N 13 M. De trein kwam te Londen in Victoria- station aan om 22.18 u. Een groote po litiemacht stelde een ordedienst in om het station, waar zich een groote menigte hevond. De Prins van Wales heeft bij zijn aan komst in het paleis de Koningin opge zocht. Daarna heeft hij den Koning korten tijd gezien. De Koning, ofschoon onwetend van de aankomst van den Prins, herkende hem onmiddellijk en groette hem. der. k. DE VOLKENBONDSRAAD. Politieke besprekingen. Te Lugano hadden gisteren tusschen verschillende staatslieden afzonderlijke conferenties plaats, waarin o.a. de Poolsch Litausche kwestie ter sprake kwam. BOLIVIA EN PARAGUAY. Een telegram van den Volkenbondsraad. De Volkenbondsraad heeft gisteren een telegram aan Paraguay en Bolivia gezon den. In dit telegram verklaart de volken- bondsraad, volkomen te vertrouwen, dat de incidenten, die tusschen twee vo»ken- bondsstaten ontstaan zijn, niet ernstiger zullen worden. De volkenbondsraad twijfelt er niet aan, dat de twee staten, die door hun onder- teekening van het volkenbondsverdrag zich plechtig verbonden hebben om langs vredelievenden weg de oplossing te zoe ken van geschillen tusschen hen beiden, ook thans procedures zullen aanwenden, die in overeenstemming zijn met hun in ternationale beslissingen en die in de te genwoordige omstandigheden het meest aanbevelenswaardig schijnen om met handhaving van den vrede te verkrijgen de regeling van hun geschil. Het telegram is onderteekend door Briand als voorzitter van den Volken bondsraad. Wat zal Bolivia antwoorden? Men verwacht te Lugano, dat de zaak voor den volkenbondsraad met dit tele gram wel geëindigd zal zijn. Het is alleen interessant af te wachten, wat Bolivia zal antwoorden. Bolivia heeft in 1921 de betrekkingen met den Volkenbond vrijwel verbroken, omdat de volkenbondsvergadering geen neiging had, het verzoek van Bolivia in te willigen om zich met het toenmalig ge schil tusschen Bolivia en Chili bezig ie houden. Deze weigering van 1921 in vergelijking met het telegram van heden kenmerkt de ontwikkeling van de betrekkingen van den Volkenbond tot Zuid-Amerika. Bolivia trekt zich terug van de Pan-Amerikaansche conferentie. De Boliviaansche regeering heeft bet staatsdepartement te Washington in ken nis gesteld van haar besluit, om geen deel meer te nemen aan de verdere beraadsla gingen der pan-Amerikaansche confe rentie. Zooals men weet, had deze conferentie een commissie ingesteld, om het conflict tusschen Bolivia en Paraguay te mder- zoeken. In Bolivia is de censuur ingesteld. De Zuid-Amerikaansche staten Argen tinië, Chili en Brazilië, hebben de laatste dagen druk met elkaar van gedachten ge wisseld, voor een gemeenschappelijke po ging tot bemiddeling in het conflict tus schen Bolivia en Paraguay. Paraguay moet de voorstellen willen aanvaarden, doch Bolivia stelt nog voor waarden. HET HERSTELVRAAGSTUK. Overeenstemming bereikt? Naar verluidt, zouden Frankrijk, Italië, België, Engeland nu bijna met hun on derhandelingen over de instelling van een expertencommissie voor regeling van het herstel vraagstuk gereed zijn. Op de mees te punten moeten genoemden landen het thans eens zijn. Poincaré confereerde gisteren opnieuw met den Duitschen gezant over de