VRIJDAG 19 APRIL 1929 TWEEDE BLAD PAG. fi STADSNIEUWS UNIVüRSITEITSNIEUWS; LEZINGEN IN DE ACADEMIE. Up uitnoodiging van de Lmdtsche Ver. voor Wetenschappelijke Voordrachten ral op Woensdag 24 April des avonds te 8 uur in hei klein-auditorium der Universiteit prof. B. Brutakus, hooglocraar aan het Rus- sisches Wissemschaftliches Institut te Ber lijn een voordracht houden. Voor dezelfde vereeniging zal op Vrijdag 10 Mei Prof. Wradaus uil Göttingen spreken over: „Einige Betrachtungen über die biolo gischc Bedeutung der Sterine". Op Vrijdag 26 April zal de heer Raghu Yira op uitnoodiging van de Indologen-Ver- eeniging een voordracht houden over „Mo dern Indië". Op uitnoodiging van de Theologische Fa culteit zal Dinsdag 23 dezer, des namiddags te 4U uur, prof. dr. Walther Köhler uit Heidelberg, in de gewelfkamer der Leldsehe lTniversiteit als spreker optreden met het onderwerp: Waarom zijn Zwingli en Luther het in 1529 te Marburg niet eens geworden De toegang is vrjj voor belangstellenden. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het taalkundig can.iida.ats- examen Indologie de heer A. L. van Assen- dorp (Den Haag); voor het seml-artsexamen de heeren B. A. Prinsen (Leiden) en K, E. W. Ebeling Koning (Oegstgeest) Bevorderd tot arts mej. M. Spreij, Alphen aan den Rijn en de heeren A. Quartel, Dor drecht; W. K. Dicke, Scheveningen en J. J. Henneqain, Voorburg. INGEZONDEN MEDEDEELING. DE STADHUISBRAND Als gevolg van het door de deskundigen gevoerde overleg is overeenstemming be reikt over de vergoeding van de schade ver oorzaakt door den stadhuisbrand. Naar wij vernemen zal door de verzeke ringsmaatschappijen een bedrag van ruim een millioen gulden worden uitgekeerd. „KENNIS IS MACHT". Gisteravond hield het genootschap „Kennis Is macht" onder leiding van den voorzitter" den heer G. W. Zandvoort, in hotel Central aan do Breestraat de jaarlyksche algemeene leden vergadering, die goed bezocht was en een geanimeerd verloop had. De voorzitter opende de vergadering met een harte" ÜJc welkom tot de aanwezigen en sprak er zjn tevredenheid over uit, dat steeds meer het Genootschap een opge wekt leven leidt en dat de school zioh in voortdurenden bloei mag verheugen. Nadat enkele ingekomen stukken de re vue hadden gepasseerd en de 1ste secreta ris, de heer A. W. Vink, de uitvoerigs no tulen der vorige algemeene vergadering had gelezen, welke na een enkele opmerking u't de vergadering waren goedgekeurd, werd het door den ^iretceur, den heer A. J. J. Verbrugge, ingezonden verslag van de middelbare handelsschool over het jaar 1928 voorgelezen, waaruit bleek, dat het jaar 1928 begon met 383 leerlingen, waaronder 104 vrouwelijke en eindigde met 892, waar onder 108 vrouwelijke. Deze k'.eine vermeer dering houdt echter geen gelijken tred met «1e vraag naar kantoorbedienden, voorna melijk jongste en aankomende kantoorbe» dienden. Het kwam in den loop van het jaar vaak voor, dat de directeur voor een aanvrage van werkgevers geen enkele can- cidaat had. Aan het eindexamen namen deel 152 leer lingen en daarvan slaagden voor het diplo ma voor één of meer vakken 96, dat is ruim 63 procent. Van de 10 leerlingen die ennd-examen Boekhou 'hn zouden afleggen voor „Lee raren" en (of) „Mercurius', slaagden reeds twee