de boerderij van den heer L. Pauw, op een afstand van ongeveer 150 M. van het sta tion twee houten blokker, neergelegd. Doordat de trein nog niet veel vaart had, kon de machinist deze zeer spoedig tot stilstand brengen en bleef do locomo tief, die over de blokken was heengereden in de rails. De schommeling was echter toch zoo hevig, dat de machinist bijna van de locomotief werd afgeslagen. De politie stelt een ernstig onderzoek naar de daders van dit misdrijf in. RIJPWETERING. Onéen de veestapel van den heer N. P. Verkley alhier is een geval van miltvuur geconstateerd. SASSENHEDL Vrijdagavond vergaderde de vereeni- ging „De Visserschool" alhier in een bui tengewone leden vergadering. Deze verga dering was noodig daar het Bestuur in zijn geheel zijn mandaat ter beschikking van de leden stelde en wel omdat het meende dat de vorige bestuursverkiezing niet geheel wettig was geweest. De voor zitter der vergadering de heer A. Berg man, gaf een uitgebreide toelichting en werd overgegaan tot verkiezing van 7 be stuursleden. De uitslag was, dat gekozen werden de heeren A. Bergman. A. Ie Clercq, J. Dreef, H. de Graaff, J. Nieuwen- huis, J. D. Papendrecht en A. Warnaar. Het tweede belangrijke punt van de agenda was: uitbreiding (verbouwing) van het schoolgebouw. De voorzitter lichtte een en ander toe, liet zeer duidelijk uitkomen dat de huidige toestand verbetering be hoefde en achtte het een groot voorrecht, dat door den groei van het aantal leerlin gen onze school feitelijk als te klein kon worden beschouwd. Over het voorloopige bouwplan ontstond een zeer aangename bespreking en algemeen was men van oor deel, dat tot vergrooting van het gebouw moest worden overgegaan. Het bestuur kreeg machtiging om verder deze zaak voor te bereiden en af te wikkelen, terwijl ook doof de vergadering aan alle hande lingen van het bestuur die geschied wa ren tijdens den tijd van onwettige samen stelling haar goedkeuring werd gegeven. TER AAR. Burg. Stand. Bevallen: C. M. Pieterse, geb. Endhoven* Z.;J. Beers, geb. Wesselius D.; A. M. Oostdam, geb. v. d. Zwaan, D. Overleden: C. K. v. d. Zwaan, 4 mnd. WASSENAAR. Burg. Stand. Geboren: Jan, zv. J. F. Pauli en M. C. Boef; Jeanne, dv. P. Zeg waard en G. E. Akkerhuijs. Ondertrouwd: J. van Rhijn en Ch. J. Cleton; J. H. Keller en J. H. Huijskes. Gehuwd: A. de Bruin en P. C. van Laar. Overleden: E. M. Verbaarsschott, 32 jaar echtgenoote van G. van der Zwaan. WOUBRUROE. Op uitnoodiging van de ZH. Vereeni- ging „Het Groene Kruis" alhier werd in hotel Guldemond door Dr. van Rhijn van Dordrecht een lezing gehouden, getiteld „Wat een volwassene, vooral ook een vrouw, moet weten van de verpleging van een zieke in huis". De voorzitter, Dr. L. E. Loth, opende de vergadering met woorden van welkom in het bijzonder tot den spreker en het hoofd dezer gemeente den heer Boddens Hosang. In zijn voorafspraak begon de spreker met de bekende natuurkundige, van Leeu wenhoek (1632—1723), die met zijn onder zoekingen van bacteriën zoo'n vermaard heid verkreeg. Op bijzonder onderhouden de manier maakte spr. de hoorders dui delijk hoe bacteriën zich kunnen voort planten in een localiteit, zelfs op grooten afstand; dit was onderzocht door op af standen glazen bakjes met bouillon te plaatsen, welke na hoesten en niezen na eenigen tijd werden onderzocht en bleek hoe deze dragers van smetstoffen zich daarin hadden voortgeplant, ja, dat zelfs