BEEKMAN OPRUIMING. RESTANIEN PUROL KOREVAARSTRAAT. DAG-AGENDA. lederen Dinsdag 78.15 uur. Wijk- frebouw „Pniël", Middelstegracht: Zit ting van het Tlestuur v. h. Prot. Bur. waargenomen door de apotheek van voor Soc. Adviezen. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 17 tot en met Zondag 23 Dec. a.s. waargenomen door de apotheek van den heer P. du Croix, Rapenburg 9. Telef. 807. i RECLAME. DE VOORZITTER VAN DE TWEEDE KAMER. De toestand van Jhr. Ruys de Beeren- brouck, voorzitter van de Tweede Kamer, is zoodanig verbeterd, dat verwacht wordt, dat hij nog vóór Kerstmis het ziekenhuis kan verlaten. POEDEROYENS BURGEMEESTER BELEEDIGD. De rechtbank te Rotterdam heeft giste ren uitspraak gedaan in de zaak tegen K. V., die in eenige-artikelen, getiteld: „De schoolstrijd te Aalst", verschenen in het A.R. dagblad „De Rotterdammer", eenige uitdrukkingen had gebezigd, welke door den burgemeester van Poederoyen beleedi- gend werden geacht. K. V. werd veroordeeld tot ƒ50 boete, subsidiair 10 dagen hechtenis met bevel dat het vonnis op kosten van verdachte zou worden aangeplakt aan de raadhuizen van de gemeenten Poederoyen en Brakel. BORGSTELLING BIJ AANBESTEDING. De Minister van Waterstaat brengt ter kennis van belanghebbenden, dat bij Kon. Besluit van 3 December j.l. is bepaald, dat alle in het Aanbestedingsreglement 1919 voorkomende bepalingen omtrent de rege ling van de borgstelling met ingang van 1 Januari 1929 kQmen te vervallen, met dien verstande, dat tusschen de artikelen 13 en 14 een nieuw artikel wordt ingelascht, lui dende: „Onze minister is bevoegd, indien en voor zoover daartoe naar zijn oordeel aan leiding bestaat, aan de gunning van het werk de voorwaarde te verbinden, dat de aannemer vooraf zekerheid stelt voor de nakoming van alle verplichtingen, welke ingevolge de bepalingen van het bestek of de overeenkomst op hem mochten ko men te rusten. Hij bepaalt tevens den vorm en het bedrag der zekerheid; dit be drag zal een tiende van de aannemings som niet overschrijden. DE SUIKERINDUSTRIE. Het Tweede Hamerlid, Van den Heuvel, beeft den minister van finan ciën, voorzitter van den raad v. finan- nisters, de volgende vragen gesteld: 1. Heeft de regeering reeds kennis genomen van bet rapport der land- bouwcoiisulenten betreffende verbe tering van de suikerbietenteelt en van de pessimistische verwachtingen de zer deskundigen, voor wat de moge lijkheden der verbetering betreft? 2. Heeft de regeering reeds kennis genomen van de gronden, waarop de conclusie der interdepartementale commissie, betreffende steun aan de suikerindustrie rust, welke gronden den minister van financiën bij de be handeling van de interpellatie betref fende den noodtoestand in de suiker- inustrie nog niet bekend waren? 3. Heeft de regeering kennis geno men van het veranderd inzicht in de provinciën Groningen en Friesland, be treffende den steun adn de suiker industrie? 4. Heeft de regeering kennis geno men van de niet onbelangrijke tarief- verhoogingen, welke Duitschland en Amerika op den suikerinvoer gaan toepassen? 5. Heeft de regeering kennis geno men van de vrijwel eenparige mi ning van alle belanghebbenden bij de suikerindustrie, voor zoover dit uit sluitend Nederlandsche belangen zijn, dat steun aan de suikerindustrie niet langer gemist kan worden, ondanks de kleine prijsverbetering die is inge treden?" 