voor Mercurius, voordat zij eincis eramen aan de Handelsschool zelf hadden afgelegd. Ook voor Ned. taal, Duitsch, Engelsch, Spaansch, Stenografie en Steno- typie, slaagden byna ale leidingen, die er aan deelnamen. Dit succes geeft redenen tot tevredenheid, liet doet den directeur genoegen met allen lof te kunnen getuigen van de ijver en op gewektheid waarmede de leerlingen hun taak vervullen. De klachten over het verzuim der leerlin gen blijven steeds dezelfde. De werkgevers schijnen nog maar niet te begrijpen, Jat de leerlingen mede in huil belang de lessen moeten volsen en op tijd aanwezig zijn. Met dankbaarheid getuigt de directeur tenslotte van de tegemoetkoming door den heer Hebroa, in wiens schoolgebouw de les sen worden gegeven, betoond en van de hulp door het Dag. Bestuur verleend. Uit het financieel overzicht van tien penningmees ter, den heer H. J. B. Peters bleek, dat de ontvangsten in 1928 hebben bedragen f 2267S.S2, waarvan aan pensioenbijdragen f 10606,82 en aan subsidies van het Rijk f 5660, van de Gemeente f 5000 en van de Provincie f 1410. De uitgaven waren f 21834 S8; waarvan uan salarissen 1 17527.36. Het saldo bedroeg dus f 844 79. Na uitgebracht verslag der kascommissia werd de rekening en verantwoording goed gekeurd. Uit het uitvoerig jaarverslag van den se cretaris, tlen beer A. W. Vink, stippen we aan, dat in 1928 het ledenaantal van het Genootschap met 3 verminderde cn liet aan tal donateurs met 1 vermeerderde. De kort te voren gepenrionneerde leeraar, do heer Schreuder, overleed in 1928. Ook de trouwe bode Kleenhans, die lan ger dan 48 jaar in dienst van het Genoot schap is geweest, ontviel door den dood. Met voldoening maakte ook de secreta ris gewag van den voortdurenden groei en bloed van do Handelsschool. Ook dit verslag werd onder dankbetuiging aan den secretaris goedgekeurd. Als bestuursleden werden herbenoemd, resp. als 1ste voorzitter, 2de secretaris en *n le penningmeester, de heeren G. W. Zandvoort, J. A Mooy en H J B Peters, en tot commissarissen de heeren F. G. Mas tenbroek, E S Offerings, J F J O Schamper cn C H Zaayer. Tot leden der Kas- (tevens controle-) com missie werden vervolgens aangewezen de heeren Th. Barnaart, H. Blote en C. Lau en tot hun plaatsvervamrers de heeren A. J. Boekwijt, C. Roosendaal en H v d Zeeuw. Tcyens werd besloten dat deze Commis sie ieder kwartaal kas en boeken zal con troleeren. Tot lid der examen-commissie werd her benoemd de heer E. Ljese. De contributie over het jaar 1929^ werd als minimum-bedrag bepaald op f 1.50. Hierna werd na eenige gedachtenw'sse- llng besloten een proef te nemen met het houden van lezingen. Hierna sluiting. Stijiuvefhi STOKVIS FABRIKAAT Ouderwetsche degelijkheid Moderne constructie Lage prijzen R. S. STOKVIS ZONEN J AMSTERDAM ROTTERDAM GRONINGEN W Kunst en Letteren. TOONKUNST. Uitvoering v. d. Matthöus Passion. De af deeling Leiden van de Mij. lot Bev. der Toonkunst zal op öO April een uitvoering geven van de „Matihauspassion" van bacn, onder leiding van Anton Tierie, en met me dewerking \an het Residentieorkest, van hu afdeelingskoor en jongenskoor, en van uv solisten Mevr. Noordewier Reddingius, Mevr. Suze Luger, Loins van luider, Max ivloo-» cn Willem Herckenrath. Deze uitvoering zal ditmaal