aange legenheid. UIT DE BELGISCHE KAMER. Bonn's vrijlating gevraagd. Bij den aanvang van de kamerzitting van gisteren vroeg de fronter Vos de on middellijke invrijheidstelling van Borms. Jaspar verklaarde deze motie niet ont vankelijk. Overigens is de vrijlating van een veroordeelde een regeerings-preroga- tief. Hiermede was het incident gesloten. if n KORTE BERICHTEN. Ramsay Macdonald is gisteren uit Parijs naar Londen teruggekeerd. De Fransche Senaat heeft een ver zoek tot rechtsvervolging ontvangen te gen oud-minister Klotz wegens het plegen van frauduleuze handelingen. De staking op de bananenplantages in Columbia is geëindigd. De regeering en de opstandelingen in Afghanistan hebben een wapenstilstand gesloten. In Algerië zijn drie Fransche leger auto's door opstandelingen overvallen, waarbij een kolonel en twee kapiteins sneuvelden. De voorbereidende ontwapeningscom missie zal in de tweede week van Febru ari bijeenkomen. Dr. Stegerwald heeft bedankt als voorzitter van de Rijksdagfractie van het Centrum; hij huldigt het standpunt, dat de functies van partijvoorzitter en van fractie-voorzitter in één hand vereenigd moeten zijn. De vier in Deensch Sleeswijk ver schijnende Duitsche bladen zullen in Fe bruari worden vereenigd tot één enkel Duitsch grensorgaan. UIT DE OMGEVING. ALPHEN AAN DEN RIJN. Gemeenteraad. De Raad der gemeente vergaderde gis teravond te 7 uur, onder .voorzitterschap van den burgemeester, dr. H. J Lovink. Aanwezig waren alle leden. Na opening der vergadering met gebed, doet de voorzitter eenige med-deelingen w.o. van enkele door Ged. Staten gjedge- keurde raadsbesluiten. Naar aanleiding van de door het lid van den Raad, ten Cafe Brouw, r in de vorige vergadering gestelde vragen be treffende de wensehelijkheid om ten an dere plaats aan te wijzen voor het /.ouden van de jaarlijksche paardenmarkt, deelen B. en W. mede, in verband met een vroe ger raadsbesluit, waarbij de Raad een an dere plaats aanwees, dan door B. en W. werd gewenscht geacht, dat haar college thans bezwaarlijk een nader voorstei lot verplaatsing der markt kan doen. In de tweede plaats heeft de heer ten Cate Brouwer aangedrongen op herzie ning van het percentage voor rente het welk schoolbesturen vergoed wordt van in de gemeentekas gestorte waarborgsom men wegens scboolbouw. Ten aanzien van dit punt merken B. en W. op, dat dit rentepercentage wettelijk geregeld is. En in de derde plaats is door den heer ten Cate Brouwer aangedrongen op ver laging van het subsidie, hetwelk toege kend is aan de Chr. Hoogere Burgerschool alhier, op 50 pCt. van het netto-tekort voor de leerlingen uit deze gemeente. Naar aanleiding hiervan herinneren B. en W. er aan, dat bij raadsbesluit d.d. 28 Juni 1926 het subsidie voor deze school vastgesteld is en omschreven met enkele voorwaarden en daarom meenen B. en W. op billijkheidsgronden ernstig te moe ten ontraden de nu toegekende subsidie te verlagen. Na afhandeling van enkele ingekomen stukken komt de agenda aan de ord\ 1. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwgrond aan H. Oude nes, q.q. alhier. De overeengekomen prijs van den bouw grond bedraagt 4 per M2. Z.h.st. goedgekeurd. 