den voorzitter van den beleggingsraad De MINISTER neemt het amende ment over. De eindstemming wordt bepaald op a^. Vrijdag, des middags te 1 uur. Avondvergadering. Wijziging Waterstaats-begrooting voor 1928. Aan de orde is het wetsontwerp tot wijziging van het IXde hoofdstuk der Staatsbegrooting voor 1928 (uitgaven credietverleening Zuiderzeesteunwet en uitkeering Staatsinijnbedrijf). De heer DUYMAER VAN TWIST (A. R.) verzet er zich tegen, dat ere die ten voor de uitvoering van de Zuider zeesteunwet zullen worden overge bracht van Waterstaat naar Finan ciën. Deze behoor en te blijven bij Water staat De heer VAN DE BILT (R. K.) zou gaarne willen, dat de minister ten aanzien van de steunverleening nu eens een zelfstandig besluit nam. Er is echter haast bij, want de toestand wordt steeds slechter. De heer DUYS (S. D.) merkt op, dat, wanneer de Zuiderzeewerken zullen zijn ten einde gebracht, men 3 stand beelden behoorde op te richten, één voor den heer Lely, één voor den on bekenden aannemer en één voor den onbekenden visscher. Er wordt thans ontzaglijk veel gele den rondom de Zuiderzee, hetgeen ook blijkt uit de artikelen van een redac teur van Het Volk. Sommige men- schen worden b.v. met drie guldentjes in de week naar buis gezonden. De Minister van Waterstaat, de heer VAN DE VEGTE, zegt, thans geen me- dedeelingen te kunnen doen over cij fers, de Generale commissie betreffen de. Dit zal spr. doen bij de eerstvolgen de behandeling van een Zuiderzee-ont- werp, hetgeen niet lang meer zal du ren. Eenigen tijd geleden heeft spr. aan die commissie de vraag voorgelegd, of wijziging van de Zuiderzeesteunwet behoorde te geschieden. Het antwoord dat spr. hierop kreeg, was voor hem geen aanleiding om een wijziging te overwegen. Daarop heeft spr. een na dere vraag aan de commissie voorge legd en spr. kan den heer Duys wel toezeggen, dat hij, wanneer de com missie niet tijdig met een advies komt een zelfstandig besluit zal nemen. De minister van Financiën, de heer DE GEER, merkt op, dat het hier een zuiver comptabele kwestie betreft. Wanneer de betreffende post van 2 ton niet naar financiën werd overge bracht, zou het niet mogelijk zijn om de Zuiderzee-credieten te verleenen. De beer DUYMAE'R repliceert. Spr. hoopt, dat het departement van Financiën zich buiten de eigenlijke steunverleening zal houden. De heer DUYS repliceert eveneens. Het ontwerp wordt z. b. st. aange nomen. Waterstaatsbegrooting 1929. Aan de orde is de voortzetting van de behandeling van de Waterstaats begrooting 1929. De minister van Waterstaat, de heer VAN DE' VEGTE, zet zijn rede voort. Spr. erkent de wenschelijkheid van een pensioenregeling voor bet tram wegpersoneel. Er is op het oogenblik echter geen geld beschikbaar om de zaak thans te regelen. Wat de door den heer Krijger ge- wenschte tariefsverlaging betreft, zegt spr., dat de directie der Spoorwegen baar aandacht op deze kwestie geves tigd houdt. Het oogenblik voor een verdere ver laging is thans-evenwel nog niet aan gebroken. Ten aanzien van de spoorwegover gangen merkt spr. op, dat hij heeft na gegaan, wat het zou kosten, wanpeer men goede overgangen zou aanbren gen in Apeldoorn, Leiden, Tilburg en Eindhoven. Hiervoor zou circa 3233 millioen noodig zijn. Aan verbetering van de bestaande toestanden zijn dus heel wat moeilijk heden verbonden en het zal daarom nog wel eenigen tijd duren, voordat 'n bevredigende oplossing zal worden ge vonden. Medewerking is hierbij echter zeer zeker noodig. Naar aanleiding van de opmerkin