niet plaat:, hebben in de Stadsgehoorzaal, doch in Of llooglandsche kerk. Het was reeds eerder de wensch van het afdeelingsbestuur de „Matthaus" eens in de Hooglanclsche Kerk uit te voeren. Dit toeli had nog nooit plaats gehad. Wel werden de Johannus Passion en de H. Moll Mis in de kerk uitgevoerd, laatstelijk in 1907. Toen dan ook van zeer achtenswaardige zijden het verzoek gedaan werd, zoo moge lijk ditmaal de „Matthaus" in dc Hoo„ landsche Kerk te geven, heeft het afdeeling" bestuur gemeend, zich in verbinding l* moeten stellen met de commissie van Fabn cage van de Ned. Duitsch Hcrv. Kerk en is het erin geslaagd, piettegenstaande de moei ten en groote kosten en dank zij de welwil lende medewerking van de commissie, d« plannen tot verwezenlijking Je brengen Zoo zal dan op S0 April in Leiden, dans zij dc afdeeling van de Mij. tot Bev. der Toonkunst aldaar, dit belangrijk music*- evennement plaats hebben, waardoor dc wrrrde van het bezit dier afdeelng voor onze stad een keer te meer duidelijk naar voren komt. Wij wcnschcn muzikaal Leiden en de al deeling geluk met deze gebeurtenis en twij felon niet of de belangstelling van de zijde van het publiek zal algemeen nijn, te mcei waar de toegangsprijzen er op berekend zijn een ieder in de mogelijkheid te stellen de uit voering bij te wonen. LEIDSCHE KUNSTKRING „VOOR ALLEN". Het Bestuur der Leddsche Kunstkring „Voor A'len" verzoekt ons er nog even aan te willen herinneren, dat het 2de Paedago- gisch Concert (z'e advertentie van dezen avond) hetwelk door het niet beseh'kbaar zijn der Foyer moest worden uitgerteld, op veler verzoek Maandagavond 22 dezer zal doorgaan. Het hoopt dat uitstel in deze voor ve'e ge legenheid heeft gegeven zich nog van plaat sen te voorzien om dezen heerlijken avond niet voorbij te laten gaan. Mochten er nog l efhebbers zijn dan wen den zy zich spoedig tot de firma Eggers. Optreden van het Concertgebouw Orkest onder leiding van Dr. W. Mengelberg. Door ziekte van den pianist José Iturbi is de Hollandsche Concertdirectie Dr. G. de Koos genoodzaakt geweest het laatste abon nementsconcert te Leiden, hetwelk gegeven zou worden op 1 Maart j.l. op een anderen datum te verzetten. Door de vele concerten van het Concertgebouw Orkest, o. a. een groote Duitschc tournee, was het niet moge lijk een vroegere datum dan 8 Mei vast te stellen voor dit laatste concert. Intusschen echter is de pianist José Iturbi, die op dit laatste concert als solist zou op treden, voor een groote tournee naar Zuid- Amerika vertrokken, zoodat deze helaas niet meer beschikbaar is. Inplaats van Iturbi zullen nu als solisten met het Concertge bouw Orkest optreden Dr. Willem Mengel berg, die de cembalo partij in do Suiio van Bach zal vertolken en de cellist Marix Loe- vensohn, die de Symphonische variaties van Rudolf Mengelberg ten gehoore zal brengon. Nog onlangs zijn deze variaties met Loeven- sohn als solist te Den Haag met groot suc ces ten gehooro gebracht. Het programma voor 8 Mei (Stadsgehoorzaal gr. zl.) is als volgt vastgesteld: Suite van Bach; Onvol tooide Svmphonie van Schubert; Symphoni sche Variaties van Rudolf Mengelberg; Till Eulenspiegel van Richard Strauss. ZILVEREN JUBILEUM. Gis'ier hei-dacht de heer J. J. van der Wiel zijn 25-jarig jubileum