rus- Wat de kwestie der oud-gepension- neerden betreft, er zijn tal van men- schen, die meer dan 200 procent krij gen van hun oude pensioen, terwijl zij volgens de motie-Oud van verleden jaar nooit meer dan 140 pet. zouden kunnen hebben gekregen. Men heeft verleden jaar met groote meerderheid de stichting aanvaard en een toeslag op het pensioen verwor pen. Binnen dat kader van de stich ting is wellicht een betere toepassing mogelijk. Dat zal spr. gaarne overwegen. Naar de werking der Tabaksbelas ting zal spr. een onderzoek instellen. Er wordt niet gerepliceerd. De heer Iv. TER LAAN (S. D.) dient een motie in, strekkende tot uitnoodi- ging aan de regeering om een herzie ning van de pensionneering met be trekking tot de oud-gepensionneerden en de weduwen van voor 1909 voor te bereiden. De heer OUD (V. D.) zegt dat zijn fractie zal stemmen vóór de motie- De Visser inzake oud-gepensionneer den en tegen die van denzelfde, inzake premievrij pensioen voor Rijksperso neel. De heer SNOECK HENKEMANS (C. H.) zal tegen de motie stemmen, De heer K. TER LAAN (S. D. en zijn politieke vrienden stemmen vóór. Aan de orde is de stemming over de motie De Visser inzake premievrij pensioen. De motie wordt met 42 tegen 19 9temmen verworpen. Voor de S. D. en de heer L. de Vis ser. De motie-Ter Laan inzake de oud- gepensionneerden wordt met 32 tegen 28 stemmen eveneens verworpen. Voor de vrijzinnig-democraten, S. D. en de heeren Lingbeek, v. d. Bilt, Arts en L. de Visser. De motie-De Visser inzake de oud- gepensionneerden wordt verworpen met 33 tegen 25 stemmen. Voor de V. D., de S. D., de heeren Arts en L. de Visser. Bij art. 12 bestrijdt de heer BRAAT (Platt.) den post voor twee non-activi- teitstractementen van belastingamb tenaren, t.w. de heeren J. ter Laan en v. d. Ven, thans resp. Kamerlid en wethouder van Breda. De post, in stemming gebracht, wordt met 56 tegen 1 stem aangenomen. Tegen is de heer BRAAT, die, zijn stem uitbrengende, uitroept: Ik ben tegen dien diefstal. De VOORZITTER constateert aan de hand van het reglement van orde, dat de leden hebben te stemmen met „voor" of „tegen" zonder toevoegin gen. De heer LINGBEEK (H. G. S.) leest een circulaire inzake de aanstel ling van personeel bij de belastingen voor, waarin een aantal benoemings voorwaarden worden opgesomd, voor jongelieden, die een dergelijke betrek king begeeren. De steller der circulaire verzoekt er geen publiciteit aan te geven, doch In beperkten kring, waar noodig, er gebruik van te maken. De circulaire is gezonden aan direc teuren van Christelijke middelbare onderwijsinstellingen, enz. Onderteekenaar is de heer R. A. den Ouden, Dr. Kuyperstraat 3, Den Haag. Spr. vraagt, of dit als een actie van het A. R. partijbestuur, dat daar is ge vestigd, moet worden opgevat, ten einde voorrang voor christelijke jonge lui te verkrijgen. De heer BEUMER (A. R.) antwoordt den heer Lingbeek, dat hetgeen deze meende te moeten voordragen, als iets ongeoorloofds, niets is dan een rond zending van een particulier schrijven aan particulieren, waarbij herinnerd wordt aan een circulaire van den mi nister van Financiën van Dec. 1927. Het schrijven van den heer Den O. beoogt niets dan de aandacht van de betrokkenen te vestigen op de aanstel lingskansen voor bepaalde betrekkin gen, waarvan de voorwaarden volko men openbaar zijn. De Minister van Financiën, de heer DE GEER, antwoordt, dat hij aan de personeelskwesties aandacht zal schenken. Aan de