PUROL er op! DAG-AGENDA. lederen Dinsdag 78.15 uur. Wijk- gebouw „Pniël", Middelstegracht: Zit ting van het bestuur v. h. Prot. Bur. voor Soc. Adviezen. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Donderdag 27 tot en met Zondag 30 Dec. waar genomen door de apotheek van den heer W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Telef. 594. RECLAME te maken door verspreiding van het bericht via de omroepzenders, alsnog den geadresseerde te bereiken. De aandacht wordt erop gevestigd, dat het eventueel tot stand komen van een dergelijke regeling niet be oogt wijziging te brengen in het bij de omroepvereenigingen reeds bestaande gebruik van uitzending van S. O. S-- berichten, bestemd voor personen, waarvan het juiste adres niet bekend is. DE OVERSTROOMING TE BAREN- DRECHT. De onder voorzitterschap van den burgemeester ingestelde commissie tot steun aan de slachtoffers van den watersnood, is met haar werkzaam heden gereed gekomen. De getaxeerde schade bedraagt, af gezien van de schade aan de dijken toegebracht, ongeveer 70.000. De eerste uitkeering aan de zwaarst getroffenen is deze week uitbetaald. De tweede uitkeering kan spoedig tegemoet gezien worden. Bij eenigszins gunstig, niet vriezend weer, bestaat er niet geringe kans, dat het wintergraan, alsnog een rede lijk gewas kan geven. Het chemisch onderzoek van het water heeft uitgemaakt, dat dit een zeer laag zoutgehalte bevat, wat als een groot voordeel kan worden be schouwd. Ten opzichte van de aardbeienplan- ten zijn de vooruitzichten minder gun stig, en de spruiten kunnen als verlo ren worden beschouwd. UIT DE MIJN-INDUSTRIE. Men meldt uit Lutterade: Binnen eenige maanden zullen op de mijn Maurits weer 1000 arbeiders te werk gesteld worden en wel op de cokes- en de amoniakfabriek. BUITENLAND. DE TOESTAND VAN KONING GEORGE. Steeds vooruitgaande. - Het bulletin van Dinsdagavond 8 uur 15 omtrent 's konings gezondheidstoestand luidt: „De koning heeft een kalmen dag ge had. De locale toestand verbetert en de krachten van den patiënt handhaven zich. Het volgende bulletin zal morgenavond worden gepubliceerd." Gistermorgen werd bekend, dat er een geringe verbetering in 's koning toestand was waar te nemen. De zeer langzame vooruitgang welke door de doctoren in de afgeloopen dagen is g-econstateerd, blijft aanhouden. Ook op den Tweeden Kerstdag is in den toestand van koning George weinig of geen verandering gekomen. De langzame vooruitgang in den algemeenen en localen toestand houdt, volgens het bulletin, dat FEUILLETON. De vreemde landlooper 26) —o— „Ik ben niets beter dan gij", zeide Gratzer somber, „misschien zelfs er ger.. Ik kan niet zooals gij, op een tijd terugzien, dat ik op den rechten weg was; ik sta niet hooger dan gij; wie weet wat er van mij zou geworden zijn, als als edele menschen zich mijner niet ontfermd hadden". „Dus hebt ge toch vrienden?" vroeg Stürmer angstig. „Ziet ge wel, dat ik niet bij u blijven kan?" „Ik heb geen vrienden. Degenen, die ik had, heb ik verloren, omdat ik niet naar hen omzag. Ik haatte de men schen, alle menschen ter wille van een enkele, die me geprikkeld en beleedigd heeft. Ik heb niemand, blijf bij mij!" Terwijl Stürmer naar Gratzer's bleek gelaat keek, werd zijn hart van een wonderlijk gevoel vervuld voor den treurigen man, welken God wel licht tot beider zegen o^ zijn weg had gezonden. Hij stak hem de hand toe, met de woorden: „Ik blijf bij u en zal u niet wecter verlaten, tenzij ge me zelf de deur wijst". DERTIENDE HOOFDSTUK. Kijk eens, Arthur, hoe zwaar de mist over de huizen en straten hangt, 't Is alsof Dresden in een grauwe zak gepakt