bij volkomen gezonde menschen bacteriën worden aangetroffen, o.a. ook van tuber culose, welke als harde knobbels in de longen worden teruggevonden. Tot zijn onderwerp komende, beschrijft spr. in bijzonderheden de longontsteking, hoe deze patiënt moet worden verpleegd en behandeld, o.a. niet iedereen in de zie kenkamer te laten komen en dat het ge- wenscht zou zijn, dat op ieder dorp een ziekenverpleegster is. Daarna kwam griep ter sprake, welke met hevig besmettings gevaar steeds gepaard gaat, ja zelfs als een golf van dorp tot dorp komt aanrol len. Daarbij werd ons een droeve kijk ge- geven in sommige ziekenkamers, waar een of meer zieken bij zoo'n epidemie lig gen, in benauwde bedsteden, vanwaar bij het binnenkomen een onaangename walm je tegenkomt. Spr. had dit meer dan eens bij ervaring waargenomen. Het is hem ge beurd, dat hij (bij ongeluk) met zijn wan delstok een ruit insloeg, waardoor geluk kig friasche lucht binnenstroomde. Met nadruk wijst spr. op zindelijkheid, b»v. het schort, waarmede men bij de zie ken werkzaam is, moet in de ziekenkamer gelaten worden. Daarmede mag niet in de huiskamer werk gedaan worden. Vooral het wasschen der handen werd aanbevo len, zelfs kwam het borstelen der tanden bijzonder ter sprake, vooral de wijze hoe men dit moet doen; tandpoeder of pasta deed meer schade dan nut. Duidelijk werd uiteengezet het noodza kelijke door den neus te ademen en niet door den mond, vooral ook voor kinderen. Ook bij de bezwaren bij deze laatste be paalde spr. zijn gehoor, waarbij de klier- zwelling (amandelen) ter sprake kwam. Na de pauze werd ons een typhuspa- tiënt geteekend, 't gevaar van slecht drinkwater en het nut van leidingwater. Waar het gevaar van besmetting bij deze lijders te vinden i3 en vooral op de be handeling van zulke zieken. Dat strikt de voorschriften moeten worden opgevolgd, daar bij doorhraak van de darmzweer ont steking van buikvlies het gevolg kan zijn. Daarna bepaalde spr. zijn aandachtig gehoor bij een bacillendraagster van ty phus, die een gezonde jongedochter kan zijn, die in verschillende diensten de fa milie kan besmetten en zelf gezond blij ven. Ook de dyphtheritis passeerde de re vue, hoe ook op school een paar leerlin gen de dragers van de 'bacil kunnen zijn en daarom een geneeskundig onderzoek zoo noodig is. Met het materiaal, dat spf. bij zich had, werd alles aanschouwelijk voorgesteld. Ten slotte kwam de behandeling der T.B.C.-lijders, het nut van Sputumflacons en het gevaar om Sputum in een zakdoek te doen in behandeling. Ook op het gevaar van besmetting door kat en hond werd gewezen. Voor het stellen van vragen verklaarde spr. zich bereid in 't kort te antwoorden. Alleen de lieer W. A. Boot maakte daar van gebruik. Hij werd door spr. beant woord. De voorzitter, Dr. Loth, was de tolk der vergadering door den spreker dank te zeg gen voor zijn interessante, leerzame en praetische lezing. De opkomst was buiten verwachting, zelfs 3/4 van de aanwezigen waren onze moeders met haar dochters. Dat was ver blijdend, daar zij de natuurlijke, aangewe zen ziekenverpleegsters zijn in onze wo ningen. Met ingang van 1 December is het Hulp Post- en Telegraaf- en Telefoonkan toor alhier vervangen door een Post-, Te legraaf- en Telefoonstation, hetwelk ge opend zal zijn voor den postdienst van 11 12, van 1516 en van 1819 uur, voor den telegraaf en telefoondienst van 812 en van 1320 uur. GEMENGD