DF GROOTSTE KUNSTMATIGE WATERVAL DER VER STATEN, welke zich bevindt nabij Croton in den staat New-Yo 1 en in om-ng den be. oeinden Niagara-waterval nabij komt. DE .MAYFLOWER" GAAT VERDWIJ NEN. Uit een oog punt van bezuiniging beeft Pres. Hoovei besloten, bet presl- dentiecle jacht, de ..Mayflower", dat jaarlijks aan onder houd een som van 300.000 dollar ver slindt. af te schaf fen. Do „Mayflo wer". die in de 33 jaren van zijn be staan vijf presiden ten gediend beeft. EEN RIANT UITZICHT Den Haag bezit - aan de 's Gravenlai'dschelaati een plein dat als oendant van he< Amsterdan he Raample' gevoeglijk Rao I ge'' pt had kunnen worden. Een naar .ontsierende" reclames zouden hier geen kwaad kunnen! IN DEN HAAGSCHE ENTUIN wordf op het oogenblik een nieuwe roofdlerengalerU gebouwd. Een blik op de reeds gevorderde werkzaamheden. .Ijgjjü DE „MODERN FLYING FLAPPER", onder welken naam de zeventien jarige Elinor Smith in de Vereenlgde Staten bekend is, leverde een prachtige prestatie, door het weerldduurrecord in de lucht voor vrouwen, dat op naam der avlatrlce Louise Mc. Phetridge stond, met 19 minuten te slaan en op 36 uur 22 minuten te brengen. De sportieve vllegeiiierster voor haar Bellance-toesiel, waarin zij den duurvlucht volbracht. ONTSPANNING. SCHIETEN. WESTLANDSCHE KRINGW EDSTRIJDEN. Wij vernemen, dat deze steeds levendige weds, ijden.dit voorjaar worden gehouden te Hoek van Holland op 27 en 30 April, 1, 3 en 4 Mei. De oogen der Westlandsche schutters zijn dus weer gericht op de wisselbekers, vooral op dien der eerste vijftallen. Deze beker werd jn Mei 1928 gewonnen door de Maaslandsche Burgerwacht met 490, en in November 1928 door „Wilhelmina" te Vlaardingen met 483 punten (op scliijf „FacileDeze cijfers zeggen iets. Nog meer zegt het wellicht, dat „Pro Patria" van de Lier in 1928 op natio nale wedstrijden wel een le prijs uit 46 en een 2e prijs uit 45 vijftallen kon winnen, maar in eigen omgeving den beker niet kon bemachtigen. Zal het haar nu gelukken, dan zal het m elk geval niet gemakkelijk gaan. NATIONALE SCHIETWEDSTRIJDEN. In „De Scherpschutter" zijn voor dezen zo mer de volgende wedstrijden aangekondigd. Schietvereen'ging Baarn en omstreken te Baarn 7, 8, 9, 10, 14, 15, 16, 17, 21, 22. 23 en 24 Juni (geweer M '95 en buks). Wassenaarsche Politie-Schietvereeniging te Wassenaar 26 en 913 Juli (revolver en buks). Schietvereen'ging P10 Patria te De Lier 17, 18, 19, 20, 24, 25, 26, 27 en 31 Juli, 1, 2 en 3 Augustus (buks en K. S. O.). FINANCIEEL WEEKOVERZICHT Van 20 tot en met 26 April 1929. Wij hebben er melding van gemaakt, dat de leden der Vereeniging voor den Effecten handel het bestuursvoorstel betreffende de noteering hebben verworpen en daartegenover een door het lid Mandersloot c.s. ingediend voorstel hebben aangenomen. De noteering is een kwestie waarover ir de Vereeniging reeds heel wat strijd is ge voerd. Het onderwerp waarover de strijd eigenlijk steeds gaat is de middenkoers. De meeste zaken worden nog steeds gedaan te gen het gemiddelde van den hoogsten en den laagsten koers gedurenden den geheelen beurs- tijd. De commissionnairs trachten daarbij hun orders voor lyn zoo voordeelig mogelijk uit te voeren. In fe meeste gevallen geven zij ze nl. niet voor heurstijd aan den hoekman op (in welk geval automatisch afdoening 'egen middenkoers plaats vindt) doch koopen of verkooien zij c 'f onder h-n t"d; cfippr zoo mogelijk mul' verken" 1' 1 hoven der middenkoers D'it ook de h daarb'i we' eens mneiHike oogenblikken kan hebben, spreekt voor zich en dat zulk werk een uiter mate zenuwachtig bedrijf is, daar de midden koers natuurlijk van te voren niet gekend is en dat daarbij groote winsten doch ook be langrijke verliezen geleden kunnen wor-ien is duidelijk. Bovendien is er nog dit bezwaar, dat het publiek ten slotte bijna nimmer koopt of verkoopt tegen den werkelyk gemaakten koers. Door de thans bestaande regeling heeft men indertijd gepoogd den middenkoers te verdrij ven. De fondsen zijn thans ingedeeld in drie groepen: lijst A, B en C. Lijst A bevat de meest belangrijke, de z.g.n. courante .fondsen. Daarvoor heeft men den bcurstijd verdeeld in tijdvakken met de bepaling, dat de hoogste en laagste koers van elk tijdvak zou orden gepubliceerd Men hoopte