is", zeide een jonge vrouw, die zich in een zeer vriendelijke, fraai ge meubelde kamer bevond. Zij kreeg geen anwoord. „O lieveling", riep zij uit, terwijl zij schertsend de handen wrong alsof zij wanhopend was, „je bent weer heele- maal doof voor je arme vrouw. Je plannen en teekeningen boeien je gisteravond op Buckingham Palace is uil- gegeven, aan, en men achtte het dan ook niet noodig, hedenochtend weer een bul letin uit te geven. DE COMMISSIE VAN DESKUNDIGEN. De uitnoodiging aan de Ver. Staten. De Engelsche gezant overhandigde j.l. -Maandag in het Staatsdepartement te Washington een uitnoodiging aan de Ver- eenigde Staten van de Europeesche regee ringen, om deel te nemen aan de bespre kingen inzake het herstelvraagstuk. De regeering der Ver. Staten heeft haar toestemming gegeven voor de aanwijzing van Amerikaansche deskundigen, om zit ting te nemen in de commissie van des kundigen voor de schadevergoeding op voorwaarde, dat de Amerikaansche ver tegenwoordigers gekozen en aangesteld zullen worden door de Geallieerde en de Duitsche regeeringen. ERNSTIG ONGELUK TE ANGERS. 5 dooden en 12 zwaargewonden. Te Angers in Midden-Frankrijk is plot seling met donderend geraas een in aan bouw zijnde garage uit gewapend beton met een oppervlakte van 4000 vierk. M. ingestort, waarbij meer dan 20 arbeiders onder de puinhoopen. bedolven werden. De onmiddellijk te hulp geschoten red dingsbrigades slaagden er in 17 slachtof fers uit de puinhoopen te bevrijden. Vijf hunner bleken echter om het leven te zijn gekomen, terwijl de 12 overigen, die ern stig gewond waren, naar het ziekenhuis werden overgebracht. Na het gehouden appel veronderstelde men, dat nog zes arbeiders onder de betonmassa begraven liggen. Ten teeken van rouw waren alle pu blieke Kerstfeestelijkheden in de stad ver boden. DE TOESTAND IN RUSLAND. Trotzki naar Zaid-Rusland. Op bevel van Stahlin zal Trotzki tot herstel van zijn gezondheid naar een kuuroord in Zuid-Rusland worden over gebracht. In Russische officieele kringen wordt dit als een poging van Stahlin beschouwd in de richting van toenadering met Trotzki. Hoe de Sovjets in de Oekraine huishonden. In den Noordelijken Kaukasus zijn in de tien jaren, dat de Sovjets er heerschen, meer dan 10.000 gezinnen van bergbewo ners gearresteerd wegens „misdrijven te gen de revolutie". De gearresteerden, wier bezittingen wer den verbeurd verklaard, werden gedepor- terd naar de verst afgelegen en meest on herbergzame oorden van Sovjet-Rusland naar de streek van Archangelsk, de pro vincie Wologda, het oevergebied van de Amoer, enz. Meer dan tweeduizend grijsaards, die uit de ingest geziene inwoners van het land als gijzelaars gevangen waren geno men, zijn eveneens naar deze gebieden verbannen. Honderd vijf en zestig dezer eerbied waardige ouden leiden thans reeds negen jaar lang in het klooster te Solovi een kwijnend bestaan. Géén amnestiemaatre gel was ooit op hen van toepassing. BOLIVIA EN PARAGUAY. Het verzoeningsprotocol. De tekst van het verzoeningsprotocol met betrekking tot het geschil tusschen Paraguay en Bolivia is aan de twee re geeringen voorgelegd. Er wordt in voor gesteld, negen arbiters te benoemen, die de oorzaken van het conflict en de aan sprakelijkheden moeten vaststellen. De twee partijen zullen elk twee arbiters be noemen, de overige vijf zullen worden aangewezen door de arbitrage-conferenr tie. De arbiters zullen zes maanden mogen besteden aan het verzamelen der gege vens; daarna moeten zij rapport uitbren gen. Zij zullen alleen de jongste inciden ten behandelen en niet de grenskwesties in haar geheelen omvang, welke reeds meer