RHEUMATIEK Gemeentelijke Aankondigingen HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan: a. C. C. van den Bosch en rechtver krijgenden tot het uitbreiden van de sioomwasscherij in het perceel Zoe- terwoudsche Singel No. 11, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie M. No. 1162; b. de N.V. Bonda's Veevoederhandel en rechtverkrijgenden tot het oprich ten van een fabriek voor het bereiden van veevoeder in het perceel Oude Vest No. 171, kadastraal bekend Ge meente Leiden, Sectie H. No. 2434 (ged.). Leiden, 30 November 1928. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, i Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. HILLEGOM. De Chr. Nat. Werkmansbond afd. Hil- legom houdt op Woensdag 5 Dec. a.s. ver gadering in de Julianaschool des avonds om half acht, waar als sprekers hopen op te treden de Eerw. heeren I. C. Baas en Ds. J. H.Mulder, de eerste spreker houdt Bij bellezing, terwijl de laatste spreker zal behandelen het onderwerp: „Het Religieus Socialisme". De Marthavereeniging houdt Donder dag 7 December a.s. des avonds 8 uur in één der bijgebopwen der Geref. Kerk haar jaarvergadering. Laten allen die belang stellen in dit werk der barmhartigheid van hunne be langstelling blijk geven. LEIMUIDEN. Het huis aan den Woudschendijk, toe- behoorende aan de Wed. Mol is bij opbod verkocht aan den heer C. Treur, alhier voor ƒ7000. Het was, zooals bekend, ingezet voor ƒ5600. Naar we vernemen heeft de bazaar voor den bouw der Herv. Pastorie ruim ƒ1500 opgebracht. De heer P. C. Th. Uytermerk, halte chef aan het .Station der H.IJ.S.M. alhier is met ingang van 16 Dec. a.s. overge plaatst naar Hooge Zwaluwe. RIJNSBURG. Lezing van Mej. C. de Witte. Dezer dagen werd in de Herv. kerk al hier onder leiding van den heer J. Plooy een vergadering gehouden, waarin Mej. C. de Witte sprak over den nood en de ellende der Armeensche Christenen. Spreekster had zelf de Vluchtelingen kampen o.a. te Aleppo in Syrië bezocht. In aangrijpende taal schilderde zij den i gruwel van den massamoord, door de Tur- I ken op de Christenen van Armenië ge pleegd; de vreeselijkheid van der honger dood in de woestijn en de slachting van mannen, vrouwen en kinderen. Hebben niet kinderen van den honger zand en gras, ja rauw en gekookt menschenvleesch moeten eten, om niet te vergaan? Spr. teekende, hoe in den diepsten grond het hier een strijd gold tussch^n Mohamme danisme en Christendoi-i. Nu nog wordt er onnoemelijk veel gele den. Zielewee en lichaamssmart. Ook hon ger. Er wat dit jaar groote droogte, misge was, een sprinkhanenplaag. Als ons volk dit maar weet, zal het mild willen helpen, om het kleine, ongelukkige overschot van het oude Armeensche Christenvolk van den ondergang te r idden in Gods kracht. Het Evangelie moet worden gebracht. ,Voor Armeniërs en Turken moet worden gebeden. Er dienen overal Comité's te ko- men, die geestelijk en stoffelijk willen Bteunen, de hongerigen voeden, de naak ten kleeden, de gevangenen bezoeken om Christus' wil. Zestig duizend cngelukki- gen zien smeekend naar Holland Het was een ontroerend woord. Wèl diep onder den indruk g'ng de schare heen. De collecte voor de verdrukten bracht ruim ƒ100 op. Na