men. Op spoed zal worden aangedron gen. Het Is een kwestie van verkeer meer nog dan van stankvermindering .want voor de stankvermindering wor den andere werken uitgevoerd. Het dempen van grachten gaat gemakkelijk maar onze voorouders waren niet zoo dwaas want grachten zijn ook noodig voor loozing van het grondwater. Men meent, dat er geen uniformiteit is in de bevordering van het lager personeel. In zekeren zin is dit juist, maar het middel dat ter genezing wordt aanbe volen erger dan de kwaal. De be- vord 7 op een bepaald tijdstip acht spr. den booze. Bevordering mag eens wat opgehouden worden, men komt er toch wel. Partijdigheid bij de lichtfabrieken in de bevordering spreekt hij ten sterk ste tégen. Spr. waarschuwt tegen toe passing van den percentage-norm. Men heeft gevraagd hoe de Minister kwam aan een bedrag van f 12 mil- lioen. Spr. gelooft, dat inderdaad een groot bedrag gemoeid zal zijn met het omhoog brengen van de spoorbaan. De beer Kooistra was verontwaar digd over de nog niet benoeming van het 7e lid der woningstichting. Daar kan men het College geen verwijt van maken, omdat op 15 Nov. het Bestuur pas een mededeeling deed. De openstelling van de zweminrich ting De Zijl zou het budget met f 1000 verhoogen. Aan den Rijndijk zijn de bezoekcijfers veel grooter. Samenvoeging van politie en brand weer komt in den loop van den zomer 1929 aan de orde. Eerst dan kan het College er zich een oordeel over vor men. Politieke overwegingen komen niet te pas bij het ter lezing leggen van de bladen in de politieposten. Er moest alleen beperking zijn daarom alleen plaatselijke bladen. Om de nuttigheid van de aanstel ling van een adjunctinspecteur van politie moet men de dienst goed over zien. De Inspecteurs voor speciale dien sten missen den tijd om voor straat dienst, verkeer en opleiding behoorlijk aanvullend op te treden. In deze dien sten is dan ook een tekort. Van top zwaar zijn der politieleiding is geen sprake. De Inspecteur van 't verkeer heeft geen tijd voor den buitendienst maar wordt in beslag genomen door bureauwerk. De opleiding is ongeregeld in onze stad. Dat moet noodzakelijk verande ren. Er is een fout in de organisatie, dat bet publiek door geen inspecteur kan worden te woord gestaan. Aanstelling van een adjunct is noo dig om de instelling van een ver- keersbrigade mogelijk te maken. Daarvoor zijn 9 agenten noodig. Spr. stelt zich voor geleidelijk in dat getal te voorzien. Ook na eventueele samen voeging van politie en brandweer komt er personeel disponibel. De opleiding is noodzakelijk, dat demonstreerde een tweetal opmerkin gen in dezen raad over het voorbijrij den van een stilstaande tram. Men moet echter de politie niet onnoodig becritiseeren, dat wekt een stemming tegen de politie wat niet moet. De klasse-indeeling en de verhoo ging komt binnenkort aan de orde. Spr. meent dat ook voor de agenten een prikkel moet bestaan om door het afleggen van examens den hoogeren rang te bereiken. Men moet niet ver gelijken tusschen een groot corps el ders en een klein zooals hier. Hier kent men alle personen en capaciteiten voldoende. Ook waar men tot afschaf fing besloten had, zooals Utrecht, komt men daarop terug door instelling van een eigen diploma. Alle bonden heb ben examens ingesteld, dat zou men niet gedaan hebben als het onnut was. De tegenwoordige Commissaris acht do rang van brigadier noodzakelijk. Spr. ziet de noodzakelijkheid van een Commissie van advies niet in. Spr. wil dat ook het liefst geheel in de hadn houden. Spr. gaat daarin zoo se rieus mogelijk te werk. Het kleedinggeld kon bezuinigd worden. In hoofdzaak is bezuinigd op kieeding van inspecteurs