salarisregeling kan moeilijk nog worden veranderd. De rede van den heer Lingbeek is spr. niet geheel duidelijk. Spr. zal haar in de Handelingen nog nalezen en er dan eventueel op antwoorden. Den wensch door den heer Deckers geuit hoopt spr. in vervulling te bren gen. Bij de afdeeling „Kosten der eere diensten bepleit de heer ZANDT (S. G.) herstel van het onrecht, dat in 1816 aan de Ned. Herv. Kerk is aangedaan. Het. leed, die kerk berokkend in dat jaar, toen haar een synodale organi satie werd opgelegd, in strijd met haar belangen, wordt heden ten dage nog gevoeld. Groen van Prir.sterer heeft er zich destijds evenzeer over beklaagd dat de organisatie boven het wezen der kerk werd gesteld. Wanneer vraagt spr. zal de Ned. Herv. Kerk van den dwang der Synodale organisatie worden verlost? *Spr. vraagt, of de minister bereid is, in overleg met den minister van Justitie aan de Koninein voor te stel len het besluit van 1816 en dat van 1852 in te trekken. De heer SCHOKKING (C. H.) vraagt wat met „herstel van het onrecht" van 1816 wordt bedoeld. Hij brengt de om standigheden in herinnering, waar onder in 1816 werd gehandeld. Wie dat doet kan niet van onrecht .spreken. Op zichzelf kan spr. de vraag inzake intrekking de bedoelde Konink lijke besluiten voorstellen maar wan neer men zich rekencmap geeft van de gevolgen, dan zal moeten er kennen, dat die intrekking maar niet zonder meer kan geschieden. De regeering handhavo het stand punt van 1848, in volgende jaren uit gewerkt, om de kerk vrijheid van han delen te geven. De heer KERSTEN (S. G.) antwoordt den heer Schokking, dat het hier gaat om een overtuiging. Hij sluit zich aan bii hetgeen Ds. Zandt zeide. De Minister van Financiën, de heer DE GEER erkent niet, dat er een leed is geschapen door de beslissing van 1816. Indien er een leed is, dan is het van doctrinairen aard. Intusschen heeft de heer Zandt niets aangetoond. Intrekking van het besluit van 1816 zou overigens juridisch niets aan den bestaanden toestand veranderen. De begrooting van financiën wordt z. h. st. aangenomen en de vergade ring de half acht verdaagd tot Donder dagmiddag 1 uur. UIT DE OMGEVING. ALPHEN AAN DEN RIJN. Gemeenteraad. (Vervolg). De voorzitter zeide dankbaar te zijn voor de woorden van waardeering tot hem tot de gemeente-ambtenaren en andere helpers gericht. Inderdaad is door het krachtig optreden op het eerste critieke moment grooter onheil voorkomen. Spr deelt voorts mede, dat men op het oogenblik aan het onderzoeken is, hoe het gesteld is met de keur op den water stand en hij zegt, dat er vroeger aan den Ziendeweg een dijkje heeft gestaan. Wan neer dat is weggenomen is onbekend. De gemeente is verantwoordelijk voor het on derhoud van den weg en nu is de vraag maar, of de weg een waterkeering is of niet. Dat wordt op het oogenblik onder zocht. Spr. verdedigt het voorstel van B. en W. en licht een en ander nader toe. Na nog eenige discussie wordt het voor stel van B. en W. aangenomen met 11—6 stemmen. Tegen stemden de heeren van Dijk, den Hertog, ten Cate Brouwer, den Ouden, Herngreen en de Wolf. 10. Voorstel van B. en W. naar aanlei ding van het adres van het Bestuur der afdeeling Alphen aan den Rijn van het Centraal Genootschap voor kinderherstel- lings- en vacantiekolonies, om een subsi die ad ƒ0.25 per kind en per dag. (Dit punt is in de vergadering van 29 October 1928 aangehouden). B. en W. stellen voor afwijzend op het verzoek te beschikken. De heer ten Cate Brouwer sprak #ch daartegen uit en stelde voor de gevraagde subsidie te verleenen tot een maximum van ƒ100. Dit voorstel werd verworpen met 11—6 stemmen. Vóór stemden de hee ren de Wolf, Koren, Meyer, den Hertog, ten Cate Brouwer en Veltman'. 