Piroi bü luwe Handen doctoren Hewett, Whitby, Buzzard, Rolle- ston en lord Dawson of Penn. Men voelde zich op Buckingham Palace gisteren wat optimistischer gestemd, hoe wel het„ bericht van het aftappen van het vocht uit de borsholte zelfs voor de om geving des Konings een volslagen verras sing was. De vijf doktoren zijn ongeveer een uur in de kamer des Konings geble ven, terwijl in dien tijd de aftapping ge schiedde. Het commentaar dienaangaande is zeer gereserveerd, maar de lichte verbe tering in den algemeenen toestand acht men een goed teeken. Er is natuurlijk nog altijd reden tot ongerustheid, maar deze is niet zoo drukkend als aan het eind van de vorige week. Men acht het goede doorstaan van de puncture een bewijs van de bijzondere sterkte van het gestel des Konings, op de zen twee- en-twintigsten dag van zijn uit puttende ziekte. Sir Hugh Rigby, honorair chirurg des Konings, is gistermiddag om 3 uur ten pa- leize verschenen. Het avond-bulletin meldde, dat de twee de aftapping van de rechter borstholte met succes volbracht was. De toestand des Konings was bevredigend. De toestand blijft bevredigend. Om 11.50 gisteravond is het volgende bulletin aan het Buckingham paleis aan- geplokt: „De toestand des Koning blijft bevredigend". NA DE VERKIEZING VAN BORMS. Borms zal waarschijnlijk zeer spoedig worden vrijgelaten. De Brusselsche correspondent van de „N. R. Ct." meldt d.d. gisteren: De rechterzijde der Kamer kwam heden middag bijeen ter bespreking van den toe stand, geschapen door de verkiezing van Borms tot Kamerlid voor Antwerpen. Dinsdag was door sommige Katholieke Vlaamsche voormannen aan de katholiek- conservatieve en -liberale ministers mee gedeeld, dat de katholieke Vlaamsche fractie de verkiezing van Borms niet zou bekrachtigen maar dat met de uiting van den wil van 83.000 kiezers in het arrondis sement Antwerpen moest worden reke ning gehouden. Ook zou zij in de bekrach tiging van den geenszins Vlaamschgezin- den liberalen candidaat Baelde niet toe stemmen, zoodat dan tot een nieuwe ver kiezing zou moeten worden overgegaan. Heden werd men het er echter in een bijeenkomst der rechterzijde over eens, de toelating van Borms te weigeren en die van Baelde te bekrachtigen, op voorwaar de dat eventueel Borms schier onmiddel lijk na de toelating van Baelde uit de ge vangenis zou ontslagen worden. In dit verband zal morgen, Donderdag, zeer waarschijnlijk door Jaspar een ver klaring in de Kamer worden afgelegd, waarbij de invrijheidstelling van Borms officieel toegezegd wordt. Deze zou dus plaats hebben nog vór de openhare be handeling van de amnestiewet in de Se naat, door de aanvaarding van welke wet Borms toch, zij het misschien pas enkele dagen later, vrij zou zijn gekomen. De invrijheidstelling van Borms zal op een onverwacht moment, vermoedelijk laat in den avond gebeuren, ten einde be toogingen te voorkomen. BOLIVIA EN PARAGUAY. Een telegram van Bolivia aan den Volkenbond, Bolivia heeft aan den volkenbond een telegram gezonden, waarin het meedeelt, dat alle vredelievende middelen om tot een oplossing van het conflict met Para guay te komen zijn uitgeput. De nota van Bolivia lijkt veel op een po ging om een oorlogsverklaring van Boli via en Paraguay tegenover den Volken bond te rechtvaardigen. Het Bollviaansche ministerie treedt af. De regeering van Bolivia heeft collectief ontslag ingediend. In de motiveering van deze ontslag-aan vraag wordt o.a. gezegd, dat de aftreden de regeering het bij den huidigen, gespan nen toestand noodig acht dat de verant woordelijkheid door een zoo groot moge lijk deel der politieke partijen wordt ge dragen. Men verwacht dan ook, dat de afgetreden minister van buitenlandsche zaken met het vormen van een nieuw ka binet