dan je echtgenoote. Ach, had ik dat maar eerder geweten, dan had ik nooit van mijn leven een architect ge nomen!" De bouwkundige Frank zat bij het licht %ener lamp aan zijn schrijftafel en keerde glimlachend zijn gezicht naar het raam. „Kom eens hier, Marie", zeide hij, „kom eens bij me! Wat hebben we aan dien nevel? Hij verkwikt de oogen niet en geeft geen voedsel voor den geest. Kom hier en kijk eens naar deze teekeningen!" „Ja, als jij dan ook naar den mist kijkt". „Dat beloof ik je". De jonge vrouw kwam achter den stoel van haar man staan en keek over zijn schouder. „Dit, Marie, is het plan voor een toren in den reinsten gothischen stijl. Kijk, hoe rank en slank het gebouw omhoog streeft! Hoe kunstig!" „Ja", antwoordde mevrouw Frank, „steeds hooger en hooger, uiteenloo pend en zich weder vereenigend, tot, tenslotte, alles samen komt bij het kruis of de kruisbloem. Het is heer lijk, Arthur, de kunst tot Gods eer te kunnen gebruiken. Alles wat wij doen, of we torens bouwen of plannen maken, het moet toch alles bij het kruis eindigen". Frank kuste de hand zijner vrouw. „Ja, Marie, het is iets heerlijks, God in de kunst te dienen, en het is een genot voor mij, mij in de regelen der kunst, in haar middelen en denkbeel den, ja in haar verscheidenheid te verdiepen en al de fijne aderen en klauwieren, de uiterlijke sieraden te beschouwen. Van onderen liggen de steenen samengevoegd, het vaste fun dament, en daar boven liggen de fijne takjes en bloemen en vereenigen zich tot één schoon geheel. Heb ik niet ge- zoo lang tusschen de beide landen be staan. kruitmagazijn in de lucht gevlogen. lijk je te roepen om dit alles te be wonderen?" „Je hebt gelijk, beste man, maar ik ook, als ik je vraag den nevel te be kijken". „Ik weet wel", zei Frank, terwijl hij opstond, „dat je gedachten een hooge vlucht nemen en vaak tct in de diep ste diepten neerdalen, maar wat je me hier uit den mist zoudt kunnen leeren, weet ik werkelijk niet". Beiden stonden bij het raam. Men kon op straat niets onderscheiden; de glans, die van de lantaarns uitstraal de, drong op eigenaardige wijze door den nevel heen. „Het is als een zak buiten, liefste!" zeide Arthur, „maar waarom zoo ern stig?" „Deze mist maakt me bedrukt en angstig, Arthur. Hij komt me voor als een gordijn, dat de Heere God nu en dan over de aarde uitbreidt, om Zijn goddelijk oog nog eenigen tijd rust te geven, en al de ellende van deze on gelukkige wereld eenige oogenblikken niet te zien". „Maar Marie, zou de Heere dan niet door den nevel heen zien?" antwoord de Frank glimlachend. „O, ik weet 't wel", zeide Marie, ter wijl er tranen in haar oogen blonken, „het is ook alleen om mezelf gerust te stellen; ik denk dikwijls dat de Heere moede is van al de ellende dezer aar de, en van het lezen in de harten der menschen". „Wat heeft zulke gedachten bij je op doen komen, Marie?" vroeg de ar chitect". „Onze benedenburen". „Zoo, zoo, heeft mijn vrouwtje vrienden gekregen?" „Ach .Arthur, je moet geen gekheid maken". „Neen, dat zal ik ook niet doen; die slechts 25 minuten te hebben gerust, naar Akyab vertrokken. Verwacht wordt, dat zij morgen Bangkok zullen bereiken. twee mannen interesseeren mij ook. Zij wonen reeds maandenlang hier, en leven zoo afgezonderd en stil. Nooit hoort men ze vroolijk lachen of schert sen. Zij gaan mij altijd even ernstig en somber voorbij". „De ééne, die zwarte", bij deze woor den werd de stem der jonge vrouw zeer zacht, „die moet een geestenzie ner zijn". „Maar schat", zeide Frank lachend, „hoe kom je er bij! Wat een zonderlin ge gedachte 1" „Weet je dan niet, Arthur, dat men volgens de