11. Verzoek van den stoffeerder C. Ver mijt om tegemoetkoming in de geleden schade als gevolg van te lage inschrijving bij de onderhoudswerken, met voorstel van B. en W. B. en W. stellen voor een schadeloosstel ling toe te kennen van ƒ55. De heer de Wolf stelde echter voor het geheele bedrag te vergoeden, welk voor stel met 12—5 stemmen werd aangeno men. 12. Voorstel van B. en W. om afwijzend te beschikken op het verzoek van de Post duivenvereniging „De Gevleugelde Vrien den", om een eereprijs beschikbaar te stel len voor de op 4 en 5 Januari 1929 alhier te houden jubileumtentoonstelling van postduiven. Aldus besloten. 13. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de gemeentebegroting, dienst 1928. Goedgekeurd. 14. Benoeming van vijf leden van de Commissie van Toezicht op het Lager On derwijs in deze gemeente wegens periodie ke aftreding van de heeren A. C. de Haan, J. A. Tolk, H. S. van der Putte, J. Henge- veld en Mevr. I. van der Bijl, geb. van Egmond. Benoemd worden de aftredende leden A. C. de Haan, J. A. Tolk, H. S. van der Putte, J. Hengeveld en Mevr. I. van der Bijl, geb. van Egmond. 15. Benoeming van leden van de volgen de Commissies: Als voorgesteld benoemd. 16. Benoeming van een lid van de Com missie van Plaatselijk Toezicht op het Middelbaar Onderwijs. Aanbevolen worden de heeren: 1. R. van den Berg, 2. J. G. Baart. Benoemd wordt de heer R. van den Berg. Bij de rondvraag bracht de heer Bergs- hoeff de kwestie der Alphensche brug ter sprake, waarover het gerucht ging, dat er een nieuwe zou komen. Spr. geeft B. en W. in overweging be treffende deze kwestie zoo weinig moge lijk mede te deelen, want publicatie hier van kan slechts schade doen. De voorzitter zegt in een volgende ver gadering hierop antwoord te zullen geven. De heer van Muiswinkel dringt er bij B. en W. op aan zoo spoedig mogelijk den Ziendeweg weer voor het verkeer open te stellen. De voorzitter zegt, dat zulks spoedig zal geschieden. De heer de Wolf deelde B. en W. en den raad mede, dat dit, ten gevolge van een meeningsverschil tusschen hem en zijn afdeelings-partijbestuur, de laatste raadsvergadering is, die hij heeft bijge woond. Spr. dankt den voorzitter en den raad voor de aangename samenwerkin j steeds van ben ondervonden, ook al stond hij in politiek opzicht recht tegen over hen. De voorzitter zeide dit besluit te moe ten eerbiedigen, doch hij stelde er tevens prijs op te verklaren, dat hij en de raad steeds op aangename wijze met hem had den samengewerkt. Spr. uitte de beste wenschen voor den heer de Wolff en hoop te, dat hij hem nog eens in den raad zou mogen terugzien. Hierna ging de raad in geheime zitting. In verband met het bedanken van den heer de Wolf (S.D.A.P.) als lid van den raad, komt als diens vermoedelijke opvolger in aanmerking de heer Kees den Uil. oude wetering. Maandagavond vergaderde de IJsclub „Prins Hendrik der Nederlanden" in Ho tel van den Bosch. 71 leden waren aan wezig. De voorzitter, de heer J. H. Vesseur, opende de vergadering op de gebruikelijke wijze. De notulen werden onveranderd goedgekeurd. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat er een batig slot was van ƒ245.10. De rekening en be scheiden werden door de heeren E. Beek en L. Hoekstra nagezien en in orde bevon den. De aftredende bestuursleden werden al len herkozen en in de vacature W. Los werd gekozen de heer J. J. de Jong. Hier na had de verloting plaats, welke aan een 20-tal leden een kleine verrassing ople verde. Bij de rondvraag zeide de heer A. Hoo- genboom, dat het z.i. gewenscht was om voortaan den wedstrijd ten hate van de armen in de plaats het eerste te houden, dus' voor de wedstrijden voor de leden. De voorzitter zeide, dat het bestuur deze zaak zou overwegen. Nadat de voor zitter den wensch had uitgesproken, dat we dezen winter van het ijsvermaak zou den kunnen genieten, werd de vergadering gesloten. roelofarendsveen. Gistermiddag geraakte het dochtertje van den heer K. alhier spelende te water. Een voorbijganger zag het ongeluk gebeu ren en kon de kleine gelukkig weer spoe dig op het droge brengen. GEMENGD NIEUWS. Internationale hotelrat gearresteerd. Men zal zich herinneren, dat tijdens de Olympische Spelen een Engelsche dame, Lady Rochdale, die in het Amstel Hotel logeerde, daar werd bestolen van haar ju- weelen en andere sieraden, ter waarde van ongeveer ƒ30.000. Deze waardevolle sieraden werden uit een kast weggenomen. Later is een zeer klein gedeelte bij een opkooper te Amsterdam opgespoord, maar de dader zelf was met het grootste ge deelte van den buit verdwenen. Naar alle landen was van dezen hotel diefstal door de politie bericht gezonden. Wij vernemen dat thans te Weenen deze hoteldief is aangehouden^ Het is een ze kere Joseph Dustura, Oostenrijker van ge boorte. Hij vertoefde hier te lande onder den naam van Mac Price. Ilij heeft bekend de juweelen en andere gouden sieraden te hebben gestolen. Een kleinigheid verkocht hij om zich uit de voeten te kunnen ma ken. Deze Dustura is een bekende „hotel- rat". Niet minder dan 16 andere hoteldief stallen heeft hij gepleegd. Als Oostenrijker die in eigen land is aangehouden, wordt hij niet uitgeleverd, maar zal in eigen land zijn straf, ook voor dezen diefstal on dergaan. Een hardhandige dienstbode. Men melcft uit,Nieuwer-Amstél: Dinsdagmiddag ontspon zich in een def tig huis aan den Amsteldijk een heftig ge sprek tusschen mevrouw en haar korte lings in dienst getreden dienstbode, over de uitvoering van het werk door laatstge noemde, dat niet naar den zin van me vrouw was. Het meisje was, zooals ge woonlijk, het met haar mevrouw niet eens en stak zulks niet onder stoelen of banken. Niet alleen dat de keukenprinses haar meesteres overlaadde met minder lieflijke benamingen, doch op een gegeven moment ging zij zelfs zoo ver, dat zij een meelroller nam en hiermede mevrouw spontaan te lijf ging, die na eenige ge duchte slagen geincasseerd te hebben, luid gillend haar toevlucht moest zoeken bij een naburige familie. Het meisje maakte van deze gelegenheid gebruik om al bet keukenmeubilair met dit wapen „af te stoffen" zoodat het geheel spoedig groote gelijkenis vertoonde met de befaamde „vroolijke keuken" der steeds spaarzamer wordende Lunaparken. De komst van den heer des huizes, die telefonisch was gewaai'schuwd, maakte een einde aan de terreur en ook aan het verblijf dezer inpulsieve gedienstige, die zich terzake van mishandeling ook niet aan de relatie met vrouw Justitia zal kun nen onttrekken. Op heeterdaad betrapt. De pojitie te Zeist betrapte gistermorgen op heeterdaad zekeren M. uit Driebergen, die den laat- sten tijd vooral het Wilhelminapark on veilig maakte door alles wat