zal worden belast, waarin alle poli tieke partijen zitting hebben. Argentinië's bemiddeling. Volgens een te Buenos Aires verzon len en thans te Lugano ontvangen bericht van het blad, de „Nacion" aan zijn verte genwoordiger te Lugano, heeft de Argen- tijnsche regeering in haar gemeenschap pelijke bespreking met de vertegenwoor digers van Uruguay, Paraguay en Bolivia, de mogelijkheid eener Argentijnsche be middeling tot oplossing van het Bolivi- aanschParaguaansch conflict gevonden. KORTE BERICHTEN. De Rijksdagfractie van het Centrum heeft gisterenavond besloten de verkiezing van haar nieuwen voorzitter uit te stellen tot na de Kerstvacantie. Senator Klotz heeft zijn ontslag als zoodanig ingediend. De gerechtelijke ver volging, tegen Klotz in te stellen, kan hierdoor zonder meer plaats hebben. In verband met de ontdekking van het complot tegen Hoover zijn nog gear resteerd een student in de chemie, die de bommen vervaardigde, en de chauffeur, die ze had vervoerd naar de plaats, waar de aanslag zou plaats hebben. Op een feestavond van de vereeniging der Berlijnsche pers heeft rijkskanselier Muller gisteren een groote politieke rede gehouden, betoogend o.a. de noodzakelijk heid der Rjjnlandontruiming. Van 16 tot 30 Nov. is het aantal steun trekkende r v?kloozen in Duitschland van 805.(i00 ges'pger» tot 1.030.000, dus met meer dan 25 pCt. I ugano verwacht men dat Cham- hcrihin m verband met den zorgelijken van den koning van Engeland, nar Loiidec ral terugkeeren. In dat ge RECLAME. val zou het overleg tusschen de ministers der bij de schadevergoeding betrokken lan den achterwege blijven. UIT DE OMGEVING. BOSKOOP. Dat het gevaarlijk is om menschen in huis te nemen, die men niet kent, on dervond de vorige week de wed. v. L. al hier. Dinsdag kreeg de weduwe bezoek van een ongeveer 50-jarige man, 'ie bij haar in de kost wenschte te komen. Na eenig gepraat kwam men tot over eenstemming en zou de man meteen maar blijven. De weduwe mocht zich evenwel niet lang in het bezit van haar nieuwen kost ganger verheugen, daar deze Zaterdag middag plotseling wegbleef, natuurlijk zonder te betalen. Het 14-jarig dochtertje van den heer Spaarman, had het ongeluk, om tijdens haar werkzaamheden van de stoep te glij den met het gevolg, dat zij in de Gouwe terecht kwam. Op haar hulpgeroep snelden enkele per sonen toe, die het meisje uit haar neteli ge positie konden redden. De meisjesvereeniging „Tabitha" al hier vierde Dinsdagavond in het gebouw „Salvatori" haar 41ste jaarvergadering. De heer W. G. de Jonge, evangelist te dezer plaatse, opende met het houden eener toespraak de bijeenkomst. Daarna werd overgegaan tot het afwer ken van een goed verzorgd programma, hetgeen bestond uit zang, samenspraken en voordrachten. Intusschen werd ook gezorgd voor den inwendigen mensch en men liet zich de tractatie goed smaken. De heer de Jonge sloot met dankzeg ging- Dinsdag 18 dezer n.m. 8 uur hoopt alhier in hotel „Neuf" te spreken Luit.- genesaal Terwisga, met het doel hier ter plaatse op te richten een afdeeling van den Nationalen Bond „Het Mobilisatie- Kruis". Coop. Vereeniging „De Boskoopsche Veiling", veiling van 12 Dec. Rozen per bos: Columbia 187270 ct., Gem. rozen 70 115 ct., Claudius Pernet 246390 ct., Hadley 280—330 ct., Golden Ophelia 160 210 ct., Rosalandia 196 ct., Ophelia 145 300 ct., Marcel Royer 150 ctButterfly 154 265 ct., Wilh. Kordes 190330 ct., Mac Keiler 192 ct. Chrysanten tros, per tak, 1221 ctid. per bos 1825 ct. Beshulst per K.G. 120 150 ct. KATWIJK AAN ZEE. Na den Storm. Men schrijft ons van bevriende zijde: In rustige rust ligt daar schier onbewo gen het groote watervlak; somber stemt de lage lucht die reeds dicht bij den einder nadert, en het donkere van den korten