2. Voorstel van B. en W. tot intrekking van het raadsbesluit van 23 Juli 1928, waarbij aan A. C. Rietveld te IJsselstein verkocht werd een perceel bouwgrond aan de Rozenstraat en hem te ontslaan van zijn verplichting tot het geven van scha deloosstelling. Z.h.st. goedgekeurd. 3. Voorstel van B. en W. tot verhuur van een perceel weiland aan de Wed. H. van der Oest. Z.h.st. goedgekeurd. 4. Voorstel van B. en W. tot verhuur van de gemeentewoning Schoolstraat 24, aan L. van Roon alhier. Z.h.st. goedgekeurd. 5. Voorstel van B. en W. om onder hands voor het jaar 1929 aan verschillen de werkvrouwen te gunnen het schoon maken van de openbare scholen in deze gemeente. Z.h.st. goedgekeurd. 6. Voorstel van B. en W. tot het beschik baar stellen van een creditt voor de straatverlichting in „Hazeveld" en „Bloem hof". In verband met den uitgevoerden strgat- aanleg in Hazeveld en Bloemhof is het noodzakelijk, dat thans ook aldaar de noo- dige straatverlichting wordt aangebracht, Hiervoor zullen ongeveer 14 straatlan taarns moeten worden geplaatst. De kos ten van een en ander worden begroot op 90U. Z. h. s. goedgekeurd. 7. Voorstel van B. en W. tot he verlee- nen van een credlet voor overneming van grond en plaatsing van hekwerk bij het perceel van J. Uittenbroek. Z. h. s. goedgekeurd. 8. Voorstel van B. en W tot het be schikbaar stellen van een crediet voor het treffen van voorzieningen in verband met de invoering van het vak lichamelijke oe fening per 1 Januari a.s. aan de O. L. scholen aan den Oudhoornscheweg, de Raadhuisstraat en de Schoolstraat. Z. h. s. goedgekeurd. 9. Voorstel van B. en W. tot het be schikbaar ste.len van een crediet voi~" het verbeteren van den inrijbocht van den Heerenweg en een gedeelte van den Kort- steekterweg. De kosten van deze verbaleringen zul len bedragen ongeveer 1350. Na eenige discussie wordt net voorstel goedgekeurd. 9a. Voorstel van B. en W. om een cre diet beschikbaar te stellen wegens maat regelen, welke genomen zijn om de over strooming van den Ziendeweg te voorko men. De kosten der genomen maatregel n bedragen 4000. De heer Cocx verheugt er zich over, dat de burgemeester en het polderbestuur de zaak zoo flink hebben aangepakt, tenge volge waarvan de overstrooming geen grooter omvang beeft aangenomen. Ook aan andere personen, die bierbij hun me dewerking hebben verleend, brengt spr. dank. Afgaande op de geruchten, dat dit werk, nu de gemeente het in handen nam, veel geld zou kosten, vallen de onkosten 4000) mee, doch spr. is het er niet mee eens, dat B. en W. zooveel door de polders willen laten bijdragen. De heer Herngreen is het met dit laat ste niet eens. Volgens spr. behoort de wa- tei keering bij de polders en. de e.v. uit niet goede functioneering voortkomende kosten, moeten dus eigenlijk door de pol ders betaald worden. Spr. zou er daarom veel meer voor voelen, de polders bet grootste gedeelte laten betalen en de ge meente slechts het bedrag van 1100. De heer van Dijk spreekt zich in gelij ken geest uit, terwijl de heer Bergshoeff den middenweg wilde bewandelen, omdat het hier een noodtoestand betreft, veroor zaakt door een ramp. De heer den rfertog meent, dat de ge meente in een eigenaardige positie zou ko men, indien 't hij dergelijke gebeurtenis sen steeds maar de