len te Zutphen, op hun beurt. eveneens in het ambt dienen mogen. Ds. Hummelen, die in de beide laat ste Kerken die hij dienen mocht, nog vele relaties heeft, vestigde zich na zijn emeritaat metterwoon te Gronin gen. In een goede gezondheid, omringd door de zijnen, mocht Ds. Hummelen nu zijn dubbelen feestdag tegemoet gegaan. MEVR. DE HEER OVERLEDEN. Mevr. de Heer, de echtgenoote van Joh. de Heer, den redacteur van „Het Zoeklicht", is Zondagmorgen op 65-ja- rigen leeftijd overleden. In de radiomorgenwijding is dit nog aan de luisteraars medegedeeld. De heer Joh. de Heer'is toen door den heer Pruttenburg van Zeist als spr. vervangen. Velen in den lande zullen dit over lijdensbericht met leedwezen verne men. Mevr. de Heer stond haar man, in zonderheid op de samenkomsten en ook voor de radio, getrouw ter zijde. TH. A. v. d. WART. Nadat hij Vrijdag nog zijn dagelijk- sche wandeling gedaan had, overleed, tengevolge van een hartverlamming Vrijdagavond in den ouderdom van ruim 77 jaar plotseling de heer Th. A. v. d. Wart, rustend hoofd der Chr. Nat. school te Voorburg. Theodorus Arnoldus v. d. Wart is 2 Febr. 1851 te Zutphen geboren en ar beidde als onderwijzer te Heerenveen Zutphen, Rotterdam, Velp en Utrecht. In 1878 trad hij op als hoofd te Raamsdonkveer, om 1 Sept. 1884 als zoodanig zich te verbinden aan de Chr. Nat. school te Voorburg, waar hij tot 16 Augustus 1916 werkzaam bleef, toen hij met pensioen ging. De overledene diende vele jaren de Geref. Kerk als ouderling en de A. R. Kiesvereeniging als voorzitter. GEMENGD NIEUWS. Monteur doodgedrukt. Op den Twee den Kerstdag heeft in het gebouw der maatschappij „Zuiderbad", Hobbema- straat 26 te Amsterdam, een noodlottig ongeval plaats gehad en wel in een der voormalige warmwaterkelders, gelegen opzij van het groote stookhuis aan de zijde van de Hobbemakade. De bewuste warmwaterkelder was sinds vele jaren niet meer in gebruik; vroeger werd bier bet water voor de douches verwarmd. In de ruimte was eer. omvangrijke radiator opgesteld, bestaande uit een stelsel van gebogen buizen van zeven meter lengte en een buiswijdte van 3 duim. In dezen ra diator werd stoom toegelaten waardoor bet water, dat den kelder vulde op tem peratuur gebracht werd. Nadien wordt het water op andere wijze verwarmd. Door het langdurige gebruik waren de betonnen kelderwanden dik met ketel steen aangezet en hetzelfde was het ge val met de buisleidingen van den radia-, tor, zoodat het gewicht van dit apparaat geweldig was toegenomen. Mogelijk dat dit verschijnsel aanleiding is geweest tot het noodlottig gebeuren. Omstreeks halftwaalf bevonden zich zes man in den kelder. Vier man stonden op zijde terwijl een tweetal monteurs zich be vond. onder den radiator, die op vier ijze ren kolommen rustte. Dat waren de 32- jarige chef der technische af deeling E. F. H. Berk, wonende Lutmastraat 47, twee hoog en een monteur. Deze waren bezig met een plank het vuil, dat zich onder den radiator had verzameld, weg te rui men. Zij stonden daar in gebogen hou ding, want de ruimte is niet hooger dan 1 a 1^ meter. Plotseling heeft een der kolommen, waarop het ijzeren gevaarte rustte, zich begeven, want zonder merk bare voorteekenen zakte de radiator, welks gewicht ongeveer 2500 kilo be draagt, ineen. De monteur slaagde er nog in de circa 1 meter breede ruimte tus- schen het toestel en den kelderwand te