gen van den heer Duymaer over de be lemmering van de scheepvaart doorde spoorwegbruggen, zegt spr. toe gaar ne nog eens te zullen nagaan, of mis schien hier en daar een betere rege ling voor het openstellen der bruggen zou kunnen worden gevonden. Wat de onbewaakte overwegen aan gaat, merkt spr. op, dat de toestand niet veranderd is in vergelijking met het vorige jaar. Tot dusver hebben we bij de overwegen dit jaar 18 dooden te betreuren, tegen 17 in het vorig jaar. Overigens is spr. gaarne bereid nog eens te overwegen, of er nog iets kan worden gedaan tot verhooging van de veiligheid op de onbewaakte overwe gen. Hierna komt spr. aan de kwestie van een halve maand extra-salaris aan het spoorwegpersoneel. De direc tie heeft medegedeeld, dat dat geld thans niet beschikbaar is, maar zij heeft zich bereid verklaard, om de mo gelijkheid van een extra uitkeering onder bet oog te zien in dien zin, dat één week extra zal worden uitbetaald. Hoewel spr. gelooft, dat in dezen wel geen bevredigende oplossing zal worden bereikt, hoopt spr. toch, dat de directie met den Personeelsraad in dezen tot een vergelijk zal weten te komen. Naar aanleiding van de opmerkin gen over den Zondagsdienst zegt spr., dat bij de vaststelling van de dienst roosters zooveel mogelijk rekening ge houden wordt met de wenschen van 't personeel om naai* de kerk te kunnen gaan. Over de Zondagsheiliging spreken de, wenscht spr. den indruk weg te nemen, als zou hij onderschreven heb ben de opvatting, dat de Zondag de eenige uitgaansdag voor ons volk zou zijn. Wanneer verder de heer Smeenk zegt, dat we op het gebied der Zon- dagstreinen terrein aan het verliezen zijn, zou spr. den heer Smeenk willen vragen, waaruit zulks blijkt. Immers het aantal Zondagstreinen is thans niet anders dan in 1925. Overigens is spr. van meening, dat er van een absolute Zondagsrust geen sprake kan zijn, zoolang we daarvoor geen goede wettelijke regeling hebben Wel heeft spr. zich steeds verzet te gen verdere uitbreiding van den Zon dagsdienst. De heer KRIJGER (C. H.) acht de bedragen, door den minister genoemd voor verbetering van de spoorwegover gangen veel te boog. Naar spr.'s mee ning zal bet maken van een tunnel voor alle verkeer hoogstens 2 millioen kosten. Spr. verzoekt daarom den mi nister aan de levensgevaarlijke toe standen bij de genoemde overgangen zoo spoedig mogelijk een einde te ma ken. De MINISTER merkt nog op, dat de 4 genoemde spoorwegovergangen niet de eenige zijn, welke verbetering be hoeven. Er zijn nog tal van andere, en al mag bet door spr. genoemde be drag niet juist zijn, toch zal er een groot bedrag mee gemoeid zijn. Het betreft hier een kwestie, welke èn de Spoorwegen èn de gemeenten aangaat. Over deze kwestie zal met de gemeenten worden onderhandeld. Bij de afdeeling Scheepvaart uit de heer BRAUTIGAM (S. D.) de hoop, dat de minister spoedig zal komen met 'n wetsontwerp, regeleinde de veiligheid bij de binnenscheepvaart. Verder hoopt spr., dat spoedig een algeheele regeling zal worden getrof fen ter voorziening in de behoefte aan behoorlijk drinkwater voor de schip perij. De MINISTER antwoordt den heer Brautigam, dat hij inzake de veilig heid voor de binnenscheepvaart moet afwachten, tot de minister met zijn voorgenomen wetsontwerp komt. Ook spr. erkent verder het grootc belang van een goede drinkwatervoor ziening voor de schipperij en deze kwestie heeft sprekers volle aandacht. Bij de afdeeling Reddingswezen brengt de heer BRAUTIGAM hulde aan bet moedig optreden van de