als instrument maker bij den heer G. van Deeno alhier. Des morgens werd de jubilaris met zijn familie per auto van huis gehaald en in de zaak aan de Breestraat toegesproken door den heer Van Docne. die hom onder harte lijke woorden van gelukwensch een enve loppe met inhoud aanbood. Namens het gezamenlijke personeel bood de heer Van Meurs hem een rooktafel aan. Bovendien werden hem nog een bloemen en een fruitmand overhandigd. IN HET RUIM GEVALLEN. Gistermiddag omstreeks 12 uur Is aan do Oude Vest alhier dc 35-jarigo schippers- knecht. A Scheel genaamd, met een kar kunstmest in het ruim van een schip geval len. Hij was in dienst bij schipper van B. uit Woerden. De ongelukkige bekwam inwon- dige kneuzingen en heeft ojp. eemige ribben gebroken. INGEZONDEN MEDEDEELING. Na reparatie behoort uw schoeisel weder zijn oorspronkelijk model te hebben. Welnu; dat is bij ons in orde. Lederh. en Schoenm. DE CENTRALE, Haarlstr. 74. JAARVERGADERING „HORA". Steun aan ambtenaren. Gisteravond werd in Huize „Feenstra'' alhier de 3« jaarvergadering gehouden van de afdeeling Leiden en Omstreken der Ver- eeniging „Hora". De voorzitter opende om SM uur met een woord van welkom de vergadering; die jaar verslagen van secretaris en penningmeester werden onder dankzegging goedgekeurd De aftredende bestuursleden, de heeren Driessen en Poppe, werden hij acclamatie herkozen. Met het oog op het thans kunnen t'jetre den tot de Vereeniging van Gemeente- en Provinciale Ambtenaren werd het bestuur uitgebreid mfft twee leden. Bij stemming werden gekozen de heeren J. C. Donk, te Oegstgeest, en A. Boender, alhier, die hun benoeming aannamen. De voorzitter deed nog mededeeling van de a.s. Propagandaavond, later per adver tentie bekend t« maken, waarop de Hera- film zal worden vertoond, verzocht de aan wezigen zooveel mogelijk in hun kring „Hora" bekend te maken en sloot daarna met een woord van dank voor opkomst en gezellige discussie om 10Vz uur deze verga dering. Uit den Omtrek. BOSKOOP. BESTUUR. Het bestuur van de vereeniging tot instand houding van een fonds voor onpersoonlijke reclame is thans als volgt samengesteld: P. A. Colyn, voorzitter; J. H. van Straaten van Nes, 2de voorzitter; P. H. van dA* Meulen, secretaris-administrateur; Adr. van Leeuwen, H. G. Mathot en C. van Veen. TE WATER GERAAKT. Donderdagmorgen had mej. H. alhier, het ongeluk, om tijdens haar werkzaamheden op de watersloep in de weturing te geraken. Op haar hulpgeroep kon zij spoedig uit haar benarde positie gered worden. KATWIJK AAN DEN RIJN. ONDER EEN AUTO. Spelenderwijs geraakte het zoontje van den heer C v. d. D. aan den Noordwijkerweg onder een auto. Het kind werd dadelijk per auto naar Dr. Hueting gebracht. Hoewel het zich eerst nogal ernstig liet aanzien, kon het toch, na verbonden te zijn, naar de ouder lijke woning worden teruggebracht. HERIJK. 