TWEEDE BLAD. BINNENLAND. DONDERDAG 13 JUNI 1929 TWEEDE BLAD PAG. 5 DE HAVENBELANGEN VAN ROTTERDAM. HET FEEST DER KONINGIN-MOEDER. HULDIGINGSSPEL IN HET STADION. Ommegang der drieduizend medewerkers. ezoeken afgelegd aan diverse instellingen. VE SCHOOL VOOR CHR. MAATSCH. ARBEID BEOOGT. rst regen en toen zonneschijn; zoo was bij de laatste Regentessefeesten in Am- lam. t was een kleurige optocht van ridders, ian het Regentessc-spel meededen; het een fleurige stoet van duizenden, die nooie schouwspel gadesloegen. Om 2 uur «nde het Stadion met tienduizenden be ers vol. n half 3 klonk bazuingeschal uit de Ma- ontoren; daarna vielen schetterende fan- in en vervolgens de orkesten van de Mil. Kapel, de Kon. Marine-kapel en tor's Harmoniekorps, in nadert de schitterende hofstoet, onder srend gejuich wordt voor de tribune, r de Commissie van ontvangst is, stil- luden; bloemen en ruikers worden 5n het spel kan beginnen. 't is voor den ontwerper en artistieken ir, den heer Frank Luns, het meest vol- :n denkbare succes geworden, bedoeling was: een massale vertoo- met een algemeen volkskarakter, pas bij de viering van het gouden jubileum Koningin-moeder. Daarvoor is uit ver- llende denkbeelden de keus gevallen op gebarenspel, met als strekking een hul- ng aan het regentschap, door vrouwen eoefend in den loop der geschiedenis, en apotheose de huldiging door de Neder- lsche Maagd aan het hoofd van al de orische figuren van de regentes, die in land het laatst voor een minderjarige itentelg den last der regeering gedragen ft: Koningin Emma. iderdaad vormen de groepen en stoeten edellieden en edelvrouwen, kerkelijke gwaardigheidsbekleeders, burgers en bur- essen, soldaten en ruiters uit alle tijd- iken van onze historie, gekleed in de kleurrijke costumes van hun tijd, legend en handelend in de open lucht in Dmmuring van het Stadion, een sehouw- zooals men zelden aanschouwt en irtoe men alleen de Amerikaansche film met zijn duizenden statisteai in staat itte. Bet was: geschiedenis in beeld en uitbeel ig, zooals alleen een kunstenaar die ge- oranje- reheeren niet weinig den prachtigen van het schitterende geheel; zij het thans in opkomst zijnde klacht En als dan nog de stedemaagd van nstenfam, hoofdstad des rijks, met vier is tig met bicomen getooide, door vicr- •trokken mailcoaches in haar ge- g, zich gevoegd heeft bij die alle tijden ,.a ac-n aanvang der Christelijke jaarlel- l vertegenwoordigende groepen, komt het chtige oogenblik der apotheose. breed gebaar brengt de Neder- idsche Maagd alle haar gebrachte hulde ir op Neerland's laatste regentes, Koningin tna. Jij doet dit op een origineele wijze, die in- Want als een klem meisje haar de emenhulde van zes eeuwen geschiedenis nt aanbieden, wijst zij het kind de Ko klij ke loge, eo stuurt het daar met den ker heen. »e Koninklijke familie hield het kind ge- •ende de ommegang bij zich in de logo. len arrp strekkend, brachten alle kinderen, emen strooiend en vlaggen zwaaiend, den ssicken groet van hulde cn aanhankelijk- d aan de grijze Koningin-Moeder. Jubc- 1 en juichend sloot het huldebetoon van heele Stadion zich daarbij aan en deze itie van uitbundige geestdrift ging ten ;te over in oen plechtig Wilhelmus, litgeleide gedaan door de Commissie, teeg de Koninklijke Familie daarna haar gala-rijtuig. Opnieuw weerklonk het „Wil helmus", door alle toeschouwers medegezon gen uit volle borst en de vorstelijke stoet erliet onder een eindeloos gejuich het Stadion onder het gedonder van het geschut Enlde van de Joodsche invalide. Na afloop van liet openluchtspel in het Stadion is de Koninklijke, familie nog naar het Weesperplein gereden, waar de. Jood sche Invalide een huldiging van de Ko ningin-Moeder had voorbereid. Bij het gebouw van het