NIEUWS. Brutale inbraak. In den nacht van Zaterdag op Zondag is een bru tale inbraak gepleegd bij den kan toorhouder van het hulppostkantoor te Rosmalen. De marechaussee heeft de zaak in onderzoek genomen. Het staat nog niet vast, wat er ont vreemd is. Dat men met brutale in brekers heeft te doen, blijkt wel uit het feit, dat de onwelkome gasten, die door den kantoorhouder in hun werk werden gestoord eenige schoten uit een revolver hebben gelost. Twee schepen bf; Vlissingen in aan varing. Zondag zijn op de Wester- Schelde nabij Vlissingen de 'schepen ,.City of Fagra" en „Linhope" met el kander in aanvaring geweest. Eerst genoemd stoomschip, van Engelsche rationaliteit, was op weg van Rotter dam naar Antwerpen, terwijl het laatstgenoemde, van Lethlandsche na tionaliteit, van Antwerpen kwam. De Linhope is zoo goed als niet be schadigd, en heeft zee gekozen, terwijl do City of Fagra op de reede van Vlissingen i9 gebleven Dit schip had vier gewonden aan boord, van welke één naar het ziekenhuis te Vlissingen is vervoerd geworden. Kind onder een auto. Men meldt uit Eindhoven: Zaterdagavond heeft te VVoensel in de Kloosterdreef een ernstig ongeluk plaats gehad. Het 7-jarig dochtertje van den heer YVillemsen stak den weg over terwijl op hetzelfde moment een niet-beladen vrachtauto van den heer V. passeerde. Doordat de kleine van achter een stilstaanden auto te voorschijn lcwarn werd het door den chauffeur van den vrachtauto niet opgemerkt. Het kind werd door den vrachtauto overreden. In deerniswekkenden toestanden is het naar het ziekenhuis overgebracht, waar het Zondag is overleden. Een rechterlijke dwaling. Drie- en-dertig jaar geleden werd een zeke re mrs. Nellie Pope wegens moord op haar echtgenoot tot levenslange ge vangenisstraf veroordeeld. Zij ver klaarde bij het proces en bleef nadien hardnekkig volhouden, dat zij on schuldig was. Haar gedrag in de ge vangenis was van dien aard, dat zij in 1917, nadat zij twee-en-twintig jaar opgesloten had gezeten, in vrijheid werd gesteld. Thans heeft een zekere William Brisseau, een vroeger be ambte van mrs. Popes echtgenoot, op zijn sterfbed de bekentenis afgelegd, dat hij Pope had vermoord. Zijn be kentenis werd bevestigd door de be wijzen, die hij bijbracht. De gouverneur van Michigan heeft thans officieel verklaard, dat mrs. Pope onschuldig is. De Staat zal haar een schadeloosstelling toekennen. Levenslang voor een smokkelaar. Een zekere Channie Tripp. een dranksmokkelaar te Flint, in Michi gan, is tot levenslange gevangenis straf veroordeeld. Hij was reeds vier keeren wegens dranksmokkelarij ver oordeeld. De wetten van Michigan be palen, dat na vier veroordeel ingen voor genoemd delict levenslang moet volgen. Men verwacht dat de Staats- gouverneur Tripp gratie zal verleenen nadat hij eenigen tijd in de gevange nis zal hebben gezeten. St.-Nicolaas verboden. Men meldt uit Oudkarspel: De burgemeester de zer gemeente heeft verboden, dat St. Nicolaas, gezeten op zijn paard en ver gezeld van zijn knecht, door de ge meente trekt. Dit verbod wordt ge grond op een verordening die ver biedt dat men zich gemaskerd door de straten begeeft. Branden. Te Almelo is door kort sluiting brand ontstaan in de kapok- fabriek der fa. Ten Bruggencate. Een aanzienlijke hoeveelheid kapok ging verloren. Verzekering dekt de schade. Te Kloosterhaar, gem. Ambt- Hardenberg, is de woning van den landbouwer J. R. door