Ne- derlandsche redders. Spr. denkt hierbij aan de ramp van de Salento, waarbij hij echter betreurt dat op bet oogenblik van de ramp te IJmuiden niet een motorreddingsbpot aanwezig was. Hiermede wil spr. ech- er niet zeggen, dat de bemanning dan gered zou zijn, maar de mogelijkheid zou dan veel grooter zijn geweest. Spr. dringt er tenslotte op aan, om een regeeringscommissie te benoemen bij de Reddingsmaatschappij, om toe zicht te houden op het materieel. De MINISTER sluit zich geheel aan bij de door den heer Brautigam aan de redders gebrachte hulde. Ten tijde van de ramp was er een motorboot in aanbouw. De benoeming van een regeerings- commissaris bij de Redingsmaatschap- pij zal spr. overwegen. De begrooting wordt z. h. st. aange nomen. De vergadering wordt verdaagd tot hedenmiddag 1 uur. UIT DE OMGEVING. ALPHEN AAN DEN RIJN. De commissaris der Koningin in Z.- Holland beeft benoemd tot lid van de ge zondheidscommissie voor de vereeniging van gemeenten, waarvan de zetel is te Al phen aan den Rijn, wiens aftreding, vol gens den rooster, zal plaats hebben op 1 Juli 1932, den heer A. van der Bijl Gzn„ arts te Oude Wetering (gemeente Alke made). KATWIJK AAN ZEE. Voor -het examen wiskunde L.O. slaagde te 's-Gravenhage de heer S. Si- derius alhier. LEIDERDORP. Hedenavond 7.30 uur zal in de Ned. Herv. kerk een gemeente-avond worden gehouden, waar de heer L. de Graaf van Alphen aan den Rijn bij lichtbeelden zal spreken over Bunyan's hoek „De Christen- reize naar de Eeuwigheid". LEIMU1DEN. Schietwedstrijd Bijz. Vrijw. Landstorm. Maandagavond werd alhier in de groote zaal van den heer J. Sneeboer een schiet wedstrijd gehouden, uitgaande van de af deeling Leimuiden, Rijnzaterwoude en Oude Wetering van den Bijz. Vrijw. Land storm. Majoor de Veer, kapitein Scheli, de bur gemeester dezer gemeente, de plaatselijke leider 1' Ami en de bestuursleden van Ga len en Compeer waren bij dezen wedstrijd aanwezig. Er werd geschoten om tal van prijzen. In verband met het St. Nicolaasfeest was voor alle deelnemers een prijsje voorradig. Door de verscheidene winkeliers en fir ma's onder welke wij vooral de firma's Beuk, Horree en v. Graas noemen, waren tal van prijzen beschikbaar gesteld, ter wijl van leden en niet-leden geldelijke bij dragen waren binnen gekomen. De deelname was bijzonder groot. In to taal waren 52 leden opgekomen. Er werd zeven maal geschoten. De 5 hoogste pun ten werden geteld, terwijl de 2 overige als steunpunten golden hij het bepalen der prijzen. De uitslag v\as als volgt: 1. G. BusK.erm.olen Leimuiden met 49 punten; 2. 11. Th. lviebert, Rijnzaterwoude 43 punten; 3. Al. H. van Graas, Leimuiden 4| punten en 12 steunp.; 4. L. J. v. d. bru«±K .Nieuwe etenug i. punten; 5. J. L. iauu- genihjom Leimuiutn 40 punten en lu steun punten; Li. W. Stijn, aü punten en 15 sieunp.; 7. J. f. btrobbe Leimuiden 4u punien en 15 sieunp.; S. f. v. d. Vuort j-eimuiucii -*0 puinen en ia Sieunp.; y. ii. lasers, jLeimuiuen *u punten en 13 steun punten;lo. J. J. buauiiiox Leimuiden au punten en ld sieunp.; 11. Al. nte, Lei muiden m punten en lü sieunp.; 12. v. 