van den Endelaan, een propagandaavond. Een ieder is welkom. HAZERSWOUDE. De Chr. Zangvereeniging „Zang en Vriendschap" alhier is voornemens hij genoegzame deelname, ter gelegen heid van haar 10-jarig hestaan, op Woensdag 10 Juli 1929, een Chr. Nat. j Zangconcours te organiseeren. De uit- i poodigingen aan verschillende ver- I eenigingen zijn deze week reeds ver- zonden. De burgerij van Hazerswoude gaf reeds op loffelijke wijze blijken van belangstelling in het voornemen j der vereeniging door het plaatsen van flinke bedragen op de lijsten voor een j garantiefonds. De ambachtsLeer, ba ron Roëll, van Hazerswoude heeft j zich bereid verklaard als bescherm- heer van het concours op te treden, terwijl burgemeester J. v. d. Meulen I het eere-voorzitterschap heeft aan vaard. i Het uitvoerend Comité, dat de werk zaamheden ter hand neemt, bestaat uit de heeren C. Groen. Ie voorzitter; Jac. Cok, 2e voorzitter; de dames A. Rijkaart, le secretaresse; A. Radema ker, 2e secretaresse; de heeren C. v. d. Spek, le penningmeester; A. v. d. Bosch, 2e penningmeester; J. Tase, L. Laros en D. v. d. Bosch. Door ds. Luuring zal D.V. op Woensendag a.s. des namiddags 6.45 uur Bijbellezing worden gehouden aan den Rijndijk op de bekende plaats. KOUDEKERK. Men kan in onze dagen geen dag blad opslaan of men vindt er verschil lende jubilea's in vermeld. Ook een tweetal onzer plaatsgenooten hoopt dezer dagen een zeldzaam feest te vie ren. Den 12en December hopen n.l. W. Nachtegaal en echtgenoote den dag te herdenken, dat zij vóór 50 jaar in den echt werden verbonden. Al wonen de ze beide oudjes in het westelijk einde der gemeente, toch zijn zij geen onbe kenden onder ons; hij, de altoos trou we landman, en zij de steeds nog zorg zame huisvrouw.Hij, bij welke nog ge vonden wordt de groote liefde tot ver zorging van 't vee, zij, bij wie nog al tijd de kracht en liefde aanwezig is, om voor haar man te zorgen als hij van zijn dagtaak huiswaarts keert, ja zelfs in den vroegen morgen (kwart voor vier) zorgt zij reeds dat hij ver sterkt naar het lichaam ten arbeid kan gaan. Men kan wel concludeeren, dat deze beide menschen in hun stand gelukkig en tevreden samenwonen. God geve hen in hun verdere levens dagen met hun kinderen Zijn bijstand. \Vij wenschen hun nog gelukkige da gen toe. ,Als bijzonderheid zij nog vermeld, dat de oude Willem 32 jaar bij den land bouwer Corts in dienst is geweest, voorzeker ook een zeldzaamheid. LISSE. Pluimveeteelt. Donderdagavond hield de Pluimvee- en Konijnensportver. „Lisse en Omstreken" in het gebouw van de Kleine Vereeniging haar vergadering. De opkomst was, gezien het slechte weder, zeer goed te noemen. Zeven nieuwe leden werden na stemming aangenomen, zoodat de vereeniging thans uit ruim 160 leden bestaat. Hierna werd het reglement van den Raad van Beheer voorgelezen. Als afge vaardigde naar de te houden vergadering van den Raad van Beheer te Utrecht op Zaterdag 15 Dec. werd benoemd de heer K. Horsman, plaatsvervanger de heer H. Dool. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt, waarna sluiting. Het diploma Steno-typiste van de Ver. v. Dir. v. Pont-scholen behaalde Mej. E. de Vreede, alhier. NOORD WIJK AAN ZEE. In de Ned. Herv. Kerk werd Donder dagavond de jaarlijksche dankstond voor visscherij en gewas gehouden. Als voor ganger trad op Ds. Hospers, welke zijn ge hoor bepaalde bij Hosea 2:7 en 8. A.s. Maandagavond zullen de zit plaatsen in de Ned. Herv. Kerk alhier ver huurd worden. NOORD WIJK. Bij het plaatselijk arbeidsbemidde lingsbureau zijn deze week 127 personen als werkzoekend ingeschreven, t.w. 18 los se arbeiders, 47 landarbeiders, 27 visschers, 2 timmerlieden, 1 metselaar, 2 opperlieden 5 schilders, 1 jongste kantoorbediende en 24 jongens beneden 18 jaar. OEGSTGEEST. Gisteren is de 66-jarige toevallijder A. v. B. wonende aan den Morsch in het