onbekende oor zaak afgebrand. Een aantal kippen kwam in de vlammen om. Ee ramp van de „Salento". Op het stille strand te Selieveningen is gevon den een kort grijs jasje met een certi ficaat ten name van Leonardi Luiei, radio-telegrafist. V ermoedelijk is net aikomstig van den radio-telegratist van het italiaansche schip „Salento". Doodeiijk ongeval. Te Nieuw- leusen is de 17-jarige dochter van den landbouwer S. van den hooiberg in een hooivork gevallen, waarbij de tan den haar in liet onderlichaam drongen. Het meisje is na korten tijd aan de ge volgen overleden, meldt de „Zw. Crt De schat in de Bedstee. Naar wij vernemen, lieeit de 17-jarige G. de Loo- per te Alkmaar, die onlangs in het vroegere woonhuis van den heer Co- rino, aldaar een bedrag van 7UUU gul den vond, in verhand inet rechten wel ke hij doet gelden op een gedeelte van de gevonden som, zich gewend tot het bureau van Consultalie ter plaatse. Genoemd bureau heeft den vipder een rechtskundig raadsman toegewezen in de persoon van mr. H. Kusters. Intusschen heeft ook de het eerst in aanmerking komende erfgenaam, de heer Bruin uit Rotterdam, een broer van de overleden weduwe Corino, zich van een juridisclien raadsman voor zien in de persoon van mr. C. J. de Lange, Naar wij vernemen, eischt deze erfgenaam het gevonden bedrag zon der meer voor zich op. Uitgemaakt zal nu moeten worden, of men het be wuste huis, waarin de som gevonden werd, in den zin der wet zal beschou wen als een terrein, waarop een totaal onbekende schat gevonden is (Art. 042 B.W.). In dat geval hebben de ge meente en de vinder ieder recht op de helft van het bedrag. Als raadsman van den vinder heeft mr. Kusters aan den erfgenaam reeds medegedeeld, dat hij voor zijn cliënt de helft opvor dert van het gevondene. Van dit standpunt is ook kennis gegeven aan het gemeentebestuur, dat niet onge negen is van zijn eventueele rechten op een deel van het gevonden bedrag afstand te doen. Opheiiing bedrijf. Aan het perso neel van de bontweverij „lnsulinde" te Hengelo is, naar we vernemen, met ingang van 1 Januari a.s. ontslag aangezegd, niet het oog op opheffing van het bedrijf. Er worden pogingen aangewend de fabriek te verkoopen. De fabriek omvat pl.m. 250 werk lieden, inclusief 100 wevers. Een gemeentebestuur voor de rechtbana. Op 7 December zullen voor het kantbngerecht te Assen te recht staan B. en W. der gemeente As sen, als verdacht van overtreding der Hinderwet (het in werking houden van een cokesbreKer bij de gasfabriek) Kerkdiefstal. Tegen J. H. uit En schedé, betrapt op het forceeren van offerblokken in de kerk te Heerle \v cuw werd, in aanmerking genomen dc straflijst van den verdachte, voor de rechtbank te Breda een gevange nisstraf geëischt van twee jaar en zes maanden. Doodelijk ongeluk. Men meldt uit Maastricht: 'i'e Bleyerheide is de 48- jarige J. P. ddor een auto van den heer M. uit Nieuwenliagen aangereden. Ernstig verwönd werd de man in het ziekenüuis opgenomen, waar hij ech ter twee uren na aankomst overleed. De auto is in beslag genomen; de be stuurder is aangehouden. Ernstige brandwonden bekomen. Een vierjarig dochtertje der familie R. te Grevenbicht speelde met een doosje lucifers, Plotseling vatten dé kleertjes vuur, waardoor de arme kleine levensgevaarlijke brandwonden bekwam. Doodelijke val. Vrijdagavond is te Leyenbroek-Sittard de 8l-jarige J. H. van de keldertrap gevallen, en zoo