Gemeentelijke Bouw- en Woningtoezicht waren ter ont vangst aanwezig de hccren Mr. J. Keizer, voorzitter; L. Snapper, secretaris en I. Gans, directeur. Begeleid door deze hecren reed het Koninklijk rijtuig tot voor het terrein der nieuwe uitbreiding. De daarvoor staande schutting was voor deze gelegenheid wegge broken en vervangen door ccn groot doek, vaar op te lezen stond: Dank zij liefdadig Nederland Komt onze uitbreiding hier tot stand Doe ook voortaan uw menschenplicht Tot heil van ons Centraal gesticht. Hierwerd een prachtig sierkussen aan- jebodon, waaraan een der verpleegden, Mej. ïlanna van Oesteren, 27 jaar had^iwerkt. Na toespraken en gezang zette het koor het Wilhelmus in het Hebreeuwsch in. Daar het reeds laat was geworden, gaf de Ko ningin den stalmeester een wenk en terwijl de zang nog over het plein klonk, reed de stoet onder een geweldig gejuich weg. Eerst ruim 6 uur werd het Koninklijk Pa leis bereikt, waarvoor het zeer vol was. Het vertrek. Onder geweldige belangstelling is de Ko ningin-Moeder gisteravond om 3 uur uit Amsterdam vertrokken. De wacht van de mariniers en de kapel stonden aangetreden en om uur kwam de Koningin-Moeder, uitgeleide gedaan door de Koningin, Prinses Juliana en Prins Hendrik op het bordes van het Paleis." Een daverend hoerageroep steeg uit de menigte op en de kapel speelde het Wil helmus, dat velen meezongen. Daarna ntma de Koningin-Moeder afscheid van de Konin klijke familie en stapte in de auto. Een groot aantal der bloemstukken, haar tijdens haar verblijf in de hoofdstad vereerd, nam de Ko ningin-Moeder mee naar Soestdijk. Tot aan de Hartsvelderbrug bij Diemen werd Koningin-Moeder uitgeleide gedaan. Kort voor haar vertrek heeft HAL de Ko ningin-Moeder den burgemeester verzocht haar erkentelijkheid aan de Amsterdamsche burgerij te willen betuigen voor het groot- sche huldebetoon, dat haar bij dit bezoek aan de hoofdstad is ten deel gevallen. Vandaag vertoeven de Koningin, de Prin ses en de Prins nog in de hoofdstad. De Hooge Gasten hebben dezen laatsten dag van hun verblijf benut, eerst tot het bezichtigen van het bedrijf der Nederland- sche Scheepsbouw Mij. en vervolgens tot het afleggen van een bezoek aan de „Opleidings school voor Christelijk Maatschappelijken ar beid" aan de Laressestraat. Bij de Nederlandsche Scheepsbouw Mij. Om tien uur in den ochtend, werd gere den naar de De Ruyterkade. Daar lag de salonboot „Marken" gereed, die de Koninklij ke familie met gevolg naar de nieuwe werf van de Nederlandsche Scheepsbouwmij. voer. Op den steiger, waar de beide directeuren de lieeren D. en H. Goedkoop de Koninklijke bezoekers verwelkomden, werden door de twee dochtertjes van deü heer H. Goedkoop bloemen aangeboden. De hooge bezoekers bezichtigden het ge- heele terrein. Aan den voorkant langs de helling stond- den de auto's gereed, waarmede na afloop een rijtoer in de nieuwe buurten benoorden het Y werd gemaakt. ROTTERDAMSGHE HAVENCOMMISSIE. Minislcr v. d. Vcgtc liecft gistermorgen op zijn Departement dc onlangs ingestelde Commissie voor de havenbelangcn van Rotterdam geïnstalleerd. Zittende van links naar reek's de heeren: A. J. Goudriaan (voorz. v. d. Raad van beheer en van Nicvdt Goudriaan Stoomv.Mij te Rotterdam), Prof. Mr. Dr. J. v. d. Grinten (hoogleeraar aan de R.K. Universiteit te Mjmcgen), Mr P. Droogte ever F or tuint (Burgemeester van Rotterdam, Voorzitter), Minister v. d. Vegte, Ir. L. V. A. vyn Dijk (Directeur Gem. erken le Rotter dam)' J IVijnand Pippel (referendaris v. h. Dep. v. Arb., Handel en Nijverheid te Den Haag). Staande v. 1. n .r.: Mr. B. holff (adj.