bereiken, doch Berk gelukte zulks niet. Hij slaakte, naar de andere werklieden verklaarden, een lichten kreet, toen het vallend ijzerwerk hem trof. Toen men trachtte hem te bevrijden, heeft hij nog eenige woorden gesproken. Er was geen sprake van hem uit zijn positie te verlos sen. Tien man trachtten de restanten van de verwarmingsinstallatie weg te trekken, doch dit lukte niet. In allerijl werd de brandweer gewaarschuwd en deze liet de motorspuit van de aangren zende hoofdwacht Honthorststraat uitruk ken. De toegang tot den warmwaterkel der was zeer moeilijk, men kon er alleen komen via een gat en een trapje. Op nieuw werd met man en macht getracht het gevaarte op te lichten, doch opnieuw bleek de onmogelijkheid. De bevelvoerder brandmeester J. W. Kuijt, ontbood daar om den gereedschapswagen, welke van dommekrachten, handspaken, stophout en stutten is voorzien. Daar het in den kelder waar de ongelukkige zich bevond, pikdonker was, werd de schijnwerper van de motorspuit, welke van een langen ka bel is voorzien, in deze ruimte gebracht. Verder werd voor de verlichting zorg ge dragen door kaarslantaarns en paraffine fakkels. Inbraak te 's-Gravenhage. Tijdens de afwezigheid der bewoners is gisternacht ingebroken in het perceel Malakkastraat 200 te 's-Gravenhage, waar de dames E. L. en M. J. R. wonen. Waarschijnlijk is de dief met een sleutel binnengekomen. De brandkast werd opengesneden, doch aangezien de inhoud slechts 10 gulden be droeg, was de buit geri. g. Tragisch ongeval te Roermond. Een uiterst tragisch ongeval heeft dezer dagen te Roermond plaats gehad. Terwijl Mej. ThomaesCoenen, wonende aan den Ven- loscheweg 75 aldaar, te circa zes uur n.m. haar eenig zoontje van acht maand'n waschte en zich omdraaide otn water van het fornuis te nemen, maakte het kleintje dat met de spons speelde, ren onverwach te beweging. Het rolde van het op de tafel liggend kussen in een naast de tafel staande zinken teil met kekend water, die voor z'n badje was gereed gezet. Het kind viel, slechts in z'h hemdje gekleed, op den rug in het heete vat r, en werd, met brandwonden overdekt, door de moe der opgenomen. Op haar gegil stormden de benedenbewoners naar boven. De on middellijk gewaarschuwde arts, Wong- Lun-Hing, heeft het erbarmelijk huilende wicht met z'n auto naar het Louisa-huis gebracht, waar het Zondagavond oin elf uur onder hevige pijnen is l^zweken. De ouders zouden de Kerstdagen met hun kindje bij de grootouders in Duitschland doorbrengen. Doodelijk ongeval bij Nijmegen, Eer ste Kerstdag 't avonds is op den Ubber- gerweg bij Nijmegen het 12-jarig zoontje van den heer Kuiper uit Nijmegen, ter wijl hij de helling afreed, gevallen. Op hetzelfde oogenblik passeerde daar een auto, die het knaapje greep. Het ventje werd ernstig gewond door den auto-eige naar naar het Wilhelminaziekenhuis ver voerd, waar hij na eenige uren overleed. De bestuurder van den auto treft geen schuld. Griezelige vondst te Bolnes. Maan dagmorgen bemerkte de vrouw van A. v. d. Waal te Bolnes, dat in de sloot tegen over haar woning een hoofd boven het water uitstak. Zij waarschuwde de poli tie, die het lijk van een man opvischte, alsmede een rijwiel. Na onderzoek bleek de persoon te zjjn J. van P., wonende te Hendrik Ido Ambacht. Daar het horloge van den verdronkene op tien uur was blijven stilstaan, wordt vermoed dat hij Zondagavond