water van den Rijn gevallen. Hij werd door omstanders op het droge gebracht en naar zijn woning vervoerd, waar hij he denmorgen is overleden, naar men denkt aan de gevolgen van den val in het water. De heer J. D. van Royen, alhier, be haalde het diploma Machifteschrijven van de Ver. v. Dir. v. Pont-scholen. SASSENHEIBL Opening Kegelbanen. Gisteravond vond de opening plaats der nieuwe kegelbanen in 't Sociëteitsgebouw van Hotel-café „Het Bruine Paard". De voorzitter, de heer Vreeken, opende de bijeenkomst waarbij hij in zijn toe spraak o.a. hulde bracht aan de heeren Bestuursleden W. Bergman, K. van Leeu wen en F. Boot, die het initiatief namen tot oprichting van de kegelclub „Sassen heim" en zich verder daarbij zoo bijzon der verdienstelijk gemaakt hebben. Niet yonder reden prees de voorzitter de ener gie en voortvarendheid waarmede de plan nen in daden werden omgezet en waar door het mogelijk was dat deze schitteren de kegelbanen, waarvoor 'n apart gebouw geplaatst moest worden, twee maanden na rijping van het plan gereed kwamen. Verder deelde de heer Vreeken mede, dat ook aan de jeugd van 17 tot 21 jaar gelegenheid gegeven zal worden het ke gelspel te beoefenen en daarvoor een avond in de week zal worden gereser veerd. Na de openingsrede van den voorzitter, welke algemeenen bijval vond bij de tal rijk opgekomen leden, werd de eerewijn rondgediend en nam de burgemeester, wiens tegenwoordigheid op dezen avond aan het geheel een officieel en feestelijk karakter gaf, het woord om zijn groote ingenomenheid te betuigen met de oprich ting van de Kegelclub „Sassenheim", te recht, volgens hem, kort en krachtig ge noemd naar de plaats harer inwoning „het mooiste plekje in de wereld". Als gast was o.a. aanwezig de heer Lahrman, voorzitter van de Rotterdam- sche Kegelbond die in de door hem ge houden toespraak de Sassenheimsche col lega's gelukwenschte met het feit dat de thans opgerichte Legelclub „Sassenheim" wat ledenaantal betreft tot de grootste in het land behoort. Ten slotte bracht de heer Teernstra, eigenaar van Hotel-café „Het Bruine Paard"' dank aan Bestuur en leden voor de medevverkiug betoond bij den bouw der kegelbanen in zijn inrichting. Hierop begaven bestuur en leden zich naar de banen, welke onder groote belang stelling door voorzitter en burgemeester met een eerste worp in gebruik werden genomen. De avond verliep verder onder een voor de toekomst van de Kcgelclub „Sassen heim" veel belovende animositeit. VOORSCHOTEN. Geslaagd is voor het diploma Steno typiste in de Duitsche taal van de Ver. v. Dir. v. Pont-scholen Mej. M. Buys, alhier. WASSENAAR. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente heeft de be grooting van inkomsten en uitgaven der gemeente voor 1929 behandeld. De algemeene beschouwingen werden geopend door den heer A. Versteeg, die opmerkte, dat de uitgaven zich stijgen de lijn bleven bewegen. Hij hoopte, dar de inkomsten hiermee gelijken tred zuilen houden. Verder betreurde hij het. dat de katholieken het noodig hadden gevonden een katholiek te benoemen tot adj. direc teur van Gemeente-werken, waardoor de leiding van deze geheele afdeeling in ka tholieke handen is gekomen. De voorzitter meende met den heer Ver steeg te mogen zeggen, dat de uitgaven steeds stijgen. Hij vond het echter verblij dend, dat de inkomsten niet achter bleven. Hij wees er echter op, dat weldra het rio- leeringsvraagstuk zal moeten wnrden op gelost, dat groote sommen zal vragen, waartegenover weinig inkomsten komen Verder wees spr. op het wetsontwerp tot herziening van de financieele verhouding tusschen het Rijk en de gemeenten. Hoe wel het ontwerp keurig in elkander zit. zal het funest blijken voor onze gemeen te. Wel staan de cijfers nog niet vast, maar verhooging van de belasting zal ze ker het gevolg zijn. De gemeente heeft echter groote draagkracht, zoodat