afloop werd voor ongeveer 70 aan Armeensche hand werken gekocht! Men zegge het voort, dat in alle plaat sen de reddende hand worde uitgestoken. Mej. C. de Witte van Utrecht is 2e se cretaresse en penningmeesteresse van het Comité tot steun van Christenen in het Oosten. RIJNZATERWOUDE. Het departement Rijnzaterwoude van de Mij. „Tot Nut van 't Algemeen" hield zijn tweede Nutsavond. Thans was het geheele programma verzorgd door de Nutsleden zelf. Dergelijke avonden trekken in den regel bijzonder veel bezoekers. Zoo was het ook nu wederom. Over de tooneelstuk- jes, die werden opgevoerd, niets dan lof. TER AAR. Naar men verneemt, is op een ledenver gadering het besluit genomen, dat de plaatselijke Boazbank alhier een fusie zal aangaan met de Middenstandsbank. VOORSCHOTEN. Huldiging van Prof. Treub. In den gevel van het geboortehuis van prof. Treub in de Voorstraat alhier is Za terdagmiddag een gedenksteen ter eere van de drie broeders Melchior, Hector en Willem Treub, onthuld. In de raadszaal van ons aardige ge meentehuis prijkten de portretten van de ouders van prof. M. W. F. Treub en van zijn broers. Onder de belangstellenden za gen wij o.m. de ministers Koningsberger en Beelaerts van Blokland; de oud-minis ters De Visser, Bosboom en Posthuma; het lid van den Raad van Sate mr. Kooien; den oud-legercommandant in Ned.-Indië, luit.-generaal Swart; den oud-directeur van de N.U.M. mr. Heijl en leden van het buldigingscomité. Toen prof. Treub, vergezeld door zijn zoon, dr. J. A. Treub, en den oud-minister staatsraad J. J. Rambonnet, het raadhuis binnentrad, zong het Voorscholensche Mannenkoor „D.E.V." het Wilhelmus. Rede van den burgemeester. De burgemeester de heer E. Vernède, heette prof. Treub welkom in zijn geboor teplaats. U hier aanwezig te zien al dus spr., in een zoo aanzienlijk gezpl- schap, dat hulde wil Krengen aan de drie broeders Treub, is voor Voorschoten een belangrijke gebeurtenis. Spr. schetst ver volgens wat Prof. Treub's vader als bur gemeester voor de gemeente heeft gedaan en hoe prof. Treub zelf op de Voorscho- tensche gemeente-secretarie zijn loopbaan is begonnen. Wij Voorschotenaren zijn in 1914 trotsch geweest op de daden van Treub en wanneer wij in ons land het eere-burgerschap kenden, zou de gemeen teraad dit zeker prof. Treub hebben aan geboden. Het instituut eere-burger kennen wij helaas niet, maar wees er van verzekerd, dat Voorschoten u als haar eere-burger beschouwt. De gemeenteraad heeft spr. de even aangename als vereerende opdracht gegeven, hier mede te deelen, dat de raad besloten heeft om het gedeelte van de Voorstraat, waar het geboortehuis der ge broeders Treub staat, te herdoopen in de „Gebroeders Treubstraat" (luid applaus). Daardoor wil Voorschoten Melchior, Hec tor en Willem Treub eeren voor hetgeen zij deden voor de wetenschap, de lijdende menschheid en voor het vaderland. De jubilaris aan het woord. Prof. Treub nam daarna het woord. In Voorschoten, aldus spr., voel ik me thuis, maar toen ik dit nieuwe raadhuis binnen kwam, voelde ik me toch niet meer thuis, want de secretarie zooals ik die kende, was gevestigd in een kamer van het huis van mijn vader. Toen ik hoorde ik be hoorde het