te water is gereden en zich niet heeft kunnen redden. Het ongeluk op de mijn Maurits. Bij voorafgaande inspecties door het toezicht houdende personeel op verschillende oogenblikken, o.ai. tijdens den dienst, waarin het ongeval is gebeurd, was ge bleken, dat het werkpunt naar behooren en volgens voorschrift was ondersteund. De neergekomen steenplaat was lang on geveer 20 Meter, breed 3 a 4 Meter en dik ongeveer 60 c.M. Deze zware massa heeft de betimmering omver geschoven, zonder deze te doen breken. De instorting is ver oorzaakt door de aanwezigheid van een scheidingsvlak dat zich ongeveer 60 c.M. boven de kolenlaag bevond, doch dat voor het ongeval onzichtbaar was. Auto-ongeval. Maandagavond wilde de ongeveer 60-jarige Walet met zijn vrouw per tram uit Zeist naar zijn woon plaats Utrecht terugkeeren, waarbij de man, toen hij de tram reeds zij de halte zag, den weg overstak en daarbij pardoes tegen een auto opliep; zijn leven werd gered, doordat hij op de motorkap van den kleinen wagen kwam te liggen. Voorloopig constateerde een geneesheer een gebroken heupbeen, waarna de man per politie-auto naar de Rijkskliniek werd overgebracht. Verdronken. Maandagmiddag om streeks halfvier is de 38-jarige stuurman G. Verwilgen van den gemeentelijken veerdienst te Dordrecht, toen hij werk zaam was aan boord van een motorboot tot dien dienst behoorend, vermoedelijk door een duizeling bevangen en in de Binnenkalkhaven gevallen. Hij is onmid dellijk gezonken. Een paar schippers, die het ongeluk zagen gebeuren, hebben toen dreggen uitgeworpen en mochten hem al spoedig bovenhalen. Toen bleken de le vensgeesten echter reeds geweken. Bij het ter kerk gaan is Zondagmor gen de 80-jarige K., aan de Harinxma- kade te Sneek, te water geraakt en ver dronken. Een huwelijkszwendelaar. De politie te Dusseldorp heeft een zekeren Paul Wiedemann gevat, die in de annalen van de Duitsche justitie bekend stond als de ergste huwelijkszwendelaar, dien Duitsch land ooit heeft gekend. In de laatste da gen had hij te Kassei „gewerkt". Hij had op 12 October een gemeubileerde kamer gehuurd en den volgenden dag versche nen in de couranten van Kassei adverten ties, waarin een jong, gefortuneerd letter kundige verklaarde te willen huwen met een eveneens gefortuneerde jongedame. Den 15en October had Wiedemann reeds 253 brieven en 148 foto's ontvangen. Er waren ongeveer honderd anonieme brie ven bij, die Wiedemann in de papiermand wierp. Aan alle dames die hadden onder- tee'kend, zond hij echter een fantastische levensbeschrijving. Zonder verder ant woord af te wachten bracht Wiedemann daarop den dames een bezoek. Op 16 October zocht hij zeven dames op, den volgenden dag kwamen anderen aan de beurt. Hij had een kalendertje, waar op hij voor eiken dag de namen had ge noteerd van de dames, die hij tusschen 10 uur 's ochtends en zes uur 's avonds wenschte te bezoeken. Den eersten dag slaagde Wiedemann er reeds in drie da mes op te lichten voor bedragen van 200, 180 en 110 mark. De slachtoffers waren spoedig onder den indruk van den ele- ganten jongeman en in drie weken tijds had hij een bedrag van vijfduizend mark buitgemaakt, waarop hij verdween. UIT DE OMGEVING. KOUDEKERK. Het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" hoopt op Vrijdag 28 December a s. des avonds te half 8 in de O. L. school alhier haar jaarlijksche uitvoering te