Bij de artt. 110 en 111 bespreekt de lieer VOS (Lib.) de tuberculosebestrij ding onder liet vee. Volgens liet stelsel der regeering moeten de dieren, die reageeren, ge merkt worden. Daardoor worden de ze dieren natuurlijk minder in aan zien en het is spr. bekend, dat men dergelijke dieren in België niet toe laat. Naar spr.'s oordeel heeft het aan brengen van het merk vpor de tuber culosebestrijding overigens geen waar de. Daarom vraagt spr. of de minister wil overwegen om voor de streken, welke door het merken der dieren schade ondervinden, een ander sy steem aan te wijzen. De heer AMENT (R. K.) beschouwt het merk alleen als een aanwijzing, dat men met de gemerkte dieren voor zichtig moet zijn. Voor de kwaliteit van consumptie- melk heeft het merk echter geen be- teekenis. Tegen het merken van reactiedieren wordt slechts één argument aange voerd, en dat is de waardeverminde ring. Andere argumenten zijn er naar spr.'s oordeel niet. De heer BRAAT (P. B.) meent, dat de regeering de tuberculine aan de landbouwers gratis moet verschaffen Als al het reageerende vee zou moe ten worden afgemaakt, dan zou de re geering de landbouwers zeker moeten schadeloos stellen, en dan vermin dert de veestapel misschien met de helft of twee derde. Er is nog een andere ziekte, die nog gevaarlijker .is, moet daarvoor ook in gespoten worden? Intusschen juicht spr. toe, dat de regeering het initiatief neemt om het vee zoo gezond moge lijk te maken. De MINISTER sluit zich aan bij de weerlegging van Dr. Vos door den heer Ament. Het aantal runderen, dat op deze wijze is behandeld, beloopt 20.000. Voorloopig worden de maatregelen toch zeer op prijs gesteld. Wij moeten den kooper er voor bewaren, dat hij een kat in den zak koopt. Zoowel voor het buitenland als voor het binnen land acht spr. den maatregel van be lang. Bij de artt. 112 en 113 behandelt Mej. MEYER (R. K.) de verplaatsing van de Rijksserum-inrichting en spr. betoogt, dat deze inrichting te Rotterdam moest blijven gevestigd. Daaraan zijn verschillende voordeelen verbonden. Spr. hoopt, dat de minister zich nog eens nauwkeurig zal doen voorlichten voordat hij te dezer zake een beslis sing neemt. De MINISTER wil over de plaats van Vestiging eerst afwachten het rapport van de commissie De Bliek, voordat beslist zal worden of het in stituut in Rottedam zal blijven of dat het in Utrecht zal komen. Hoewel spr. dit rapport nog niet heeft ontvangen, jjieent spr. te weten, dat het advies der commissie zal gaan in de richting van Rotterdam, zoodat er zeer veel kans bestaat, dat de in richting in Rotterdam zal blijven. Bij art. 114 merkt de heer VAN RAP- PARD (Lib.) op, dat er na het uitko men van het verslag der mond- en klauwzeercommissie nog niets is gedaan. Spr. zou gaarne willen, dat er een internationale conferentie inzake de bestrijding van het mond- en klauw zeer werd bijeengeroepen. De MINISTER zal de kwestie, of Nederland tot het bijeenroepen van zoodanige conferentie het initiatief moet nemen, gaarne overwegen. Bij art. 122 bespreekt de heer LEEN- STRA (A. R.) de uitvoer van boter en kaas. De bestaande toestand is niet be vredigend en spr. zou willen, dat de regeering de zaak nu eens finaal re gelde. Er moet volgens spr. komen 'n uitvoerverbod voor ongecontroleerde boter, en alles moet gedaan worden, om den goeden naam, welke wij ons na lange jaren in het buitenland heb ben verworven, te handhaven. De MINISTER is eveneens van mee ning, dat de toestand juridisch thans onbevredigend is. Voorloopig echter kunnen we ons met de bestaande re geling behelpen. Wellicht ware een betere oplossing te bereiken bij de algemeene wet, waarvoor de heer Lovink zoo juist 'n warm pleidooi heeft gehouden. Bij de afdeeling Visscherijen merkt de heer DUYMAER VAN TWIST (A. R.) op, dat de toestand, waarin de Noordzee-visscherij