en recher cheurs. Voor de aanstelling van een inspec- tiice gevoelt spr. niets. In zedenzaken is door een man meer succes bereikt dan door een vrouw. In Londen komt men ook van de vrouwelijke politie te rug. Weth. Reimeringer noemt de zaak door den heer Baart naar voren gebracht zeer overdreven. Het passee- ren van den socialen dienst is geheel onwillekeurig gebeurd. Een ander geval bij het bevolkings bureau was al even onschuldig. Spr. ontraadt ten zeerste de aanne ming van de motie-Baart inzake me dezeggenschap. Het optreden van den Directeur van het Slachthuis inzake den afzet van het ijs noemt Spr. geheel juist. Spr. zegt dat men zich niet bezorgd behoeft te maken over de prijzen van de verpleeggelden van Endegeest. Lei den concurreert met andere gestich ten, al kan ook met sommige confes sioneel© gestichten niet geconcurreerd worden. De gecombineerde bediening van tollen en bruggen is niet zoo eenvou dig. Voor verpachting is spr. nooit te vinden, de brugwachter is ook belas tingambtenaar. Brugwachters moeten een examen afleggen het is dus een geschoolde betrekking waar men niet iedereen voor gebruiken kan. Een geschikt terrein voor verplaat sing van de groentenveiling is moeilijk te vinden. Het terrein voor bodewagens zal worden verplaatst naar de Kaasmarkt. Wat de Zondagswet-toepassing aan gaat sluit spr. zich aan bij de meening van het College voor wat aangaat muziek op Zondag. Een motie om een ruim standpunt in te nemen daarme de zou Spr. kunnen meegaan. Weth. Tepe verheugt er zich over, dat de linkerzijde in het algemeen geen ernstige bedenkingen heeft geuit Het vertrouwen van den Raad heeft ten aanzien van het onderwijs het deel van het College mogen zijn. Enkele wenschen zijn geuit, zoo o.a. door den heer Sijtsma, over de klasse vorming. Spr. zijn geen gevallen van dien aard bekend, wel het tegenover gestelde. Er is in Leiden in de open bare scholen voldoende ruimte mits men niet al te kieskeurig zij met be trekking tot de afstanden. Spr. zet uiteen, dat de onderwijsre sultaten vaak meer afhankelijk zijn van taktiek dan van andere oorzaken. Spr. meent dat het verstandig is niet to spoedig nieuwigheden in te voeren. De kat uit den boom kijken is beter dan er zelf inklimmen envallen. Wat de opmerking van den heer Mangers aangaat, de druk waarover hij sprak wordt alleen gevoeld in de betere kringen. Spr. zal echter diligent zijn. Men noemde hoogstnoodzakelijk een betere regeling van het voorbereidend onderwijs, daar is spr. het mee eens. Incidenteele voorziening zooals een school in de Kooi, wil spr. niet, omdat dan met de tegenwoordge samenstel ling van den Raad dit zou moeten val len. De onderwijzers hebben geen geor ganiseerd overleg, daarom wilde men medezeggenschap. Maai* de arbeids voorwaarden worden door bet Rijk vastgesteld en daar hebben zij wel in vloed. Spr. is volstrekt niet principieel ge kant tegen bet booren van onderwij zers, maar wel tegen de verplichting van B. en W. om over alles de onder wijzers te hooren. Men beeft hier veel te véél organisaties voor; het besturen zcu onmogelijk worden. Spr. illustreert dit met de opmerking dat juist de klassevorming heeft geleerd, dat men geen vijf organisaties kan hooren. Men krijgt dan toch geen gelijkluidende adviezen. Bovendien zijn B. en W. vol doende voorgelicht door de plaatselij ke schoolcommissie, welke commissie uitstekend geïnformeerd is; Spr. laakt bet optreden van den Bond van Nederl. Onderwijzers. Objectiviteit en fatsoen waren zoek. Medezeggenschap in het beheer, niet in de vaststelling van dienstvoorwaar- den alleen, om arbeidslust en vreugde aan te kweeken is niet^noodig. De tijd van