6. Is de regeering na kennisneming van al deze feiten en schrifturen niet tot de conclusie gekomen, dat, met het oog op den uitzaai in 1929. onverwijld pogingen behooren gedaan te worden om door het in uitzicht stellen van steun belangrijke inkrimping van de teelt te voorkomen? BUITENLAND. DE NIEUWE COMMISSIE VAN DESKUNDIGEN. De vermoedelijke inhoud der overeenkomst. Het verluidt in politieke kringen te Berlijn, dat de overeenstemming, wel ke ten slotte is verkregen inzake het bijeenroepen der commissie van des kundigen, die zal beraadslagen over de definitieve regeling der schadever goeding, daarin bestaat, dat Duitsch land heeft toegegeven aan Frankrijks wensch, volgens welken do deskundi gen van de geallieerde mogendheden door de Commissie van Herstel zullen worden benoemd. Daardoor zullen de geallieerde mogendheden dus de vrij heid hebben, zoowel door een eigen deskundige als door een door de Com missie van Herstel aangewezen des kundige in de commissie vertegen woordigd te zijn. Daarentegen zou het Duitschland gelukt zijn, door te zetten, dat de des kundigen onafhankelijk" zullen zijn, d. w. z. zonder binende opdracht van hun regeering. Men acht dit van groote beteekenis in verband met den Duitschen eisch tot vaststelling van de betalingscapa citeit van Duitschland, zonder welke men 't herstelvraagstuk niet op te los sen acht. Intusschen zal de juiste inhoud der overeenkomst pas blijken bij publica tie daarvan. De publicatie zal echter waarschijnlijk niet eerder plaats vin den dan wanneer alle betrokken mo gendheden, dus ook de Ver. Staten, zich ermee accoord hebben verklaard. DE VERKIEZING TE ANTWERPEN. Mr. Baelde zal den zetel innemen. De Belgische Kamer besloot giste ren met 81 tegen 43 stemmen en 68 onthoudingen den liberalen candidaat mr. Baelde gekozen te verklaren in de plaats van dr. Borms. De meeste so cialisten stemden blanco. DE ZIEKTE VAN DEN KONING. De terugreis van den hertog van Gloucester. De Portugeesche regeering heeft draadloos aan het stoomschip Balmo ral Castle, waarmee de hertog van Gloucester de terugreis uit Afrika doet, het aanbod geseind een specialen trein ter beschikking van den hertog te stellen, waarmee hij van Lissabon de reis over land kan voortzetten. Hij kan zoodoende twee dagen uitsparen. Het avondbulletin. Het gisteravond uitgegeven bulletin d-eelt mee ,dat de koning een rustigen dag gehad heeft. De algemeene en plaatselijke gesteldheid blijven lang zaam vooruitgaan. Het bulletin was geteekend docr Hewett, Rigby en Dawson of Pennn. De ongerustheid in de omgeving van den koning is tengevolge van het bul letin van gisteravond verminderd, maar de gisteren geconstateerde ver beteringen moeten nog eenige dagen aanhouden, voor men voile hoop kan hebben op een definitief gelukkigen afloop. BOLIVIA EN PARAGUAY. De interventiepolitiek der Ver. Staten. Volgens berichten uit Buenos Aires be vat het Argentijnscbe blad La Epoca, de tails over het onderhoud van Irigoyen met Hoover, waarbij de interventiepolitiek van de Ver. Staten ter sprake kwam. Hoover wees er op, dat de interventie der Ver. Staten niet om oeconomische re denen geschied was, doch alleen bedoeld had de levens en eigendommen van Ame- rikaansche burgers te beschermen. Irigoyen wees daarentegen op de tegen spraak, die er bestond tusschen de woor den van Hoover en die van Coolidge. Hoo ver legde er daarop den nadruk op, dat de bevolking van de Ver. Staten tegen iedere interventie was en dat hij, Hoover, ten stelligste kon verzekeren, dat de re- geering der Ver. Staten zich zeker niet mengen zou in de binnenlandsche aange legenheden van andere staten. De bemiddelingsactie. Gisteren is een langdurige zitting ge houden door de speciale commissie uit de pan-Amerikaansche conferentie, die zich bezig houdt met het geschil tusschen Bo livia en Paraguay. De vertegenwoordigers van beide landen waren aanwezig. De afgevaardigden dee- len mede, dat men algemeen van goeden wil was geweest zoodat een definitieve oplossing in het vooruitzicht werd gesteld. De commissie heeft zich eerst er toe be paald om de feiten te overwegen. De mobilisatie van Paraguay. Uit Asuncion wordt gemeld, dat de re geering besloten heeft om nadat 30 000 re servisten onder de wapenen zijn gekomen, niet