'lol, U. Wetering 4j punten en 1* steun punten; 13. v. u. i'ouw uraan, Leimuiden *5 punten en 13 sieunp.; 14. G. J. de Rijk Leimuiden 4a punten en 12 sieunp.; la. J. van Immerseel Leimuiden, 4a punten en 3 sieunp,; lü. W. P. biraaihoi neimuiden 44 punten en 13 steunp.; 17. k. breedijk Leimuiden 44 punten en 12 steunp.; 13. J. W. de Boer, Rijnzaterwoude 44 punten en 3 steunp.; lü. iJ. Horree, Leimuiden 43 punten en 15 steunp.; 2U. A. de Vos, Lei muiden 43 punien en 14 steunp. Zooals men ziet werd er kranig gescho ten. Na afloop dankte de heer 1' Ami de aanwezigen voor hun medewerking. Namens de landstormers bood hij Maj. de Veer, kapt. Schell, den burgemeester en de beide bestuursleden een verrassing aan. Daarna reikte de majoor onder een toepasselijk woord de prijzen uit. Ten slotte dankte de burgemeester de heeren de Veer "en Scbell voor hun aan wezigheid, waarna men uiteen gipg. Begin Januari zal een volgende wed strijd worden gehouden bij den heer de Bcrer te Rijnzaterwoude. Vrijdagavond werd in de oude R.K. school vanwege de R.K. Missiearbeid de Missie-film „Mill Hill" vertoond, die sa mengesteld is door Pater van Grave. Deze film die voorstelde het Missiewerk in de wildernissen van Midden-Afrika, trok zeer veel publiek. De aanwezigen gin gen zeer voldaan over het vertoonde huis waarts. Naar wij vernemen is bij de afreke ning omtrent den gehouden bazaar voor den bouw van de pastorie der Ned. Herv. Gemeente gebleken, dat deze ruim 1800 heeft opgebracht Burg. Stand. Geboren: Casper Corne lls, zv. Chr. C. Beuk en J. A. van der Meer; Gerrit, zv. Piet Erkelens en Aagje Broer. RIJNSBURG. De heer Noort, onderwijzer aan de Julianaschool alhier, is benoemd tot on derwijzer aan de Groen van Prinsterer- school te Haarlem. GEMENGD NIEUWS. Angstige oogenblikken. Gistermorgen was de 34-jarige betonwerker P. de R. be zig in den liftkoker van pand 17 aan de Boompjes te Rotterdam. Plotseling zag hij dat de lift naar beneden kwam. Hoewel hij luidkeels schreeuwde, merkten zij, die van den lift gebruik maakten, niet op dat iemand op den bodem van den liftkoker stond en die dus verpletterd dreigde te worden. De R. trachtte nog uit den koker te klimmen, maar het was fce laat. Hij is met zijn hoofd tusschen de lift en de vloer van de parterreverdieping hdkneld geraakt Ernstig gewond is hij iu het ziekenhuis aan den Coolsingel ter verpleging opge nomen. Als de lif: in den ondersten stand staat, is er nog een speling van 40 c.M. tusschen den bodem en den vloer van den liftkoker. Als De R. plat was gaan liggen, zou er niets gebeurd zijn. Het wrak van de „Salento", De dui ker van het bureau Wijsmuller heeft gis termorgen een grondig onderzoek inge steld op het wrak van het Italiaansche s.s. „Salento". Hij heeft echter geen lijken kunnen ont dekken. Auto-ongeluk. Zondagavond is in de Kalfjeslaan te Nieuwer Amstel een parti culiere auto waarin een tweetal personen waren gezeten tengevolge van een stuur- defect tegen een boom gereden. Een der inzittenden bekwam tengevolge van den schok en het brekende glas van de voor ruit een ernstige verwonding aan het hoofd en werd door een passeerenden automobilist onmiddellijk naar een ge neesheer overgebracht. De andere inzitten de bekwam geen letsel. De auto werd era- stig beschadigd. Op- den Provincialen weg bij Bedum heeft een botsing plaats gehad tusschen een autobus van den heer K. en een melk- vrachtauto uit Zuidwolde, toen de beide voertuigen tegelijkertijd een melkwagen wilden passeeren. De autobus werd licht, de melkauto zwaar beschadigd. De bestuurders kwamen met den schrik vrij. Lijkwagen aangereden. Op het sta tion De Leek is Maandagavond 8 uur een lijkwagen, komende van Groningen, door de Drachtensche tram, die om 8 uur in Groningen moet arriveeren, gegrepen, en op de rails in tweeën gebroken. De lijkwa gen was leeg, er kwamen geen persoon lijke ongelukken voor. Uit het raam gevallen. Maandagmor gen is uit een woning te