geven. LEIDERDORP. In de Christelijke School werd dezer dagen een Cuderavond gehouden vanwege de Vereeniging Christelijk Onderwijs. Ge zongen werd Ps. 80 vers 1 en 9, en gelezen 2 Koningen 2 de laatste 3 verzen. Hierna ging de voorzitter, de heer G. Los, voor ingebed. Alhoewel het weer veel te wen- schen overliet, was de opkomst toch ta melijk groot, hetgeen-voor de vereeni- ging een bemoediging was om op den in geslagen weg voort te gaan. Door de kin deren van het derde leerjaar werden en kele liederen gezongen, welke zeer goed en zuiver werden uitgevoerd. Het hoofd der school, de heer van der Zwet, gaf een bevredigend verslag van het afgeloopen jaar. Ilierna werd door den heer D. J. Bastmeijer, onderwijzer aan de school, een lezing gehouden over het onderwerp „Een Bijbelles op school". De voorzitter sloot hierna deze goed geslaagde ouderavond en dankte alle aanwezigen voor hun op komst, waarna de heer van der Zwet voorging in dankgebed. LIS3E. Coöp. Veilingvereeniging H.B.G. Gladiolenveiling: Schwaben 12—14 f 1.40; Orange Queen 10—12 0.85; Sal- monea 8—10 0.40, Catharina 12—op 1.20, Hal Ley 12—op 1.10, 10—12 0.75, 10 0.65, 810, 0.24, Flamingsword 14—op 1.30, 12—14 0.95, Foch 14—op 1.10. 1 rince of Wales 14—op 1.60, 10—12 0.75, Odin 13—op 1.40, White Giant 12-r-op 3.30, 10—12 1.80, Hermione 12— op 1, Oranje Brillant 10—op 0.65, 8—op 0.28, America 12—op 1.10. '10—12 0 85, 810 0.40 Francis King 10—op 0.70, 8— 10 0.40, Wilbrink 810 0.28. Leverbaar. Tulpen: Clara Butt 10 0.95, Picoteé 0.80. Bijgoed: Montbr. George Davidson 0 55, idem Aurantiaca 0.50, idem Croc. Miaflora 0.50, Spirea Donker Rose 5.50, Dahlia Salmonea 1.90, idem Glow 2. idem Harvest 2.80, idem Salwtake 2.90, idem Murillo 2.50, idem Diamant 3, id. Protest 4, Diclytra Spectabilis klein 4.20, Pioen Pres. Taft 10, idem Off. Ru bra Pleno II 4.60, idem gemengd 5.80. RIJNSBURG. In de Hervormde Kerk alhier werd gisteravond een zanguitvoering gegeven door de Chr. Zangvereeniging „Excelsior" waarbij tevens een paar liederen werden gezongen door het onlangs opgericht Kin derkoor. Na het zingen van Psalm 89 1 ging Ds. A. Altena, eere-voorzitter der Vereeni- ging, voor in gebed, en sprak deze daarna een kort openingswoord. Spr. heette hierin de aanwezigen harte lijk welkom en sprak de verwachting uit, dat de uitvoering in alle opzichten zou voldoen. Spr. hoopte, dat de versterking door het kinderkoor zulk een succes mocht blijken, dat dit tot herhaling zou nopen. Spr. eindigde met een toepasselijk woord met betrekking tot den zang en met de verklaring, dat hij het toejuichte, dat vooral op dezen avond op zulk een wijze getracht werd, den hoorders een ge paste ontspanning te bezorgen. Vervolgens werd met de uitvoering aan gevangen, onder leiding van den direc teur, den heer P. de Rook, van Leiden. Het programma telde twaalf nummers, waarvan een drietal -door het Kinderkoor werd gezongen. Gezien den korten tijd, dat dit kinderkoor bestaat, vormde dit gedeelte niet de hoofdzaak van het pro gramma, maar vooral in „Uit Hoogen He mel", waarin het sterk gesteund werd door de solisten, de dames v. Klaveren, G. Altena en R. Verhaar, werd toch een verdienstelijk geheel verkregen, wat ech ter voor een niet gering deel aan de so listen was te danken. De zang van „Excelsior" voldeed overi gens weer geheel aan alle verwachtingen. Uitstekend is er gezongen en het