eigenlijk wel niet te hooren (gelach) dat in Voorschoten een straat naar ons zou worden genoemd, vond ik onder alle bewijzen van waardeering en hulde mij in deze dagen gebracht, dit wel het mooiste en beste wat mij kon overko men en ik weet zeker, dat mijn ouders, vooral mijn vader, indien zij nog leefden, deze hulde zouden waardeeren, evenals mijn broers, die zich met mij kinderen van Voorschoten voelden. Prof. Treub haalde daarna tal van her inneringen uit zijn jeugd op; aangename herinneringen, vol humor dikwijls, die de aawezigen telkens opnieuw deden lachen. Tenslotte dankte prof. Treub het gemeen tebestuur van Voorschoten voor de zijn broers en hem gebrachte hulde. Het zangkoor zong vervolgens „Gebed voor het Vaderland" en „Lied van Neder land", waarna het gezelschap zich naar de met vlaggen versierde Voorstraat, nu „Gebroeders Treub-straat" begaf, waar in een dreinenden motregen de gedenksteen werd onthuld door mr. Talc. Onthulling van de gedenksteen. „Ik zal op deze plaats aldus mr. Tak waar er zoo veel in u moet omgaan, niet te veel zeggen. De herinnering wil ik trachten te versterken door de onthulling van dezen steen, als hulde aan de gebroe ders Treub. Gij waart brave zoons van uw ouders, trouwe onderdanen van de konin gin en ware zonen van het vaderland". Namens een groot deel van Nederland leg de spr. een krans onder de gedenksteen. Prof. van Rooy sprak daarna als opvol ger van prof. Hector Treub „wiens lich tend voorbeeld ons dagelijks sterkt" nog een kort woord, waarna prof. Treub, diep onder den indruk van de huldiging, zoodat hij nauwelijks woorden kon vin den, dankte. De gedenksteen heeft tot opschrift: „30 November 1928. Geboortehuis van de hoog leeraren dr. Melchior, dr. Hector, mr. Wil lem Treub. Bene Meriti De Patria". De collecten, gehouden bij de voor stellingen van de Java-Soemba-film, heb ben 148 opgebracht. Voorwaar een mooi resultaat. Ook de Warta Sari-film zal, naar wij vernemen, in 't begin van het volgend jaar alhier vanwege de Herv. Zen- dingsvereen. vertoond worden. Vrijdagavond a.s. zal voor de A.R. Kiesvereeniging in de nieuwe gymnastiek zaal optreden de heer Zijlstra. lid der Tweede Kamer. De toegang is vrij. ZEVENHOVEN. In de gehouden vergadering der Wil- helminavereeniging, werd tot penning meester gekozen in de plaats van den heer C. T. de Groot, de heer W. Kerkho ven, terwijl de aftredende bestuursleden de heeren C. J. Poel en C. Stigter werden herkozen. Bij verloting van een geit als hoofdprijs viel deze ten deel aan den heer S. P. van Leen. De toestand der kas was gunstig. BOSKOOP. De raad dezer gemeente' heeft op zijn verzoek aan den heer J. Jongejan met ingang van 1 Januari 1929 eervol ontslag verleend als ambtenaar van den Burgerlijken Stand, belast met de voltrekking van huwelijken. De heer Jongejan zal dan 25 jaar lang dit ambt bekleed hebben. Op 22 December 1903 werd hij als zoodanig benoemd. In de afgeloopen 25 jaren is er me- getrouwd. Bij de meesten, die door hem i nden echt zijn verbonden zal nig paartje door den heer Jongejan de heer oJngejan nog wel duidelijk in herinnering staan. Met welk een ernst wees hij steeds op de nieuwe plichten en gootere ver antwoording, de nieuwe zorg en zwaar deren strijd, welke het huwelijk met zich bracht. Niet altijd is de heer oJngejan amb tenaar van den Burgerlijken Stand geweest. In 1901 deed hij zijn intrede in de aadszaal. als vertegenwoordiger der A.