendheid met datgene wat niet direct betrekking heeft op Oranje en het Calvinisme. Hugo de Groot b.v. was hun ten ecnenmale een vreemde. In Hotel Centraal, waar mr. van Baren ons een kop koffie heeft aangeboden, ver tolkte rev. Charles Breed de gevoelens van zijn landgenooten, toen hij in welgeko men bewoordingen den burgemeester dank te voor hetgeen ze hadden mogen zien. „Alleen het bezoek aan Delft, aldus spr., zou onze trip naar Holland een succes ge maakt hebben. De meest prettige herinne ringen nemen we mee naar ons vaderland". Dit was evenwel slechts een goed begin van den schoonen dag. IN ROTTERDAM wachtten ons nieuwe verrassingen. Doch tegelijkertijd gevoelden we allen, dat één dag te kort is om al het moois van dit deel Holland ook maar. vgor 'n klein deel te bezien. We wandelden langs de Groote Kerk, langs het huis cn het standbeeld van Eras- bij welk la atste rev. Atherton een- rede heeft gehouden -voor-een aandach- tilg publiek van Engelschenen Rot terdammers! en begaven ons vervolgens naar „Riche", waar een keurige lunch ge reed stond. Ten zeerste was het gezelschap voldaan over de smaakvolle wijze waarop de tafel door den eigenaar, den heer Vogel, was gearrangeerd met Engelsche en Hol- lnndsche vlaggen en voor de Hollandsche keuken had men niet dan de grootste be wondering. De tafel werd begonnen met „singing praise"-, en met de volksliederen. - Aan het .dessert heeft Mr. C. Beek en- kamp de gasten iéts verteld va.n de betee- kenis varï Rotter- dam als centrum van handel en scheepvaart, als in dustriestad, als vlieghaven. Hij roemde de prachti ge havens en dok ken en schetste de ontwikkeling van visschersdorp tot wereldstad. Na gesproken te hebben van het on vergetelijk schoone en steeds wisselen de aspect van de ri- - vier en de schilder achtige plekjes in de oude stad, besloot spr. met in herinering te brengen het woord: „Niets zonder arbeid", waarvan men de waarheid in Rotterdam kan leeren. Doch daarnaast wees hij op dat andere woord: „Niets zonder God". Een goed Calvinist tracht deze twee in zijn leven tot werke lijkheid te brengen. Moge God zoo ein digde hij ons helpen als wij daarnaar streven. Mr. R. Hanson heeft daarop in een kort, hartelijk speechje mr. Bcekenkamp dank gebi-acht voor zijn woorden en de schitterende ontvangst, In een vijftal auto's is het gezelschap ver volgens naar de plek gereden waar de Pil grim Fathers vanuit Rotterdam vertrok ken naar Amerika. Op deze, aan herinne ring zoo rijke plaats werd onderstaande foto van de geroep genomen. Het bezoek AAN DORDRECHT intusschen heeft de kroon gespannen. Toen we om half vijf aan het station daar aankwamen, waren ter verwelkoming aan wezig burgemeester P. L. de Gaay Fort man, mevrouw De Gaay Fortman en de gemeentesecretaris van Dordt, Mr. K. J. Poll. In een touringcar, waarop de nationale en de Dordtsche vlaggen wapperden, werd naar het stadhuis gereden, waar de heer De Gaay Fortman een rede hield. Toen ik, zoo zei spr., in de courant laa van uw voorgeno men bezoek naar Holland, verwonder de het mij niet dat ook Dordt op het programma stond. Onze stad toch ia aan de S.G.U. wel bekend door de Sy node van 1618, waar de beginselen der vrije genade op zoo schoone wijze zijn geformuleerd. Daar het gebouw waarin de synode vergaderde niet bestaat, moest spr. volstaan met liet laten zien van eenige schilderijen en gra- die de ons welbekende beeldoij voor den geest riepen. Onnoodig te vermelden, dat de buitenge- oon vriendelijke wijze waarop de burge meester ons hier tegemoet getreden is, een ïvergetelijken indruk heeft gemaakt Behalve een tea, werd ons aangeboden een mooi uitgevoerd boekje, in het En- gelsch geschreven over de beteekenis van Dordt, hetgeen de burgemeester met zijn hahdteekening heeft will én voorzléft "e» daardoor van dubbele waarde maökte: Buiten wéchl te de "auto weer öm ond lar de Groote Kerk te brengen, waar de president-Kerkvoogd, de heer De Vos, ons ontving en de architectonische, de kunst- kerkschatten toonde. Het gouden avond- alstel en de marmeren preekstoel wer den om strijd geroemd. - In Dordrecht hebben we verder nog be- ocht de zaal waar in 1572 de Staten van Holland vergaderden, de geboortegrond van constitutioneele vrijheid en we heb- ns stil laten gaan bij het genieten van oud-hollandsch stedenschoon. Spontaan hieven de Engelschen een* drie werf hoera aan voor den Burgemeester, toen hij van ons afscheid nam bij de Ge meenteboot, welke ons naar Rotterdam te- ruggbracht. Rev. Atherton stamelde ont roerde woorden van diepgevoelde erkente lijkheid. Plechtig klonk het Engelsche koraalge zang over het water. Het was een hymn van lof en dank aan God, die ons zooveel schoons te genieten had gegeven. Boven dit stukje lieten we afdrukken eenige regels van den Engelschen dichter Longfellow, die ons bij het schrijven in da gedachte kwamen. Ze vertolken de stem ming, die ons bezielde aan den avond van dezen zoo welgeslaagden dag. Zoo is het immers? Het gaat in ons le ven ten slotte niet om vreugd of smart. Het ('oei ligt hooger. We moeten komen dichter bij het einddoel van ons bestaan. Elke dag moet ons daar dichter bij brengen. Wij mochten beluisteren de stem van de natuur. Wij hoorden de stem van de historie en van het heden. Wij hoorden de stem van onzen God. En wij belijden het: Uit Hem, door Hem, tot Hem zijn alle dingen. te Utrecht. hiervan en stelde voor deze aangelegenheid, De afdeeling Rotterdam Noord had voor- voor zoover ze niet beter door plaatselijke stellen ingediend tot het voeren van krach- organisaties kan worden behartigd, te stel- tige actie voor onthouding onder sportbc-len in handen van de sportcommissie uit oefenaars. Het II. B. erkende, de waarde de N. C. A. Aldus werd besloten. De keurvorst Frederik Willem van Brandenburg met zijn gemalin Louise Henriëtte. Zie het artikel D groot Kurvorst en de Hollarulsche cultuur" op bis. 9.

Nieuwe Leidsche Courant | 1929 | | pagina 5