Buitenveldert een dienstmeisje uit het raam der eerste verdieping op straat gevallen. Het meisje werd met een schedelbreuk en inwendige kneuzingen naar een der Amsterdamsche ziekenhuizen overgebracht. Veronderde wetten. Eeinigen tijd ge leden verscheen in een der eerste restau rants in de Londensche City een deftig heer van middelbaren leeftijd, die een on- gebraden, maar gepaneerde cotelette mee bracht. Hij ging naar de keuken, vroeg den chef-kok om een pan en om een plaatsje bij het vuur. Vet voor het braden had hij zelf meegebracht. In de keuken Ivist men niet, hoe men met dien zonderlingen mijnheer aan moest en men haalde er dus den gérant bij. Er volgden lange toespraken, zonder dat men er echter in slaagde den vreem den gast aan het verstand te brengen, dat hij of een gebraden cotelette van het res taurant moest bestellen, of zijn eigen co telette thuis moest gaan braden. Met geweld zette men den heer, die men voor niet recht snik versleet, eerst buiten de keuken en vervolgens op straat. Een half uurtje later echter keerde c"e mijnheer terug, vergezeld van twee po litieagenten en een advocaat, die den ver baasden gérant een wetsartikel voonas, volgens welk „elke Engelsche burger het recht heeft de keuken van dit restaurant om niet te gebruiken", mits hij zijn grond stoffen zelf medebrengt. Deze wet, die nog altijd van kracht is, al is zij ook sinds lang in het vergeetboek geraakt, dateert van 1473. De mijnheer met de cotelette wilde de regeering nog eens voor oogen stellen, dat dergelijke verouderde wetten ten sl t- te toch eens uitdrukkelijk dienen te wor den ingetrokken. Of hij succes zal hebben? Het vraagstuk is niet zoo eenvoudig als de mijnheer zich schijnt voor te stellen. Een wet, die eenmaal op het Statutebook is ingeschreven, kan alleen bij een andere wet worden afgeschaft. Men stelle zich eens voer, dat zoo'n afschaffingswet eens werd verworpen en dat dientengevolge aan een in onbruik geraakt en vergeten privelegiu, gelijk dat van het keukenge bruik om niet nieuw leven werd ingebla zen. Het zouden middeleeuwsche toestan den worden. Laat dan maar liever eens in de hon derd jaar zoo'n zonderlinge mijnheer met zijn stokpaardjescotelette de een of ande re vrije keuken binnenstappen. Dat kan minder kwaad. „De Nieuwe Zorg" gelicht, Gisteren is eindelijk de Kampertjalk „De Nieuwe Zorg" welke in den stormnacht van 23 op 24 November j.l. met het geheele gezin van den schipper Meyer aan boord op het Vol kerak is gezonken, gelicht. Zooals gemeld, had de Rijkswaterstaat hiertoe met W. A. van der Tak's Bergingsbedrijf te Rotter dam een overeenkomst gesloten. Het gezonken schip lag een tiental me ters diep en juist in de vaargeul, zoodat het zeer hinderlijk lag voor de scheep vaart. Alleen de mast stak voor een klein deel nog boven het water uit. De takels van den bok Kolossus II wer den te ruim 9 uur gistermorgen aan de reeds om het gezonken vaartuig geslagen kettingen bevestigd en het schip werd nu langzaam boven den waterspiegel ge bracht, waarna onmiddellijk met man en macht werd begonnen het vaartuig leeg te pompen. Bij het onderzoek, dat daarop aan boord werd ingesteld, werden in de roef vier lij ken gevonden, n.l. dat van de schippers vrouw en die van de kinderen, welke res pectievelijk 5. 