voor de hand lag te stelen uit stilstaande auto's. Bij huiszoeking kwam een heele voorraad gestolen goederen te voorschijn. M. werk te te Utrecht en heeft blijkbaar op zijn fietstochten van en naar de stad telken male genoemd park even doorgefietst om te rooven, zoo vaak de gelegenheid daar toe schoon was. Inbreker gearresteerd. Door de politie te Nijmegen is gisteren in een volksloge ment gearresteerd de kleermaker D. M. uit Amsterdam, die in den nacht van Vrij dag op Zaterdag heeft ingebroken in het kantoor van den kolenhandel aan de Lau rens Jansz. Costerstraat te Arnhem. Hij ontvreemdde daar een groote partij post-, plak- en rentezegels. Deze zegels werden door zekeren A. T., sigarenmaker te Nijmegen, voor hem ver kocht aan een Nijmeegschen winkelier. De politie nam daar de zegels in beslag en arresteerde later D. M. en A. T., die beiden bekenden. T. had zijn handlanger nog voor 2.50 opgelicht, toen hij slechts een rijksdaalder voor zijn werk ontving. Een verduisterende hulshoudster. Een bewoner van de Groen van Prinste- rerstraat te Amsterdam had een huis houdster, die zijn gelden naar hij al thans meende goed beheerde. Zij zou wel effecten voor hem koopen, die een goede belegging zouden blijken. Hij gaf haar vol vertrouwen ƒ2750 voor de trans acties. Daarna verdween de huishoudster. Zij nam het geld mee en liet geen aandeelen achter. De benadeelde heeft aangifte van het geval gedaan bij de politie. Waar de huishoudster zit is een raadsel. Inbraak. In de woning van den di recteur der gemeentelijke gasfabriek en waterleiding te Zaltbommel, is gisternacht ingebroken. Zoowel het woonhuis als het kantoor werden bezocht. In de beneden verdieping van het woonhuis werd alles overhoop gehaald en eenig geld meegeno men, terwijl eveneens twee rijwielen ont vreemd werden. Op het kantoor was alles dusdanig geborgen, dat niets gestolen kon worden. De inbrekers namen, nadat de di recteur onraad had bemerkt, en een on derzoek instelde, de vlucht. Verdronken. Men meldt uit Leerdam: Sedert Zondag j.l. werd vermist Mej. T. van Herwaarden uit Asperen. Alle naspo ringen waren vruchteloos. Men vermoed- do een ongeluk. Gisteren werd bij het dreggen door de politie haar lijk opge haald uit de binnenhaven alhier. Relletje te Groningen. Gisteravond 8 uur is de orde in ernstige mate verstoord geworden in en nabij het café A. aan de Nieuwstad te Groningen, toen de politie moest overgaan tot het arresteeren van 2 personen. De politié werd hierbij ingeslo ten door het opdringende publiek, zoodat versterking dringend moest worden aan gevraagd. Na aankomst van meerdere manschappen onder leiding van een in specteur, bleef het publiek, dat tot een groote menschenmenigte was aangegroeid, opdringen, waardoor de politie zich ge noodzaakt zag gebruik te maken van gum mistok en wapenen. De inspecteur loste een schot, als gevolg waarvan een per soon ineenzakte. Het publiek begon nu steeds meer op te dringen. Bij onderzoek bleek, dat de ineengestorte van schrik was flauw gevallen. Ten slotte gelukte bet de politie de bei de arrestanten naar het hoofdbureau over te brengen. Overreden en gedood. Op den Rijks weg te Oostburg, onder de gemeente Aar- denbyrg werd gisteren de 75-jarige D. E. de W., die eenigs?ins doof is door een Belgischen auto uit Brugge, bestuurd door zekeren T., overreden. De ongelukkige leefde nog. slechts en kele oogenblikken. Den chauffeur treft, naar men zegt, geen schuld. Doodelijke val. Bij het