-R. Partij. aVnaf 22 December 1903 tot 4 September 1923 was hij wethouder der gemeente. VERKOOPINGEN. Gehouden Verkoopin.. in het Nota- RECLAME. Weder een verrassende genezing. Vergeefs overal baat gezocht. - Door mij IN VIER WEKEN GENEZEN. Probeer mijn Behandeling Gratis. tuw bewijs voor de wondere krachtdadigheid van ii Veldhuizen. An 'Ier lange jaren I, lad hij gedurend >ng. massage, hei aad bijna, besloc >eerd. elcctrischc he cht. doch alles tevergeefs. Ten te vmacn en zien van zijn vreesalijke folteringen te bevrijden. En nu 7 Lees hetgeen hij mij schrijft: „Ik ben volkomen van mijn zware Heupjicht cn Spierrheumatiek genezen binnen den tijd van een maand. Welk een verlossing van zulk een koageade pijn. Allea kraakte bij mijbulten had ik in koiein en heupgewrichten. Na uw behandeling stipt te hebben ge volgd. gevoel Lk mi) nu weder zoo jong en vlug - alle zware werk valt mij weder gemakkelijk en doe mijn tuin- cn land- bouwwerk weder met groot plcirler. Nu een ieder hier mij weder vlug ziet loopen en werken, waar het geheele dorp wist hoe zwaar ik heb geleden, terwijl mijn linkerbeen cn voet zelfs verlamd waren, komen dagelijks lijdera bij mij om Informatie te nemen aangaande zulk een gunstige geneeswijze- Mijn hartelijken dank voor de voorspoedige genezing." Mijn gratis aanbod. leder lijder die dit 1< ij om een gratia 10 dagt kwaardige benandellng schrijven. Het gev Vfldhulz.n bewijst, dat er geen te ern is om door deze behandel! Arthur Richards, in wiens privé-labori werd. zegt: „lk zal niet.rusten alvorei Rneumatlek, Ischias. Jicht. Knobbeljid postzegel*. 1 t de woorden: „Gratis aarna de 10 dagen Gratis Behandel: de beschrijving 50, Gray's Inn Road, London. W.C.I. Engeland. Porto naar Engeland: Briefkaarten 10 c itlg rishuis te Leiden, op Vrijdag 30 Nov. 1928 ten overstaan van: 1. Mr. H. M. A, Coebergh, notaris te Lek'jn. Het heerenhuis, Oegstgeester- laan 12, kooper J. H. A. Manders. voor f 12G00. 2. A. J .C. van der Heyden, notaris te Leiden, Terweeweg 27, te Oegstgeest, C. P. J. Paardekooper, q.q., voor f 7000; aldaar 29 en 33, H. C. Zandvoort, c.s. voor f 5700 en f 5500; aldaar 31, C. P. van der Kley, q.q., voor f 6108; Prin senstraat 44, C. van Haaster, voor f 275. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door van der Graaf en Go. (Afd Handelsinformaties) In de week van 26 November tot 1 December 1928 zijn in Nederland uit gesproken 63 faillissementen. STADSNIEUWS. CHRISTELIJKE LEIDSCHE DAMVEREENIGING. Algemeene wedstrijden Heden werd de achtste ronde ge speeld der uitgeschreven beker- en medaille-wedstrijden, welke tot uit slag gaf: A. klasse: Van Zwietenv. d. Wijngaard 2—0 OptendreesBeij 2—0 v. d. BoschStel 11 Van Zwieten wist zijn stelling voor- deelig te plaatsen, waardoor v. d. Wijngaard zeer moeilijk snel krees; het voord°el kwam vooral in het na spel tot uitdrukking en won v. Zwie ten verdiend. In de wedstrijd Optendrees—Berg speelde Optendrees niet in alle onzieh. tenzooals