DE G. S, VERHOEVENSTICHTING TE SOESTDIJK. ONZE PfiOPAGANDA-WEKEN TWAALF MOOIE LIMONADEGLAASJES THEESERVIES MET 6 KOP EN SCHOTEL MAANDAG 24 JUNI 1929 EERSTE BLAD PAG. 3 WAT DE DIRECTRICE ONS VERTELDE. Aller belang één in deze kleine gemeenschap. EEN PRETTIGE SFEER IN RUSTIGE OMGEVING. Het was op een mooien zomerschen dag, dat wij naar Soestdijk gingen, waar op een vriendelijke uitnoodiging \an het bestuur der Gerarda Scbilla Verhoêvonstichting d§ directrice van deze stichting ons het gebou wencomplex zou laten zien en ons een en ander van de stichting zou vertellen. De indruk was al direct een prettige. De wijze, waarop de directrice Zr. W. v. d. Snel over haar werk en de stichting sprak, gaven weer den toon van vriendelijkheid en eenvoud welke er heerscht en die het zijn op de stichting voor de patiënten ongetwijfeld aangenaam moet maken. Zij heeft nog vele idealen, die allen gaan in de richting van groei der stichting. Haar besef, dat het huis werkelijk een „tehuis" moet zijn voor de genen die er gedurende eenigen tijd komen vertoeven tot verder herstel van hun ge zondheid, zal stellig medewerken aan de verwezenlijking van allerlei plannen, die het bestuur en Zr. v. d. Snel hebben. De totstandkoming van de stichting da- leert van 1913. Ds. Coevorden Adriani, die indertijd ook de stichting van het Petronel- la Hospitaal mogelijk maakte', dat naar zijn eerste vrouw genoemd werd, gaf een zooda nig fonds ten geschenke, dat daaruit de op richting en instandhouding der Gerarda Sebilla Veriioevénstichting konden worden bestreden, welke stichting den naam draagt van zijn tweede vrouw. In het voorste gebouw, dat men op de in dit artikel afgedrukte foto ziet, bevinden zich de verschillende dienstvertrekken als mede een tweetal kameTs voor de directrice, links van den ingang gelegen en de bestuurs kamer rechts van den ingang. De keuken «n de bijkeuken geven er eenig denkbeeld van hoeveel zorg er aan de bereiding van het middagmaal besteed wordt een fac tor, die bij een tehuis als dit zeer zeker be langrijk is en als dan ook de verblijf houdende dames van de wandeling weer- kderen, dan doen ze de tafel alle eer aan. Een wachtkamertje, kamers voor het per soneel en een linnenkamer treffen we in dit gebouw o.m. aan. In de bestuurskamer vonden we een bibliotheek afkomstig van den stichter van het tehuis, en waaruit de verpleegden bij regendagen kunnen vinden Wat van hun gading is. In de beide andere gebouwen zijn de ver schillende slaapvertrekken voor de ver- pleègden op de' bovenverdiepingen. Badgele genheid is er aanwezig, terwijl de toiletruim te zeer voldoende is verzorgd. De gezellige eet- en conversatiezaal grenzen aan elkaar en geven met hun makkelijke rieten stoelen het orgel en het oudcrwetsclie dressoir een fiuiselijken aanblik. Bij ons bezoek, waren de „mandjes" zooals de directrice schertsen derwijs de rieten damesfauteuils noemde, verlaten, daar de gasten van het tehuis juist hun verplichte siesta hielden. In het meest rechtsche gebouw dat juist is ingericht als het middelste, is de1 conversatiezaal inge richt om er eens een gezelligen avond te ge ven of indien een der patiënten eens vrij en veel bezoek wil ontvangen. Zooals men ziet, wordt alles gedaan om de gasten het levfen aangendam te maken. Des zomers worden wandelingen georgani seerd. De stichting is omgeven door een prachtigen tuin, waarvan e,venals overal el ders de grocnblijvende planten deerlijk van de vorstperiode geleden fy'adden zoodat op knappen noodig werd. Iri den tuin hebben de patiënten een heerlijke gelegenheid tot wandelen, terwijl Verschillende prieeltjes nooden tot rusten. Dei stilte, die hier heerscht