daarmede te bereiken, dat het publiek er toe zou overgaan zijn orders ook onder heurstijd te geven (in welk geval middenkoersafdoening buitengeslo ten is) omdat het dan zelf, door te noteeren op welk uur het de order had doorgegeven, kon nagaan tegen welken koers, althans on geveer, de transactie zou moeten zijn uitge voerd. Voorheen was dat onmogelijk daar slechts de hoogste en laagrie koers'gedurende den geheelen beurstyd werden gepubli ceerd. Het resultaat was nihil, daar de commïs de provincie niet medewerkten het publiek afdoening tegen middenkoers bleef vragen. Op lijst B komen de leeningen van Neder land, Indië, de groote gemeenten en de spoor wegen voer. Hiervoor is den beurstijd in vier tijdperken verdeeld. In het eerste tijdvak wordt de hoofdkoers opgemaakt, waartegen alle vóór beurstijd opgegeven transacties moeten worden afgedaan. Lijst C vermeldt de overige fondsen, waar voor de heurstijd eveneens in twee tijdvakken is verdeeld. Voor de speculatie is natuurlijk lijst A van het meeste belang. De fondsen van de lijsten B en O zijn fondsen waarvan in de meeste gevallen de middenkoers reeds dadelijk na opening der beurs kan worden vastgesteld, daar de orders daarvoor in den regel voor den aanvang der beurs zijn gegeven en onder beurstijd geen opdrachten meer binnenkomen. De hoek'.ieden echter geven den koers steeds zoo laat mogelijk op, hetgeen aan het einde vnn den beurstijd een opeenhoping van werk zaamheden geeft He' drukken der prijscou rant en het telefoneeren aan de opdrachtge vers van de uitgevoerde orders kart daardoor niet bij gedeelten plaats vinden, doch al het werk komt tegelijk. Ook voor de dagbladen, die de koersen denzelfden dag nog willen ge ven, is het buitengewoon moeilijk op tijd klaar te komen. En met de toenemende belangrijk heid onzer beurs worden die bezwaren steeds grooter. Dit alles heeft het Bestuur der Vereeniging moeten plaats vinden. In den tweeden termijn zou dan eventueel een tweede no teering kunnen worden gemaakt, waarvan evenwel verwacht werd, dat zulks zeer wei nig zou voorkomen. Deze regeling zou tot gevolg gehad hebben, dat de beurstijd voor vele fondsen werd verkort en het daaraan ver bonden werk veel eerder zou kunnen worden gedaan. De leden wilden hier niet aan en accepteer den het voorstel van den heer Mandersloot c.s., dat voornamelijk inhield de prijscourant te 'splitsen in twee groepen: aandeelen en obligaties. Voor alle obligat'ën eindigt de beurstijd om 2 uur 30, op welk uur de notee ring moet zy'n doorgegeven. De aandeelen worden onverdeeld In twee lijsten: een waarop voorkomen de thans onder A vermelde fondsen en een andere waarop alle overige aandeelen op komen. Voor de fondsen onder A blijft de toestand vrijwel on veranderd, alleen met dit verschil, dat het niet meer noodzakelijk zal zijn, dat in het eerste tijdvak een gedane koers of een bied- of laatkoers is opgegeven, willen later nog zaken gedaan kunnen worden. Bij de invoering der tegenwoordige regeling had men gedacht door dit voorschrift de tot standkoming der noteering te bespoedigen. Het resultaat waj echter, dat de hoeklieden zelf bied- of laat- koersen opgaven, welke kant noch wal raakten en in volgende tijdvakken tot opmaken der koers overgingen. De niet op lijst A vermelde aandeelen komen volgens het voorstel Mandersloot op een lijst waarvoor de beurstijd wordt verdeeld tweeën: 1.30 tot 2 uur en 2 uur tot 2.45. Met dit voorstel is ten opzichte van het middenkoersvraagstuk niets bereikt doch wel is de werk verdeeling verbeterd, daar thans van ongeveer 1900 van de 3000 fondsen de noteering een kwartier eerder doorkomt. Een andere verbetering is ook, dat de prijscourant ;ch veel gemakke'yker zal laten lezen. De verhooging van het Duitsche disconto veroorzaakte van Duitsche zijde nog al eenig aanbod in Margarine Unies, die na de -erste dagen een goede 20 punten gestegen t zijn, terugliepen tot ruim 420 pet., doch met leven digen handel. Philips lampen openden Donderdag flauw op 8S0; zij verbeterden denzelfden dag echter belangrijk en waren gisteren vast met verdere stijging tot 904%. Maeknhee's konden zich deze week het bestuur van Maekubee zit, de man, die in Juni 1928 zich onsterfelijk maakte dooi de pertinente bewering, dat het de