dorschen in het Liefdehuis der Eerw. Zusters te Asten is de knecht A. v. B. van een korentas met het hoofd op den dorschvloer geval len. De hersenpan werd verbrijzeld, zoo dat de man bijna op slag dood was. Aan de gevolgen overleden. De heer Schoonhen, die op 3 December j.l. bij een auto-ongeluk te Boxtel ernstig gewond werd, is aan de gevolgen overleden. Het 9-jarig zoontje van den heer H. Schoneville te Erica, dat de vorige week onder de tram geraakte, waarbij een been versplinterd werd, is aan de gevolgen daarvan in het Acad. Ziekenhuis te Gro ningen overleden. Brand. Te Opende is, tijdens de af wezigheid van den bewoner, het huis van W. Gall geheel een prooi der vlammen ge worden. Alles verbrandde. UIT ONZE INDIEN. ONVOORZICHTIG HOOFDAGENT. Onlangs moest door den rechter commissaris van strafzaken te Soera- baja worden verhoord het beruchte heerschap Verhagen, een persoon, die reeds ettelijke malen met de Justitie in aanraking is geweest en zoowel in als buiten de gevangenis een treurige vermaardheid geniet vanwege zijn buitengemeen slecht gedrag. Daar de rechter-commissaris den delinquent niet direct kon ontvangen, moest Ver hagen met zijn geleider, een Euro pe esch hoofdagent, eenigen tijd wach ten. Verhagen, die zich tijdens het transport voorbeeldig had gedragen, wekte door niets de achterdocht van zijn geleider op en zoo kwam deze er als vanzelf toe, niet de noodige voor zichtigheid in acht te nemen. Op een zeker oogenblik keerde hij zich zelfs met den rug naar den aan zijn zorgen toevertrouwden gevangene. Van die korte oogenblikken heeft Verhagen gebruik weten te maken, ijlings de vlucht te nemen. Toen de agent zich weer omdraaide, was zijn gevangene spoorloos verdwenen; een onderzoek leverde geen resultaat op, zoodat de hoofdagent ten slotte niets anders kon doen dan den officier van justitie de ontvluchting van den gevangene te melden. Men neemt aan, dat deze in een pas- seerende taxi is gestapt en verder met een bus buiten de stad is gekomen. In allerijl werden orders gegeven hem weder te vatten, terwül strenge maat regelen werden genomen om hem de verdere vlucht te beletten. Voor den Europeeschen hoofd-agent, een jongeman, die nog aan het begin van zijn carrière staat," is het voorge vallene, meent het „Soer. Hbld.", een hoogst onaangename geschiedenis, waardoor hij zeker nog groote moei lijkheden zal krijgen. EEN GESCHENK VOOR BEN SOENAN VAN SOLO. Particulieren en vertegenwoordigers uit de cultures hadden een samen komst met den gouverneur van Mid- i den-Java om besprekingen te voeren aangaande de aanbieding van een hul deblijk aan den soenan ter gelegenheid van diens 64sten verjaardag. Er werd besloten aan het lang dooi den vorst gekoesterde verlangen te voldoen door aan de moskee een mi naret toe te voegen. De bouw hiervan zal naar schatting I 36.000 bedragen. VERBODEN TOEGANG BOVEN- DIGOEL. Een importfirma te Soerabaja had een barer reizigers opgedragen te trachten ook toegang te krijgen tot het interneeringskamp der communisten aan den Boven-Diegoel, waar gro.ote afnemers van goederen zijn (b.v. de corporaties der geïnterneerden). Van Ambon uit seinde genoemde reiziger echter aan zijn firma: „Voorloopig alle firma's geweigerd verband artikelen Villanus". Hiermede worden bedoeld de arti kelen in liet Soer. Hbld. van dr. M. van. Blankensteyn, over het Boven-Digoel- kamp, die nog al wat deining hebben veroorzaakt. Het komt het Soer. Hbld. zeer logisch voor, dat liet bestuur niet iedereen toelaat. Toelating van één rei- j ziger beteekent eventueel van hon- derd. Toezicht daarop wordt dan illu- soir. VOOR DE ZONDAGSRUST. Ingesteld is een commissie wier taak het is het vraagstuk van de t>e- perking van den Zondagsarbeid in de Ned.