slechts verbroken door het fluiten van de Vogels, deed zoo aangenaam en weldadig aan, dat onze indruk/ was dat alleen reeds daardoor een herstellende tot krachten komt. En voor herstellenden juist is deze stich ting. Voor herstellende dames, die na in een ziekcninrichting verpleegd te zijn, nog niet sterk genoeg zijn om in hun huishouding terug te keeren. Zi.j kunnen dan eenigen tijd hier vertoeven, stajan onder 't toezicht van de directrice, die een gediplomeerd verpleegster is, en die zooveek tact heeft om met men schel om te gaandat ze de verblijf houden de dames omringt met haar zorgen, zonder dat er van eeni^g binden sprake is. Slechts als de dokter, due aan de stichting verbon den is, Dr. P. G-. de Vos te Soestdijk, specia le maatregelen ..voorschrijft zooals extra voe ding, of meerdere rust dan de gasten er ge woonlijk krijgen, dan zorgt de directrice, dat de bevelem stipt worden opgevolgd. En dat is ook in,het belang der dames zelve. De gasten gier stichting zijn volkomen vrij in hun doen en laten. Slechts moeten zij op tijd aan de maaltijden zijn, en is er des middags e-eyi verplicht rustuur, terwijl des avonds kweirt voor tien het „klokje van ge hoorzaamheid" slaat en de verpleegden naar bed moetery. Om tien uur is er dus alles rustig. De stichjting biedt plaats voor dertig da mes. Het, verpleeggeld is zoo gesteld, dat het geen bezwaar kan zijn, n.l. f 2.75 per dag voor feen kamer alleen en f 2.25 per dag voor een kamer van twee personen. De ka mers helpben alle een prachtig uitzicht en zijn rustyg en keurig gemeubileerd. Toen vVij zoo in de stemmige kamer der directrice deze dingen gehoord en opge schreven hadden, stelden we de vraag: „Hoe komt u den winter eigenlijk door." Want dat was een probleem voor ons. 's Zomers dat gaat best Dan is het licht en warm, en een eenot om buiten te wezen. Maar 's winters.... Maar het optimisme van Zr. v. d. Snel klonk uit haar woorden toen ze zei: „De winter vliegt om." Ze lichtte die woorden ook toe en vertelde, dat er des winters niet zooveel verpleegden zijn als 's zomers. Wel nu, dan vormen wcJ één gezin, nog veel meer dan dat zulks des zomers mogelijk is en we hebben erg prettige avonden. We zit ten om de tafel en er wordt wat op het or gel gespeeld, of er is een handwerkje en er wordt wat voorgelezen neen, die winter avonden zijn wonder gezellig en de winter maanden zijn zoo voorbij. Met de vorst heb ben we last gehad, dat we wekenlang geen water hebben gehad uit de waterleiding. Eiken dag werd met een wagen water aan gebracht maar het was ontzettend behelpen. De vreugde, toen de kraan weer water gaf, w-as dan opk groot en voor een van de gas ten een gelegenheid om te tracteeren. Zoo ziet men, dat in deze kleine gemen- seliap aller belang één is en dat men op el kaar ingesteld is om elkaar bezig t^ houden. De verhouding is er altijd zeer prettig en dit reeds is een middel om de patiënten te doen aansterken, omdat ze huh zorgen van zich kunnen zetten. Zeer waarschijnlijk zal nu worden over gegaan tot den aanleg van centrale verwar ming in één der gebouwen zoodat de patiën ten, die des winters in de stichting verblijf houden verwarmde kameTs hebben, iets wat wel noodig is. De directrice wil nog trachten om het aantal voorgoed inwonende dames te verhoogen. Er zijn vele dames, die blijvende verzorging noodig hebben en daartoe biedt de Gerarda Sebilla Verhoeven Stichting de gelegenheid, indien blijkt, dat er in die richting belangstelling voor be staat. Met de beide dames van de huishouding die haar helpen, leidt ze zoo het ihuis, en al is ze nog niet lang aan de stichting veT- bonden, ruim een jaar het blijkt, dat onder haar regime