groot getal belangstellenden, dat deze uitvoe ring bijwoonde, mag als bewijs dienen, dat deze dat weten te waardeeren. Van de gezongen liederen noemen wij b.v. „Heilig is de Heer" van M. Praeto- rius en „Lentezang" van Bernard Dia mant. Het hoofdnummer voor de pauze was .Psalm 146" van Adriën H. Bahler. Was de uitvoering daarvan in zijn geheel schit terend, in het bijzonder valt hierbij te prijzen de wijze waarop mej. R. Verhaar de alt solo partij en mej. M. van Klave ren de sopraan solo partij zongen. Na een korte pauze werd gemeenschap pelijk gezongen Psalm 897, waarna met het tweede deel van de uitvoering werd begonnen. Na „Die mijns harten Vrede zijt" van P. Hartog en „Largo" van Handel door P. M. Zijderlaan volgde „Kerstcantate" van F. Pijlman. Ook hierin zong Mej. M. van Klaveren weder op voortreffelijke wijze de sopraan solo's, terwijl de heer van Zwieten de ba riton-solo vertolkte. Alles bijeengenomen heeft de Vereeni- ging en haar bekwame directeur door deze welgeslaagde uitvoering de hoorders een genotvollen avond bezorgd. In een slotwoord bracht Ds. A. Altena de Vereeniging hiervoor hartelijk dank. Spr. noemde het een prachtavond, waar voor hij de vereeniging geen lof wilde onthouden. Spr. hoopte dat het de vereeniging ge geven mocht zijn, onder leiding van haar bekwamen directeur en gedachtig aan haar naam, te blijven streven naar een steeds moeilijker te bereiken doel. Ook den solisten bracht spr. dank, als mede den heer K. v. Klaveren voor zijn verdienstelijke orgelbegeleiding. Na het zingen van den „Avondzang" sloot Ds. Altena mét dankgebed. De Raad dezer gemeente vergadert Vrijdag a.s. des avonds half acht. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2 Gunning verpachting havengeld. 3. Benoeming meteropnemer en geldop- haler. 4. Machtiging beroep forensen-aanslagen. 5. Machtiging publieke verhuring land. 0 Aangaan geldleening 7200. 7 Verhooging pensioensgrondslagen bur gemeester, secretaris en ontvanger. 8 Voorstel B. en W. toekenning gratifi catie schoonmaakster van het Raad huis. 9 Onderzoek geloofsbrieven van den heer W. v. Tilburg. SASSENHEIM. Bloemententoonstelling. Hedenmiddag werd in het tentoon stellingsgebouw Bloemlust de ten toonstelling geopend van vroege bol gewassen. Zoodra men de mooie, lichte exposi tiezaal binnentreedt, wordt het oog getroffen door een bloemenweelde, die den leek-bezoeker er in dit jaargetijde zeker niet zou verwachten. De tentoonstelling belooft een groot succes te worden. Van reeds 18 firma's zijn inzendin gen gekomen, waarvan het grootste gedeelte geheel compleet is. Zooals te verwachten was, dominee- ren tulpen en hyacinthen. De firma N.V. C. C. van Tubergen b.v. komt uit met een keurcollectie van circa 20 verschillende soorten hya cinthen in alle mogelijke klem-en, ter wijl de fa. Warnaar en Co., alhier 17 verschillende soorten Mendeltulpen exposeert, waarvan eveneens de firma H. de Graaff en Zoon te Lisse een zeer mooie collectie te aanschouwen geeft. De animo voor deze tentoonstelling is van de zijde der inzenders groot, hetgeen de inzendingen der diverse firma's wel bewijzen. De groote verscheidenheid van het geëxposeerde in aanmerking genomen is het niet mogelijk geweest, heden 'n uitvoerig verslag van deze tentoon stelling te geven, waarom wij dan ook daarop morgen uitvoeriger terugko men. VOORSCHOTEN. Door verschillende vereenigingen