-sccr.), Mr. Dr. K. 3. Frederiks (adm. dep. Binnenl. Zaken). Mr. J. in 't Veld (Secr., adm. gem. Secr. Rotterdam), A. van Walsum (Burgemeester Vlaardingen), Mr. J. P. Backx (adj. Secr.), en Dr. J. F. Schünfcld (hoofding. Rijkswaterstaat gewone wijze voortgang vonden. Na afloop van het bezoek verscheen dc Koningin in de aula, waar alle kinderen zich inmiddels verzameld hadden en Hare Ma- jes,eit toezongen: ,.De Heere zegene en be hoede u" van Cth. van Renncs. De heer ScJioch, zette daarop met een en kel woord liet doel en de geschiedenis van de school uiteen. De in 1900 opgerichte Opleidingsschool voor Christelijk Maatschappelijken Arbeid" in de wandeling Ocma genaamd, is een school met internaat voor meisjes van plm. 12 tot plm. 18-jarigen leeftijd, ccn hoogere meisjes school, wier leerplan gericht is op het leven in den volstcn zin des woords. De O.C.M.A. tracht haar doel te bereiken door onderwijs te geven in de vakken ecner meisjes IT.B.S., waarbij o.a. veel zorg wordt besteed aan moderne talen, door opleiding in huishoudkunde, waschbehandeling en koken met voedingsleer, door voorbereidende op leiding tot maatschappelijk werk, zooals fröbelschool, eenigen arbeid in kinderbcwaar plaats, tehuizen voor schoolgaande kinderen eenig wijkwerk onder leiding van diakones- en enz. Ook wordt vrij ruime plaats toegewezen tan handenarbeid, handwerken, costuum- taaien en verbandleer. Het einddiploma kan na vijfjarigen studie •erkregen worden cn is in vele verhoudingen een groote aanbeveling. Dc Koninklijke bezoekers onderhielden zich met de bestuurders en verlieten na ook nog de tentoonstelling van het practisch werk der leerlingen bezichtigd te hebben de school. Daarna werd nog een rijtoer door de stad gemaakt. Uitreiking van een draagpennlng. Het. huldigingscomité van H. M. de Konin gin-Moeder heeft de ouden van dagen uit 'nrichtingen van alle gezindten ter ge legenheid van het verblijf van Hare Majes teit de Koningin-Moeder, een kleine vei sing bereid in den vorm van een versnape ring. De weeskinderen en jongens en meis jes uit de versehilende tehuizen hebben een draagpenning. met de beeltenis van Hare Majesteit, ontvangen. Om half drie werd langs een omweg in auto's ndar de opleidingsschool voor Chris telijk Maatschappelijken Arbeid aan de De Laircssestraat gereden, waar de Koninklijke Familie verwelkomd werd door den heer Mr. Dr. C. F. Schoch, voorzitter en mejuf frouw Klinkert, directrice. Door Dientje de Vrijer en Ans Haverman, leerlingen der school, werden bloemen aan geboden. De Koninklijke Bezoekers bezochten alle onderwijsvertrekken, waar de lessen op de RIJKSBELASTING. DIENSTWONINGEN BIJ EWIJCKSLUIS. De Rijkswaterstaat besteedde aan het bou wen van drie dienstwoningen nabij var Ewijcksluis, gemeente Anna Paulowna, ra ming 16.000. Laagste inschrijver is II. Bak ker te Voorhout voor 15.916. DE ZAANSCHE TOL De door den Raad van de gemeente Zaan dijk opnieuw vastgestelde vererdening op de heffing van tolgelden is gister hij K. B. goedgekeurd tot 1 Januari 1931, ondanks het monster-petitionnement (12.000 hamlteeke- ningen) uit de Zaanstreek den Minister aangeboden. LEVE DE KONINGIN-MOEDER! CONFESSIONEELE VEREENIGING. Ons ideaal is de belijdende Volkskerk" DE GENADEMIDDELEN. BEGINSELEN EN JEUGD. UHB -lx Woensdagmorgen begon te Utrecht de Algemeene Vergadering der Confessioneele Vereeniging in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen. De opening. De Voorzitter, Ds. A. B. t e W i n k e 1, van Den Haag, opende de vergadering met gebed en zeide in zijn openingswoord, dat het ideaal der Vereeniging, de Volkskerk, staat het midden der belangstelling. Soms wordt met dat ideaal gespot cn men glimlacht erom, maar het vraagstuk van de Kerk mag een brandend vraagstuk genoemd worden. Er zijn tien formaties in ons land die zich Gere formeerd noemen, maar die alle gesepareerd zijn. En in die separaties zien wij dan weer