winterdag nog versombert. Verstijfd lijkt het strand en kil de op het zand spoelende golfjes, terwijl de dui nen loodrecht op het strand staan, afge brokkeld door den woedend hoog gerezen vloed van den laatsten storm. Na vergeefsch pogen het wolkenfloers door te dringen' heeft de dagvorstinne haar korten loop volbracht en valt reeds in den vroegen middag het avondgrauw over strand en duinen. Rondom alles don kert het en nacht is het, een minstens zestien uren lange nacht. En daar in het zonnige Zuiden denken vele tientallen be trekkingen aan het kille, koude Holland, aan welks kusten hunne dierbaren den dood vonden in de golven.... En oogen en handen worden ten hemel geheven en men bidt of dan nog maar hunne dierbaren een laatste rustplaats mogen vinden in vaderlandschen bodem. „En de zee gaf hare dooden weer", zou deze profetie te hunnen opzichte reeds nu in vervulling gaan? Na den langen winternacht heeft de zee wederom iets van hetgeen haar schoot bevatte, terug gegeven en langs onze kust zijn 6 lijken aangespoeld, vermoedelijk ak- len van de „Salento". Eenzaam loopt daar langs het strand de man die altijd vroeg z'n weg neemt langs het afnemende of op komende getijde van eb en vloed. Wat scheren daar eenige zeevogels rondom een aan het strand liggend voorwerp. Naderbij komende, blijkt het een lijk te zijn van een man, die evenals al het andere wat de zee weergeeft, hier ten prooi ligt van azend gevogelte. Maar gelukkig, de wach tende krijgt weldra hulp en terwijl de eene de wacht houdt, gaat z'n metgezel de politie waarschuwen en bij het mor- gengloren wordt de droeve last opgeladen en bijgezet in het lijkenhuisje, totdat be richt vanuit Italië komt, wat er met den doode geschieden zal. „Memento mori", dat predikt ons weer hetgeen is voorgevallen aan onze kust. „Donkere dagen", ze zijn weer aange broken aan de lage landen bij de zee. De laatste maand van het bijna vervlogen jaar is aangevangen. De maand die ons het Kerstfeest brengen zal. Hoe kostelijk, dat we niet de somber heid der natuur ten opzichte van de eeu wige dingen behoeven over te nemen, maar dat we nu en steeds weer met de gansche Christenheid mogen zingen: Er is uit 's werelds duist're wolken Een licht der lichten opgegaan. Komt tot z'n schijnsel, alle volken, En gij, m'n ziele, bid het aan. KOUDEKERK. Vrijdagavond 7 uur hoopt de heer \V. Strijbis, een algemeen bekend spreker, in de knorzaal der Ned. Ilerv. kerk te spre ken over: „De strijd op sociaal erf". Mannen en vrouwen worden daar ver wacht, vooral die, welke de Chr. levens- en wereldbeschouwing zijn toegedaan om iets te vernemen van een algemeen onder werp, waarover toch zoo veel onkunde of te weinig belangstelling voor bestaat. OUDE WETERING. „Wij gaan het wapen scherpen". Gisteren sprak over bovengenoemd on derwerp Dr. J. Hoek van Den Haag in de Geref. Kerk alhier, op uitnoodiging van de Geref. Jongel.vereen en Meisjesvereen. Te half acht operide de spreker de sa menkomst op de gebruikelijke wijze. De rede werd in 2 punten verdeeld, n.l. 1. waarom juist de jonge leeftijd tof het wapen scherpen geroepen is; 2. hoe wij dat wapen moeten scherpen Alle geloovigen zijn geroepen om te strijden. Evenwel is het jonge leven nog niet tot volle strijd geroepen. Dit is de tijd der voorbereiding en juist in dezen tijd moet het wapen gescherpt worden. De na-oorlogsjaren hebben ons gebracht een groot technisch kunnen, maar geestelijke armoede. Er is gebrek aan arbeidslust ook in onze vereenigingen. Het Schriftgezag wordt ondermijnd, ook door jonge men schen moet worden opgelet. Dit leert ook de strijd der laatste jaren in onze Kerken. Van vaste geldende waarheden is men niet gediend. De jeugdkerk is niet te aan vaarden door ons. Individualisme