29 en 30 April a.s. zal herijk van maten en gewichten plaats hebben in het gebouw der Chr. Jongelingsverecn. aan de Voorstraat, 's voormiddags van 10—12 uur en 's namid dags van 1—3 uur. KOUDEKERK. KNAPENVEREENIGING. Dinsdagavond hield de Geref. Knapenveree- niging haar jaarvergadering in liet lokaal achter de Geref. kerk. Het samenzijn rtond onder leiding vpn een der leiders, den heer Hortensius, welke op de gewone wijze opende en naar aanleiding van de geschiedenis van Jezus' jeugd een openingswoord sprak. De jaarverslagen getuigden alle van groei. Tal van Bybelsche-, Vaderlandsche- en Kerk- geschieden's opstellen werden geleverd, waai voor prijzen werden uitgedeeld. Ook voordrachten en een paar samen spraken plus de versnaperingen maakte den avond tot een gezellige, waarvan Jong en oud (er waren ook enkele oud ars) ruimschoots genoten. Afgevaardigden van andere vereenigingen en die van de oudervereeniging en den Ker- keraad spraken allen hun beste wenschen uit voor den groei en bloei der vereeniging. REDE Mr. DE WILDE. Maandagavond hoopt in de Geref. kerk voor de A--R- kiesvereeniging en zoo mogelijk voor vele anderen, op te treden den hec-r Mr. J. A. de Wilde van 's-Gravenhage, de lijst aanvoerder in den kieskring Leiden. Het samenzijn vangt aan te 7 uur en be looft een prachtavond te worden voor allen die belang etsllen in de a.s. verkiezingen. LISSE. VERBOUWING NED. HERV. SCHOOL. Wegens groote uitbreiding van het leer lingenaantal is men genoodzaakt de Herv. School uit te breiden. Boven de thans bestaande school zullen 3 lokalen met een spreekkamer bijgebouwd women. De spreekkamer die er nu is zal vervallen en daar komt dan het trappen huis, hetwelk leidt naar de bovenverdieping Een gymnastieklokaal zal op de speelplaats verrijzen. Men hoopt spoedig aan den bouw te beginnen en tevens 4 lokalen der bene denverdieping te vergrooten. HOLLAND'S BLOEMBOLLENHUIS. aanvoer INVOER VAN NARCISSEN IN AMERIKA. Pt invoer van Narcissen in Amerika is thans weer beperkt, We vernan.ei daarom trent het volgende in het wee<bla.i vour Bloembollencultuur: De Rijkslandbouwconsulent to Washington deelt telegrafisch aan de Directie van den Landbouw mede, dat de Federal Horticultural Board voor het seizoen 1929 geen bijzondere invoervergunningen (special permits) zal ver'.eenen voor de volgende variëteiten v. na-r cissen: Glory of Sassen helm,, Lourens Cos- ter, King Alfred. Paoerwhites, Sir Watkin, Soleil d'Or en Spring Glory. Na 1929 zullen vermoedelijk geen invoer vergunningen meer worden verleend voor de variëteiten; Gloriosn, Minister Talma, Poeti- cus Recurvus en Tresserve. De invoer van narcissenbollen voor het seizoen 1929 is beperkt tot een totaal van 25 duizend stuks, tegen vroeger honderd duizend. Bovenstaand bericht ig Zaterdag j.l. van het Ministerie van Landbouw ontvangen. INGEZONDEN MEDEDEELING. Voornaamste Nieuws. BINNENLAND. (blz. l) Eerste Kamer. De Kamer heeft de behan deling van de begrooting van Koloniën en de Indische begrooting voortgezet. De heer Colijn gaat over tot de oppositie. De regeering heeft de begrooting van dc gemeente Haskcrland, die -door Gedep. Sta- can Friesland was afgewezen, goedge keurd. Tweede Kamer. De Kamer heeft gister het •etsvoorstcl-van der Heuvel, tot steun aan do beetwortelsuiker-industrie met 47 tegen 43 stemmen aangenomen. Daarna Is een aan- rang gemaakt met do behandeling van het ontwerp herziening der financicele verhou ding tusschen Rijk en gemeenten. In het advies van do eerste afdeeling van den Onderwijsraad wordt de wetenschappe lijke waarde der homoeopathic bestreden. BUITENLAND. De Deskundigenconferentie heet mislukt op Duitsche weigering iot verhooging