overlevering doodsbleek blijft, wanneer men een geest heeft gezien? En die ééne is doodsbleek. Ik zou bijna bang voor hem worden, en tóch wil ik hem zoo gaarne helpen weer vriendelijk to kijken". „Je bent banger dan Lily. Heb je niet gehoord dat ze straks zeide: „Lily bij den zwarten man geweest; zwarte man is heel zoet". Mevrouw Frank glimlachte. „Zou het kind hem genoegen doen?" „Wij zijn toch een paar model-echt- genooten, Marie", zeide Frank. „Ik heb mij al lang met deze beide», be zig gehouden en heb naar hen oïn- formeerd, zonder dat zij het ben erkt hebben. De ééne, Lily's zwarte »an, werkt voor verschillende dagbladen, de ander is houtsnijder, en deze n oet het middel worden om mij met hei in verbinding te stellen. Lily heeft ui teekening van hen medegebracht, n deze zal ik zelf terugbrengen". In een andere kamer van hetzelfd huis zaten ondertusschen Gratzer en Stürmer te werken. Zij waren nu reed; meer dan drie maanden in Dresden. Voor Gratzer was het niet moeilijk ge weest als medewerker aan couranten', geplaatst te worden en Stürmer sneed kunstige artikelen, die goed betaald lUdk-Progri WAT ER VANAVOND TE HOOREN II HUIZEN, 340.9, na uur 1870 M N. C. R. V. 6.Concert. 7.30 Causerie. 8.Concert. Rede van den heer H. F. J. Wes- terveld, te Hilversum, over: „Troelstra's Groei". 10.Persberichten van Vax Dias. HILVERSUM, 1060 M. A. V. R. O. 5.Causerie over sport. 5 30 Vooravondconcert. 6.Tijdsein van de A. V. R. O.-klok. 6.Vooravondconcert. 7.15 Engelsche les. 7.45 Politieberichten. 8.Tijdsein van de A.V.R.O.-klok. 8.05 Opera Tannhauser, van Wagner 10.Persberichten van Vaz Dias. KöNIGSWUSTERH., 1250 M. 5.20 Lezingen en lessen. 7.20 Kamermuziek. Daarna weer-, nieuws- en sport berichten en tijdsein. LANGENBERG. 468.8 M. 5.50 Lezingen en lessen. 7.20 Concert. 9.20 Belgische humor. Daarna laatste berichten. Vervolgens muziek. DAVENTRY, 1604.3 M. 5.35 Kinderuurtje. 6 35 Tijdsein, weer- en nieuwsbericht 7.05 De grondslagen der muziek. Verder lezingen, enz., afgewis seld door muziek. 8.05 Concert. 9.20 Weer- en nieuwsberichten. Verder lezingen en muziek. PARIJS, „Radio-Paris", 1750 M. 5.10 Koersen en berichten. 6.50 Landbouwberichten. 7.05 Gramofoonplaten. 7.50 Boekhoud les. 8.05 Koersen en berichten. 8.20 Causerie. 8.50 Concert. In de pauze persberichten. RECLAME. Als uw Handen ruw zijn of gesprongen en Uw Lippen schraal en pijnlijkmaar vooral ook bij brand- en snijwonden, ontvellingen en allerlei huidverwondingen Het verzacht en geneest Hummelen den herdersstaf neder. Een jaar tevoren 7 December 1913 herdacht hij met een predica- tie over Ps. 71 18 zijn 40-jarige ambts bediening. Als predikant van Burum preekte Ds. Hummelen meermalen te Munne- kezijl, waar 13 November 1885 een Ge reformeerde Kerk mocht worden geïn stitueerd. Tijdens zijn verblijf te 't Zandt ging hij meermalen voor in de prediking te Garsthuizen en Zijl dijk, die beide onder 't Zandt ressorteer den. Van zijn hand zagen enkele predi- caties het licht in de bundels „Ezra" en „Brood des levens". Werd Ds. Hum melen voor 16 jaar bedroefd doordat hij zijn broer, Ds. M. Hummelen, laat stelijk te Houwerzijl, door den dood verloor, thans mag hij zich er over verheugen, dat hij niet alleen zelf ver waardigd werd zulk een lange reeks van jaren in de verkondiging van het Evangelie der zaligheid werkzaam te mogen zijn, maar het ook mag beleven dat een zoon van zijn broer en van hem zelf, de predikanten R. K. Hum melen te Gorinchem en H. Humme- werden. Teruggetrokken en eenzaam leefden de twee vrienden. Stürmer bad zich met een bijna vrouwelijke liefde bij Gratzer aangesloten, hij zorgde