ncodlottig terecht gekomen, dat hij spoedig aan de verwondingen overle den is. Stakersrelletjes. Men meldt uit Winterswijk; De laatste avonden is het om en nabij de fabriek der firma Meyerink aan den Beuzelesch, waar reeds tien maanden gestaakt wordt, buitengewoon rumoerig. Telkens weer boort men gejoel en geschreeuw en wordt naar passeerende autobussen met steenen geworpen. Herhaaldelijk moest de politie tot doorloopen ma nen en handelend optreden. Vrijdag avond is op ilen Kattenscheweg, even buiten de bebouwde kom, een auto bus met werkwilligen gebombardeerd, waarbij verscheidene ruiten vernield en eenige inzittenden getroffen wer den. De politie heeft versterking aan gevraagd, in verband waarmede een aantal rijksveldwachters uit de om geving is gearriveerd, met wier hulp men nu zal trachten de orde en rust te herstellen. Onder kiezel bedolven. In het plaatsje Munstergeleen nabij Sittard is Zaterdag de arbeider S. door een grondverschuiving onder afstortende kiezel bedolven. Zijn mede-arbeiders konden S. na veel inspanning uit zijn benarde positie bevrijden. Het bleek dat hij een been gebroken had, en meerdere schrammen opliep. Trawler vergaan. Zondagnacht is negen mijl ten Noorden van het vuur schip Terschellinger Bank de visch- trawler IJM 325 vergaan. De beman ning, bestaande uit negen koppen, heeft zich met hun eigen reddingsboot gered, en is geroeid naar het vuur schip Tersehillinger Bank, waar zij zijn opgenomen. Gistermorgen is de sleepboot „Vol harding" van de fa. Doeksen naar het vuurschip vertrokken om de schip breukelingen af te halen. De bemanning, die op Terschelling za! aankomen, wordt daar onder dak getracht, vanwaar zij hedenochtend om 7 uur met een postboot van Ter schelling naar Harlingen zal vertrek ken en zoo vervolgens naar IJmuiden. De bemanning verkeert- in besten welstand. Omtrent de oorzaak van het vergaan van den trawler is nog niets bekend. Amerikaansch stoomschip in nood. Het Amerikaatische stoomschip „Valka" bevindt zich in nood. Positie ongeveer 10 mijl ten Westen van Bor- kum-vuurschip. De sleepboot „Oceaan" is van Terschelling ter assistentie vertrokken. Autobuscngeval te 's-Gravenhage. Gisteravond om 7 uur gebeurde op de Lijnbaan te Vs-Gravenhage een vrij ernstig ongeluk. De tienjarige C. F., van den Noordwesthuitensingel raakte al spelende onder een autobus van de Westlandsche Stoomtram Nij. Met een zware hoofdwonde en inwendige kneu zingen werd het knaapje naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. Do toestand was gisteravond laat zorgwekkend. RADIO-NIEUWS. DE PHILIFS'-ZENDER HOLLAND- IN DIë BINNENKORT VOOR PROEF- UITZENDINGEN GEREED. De werkzaamheden aan den nieu wen zender, die te Huizen wordt ge bouwd voor de „Phohi" (Philips Om roep Holland—Indië) zullen in den loop van de maand December zoo ver gi'vorderd zijn, dat deze krachtige korte-golf-zender met proefuitzendin- gen zal kunnen beginnen. De ijverige amateurs in Indië, die reeds zooveel belangrijke waarnemin gen uitvoerden over de ontvangst van de-uitzendproeven van PCJJ, zullen omstreeks Kerstmis met verdubbelde toewijding aan hun toestellen zitten luisteren. Ook menige niet-amateur zal naar de gelegenheid zoeken om een. brokje van deze eerste proefuit- zendingen op te vangen, die de we- reld-aether hem als Kerstgroet uit Nederland brengt. Sterker dan ooit zal dan bij allen die in Indië aan het Moederland den ken, ile wensch