altter: 1. J. Hueting, 2. D. van Riessen. Voor werkgeversleden: 1. C. A. Kruyt, 2. E. Schoneveld en 1. C. Hogewoning, 2. H. van Paridon. Voor vverkneraersleden: 1. W. Kulk, 2. J. Houwaard, en 1. M. Berk ley, 2. C. J. Punk. De heer van Duyn maakt aanmerking op de voordracht van B. en W. Spr. merkt o.a. op, dat een der leden van de Chr. Volkspartij als voorzitter had voorgedra gen moeten worden, of dat tenminste B. en W. zich in verbinding gesteld hadden met de Chr. Volkspartij, omdat de benoe ming moet geschieden in de vacature- Wouda. De voorzitter wijst er op, dat als voor zitter van de commissie moet benoemd worden iemand die boven de partijen staat en daarom meenden B. en W. met deze voordracht te moeten komen. De heer van Duyn zegt, dat het usance is in den gemeenteraad dat naar de ver schillende partijen in een voorvergadering van een nieuw-benoemden raad de ver schillende functies worden verdeeld en daarom had hier de Chr. Volkspartij niet moeten worden gepasseerd. Spr. is overi gens van meening, dat de voorzitter van de commissie uit hoofde van zijn functie reeds boven de partijen moet staan of hij werknemer of werkgever is. Na nog eenige bespreking wordt ge stemd. Benoemd worden de heeren J. Hueting, C. A. Kruyt, C. Hogewoning, W. Kulk en M. Berkhey. Overgegaan wordt tot de vaststelling van de vergoeding ingevolge art. 101 der L.O.-wet. Besloten wordt volgens voorstel van B. en W. In behandeling komt daarna de vergoe ding ex art. 101 der L.O.-wet 1920, over 1924, 1925 en 1926. Ook betreffende deze zaak wordt besloten volgens voorstel van B. en W. Thans is men genaderd tot een voorstel van B. en W. inzake den bouw van een nieuw gemeentehuis. Reeds in 1918 is in principe besloten om tot den bouw over te gaan, maar tevens is toen vastgelegd, dat men zou wachten tót de toestand van de gemeente weer normaal was. Het stond ook reeds vast, dat het gemeentehuis zou komen te staan in den omtrek van de tol en hiervoor kwamen verschillende gron den in aanmerking,- die men onderge bracht had in een vijftal plannen, ge noemd A, B, C, D en E. Aanvankelijk had plan A om verschillende redenen de voor keur, maar men is bij de pogingen om dit in handen te krijgen op groote moeilijkhe den gestuit. Hiervoor was namelijk noo- dig veiling van grond met de gebr. Kruyt en de- heeren Waterreus en de Best. De gebr. Kruyt waren op zier billijkl voor waarden bereid tot ruiling, maar de hee ren Waterreus en de Best stellen te zware eischen. B. en W. stellen daarom thans voor plan D te aanvaarden. De grond die hierbij bedoeld wordt, is gemeentegrond en is gelegen aan den Nieuwe Duinweg, recht tegonover de Acaciastraat en wordt aan den achterkant begrensd door de Can- tineweg. Ook dit stuk grond bevat vele voordeelen. Ook de jury die uitgenoodigd is om de verschillende plannen te beoor- deelen was voor dit plan en daarom mee- nen B. en W. met vrijmoedigheid dit voor stel ter tafel te kunnen brengen. Intusschen is evenwel een adres ingeko men van de heeren Waterreus en de Best waarbij deze een nader voorstel doen, wat hierop neerkomt, dat zij inplaats van on geveer 1000 M2 grond 1700 M2 grond vra gen. De heer Meerburg is van meening, dat de kosten van de 700 M2 die ingeboet wor den rijkelijk opwegen tegen de voordeelen van plan A. Spr. zou daarom plan A wil len handhaven. De heer Hueting merkt op, dat over gegaan zou worden tot den bouw van een nieuw gemeentehuis als de toestand van de gemeente weer normaal zou zijn. Spr. is van meening, dat momenteel nog niet zoo is en daarom zou hij liever de heele zaak uitstellen tot tijd en gelegenheid. De heer van Tongeren voelt het meest Voor plan D. Hieraan zijn verschillende voordeelen verbonden. De heer van Duyn is eveneens voor plan D. omdat de gemeente-eigendommen in den omtrek van het terrein hierdoor in waarde zullen