de Stichting een tijd van bloei wel zal tegengaan. Alle herstellende dames kunnen zich on geacht den leeftijd, bij de directrice om op name aanmelden. De stichting krijgt ook wel patiënten, die uitgezonden worden door Diaconiën voor welke de verpleegprijs dan iets gereduceerd is, terwijl ook de Raad van Arbeid wel herstellende dames zendt. De stichting is op Gereformeerden Grondslag en het bestuur bestaat uit de heeren Dr. D. Schermers, voorzitter te Zeist, Ds. J. C. Rull- ma'nn secr. te Wassenaar, en Ir. J. Knol, penningmeester, te Zeist. Aan het einde van ons bezoek, zeide de directrice ons, dat de beste aanbeveling voor de stichting was, als dames, die er eenigen tijd doorgebracht hebben van hun bevindingen aan kennissen blijk geven. Een directrice, die dit aandurft, bewijst daarmee, dat haar bewind goed is. Vandaar dat we van harte wenschen, dat bestuur en directri ce der stichting mogen ervaren, dat er steeds meer belangstelling komt voor deze stichting, die een zoo nuttige rol vervult: herstellende dames gelegenheid te geven om op hun verhaal te komen, om zoo geheel gezond door Gods gunst weer aan hun gezin en familiebetrekkingen hergeven te worden. BINNENLAND. NATIONALE ONTWAPENING. Een principieel betoog. Van de hand van den heer A. J. M a a s, kapitein der artillerie, verscheen bij de N.V. Boekdrukkerij v.h. II. Born te Assen een. belangwekkende brochure over boven genoemd onderwerp. De schrijver keert zich op principiële grond tegen de nationale, dies éénzijdige ontwapening. Hij acht deze, „onder de tegenwoordige internationale verhoudingen, een ernstig nationaal gevaar. In de eerste plaats toch is de leer der eenzijdige weerloosheid o.i. een dwaalleer, die men tracht te motiveeren met gedeel telijk onzuivere voorstelling en sofismen, en waarbij al of niet opzettelijk gepropa geerde misverstanden omtrent de taak van onze weermacht, onze rechten en plichten als lid van de volkengemeenschap enz., op geld doen. In de tweede plaats ondergraaft de weer loosheidsgedachte hardnekkig en stelsel matig bij ons volk het verantwoordelijk heidsbesef voor eigen lot, het zelfvertrou wen, den vasten wil tot zelfhandhaving, zonder welke geen enkel organisme en geen enkele cultuurgemeenschap op den duur kan blijven voortbestaan. En in de derde plaats verzwakt de leer der eenzijdige weerloosheid bij ons volk het juiste besef van onze internationale positie in de wereld, drijft in wezen tot ver zaking van onze vollcenrechterlijke en vol- Lenbondsverplichtingen, en vergroot op ongekende wijze het gevaar om met vol strekte zekerheid in elk gewapend conflict in West-Europa te worden betrokken". Deze stellingen worden in de volgende hoofdstukken nader toegelicht. Besproke worden: Het probleem van den oorlog; Oor log en landsverdediging; Religieuze bestrij ding van den oorlog volgens Protestansch en katholiek beginsel; Evangelie, oorlog en De Gcrharda Sybilla Verhoeven-stichting. ..HOLLANDSCHE NIEUWE!" „Hollandsche nieuwe!" galmde de stoere Sceveninger. En van allen kant schoot men toe om 't heerlijke zeebanket in ontvangst te nemen. De dames op onze kiek schenen niet te kunnen wachten tot ze thuis waren. landsverdediging; Het zedelijk oordeel over den oorlog; De roeping van het Christen dom tegenover den oorlog in dezen tijd: nationale ontwapening en persoonlijke dienstweigering; Volkenbond en ontwape ning en Volkenrecht en ontwapening. POLITIEK EN VAKBEWEGING. Waarom het N. V. V. geen vergaderingen belegt in het belang der landarhaiders- staking in O. Groningen. Door het verbond dat S.D.A.P. en N.V.V. hebben gesloten, heeft de socialistische vak beweging invloed gekregen op de s.d. poli