wij van hem gewend zijn. in 't nasnel begon dit meer en meer tot hem door te dringen. daar hij in «tel- linrr reeds epn verloren snel sneeldo: dit bewustzijn bracht hem weer tot meerdere activiteit en komt hem alle eer toe. daar tenslotte uit het o'evoï0-- d° zeer moeilijke naspel nog te win nen. Van den Bosch-Van Stel. Deze wed- «triid is zepr interes°ant e-ewee^t v. d. Bosch, welke de wetenschan had een zeer zware partii te moeten snelen nam zich dermate voor al zijn krach ten in te spannen om te geven wat hij kon. Het mag voor van Stel dan ook wel een verrassing genoemd worden, dat hij door een hardig valzetje remise wM af te dwingen. Ook in de B-klasse wordt hardnek kig gestreden en de uitslag is als volgt MolenaarMeinema 20 KleinDe Graaf 20 Van ZwietenKwaadgras 2—0 A-klasse. De eerste rij geeft de gespeelde, de tweede rij gewonnen, de derde rij de remise, de vierde rij de verlpren par tijen aan, terwijl de laatste rij het aan tal punten aangeeft. Optendrees 7 5 0 2 10 Van Stel 5 4 1*09 Van d. Bosch 4 2 115 Berg 6 12 3 4 Kleer 2 110 3 Van d. Wijngaard 5 113 3 Van Zwieten 4 112 3 Reek 2 10 12 Sweris 4 10 3 2 Klinkenberg 3 0 12 1 B-Klasse: De eerste rij geeft de gespeelde, de tweede rij gewonnen, de derde rij de remise, de vierde rij de verloren par tijen aqn, terwijl de laatste rij het aan tal punten aangeeft. Molenaar 8 7 0 1 14 v. Oeveren 7 5 1 1 11 De Graaf 7 4 0 3 8 Klein 5 3 117 Van Zwieten Jr. 5 2 0 3 4 Kwaadgras 7 2 0 5 4 Van d. Wijngaev 2 2 0 3 4 Meinema 6 2 0 4 4 Teunissé 6 114 3 Klinkenberg 6 114 3 (Gedeeltelijk ongecorrigeerd). Prof. Dr. J. v. d. HOEVE EN Prof. P. C. FLU NAAR EGYPTE. Prof. dr. J. v. d. Hoeve en prof. P. C. Flu zullen zich Woensdag, a.s naar Egypte begeven teneinde als vertegen woordigers van de Ned. Regeering het Internationaal tropisch geneeskundig congres, dat van 1525 dezer te Cairo gc-hcuden wordt, hij te wonen. Op het programma komen excursies voor door Egypte en naar Jeruzalem. Tij dens het congres zal tevens het 100- jarig bestaan van de medische facul teit aan de Universiteit te Cairo fees telijk worden herdacht. Prof. v. d. Hoeve en prof. Flu zullen de geluk- wenschen van de Leidscfte Academi sche senaat meebrengen. DE STUDENTENALMANAK. Heden is de Leidsche Studentenal manak voor 1929 (115e jaargang) bij de fa. v. Doesburgh in druk versche nen. We komen hierop morgen nader terug. In de Stedelijke Werkinrichting zijn de afgeloopen week opgenomen 252 volwassen personen en 11 kinde ren, totaal 263 personen. Zaterdagnacht is een begin van brand ontstaan in een pakhuis van S. aan de Oranjegracht, door kortsluiting Het vuur kon echter spoedig met 'n paar emmers water worden geblmtit. Ten nadeele van A. L. is Zaterdag een rijwiel ontvreemd, dat onbeheerd stond voor een perceel in de Kager- straat. Laatste Berichten. R..K. UNIVERSITEIT. Blijkens officieelee opgaven waren op 1 December 1928 bij de R.