slaafschheid is gelukkig voorbij. Spr.'s overtuiging is dat medezeggen schap in het beheer nooit die liefde zal brengen. Een behoorlijke levensposi tie dat is de. eerste stoffelijke factor voor die vreugde. Het is spr. een raad sel hoe men medezeggenschap kan vragen, waar nog zoo weinig daarvan vaststaat; er is nog geen klaarheid. Maar invoering is onmogelijk zonder wetswijziging, dat zegt het rapport der S,D.A.P. zelf. Proeven nemen ontraadt spr. ten sterkste. Het werklieden-reglement kost ont zettend veel tijd, daarom heeft spr. zich voorzichtig uitgedrukt. Het is be handeld bij de Hoofden van dienst, het advies is klaar en komt nog dit jaar in het College. Voor dat de heer Splinter het woord krijgt wenscht de voorzitter hem geluk met zijn verjaardag (Applaus). Weth. Splinter dankt voor de vriendelijke woorden en het applaus. Spr. dankt voor de waardeering, maar komt op tegen de bewering van één lid, dat de wethouders in het alge meen en spr. in het bijzonder te wei nig tijd aan het ambt zouden geven. De wensch van den heer Schüller: een werkprogram te mogen ontvangen is nu gedeeltelijk vervuld, meer is nog niet mogelijk. Wat het schoolonderhoud aangaat daar wordt gehandeld naar de lijst vai^ wenschen der schoolhoofden voorzoo ver het financieel mogelijk is. Het onderhoud van plantsoenen aan besteden moet wachten totdat de reor ganisatie aan de orde komt. Spr. is geen absoluut voorstander van eigen beheer. Werkloozen zijn voor wachtdiensten der plantsoenen niet noodig. Spr. houdt zich aan de wet, n.l. de 48-urige werkweek. Het stelsel van over werk gelden voert de kosten enorm hoog op. Spr. heeft geen klachten gehoord over slechte bewaking van de plant soenen. In bet Kooipark kwamen kiachten voor, maar daar wilde de beer Bosman bet aan de bewoners overlaten. Het College kan er niets aan doen dat het uitbreidingsplan nog niet klaar i3. het zal wel force majeure zijn. Het verheugt spr., dat de heer Huur man nu aandrong op tunnels voor voetgangers bij den spoorweg-over gang, voor een jaar geleden was het anders. Een geheel nieuw uitbreidingsplan wordt opgemaakt. Daarin wordt ook gerekend met industrieterreinen en met alle wegen, zoowel te water als te land. Met de gewestelijke plannen wordt ook rekening gehouden. Een studie-commissie is dus onnoodig. Men maakte aanmerking op de be handeling van den Haarlemmerweg. De plannen voor de nieuwe veemarkt zijn in ver-gevorderd stadium, daarbij komt dat alles aan de orde. De voor tuintjes kunnen wij nog niet allemaal krijgen of tegen exorbitante prijzen. Spr. vraagt intrekking van het voor- stel-Van Tol. Spr. zal den Directeur van G.W. verzoeken speciaal aandacht te schenken aan den Haarlemmerweg. De asphalteering van den Stations weg zal bij nader inzien moeten wach ten op de centrale rioleering. Proefne- men wordt nu gestaakt, men zal nu zich bepalen tot één systeem. Aanleg van trottoirs moet plaats hebben ter plaatse waar dit noodig is. Het bouwrijp maken van gronden en aanlog van wegen gaat niet zoo een voudig als wel eens wordt voorgesteld. Dat blijkt uit Let plan van den heer Kooistra om de Sophiastraat door le trekken naar de Kooi, dat kan niet omdat de liaarieinmermeerspoor daar tusschen ligt. Verbinding achter de Gasfabriek langs komt bij de vee marktplannen. Er zijn plannen voor wegenaanleg nabij de Chr. Ii.B.S. Voorts zijii er nog vele andere plannen in. voorbereiding van particulieren uitgaande. Gronden aanbieden aan particulieren was tot heden niet doel matig, eerst nu begint er weer leven to komen. Over het stelsel van erfpacht meent spr. dat geen lang debat noodig is. Spr. zal niet pogen de voorstanders te overtuigen