-Indische havens in studie te ne men en van raad te dienen nopens de vraag of, en zoo ja, in welke mate, zulk een bepaling aanbeveling verdient. Tevens moet zij adviseeren over de vraag welke maatregelen dan getrof- i fen dienen te worden. Tot lid en voor zitter is benoemd mr. A. G. Vreede, hoofd van bet kantoor van arbeid. AUTO-ONGELUK. Een auto uit Tangerang, die naar Batavia reed en werd bestuurd door een monteur van de posterijen, tele grafie en telefonie, den heer Schalk, wonende in Tangerang, is Dinsdag morgen half elf tegen de brug bij Pe- sing iu het Tangerangsche gereden, i Het vierjarige dochtertje werd uit den auto in de bandjirrende kali geslin- gerd en is verdronken. Het lijkje is nog j niet gevonden. Mevrouw Schalk is aan liet hoofd gewond. Zij werd naar de centrale burgerlijke ziekeninrich- ting vervoerd. De beer Schalk en een Europeesche heer en dame, die ook in den auto zaten, bleven ongedeerd; e\enals de baboe. Do auto is vernield. SURINAME. De beer Van Gijn beeft den Minister van Koloniën de volgende vragen ge- steld: Is door de Regeering gevolg gegeven aan de toezegging op pag. 3 van het verslag betreffende de Surinaamsche Bankwet, om deskundigen te raadple gen betreffende het verbod van uit voer vau zilver uit Suriname, en be treffende maatregelen ter voorkoming van sterke schommelingen in den wis selkoers? Zoo ja, is de Regeering dan bereid die ingewonnen adviezen te publioee- ren? Scheepstij dingen. HOLLAND— AMERHLA-LIJN. NIEUW AMSTERDAM, 12 v. Rott. n. New York. VECHTDIJK, (H.A.L.), 12 v. Hamburg te Rott. BURGERDIJK, Rott. n. Norfolk, 11 te Boston. BINNENDIJK, - v. Norfolk te Rott. DRECHTDIJK, Vancr. n. Rott., 11 te Liverpool. EEMDIJK, Vancr. n. Rott., 9 te Astoria MOERDIJK, Vancr. n. Rott., 11 van Colon. i HOLLAND—AFRIKA-L1JN. GRIJPSKERK, 12 v. Rott. n. Hamburg. NIJKERK, thuisr., 11 v. Dar es Sal. HEEMSKERK, thuisr., 11 v. P. Sudan. SPRINGFONTEIN, thuisr., 11 van Kaapstad. SUMATRA, 11 v. Rott te Beira. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. VLIELAND, thuisr., p. 11 Tenerlffe HELDER, thuisr., 13 te Havre verw. GROTIUS, thuisr., 15 te Las Palmas. verw. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. GELRIA, thuisr., 12 v. Montevideo AMSTELLAND, uitr., 12 v. Amst. FLANDRIA, thuisr., 10 v. Pernambuco DELFLAND, uitr., 11 v. Rio. KON. PAXETVAART MIJ. GEN. VAN SWIETEN, Rott. n. Bata via, 12 V. Suez. MAJANG, Rott. n. Batavia, pass. 12 Beachy Head. SIDAJOE, 7 v. Belawan n. Saigon. ROTTERDAMSCHE LLOYD. KOTA RADJA, uitr., p. 12 Gibraltar SIBAJAK, uitr., 12 te Suez. GORONTALO, 11 v. Rott te Middles- i bro. KOTA INTEN, 12 v. Batavia te Rott. TAPANOELI, 12 v. Rott. te Batavia TJERIMAI, uitr., 12 v. Rott SCHOUWEN, 12 v. Rott. n. Hamburg. MODJOKERTO, uitr., 10 v. Sabang. KOTA GEDé, thuisr., 11 te Belawan. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". PRINSES JULIANA, thuisr., p. 12 Pe- rim. P. C. HOOFT, thuisr., 12 te Batavia. MAPIA, 12 v. Hamburg n. Amst. RONDO, 12 v. Amst. n. Hamburg. RIOUW, uitr:, 10 Z.W. v. Niton. PRINS DER NED., uitr., 11 v. Algiers. KRAK AT AU, thuisr., 11 v. Djeddah. JOH. DE WITT, thuisr., p. 10 Gibraltar

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6