de onderscheiding in verschillende groepen. Ons ideaal is de belijdende Volkskerk. Wij hebben nooit gewild een unie-gedachte, een administratieve eenheid. Dat zou hoogstens iets kunnen zijn als het iets geheel tijdelijks i. Wij gelooven, dat er eeniheid is in Hem door de werkelijke, de reëele eenheid met Jezus Christus. Nu is liet eigenaardig, dat wij altijd de slugen krijgen als we spreken van een belijdende Volkskerk. Zelfs bij de reorganisatievoorstellen. Nog vóór deze zaak aan de órde is wordt in „Kerk en Volk" ge schreven dat er practische bezwaren zijn. Overal waar wij samenkomen in Jeruza lem en in Stockholm wordt geroepen om eenheid. Staan we dan niet in het midden onzer dagen als we streven naar een belij dende. Volkskerk? Wij moeten voelen, dat zij die rechts en die links staan van het Kruis één zijn met ons. In bespreking kwam het Jaarverslag van den Secretaris, die door familie-omstandig heden niet zelf aanwezig kon zijn. Een der afgevaardigden bepleitte meer contact tus- schen de Kerk en de Overheid, waartoe de Confessioneele Vereeniging wellicht 't hare zou kunnen bijdragen. Deze kwestie zal nader onder de oogen worden gezien. Bij de Bestuursverkiezing werden de hee ren Ds. A. B. te Winkel te 's-Gravenhagc. Dr. P. J. Kromsigt te Amsterdam en M. Reemeyer te Benschop als bestuursleden herkozen, terwijl In de vacatures-Mr. J. Brunt en -A, Hcnkwnans als bestuursleden gekozen werden onderscheidenlijk de hee ren P. A. van Aggclen te Leiden en B. W. Beloo te Zwolle. Vervolgens werd een tweetal inleidingen gehouden. De genademiddelen. Ds. C. M. Luteyn sprak in de morgen- vergadering over „De misstanden in de Kerk van onzen tijd ten opzichte van het recht gebruik der genademiddelen". Hij zeide o. m.: De titel van dit mij door het Hoofdbe stuur opgegeven onderwerp is wel zeer rijk an inhoud. Ik wil mij dan ook velerlei be perkingen opleggen bij de behandeling: het aarlijk niet worden een bespreking van nisstanden; wij zullen ons bijzonder be zighouden met de Hervormde Kerk; en zelfs daarin nog hoofdzakelijk met diegenen, welke met ons op hetzelfde fundament staan; ten slotte 'blijft ook de prediking des Woords schier onaangeroerd, tc/wijl hoofdzakelijk de beide sacramenten van Doop en Avondmaal onze aandacht zullen hebben. a. Daar zijn tallooze misstanden: „men hoort van verachting en venvaarlooziing der heilige sacramenten" (Prof. Dr. II. Visscher laatste referaat voor de jaarverg- van den Geref. Bond). Niet alleen wordt in vele kringen de Doop verwaarloosd, maar om elke redenen wordt hij dikwijls begeerd? Uit piëteit voor grootoudei's; uit financioele berekening; uit gevoel voor mooie vormen. Of uit de overtuiging, dat de Doop zalig maakt. Het Doopformulier waarschuwt tegen een Doop uit sleur of bijgeloovigheid. Men laat zijn kinderen doopen, maar denkt niet aan, zelf belijdenis des geloofs af te leg gen. alsof de beantwoorde doopvraag geen belijdenis is. Wat heeft men aan zijn Doop in de praktijk? Men beschouwt do gemeente als een troep gedoopte Heidenen. En met het Avondmaal staat het niet beter. Heele gemeenten stellen zichzelve onder censuur In andere wordt het nooit, meer bediend. Het één zijn van geloofsbelijdenis en Avondmaal wordt geloochend, of men gaat éém keer ten Avond maal en later nooit meer. De Avomlmaal- beurten woont men niet bij. b. Wij moeten hier spreken van een groo- ten nood: deze misstanden grijpen ons naai de keel. De Doop is krachteloos gemaakt, de tafel des Heeren is ledig. En men pocht op zijn trouweloosheid, die „getrouwheid" ge noemd wordt. Het ambt komt in het gedrang; ieder doet, wat recht is Ln zijn oogen. En met schoone theorieën paait men zijn geweten. Daar moet hoogspanning komen in ons aan voelen en doorleven der