van het tegendeel. Maar in Den Haag is er een kentering geko men, daar zullen B. en W. nu met voorstellen tot verkoop komen. Dat noopt tot voorzichtigheid. Er zijn na doelen. Sommige voordeelen zijn slechts denkbeeldig. Voornaamste be zwaar is voor spr. liet vastleggen van een groot kapitaal. Verder is er risico. Spr. noemt enkele voordeelen, maar stelt er nadeelen en risico's tegenover, b.v. het opstal van 'n industrieterrein. Tegenover de voordeelen van stads uitbreiding staat, dat de gemeente andere middelen heeft, b.v. het uitbrei dingsplan. Eerst dan wanneer de gemeente de markt beheerscht heeft de gemeente met erfpacht het heft in handen. Bouw op erfpachtsgrond wil men hier niet men koopt liever. Spr. komt op tegen de bewering van den heer Schüller, dat de gemeente op de terreinen van Zuid-erzicht heeft verloren. De gemeente heeft nu een re serve op het grondbedrijf van f 85.000, dat is de gemaakte winst. De heer Huurman: Is daar met renteverlies gerekend? Weth. Splinter: Neen maar dat is slechts een klein verschil. Spr. meent dat Leiden ten opzichte van Den Haag een goed figuur maakt ofschoon een vergelijking veelal niet opgaat. Spr. noemt enkele gemeenten en welk stelsel men daar toepast. Hieruit blijkt, dat als regel verkoop geldt. In elk gevai en onder elke om standigheid erfpacht weren mag ook niet. Als in de toekomst de gronden noodig kunnen zijn dan is erfpacht ge- wenscht. Spr. ontraadt aanneming van het voorstel-Schüller. Daarna wordt de vergadering ver daagd tot hedenmiddag. UIT DE OMGEVING. HAZERSWOUDE. Gemeentezaad. Vergadering van den Raad der ge meente op Dinsdag 18 December des v.m. 10 uur. Voorzitter is de Burge meester, de lieer J. van der Meulen. Behalve de heeren C. A. van Dam en C. Patyn, die afwezig zyn, zyn alle leden tegenwoordig. De Voorzitter opent de vergadering met gebed. De Secretaris, de heer B. den Braver leest de notulen der vorige vergadering, die onveranderd worden goedgekeurd en vastgesteld. De voor zitter doet mededeeling van ingekomen stukken, w.o. Missive van Gedep. Staten houdende goedkeuring van wijziging der begrooting voor den dienst 1928. Schrijven van den Commissaris der Ko ningin dat tot lid der Gezondheids commissie, zetel Alphen aan den Rijn, in de vacature ontstaan door vertrek van Dr. P. M. Doorenbos, is benoemd de heer A. van der Bijl te Oude-Wete ring. Missive van Ged. Staten houden de mededeeling dat voor de Keurings dienst van waren, dienst 1927, een be drag van 70.93 teveel is betaald. Schrijven van Ged. Staten waarin be zwaar wordt gemaakt tegen een art. in de verordening voor doorvaart van de Koudekerksche brug, met verzoek tot intrekking van bewust artikel. De voorzitter deeit mede dat ook aan Kou dekerk een dusdanig verzoek is gericht, maar aangezien Koudekerk hieromtrent nog geen beslissing heeft genomen, stellen B. en W. voor tot een afwach tende houding, waartoe wordt besloten. Verder is ingekomen een schrijven van de Vereeniging Nederlandsche Gemeen ten, die zich bijzonder interesseert voor het ontwerp regelende de finaneieele verhouding van Rijk en Gemeente, houdende mededeeling dat het het voor nemen is een gemeentefonds te stichten voor de gemeenten. Aangezien omtrent deze zaak nog geen beslissing is ge nomen, stellen B. en W. voor dit punt tot nader aan de orde te stellen, waarmee de Raad zich kan vereenigingen. Schrij ven van den Inspecteur der Dir. Be lasting dat over 1928 nog een bedrag van 118.80 voor tantième belasting zal worden geheven; en voor 1929 een bedrag van 2160 aan oninbare posten zal moeten worden afgetrokken. Vervolgens is ingekomen een adres van bewoners van het Rietveld, voor