3 en IK jaar oud waren. De kinderen waren gekleed in hun nacht hemdjes, de vrouw echter was nog geheel gekleed en hield het kleinste der kinderen in haar armen gekneld. Van schipper Meyer zelf werd echter geen spoor terug gevonden, terwijl boven dien ook de roeiboot, welke bij het schip behoorde, verdwenen bleek. Men vermoedt nu, dat de schipper het in den stormnacht gewaagd heeft om per roeiboot hulp te gaan vragen en dat hij daarbij is omge komen en het bootje vernield. Toen men te ruim 3 uur met de gevon den lijken aan boord aan Benedensas te rugkwam, was daar enorm veel belang stelling van publiek. Onmiddellijk werden de lijken gekist en per sleepboot „De Vliet", aan boord waarvan ook eenige fa milieleden van het om het leven geko men schippersgezin zich bevonden, onder politietoezicht naar Steenbergen overge bracht. Vandaag zullen de lijken op de alge- meene begraafplaats te Steenbergen ter aarde worden besteld. „De Nieuwe Zorg" werd per sleepboot in het Benedensas gebracht, alwaar zij werd gemeerd. Het schip, dat 124 ton meet, zal wijl de Verzekerings Mij. het vrij gaf voor rekening van Rijkswaterstaat door de gemeente Steenbergen openbaar worden verkocht. Door de politie zal voorts nog een ge streng onderzoek worden ingesteld, naar aanleiding van hier en daar gelanceerde beweringen, dat beheerders van sleepboo- ten geweigerd zouden hebben hulp te ver leenen, toen zulks verzocht werd. Het moord-mysterie te Rotterdam, Heden zal de procuratiehouder van O., daar de wettelijke termijn van zijn in be waring houden op het politiebureau ge ëindigd is, naar het Huis van Bewaring moeten worden overgebracht. Daarmede is de eerste en belangrijkste periode van het onderzoek tegen hem af gesloten. Hij is thans beschuldigd van verduiste ringen en valschheid in geschrifte ten nadeele van de N.V. de Haas Jr.'s Han delsmaatschappij en wordt op ernstige gronden verdacht met betrekking tot de verschrikkelijke misdaad. Van O., die wat dit laatste aangaat, geen bekentenis heeft afgelegd, is zeer terneer gedrukt en toont de kenteekenen van een gebroken man. Er is niemand anders gearresteerd, het onderzoek in andere richtingen heeft geen feitelijke resultaten meer opgeleverd. Een volledig overzicht over de verduis teringen is nog niet verkregen. Ontploffing. Gisteravond omstreeks half 5 was men aan de Bomkade te Dor drecht bezig een vrachtwagen met cylin ders koolzuur te lossen onder toezicht van den expeditiebaas, terwijl zijn knecht, de 19-jarige C. B., van de Pottenkade, aan de andere zijde van den wagen stond. Plotse ling klonk een hevige knal; de knecht werd ongeveer 15 meter weggeslingerd en werd geheel verminkt en dood aangetrof fen. De woningen in de nabijheid hebben van de ontploffing vrij groote schade on.Ier- vonden. Stukken ijzer vlogen overal door de ruiten. Zelfs vloog een stuk ijzer bij den heer Dicke op 200 meter afstand door het dak. De expeditiebaas is ongedeerd gebleven. Vermoedelijk heeft de knecht een cylin der laten vallen, maar daaromtrent be staat geen zekerheid. In de gisteravond gehouden vergadering van den gemeenteraad van Dordrecht heeft de heer Dicke naar aanleiding van het ongeluk aan de Bomkade een onder zoek naar de oorzaak daarvan en maatre gelen ter voorkoming van dergelijke on gelukken gevraagd. De berooving van een banklooper. De drie aangehoudenen, verdacht betrok ken te zijn bij de berooving van een ouden banklooper, op 8 Maart 1926 gepleegd, zou den vandaag ter beschikking van de jus titie worden gesteld. Een goede vangst. De twee Duitschers een bakker en een koetsier, die te Am sterdam in een klein hotelletje zijn aan gehouden als verdacht van moord met roof te Altona, ontkennen aldaar een kan toorbediende te hebben doodgestoken en zich meester te hebben