der cijfers van de jaarbetallngen Nog geen beslissing over de Russisch® voorstellen ter voorbereidende ontwape ningsconferentie. Een ernstige etherontploffing te Müncheu IJS3LU3 „LISSE". De heer N. Matthijs opende de vergade ring ter bespreking van de vaste ijsbaan. Tot bespreking van de ijsbaan gekomen zegt spr. dat het niet het doel is om de Vijvers van den heer Graaf van Lynden nutteloos te laten liggen, doch ze zijn voor groote wedstrijden niet geschikt. De vijvers zijn niet geschikt om die wedstrijden te doen houden, die het Bestuur meent te moe ten kunnen organiseeren. De Gemeente heeft, ons in de plannen voor de vaste ijsbanen hare medewerking verleend. Met het schrijven van de Raad kan het Bestuur niet ten volle medegaan. Allereerst moet bezwaar gemaakt wordén tegen punt 3 uit het schrijven van den Raad der Gemeente Daarin wordt voorge legd dat dc Gemeente ten allen tijde de be schikking houdt over het terrein. Daartegen moet bezwaar gemaakt worden. Zoodoende zouden we, wanneer de Gemeente dit terrein voor bouwterrein zou kunnen verkoopen, weer zonder ijsbaan zitten. We moeten daar een vast terrein hebben, wat in den loop van den tijd omgeven wordt door hui zenbouw, dan hebben we een mooie luwe-üs- baan Dan wordt de financieele draagkracht ook voor ons te zwaar. Wij kunnen geen 10 pet 's jaars in dc kosten dragen, n.1. f 200.— per jaar. Het Bestuur stelt de vergadering voor een schrijven te richten aan de Gemeente waar in voorgesteld wordt de IJsclub 5% s'jaars (f 100te laten betalen; vervolgens dat er een garantie gegeven wordt dat we min stens 5 jaar de beschikking over het terrein hebben De heer P. Warmerdam krijgt het woord. Hij spreekt niet als wethouder der Gemeen te doch als particulier persoon. Hij stelt aan het bestuur voor een schrijven tj richten aan de Gemeente met verzoek om de bij drage vast te stellen zoo cenigszins mogelijk op^of bij de 5% doch in het uiterste geval 10% en tevens te verzoeken bij eventueele verandering van ijsbaan de kosten van over plaatsing van afrastering on consumptietent ten laste der gemeente te laten komen. Wij moeten trachten elkaar te vinden en niet een plan door te willen drijven. Het gemeen tebelang gaat boven alles, (applaus) Na nog conige bespreking over het terrein als bouw- of fabrieksterrein (waarvoor dit terrein 't laatste in aanmerking komt) wordt besloten het voorstel—Warmerdam over te nemen als voorstel van de IJsclub aan de Gemeente met deze wijziging, dat de bijdragen in de kosten in het uiterste geval 7% mogen bedragen en niet 10% Hiermede is dit plan afgehandeld, waar na tot verdere behandeling der agenda wordt overgegaan. Het voorstel tot contrbutleverhooging van f 1,50 op f 2 waarvoor dan 5 kaarten wor den verstrekt, wordt aangenomen. Dan wordt besloten bij een eventueele ijs baan de kosten van afrastering en con sump tiotont le dekken uit particuliere bijdragen en voor de rest een leaning aan te gaan. De lieer Matthijs huldigt daarna tien penningmeester, de heer Kortekaas, die ons gaat verlaten en biedt hem een keurig rook stel aan, waarvoor de heer Kortekaas harte lijk diiak zegt. Na het eind had een plantcnverloting plaats, waarvoor zeer veel belangstelling bes'ond, welke f 76,70 opbracht. Rijksveld wachter Boerecna