verder te mobiliseeren. Verder is besloten tot het instellen van een nationaal bureau voor de proviandee ring van het leger en voor de zorg van het economische leven. Aan de grens heerscht rust. De troepen van Bolivia zijn nazr hun operatiebasis teruggetrokken. De regeering heeft het congres in buite: i -ewone zitting bijeen geroepen, om een amnestiewet voor vroe gere Paraguaysche revolutionairen te la ten aannemen. DE BRITSCHE VAKBEWEGING. Sterke achteruitgang. De vermindering van het aantal leden der Britsche vakverenigingen, die sedert 1920 onafgebroken voort is gegaan, heeft zich ook in het vorige jaar voortgezet. Volgens de laatste officieele opgaven, bedroeg het totaal georganiseerden op het eiude van 1927 4. 9U3.UUU, een vermindering met 229.000 in vergelijking met 1926. De grootste daliug was merkbaar in de steeu- koolnijverheid en de steengroeven, name lijk 107.000. Het aantal vakverenigingen bedraagt 1127 en is met 9 verminderd. 't Gaat in Engeland al net zoo als el ders: in tijden van malaise loopen de ar beiders uit moedeloosheid uit de vakbe weging weg, hetgeen begrijpelijk is, maar niet verstandig. KORTE BERICHTEN. De paus heeft twee brieven tot de presidenten van Bolivia en Paraguay gericht met de bede om gedreven door bet Christelijk bewustzijn, het con flict niet tot een oorlog te laten ont aarden. In Cambridge (Mass.) is een aard beving geregistreerd, die in de buurt van Malakka en Java moet hebben plaats gehad. De prins van Wales heeft een op roep gepubliceerd ten gunste van de in nood verkeerende mijnwerkersdis tricten. In verband met de zaak der „Ga- zette du Franc" worden er felle aan vallen op Hennesy, den minister van landbouw in bet kabinet-Poincaré. ge richt. Engeland, Nederland en Portugal zijn met Nanking tot overeenstem ming gekomen omtrent een nieuw ta riefverdrag. De regeering te Nanking heeft be sloten de betrekkingen met Rusland niet te hervatten. Tsjitsjerin, de Russische volks commissaris van buitenlandsehe zaken, heeft de Sow jet-regeering medegedeeld, dat hij geheel heisteld is en 23 December te Moskou kan worden terugverwacht. Te Straatsburg is een nieuwe poli tieke partij gesticht: de Elzasser Natio nale Volks-aetie. Zij legt in de eerste plaats nadruk op haar Franseh-natio- naie karakter. De Amerikaansche senaatscommis sie voor buitenlandsehe zaken heeft met veertien tegen twee stemmen een resolu tie aangenomen, welke de aanneming van het Kelloggpact door den senaat aanbeveelt. GEMENGD NIEUWS. Mislukt bezoek. Gisteravond zouden enkele schippers en schippersvrouwen een bezoek brengen aan boord van een in de Leuvehaven te Rotterdam liggend schip. De 53-jarig juffrouw C. Z. v. W. zou over de loopplank worden geholpen, door den 17-jarigen schippersknecht H. L. Maar de plank brak en beiden vielen in het water. De juffrouw is met een roeiboot gered; de knecht wist zwemmende aan den kant te komen. Zij werden in een café aan de Leu vehaven van droge kleeren voorzien. Inmiddels was een nieuwe loopplank uitgelegd. Daarover zouden even later de 40-jarige juffrouw M. V. en haar man, schfpper L. G. aan boord gaan. Maar de plank brak en beiden vielen in het water. De juffrouw is met een roeiboot gered. De schipper is met een haak op het droge gebracht Zij hebben in het politiebureau aan de Groote Paauwensteeg droge klee ren gekregen. De gastheer overweegt, of hij voortaan zijn bezoekers niet met lier en laadboom aan boord zal halen. Een koe op hol. Gistermiddag is te Delft, bij het afladen van een koe van een vracht-auto, het 'touw gebroken, waaraan het dier bevestigd was De koe, die nogal schuw was, rende de Brabantsche Turf markt op en liep een onbekend gebleven oude dame en den 14-jarigen P. v. d. B. omver. Verder stormde het dier de Bree- straat in en drukte aldaar den bloemen handelaar