tiek. Dat het omgekeerde eveneens het geval is, kan blijken uit de volgende circulaiie, die naar de N. R. C. verneemt, van he' cretariaat der S. D. A. P. d.d. 30 Mei is gegaan „Aan de sprekers" in de s.d. verkie zingsactie: „W.P., „Vanzelfsprekend hebben alle partijgenoo- ten, die als woordvoerder voor de Partij op treden, kennis genomen van de landarb dersstaking, die in het Oosten van Groningen is uitgebroken. Dit stuk felle klassenstrijd moet dan ook onder de aandacht van de massa van ons volk worden gebracht, voor al in verband met de steunactie, die door het N.V.V. voor dezen strijd georgani seerd is. „Van de zijde van het N.V.V. heeft men ons verzocht er bij onze sprekers op aan te dringen in hun verkiezingsredevoeringen aon dit conflict aandacht te willen schen ken, waaraan wij gaarne voldoen. „Waren wij niet in de verkiezingscampag ne, het bestuur van het N.V.V. zou zien ge noodzaakt zien om overal in het land ver gaderingen te gaan beleggen om aan dit conflict bekendheid te geven. Nu wij echter in de verkiezingscampagne zijn, ach; het N.V.V.-bestuur het beter dit niet te doen en onze actie niet te doorkruisen met een cam pagne, door hem zelf georganiseerd. „Wij zijn het hier geheel mee eens. Wij vertrouwen evenwel, dat onze sprekers aan het bovenstaand verzoek van hc» N.V.V. wel zullen voldoen. Aandrang onzerzijds daar- meenen wij als overbodig to mogen be schouwen". (w.g. C. WOUDENBERG, Secretaris-Penningmeester). Gemengd Nieuws. EEN GESTOORDE HUWELIJKS VOLTREKKING, OF: DE VOORTVLUCHTIGE BRUIDEGOM. Er zou Donderdagmorgen een huwelijks voltrekking plaats vinden op het stadhuis te Nijmegen. In auto's arriveerden bruid en bruidegom, mitsgaders de familieleden. Eensgezind werd het bordes betreden en dra sloten zich achter het bruidspaar de deuren der zaal, waar het vonnis zich te voltrekken had. Echter bleek bij het vervullen der forma liteiten, dat de bruidegom een belangrijk schriftuur miste, zonder hetwelk het huwe lijk geen doorgang kon vinden. Doch geen nood, de jongeling in kwestie, die in Lo- bith het levenslicht zag, zou even op het postkantoor gaan kijken of het stuk wel licht daar reeds gearriveerd was. En met rassche schreden verwijderde hij zich om zich van deze taak te kwijten. In de trouwzaal kortte zich het wachten de gezelschap den tijd met luchtige, schert sende gesprekken. Daar rinkelde de telefoon: de bruidegom deelde mede, dat het stuk op het postkan toor niet aanwezig was, doch dat hij zich in een auto naar Lobith spoedde om het daar meester te worden. Deze tijding drukte de stemming van de wachtenden in de trouwzaal eenigszins ietwat nerveus werd het bruidje. De auto's voor het stadhuis, gaf men order op een later tijdstip weer voor te komen, als het huwelijk voltrokken zou zijn. En in de trouwzaal wachtte men lijdzaam. Het duurde echter niet lang of de wach tenden in de trouwzaal werden opgeschrikt door de mare, dat de bruidegom, instede van zich naar Lobith te reppen, ganseh op zijn gemak in één van do kleine cafétjes aan de Grootestraat zich te goed deed aan het eene glaasje Catiz na het andere, en niet van plan was zich aan het huwelijk te onder werpen, een besluit waarvan hij ook door een zuster van de bruid, die ijlings van het stadhuis werd uitgezonden, niet af te bren gen was. Dies keerde het gezelschap noodgedwon gen onverrichter zake huiswaarts thans te voet. De auto's, die op het vastgestelde tijdstip ten stadhuize voorreden, keerden ledig te rug. EEN MOOI INITIATIEF. Verbetering van het reddingswezen op onze kust. EEN OPROEP TOT STEUN. Na de ramp van de Prins der Nederlan den, de reddingsboot van de Zuid-Holland- sche Mij tot redding