cu not. A. van Pelt trök ken de no.'s. De heer Matthijs besluit daarna met der wensch dat op de volgende vergadering het bestuur met een plan ter tafel mag komen en dat we dan in het bezit mogen zijn var, oen mooie ijsltaan. (Applaus). i n Looron de Jonp, van Nlcuwpoort, Kanaalstraat 83 H Lok. van Ambt-Vollenhoven, Kanaal straat 346 L J Vlugt, van Haarlemmermeer Heerewee: 475 J H Ippel. van Haarlemmer meer. Wil helm innst rant 20 S H Vink. van Voorhout, Heerewee 380 A v d Linden, van Haarlemmermeer Heeroweg 146 C Gros en scxln, van Slttnrd. Kieuwstraat 43. Vertrokkon: J p Gordlln naar Lelden mej. w M van leeuwen naar Alphen aan den min A A van P(1k naar Koordwtfk J G J van Zeist naar Hillecom M Meeuwlssen naar Sassenheim A Hotrodoorn naar Oegstaeest mej. J C van Dük naar Warmond P van Uns- malen n. »- Haarlemmermeer; G M van Veen- Streng n»ar Eennebroek mej. A Tb Verkerk naar Alphen aan den RtJn. OEGSTGEEST. EMMABLOEM. De verkoop van het Emmabloempje heeft opgebracht i 120.27De jongedames dank voor hun moeite en lof voor het bereikte succes. Trouwens èn het doel èn de jonge- lames wisten de meest verstokte egoist tot ,iPt nemen van een „bloempje te bewegen RIJNSBURG. EMMABLOEM. GEGUND. Na gehouden aanbesteding van den bouw van een gebouw voor de gemeentebedrijven alhier, waarbij zes inschrijvingen waren in gekomen, is het werk gegund aan den laag- sten inschrijver, den heer J. N. den Haan alhier Iturgcrlljke Stond. der MeU 23 J. d. J M van Egmond—Uriel Heemskerk—Hogewoning z. Overleden: B den Haan 53 J. we 5ASSENHEIM. WINKELWEEK. Donderdag had in het liotcl „Het bruine Paard" de opening plaats van de winkel week, die gehouden wordt van 1824 April. De voorzitter der Hanzevcreenlging, do heer L. Ph. Bisschops, spreekt een welkom tot de aanwezigen, speciaal tot het college van B. en W., doch betreurt het dat niet allë winkeliers meedoen. Hij dankt de ne ringdoenden voor hun eendrachtigheid, waaruit blijkt, dat Sassenheim ook in dezen veel kan doen. Hij spreekt ten slotte den wensch uit, dat deze winkelweek mag die nen om aan het publiek te laten zien, dat de stad niet meer voordeel biedt dan ons dorp. De burgemeester zegt, dat bij deze w kclweek duidelijk blijkt, dat de winkeliers elkander niet bekampen, doch gezamenlijk optrekken in den strijd, dooh spreekt den wensch uit, dat do winkeliers niettegen staande de lage prijzen ook goede waren zullen leveren. Hij deelt verder mede, dat de verordening op de winkelsluiting buiten wer king is gesteld, zoodat dc winkels geduren de de winkelweek open zijn tot 10 uur. Hij hoopt dat deze winkolweek telken jare moge terugkeoren en wonscht de. win keliers dan ook groot succes toe on verklaart de winkelweek voor geopend. Nadat de eerewijn was rondgediend, bleef men nog eenlgen tijd gezellig bijeen. De jury voor do beoordecling der étalages bestaat uit de heeren: A. den Boer, Haar lem; D. Wesscling, Haarlem cn J. D. Zout man, Alphen a. d. Rijn. VOORSCHOTEN. SCHIETEN. Daar de Voorschotensche schietvereniging Donderdag 11 April tijd te kort kwam om de wedstrijd ten einde te brengen, werd nu Donderdag 18 April geschoten om de rozer- prijs, die gewonnen werd door: klasse A: I. van Egmond, ld. B: C. Zwaan, kl. C: H Noort. Tevens werd er ultgere kt «ie medaille die geschonken werd voor den schutter, die drr maal achtereen of vyf maal in het geheel het hoogste aantal punten oehnalde- Klasse A moest nog gekampt worden tus schen de hoogste schutters. Klasse B werd gewonnen door I. van Egmond. Voor de meeste rozen in tyd van 2 maan den: klasse A: G. J. IJperlaan, kl. B: 1. van Egmond, kl. C: G. Zwaan. Daar het reglement nog niet officieel was vastgesteld werd dat dezen avond behandeld ec door de leden goedgekeurd. DE AGENDA. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der Apotheken wordt van Maandag 15 tot e* met Zondag 21 April waargenomen door apotheek van den heer: W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Tel. 594. Uit Oost-lndie. SMOKKELAARS VEROORDEELD. BATAVIA, 18 April (Aneta.) Voor den Raad van Justitie is tegen den Formosaan Taighosho wegens een poging tot het smok kelen van 41.000 gram marphine een gevan genisstraf geëischt van twee Jnnr, oen boctfl van 5000 plus kosten met verbeurdverkla ring van de partij. EXECUTIE VAN WIR. MEDAN, 18 April (Aneta). De executie van het vonnis waarbij Wir, de moordenaar van Van Vessem ter dood werd veroordeeld is vastgesteld op 25 April te Siandar. BENOEMING. BATAVIA, 18 April (Aneta.) Tot lid van het College van Gedelegeerden van den Volksraad is in de vacature-Aay gekozen de heer H. C. Kerkkamp. G.G. PASQUIER TE DJOKJAKARTA. DJOKJAKARTA, 18 April (Aneta.) De G.G. van Fransch Indo-China, de heer Pasquier is gistermiddag hier aangekomen. Hij bracht een bezoek aan den tempel te Prombon. waar hij verwelkomd werd door den heer Dr. P. V. von Stein Callenfels. tijdelijk w.n. hoofd van den Oudheidkundigen dienst, en den resident P. Westra. Daarna werd een bezoek gebracht aan de Kalasan-tcmpel. Vervolgens ging het gezelschap naar Djokjakarta. Economie en Financiën. eer en voo au lont 'k-lzijr WIOO I lei I les I no AMSTERDAMSCHE BANK. 9'/2 pet. dividend. In de vergadering van den Raad van Toe zicht is besloten aan de algemeene vergade ring van aandeelhouders voor te stellen over 1928 een dividend uit te keeren van 91 li pet. (v. j. 8% pet.), zulks na afschrijving van f 1,407,441 (v. j. f 1,496294) op onroerende goederen, verhooging van de debiteuion- reserve met f 2'A mill'oen (als v. j.), restr- veering van f 500,000 (nihil), voor aandeei in Naamlooze Vennootschappen en toevoeging van f 750 000 (v. j. f 500 000), aan het reser vefonds, waarna f 391,956 (v. j. f 394,028) op nieuwe rekening zal kunnen worden overge bracht. EERSTE KAMER. De Eerste Kamer heeft hedenmiddag zon der hoofdelijke stemming de bcgrooting van het departement van Koloniën aangenomen. Verder wenden de 12 wetsontwerpen, do Indische Begrooting uitmakende, zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Het wetsontwerp tot wij>zigln« van do In dische Staatsregeling betreffende de Inluiul- scbe meerderheid in den Volksraad werd mot 29—15 stemmen aangenomen. Tegen stem den de 7 A.R., de 7 C.H. cn de heer Blom- jous (R.K.). De Surinaarascho Bcgrooting werd z.h.sL aangenomen. KERKNIEUWS. NED. HERV KERK. Beroepen: Te Nieuwe Tonge, A. Dek ker te B'eiswijk. Te Brandwijk, A. J. Westra Hoekzema te Zegveld (bij Woerden). Te Woudrichem, O. J. von Rootselaa* to Blauwkapel.

Nieuwe Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6