kosten betaalt. De heer Ruting zegt, dat het bestuur van den Ziendepolder alles heeft gedaan om het overtollige water te verwerken, dat over een gemeenteweg uit het Amsiel- land kwam en waaraan dus het polderbe stuur geen schuld had. (Wordt vervolgd). F AT W PK AAN ZEE. Brand. Hedennacht omstreeks 2 uur is door on bekende oorzaak brand uitgebroken in de scheepmakerij van D. Taat aan de Voor straat. Ken schuur, waarin zich een groote hoeveelheid hout alsmede 5 auto's bevon den, brandde geheel af. De brandweer, die met de motorspuit aanwezig was, gelukte het slechts de belendende perceelen te be veiligen, daar het vuur in het hout en de benzine een goede voedingsbron vond. Verzekering dekt slechts gedeeltelijk de schade; van de 5 verbrande auto's was er slechts 1 verzekerd. Eergisteren is hier aan de kust een tweede lijk aangespoeld, dat vermoedelijk van de „Salento" afkomstig is. Het is nog niet geidentificeerd. KOUDEKERK. Maandagmiddag had op de Algemee- ne begraafplaats onder zeer groote belang stelling de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van den heer M. J Oppelaar, in leven dakpannenfabrikant en lid van den Gemeenteraad alhier. Vertegenwoordigd waren de Burge meester. de gemeente-secretaris, alsmede de raadsleden dezer gemeente, benevens een aantal vertegenwoordigers van ver schillende vereenigingen, waarin de over ledene zitting had gehad. De lijkbaar was gedekt met een 13-tal kransen, waaronder ook een van de Ge meente. Aan de groeve werd allereerst 't woord gevoerd door den burgemeester, den heer Kwint, die den overledene herdacht als lid van den Gemeenteraad en als vriend. Spr. schetste den overledene als een rechtschapen man, die gedurende zijn lid maatschap de belangen der gemeente met volle toewijding en liefde heeft gediend. Hij bracht hem daarvoor namens den Raad zijn eerbiedige hulde en dank. Dr. Rienks uit Den Helder sprak den overledene toe als vriend. Voorts werd nog het woord gevoerd door den heer Engelberts van Hazerswoude, namens de Nutsspaarbank, den voorzitter van de dakpannenfabrikanten in Neder land, en den voorzitter van de Nederland- sche Rijclub. De schoonzoon van den overledene, de heer Straatman, dankte namens de fami lie allen voor hun betoonde belangstelling waarna Ds. Ode met het „Onze Vader" deze» plechtigheid sloot. De Nederlahdsche Bond van Chr. Fa- brieks- en Transportarbeiders hoopt Vrij dag a.s. te 7.3U uur in de voorzaal der Ned. Herv. kerk een cpenbare vergadering te houden, waarin als spreker zal optre den de heer W. Strijbis te 's-Grav enhage. mei als onderwerp: „De strijd op sociaal erf". Het Bazaarcomité der Ned. Herv. school hoopt op 19 en 2U December a.s. een bazaar te houden in de Ned. Herv. school alhier. LEIffiUIDCN. uereL Kerk. Zondagmorgen half 1U zal in de Geref. Kerk de bevestiging plaats hebben van den heer R. J. van der Weerd, door Ds. W. Moene van De Lier. Des avonds half zeven hoopt Ds. v. d. Weerd intrede- te doen. LISSE. Coop. Veillngvereeniging H.B.G. Gladiolenveiling van 11 December: Corry 11—op 0.90, Salmonea 11-vop 0.95, Venus 12—op 1.10, Flamingsword 12—op 1.10, Pink Beauty 13—op 1.30, Peace 12—op 0.95. Hermicne 12—14 1, Prins of Wales 12—op 1.10, 10—12 0.80, Foch 10—12 