wordt bij velen gevonden, ook in Geref. kringen. Daarom moeten wij nu het wapen scher pen In geestelijken zin beleven wij een boozen tijd. De wijze waarop het wapen moet wor den gescherpt is een diep onderzoek in de Schrift. We moeten worden voorbereid voor Kerk, Staat en Maatschappij. We moeten de Schrift vasthouden van Genesis tot Openbaringen, vast moeten we staan. Boeken zijn er in overvloed om te stu- deeren; de rente hiervan zal zeker wor den getrokken. Evenwel, moet het ver stand niet te veel op den voorgrond tre den, ook het hart moet er bij zijn. Die geen lid der vereenigingen zijn, moeten zich aansluiten, om het wapen ook te gaan scherpen, want de kamp komt en persoon lijk beteekenen we zoo weinig. Laten we allen zeggen: wij gaan het wapen scher pen, dat hen bestrijden moet. De mooie rede werd met aandacht ge volgd en met dankgebed door den spreker gesloten. De heer W. L. alhier viel van den zolder van zijn schuur, staande bij zijn woning Dr. v. d. Bijl oordeelde overbren ging naar het ziekenhuis noodig, doch de toestand was zoo gunstig, dat nadat de pa tiënt geholpen was, hij weer naar zijn wo ning kon terugkeeren. RIJPWETERINQ. Gisteravond is de vrachtauto van de firma Warmerdam en Beelen alhier op den Langenweg tuschen Nieuwe Wete ring en Rijpwetering te water gereden. Het ongeval is ontstaan, doordat de stuur inrichting defect geraakte. De auto vlo >g eerst tegen een boom aan en kwam ten slotte onderste boven in de sloot terecht. Persoonlijke ongelukken kwamen er niet bij voor. Bij den heer K. M. alhier zijn ver moedelijk door een hond 5 kippen en een haan verscheurd. De dieren agen geheel verscheurd op het weiland verspreid. SASSENHEIM. Dinsdagmiddag werd aan de De Vis- serschool een openbare les gegeven. Niet minder dan een 60 tal ouders maakte van deze gelegenheid gebruik om persoonlijk met het onderwijs kennis te maken, waaruit warme belangstelling voor onze M.U.L.O. spreekt. De bezoekers hebben zich tegelijkertijd er van komen overtuigen dat de voorge nomen verbouwing geen overdaad is. Laat ons hopen, dat deze plannen spoe dig in daden mogen worden omgezet. VOORSCHOTEN. Bij de Chr. school is een meisje door een auto aangereden, doordat zij plotse ling de straat wilde oversteken. Zij kwam er betrekkelijk goed af. Waar de loop van de trambaan voor vele niet-ingezetenen een puzzle is, wordt zeer dikwijls bij een naderende tram de linkerhelft van de Schoolstraat bereden, inplaats van te wachten totdat de tram is gepasseerd. Dit zou voorkomen kunnen worden door dit gedeelte Schoolstraat van Wijngaardenlaan af tot aan den Leidsche- weg voor alle verkeer in de richting Lei den af te sluiten. Prof. Treub heeft 1000 geschonken als Kerstgave aan de algemeene armen in deze gemeente. Door Mej. wed. N. is bij de politie aangifte gedaan van de ontvreemding van acht loopeenden. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. WOUBRUCGE. A.R. Kiesvereeniginrj Voor de A.R. Kiesvereeniging alhier trad Woensdagavond in de Chr. school op Mr. I. A. Risseeuw, van Alphen aan den Rijn, met het onderwerp: „Waarom voor den Volkenbond?" De voorzitter, de heer H. de Boer, open de met gebed, waarna de spreker voor dezen avond achtereenvolgens behandel de: 1. de voorgeschiedenis en het ontstaan van den Volkenbond; 2. de inrichting van den Volkenbond; 3. de taak en arbeid van den Volkenbond, en 4. onze roeping tegen over den Volkenbond. Na een historisch overzicht van de voor naamste vredesbewegingen, ook geduren de den oorlog, kwam spreker tot de stich ting van den Volkenbond, welke door hem uitvoerig nagegaan werd. Na de rtichting werd aangegeven hoe de organisatie van den Volkenhond in hoofdzaak werkt en welke taak deze zich heeft gesteld. Vervolgens gaf spr. aan