zich bevindt, nog verre van normaal is. In dit verband wijst spr. er op, dat 'de Engelsche visschers zich meer en meer uit de Noordzee terug trekken en zich naar meer afgelegen wateren begeven. Dit terugtrekken maakt de toestand voor de Nederlandsche vis schers gunstiger, maar toch blijft vol gens spr. het gevaar van overbevis- sching ernstig dreigen. Tijdelijk zul len de uitkomsten voor de Nederland sche visscherij wel gunstiger worden doch op het eind zal men van een in tensieve bevissching der Noordzee toch de lasten moeten dragen. Naar sprekers meening wordt thans de visch in de Noordzee uitgemoord, en daarom dienen maatregelen te wor den genomen, om deze ontvissching tegen te gaan. Wat de Zuiderzeevisschers betreft, is spr. van oordeel, dat deze visschers zoolang zij nog geen ander bedrijf ter hand nemen, in de gelegenheid moe ten worden gesteld de visscherij te kunnen blijven uitoefenen. De MINISTER antwoordt, dat hij zal aandringen op een bespoediging van de besprekingen bij het interna tionaal overleg inzake de Noordzee- visscherij. Wat de Zuiderzeevisscherij aangaat RECLAME ACTE-TASSCHEN f 3.50 PORTEMONNAIES vanaf f 0.25 TASCHJES vanaf f 0.39 PORTEFEUILLES f 1.25 „De Centrale" Haarlemmerstraat 74 deze moet men geleidelijk beperken, terwijl tevens moet worden voorko men, dat menschen, die reeds aan iets anders zijn geholpen, zich weer op de visscherij zouden willen gaan toeleg gen. De begrooting wordt z.h.st. aange nomen. De vergadering wordt te 12.30 uur geschorst tot heden 1 uur. GEMENGD NIEUWS. INBRAAK MET MOORD. Directeur van een fabriek overvallen en vermoord. Een geringe buit. Gisteravond is te Rotterdam een afschu welijk misdrijf gepleegd, dat op tragische wijze is ontdekt. Het ochtendblad der N. R. C. bevat er het volgende verhaal van: Toen gisteravond omstreeks 7 uur de directeur van de Adr. de Haas Jr. handels maatschappij, importrice van sponzen en zeemen aan den Oostzeedijk 154 alhier, de ruim 50-jarige heer P. C. Lans, nog steeds niet thuis was gekomen om te eten zijn woning ligt iets verder op den Oostzeedijk belde zijn dochter ongerust geworden over het uitblijven van haar vader, zijn kantoor op. Zij kreeg evenwel geen ge hoor. Daarna is zij naar het kantoor ge gaan. Dit kantoor ligt op de eerste verdie ping van een pand, dat staat aan een dwarssteeg van den Oostzeedijk. De steeg is met een ijzeren hek afgesloten. Aan de andere zijde komt de steeg uit op de Oost- Admiraliteitskade. Ook aan die zijde wordt zij met een hek, dat van onderen van hout is en van boven uit ijzeren sta ven bestaat, afgesloten. Het kantoorpand ligt, als men van de zijde van den Oost zeedijk de steeg in komt, geheel achteraan rechts. Mejuffrouw Lans vond het hek gesloten en belde daarom aan bij den matrassen maker S. S. te Korte Sr., die links van de steeg woont. Hij heeft voor haar het hek geopend. Juffrouw Lans liep de steeg door, maar nauwelijks was zij bij het kan toorpand aangekomen, of zij kwam haas tig terug en vroeg zeer beangst, of te Kor te Sr. met haar mee wilde gaan. De heer Te K. voldeed aan dit verzoek. Toen bij bij het pand kwam, vond hij de buiten deur open staan. In het portaal achter de deur, voor de trap lag, in een groote bloed plas, de actentasch van den heer Lans. Doodelijk ontsteld is de heer Te K. toen met juffrouw Lans weer teruggegaan, om de politie van het bureau Hoflaan op te bellen. Daarna is hij naar het kantoor te rug geloopen. Met mejuffrouw Lans is hij vervolgens de trap opgeloopen en boven de trap vonden zij, vlak voor de deur van een toiletkamertje het lijk van den heer Lans liggen met afgesneden hals. Even later kwam de politie en spoedig waren ook de hoofdcommissaris de heer A. H. Sirks, de substituut officier van jus titie, mr. J. A. de Visser, de griffier mr. G. L. van Es en inspecteur L. Hermans, van