0.70, Halley 10—12 C.G5, Sihwaben 14r—op 1.40, Oranje Brillant 12op 1.40, id—op 0.60, Jos. Hulot 12 —14 1.30, 10—op 0.70, Souvenir 12op 0.85, 10—op O.v Orange Queen 12—op 1 30, 8—10 0.40, Red. Emperor 14—op 2 90, White Giant 12—op 4.10, Loveli ness 12op 2.30. Leverbaar: Tulpen: La Reine II 1.45. Witte Zwaan II 1.50, Picoteé 1.25, Will. Pitt II 2. Will. Coplan 10 1.30. Bijgoed: Montbretia Miaflora 0.45, Pioen Festiva Max 8, Sjalotten per Kg. 0.30. NOORDWIJK AAN ZEE. Donderdagavond 7 uur zal in de Ge ref. kerk de jaarlijksche Dankstond voor het gewas en de visscherij gehouden wor den. Als voorganger hoopt op te treden Ds. Koers. Op uitnoodiging van „Patrimonium" hoopt a.s. Vrijdagavond 7.30 uur in de Ge ref. kerk op te treden Ds. I. Voorsteegh, van Gouda, voorheen Ned. Herv. predikant te Katwijk aan Zee. VOORSCHOTEN. Dammen. De uitslag van den wedstrijd te Voor schoten tusschen de Voorschotcnsche Damclub en de Chr. Voorb.urgsche Dam club luidt. G. van Bemmelen P. Keizer 2—0 H. Oudshoorn T. de Jong 11 J. C. de Graaf H. de Rover 1—1 W. H. Ju E. v. d. Weij 0—2 C. Bins J. Beukema 2—0 A. Anker J. NV. Bron 2—0 H. de Weever R. Veldhuijzen 20 G. J. Zwaan W. de Hertog 0—2 J. G. van Gent C. v. d. Heuvel 1—1 H. Schoneveldt J. Veldmaat 2—0 W. Vis B. Bergman 0—2 A. J. Coljée W. v. Leeuwen 02 G. J. Versteegen K. Bosman 0—2 D. Teske A. C. Koppen 0—2 Uitslag 13—15 in het voordeel van Voorschoten. WASSENAAR. Maandagmorgen werd door B. en W. een aanbesteding gehouden van het ma ken van grondrioleerings- en bestratings- werken voor aan te leggen wegen op de terreinen dt>r Wnssenaarsche Bouwver- eenïging gelegen in net Oost dorp en het Iverkehout. Ingeschreven werd als volgt: B. A. Voorham te Wassenaar Oost.dorp 15.900, Kerkehout 18.200, mass;, f34.100; D. v. Stuijvenberg, Den Haag Oostdorp f 17.748, Kerkehout f 18.000, massa f35.600; N.V. W. Visser en Zn. te Wassenaar mas sa f 36.690; Fa. Gebr. C. C. van Rijswijk, te Heemstede massa f37.390; Th. W. J. Hoyinck te Arnhem Oostdorp f 18.250. Ker kehout f 19.388, massa f37.638: M. van der Elshout, Den Ilaag Oostdorp f18.619, Ker kehout f 20.048. massa f38.697; v. d. Zaag en de Bruijn, Den Haag Oostdorp f 20.980. Kerkehout f20.990. massa f41.970: G. Ver- wey. te Hatert Oostdorp 121.999. Kerke hout f22.109. massa f43.408; G. van der Elshout Jr., Den Haag Oostdorp f22.350, Kerkehout f23.990, massa f46 340. De gunning werd aangehouden. ZOETERWOUDE. Gisteravond bracht de heer van E. uit de Weipoort per auto een bezoek aan café „Ik leer nog" alhier. Hij vertoefde daar geruimen tijd en had zijn auto voor het café geplaatst. Men begrijpt zijn ontsteltenis, toen hij ruim 10 uur buiten kwam en zijn karretje verdwenen was. Na overal met behulp van de politie ge zocht te hebben, werd het te ongeveer 11 uur terug gevonden achter op het erf van den veehouder de Gr. Eenige jongelui, die ook in daf café had den vertoefd, hadden deze wat al te gees tige aardigheid uitgehaald. LUCTHVAART. ERNSTIG VLIEGTUIGONGELUK, Een vliegtuig van de lijn Keulen—Ber lijn is bij Letzlingen in den kreits Gar delegen bij een noodlanding in brand ge vlogen. Van de vier izittenden is er slechts één, een passagier, den dood ontkomen. STADSNIEUWS. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Hermanus, zv. H. Seriier en D. Laven Johanna Anta., dv. W. T. Breedeveld en W. A. Tieman Maria Cornelia, dv. J. v. d. Berg en C. M. Stuifzand Louisa Christina, dv H. J. van Veggel en C. Ple zier Coenraad Jan, zv. J. H. Oort en J. M. Graadt van Roggen Jacho, zv. C. M. van Asperen en P. de Bruijn Agnes, dv. J. W. van Hagen en M. A. Barths Teuny Magdalena, dv. A. N. Zekveld en C. J. de Horn Hendrika, dv. A. J. N. Franke en PI. Klein Johanna Anthonia, dv. P. A. Breddels en A. E. Tuithof He lena Ptra. Maria. dv. P. H. van Benten en J. C. van den Eshof Johanna Adra, Thera., dv. P. J. Pouw en M. T. de Prie Cornelis Martinus, zv. J. Vlasveld en H. Hoek Johannes, zv. PI. Montanje en J. C. Mulder Gerrit, zv. H. Montanje cn J. C. Mulder Willem Frederik, zv. H. Florisson en J. M. de Wit Hendrik, zv. D. Boon en J. Onvlee Petronella, dv. H. Stouten en A. M. Verstraaten Gerrit, zv. J. W. Carton en M. Philippo Broer Eeke, zv. W. J. van Leeuwen en E. Ro- zier Jacs. Petrus Johs., zv. J. J Thorn en H. v. d. Zon Helena, dv. J. van Oos ten en J. v. d. Blom Arie, zv A. Meijvo- gel en M. v. d. Meel Hendrikus Huber- tus, zv. PI. H. Verbaan en J. van Wezel Fredericus Andreas, zv. A. P. Pleuzen en W. J. Montanus Kasper Klaas, zv. J. Pelt en G. K. Been Lemke, dv. K. Bet gen en J. Dekker Jacobus Johannes, zv. J. J. P. Singerling en PI. C. Schouten I.eendert, zv. L. de Vogel en A. Nievaart Jannetje, dv. J. Kooreman eh P. J. Lin- schooten Elisabeth, dv. C. Willemse en M. Holswilder Plans Karei Adolf, zv. K. A K. Bredewold en J. J. Kloos Willem Ferdinand, zv. W. F. Maas en E. C. J. Laven. 70.G00ste inwoner: Christina Johanna Maria Elisabeth, dv. Thomrs van der Burgh en Johanna Maria Elisabeth Stok- huyzen. Gehuwd: P. H. de Bruijn, jm. en M. van Putten, jd. H. J. de Vringer jm. en A. J. Vos, jd. A. W. van Bokmen, jm. en C. van As, jd. A. Reyken, jm. en F. v. d. Burg, jd. A. van Soest, jm. en M. Keereweer, jd. H. J. W. Kwik, jm. en G. W. Zirkzee jd. M. Nieuwkerk, jm. en L. Wassenaar jd. W. J. van der Lish, jm. en L. Veld- huysen, jd. J. Massaar, jm. en A. van der Vos, jd. W. M. van der Burg, jm. en PI. Karstens, jd. Overleden: M. S. Lardee, dr. 6 mnd. H. Uljé, dr. 29 jaar Th. J. Alkemade, man 62 jaar C. KapteinPlomp, vr. 36 jaar V. F. Büchner, man 44 jaar W. Hartevelt, zn. 53 jaar N. van Houten, dr. 66 jaar J. Doornbos, gesch. 72 jaar A. M. van Zijp, dr. 58 jaar W. BoersAteveld, wede. 69 jaar E. de Wit—Beerenfenger, wede. 75 jaar S. C. J. de Wekker, dr. K. H. Riel, wedr. 84 jaar S. Kistema- ker, zn. 7 mnd. M. E. Spaanderman— Dozy, wede 90 jaar M. W. E. Furst Rietbergen, wede. 5S jaar A. M. Zwarts, wede Reizevoort, 77 jaar F. R. J. Hul, zn. 2 weken. RING „DE RIJNSTREEK". Op verzoek herinneren wij no-g aan de vergadering van den ring ,,De Rijn streek" van den Bond van Ned. Herv. Jongel. Vereen, op G. G. op morgen avond 8 uur in het gebouw Patrimo nium aan de Hoogl. Kerkgracht. Voor de agenda zie ons blad van gisteren. Laatste Berichten. DE MOORD OF DEN HEER DANS. Hedenmorgen is de procuratiehou der v. O. te Rotterdam overgebracht naar bet Huis van Bewaring, in ver band met de malversaties, gepleegd bij de N. V. de Haas alhier. Tevens wordt van O. verdacht