opkomen naar een spoedig begin van den geregelden omroep, waardoor Nederlandsche kunst en wetenschap, ontspanning en wijding over de geheele wereld wor den verspreid. Daar deze zender, die met 130 K.VV. primaire energie tot de grootste omroepzenders van dé we reld gerekend mag worden geheel en al door de Nederlandsche industrie is gebouwd, zal men de eerste uitzen ding terecht beschouwen mogen als een bijzonder feit in de analen van de Nederlandsche Radio, al ontbreekt can ook hierbij het verrassende ele ment. dat geheel Nederland deed op kijken, toen den 12en Maart 1927 voor het eerst de stem van den Eindhoven- schen laboratoriumzender in de Oost werd gehoord, GROETEN VAN DAVENTRY AAN XÖNIGSWUSTERHAUSEN Ter gelegenheid van het feit, dat voor het eerst van Königswusterhau- sen uit per draadlooze prentjes wer den verzonden, zond het Engelsche station Daventry een gelukwensch, bestemd voor het Duitsche radio-stati on' uit. Het prentje moet ook in Nederland goed ontvangen zijn en was een aar dige attentie van den Britschen om roep. Naar wij verder vernemen, worden ook de uitzendingen van Königswus- terhausen uitstekend te Amsterdam ontvangen. INTERNATIONAAL JURISTEN CONGRES OVER RADIO. Op het internationale juristencon gres te Warschau heeft men zich o.a. bezig gehouden met radio-vraagstuk ken. Men oordeelde het niet toelaat baar om radio-uitzendingen van een ander station door te geven zonder toestemming van dien zender, daar men dan in de kosten van de oor spronkelijke uitzending behoort bij te dragen. Mochten hierover kwesties ontstaan van internationalen aard, dan zouden deze voor het permanente hof van in ternationale justitie te 's Gravenhage gebracht moeten worden. De algemeene meening der juristen was ook, dat zenders, die zich niet aan de hun door de conferentie te Washington en te Genève toegewezen golflengte houden, gestraft moeten worden. LUCTHVAAR.T NIEUWE POST VLUCHT NAAR INDIë. In aansluiting op vroegere berich ten kan thans worden medegedeeld, dat het vertrek van het postvliegtuig naar Indië is bepaald op 11 Dec. a.s. te 7.30 uur van Schiphol. Met het vliegtuig zullen luchtpost brievenmalen worden verzonden naar Karachi, Calcutta, Akyab, Bangkok, Medan, Palembang, Batavia en Ban doeng. De aankomst te Batavia is bepaald op 22 December en te Bandoeng op 23 December a.s. Het ligt in de bedoeling, dat het vliegtuig omstreeks 1 Januari weder uit Indië zal vertrekken. Indien een gedeelte der correspon dentie tengevolge v^n beperkt laad vermogen (250 K.G.) niet per vliegtuig zou kunnen worden verzonden, zal doorzending met de gewone mail plaats vinden, tenzij uit een aantrc- kening op het stuk blijkt, dat de af zender er dan de voorkeur aan geeit, het stuk terug te ontvangen. Tegen overlegging van briefkaart of briefomslag zullen in dit geval het luchtrecht en het port worden uitbe taald. Van stukken, die eventueel met de boot zijn doorgezonden, worden tegen overlegging van de bewijsstukken eveneens het luchtrecht terug betaald. Er wordt aan herinnerd, dat men zich voorrang voor verzending door de lucht kan verzekeren door kwijting van een extra vastrecht van 35 cent per briefkaart en 40 cent per brief, in luchtzegels te voldoen, boven het ge wone port en het luchtrecht van 40 cent 'per briefkaart en 75 cent per 20 gram voor de overige stukken. Ter onderscheiding van de corres pondentie welke wèl en welke niét per