-K. Uni versiteit te Nijmegen ingeschreven in totaal 400 studenten tegen 352 het vo rige jaar. AMBTSAANVAARDING PROF. MR. J. A. J. DUYNSTEE. Hedenmiddag aanvaardde de nieuw be noemde hoogleeraar in het strafrecht, prof. W. J. A. J. Dunystee C. s. .s R. als opvol ger van Prof. Mr. W. Pompe, die zijn be noeming *aar Utrecht gevolgd is, zijn ambt aan de R.K. Universiteit te Nijme gen met een rede over de Leer der Straf van den H. Thomas van Aquino. Voor St. Thomas geldt iedere straf, ook door den staat opgelegd, in haar wezen, 5r haar aard, primair als vergelding voor het bedreven kwaad en tot herstel der or de, welke door den misdaad gebroken werd. In Thomas' opvatting is er in de staats- straf en de vergelding, die door God ge geven wordt, geen verschil als het handelt om de straf voor het kwaad. De rechhr immers op aarde is slechts, zooals St. Thomas hot uitdrukt, exsecutor divinae providentiae, een uitvoerder der goddelij ke voorzienigheid. Thomas beschouwt iedere siraf in haar wezen als een vergelding voor het be dreven kwaad, een vergelding, welke in iedere orde gevonden wordt en in iedere orde uitgaat van dengene, die over de orde staat. Aan het slot zijner rede bracht spr. hul de aan Prof. Treub. TELEGRAMMEN. iDraadlooz. dienst.) DE HERVATTING VAN DEN ARBEID. ESSEN, 3 Dec. (V.D.) De directies van het Verbond van Werkgevers der'Noord westelijke ijzer-industrie hebben Zondag in de namiddaguren bericht ontvangen, dat de uitsluiting opgeheven is. De weder tewerkstelling, voorzoover deze technisch mogelijk is, heeft nogheden ochtend plaats. Bij de grootere ondernemingen, die hunne ovens opnieuw moeten aanmaken, zullen de voorbereidende werkzaamheden voor de hervatting van den arbeid echter zeker nog veertien dagen in beslag nemen, zoo dat het volle bedrijf zich eerst geleidelijk zal herstellen. Een besluit ott opheffing van de uitsluiting van de zijde der werk gevers was niet meer noodzakelijk, daar zij zich reeds voorbereid hadden op de mogelijkheid. daY de vakbonden zich met de arbitersrol van den Rijksminister van Binnenlandsche Zaken, Severing, accoord zouden yerklaren. WOLVENPLAAG IN BOSNIë. SERAJEWO, 3 Dec. (V.D.) In Bosnië zwerven groote kudden uitgehongerde wolven rond, die onder de schapen en de runderen groote slachtingen aanrichten. De boeren hebben de autoriteiten vei'zocht vuurwapens ter bestrijding van de wolven- plaag ter beschikking te stellen. PROTESTDEMONSTRATIES TEGEN FRANKRIJK. ROME, 3 Dec. (V.D.) De protestdemon straties van de Italiaansche studenten du ren nog voort. In Milaan en andere steden werden groote demonstraties tegen Frank rijk gehouden. Er hadden nergens inciden ten plaats. Zondag is te Rome rustig verloopen. In den ochtend hadden kleine optochten DE AARDBEVING IN CHILI. LONDEN, 3 Dec. (V.D.) Volgens de laat ste berichten uit Santiago de Ci'.i is presi dent Ibanez te Talca aangekomen. Het eerste officieele bericht omtrent 't aantal slachtoffers luidt: „Wijh open, dat het totaal aantal doo- den niet meer dan 120 zal bedragen, doch sinds gisteravond zijn geen nieuwe be richten omtrent het aantal slachtoffers ontvangen". Te Talca zouden zestig personen om het leven zijn gekomen. DE TOESTAND VAN KONOfO GEORGE. LONDEN, 3 Dec. V.D.) De eroetlge toestand van den koning heeft overal groote bezorgdheid doen ontstaan. Zelfs gedurende den nacht bevonden zich vele personen voor het Bucking ham Palace. Te middernacht werd een bulletin uitgegeven, waarin werd me degedeeld, dat de koning