M. en een agent van politie te gen een winkelruit, waardoor deze brak. Op het Oude Delft liep het rund vervol gens een meisje omver, om tenslotte in een poort op het Oude Delft te worden ge grepen, waarna het in een veewagen werd vervoerd. De twee personen, die op de Brabant sche Turfmarkt omver waren geloopen, werden in het Gasthuis opgenomen. De oude damo bleek toen geen letsel te heb ben bekomen; bij den jongen v. d. B. werd echter een beenbreuk geconstateerd. De koopman M. had een wonde aan de linker hand bekomen. Aanrijding. Op den Dierenschendijk te Doesburg werd de werkman v. R. aan gereden door een automobilist uit Arn hem. v. R. viel juist op het oogenblik dat de stoomtram langs kwam; deze sleurde hem een eind mee, voordat zij stilstond. Wonder boven wonder mankeerde v. R. niets, terwijl zijn fiets geheel vernield was. In kokend water gevallen. Dinsdag middag is te Buitenveldert het 1Y,-jarig zoontje van een landbouwer aldaar in een onbewaakt oogenblik in een tobbe kokend water gevallen. Alhoewel het kind spoe dig er uit werd gehaald bekwam het dus danige brandwonden, dat het in ernstigen toestand naar een ziekenhuis moest wor den overgebracht. Wederom een inbraak in Boekei. Om streeks zes uur gisteravond was de land- houwer Croymans, wonende op den Zand hoek, te Boekei, uitg-egaan naar het nabu rige Erp. De meid en de knecht waren in de stallen werkzaam en toen zij tegen acht uur in de woonkamer terugkwamen, hoorden zij plotseling het gerinkel van ruiten. Waarschijnlijk doordat de schrik er nog inzat van den overval, die korten tijd geleden bij den landbouwer Egelmeers heeft plaats gehad, holden de meid en de knecht naar huiten en riepen om hulp. Een buurman kwam op het geroep even eens naar buiten snellen, gewapend met een jachtgeweer, waaruit hij een schot loste. Van roovers was evenwel niets te bespeuren. In de woning van den land bouwer Croymans bleek te zijn ingebro ken. Uit een kast op de slaapkamer was ongeveer 2UU aan geld gestolen, terwijl ook een aantal gouden sieraden was mee genomen. De politie »telde een onderzoek in, doch tol nu toe is het niet gelukt, den dadpr, die blijkbaar gestoord werd door het binnenkomen van de meid en den knecht, op te sporen. Bekende oplichter aangehouden. De laatste week zijn eenige inwoners van Delft de dupe geworden van een oplichter. De man kwam met verschillende verhalen voor den dag, die alle het zelfde slot had den, n.l. dat hij met zijn fiets een ongeluk had gehad en geld noodig had om met den trein naar huis te kunnen gaan. De aldus opgelichte bedragen varieerden tus schen 2 en 3 De werkwijze van den man deed vermoeden, dat het hier den be kenden 41-jarigen P. A. de L. betrof. Inderdaad herkende een benadeelde hem van een foto. Aan hotels werd kennis gegeven, dat de L. den laatsten tijd in Delft werkte, met het gevolg, dat gister middag een hotelhouder kennis gaf, dat de L. vermoedelijk in zijn hotel aanwezig was. De rechercheur die hem daar aan trof, bracht hem naar het bureau. De L., die pas sinds einde September zijn laat ste straf van drie jaren had ondergaan, heeft sindsdien weer heel wat slachtoffers weten te maken, o.a. te Rotterdam, Hille- gersberg, Vlaardingen, Den Haag en Was senaar. Hij wordt naar het Huis van Bewaring te Den Haag overgebracht. Misdaad in het spel? In aansluiting met een vorig bericht meldt men nog: Gisternacht reed een zekere van R. wo nende te Heemstede, met zijn vrouw op de duozitting van zijn rijwiel op den Meerweg te Heemstede. Hfj raakte het be heer over zijn stuur kwijt en reed over een berm de Rietvaart in. Van R. wist zich te redden en riep de hulp in van een brug wachter, die er in slaagde de vrouVv met een dreg op het droge, te halen. Zij bleek echter reeds overleden te zijn. De politie heeft in verband met dit on geval