zien van vele handteekeningen uit dat gedeelte der gemeente, met verzoek tot aanleg van electr. geleiding, waarop wordt aangedrongen door het feit dat reeds de watermolen in het Rietveld van electriciteit is voorzien. De voor zitter zegt dat genoemd adres op de vergadering van B. en W. is besproken en zy zeer symphatiek tegenover deze zaak staan, maar aangezien met de Lichtfabrieken te Leiden reeds bespre kingen zyn gehouden in betrekking tot levering van electriciteit voor geheel de gemeente, en er hoop bestaat dat eerlang een nadere beslissing zal wor den genomen en voorstellen hiervoor ter tafel zullen worden gebracht, stellen B. en W. voor dit punt te verdagen tot nader orde, om later in behandeling te stellen. De heer Jac. van Beek brengt in verband met deze zaak ter sprake het aanbrengen van een begaanbare weg voer de bewoners in liet Rietveld, waaraan zeker groote behoefte bestaat. De heer P. b\ Veelenturf merkt hier bij op dat nog lang geen vooruitzichten bestaan om daaraan gevolg te kunnen geven en dus eerst de voorziening van electriciteit wei aan de orde zal komen, waarop overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten deze zaak aan te houden tot nader orde. Medegedeeld wordt dat in het Tehuis voor Ouden van dagen te Koudekerk is overleden de aldaar verpleegde voor rekening der Gemeente de heer P. Bos. Procesverbaal van Kasopname bij den G^m.-Ontvanger, Mededeeling door den Voorzitter van de uitslag van ver pachting van het grasgewas van weg en berven van den Gemeeneweg aan Van der Velde en van Dyk voor 141.50 per jaar; het grasgewas langs de Zyde- weg aan C. v. d. Bosch voor 50.per jaar en tuingrond in het Westeinde aan C. A. van der Wiel voor 50.50 per jaar. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. De heer C. A. van Dam komt ter ver gadering. De voorzitter stelt aan de orde punt 2 der agendaAanvraag van het R.-K. Schoolbestuur van den Oostbuurt om gelden toe te staan voor vaste banken op de speelplaats. B. en W. stellen voor aan het verzoek te voldoen en een be drag van 89.daarvoor benoodigd, disponibel te stellen. De heer D. Buitenhuis is van ge dachte dat een dergelyk verzoek wel spoedig zal volgen van de besturen der andere scholen, waarop de Voorzitter zegt, dat reeds enkele scholen daarin hebben voorzien,, waarop overeenkom stig het voorstel wordt besloten. Ver volgens wordt op voorstel van B. en W. besloten tot onderhandsche verhu ring voor één jaar van de conciërge woning boven het Raadhuis, aan den tegenwoordige bewoner den heer Jac. van Pylen voor ƒ4.per week; en eveneens tot onderhandsche verhuring van het voormalige tolhuis aan den heer Th. W. van Niekerk voor 75.per jaar. De voorzitter deelt mede dat B. en W. hebben gemeend in de instructie van den gemeente geneesheer, die dag- teekent van 29 Juni 1911, door veran derde omstandigheden eenige wijzigin gen te moeten aanbrengen. Door ver trek uit de gemeente van den genees heer aan den Rijndijk, .is noodig de in structie in dien zin te wijzigen, dat Dr. Zoete, geneesheer der gemeente op het dorp, wordt benoemd voor de geheele gemeente als geneesheer, ook wat de vaccinatie betreft. Na eenige bespre king wordt besloten overeenkomstig het voorstel van B. en W. Hierop komt in behandeling een voor stel van B. en W. tot goedkeuring van een besluit van den raad van Koude kerk tot aankoop van een stukje grond ter grootte van 10 c.A. tegen betaling- van 10.per c.A., van den heer D. Dorrepaal, in verband met den bouw van de Koudekerksche brug. De voor zitter geeft een nadere toelichting en deelt mede dat ook een schuurtje zal moeten worden afgebroken en in den bouw van een nieuwe