misstanden. c. Deze misstanden hebben een diepe oor zaak. Op het punt der zichtbare sacramenten wordt opaabaar, wat «U tri vazacbil niet zoo duidelijk gezien wordt. Men heeft het genadeverbend geheel of gedeeltelijk prijsgegeven. En dat tegen de uitdrukkelijke belijdenis der Kerk in. Lees de drie formu lieren van eenigheid, het formulier van den Doop cn het Avondmaal. In het genadever- hond gaat alles van God uit, en zijn loslating stelt den mensch op den voorgrond. Zonder het genadeverboncl wordt de uitverkiezing een verschrikking, leidt tot lijdelijkheid. Het troostrijke heeft men losgelaten, en daarmee de Gemeente als Gemeente des Heeren! De Doop is onnut, het Avondmaal een schrik, i.p.v. het lieflijke hulpmiddel voor zwakken in het geloof, maar verbonclskinderen. d. Waar is het geneesmiddel? Men spreekt van zuivere prediking des Woords, maar wie kan hier met bindend gezag zeggen, wat zuiver en onzuiver is? Is ons spreken hier over niet de stem eens roependen in de woestijn? De organisatie der Kerk deugt niet, omdat zij deze misstanden toelaat zonder een vinger ter verbetering uit te steken. Hier klemt de eisch van reorganisatie. Niet, dat reorganisatie alles met een tooverslag zal herstellen. Maar dan kan ook deze zaak aan de orde komen, terwijl nu de ziekte voortwoe kert. Wij zijn voor die reorganisatie niet rijp, zoolang wij te weinig den bcstaanden nood beseffen. De vrucht der reorganisatie moet rijpen onder stormen en regenvlagen, en valt slechts een arm en ellendig volk in den schoot, dat voor Gods Woord heeft, het met 's Heeren beloften waagt, en op zijn trouwverbond steunt. INSTALLATIE DER COMMISSIE 1 DOOR MIN. VAN DER VEGTE. „GEEN BEVOORRECHTING", In een def-.zalen van het departement va* Waterstaat heeft minister Van der Vegte ge. installeerd de commissie voor een onder, zoek naar de wijze, waarop, zoo noodig met toepassing van art 194 der Grondwet, de havenbelangcn van Rotterdam en Omslre. ken het best kunnen worden behartigd. De behartiging van de havenbelange* van Rotterdam- en omgeving, aldus zeide da minister, worden aan u ter onderzoek op« gedragen. Het kan dus niet de bedoeling zijn een begunstiging te scheppen van de ge. meente Rotterdam. De' rogeering denkt er, niet ami ten opzichte van de te volgen „ha. enpolitiek" een andere gedragslijn, dan tot ïu toe gevolgd, te aanvaarden, door meer n het bijzonder de Rotterdamsche haven joven andere te bevoorrechten. Dit neemt echter niet weg, dat de belam gen van het havenbedrijf op de Nieuwe Maas en den Nieuwen Waterweg niet kun» nen worden gezien zonder in de eerste plaats aan de belangen van Rotterdam te denken. Het gaat, zoo zeide de minister verder, hier niet uitsluitend over de gemeenschap, pelijke gemeentebelangen, het gaat over wa terstaatkundige en economische belangen, rij het dan, dat de gemeentebelangen met deze laatste belangen nauw betrokken kunnen zijn. De oplossing van het vraagstuk is van nationale beteekenis. t velerlei oogpunt kan het vraagstuk bekeken worden en tal van vragen dienen daarbij tot beantwoording te worden ge bracht De minister uitte de hoop en de ver- wachting, dat de commissie spoedig in haar taak, om de regeering omtrent een zoodanige oplossing van advies te dienen, moge slagen. De voorzitter der commissie, mr. P. Droog- leever Fortuyn, beantwoordde 's Minister» rede cn uitte de hoop, dat de arbeid der commissie in belangrijke mate moge bijdras gen tot oplossing van 't vraagstuk. Beginselen en Jeugd. D s. J. G. L. B r o u w e r, van Alphen a. d. Rijn, sprak in de middagvergadering over „Onze beginselen en de jeugd". Aan zijn referaat is 't volgende ontleend: De rijpere jeugd verkeert in den tijd der zielsontwaking. In den doorploegden bodem an die zielsontwaking kan eerst waarlijk