wat hiervan reeds verwezenlijkt was en wat. er nog te doen viel, waarbij naast de lichtzijde ook de bezwaren van den Vol kenbond gememoreerd werden, zoowel wat betreft organisatie als doel. Ten slotte stond spr. breedvoerig stil bij onze roeping tegenover den Volkenbond, waarbij hij, ondanks het gebrekkige en on- volkomene in den Volkenbond, er op wees dat het onze plicht was het streven van den Volkenbond een ruime kans van sla gen te geven en onze beginselen daarop steeds meer te doen inwerken. Hierbij gaf spr. eenige practische pro grampunten aan, o.a. de bevordering der verplichte internationale rechtspraak en in het algemeen het op alle wijzen steu nen van het internationale rechtsleven, waarbij zeker het streven naar gerechtig heid bij de volkeren daadwerkelijk en rechtstreeks gediend wordt. De voorzitter was de tolk der vergade ring, toen hij den spreker dank zegde voor zijn van studie getuigende rede. RECHTZAKEN. GERECHTSHOF TE s GRAVENHAGE Het Gerechtshof heeft gisteren arrest gewezen in de zaak tegen J. G. v. d. E. B. te Wassenaar, thans gedetineerd, gewezen procuratiehouder van de Rot- terdamsche Bankvereeniging te Rot terdam, die door de eRchtbank aldaar wegens valschheid in geschrifte mr|: betrekking tot een kwitantie, ten be drage van 12.500 en het gebruik ma ken van die valsche kwitantie is ver oordeeld tot 2Vi jaar gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechte nis. Het Hof verminderde deze straf tot 1% jaar, eveneens onder aftrek van de voorloopige hechtenis. Het Hof heeft voorts arrest gewezen in de volgende zaken: C. v. W., inzouter te Roelofarends- veen, is door den Haagschen politie rechter, wegens diefstal, veroordeeld tot 60 boete, subs. 30 dagen hechtenis Het Hof sprak dezen verdachte vrij. ACADEMIE -NIEUWS. Geslaagd voor het economisch can- didaats-examen Indologie de heer A. H. P. Regoort (Scheveningen); voor het dictoraal-examen geneeskunde de heeren A. Rijpperda Wierdsma (Nij megen); J. J. Oosterom (N.-Vennep) en G. van Wijk (N.-Vennep); voor het doc toraalexamen wis- en natuurkunde (hoofdvak geologie) de heer J. H. L. Wennekers (Leiden). Laatste Berichten. DE KERSTVLUCHT VAN DE P. H. A. E. N. Volgens te Amsterdam ontvangen berichten uit Gotha, waren hedenoch tend, te ongeveer half elf de weers omstandigheden daar ter plaatse niet ongunstig, zoodat alle kans bestaat, dat het Fokkertoestel P. H. A. E. N. in den loop van heden naar Erffrt verder zal vliegen. Nader wordt gemeld, dat het vlieg tuig inderdaad verder naar Erfurt is gevlogen. FELLE BRAND. Hedenochtend ontstond brand ln de timmerwerkplaats van de Henge- losche Bontweverij aan de Bornsche- straat. te Hengelo. Het vur tastte zoo snel om zich heen dat, niettegenstaande de brandweer spoedig aanwezig was, een groote bont voorraad verloren ging. De werplaats brandde geheel uit. Een en ander was verzekerd. TELEGRAMMEN. (Dr&adlooz* dienst) DE VERKIEZINGEN IN ZWITSERLAND. BERN, 13 Dec. (V.D.) Tot Bondspresi dent voor het aanstaande jaar werd ge kozen Dr. Haab met 178 van de 182 gel dige stemmen. Bij de verdere verkiezin gen voor de Bondsregeering werden geko zen: Bondsraad Musy (financiën) met 152 van de 203 stemmen, Bondsraad Haeber- lin (Justitie) met 160 van de 207 stemmen, Pilet-Golaz (binnenlandsche zaken) 151 van de 224 stemmen. Zijn tegencandidaat Prof. Logoz kreeg 66 stemmen. Bondspresident Dr. Haab werd op 8 Au gustus te Waedenswil in het kanton Zu rich geboren. Hij was vroeger Zwitsersch gezant te Berlijn. PRESIDENT HOOVER. BUENOS AYRES, 13 Dec. (V.D.) De nieuw benoemde president der Ver. Sta ten Hoover is te Buenos Ayres aangeko men. Er was een politiemacht van 1500 man voor zijn bescherming op de been. In verband met de ontdekte samenzwe ring tegen