bij ge paste zuinigheid de bezwaren wel kun nen worden overwonnen. De heer Rooijakkers betreurt het, dat de heer Versteeg de politiek weer voor den dag haalt. De heer van Leeuwen spreekt zijn er kentelijkheid uit voor hetgeen is tot stand gekomen. Spreker dankt den voorzitter voor het ter sprake brengen van het wets ontwerp, regelende de financieele verhou ding. Daardoor zal Wassenaar in een eigenaardige positie komen en zal het niet meer mogelijk zijn als tot dusverre te parasiteeren op enkele groote inkomens. Er zullen andere bronnen moeten wor den aangeboord. In verband hiermede heeft het hem getroffen, dat er zoo wei nig wordt ten koste gelegd, om handel en nijverheid te hulp te komen. Hij wijst op het oude dorp, welks winkelstraat een ge brekkige verlichting en een slechte be strating heeft. Dit is als het ware een aan klacht tegen het gemeentebestuur. Hij hoopt dat daarin spoedig verandering ten goede zal komen. De voorzitter is er zich niet van bewust, dat in deze gemeente voor Handel en Nij verheid te weinig wordt gedaan. Hij is juist van meening, dat de nijverheid zich gaat verplaatsen en niet meer uitsluitend in het oude dorp blijft huizen. Verder wijst hij er op, dat het aanbrengen van betere verlichting in het dorp reeds lang een punt van bespreking heeft Uitgemaakt en weldra zal worden uitgevoerd. Weth. Drop krijgt een koude rilling bij het hooren van de sombere financieele vooruitzichten. Hij deelt dit pessimisme niet. Ten opzichte van de bedrijven voor gas en electriciteit is pessimisme absoluut ongewettigd, van het waterbedrijf weten we nog niets. Verder is er geen sprake van, dat de fo rensen zullen weggaan. Evenmin valt dit te verwachten van de groot-kapitalisten, omdat Wassenaar te veel aantrekkings kracht heeft door haar goede ligging. Spr. is het eens met den heer van Leeu wen, dat het oudé dorp verbetering be hoeft, maar wil er toch op wijzen, dat eenige actie onder de winkeliers pas in de laatste jaren is opgekomen. Hierna wordt met de artikelsgewijze be handeling begonnen. Vooraf vraagt de heer Boender of, wan neer er uit het gasbedrijf een behoorlijke winst komt, deze zal worden aangewend tot verlaging van den prijs. De voorzitter antwoordt, dat er nog groote uitbreidingen in het vooruitzicht zijn, zoodat nog moeilijk te beoordeelen valt, of er in de toekomst winst zal zijn: Is dit het geval, dan zullen B. en W. met voorstellen komen. Bij volgnommer 98 stelt de heer Ver steeg voor het presentiegeld der raadsle den te stellen op ƒ5 per vergadering. Wordt besloten aan Ge-d. Staten een voor stel in dien geest te doen. RECLAME. beschermt Uw kind Bij volgno. 152 kosten verlichting, be pleit de heer Provo Kluit verlichting van het Ammonslaantje. De voorzitter zegt on derzoek toe. Rij volgno. 177 kosten ter bestrijding van besmettelijke ziekten, bepleit de heer van Barneveld het oprichten var een goed ingericht lokaal tot afzondering van lij ders aan besmettelijke ziekten. De heer Boender ondersteunt dit en wijst opk op het gemis van een goeden ontsmettingsdienst. Hij geeft in overwe ging te dezer zake met Den Haag of Lei den een overeenkomst aan te gaan. De voorzitter zegt dat B. en W. dit laatste gaarne zullen overwegen. Hij wijst echter op de groote kosten van een lokaal voor afzondering en meent, dat bij het voorkomen van een epidemie de ge meente toch op andere gemeenten zal zijn aangewezen. Bij volgno. 