stijgen. De heer Eij kelenboom bespreekt de for- meele kwestie van het raadsbesluit dat indertijd genomen is. De heer Ouwehand zal zijn stem uit brengen voor plan D. Want wanneer de heeren Waterreus en de Best 170 pet. ge geven wordt bij de ruiling, moet ook weer met de gebr. Kuyt worden onderhandeld. Maar ook overigens vindt spr. dat plan D op zichzelf minstens evenveel voordee len heeft als plan A. De heer Guytverklaart zich voor plan D. De heer Parlevliet kan niet begrijpen dat de heer Ouwehand zegt, dat weer met den heer Kruyt zou moeten, onderhandeld worden. De voorzitter wijst er op, dat hij zich deze uitdrukking van den heer Ouwehand wel kan begrijpen, omdat er toch wel eenigszins een onbillijkheid in zou liggen wanneer Waterreus en de Best 70 pet. meer grond in ruil brengen dan de Gebr. Kruyt. De heer Lodder zou het betreuren als het gemeentehuis kwam te staan op plan D. Plan A heeft daarboven vele voordee len, vooral omdat het aan den hoofdweg ligt. Bovendien meent spr., dat geen goed aesthetisch geheel zal worden kunnen verkregen. De heer merkt op, dat wat de aesthetische zijde betreft B. en W. in goed gezelschap zijn. De drie architecten van de jury hebben zich allen voor plan D verklaard. Na nog eenige bespreking wordt tot stemmirg overgegaan. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 9 tegen 5 siemmen. Tegen stemden de heeren Lod der, Eiikelenboom, Parlevliet, Meerburg en Djbb°ldam. Bij dtf rondvraag vraagt de heer van Duyn of het Woonwagenkamp niet ver- laatst kan worden naar een terrein even voorbij de Cantineweg. Dit lijkt spr. zeer geschikt. De voorzitter zegt dat de zaak de aan dacht van B. en W. heeft. De heer van Tongeren vraagt of voor verschillende straten geen maximum snel heid kan vastgesteld worden. De voorzitter zal hier in de volgende vergadering antwoord op geven. Daarna sluiting. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Het raakt op het einde met de meeste producten. Enkele artikelen, zooals Gele kool worden nog wat vastgehouden van wege den lagen prijs. Uien gaan weer vlugger en zijn duur. Ook peen is graag. De werkzaamheden raken ten einde, Er wordt naar enkele dagen droog weer ver langd om de laatste bollen 'te kunnen planten en sommige perceelen te dekken. Dan komt de stille tijd weer aan en be staan de werkzaamheden ongeveer alleen uit het z.g delven. Echter ook hiervoor is gunstig weer gewenscht. Veiling. Gezien den kleiner wordenden aanvoer zal het voortaan niet meer 2 maal, doch slechts een keer per week veiling zijn en wel op Woensdag. Men zie hiervoor de aankondiging in de advertentierubriek. RIJNSBURG. Bloemenhandel. In het laatst der week kwamen nog en kele partijtjes boschrysanten, die naar ge lang van kwaliteit van 0.18 tot 0.37 per bos opbrachten. Iedere veiling komen' er steeds meer tulpen Deze blijken zich dit seizoen goed te laten trekken. Men heeft weinig 2e soort of uitschot. Dit is voor de uitkomsten een gewichtige factor. De prij zen varieerden voor 1ste soort van 5 tot ƒ5.60 per 100. RADIO-NIEUWS. LEVERING VAN RADIO- INSTALLATIES. In het voorloopig verslag betreffen de een 9uppletoire Indische begrooting wordt de post voor uitbreiding van de radio-grafische gemeenschap van In- dië met Nederland en met het buiten land toegejicht. Algemeen drong men erop aan, de levering van de daarvoor noodige in stallaties aan de Nederlandsche fir ma's op te dragen. In Indië schijnt men van dit belang overtuigd te zijn, maar men meende te weten, dat bij het departement van waterstaat verzet is gerezen en dat Indië daarvoor is gezwicht. LUCTHVAART. DE GRAF ZEPPELIN NOGMAALS NAAR AMERIKA. Dr. Eckener heeft in een onderhoud met een journalist een tweeden tocht van den Zeppelin naar Amerika aan gekondigd. Hij verklaarde, dat het luchtschip wel niet geheel beantwoordt aan zijn wenschen en die van Dr. Buerr, doch dat desniettegenstaande een tweede vlucht naar Amerika uitgevoerd kan worden. De oorzaak der beschadiging van het stuur is tot heden toe niet opge helderd. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 9 DECEMBER 1928. LEIDEN. Geref. Kerk in N. V. (gebouw „Prediker" Janvossensteeg) Voorm. 10 en nam. 6 uur de heer K. v. d. Berg, van Amsterdam. AARLANDERVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. J. J. H. Klomp. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam 6.30 uur Ds. Moolhuizen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Preeklezeu. TER AAR. Ned. Herv. Kerk: Voorm, 9.30 uur Ds. C. Vlasblom. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. G. van Heiningen. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur Ds. Bloemhof van Hillegersberg. Evangelisatie Dwars Nieuwstraat: V.m. 9.30 uur de heer Lyklema uit Waddinx- veen en nam. 6 uur Ds. v. d. Eist uit Reeuwijk. Gebouw „Salvatori": Voorm. 9.30 uur en nam. 6 uur Ds. Koolhaas uit Utrecht. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. Petersen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6 uur Ds. de Smit. Rem. Kerk: Voorm. 10.30 uur de heer D. L. Rook, Herv. prop. uit Rijswijk. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur Ds. Rie- mens van Leiden en nam. 6.30 uur Ds. Luuring. Geref. Kerk: Voorm. 9.3;i en nam. 6.30 uur Ds. J. W. Gunst, em. pred. te Uegst- geest. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: Vooi 10 en nam. 5 uur Ds. J. H. Mulder. Geref. Kerk: Voorm. 10 rn nam. 5 uur Ds. van Herksen. Chr. Geref. Kerk: Voorin 10 en nam 5 uur Leesdienst. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk: Voorm, 9.30 en nam. 6 uur Ds. Bollee. Geref Kerk: Voorm. 9.30 en nain. 6 uur Ds. Meijering. KATWIJK AAN ZEE. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. Ingwersen. KOUDEKERK. Ned, Hérv Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. Odé. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur. Ds. Haspers. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6.30 uur Ds. H. Mondt. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. J. J. Dijk. LISSE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. van Dijk. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 4 uur Dr. Ruys. NIEUWVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur Ds. M. C van Wijhe. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6 uur Ds. J. D. Speelman. Ned. Herv. Evang.: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur de heer A. P. de Jong. NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. W. J. Keiler. NCORDWIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. Hospers. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. Koers. NOORDWIJK BINNEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5.30 uur Ds. van Haaften. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. R. J. Aalherts, te Wormerveer. NOORDWIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur Ds. P. Hofstede. NOORDEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 uur Ds. Wolfensherger van Zevenhoven. OEGSTGEEST. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Irene) Ds. Jansen Schoonhoven en nam. 5 uur (Irene) Ds. G. Hennemann. Geref. Kerk: Voorm, 10 en nam. 5.30 uur Ds. Eringa. RIJNSBURG. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 5 uur Prof. P. J. M. de Bruin, van Apel doorn. Donderdag 13 Dec,, 's avonds 7 uur Ds. H. Hilbers, van Enschedé. RIJNZATERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Nam. 2 uur Ds. C. Vlasblom van Ter Aar. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur de heer M. van der Zwan. SASSENHEIM. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 5 uur Ds. B. Roorda, van Tijnje. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Leesdienst. Vrijdag 14 December a.s. 