schuur gedeelte lijk door de gemeente zal moeten wor den bygedragen. Na gehouden bespre king, waaraan door verschillende leden wordt deelgenomen, wordt besloten tot goedkeuring van genoemd besluit door Koudekerk. Het suppletoir kohier hondenbelas ting, dienstjaar 1928, wordt aangevuld met een bedrag van ƒ21.50. Goedgevonden wordt wyziging der begrooting 1928, tot een bedrag van ƒ104.Bij de rondvraag wyst de heer C. A. van Dam op het hinderlijke bij de passage op den Gemeeneweg van enkele paaltjes by telefoonpalen, die te veel op den weg zyn geplaatst en daar door voor het verkeer met auto's zeer lastig zijn by het passeeren. De voor zitter belooft nota hiervan te zullen nemen. De heer J. Brugman brengt ter tafel dat werkloozen in de gemeente zich niet alleen moeten aanmelden by den heer Jochem en den penningmeester van de vakafdeeling, waar naar hem werd me degedeeld ook gedurende enkele dagen by een der leden van de vereeniging tot werkverschaffing, om in het genot te worden gesteld by de vereeniging te worden aangenomen, en vraagt of dit juist is en noodig voor bedoelde personen. De voorzitter zegt dat een verkeerde voorstelling bestaat omtrent deze zaak en wyst ei* op dat de heer Kerkvliet geheel belangeloos en met voorbeeldige yver en toewijding zich geeft voor deze zaak in het belang van de vereeniging tot werkverschaffing In de gemeente, ten behoeve van werklooze ingezetenen en zal een nader onderzoek omtrent een en ander instellen. Niemand der leden meer het woord verlangende, sluit de voorzitter de ver gadering. SASSENHEDL Gemeenteraad. Gistermorgen vergaderde de Raad dezer gemeente. Voorzitter de Burgemeester. De voorzitter opent de vergadering en de notulen worden goedgekeurd. De inge komen sakken worden voor kennisgeving aangenomen. Medegedeeld werd, dat de minister van Arbeid niet genegen is een bijdrage te ver- leenen voor den bouw van 5 woningen ter opruiming van krotwoningen. Het werk is thans opgedragen aan den heer y. Gride- ren te Oegstgeest. De huurder van het land, dat thans voor den woningbouw wordt gebruikt, zal schadeloosstelling ont vangen. Instructie bode-concierge gemeentehuis. De bode zal ook optreden, wanneer ge- wenscht, op drukke dagen als verkeers agent. Na eenige bespreking wordt dit voorschrift aldus gewijzigd, op voorstel van Weth. Warnaav, dat deze politie-; diensten hern opgedragen kunnen wor den, waarmee vastgelegd wordt dat deze diensten uitzondering zullen zijn. De jaar wedde van den bode-concierge stellen U. en W. voor vast te stellen op f 1800 ƒ150 voor bleeding '350 voor woning en verwarming. De voorzitter deelt, mede, dat het in de bedoeling ligt om de poli- tie-agenten op ƒ2000 salaris te brengen," behoudens d-e verschillende emolumenten. B. en W. stellen voor den agent Bruins- ma als bode-concierge te benoemen. In verband hiermede zal een nieuwe politie agent moeten worden ben md. Lr ont staat nogal eenige bespreking over de vraag wanneer de bode in dienst moet treden. De heer v. Zonneveld wil het aan B. en W. overlaten. Aldus wordt besloten. Zoo spoedig mogelijk zal eui hoofdagent worden benoemd en de bode tijdig. B. en W. stellen verder voor het salaris van den hoofdagent van politie vast te stellen op 2600. De kindertoeslag blijft zooals ze is. Kleedinggeld bedraagt 200. De heer A. Warn aar maakt er be zwaar tegen dat de kindei toeslag reeds bij het eerste kind ingaat. Spi. is er voor dat dit gewijzigd wordt en de kindertoe slag begint bij het derde kind. Er is thans gelegenheid om de zaak opnieuw te rege len en deze gelegenheid moet aangegrepen worden. De heer Speelman wil bij het twee de kind beginnen. De heer Breda