vliegtuig werd verzonden, zullen de eventueel achterblijvende stukken door het kantoor Amsterdam van een dagteekeningsstempel worden voor zien. L i -/• 11 UIT ONZE INDIEN. SPREKEN MET INDIë. Hoezeer wel de telefoonverbinding met Indië in een behoefte voorziet en voor een snelle beslissing bij onver wacht opkomende wederzijdsche be langen van onschatbare waarde is, werd 27 dezer nog eens duidelijk aan getoond. De regeling voor de retourpost- vlucht naar Indië in het begin van de volgende maand werd aanvankelijk telegrafisch met de Indische postad ministratie opgenomen. Deze telegrammenwisseling leidde echter niet tot een dadelijk resultaat; er bleven verschillende punten door misverstand en onvolledigheid onop gelost. De directeur van het departement van Gouvernementsbedrijven in Ned. Indië, Ir. de Jong, en het hoofd van den Indisclien postdienst, de heer Milborn, hebben zich daarop telefo nisch met den directeur-generaal der Posterijen en Telegrafie, Ir. Damme, verstaan, met het gevolg, dat in een kwartier tijds op alle punten overeen stemming werd bereikt. Zoo effende over een afstand van 120000K.M. het gevleugelde woord den weg voor het gevleugelde vervoer. WROK VAN EEN KOELIE Een onlangs uit de gevangenis te Medan ontslagen koelie viel den as sistent Pepier van de onderneming Pinangsore in het Sibogasche aan, die met een stok den steek afweerde, maar toch een wond van 14 c.M. lang in den bovenarm kreeg. De oorzaak ligt vermoedelijk ln wrok van den koelie. RECLAME. ACTE-TASSCHEN I 3.50 PORTEMONNAIES vanaf I 0.25 TASCHJES vanaf I 0.39 PORTEFEUILLES f 1.25 „De Centrale" Haarlemmerstraat 74 Scheepstij dingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. EDAM, R'dam n. New-Orleans, 1 van Boulogne. RIJNDAM, R'dam n. New-York p. 29 Bishops. SPAARNDAM, R'dam n. New-Orleans 30 v. Havana. MOERDIJK, Vancouver n. R'dam 29 v. Los Angeles. EEMDIJK, R'dam n. Vanc. 30 te Seattle BURGERDIJK. R'dam n. Newport News, p. 30 Lizard. NEBRASKA, 28 v. R'dam te Vanc. BARBADIAN, 1 v. Galveston te R'dam HOLLAND—AFRIKA-LIJN. KLIPFONTEIN, 1 v. Hamb. te Antw. RANDFONTEIN (thuisr.) 1 v. Duink. BILL1TON (thuisr.) 30 v. Pt. Sudan. NIEUYVKERK (uitr.) 30 te Beira. WAALDIJK (uitr.) p. 30 Dakar. GIEKERK (uitr.) 1 te Kaapstad. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. PEURSUM, 1 v. A'dam n. W.-Afrika. ALBIREO (thuisr.) 1 v. Duala. CERES (thuisr.) 29 v. Warri. DRECHTERLAND (thuisr.) 1 v. Burutu SCHELDESTROOM (thuisr.) 1 te Ha vre. TAB AN AN, 1 v. Hamburg n. A'dam. ALKAID (uitr.) 5 te Freetown verw. AURORA (thuisr.) 2 te Freetown verw. EEMSTROOM (thuisr.) 2 v. Winnehab. GROTIUS (thuisr.) 2 te Lagos verw. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. MONTFERLAND, 1 v. A'dam n. B.- GELRIA (uitr.) 30 v. Rio Janeiro. EEMLAND (uitr.) 30 v. Lissabon. ROTTERDAMSCHE LLOYD. MEDAN (uitr.) p. 30 Finisterre. BANDOENG (thuisr.) 1 v. Padang.. KEDOE (uitr.) p. 1 Gibraltar. MENADO (uitr.) 1 te Batavia. SiTOEBONDO (uitr.) 1 te Belawan. SCHOUWEN (thuisr.) 30 v. Marseille. PATRIA (thuisr.) 30 v. Marseille. DJAMBI (thuisr.) 1 te Marseille. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". KRAKATAU (thuisr.) 29 te Colombo. PRINSES JULIANA (thuisr.) 30 V. Singapore. BORNEO (thuisr.) 30 te Belawan. MADOERA, 1 v. Hamburg te A'dam. KONINGIN DER NEDERLANDEN (uitr.) 1 v. Colombo. SEALBILAN (uitr.) p, 30 Gibraltar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6