van schipbreukelingen, waarbij de geheele bemanning het leven liet, heeft de particuliere belangstelling voor de nagelaten betrekkingen der omgekomenen prachtig werk tot stand gebracht. In enkele weken tijds werden 6pontaan eenige tonnen gouds beschikbaar gesteld, waarmee een flink fonds kon worden in het leven geroe pen, bestemd in de eerste plaats om pen sioen uit te keeren aan de weduwen en wee zen van de bemanning van gemelde boot, maar ook nog voldoende om bij latere, on vermijdelijke rampen tot dergelijke doelein den te kunnen strekken. Het geld kwam, gelijk wij zeiden, gemak kelijk binnen. Voor Helden der zee staat het Nederlandsche volk gul en steeds gereed. Niettemin werd er van verschillende zijden een vraag gesteld: Ware de ramp niet te vermijden geweest? Helaas kon de vraag niet met zekerheid ontkennend worden beantwoord. Inderdaad indien de boot van een draadlooze installatie ware voorzien geweest, zou zij mogelijk te ruggeroepen zijn geworden, toen bleek dat de'positie van het in nood verkeorend schip niet de onmiddellijke verlating doör'de be manning noodzakelijk maakte. Ons recklings- wezen heeft in de laatste jaren niet in alle opzichten de moderne uitvindingen kunnen toepassen, niet in alle opzichten de allermo dernste techniek kunnen bijhouden. Niet, doordat het de mannen, die de leiding heb ben, heeft ontbroken aan activiteit of ini tiatief, maar omdat het hun heeft ontbroken aan geld. De erg was daarmee aangegeven. Van ver schillende kanten kwam de roep, dat nu de Staat deze aangelegenheid eens moest aan pakken, het reddingswezen organiseeren, van de beste hulpmiddelen voorzien, pen sioenen verzekeren, enz. enz. Zooals het in veel dergelijke gevallen gaat, gebeurde het ook hier: toen er wat tijd over heen was gegaan, was de beweging versmoord. Men spreekt er niet meer over en de Staat doet niets. Over dit laatste treuren wij allerminst. Het is een ongelukkig, geest- en initiatief- doodend verschijnsel van deze eeuw, die be weging om alles en nog wat p den staat of de lagere publieke lichamen, af te schui ven. Het reddingswezen, de hulpverleening aan hen, die in nood verkeeren, is bij uit stek geschikt voor particuliere, maatschap pelijke werkzaamheid, omdat daarbij aller eerst noodig is een warm hart. Geen ambte lijk mechanisme kan op dit gebied geven het menschelijk medegevoel, de sympathie en de belangstelling, de inspanning om de zaak zelve, die de drijfkracht zijn van de parti culiere organisatie. Dat dit geen ijdele frazen zijn, valt in dit geval te bewijzen. De staat, zeiden wij, hield zich ondanks alle geroep om zijn hulp, en het gebleken misnoegen over den toestand, waarin onze hulpmiddelen tot redding van drenkelingen verkeeren, afzijdig. Maar de warme belangstelling, die zich uit het volk openbaarde, bleef levendig. De hoofden wer den bij elkaar gestoken, de zaak werd be sproken, de behoeften werden nagegaan en toen een en ander voldoend voorbereid was, heeft zich hier ter stede een „comité tot steun van de Zuid-Hollandsche Maatschappij tot redding van Schipbreukelingen" gevormd. Het Rotterdamsche comité omvat de volgen de namen: D. G. van Beuningen, Z. W. L. Dekkers, D. C. Endert, W. A. Engclbrecht, Mr. H. F. Hoyer, P. Leis, Ph. Meee, Dr. G. M. Moll van Charante, Bern. E. Ruys, Mr. VV. Suermondt en J. H. Wilton. Dit comité is het initiatief-comité. Een nationaal comité wordt gevormd, en ver schillende .plaatselijke comité's zijn in voor bereiding, waarvan de samenstelling nader zal worden medegedeeld. Het Rotterdamsche comité treedt thans voor het voetlicht; het zal zich binnen enkele dagen aanmelden en de medewerking van de Nederlandsche bevolking