den justitieelen dienst van de derde afdee ling, bureau Meermansstraat, ter plaatse, benevens enkele rechercheurs van den justitieelen dienst en de centrale recher che en personeel van de afdeeling politie honden met een van de honden. Uit het voorloopige onderzoek is geble ken, dat de dader (of de daders) zeer waarschijnlijk in het portaal achter de buitendeur den heer Lans heeft opge wacht en hem toen onverhoeds met een zwaren hamer een slag op het hoofd heeft gegeven. Aan den schedel van het lijk is n.l. een zeer ernstige hoofdwond geconsta teerd; en is een zwaar bebloede hamer ge vonden en in het kantoor is bovendien dicht bij de trap een met bloed doordrenk te hoed van het slachtoffer ontdekt. Naast de trap, welke naar boven voert, is een deur, welke toegang geeft tot een magazijn met werkplaats. Op deze deur zaten ongeveer op manshoogte 2 groote bloedvlekken. Vermoedelijk heeft de dader maar uit wat volgt zou men kunnen af leiden, dat het er ten minste 2 moeten zijn geweest na den slag met den ha mer te hebben toegebracht, het slachtoffer de trap opgedragen. Daarna zou hij dan met een mes hem den hals hebben door- Met de sleutels, welke de moordenaar op het lijk heeft gevonden, heeft hij ver volgens de brandkast geopend. Deze kast is grondig doorzocht. Wat er wordt ver mist, was gisteravond, toen wij ter plaat se waren, nog niet bekend, omdat de me de-directeur, de heer v. Oudheusden, die te 's-Gravenhage woont, nog niet gearri veerd was. De politiehond is tijdens het voorloopige onderzoek telkens naar het hek geloopen, dat de steeg van de Oost-Admiraliteits kade scheidt. Van de deur in dit hek was één plank vernield, zonder dat hierdoor een opening in het hek was ontstaan. Ver moedelijk is de dader of zijn de daders dus over het zeker 5 Meter hooge hek ge klommen. Dwarsbinten en -staven, welke het hek aan de binnenzijde versterken, hebben deze klauterpartij vergemakke lijkt. Uit het voorloopige onderzoek is voorts gebleken, dat het hek aan de zijde van den Oostzeedijk, van tien voor zes tot 6 uur heeft opengestaan. Om tien voor 6 heeft n.l. de heer P. C. C. van de Heuvel, die aan deze steeg een wijnhandel heeft dit hek geopend, om een paar kinderen uit te laten. Daarna is hij om 6 uur weg gegaan, waarna hij het hek weer heeft gesloten. Er is voorts nog in de steeg een kleine hamer gevonden. Later op den avond is inspecteur J. V. Tas, van den daclyloscopischcn dienst ge komen, om een onderzoek naar eventueel gevonden vingerafdrukken in te stellen en deze te copieeren. Op het oogenblik is het onderzoek nog in vollen gang. Er is reeds een paar keer ingebroken in het kantoor van de firma De Haas en wel tweemaal in 1 jaar tijds. De daders van een dezer inbraken zitten thans nog hun straf uit. Veertien dagen geleden ontdekt, dat men vermoedelijk een poging tot inbraak in het kantoor had gedaan. Toén werd er niets vermist. Het gebeurde heeft in de buurt groote consternatie veroorzaakt. Tot laat is een groote menigte nieuwsgierigen voor het hek aan den Oostzeedijk blijven staan pra ten. Nader vernemen wij, dat de inbrekers ook nog enkele andere kasten hebben ge opend met behulp van de op het lijk ge vonden sleutels. In totaal hebben zij eer bedrag van ongeveer 80 grootendeels be staande uit papiergeld, buit gemaakt. Waarschijnlijk hebben zij het slachtof fer'eerst aangevallen onder aan de trap waar de actentasch is gevonden, hebben zij hem voor de tweede maal op het hoofd geslagen, in den hoek van het portaal voor de deur van het pakhuis en hebben zij hem daarna naar boven gedragen, waar zij in een waschhokje dadelijk links van de trap de doodelijke wond aan den hals hebben toegebracht. De hoed van het slachtoffer, een gari- baldihoed, is zwaar gehavend en toont verschillende gaten, wat aan zou toonen, dat er meer dan eens is