voor zijn vriend, en hielp hem zooveel hij kon. Gratzer had hem im mers een tehuis bezorgd, en diens somber gemoed werd door de liefde van zijn metgezel wonderlijk getrof fen. Het was een zeldzaamheid voor hem, zoo bemind te worden, en het maakte hem week. Af en toe gingen zij samen wande len, maar geen van beiden trachtte met andere menschen kennis te ma ken, zoodat hun leven eenzaam en on gezellig was. De een probeerde wel den ander te troosten, maar zij waren er beiden van overtuigd, dat hun le ven eenzaam zou blijven. Geen van hen durfde zich een andere toekomst droomen, met alle bezwaren van een huisgezin; men zou naar hun verleden vragen, en wie zou. zich aan een land looper of aan een tuchthuisboef wil len verbinden? Dikwijls zat Stürmer, als zijn werk klaar was, met zijn Bijbel in de hand, en dan vroeg hij aan Gratzer toch ook eens in het Boek te willen lezen, dat alleen troosten kon. Stürmer ging ook vaak naar de kerk en vroeg herhaal delijk aan zijn vriend toch mede te gaan, .maar deze weigerde beslist. Hij wilde van God en de kerk niets weten, niets van den Bijbel of van den troost, dien Stürmer daarin meende te vin den. En toch overviel hem dikwijls een vurig verlangen naar iets beters dan hij tot dusver gekend had. Alles, wart- hij vroeger begeerens- waard geacht had, kwam hem thans zoo ledig, zoo waardeloos voor. Het was hem alsof er iets beters moest bestaan, dat voor bem verbor gen was< 27 soldaten gedood. In de nabijheid van Kalgan (China) heb ben kwaadwilligen een kruitmagazijn in de lucht doen springen, waardoor zeven en twintig soldaten gedood werden. De Chineesche autoriteiten zijn er tot nog toe niet in geslaagd, de daders te arresteeren. SERVISCH TELEGRAM AAN DE MARSBEWONERS. „Hebben jullie antiquiteiten te koop?" Op den avond van Eersten Kerstdag, werd te Belgrado door den antiquiteiten handelaar Vlajko Ignatsjevitsj een radio telegram aangeboden, dat aan de bewo ners van de planeet Mars was geadres seerd, meldt het „N. v. d. D." De dienstdoende ambtenaar weigerde aanvankelijk het felegram door te zen den, doch na interventie door den direc teur van het post- en telegraafkantoor werd het ten slotte toch aangenomen. Bij het uitseinen werd den grooten Europee- schen zenders verzocht, het telegram door te seinen. Het telegram, dat in het Servisch is ge steld, bevat 19 woorden en kostte 2100 dinar (ongeveer 95). Ignatsjevitsj ver klaarde de derde aardbewoner te willen zijn, die zich met de bewoners van Mars in verbinding stelt. Hij is ervan overtuigd dat de Marsianen, indien zij bet telegram inderdaad ontvangen, erop zullen ant woorden, daar hij hun heeft gevraagd, of zij antiquiteiten te koop hebben. DE WERKLOOSHEID IN ENGELAND. Een oproep van den Prins van Wales. De Prins van Wales heeft gisteravond door de draadlooze een pakkenden op roep tot het land gericht ten behoeve van de mijnwerkers. Hij wees erop, dat een kwart millioen mijnwerkers werkloos is, terwijl driemaal zooveel vrouwen en kin deren van hen afhankelijk zijn. De beste dienst, dien men het land kan bewijzen, is, aldus de prins, arbeid te vinden voor zooveel mogelijk werklooze mijnwerkers. Nader wordt gemeld, dat na de toe spraak van den prins van Wales lady Houston 30.000 pond en lord Rothermore 25.000 pond in het fonds voor de mijn werkers hebben gestort. KORTE BERICHTEN. De Paus heeft in zijn Kerstrede met geen woord de Romeinsche kwestie aan geroerd. Een ponflict in de radicale partij van Argentinië leidde te San Juan tot een bloedige botsing, waarbij vijf dooden viejen. Amanoellah verklaart sterk genoeg te zijn om dén opstand in Afghanistan te