termen aanwezig gevonden om van R. aan te houden en in verzekerde bewa ring te stellen. Er zijn n.l. aanwijzingen, dat van R. geen moeite heeft gedaan om zijn vrouw, die op slechts anderhalven pieter afstand van den weg in het water lag, te redden. Ook vindt men het raadselachtig, dat van R. over een breedte van 8 meter over den berm heeft gereden. Vanwege de justitie is gisteren inspec tie op het lijk verricht. Sporen van een worsteling heeft men er niet op kunnen vinden. Ongeluk te Ede. Gisteravond heeft op den onhevvaakten overweg bij den Kerk- weg te Ede een aanrijding plaats gehad tusschen den trein van 5 uur uit Utrecht en een auto, waarin gezeten was de heer Bevers uit Arnhem. De locomotief nam den auto op de buffers en sleurde hem nog ongeveer 10Ü meter mee. De heer B. bleef in den chaos, die er van den auto overbleef, hangen. Ernstig aan het hoofd, de armen en beenen gewond, werd hij op genomen. Dr. Hijman was spoedig ter plaatse en liet hem naar de stationswacht kamer overbrengen, waar hij door dr. Hij mans en Dr. Wijers verbonden werd. De transportcolonne van het Roode Kruis ver leende haar diensten bij het transport naar het Diaconessenhuis te Arnhem, waarheen de patiënt met den trein van 6 uur vervoerd werd. Hij was toen weer bij kennis. Het wrak van de Salento. Schipper Schroevers van den motorbotter IJM 375 heeft, daar het weer gunstig was, gisteren nog eens een onderzoek ingesteld op het wrak van het bij Zandvoort gestrande Ita- liaansche stoomschip Salento. Hij heeft in de kombuis, diep onder het zand bedol ven, het lijk van een der opvarenden ge vonden, vermoedelijk dat van den kok. Hij heeft dit meegenomen naar IJmuiden, al waar het naar de algemeene begraafplaats is vervoerd in afwachting van nadere or ders van het Italiaansche gezantschap. Door Metablokjes. Te Oosterbeek zijn twee kinderen van de familie T., die me tablokjes voor snoepgoed hadden aange zien, na het gebruik er van ziek gewor den. Het jongste kindje, een meisje van twee jaar, is overleden. Het driejarig zoontje is in ernstigen toestand naar het Kinderziekenhuis te Arnhem overgebracht. UIT DE OMGEVING. SASSENHEIBL A.R. Prop. Club. Dinsdagavond trad voor de A.R. Prop. Club op de heer J. Hollander van Den Haag, met het onderwerp: Politieke voor uitzichten. Nadat de voorzitter, de heer A. War- naar Jz. de vergadering op de gebruike lijke wijze had geopend, en had gewezen op de jaarvergadering, die 27 Dec. in Utrecht zal worden gehouden, kreeg de heer Hollander het woord. Deze begon met op te merken, dat de belangstelling voor de politiek in onze dagen belangrijk is gedaald. Deze daling is ten deele een gevolg van de gewijzigde omstandigheden, maar aan den anderen kant zien we hierin niets nieuws, want ook Groen van Prinsterer moest in zijn dagen al over hetzelfde euvel klagen. En toch is een goede politiek voor land en volk van de grootste beteekenis, en daarom onze belangstelling ten volle waard. Als we ons afvragen, wat ons een vol gend jaar te wachten staat, rijst in de al lereerste plaats de vraag: Zal herstel van de Coalitie mogelijk zijn? De socialisten en Vrijz. Democraten zou den dat wel beschouwen als het allererg ste wat kan gebeuren. Maar dat zegt ons niets. Wij A.R. laten ons de marschroute niet voorschrijven. Maar ook als wij heel nuchter de zaak be kijken, moet spr. wel tot de conclusie ko men. dat deze mogelijkheid zoo go«d als uitgesloten is. En toch is de een of andere coalitie voor Rxllo-Pro gramma. WAT EK VANAVOND TE HOOREN IS. HUIZEN, S40.9, na 6 uur 1870 M N. C. R. V. 5.30 Concert door het dub-belkwartet Familie Brokking. 7.Les in boekhouden. 8.30 Uitzending uit de Ev. Luther- sche kerk te Amsterdam. Rede van Ds. P. Groote, Evang. Luth. predikant (emeritus) te Amsterdam. Kerstwijdingsavond. Koorzang en muziek. Het Chr. Radio-orkest. 