bij- den moord op den directeur der N. V_, den heer Lans betrokken te zijn. Commissaris Dijkstra blijft het on derzoek leiden. VRACHTAUTO MET WERKLIEDEN DOOR DE GOOISCHE STOOMTRAM GEGREPEN. Hedenmorgen reed te Bussum een vrachtauto, waarin zich 14 werklieden bevonden op den rijksstraatweg tus schen Naarden en Bussum uit de rich ting Galgensteeg, toen uit de richting Laren een motorwagen van de Gooi- sche stoomtram naderde. De chauffeur, Z.. zag plotseling de tram voor zich en deed nog pogingen het gevaar te ontsnappen, echter zon der resultaat. De auto werd van ach teren gegrepen en sloeg om, waarbij eenige zware werktuigen op de inzit tenden vielen, waarvan er vijf gewond werden. Deslachtoffers moesten naar de Ma- jella-stichting worden vervoerd. TELEGRAMMEN. iDramdlooz. dicosLj DE ZIEKTE VAN KONING GEORGE. LONDEN, 12 Dec. (V.D.) De koning heeft enkele uren slaap genoten. De lichte verbetering, welke gisteravond geconstateerd werd, houdt aan. De temperatuur is iets lager. De alge- meene toestand van den patiënt is een weinig beter. Prins George, die hij de Engelsche vloot dient, keert van de Bermuda naar huis terug. DE SAMENZWERING TECÏEN HOOVER. NEW YORK, 12 Dec. (V.D.) Naar of ficieel uit Buenos Ayres gemeld wordt, zijn in een huis te Buenos Ayres door detectives bommen, handgranaten, dynamiet en wapens gevonden en in beslag genomen. Volgens nadere me. ddeeelingen van de politie is komen vast te staan, dat de samenzweerders voornemens waren aan de grens van de stad bommen te leggen op den spoorweg even voordat de extra trein met Hoover zou arriveeren. De student in de chemie, die de bommen samengesteld heeft en de chauffeur, die ze vervoerd heeft, wer den gearresteerd. De politie heeft maatregelen geno men voor de bescherming van Hoover. MARKTBERICHTEN. WOERDEN, 12 Dec. Kaasmarkt Aangevoerd 260 Kg. Prijs: le kw. 50 54; met rijksmerk le kw. 5558, 2e kw. 5254. Handel vlug. AMSTERDAM, 12 Dec. Veemarkt Aangevoerd 233 vette kalveren, le kw. 1.06—1.20, 2e kw. 0.86—1.06, 3e kw. 0.68 0.86, per Kg. levend gewicht; 36 nuchtere kalveren, 1421 per stuk; 620 varkens, Holl. le kw. 0.850.86, 2e kw. 0.840.85, Overzeesche en Gel- dersche, le kw. 0.850.86, 2e kw. 0.84 0.85, vette varkens 0.83—0.84, per Kg. slachtgewicht. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht ii\ den morgen van 12 Dec., medege deeld door het Kon. Ne:). MeteorolO' gisch Instituut te De Bildt. H. B. 771.0 te Stensele. i L. B. 744.7 te Munchen. I Verw. tot den avond van 13 Dec.: Meest matige, in het Noorden wel licht nog toenemende N.O. tot O. wind nevelig tot betrokken met kans op eenige sneeuw, temperatuur om het vriespunt, mogelijk lichte vorst des nachts. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur I* aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 745. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 0.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS EA. Woensdag 12 Dec.: 4.14 nam. Wisselnoteeringen. (Amsterdam). Berlijn 59.34 Londen I2.07'a/ia New-York2 48 Parijsa Brus«el 34.61*/* Zürich 47.95V* Pr-aa7-37% Rome 13.033/* Madrid 40.39'/, Oslo 66.37Vt Kopenhagen .66 42 Stockholm 66.57 We enen35.03'/.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3