plicht der leiders is er voor te zorgen, dat de aandeel houders buiten de zaken gehouden worden. Wie worden bij Maekubee dan wèl van den gang der zaken zóó tijdig op de hoogte ge houden, dat zij overvloed van gelegenheid hebben den eigenaars der zaak een flinken slag vóór te blijven?" Amsterdam rubbers konden iets monteeren >or een lichte prijsverbetering van het product. Bovendien is weder voor het eerst na geruimen tijd de voorraad niet vermeerderd, doch zelfs een weinig teruggeloopen. Om aandeelen Boeton zweefde weder een geheimzinnig waas. Men meent te weten, dat de Koninklijke en de Farbenindustrie belang stelling getoond hadden voor zekere belang rijke procédé's door de ingenieurs der maat schappij uitgevonden. De Amerikaansche markt was in het begin der week zeer vast, doch moest later een ge deel te der winsten prijs geven door hei- nieuwde stijging der daggeldrente en nieuwe •ees voor het gevaar van discontoverhooging. Te onzent was de geldmarkt zeer gemak kelijk niettegenstaande de naderende Ultimo (Vrijdag 5% pet.). In Koninklijken ging zeer weinig om. In verband met de oliesituatie deelen wij hier mede, dat de Standard Oil of New-York 1928 een netto winst maakte van ruim 5 millioen tegen ruim 11 millioen in 1927. De voorgestelde productiebeperking zal thans worden doorgevoerd, echter met dit verschil, dat er niet komt één wet voor alle staten, doch in elke staat een eigen wet, met dien verstande, dat de productie gedurende de eerstvolgende 3 jaren beperkt zal blijven tot de grootte van dit van 1928. 19 April 26 April AMERIKAANSCHE MARKTEN. NEW-YORK, 27 APRIL» GRANEN De uitvoer van de Vereenfgde Sta 31.000 4.600 9.000 164.000 63.000 4.000 12.000 18.000 37.000 600 29.000 17.600 4.500 29.500 4.000 30.000 2.500 ICAGO, 27 APRIL. 5 particuliere üchtjnliJko rei op liquidatie door koude 84.000 i— 7.000 35.000 117.000 57.000 3.000 Totaal 636.000 214.000 11.000 Tot. vor. week 400.000 167.000 15.000 Sed. 1 Juli 44.345 000 9.189.000 3.068.000 9.4 Eovendien werden nog 11.000 ra. roe! 2000 qra. haver naar Nederland vervoerd. NEW-YORK, 27 APRIL. Rio No. 7 lo< 6 Nederland 1922 A. f 1000 4% 1917 f 1000 4% Indië 1926 f 1000 5 Amst.dam 1925 5 Den Haag 1925 5 Rotterdam 1925 4% Nationale Hypotheek Van Berkel A. Margarine Unie Cert. Enka A. Philips Gem. B.A. Kolon'ale Bank A. Ned. Handel-Mjj. A. 997/i« 96% 100% l0l7/.« verdere lichte daling weder eenigszins her-Beth Steel Cert. stellen. Met instemming halen wat het Amsterd. Effectenblad over dit aan deel schreef: „Het feit, dat de Ttaliaansche dochtermij. een desastreus jaar achter zich heeft, is thans bekend gemaakt, doch opnieuw moeten wy ons er aan ergeren, dat een fonds, gerelateerd in de beste industrieele en financieele krin gen, op zulk een schandelijke wijze dienstbaar gemaakt wordt aan speculatieve instincten. Hoe lang zijn de Engelsche teleurstelling toe gebracht een voorstel in te dienen, dat '-"ofrlzakpiijk daar op neerkwam, dat de beurs üo-rsvai vooraf"egaan 1 "1 voor den grooten lijst (C) word wesmVtst .Toeval'*, zal m°n moge t.v.'pp termijnen: 1 30 *ot 2.20 en 2.20 tot t is het dan rok toeval. 2.45. In den eersten termijn zou de noteering, als de heer F. H. Fenten", de Ttaliaansche mislukking wel niet door een •gen. P st, Koninklijke Olie A. Ned. Scheepvaart Unie A. Stoomv.-Mij. „De Maas" C. Cultuur-My. Vorstenlanden H.B.A. A. Deli-My. A. Amsterdam Rubber A. Erie Boltons 185 182% 113 115% 395% 392% 413% 418 246 Vi 255 73% 72>4 i No. 4 contract dekkingei in verlui n u-Ushoucion Middllm Mei Juni SUIKER. Do termünmrkt i hantll op dekkingen en oanki handel en sloot prijshoudend. Mei September RUBBER sloot stil. Plant late latex Smoked Si-vets Para oco tri. kwal. Mei Juli September I,ocn-ft< minlncent Petrnle Reuzel. Mals. Suiker Tin. Ko- houdend; Tarwe onregelmatig. No. 2 Mixed Wes Mei Juli September "ecember HAVER sloot 1 Iel uli eptember ROGGE sloot t September PROVISIEN. DUdend, daald TARWE, veder, toegc laar het Vej Argentinië 116.000.0ltn bushel irt beschikbaar blijven, herstelde zich ten betreffende vertraging der farm» ilieden in Australië cn sloot prÜs« 12016 123— 123% 19.60 20.40 JA VER per Mol 3ERST per Mei 200% BUÊNOS-AYRES, 27 APRIL.

Nieuwe Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8