Hoover zijn nog twee mannen en twee vrouwen gearresteerd, die als Ar gentijnsche anarchisten bekend zijn. DE TOESTAND VAN DEN KONING. LONDEN, 13 Dec. V. D. Het laatste bulletin van hedennacht meldt, dat de toestand van den koning bevredi gend blijft. De artsen hebben, met uitzondering van Stanley Hewett, die als gewoon lijk den nacht in he paleis doorbracht, gisteravond tegen half twaalf Bucking liarn Palace verlaten. In verband met de inspanning van den patiënt, tengevolge va de operatie was het den leden der koinklijke fa milie Woensdagavond niet toegestaan, aan het ziekbed te komen. In medische kringen wordt het feit, dat de artsen in staat waren de niet lichte operatie uit te voeren, als een gunstig teeken beschouwd, daar op deze wijze de ziekte het krachtigst be streden kan worden. In het Buckingham Palace is men zeer ongerust over het verdere ver loop van de ziekte, daar de operatie na een ziekte van 22 dagen veel van den patiënt vergt. Hedenmorgen te kwart voor elf werd het volgende bulletin omtrent den toe stand van den koning bekend ge maakt: De koning heeft eenige slaap gehad. De toestand is bevredigend. De zwak te en de toxaemia zijn nog belangrij!/ doch de polsslag blijkt gelijk en Z. M. verliest niet aan kracht. MARKTBERICHTEN. LEIDEN. 12 Dec. De Eendracht. Bloemkool 1020, andijvie 25, sla 2 4, peen 79, selderij 36, pieterselie 24, roode kool 715, savoye kool 8 11, griene koo' 3—5, prei 47, alles per 100 stuks. Spruiten 1521, witlof 24 26, uien 911, boerenkool 46. was- peen 711, kroten 45, idem gek. 58, alles per 100 Kg. KOUDEKERK, 12 Dec. Eieren velling. Aanvoer 1090 stuks. Prijzen: kippen eieren 911.50, eendeneieren 78.50, per 100 stuks. Pluimvee. Konijnen 0.90—1 p. st. KATWIJK AAN DEN RIJN, 12 Dec. Veiling, uien 9.9011.10, peen 6.50 7.70, spruiten 1420, per 100 Kg.; roo de kool 1011.50, gele kool 8.8010, p. 100 stuks. GOUDA, 13 Dec. Veemarkt. Aang^ voerd in totaal 1982 stuks, waarvan 261 slachtvarkens, vette 0.35^—0.37, Lon- densche 0.270.28, zouters 0.320.33, per pond, levend met 2 pCt. korting; 527 magere varkens, 2535: 789 big gen, 814; 11 runderen, 200300 37 nuchtere kalveren, 1520; 338 scha pen, 2027^; 19 bokken en geiten, 2— 5, alle per stuk. GOUDA, 13 Dec. Kaasmarkt. Aan voer 162 partijen. Prijs: met rijksmerk le kw. 5557, 2e kw. 5154, zonder rijksmerk 50—55, zware 58. Handel matig. GOUDA, 13 Dec. Eierenveiling. Aan voer 215 partijen. Prijs: kippeneieren 811, eendeneieren 79, per 100 stuks. Handel vlug. GOUDA, 13 Dec. Botermarkt. Aan voer 937 ponden. Prijs: goeboter 1.05— 1.15, weiboter 11.10, per pond. Handel matig. AMSTERDAM, 13 Dec. Oliën. Raap olie: vliegend 501-J. Lijnolie: vliegend 35 K, aJn. 32, 31^; Febr. 32, 31^; Jan./ April'32, 31M; Maart/April 31^, 31M, 32; Mei/Aug. 32K, 32; Sept./Dec. 32 per 100 Kg. Stemming kalm. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 13 Dec., medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 771.1 e Ingö. L. B. 749.3 te Breslau. Verw. tot den avond van 14 Dec.: Meest matige, in het N. tijdelijk wel licht nog krachtige, meest N.O. wind, betrokken tot half bewolkt, waar schijnlijk weinig of geen neerslag, tem peratuur om het vriespunt of lichte vorst. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur ls aangegeven <loor den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 745. LUCHTTEMPERATUUR. i Hedenmiddag 3 uur: 1.0 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS EA. Donderdag 13 Dec.: 4.13 nam. Wisselnoteeringen. (Amsterdam). Berlijn59-34 Londen 12.07r/i New-York2.48 Parijs 9*72 Brussel34.617. Zurich 47.947* Praag7.377» Rome 13.037* Madrid 40.41 OsloG6-38 Kopenhagen V 66.437« Stockholm 06-56'/» Weenen 55.037e

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3