onderdrukken. De metaalbewerkers in het Roerge bied betuigen in een motie ontevredenheid over de arbitrale uitspraak van minister Severing. Bij een brand, die een houten woning te Montreuil bij Parijs in de asch legde, zijn een meisjt. en drie zuigelingen omge komen. De stedelijke markthal van Genua is door een grooten brand geheel in de asch gelegd. In Engeland is het met Kerstmis „warm" weer geweest. LUCHTVAART. DE KERSTVLUCHT NAAR INDIë Het persbureau Vaz Dias meldt d.d. gisteren: De bemanning van de P. H. A. E. N. seinde heden aan de K. L. M. uit Aky ab, dat zij daar heden te 15.35 uur zijn geland. Hedenmorgen te 7.05 uur is uit Allahabad vertrokken en na een vlucht van 4 uur en 15 miniuten werd Calcutta bereikt. Vandaar zijn zij, na KERK EN SCHOOL. NED. HERT. KERK. Beroepen: Te Zoeterwoude, A. J. Eijkman Jr. te Sebaldeburen. Te Wou- drichem, A. G. Oosterhuis te Ernst. Aangenomen: Naar Maassluis, J. J. Kloot te Zwammerdam, Naar Leeuwarden, F. H. Bruins te Kooten (Fr.). Bedankt: Voor Wapenveld, W. Deur te Schoonhoven. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Nederhorst den Berg, J. Groenenberg, cand. te 's Gra- venhage. CHR. GEREF. KERK. Bedankt: Voor Rotterdam-Zuid, K. Groen te Nieuwpoort. HERST. EV. LUTHERSCHE GEM. Tweetal: Te Den Helder, P. H. Borgers te Monnikendam en O. D. BI eek er te Edam. Ds. B. wielenga. t In de Nieuwe Kerk te Utrecht is Zon dagochtend even vóór begin van den dienst Ds. B. Wielenga, emeritus-predi kant, plotseling overleden. Ds. Wielenga werd in 1850 geboren, werd in 1878 candidaat tot den Heiligen Dienst aan de universiteit te Groningen. In datzelfde jaar nam hij een beroep aan naar de Hervormde Gemeente te Leer broek, ging in 1881 van daar naar Krui- ningen, en nam in 1894 een beroep aan naar de Hervormde gemeente te Delfsha- ven, waar hij in 1920 zijn emeritaat nam. Hij vestigde zich toen te Utrecht, waar hij in de laatste jaren op zich nam het bezoek van zieken in het Diaconessenhuis aldaar. OUDERLINGEN-CONFERENTIE. Vrijdag 28 December a.s., nam. 7 uur zal in de consistorie der Westerkerk de najaarsconferentie worden gehou den van ouderlingen der Geref. Ker ken in de classis 's Gravenhage. Dr. S. O. Los, Geref. predikant te 's Gravenhage-Oost, zal refereeren over: „Kerkelijk opzicht en tucht over doopleden". Ds. L. R. HUMMELEN. Vandaag viert Ds. L. R. Hummelen, em. predikant van de'Geref. Kerk van 't Zandt (Gron.), zijn 80sten verjaar dag. terwijl hij tevens mag herdenken, hoe hij in deze maand, voor 65 jaar, te Nijeveen het predikambt aanvaardde. Lambertus R. Hummelen werd 26 De cember 1848 te Nijeveen geboren en is een zoon van wijlen Ds. R. Iv. Humme len, die in Diever de Afscheiding mee gemaakt heeft en de eerste predikant van de Geref. Kerk van Nijeveen was. De jubilaris werd in 1869 ingeschre ven als student aan de Theol. school te Kampen voor het 2de studiejaar, nadat hij te voren door langdurig pri vaatonderwijs zich bekwaamd had. In 1873 werd hij candidaat, om 7 December van dat jaar, nog geen 24 jaar oud, te Nijeveen, waar hij geboren werd, het predikambt te aanvaar den. Zijn vader bevestigde hem daar, sprekende over Hand. 20 28. waarna Ds. Hummelen met een predicatie over 2 Cor. 2 16b het predikambt aanvaardde. In 1875 ging Ds. Hummelen naar Scheemda. welke standplaats hij in 1881 met Burum verwisselde. 15 Juni 1890 deed de 80-jarige zijn intrede te 't Zandt, welke kerk hij tot 15 Novem ber 1914 mocht dienen, toen hem we gens chronische ongesteldheid eervol emeritaat verleend werd. Met een .pre dicatie over Openb. 2-2 21 legde Ds.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2