en commissies is in deze dagen het Kerstfeest met de jeugd gevierd. Door de Geref. Evangelisatie verle den week reeds in het kerkgebouw aan den Rijndijk en door de Christe lijke Bewaarschool le Kerstdag en 2de Kerstdag door de Herv. Zondagsschool in de kerk. Op al deze samenkomsten werd de jeugd rijkelijk onthaald. Maar geluk kig waren niet de kerstkoeken en de kerstboeken het allesbeheerschende middelpunt, maair het Kindeke in de kribbe. UIT ONZE INDIEN. ENGELSCHE OORDEELVELLINGEN OVER ONZE OOST. Ormsby-Gore, de Britsche vice-mi nister van Koloniën, heeft, naar Reu ter *ons meldt, een officieel verslag over zijn jongste reis naar de tropen waarbij hij ook Java bezocht, open baai* gemaakt. Over Java spreekt hij met bewon dering. Hij verklaart, dat het belang en de beteekenis van Java in Enge land nooit ten volle begrepen zijn. Als voorbeeld noemt hij het suiker proefstation te Pasaroean met zijn toe passingen van de wetenschap op een industrie in de tropen. Hij bestempelt deze instelling als de mooiste in de tropen. De Times wijdt een hoofdartikel aan het verslag onder het opschrift: Een les van Java. Zij stelt in het licht, dat Nederl, In- dië een bevolking van 50 millioen on derhoudt, terwijl de Britsche Malei- sche staten 4 millioen zielen hebben. De Nederlandsche overheid heeft de binnenlandsche rubber-productie aangemoedigd en tegelijkertijd met bewonderenswaardige methoden de nieuwste kennis op landbouwgebied verspreid en andere vormen van het bedrijfsleven in de tropen bevorderd. Het blad vindt, dat er uit Gore's ver slag veel te leeren valt voor Britsche industrieelen en ambtenaren. INGEZONDEN. (Bulten verantwooroeiijkheid der RedactleJ Hooggeachte Redactie! De Hoofdbesturen der Samenwerkende Zendingscorporaties kunnen niet nalaten, aan het eind van het jaar, hun hartelijken dank uit te spreken voor den grooten steun, dien zij in 1928 voor het zendings werk hebben mogen ontvangen. Wel zal in de laatste dagen nog een laatste krachtsinspanning vereisebt wor den, maar de hartelijke medewerking van zoovelen, wordt door de Besturen op zeer hoogen prijs gesteld. Namens die Besturen: B. J. C. RIJNDERS, Director voor de Binnen landsche Actie. Geachte Redactie! Mag ik voor het onderstaande een klei ne plaatsruimte in uw blad verzoeken en wel naar aanleiding van het verslag, voorkomend in uw blad van 18 dezer van een vergadering der Chr. Transportarbei ders. Daar sprak de heer Strijbis, die naar aanleiding van Matth. 20 zegt: „Ze waren het eens geworden". Mag nu, zoo vraag ik mij af, de heer Strijbis zoo klakkeloos een bijbeltekst of een gedeelte daarvan gebruiken om zijn betoog wat aantrekkelijker te maken? Ik meen van neen. Bij het verschillend uit leggen van Matth. 20 van vers 1 tot 16 lijkt mij deze uitlegging de minst geluk kige en meest onjuiste. Men beschouwt de gelijkenis meest te veel op zich zelf en vergeet tijd, plaats en kring, waar Jezus' haar uitspreekt. Ik wil nu niet breed hierop ingaan, alleen behoort een ieder te weten, dat het in deze gelijkenis niet gaat om een sociale kwestie op te lossen. Als men vers 1 zoo beziet, dan breekt vers 3 tot 9 af wat in vers 1 gezegd is. Eerst was sprake van billijkheid, verder is sprake van geven. Maar in het 16e vers geeft mijns inziens de gelijkenis in haar volle beteekenis. Hier is sprake van werk en genadeverbond. Trouwens Hoofdstuk 20 