187 bijdrage voor wijkver pleging, kraamverpleging, enz. bepleit de heer Boender steun aan behoeftige kraam vrouwen. De voorzitter zegt, dat de instellingen van weldadigheid in de gemeente hierin voorzien. Bij den post onderhoud wegen en voet paden zegt de heer van Leeuwen, dat het pad tusschen de Zanderijbrug en de Schouwlaan noodig moet worden verbreed De voorzitter zegt onderzoek toe. Bij den post onderhoud bruggen, wijst de heer Versteeg op de noodzakelijk van verbreeding van de brug in den Katwijk- schen weg. De voorzitter zegt, dat die weg eerlang door de provincie zal worden overgeno men en dat ook verbreeding en verbete ring van weg en werken op het program ma staat. Verder wenscht de heer Ver steeg, dat de weg naar zee met keien zal worden bestraat. Een slotte dringt de heer Boender nog aan op de wenschelijkheid, om het aantal vergunningen te beperken, althans voor het oostdorp geen uitbreiding toe te staan. De heer van Leeuwen vraagt om bij het bouwen van woningen aandacht te schen ken aan woningen voor groote gezinnen. Weth. Drop is van oordeel, dat het op ruimen van krotwoningen urgenter is dan het bouwen van huizen voor groote gezin nen. De begrooting wordt daarop vastgesteld zonder hoofdelijke stemming, voor den ge wonen dienst in inkomsten en uitgaven op 854.823 en voor den kapitaaaldienst in inkomsten op 293U73.21, in uitgaven op 64290.90 y* en het batig saldo op 33.782.30 J*. Op den Buurtweg had een autobot sing plaats tusschen de auto's bestuurd door de heeren M. en B. alhier. Beide voertuigen werden zwaar beschadigd, ter wijl een langs den weg staand boompje en een tuinhek eveneens in den slag vie len. Door een defect aan de stuurinrich ting reed de heer de J. uit Rotterdam met zijn zoo goed als nieuwe auto tegen de leuning van de brug in den Katwijkschen weg, zoodat de leuning zoo goed als ge heel afbrak, terwijl de auto eveneens ern stig werd beschadigd. WOUBRUPGE. Morgen, 9 Dec., zal het 20 jaar zijn geleden, dat onze chef-brugwach ter, de heer H. Schij uit de 37 sollici tanten door den raad tot brugwach ter werd benoemd. In diezelfde verga dering ontving onze gemeenteopzich ter, de heer P. Boot, zijn benoeming, als opvolger van zijn vader wijlen de heer Willem Boot. GEMENGD NIEUWS. Zangvogels. Er schijnt zich, zoo wordt aan Het Volk geschreven, de laatste jaren een internationale han del in Nederlandsche zangvogels te ontwikkelen. Alleen in de maand October j.l. wer den via de douanekantoren Beek, Kranenburg en Venlo meer dan 12.000 in ons land gevangen zangvogels naar Duitschland uitgevoerd, waaronder bijna 6000 vinken, 1760 kneutjes. 1663 groenlingen, en 560 putters. Voorts leeuweriken, sijsjes, goudvinken, geel- gorzen en merels. Afzijders waren enkele handelaren te Apeldoorn. Heerenveen, Helmond en Tilburg. De vogeltjes worden in massa op de vinkenbaan onder netten gevangen, waarbij de wijfjes, die geen handels waarde hebben, gemeenlijk doodge knepen worden. Berooving. De vorige week is een bewoner uit Utrecht, toen deze zich bevond in een urinoir op den O. Z. Achterburgwal te Amsterdam, be roofd van een bedrag van 800. Thans is. naar gemeld wordt, de vermoedelijke dader te Helmond ge arresteerd. Hij zal ter beschikking van de jus titie worden gesteld terzake van dief stal met geweldpleging. Geheime branderij ontdekt. De rijkspolitie en rijksdeurwaarders van Stompwijk en Pijnacker hebben, naar Het Volk meldt, Donderdagmiddag bij H. van de Zande aan den Veenweg gemeente Nooddorp, apparaten in be slag genomen, die dienen voor het maken van gedistilleerd. Procesverbaal werd opgemaakt. Zigeuners. Men schrijft uit Roer mond: Nabij Posterholt op Duitsch grond gebied bevindt zich een groote zigeu nerbende. Reeds verschillende keeren heeft deze getracht ons land binnen te komen, doch een sterke politie macht, welke er voortdurend de wacht houdt, heeft dit tot nu toe telkens weten te beletten. Auto-veldslag. Dindagmorgcn kwam een heer uit Steenwijkerwobl niet zijn Ford uit de richting Meppel op weg naar Zwolle ter hoogte van het Plankenloodsje, ongeveer halfweg het eenzame kilometerslange rechte stuk in den straatweg Zwolle-Meppel, toen een van de kinderen even wilde uitstappen. Het Fordje werd aan den kant van den weg gezet. Even later kwam met een voor dat weggedeelte geenszins