is het met den heer Warnaar eens. De heer S c h r a m a wil de regeling handhaven zooals ze is. De heer V e r k 1 e ij is het ook wel met den heer Warnaar eens, maar wil het al leen op de nieuw te benoemen ambtena ren toepassen. Weth. Warnaar stelt voor opi de kindertoeslag te doen ingaan bij het derde kind voor de nieuwe functionarissen en voor degenen wier salaris verhoogd wordt. Dit voorstel in stemming gebracht, werd aangenomen met 7 tegen 4 stemmen. Enkele comptabiliteitsbesluiten werden vastgesteld. B. en W. stellen voor artikel 104 van de L.O.-wet 1920 handelende over den aftrek van schoolgeld van kinderen die uit an dere gemeenten de scholen in een bepaal de gemeente bezoeken, toe te passen op de gemeenten Voorhout en Haarlemmer meer. B. en W. hebben terzake advies in gewonnen van Ged. Staten, maar dit col lege heeft geen advies gegeven. Er staat thans alleen nog de weg open om te pro- cedeeren. De bedragen die gevorderd kun nen worden, zijn belangrijk. Voor de ge meente Voorhout is dit bedrag 3194.45. De heer v. Zonneveld is er op bil- lijkheidsgronden niet voor het geld in te vorderen. De heer Breda wil het uitvechten tot de laatste cent, want Sassenheim moet ook aan andere gemeenten betalen. De voorzitter wijst er op, dat het de bedoeling is om van Ged. Staten te vra gen of geprocedeerd mag worden of niet. Deze moeten toestemming geven. En dan kan weer verder gezien worden. De voorzitter deelt nog mede, dat de uitkeering ingevolge art. 101 der L.O.-wet aan de De Visserschool moet bedragen 38.25 voor het L. O. en 41.81 per leèr- ling voor het M.U.L.O. Daarna komen in behandeling een twee tal aanvragen van de Hervormde School en van de De Visserschool om uitbreiding. B. en W. hebben een conferentie gehad met den Inspecteur van het L. O. en met de besturen van de beide scholen. De voor zitter is evenwel van meening, dat een en ander niet in openbare zitting kan wor den behandeld. De Raad gaat in geheime zitting. Na heropening der deuren wordt beslo ten op de beide verzoeken gunstig te be schikken. Daarna sluiting. Scheepstijdingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. GAASTERDIJK, 18 v. Rott. te New York. EDAM, Rott. n. N Orleans 19 te Havana. DRECHTDIJK, v. Vancr. 10 v. Londen. EEMDIJK, Vancr. n. Rott. 17 v. Los An geles. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. JAGERSFONTEIN, uitr., 18 v. Momhassa. KLIPFONTEIN, uitr., p. 18 Dakar. RIETFONTEIN, thuisr., p. 18 Dakar. BILLITON, thuisr., p. 18 Finisterre. WAALDIJK, uitr., 17 te Kaapstad. ISLENWORTH, 19 v. Antwerpen te Amst. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. HELDER, 19 v. Amst. n. Hamburg. FAUNA, 18 v. Napels n. Gibraltar. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. ORANIA, 19 v. Amst. n. B. Ayres. AMSTELLAND, uitr., p. 18 Madeira. MONTFERLAND, uitr., p. 18 Fern. Nok GELRIA, thuisr., 18 v. Pernambuco. ZEELANDIA, uitr., 18 van Santos. FLANDRIA, thuisr., 18 v. Lissabon. KENNEMERLAND, 19 v. Amst. n. Ham burg. ROTTERDAMSCHE LLOYD. TOSARI, uitr., 19 v. Rott. DJAMBI, 19 v. Rott. n. Hamburg. BANDOENG, thuisr., p. 19 (4 n.m.) Suei KOTA INTEN, 19 v. Hamburg te Rott. SuEKABOEMI, thuisr., 19 v. Padang. KOTA RADJA, uitr., 19 v. Suez. TAMBORA, thuisr., p. 19 Perim. KEDOE, uitr., p. 19 Perim. INDRAPOERA, thuisr., 19 v. Batavia. TAPANOELI, 19 v. Batavia te Soerabaja STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". PRINS DER NEDERL., uitr., 19 v. Sue. RADJA, thuisr., 18 v. Djeddah. CHR. HUYGENS, uitr„ 19 te SouthamptoL KARIMATA, uitr., 19 te Batavia. KON. PAKETVAART MIJ. MAJANG, Rott n. Batavia p. 19 Gibralti.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6