het zaad gezaaid worden van een heilig be ginsel. Achtereenvolgens wordt gehandeld JUBILEUM MR. SYBRANDY. GEDURENDE 25 JAREN LID DER PRO^ STATEN VAN OVERIJSEL. Men schrijft ons uit Almelo: Mr. G. J. Sybrandy, wethouder der gemeen- te Almelo hoopt 15 Juni a.s. den dag te her. denken waarop hij vóór 25 jaren is gekozen tot lid der Prov. Staten van Overijssel. Het zal den jubilaris, die voorzitter is van de Recbtsche Statenfractie, dien dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. Buiten zijn zeer drukke rechtspractijk vindt Mr. Sybrandy nog gelegenheid om zich te geven aan de verschillende vereenigingen voor on derwijs te Almelo en wöl als Voorzitter der Vereeen. voor Glir. Nat. Schoolonderwijs; idem der Vereen, voor Chr. Middelbaar en Voorbereidend H. O. in Twente c.o.; idem der Vereen, voor Middelbaar Handelsondei* wijs te Almelo en der Vereen, voor An> bachts- en Textielonderwijs te Almelo. Van de Antirevolutionaire Iviesverecniging „Nederland en Oranje" is Mr. Sybrandy eveneens reeds vele jaren Voorzitter. Het zij hem gegeven nog vele jaren rijn krachteri to geven voor den velerlei arbeid, die verricht wordt tot doorwerking der A. beginselen in onze stad en ons gewest. DE AANKOMST VAN KONING FOEAD TE BERLIJN. Rechts van hem de oude stoere Rijkspresident Yon Hindenburg. over: I. het ontstaan der zielsontwaking; II. de aanpassing aan het kerkelijk gemeen schapsleven; III. de groei van het godsdien stig bewijstzijn en dc bewustwording der belijdenis. Na de periode van de egocentrische le venseenheid van het kindj begint de jeugd de wereld waar te nemen, minder gebonden aan het object Men wil, desnoods met brute kracht, een persoonlijkheid zijn. Het ver langen om de gebroken levenseenheid te heelen en de dingen te kennen met eigen visie, wordt bemoeilijkt door de bewieroo king van „het Kind" en de mechaniseering der samenleving. Voor de jeugd is die sa menlcving in haar ingewikkelde samen stelling het onbekende. Haar behoefte aan totale wezensgemeenschap kan alleen vol komen vervuld worden door den persoon en het lichaam van Christus (de kerk). Maar de jongere kan ook de kerk als groote gemeenschap niet overzien. Daarom moeten wij in kleine kringen ons beginsel uitdragen, opdat de jei\gd niet alleen sta in den tijd van twijfel en groeiend zonde- bewustzijn, waarin door den strijd heen de waarachtige belijdenis wordt geboren en do gebondenheid aan 't Woord als levens voorwaarde wordt begrepen. De kerk heeft de roeping om deze zielshcwogenheid der jeugd te begrijpen en te leiden, maar* zij mist daartoe vaak de geestelijke kracht Ook deze nood dringe tot reorganisatie, op dat do jongeren, gedragen door een met goddelijken Geest en heilig vuur bezielde gemeenschap, als belijdende schare gewon nen worde voor heel de kerk en heel het volk. Op belde referaten volgde een levendige becpraklng. Uit Oost-lndie. r KRIJGSRAAD. MAGELANG, 12 Juni (Aneta). De luit* nant der infunterie C A. J. v. d. Berg, dia tijdens een patrouilletocht in hei Tarakang- sclie den dood van een dwangarbeider ver oorzaakte, door hem met het hoofd omlaag op to hangen, omdat de arbeider uit d« veldflesch van den officier had gedronken, is door den krijgsraad tot drie jaar gevan genisstraf veroordeeld. j BENOEMING. BATAVIA, 12 Juni (Aneta). Benoemd Is tot commissaris van toezicht bij het beheer van de pensioenen voor weduwen en w e- zen van de Indische burgerlijke ambtena ren. de heer G. J. Djobsia. directeur van U» Nedcrlandsch-Indische Handelsbank. HEKWIELER GEZONKEN. PALEMBANG, 12 Juni (Anotn). Do hek. wieier „Shanghai" is op de Moesi gezon ken. Een koelie en een stier verdronk, t. De schade, die f 40.000 bedraagt, woiJt J jjC verzekering gedekt

Nieuwe Leidsche Courant | 1929 | | pagina 5