's avonds 7 uur Ds. Bijleveld van Haarlem. VOORSCHOTEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur Ds. Pras van Katwijk aan Zee en nam. 5 uur Ds. Fortgens. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Dr. Wielenga. WASSENAAR. Ned. Herv. Kerk (Dorp): Voorm. 10 uur Ds. Tichelman van Scheveningen en nam. 5.30 uur Ds. Groot Enzerink van Leiden. Kievitskerk: Voorm. 10 uur Ds. G. Mans- velt van Amsterdam. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. J. C. Rullmann. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. Lijsen. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. D. Nauta. H. Avondmaal en Na betrachting. ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: Nam. 1.30 uur Ds. J. R. Wolfensherger. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Dr. J. G. Ubbink. ai. a a- b a a it g Ons Babbelhoekje. i ii a g n n a n =tt Beste Jongens en Meisjes! 'k Begin maar dadelijk met het beant woorden der briefjes. „Azalea". Dat is een mooi en nuttig cadeau, dat je gekregen hebt, meisje. Bei ge en rood vind ik twee kleuren, die bij zonder goed bij elkander passen. Dus jij hebt al een paar cadeautjes gehad? En nu de schoen nog onder den schoorsteen. Wie weet wat daar nog in komt. „Juniora". Ja, 't raadsel was mooi van pas deze week. Dat boek, dat je nu aan het lezen was, ken ik niet. 'k Denk, niet, dat de Sint jou over zal slaan. Of je moet het er naar gemaakt hebben. In dezen tijd hebben bijna alle winkels het druk, hè? „Violier en Gouden Regen". Ja, 't is altijd prettig, als je rapport zoo ruim vol doende is. Vader en moeder waren er ze ker ook wel blij mee, is 't niet? Wat je mij vertelde, vind ik heel mooi. Begrijp je mij? Dat is te begrijpen, dat jullie nieuws gierig zijn naar hetgeen de Sint je bren gen zal. Als 't feest voorbij is, vertel je er mij zeker alles van? „Huismoedertje". Dus jij draagt je naam niet ten onrechte. Wat heerlijk, dat je Moeder al zoo helpen kan. Hoe meer raadsels men oplosi, hoe vaardiger men er in wordt. Vind je het een prei tig werk je? Ik denk,, dat Sint Nicolaas jou niet. over zal slaan, meisje. Best, vertel er mij volgende week maar alles van. „Piet Hein". Gelukkig, dat, het weer kalmer is en het water zakt. Ja, er zijn heel wat ongelukken gebeurd. Zoo, staat de koe die zooveel van gezelligheid houdt, op stal? Zeker, Piet Ilein. het is heel goed als men voor zulke dingen voorzichtig is. Dus volgende week hoor ik wel wat de Sint bij jullie uitgevoerd heeft. Nu, ik hoop, dat hij mij ook niet heelemaal zal vergeten. „Gustaaf Adolf". Dat begrijp ik, dat Corrie het leuk vond, om op dat schip te mogen komen. Ilij wil toch geen matroos worden, is 't wel? Is Sint Nicolaas nog bij jullie gekomen? Of was je te ondeugend geweest? „Logeetje". Hoe wordt die nachtzak? Met de kruissteek geborduurd of met fi guren? Ja, „Gerdientje" is een heel mooi boek. Ik vind dat versje dat ik gebruikte geschikter voor het doel dan dat, wat jij me opgaf Vind je dat het nog altijd goed lijkt op wat je mij verteld hebt? Lezen de andere meisjes uit je klas het ook? Heeft Sint Nicolaas je nog bedacht? „Doornroosje". Dat is nog eens fijn, om een taart te winnen. Maar natuurlijk, dat kon niet iedereen gebeuren. Je wordt al een heele meubelmaakster, zeg, om zoo maar een wieg en een stoel te maken. Heb je het voor jezelf gemaakt? Of om cadeau te geven? Heeft de Sint je goed be dacht? „Poliantha". Ja hoor, Sint Nicolaas is in Leiden ook geweest. Bij jullie toch zeker ook? En heeft hij wat voor je mee gebracht? Wat prettig, dat je van de week zoo flink gewerkt hebt. En nog geld ver diend ook? Dat is zeker voor de spaar pot, hè? Hoor ik volgende week of je goed geraden hebt? „Sneeuwklokje". 