gemaakt van het geld, dat hij bij zich had, doch bekennen wel dat zij medeplichtig zijn aan eenige inbraken, daar te lande gepleegd. Vandaag worden zij naar Duitschland uitgeleid, waar zij ter beschikking van de justitie worden gesteld. Ontsporing. Gisteren is op het em placement van de Nederlandsche Spoor wegen nabij den West-Varkenoordschen weg te Rotterdam, door een verkeerden wisselstand, een trein, komende uit de richting Barendrecht, en bestaande uit 2 locomotieven en 50 wagens, elk geladen met 20 ton kolen, gereden cp spoor 18, welk spoor in reparatie is. De tweede lo comotief en 15 wagen zijn daardoor ont spoord. Van deze wagens zijn er 5 Vrij wel geheel vernield; de andere 10 zijn ern stig beschadigd. Persoonlijke ongelukken zijn niet gebeurd. De materieele schade is aanzienlijk. De onbewaakte overwegen. Waar de spoorlijn OldenzaalLosser den straatweg OldenzaalEnschedé snijdt, in de nabij heid van Oldenzaal zijn gisteravond een man en een vrouw uit een woonwagen, die te fiets waren, door den trein gegrepen. De man was onmiddellijk dood; de vrouw werden beide beenen afgereden. Volgens verklaring van de vrouw hadden zij het waarschuwingssein gehoord, maar gedacht nog voor de locomotief te kunnen passee ren. De kapitein van de „Salento", Het Maandag te Noordwijk aan Zee aange spoelde lijk is door een lid van de ree- derij van de Salento uit Rotterdam her kend. Hij herinnerde zich, dat de kapitein een gecompliceerde beenbreuk had gehad. Aan dat lidteeken is de kapitein thans de finitief herkend. Het stoffelijk overschot zal op verzoek van de weduwe en door bemiddeling van het Italiaansche consulaat te Rotterdam naar Italië verzonden worden. Lijk gevonden. Gisteren is in een sloot te Berkel het lijk gevonden van een ongeveer 45-jarigen man. Door de wijze, waarop het lijk in de sloot lag, achtte men de mogelijkheid van misdrijf niet uitge sloten, maar in verband met verklaringen van den tolgaarder, die den man zwaaien de langs den weg had zien loopen, acht men het waarschijnlijk, dat de man dron ken is geweest. Uit een in. den hoed van den man ge naaid strookje bleek deze te zijn een ze kere A. v. d. S., wonende aan het Zwaans hals te Rotterdam. Het lijk is ter nader onderzoek naar Rotterdam overgebracht. Scheepstij dingen. HOLLANDAMER1KA-LIJN. SPAARNDAM, R'dam n. New-Orleans, 9 te Tampico. NOORDERDIJK, R'dam n. Vancouver 9 te San Francisco. KINDERDIJK, R'dam n. Vancouver 10 te Londen. NARIVA, R'dam n. Vancouver, 6 van NEBRASKA, Vancouver n. R'dam 5 te Seattle. VECHTDIJK, 10 v. Hamb. n. R'dam. MAASDAM, New-Orleans n. R'dam p. 11 Ouessant. RADNORSHIRE, R'dam n. Vancouver 8 v. Cristobal. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. SPRINGFONTEIN (thuisr.) 10 te Kaapstad. BILLITON (thuisr.) 10 te Genua. NIEUWKERK (thuisr.) 10 te Durban. SUMATRA (uitr.) 9 v. Lor. Marques. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. CERES (thuisr.) 11 te Lagos. DRECHTSTROOM (thuisr.) 9 V. Free town n. R'dam. GROTIUS (thuisr.) 10 v. Freetown. PEURSUM (uitr.) 10 v. Las Palmas. REGGESTROOM (uitr.) 10 te Lagos. IJSTROOM, 11 v. R'dam n. Hamburg. KON. PAKETVAABT HU MAJANGO, 11 v. R'dam n. Batavia. NIEUW-HOLLAND, 8 v. Singapore te Melbourne. ROTTERDAMSCHE LLOYD. KOTA INTEN (thuisr.) 11 v. Londen. TERNATE, 11 v. R'dam te Batavia. MEDAN (uitr.) 11 v. Suez. KOTA RADJA (uitr.) p. 10 Finisterre. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". PRINS DER NEDERLANDEN (uitr.) p. IQ (Sihraltar,

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6