ongebruikelij- lijke snelheid eveneens uit de richting Meppel een Cadillac. De bestuurder meende, dat het Fordje gewoon doorreed en wilde het passeeren. Eerst op het allerlaatste oogenblik zag de bestuurder, dat de Ford stil stond. Toen was het echter te laat om nog voldoende uit te halen; de Ford werd aangereden met het gevolg, dat het linkerachterwiel eraf gerukt werd. Door de botsing schoot de Cadillac den weg over. Vlak voor de botsing kwam uit de richting Zwolle een nieuwe Studeba- ker van een heer uit Dedemsvaart. Deze zag het naderend ongeluk, stopt, maar kon het ongeluk niet meer voorkomen, de voortsnellende Cadil lac vloog bovenop de Studebaker en vernielde dezen wagen totaal. Het dochtertje van den bestuurder van de Cadillac werd licht aan het hoofd gewond door een splinter van de voorruit en een der heeren klaagde over pijn aan den schouder. De driewielige Ford werrl toen naar Zwolle gesleept, het overschot van de Studebaker naar Meppel, de eigenaar van de Cadillac verkocht den wagen van 13.000 ter plaatse aan een sloo- per uit Zwolle voor 100. De slooper prutste er een half uur tje aan en reed er mee weg Van de tram gevallen. Te Hees- wijk is de 31-jariee eehtgenóote van den landbouwer H. Kluytman in de stoomtram onwel geworden. Zij ging op het achterbalcon staan, doch zij is daar afgevallen. Men vond haar langs de rails liggen met. een wonde aan het hoofd. Ze werd naar haar dichtbij gelegen woning vervoerd en nog voorzien van de H. Sacramenten. Gistermorgen was evenwel het be wustzijn teruggekeerd. Aanrijding. Nabij Zuidwolde is J. Bloemert te Kerkenbosch fietsende aaneereden door een vrachtauto, Hij sloeg met zijn hoofd tegen het voorrad en werd bewusteloos opgeno men. De dokter constateerde hersenschud ding. Zijn toestand is zorgelijk. Verdronken. Het 6-jarig zoontje van H. Greyen te Termuriten, dat uit school kwam, is te water geraakt en levenloos opgehaald nog niet goed kende, opgenomen. Motorongeluk. Te Bovenkarspel is zekere G. S. met zijn motorfiets te gen een auto opgereden. In deerniswekkenden toestand is S.. die de behandeling van de motorfiets Ernstig ongeval. Te Rijsbergen is J. N. door het steigeren van zijn paard gevallen. In levensgevaarlijken toestand is hij naar het ziekenhuis te Breda over gebracht. Vier kinderen aangereden. Gisteren ochtend, omstreeks 11 uur, is in de Carte- siusstraat te 's-Gravenhage een ongeluk gebeurd, dat wonder boven wonder goed is afgeloopen, maar- dat in zijn gevolgen zeer ernstig had kunnen zijn. Een klas schoolkinderen liep tegen bo venvermeld uur door de Cartesiusstraat onder toezicht van een onderwijzer. Plotseling reed een auto gelukkig niet met groote snelheid op de rij kin deren in, die gillend en schreeuwend uit elkaar stoven. Vier kinderen werden door den auto te gen den grond geworpen en bekwamen lichte verwondingen. Drie hadden slechts schaafwonden opgeloopen, de vierde, de 13-jarige A. H., had echter een enkel frac tuur. Alle gewonde kinderen zijn aan den C.entralen Post van den Geneeskundigen Dienst verbonden en vervolgens naar hun woning overgebracht. Het bleek, dat de chauffeur van de auto niet op de hoogte was van de wijze van chauffeeren met een Ford-auto. Aan zijn onbekendheid met de constructie moet het ongeluk te wijten zijn. De politie onderzoekt nog in hoeverre hier sprake is van schuld bij den chauf feur. Een stak zeedijk verdwenen. Aan de Zuidkust van Texel is over een lengte van 40 meter de dijk plotseling in de diepte der zee verdwenen. Door de hevige stor men en de daarmee gepaard gaande harde vloeden is de dijk ter plaatse waarschijn lijk ondermijnd. Op enkele plaatsen staat voor den dijk 10 meter water. Een paar duizend zakken zijn aangevoerd om met zand te worden gevuld. Hiermee en met steenen zal men trachten, dei- dijk te her stellen. Eenige jaren geleden is de glooiing van