komen in roepen om een zaak, waravoor het volk in al zijn geledingen gebleken is, hart te heb- gen, te bevorderen en de wenschen van het „comité tot steun" in vervulling te doen gaan. Welke zijn dio wenschen? In één woord gezegd: een model-orgnisatie. Een model-organisatie van het reddingswe zen langs dat gedeelte van de kust, dat de Zuid-Hollandsche Maatschappij tot redding van drenkelingen onder haar hoede heeft. Ziet hier wat in de plannen ligt. Er zullen een tweetal geheel modern ingerichte red dingsbooten worden gebouwd, van het aller beste type, toegerust met een draadlooze tele- grafie-inrichting en over alle nieuwe red dingsmiddelen beschikkend. Bovendien zullen de onderscheidene reddingsstations beter dan thans het geval is onderling verbonden wor den, hetzij door draadlooze installaties, het zij door ondergrondsche telefoonkabels, die geen gevaar loopen bij stormweer ontredderd te geraken. Natuurlijk ligt het ook in het voornemen, voor de bemanningen der red- dingsboóten maatregelen te nemen, opdat zij wanneer zij oud of gebrekkig geworden zijn, en hun plaats in de boot aan jongere krach ten moeten afstaan, op een behoorlijk pen sioen kunnen rekenen. Dit zijn do groote lijnen van het plan, die ongetwijfeld in den lande bijval zullen vinden. De verwezenlijking van de plannen van hel ..Comité tot steun" eischt geld, veel geld, ja heel veel geld. Wij kunnen geen getal noe men, maar weten wel, dat er verscheidene tonnen gouds absoluut noodig zijn, wil het „Comité tot steun" waarlijk zijn naam met kunnen verder dragen. Ook in dit opzicht heeft het comité echter geenezins stilgeze ten. Groote giften zijn reeds toegezegd, door een aantal ingezetenen, grifweg, zoodra zij van het plan hoorden. Met niet minder dan honderdduizend gulden kan het comité be ginnen, op dit oogenblik, waarop het zich aandient, en de medewerking van de mas sa, die als „het groote publiek" wordt aange duid, komt inroepen. Het comité verzocht onze hulp, om het bij onze lezers in te luiden, zijn plannen be kend te maken, en tot het welslagen van zijn actie onze bemiddeling te verleenen. Wij doen dat gaarne,' want, waarlijk, zeldeD werd eene nationale beweging op touw ge zet, dit meer sympathie verdient Wij vertrouwen, dat het plan van het „Ctv mité tot steun" veel medewerking zal on dervinden. Dezer dagen wordt de inzame ling gehouden. Opent dua uwe beurzen! Gelden kunnen reeds nu worden toegez- zonden aan den heer Ph. Mees, op zijne re kening bij R. Mees en Zoonen, met duidelij ke vermelding van het doel der toegezonden bijdrage. UIT HET SOCIALE LEVEN GEMEENTEAMBTENAREN. Op Vrijdag 21 Juni j.l. vergaderde te Den Haag, onder leiding van zijn voorzitter, den heer C. Guyt, de groepsraad Gemeente ambtenaren van den Christelijken Ambte- naarsbond. Een uitvoerige bespreking van het door de vertegenwoordigers van den Bond ingeno men standpunt ten opzichte van salarisac ties in verschillende gemeenten had in deze commissies van georganiseerd overleg vergadering plaats. De bespreking is beteekenis geweest voor de houding van den Bond tegenover vraagstukken, die binnen kort in meerdere gemeenten aan de orde komen. Besloten werd tot het houden van congres voor de Christelijke Gemeente-amb tenaren op Woensdag 25 September 1929 te L'trecht. Als sprekers zullen daar optreden do heeren C. Guyt, voorzitter en L H. Kur- pershoek, secretaris van den groepsraad. Tusschen de besturen der Middelburgsche Bakkerspatroonsvereeniging en den Neder- landschen Centralen Bond van Christelijke arbeiders in de bedrijven van Voedings- en Genotmiddelen is ten behoeve voor het plaat selijke bakkersbedrijf een collectieve arbeids