begint met het woordje „want,", dus zie eerst Hoofdstuk 19 en oordeel dan wat er in 20 volgt, en de beteekenis van beide is nu duidelijk. Het is geenszins mijn be doeling den heer Strijbis af te breken; dat moge blijken uit hetgeen ik schrijf. Met dank voor de plaatsing, C. VAN LEEUWEN Sz. Koudekerk, 19-12-'28. Steenfabrikant. Zouden wij den geachten inzender mo gen opmerken, dat zeer zeker de Heiland met deze gelijkenis bedoelt ons iets aan gaande de geestelijke dingen te leeren, doch dat Hij dit doet in een vorm, waar uit ook leering valt te putten voor het maatschappelijk leven. En dan merken we op, dat er in vers 2 staat, dat de heer des huizes het met de arbeiders ééns geworden was, alzoo overleg inzake de arbeidsvoorwaarden. Dit wordt in vers 13 nog eens herhaald. Uit vers 15 („Of is het mij niet geoor loofd te doen met het mijne wat ik wil? Of is uw oog boos omdat ik goed ben?") blijkt, dat de werkgever zich aan de af spraak, wij zouden zeggen aan bet con tract, hield. Hij liet echter naast het recht ook de barmhartigheid meespreken, om dat hij begreep, dat ook die werkloozen, die 't laatst waren aangenomen, een ge zin te verzorgen hadden; daarom geeft hij hun het volle dagloon, gelijk dit toen maals volgens den loonstandaard was: een penning. RED. MARKTBERICHTEN. HAZERSWOUDE, 24 Dec. Eieren. Aangevoerd 3527 stuks. Prijs: kippen eieren 7.10—9 per 100 stuks. Pluimvee, hanen 1.30, konijnen 2 per stuk. GOUDA, 27 Dec. Veemarkt. Aange voerd in totaal 1304 stuks, waarvan: 164 slachtvarkens, vette 0.350.36, Londensche 0.260.28, zouters 0.30 0.32, per pond, levend met 2 pCt. kor ting; 626 magere varkens, 2040; 54 biggen, 1015; 7 runderen, 200300; 55 nuchtere kalveren, 1219; 1 gras- kalf; 91 schapen, 2029; 6 hokken en geiten, 26, alle per stuk. Handel in alle soorten matig. GOUDA, 27 Dec. Kaasmarkt. Aange voerd 11 partijen. Prijs: le kw. met rijksmerk 5356, 2e kw. 4852. Kan del matig. GOUDA, 27 Dec. Eierenveiling. Aan gevoerd 202 partijen. Prijs: kippen eieren 78 eendeneieren 78, per 100 stuks. Handel vlug. GOUDA, 27 Dec. Botermarkt. Aan gevoerd 569 ponden. Prijs: goeboter 1.10—1.20, weiboter 1.05—1.10, per pond. Handel slecht. AMSTERDAM, 27 Dec. Veemarkt Aangevoerd 249 vette kalveren, le kw. 1.05—1.15, 2e kw. 0.90—1.04, 3e kw. 0.760.88, per Kg. levend gewicht; 33 nuchtere kalveren, 1218 per stuk; 690 varkens, Holl. 2e kw. 0.82—0.83, Holl., Overz. en Geld. le kw. 0.840.85, prima iets hooger, vette varkens 0.82>— 0.83, per Kg. slachtgewicht. Telegrafisch WeerberichL Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 27 Dec., medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 773.9 te Biarritz. L. B. 733.2 te Hernösand. Verw. tot den avond van 28 Dec.: Zwakke tot matige, later wellicht toenemende Z.W. tot Z. of Z.O. wind, meest zwaar bewolkt of betrokken, waarschijnlijk eenige regen, iets zach ter. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur Is aangegeven door den wijzer. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 6.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS EA. Donderdag 27 Dec.: 4.20 nam. Wisselnoteeringen, (Amsterdam). Berlijn 59.347» Londen 12.07*"/»» New-York2.48 Parijs 9.72'/. Brussel 34.627* Zürich 47.96 Praag7.377. Rome13.037. Madrid 40.47 Oslo66.387. Kopenhagen V 66.447» Stockholm 66.59 Weenen*04

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3