10.Persberichten van Vax Dias. HILVERSUM, 1060 M. A. V. R. O. 5.Sportoverzicht. 5.30 Vooravondconcert. 6.Tijdsein van de A. V. R O.-klok. Daarna vervolg concert. 7.15 Engelsche les. 7.45 Politieberichten. 8.Tijdsein van de A.V.R.O.-klok. 8.15 Aansluiting aan het concertge bouw te Amsterdam. 10.Persberichten van Vaz Dias. i KöNIGSWUSTERH.. 1250 M. 5.20' Lezingen en lessen. 7.20 Tooneel. Daarna weer-, nieuws- en sport berichten en tijdsein. LAN GEN BERG. 468.8 M. 5.50 Lezingen en lessen. 7.20 Concert. Daarna laatste berichten. Vervolgens muziek. DAVENTRY, 1604.3 M. 5.85 Kinderuurtje. 6.35 Tijdsein, weer- en nieuwsbericht 7.05 De grondslagen der muziek. Verder lezingen, enz., afgewis seld door muziek. 8.05 Vaudeville. 9.20 Weer- en nieuwsberichten. Verder lezingen en muziek. PARIJS, „Radio-Paris", 1750 M. 5.10 Koersen en berichten. 6.50 Landbouwberichten. 7.05 Gramofoonplaten. 7.50 Boekhoudles. 8.05 Koersen en berichten, 8.20 Causerie. 8.50 Concert. In de pauze persberichten. 'II h 'JtMM— RECLAME het vormen van een gezonde regeering noodzakelijk. Uitgesloten is. dat binnen afzienbaren tijd de één of andere partij het brengt tot 51 zetels. En daarom zal samenwerking tusschen verschillende par tijen noodzakelijk zijn. Maar dan moet er tusschen die samenwerkende partijen ook wederzijdsch vertrouwen wezen. En het is een droeve waarheid, dat dit vertrou wen tusschen de partijen der rechterzijde weg is, Spr. memoreerde in verhand hiermee de geschiedenis van de verwerping van het gezantschap bij den Paus en ook de verwerping van de voorgestelde subsidie aan de R.K. Handelshoogeschool te Til burg. Zouden de Roomschen allicht over de eerste teleurstelling nog wel heengekomen zijn, de tweede heeft veel kwaad bloed ge zet, wat spr, met verschillende citaten uit de Roomsche pers nader aantoont. Daarom is de kans op herstel van de oude coalitie momenteel niet groot. Spreker behandelde vervolgens de an dere mogelijkheden, die wel eens naar voren worden gebracht. Hij geeft het „de mocratisch bloc" van Mr. Marchant niet veel kans, wat trouwens ook bij de laatste kabinetscrisis wel is gebleken. De tegenwoordige toestand geeft ook geen bevrediging, zoodat men niet kan wenschen, dat de zaken na de verkiezin gen op denzelfden voet zullen worden voortgezet. Ook meent spr., dat niet veel te ver wachten is van een extra-parlementair ka binet van rechtsche structuur. Er wordt wel eens gesproken over een samenwerking tusschen A.R., R.Iv., en Vrijzinnig Democraten, maar ook tegen een dergelijke combinatie zijn tal van be zwaren aan te voeren. Een meerderheidskabinet blijft steeds op groote bezwaren stuiten, hoe het ook wordt samengesteld, en spr. meent, dat ook de idee van Prof. Veraart, een z.g. program-kabinet, dat zich alleen zou be palen tot het verwezenlijken van een be paald program, tot mislukking is gedoemd. Ten slotte wordt er nog wel eens gespro ken over een kabinet dat zou steunen op alle Protestantsche groepen. Maar dit idee is zoo vaag, dat iedereen direct de moeilijkheden voelt. Want overeenstem ming wat betreft bepaalde beginselen, zal toch tusschen de samenwerkende groepen steeds noodig blijven. Hoe het echter ook ga, wij A.R. kunnen den loop der dingen rustig afwachten. Wij hebben geen schuld aan dezen gang van zaken. Wij hebben de laatste jaren politiek misschien wel eens wat te veel hooi op onze vork genomen en kunnen ons nu er weer meer toe gaan bepalen aan de begin selen onze bijzondere aandacht te schen ken. Dan kunnen wij rustig positie kiezen ei» den strijd voeren naar twee kanten. In de eerste plaats natuurlijk tegenover de lin kerzijde. Maar ook tegenover groepen ah de Staatkundig Gereformeerde en de Herv Geref. Staatspartij. TEGEN ONGEHOORD LAGE PRIJZEN.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2