overeenkomst afgesloten. Dit collectieve contract bevat dezelfde be palingen al 3 onlangs voor het Vlissingsche bakkersbedrijf in een overeenkomst zijn vastgelegd, zoodat de arbeidsvoorwaarden in deze Zeeuwsche plaatsen nu collectief gere geld zy'n. Voor de ook voor Middelburg ingestelde bedryfscommissie, bestaande uit patroons- en arbeidersvertegenwoordigers, en welke be doelt de in- en doorvoering van het contract, benevens de behandeling van eventueele kwesties en bedrijfsaangelegenheden, zijn be reids personen aangewezen. Deze overeenkomst loopt van 1 Juli 1929 tot 31 Januari 1931 Boeken en Geschriften. Aurelln» Anim»tlnu«. BRI.IJnESI! HET BATIJIV VERTAALD, door Dr J. Vltgave van H. D. TJeenk Willink ei ITT Zoon als de beltideni iker geen bijzon Pliek. in de Inleiding lo roerselen der at zUn scherpe t van het godsdlen- rtulglng. dal hU die wBshelu Kerkvader Ambrosiui heefteer middel kent hU. >ch gevor zoozeer weer wat er ln Augustlnus' ziel omging doch bevatten meer z|Jn Christelijke wereldbe- ihouwlng. Dit boek van Augustlnus heeft blijvende aarde, zoowel voor den eenvoudige, als voor in geleerde. Het voert u ln de diepten der el van ei-n door schuldbesef getroffen ea ;rslagen mensen. Maar het i nystiek" ls. dat het u laat diepten geroepen wordt tot G s. dat hij dei Hierdoor blijft' "het e uit «la iriallng. Éen ver- olie bewaard. Maar dit ede. dat eenvoudlgea niet altUd den gedachtengayg kunnen volgen. bevelen wü dit werk aan zoowel olie bewerking door Dr. Fernhout. kostelijken inhoud. •al onze intellectueelen bö alle pro- chitterend. De band En het handige foi n dit oogenl geniet Rechtzaken. FAILLISSEMENTEN. AMSTERDAM. ZO Juni. 1. Fresser. koopman ln uit. Amsterdam. Daniel Theronstraat ÜS U>. iratör mr. E C Ma Ajong. H Goldberg, kleermaker. Amsterdam. St. An- Keehter-commisaaris in deze faillissementen mr. u. J. Juue. AMSTERDAM. Sl Juni. A. v. Rosmalen, schil der. Busaum. Cereslaan 76. Curator: Mr. F. M- Janssen. Daren (X.-H.). R. de Jong. schoenmaker. Amsterdam. Nieu- wendammerdük 421. Curator: Mr. E. C. E. da Froe. G. Aardewerk, venter. Amsterdam, Nieuwe Kerkstraat 33 (III). Curator: Mr. A. P. A. Al- Rcchter-commissarls In deze faillissementen: In hot op 18 October 1323 uitgesproken ta>.- li&soment van J. Slebel. 2de Keuchenlusstraot 7. Amsterdam. Is benoemd tot curator Mr. N. A. Mensing van Charante, ln pluats van Mr. S. van Menk. «.OTTERDAM, 21 Juni. C. A. Bosch, caféhouaer >rdostr&at 18a. Cui mr. D. M. Paré. Opg A. F. Kuipers. Ara-i L. v. d. Velue te Am W. Huygen. Dintelo L. v. d. Velde, te Ar S. Wijnschenk. Amsl De nalatenschap var L. Ruske te Amsterd C. van DUk te Afnste P. D. N. van Caem G. J. S. Horeman. A: H. W. Bron-s. Amste Jacoba Wouterlna t pelle aan den IJssel. fallllssementei raad, wononde te Ca* Voor de a.s. warme Zomerdagen, die naar we hopen nu spoedig komen gaan, willen we onze ijverige werkers nu eens in de gelegenheid stellen, in het bezit te komea van Winkelprijs ca. 2.25 Hiervoor één abonné bij onze Administratie op te geven, is toch niet te veel gevergd. Voor 2 abonné's Winkelprijs ca. 5. We vestigen er de aandacht op, dat de premie alleen bestemd is voor hen die zelf abonné op ons blad zijn. Ze vormen onze belooning voor de actie, die onze abonné's in het belang van ons blad ontwikkelen. De premies worden zoo spoedig mogelijk toegezonden. Ingevulde bonnen opzenden aan De Administratie Zie adres aan den kop van het blad. PROPAGANDAWEEK V Ondergeteekende geeft op als abonné op dit blad VOOR MINSTENS EEN JAAR de(n) volgende (n) persoon(onen) AANBRENGER: (Namen en adresseu volledig Invullen). Onderteekenlng

Nieuwe Leidsche Courant | 1929 | | pagina 3