het Hornfje eveneens pletMlhuf In dê diepte verdwenen. De ontvluchting nlt de gevangenis. Naar gemeld wordt, zal de zaak tegen den vroegeren gevangenbewaarder K. bij de Bijzondere Strafgevangenis te Schevenin- gen, die is gearresteerd in verband met de ontvluchting van 4 gevangenen uit 11e inrichting, aan wie hij hulp zou hebben verleend, op Donderdag 27 December as. voor de Haagsche rechtbank behandeld worden. Vanwege den Officier van Justitie wor den 14 getuigen k charge gedagvaard, ter wijl van de zijde der verdediging nog een aantal getuigen k décharge zal worden opgeroepen. Zooals men weet, treedt in deze zaek als verdediger op mr. Tj. Mobach. De poezen-geschiedenis. Het is al en kele maanden geleden, dat wij verslag hebben gegeven van een terechtzitting voor den kantonrechter te Utrecht, waar bij een dienstbode, die tusschentijds haar betrekking had verlaten, was gedagvaard tot betaling van schadevergoeding aan haar mevrouw, die geen genoegen had ge nomen met het plotseling wegloopen van het meisje. De dienstbode had als reden voor het tussehentijds verlaten van haar betrek king opgegeven, dat zij te zorgen had voor een groot aantal poezen, die mevrouw er op nahield, voor welke zij tafeltjes moest dekken, die zij des avonds een nachtzoen moest geven, die zij als babies moest was- schen, enz. enz. Deze beweringen had me vrouw nadrukkelijk tegengesproken; wel hield zij verscheidene poezen, maar de dienstbode had voor deze dieren niemen dal te doen. Er is toen een groot aantal getuigen ge hoord. Thans heeft de kantonrechter vonnis gewezen en het dienstmeisje veroordeeld om aan haar vroegere meesteresse ƒ13 20 schadevergoeding te betalen. Bovendien moet het weggeloopen meisje de kosten van het geding betalen tot aan de uit spraak van het vonnis, welke kosten aan de zijde der meesteresse begroot zijn op ƒ7.50 voor griffiersrechten en ƒ2.60 voor oproep-gelden van getuigen. Byrd naar het pakijs. De Amerikaan- sche minister van marine ontving van Commander Byrd het volgend telegram draadloos: „Wij hebben de beschaafde wereld ver laten; verwachten het pakijs in de Ross- zee ongeveer den 9den December te zullen bereiken, 't Is niet mogelijk het tijdstip te schatten, waarop wij bij de ijsbarrière van de Rosszee zullen zijn." Zoodra het schip is gekomen in het pak ijs kan 't nog maar langzaam vooruit ko men en 't loopt er groot gevaar. ACADEMIE -NIEUWS. Geslaagd voor het doctorral examen ge schiedenis de heer J. II. P. Colpa, Leiden. Voor het taalkundig candidaatsexamen Indologie de heer J. D. de Roock, Den Haag. Voor het doctoraal examen geneeskunde de heeren C. H. de Leeuw, Den Haag en W. M. B. de Bok, Den Haag. MARKTBERICHTEN. leiden, 7 Dec. De Eendracht. Bloemkool 1020, andijvie 13, sla 2 5, peen 79, selderij 12, pieterselie 1—2, roode kool 814, savoye kool 6 10, groene kool 24, prei 25, alles per 100 stuks. Spruiten 1015, witlof 2022, uien 912, waspeen 1014, kioten 35, idem gek. 79, alles per 100 Kg. leiden, 8 Dec. Botermarkt. Aan gevoerd 63/8, 24/16 vaten, wegende 1G10 Kg. Prijs: prima fabrieksboter 2 402.45, prima boerenboter 2.25 2.30, per Kg. Handel goed. leiden 38 Dec. Turfmarkt. Aan gevoerd 120.000 stuks. Prijs: 910 per 1000 stuks. TeiegraBsch Weerbericht. Volgen9 waarnemingen verri< ht in den morgen v. 8 December, medege deeld door bet Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 770.5 te Valencia. L. B. 745.3 te Sarna. Verw. tot den avond van 9 Dec.: Matige tot zwakke, Z.W. tot N.VV. wind, gedeeltelijk bewolkt, aanvanke lijk nog koud of lichte sneeuwbuitjes, zelfde temperatuur. De stand van hedenmiddag 3 urn aangegeven door den wijzer. Stand van hedenmiddag 12 uur: 761. luchttemperatuur. Hedenmiddag 12 uur: 6.0 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS EA Zaterdag 8 Dec.: 4.16 nam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3