't Was overal even druk in den St, Nicolaastijd, hè? Zoo, wandelde Sint Nicolaas bij jullie door het dorp? Ik zei verleden week tegen een klein jongentje, dat stout was: „Pas maar op, dat Sint Nicolaas het niet merkt". En weet je wat hij zei? „Die zit toch bij Vroom en Dreesman". Vind je het geen bengel? Best, 'k wil graag volgende week hooren, wat de Sint voor verrassingen ge bracht heeft. „Boschviooltje". Dus de Sint heeft jullie al gauw met een bezoek vereerd. Waren de kleintjes niet bang? Of vonden ze het wel leuk. En ik denk, dat jij het ook wel gezellig vond, al was je niet thuis. Ik vind lila en grijs twee kleuren, die erg mooi bij elkander staan. Vind je breien een prettig werkje? Of houd je meer van kempen? „Klaproosje". Ja, 't is overal druk in den Sint Nicolaastijd. Maar een echt gezellige drukte, vind je niet? Hebben jul lie een leuken avond gehad op 5 Decem ber? Nog surprises gemaakt? Deze maand is altijd ggzellig door haar vele feestda gen. Dank voor je raadsels. Ik hoop ze te gebruiken. „Iris". 'k Denk dat Moeder wel een beetje gebromd heeft, is 't niet? Want dat valt niet mee, als de inktpot omgegooid wordt. Met zulke dingen moet je erg voor zichtig zijn. Ja, met een vulpen schrijft het erg prettig. Dat begrijp ik, dat je niet verder kon schrijven, toen je moeder met banket zag binnenkomen. Maar dan ver tel je mij volgende week toch zeker wel van alle verrassingen? „Admiraal". 't Was zeker wel erg druk in de winkels verleden week Woens dag, is 't niet? Had je dat suikerbeest van Sint Nicolaas gekregen of iets anders? 't Beviel je zeker goed, dat je Zaterdag een extra vrije dag hadt, is 't niet? Vertel je mij volgende week wat de Sint je heeft gebracht? „Reseda en Rozeknopje". Natuurlijk heb ik jullie verleden week gemist. Je slaat zoo zëlden over, dat ik er heusch niets van begreep. Maar nu begrijp ik, hoe de zaak in elkaar zit. Wat leuk,'dat jullie zulke mooie handwerkjes maken Worden die op den Ouderavond tentoon gesteld? 't Geeft niets, dat jullie op een gewoon stukje papier schrijven. Heeft de Sint jullie nog al goed bedacht? Hij heeft mij ook niet vergeten, hoor. „Anemoon". Ja, dat boek ken ik wel. 't Is heel mooi, vind je niet? 'k Wil graag hooren of je wenschen op St. Nicolaas- avond vervuld zijn geworden. Jammer, dat je zoo n stuk van die film hebt moeten missen, 't Raadsel was ook niets moeilijk, hè? Zeg, Anemoon, weet je ook hoe het komt, dat de Voorschotenaartjes tegen woordig zoo ontrouw zijn? Toe, por ze eens een beetje voor mij op. Doe je het? De oplossingen van de vorige week zijn: 1. Zie de maan schijnt door de hoornen. Onderdeelen: December, Zandman, Schoen Hooi, Moeder, Taai, IJ. 2. Het vlas. 3. Geen enkele; de wegen gaan niet, maar liggen stil. 4. SlotLot. 5. Bern, Rome, Naarden. En hier volgen de nieuwe raadsels: 1. Mijn geheel bestaat uit 17 letters. Als men 17 5 2 6 pijn heeft, moet men naar den tandarts. I 15 16 4 is een gezonde dTank. II 13 7 15 3 6 huizen in de hoornen. Een 10 14 1? 8 1 is Bedrog. Aan iedere fiets is een 14 9 1. 2. Wat brandt helderder dan twee lich ten? 3. Nu eens groot, en dan eens klein, Moet het toch een voet lang zijn. 4. Welke bloemen groeien het snelst. 5. Welke wet wordt het beste nageleefd, al krijgt men toch geen straf, als men haar niet opvolgt? Anecdote, ingez. door Poliantha: Niet altijd. Dokter: „Zeg eens moedertje, stottert je jongen altijd?" Moeder: „Nee dokter, alleen maar als hij praat". Ingez. door Doornroosje: Vader tot kleine Bet: „Bet, ga eens even kijken of de hangklok nog loopt." Bet, als zij terugkomt: „Nm vader, zij loopt niet. Zij kwispelt alleen sier «et haar staart." Ziezoo jongelui, de babbelhoek is ge reed. Als jullie deze krant krijgen, is het Sint Nicolaasfeest alweer voorbij. Dus hebben jullie weer tijd en nieuws om aan mij te schrijven, is 't niet? Veel genoegen met de babbelhoek en goed succes met de raadsels. Vele groeten van je TANTE FRANCIEN. HET AFSCHEID VAN DE ZESDE KLASSE. door