gedurende cie laatste drie uren wat geslapen had! Dit bulletin was niet door twee, maar door vier artsen onderteekend, waaruit men concludeert, dat de toe stand van den koning ernstig geacht wordt. DE KRONINGSFEESTELIJKHEDEN IN JAPAN. TOKIO, 3 Dec. (V.D.) De kronings feestelijkheden zijn Zondag met een parade der troepen, waaraan 35000 man deelnamen, geëindigd. De keizer heeft een gratie-besluit geteekend, waardoor dertig duizend misdadigers gratie ontvangen. STORM LANGS DE KUST. NEW YORK, 3 Dec. (V.D.). Naar uit St. Johns gemeld wordt, woedt ter hoogte van New Foundland een hevi ge storm. Het Zweedsche stoomschip „Kiruna" is lek geworden en wordt door een ander stoomschip naar de kust gesleept. Het Noorsche stoom schip „Gyde Ycre" drijft met gebroken roer in de richting van Zuid-New Foundland. MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 3 Dec. Veemarkt. Aangevoerd 556 vette runderen, 236 vette kalveren, 1250 schapen of lam meren. 958 varkens. Prijzen: koeien 49 —51, 42—44, 26—31. ossen 45—48, 40— 42 37; kalveren 85—90, 72^—77^, 6065; schapen 3085; lammeren 22 29; varkens 37 J4, 37, 36. Overzicht: koeien en ossen redelijke handel, prijzen ongeveer op dezelfde hoogte; vette kalveren redelijke han del, prijzen stationair; schapen en lammeren willige handel, prijzen op dezelfde hoogte; varkens williger han del, prijzen iets vaster. ROTTERDAM, 3 Dec. Aardappelen. Brielsche eigenheimers 2.503, Zeeuw- sche blauwen 3.203.60. idem eigen heimers 2.302.50, idem bonten 3.20 3.60; Blauwe eigenheimers 2.502.70, Bravo's 3.203.50, Westl. Zand, ron den, 78 cent; pooters 1.602.10, Be velanders 2.302.60. ROTTERDAM, 3 Dec. Vlasbeurs. Aangevoerd 4627 Kg. blauw, 1.30—1.55, 14400 Kg. Holl. Geel, 1.35—1.50, 8000 Kg. Gron., 1.30—1.45; 600 Kg. D.H., 1.10—1.20. AMSTERDAM, 3 Dec. Veemarkt. Aangevoerd 475 vette koeien, le kvv. 1 —1.12, 2e kw. 0.80—0.98, 3e kw. 0.66— 0.78. per Kg. slachtgewicht; 100 melk en kalfkoeien, 300400 per stuk; 75 vette kalveren, le kw. 11.10, 2e kw. 0.88—0.98, 3e kw. 0.74—0.86, per Kg. levend gewicht; 50 nuchtere kalveren, 1422 per stuk; 136 schapen, 3440 per stuk; 730 varkens, Hollandsehe le kw. 0.850.87, afloop lager, 2e kw. 0.83 0.85, Overzeescbe en Geldersche, le kw. 0.850.87, vette varkens 0.83 0.85, per Kg. slachtgewicht; 77 paarden 100—225 per stuk. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen v. 3 December, medege deeld door hiet Kon. Ned. Meteoni'»- gisrh Instituut te De Bildt. H. B. 775.1 te Valentia. L. B. 745.2 te Isafjord. Verw. tot den avond van 4 Dec.: Zwakke tot matige W. tot N.W. wind, nevelig tot zwaar bewolkt, wei nig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. Barometerstand. De stand;van hedenmiddag 3 uur la aangegeven- door den wijzer. Stand v. Zaterdagmiddag 12 uur: 768. luchttemperatuur. Hedenmiddag 3 uur: 7.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS EA. Maandag 3' Dec.: 4.12 nam. erlijn Londen New-York Parijs Brussel Züricb WisselittoteeringeiL (Amsterdam). 59.3S7. 12.07"/.i Prai 2.49 9.73"/1. 34.62 47.967. 7.387* Rome I Madrid i Oslo Kopenhagen Stockholm Weenea 13.05 40.147. 66.38 66.39 66.58 35,01

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3