TANTE FRANCIEN. „Hoera, voor juffrouw van Duurenl" riep Hermien van Dalen. „Leve de gebakjes!" riep een stem. Wie het was die dat het eerst zei, wist eigenlijk niemand, maar onder algemeen gelach werd de roep overgenomen. „Hoera, voor de gebakjesl" klonk er door het lokaal. Onder algemeene vroolijkheid werden er nu allerlei spelletjes gedaan. Zoodoen de vloog de tijd natuurlijk om. En toen om negen uur juffrouw van Duuren zei: „Meisjes, nu moeten we er ook weer over gaan denken om naar huis te gaan, had niemand gedacht, dat het al zóó laat was. Als vanzelf kwam er nu weer een ern stige stemming onder de miesjes. O ja, de juffrouw zou nog wel een paar dagen les geven, maar toch, dezen avond voelden ze als den eigenlijken afscheidsavond. „Toe Henny, vooruit nu," fluisterde Her mien haar in 't oor. „Ja, ik ga al." antwoordde Henny, ter wijl ze op juffrouw van Duuren toetrad, en haar het mooie Psalmboekje overhan digde. „Nu nog al een cadeau?" vroeg de juf frouw verbaasd.- „Ik dank er jullie har telijk voor, en ik vind het prettig, dat jullie zoo iets bedacht hebben. Ik kan het telkens weer gebruiken en ik zie, dat jullie namen er ook in staan. Laten we nu, voor we heengaan, ook meteen een Psalm uit dit boekje zingen, 't Wou graag voor 't laatst met jullie zin gen het eerste en derde vers uit Psalm 146. En nu zongen allen tezamen: Prijs den Heer met blijde galmen, Gij mijn ziel hebt rijke stof; 'k Zal, zoolang ik leef, mijn psalmen, Vroolijk wijden aan Zijn lof. 'k Zal, zoo lang ik 't licht geniet Hem verhoogen in mijn lied. Zalig hij, die in dit leven Jacobs God ter hulpe heeftl Hij, die door den nood gedreven. Zich tot Hem om troost begeeft; Die zijn hoop in 't hach'lijkst lot Vestigt op den Heer zijn God. Nu dankte juffrouw van Duuren den Heere voor den blijden avond dien ze met elkander hadden mogen doorbrengen. Ze dankte ook voor allen zegen, die ieder van hen zoo mild had ontvangen. En ze smeekte den Heiland, met een ieder van hen mee te willen gaan op den verderen levensweg. Dan alleen zou het hun im mers goed kunnen gaan? Voor het huiswaarts gaan zei juffrouw van Duuren: „Nu heb ik nog één verzoek aan jullie. Hoe zou je er over denken, als wij met elkander eens op portret gingen?" Dat iedereen met dit plan ingenomen was, spreekt vanzelf. Direct den volgen den dag werd er werk van gemaakt en toen juffrouw van Duuren enkele dagen later huiswaarts reisde, had zij in haar koffer een welgeslaagde foto van: de zesde klasse. FRANCINA. EINDE. Scheepstij dingen. HOLLANDAME RIK A-LIJN. SPAARNDAM. R'dam n. N.-Orleans 0 GA ASTERDIJK, R'dam n. New-York, 6 62 mijl W. v. Niton. DRECHTDIJK, Vancouver n. R'dam via Liverpool, 5 1190 mijl Z.W. van Valentia. BILDERDIJK, Philadelphia n. R'dam, p. 6 Scilly. HOLLAND—AP RLKA-LIJN. VECHTDIJK (H.A.L.) 7 v. R'dam n. Hamburg. RANDFONTEIN, 7 v. R'dam n. Hamb. SPRINGFONTEIN (thuisr.) 6 te Al- goabaai. KLIPFONTEIN, 7 v. A dam n. R'dam. HOLLAND—WEST-ATRIKA.LIJN. TABANAN (uitr.) p. 6 Ouessant. VULCANUS, 7 v. Hamb. te A dam. CERES (thuisr.) 4 v. Sapele. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. ORANIA (thuisr.) p. 7 Freshwater. FLANDRIA (thuisr.) 7 v. Bahia. ZAANLAND (thuisr.) 7 te A'dam. AMSTELLAND, 7 v. Hamb. te Adam. GAASTERLAND, 7 v. Hamb. te A'dam ZEELANDIA (uitr.) 5 v. Las Palmas. MONTFERLAND (uitr.), 5 80 mijl O. van Niton. ROTTERDAMSCHE LLOYD. SITOEBONDO, 7 v. R'dam te Batavia. TAMBORA (thuisr.) 7 v. Singapore. TERNATE (uitr.) 7 te Belawan. DELI (uitr.) 7 te Padang. MADIOEN, 6 v. Hamburg n. R'dam. SCHOUWEN (thuisr.) p. 7 Ouessant. SIBAJAK (uitr.) 7 v. Marseille. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". SEMBILAN (uitr.) 7 te Port Said. JOHAN DE WUTT (thuisr.) 7 té Genua PRINS DER NEDERLANDEN (uitr.) 6 v. Southampton. ROTTI (uitr.) 71 V. Suet

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7