geslagen. HOOG WATER. In de Vechtstreek, In de Vechtstreek is de toestand aan merkelijk verbeterd, doordat de stand van de Zuiderzee is gedaald. Sinds gistermor gen vjjf uur kon men bij Muiden spuien. Door de krachtige maatregelen onder lei ding van een ingenieur van den Prov. Wa terstaat is het gelukt het doorbreken van de dijken te voorkomen. De straten en de wegen zijn weer grootendeels droog. Om Ridderkerk. Het gemeentebestuur van Ridderkerk heeft voor de uitmaling van de onderge- loopen polders Donkersloot en Woude een groote pompboot van De With's Bergings bedrijf te Rotterdam ontboden. De boot heeft een uitmalingscapaciteit van 1000 M3 per uur en is gisteren in werking ge steld. Zij ligt in de haven. Voorts pompt de autobrandspuit ook water uit de pol ders en draait het electrisch gemaal, waarvoor de gemeente den stroom gratis verstrekt, dag en acht. Het water zal dus in den kortst mogelijken tijd uit de pol ders zijn verdwenen. De ondergeloopen polders bij Velsen. Teneinde het water spoedig uit de on dergeloopen polders te kunen verwijderen wordt thans door de Oude sluizen te IJmuiden zooveel mogelijk gespuid om op deze wijze het overtollige water in zee te loozen. De slachtoffers van de „Salento". On der groote belangstelling heeft gisteren te Zandvoort de teraardebestelling plaats ge had van het stoffelijk overschot van de al daar aangespoelde opvarenden van het Italiaansche stoomschip „Salento", op de R.K. begraafplaats. Pastoor Wijnker heeft de dienst geleid. Aanwezig waren o.m. de Italiaansche con suls te Rotterdam en Amsterdam, leden van de bemanningen van de te Rotterdam liggende Italiaansche schepen. Vele kran sen dekten de baren. Vier meisjes hebben bloemen gestrooid op de graven, als be wijs van deelneming van de Zandvoort- sche burgerij. Aanvaring. Op de Maas ter hoogte van de Steenplaat te Rotterdam zijn en kele Rijnschepen met elkaar in aanvaring gekomen, tengevolge van de volgende om- De sleepboot Tireur 4 trok vier Rijn schepen naar boven en moest daarbij even inhouden. Daardoor kreeg de stroom vat op de achterste twee Rijnschepen, n.l. de Vaderland 2 en de Energie. Deze zwaaiden om en botsten tegen hei Rijnschip Anna Catharina, dat, getrokken door de sleep boot Excelsior, in dezelfde richting voer. Dit laatste Rijnschip raakte weer het aan de Steenplaat gemeerd liggende Rijn schip Fricka. De Anna Catharina kreeg belangrijke schade, o.a. een deuk aan bak boordzijde. Van den deklast ging een groot gedeelte overboord. Ook de Fricka en de Energie en de sleepboot kregen averij. Persoonlijke ongelukken zijn er niet bij gebeurd. Storing electrische stroom. Tengevol ge van een storing bij de electrische cen trale heeft het tramverkeer op de lijnen van de H.T.M. en van de N.Z.H.T.M. in Den Haag gisteravond tegen half zes 7 minuten stilgestaan. Ook de verlichting ondervond even een stoornis, doch bijna onmiddellijk brand den de lampen weer. De oorzaak van de lichtstoring was een kortsluiting aan de Electrische Centrale. Hierbij hebben twee arbeiders van het electrisch bedrijf brandwonden opgeloo pen aan gezicht en handen, die weliswaar niet van zeer ernstigen aard waren, doch hun overbrenging naar het ziekenhuis aan den Zuidwal noodzakelijk maakte. Lijken aangespoeld. Bij strandpaal 14, aan het strand van Ter Heyde, gem. Mon ster, is het lijk van een tot nog toe on bekend manspersoon aangespoeld. Nabij de Koog op Texel is aangespoeld het lijk van een naar schatting 40 jaar oud zijnd manspersoon. Omtrent de iden titeit van den man staat nog niets vast. Kindje verbrand. Door een ongeval met het inhalatietoestel raakte ten huize van den heer Bruggeman te Almelo de wieg in brand, waarin een xindje van drie maanden lag. Deerlijk gebrand aan hoofd en handjes werd hei. kind uit de branden de wieg gered. In hoogst bedenkelijken toestand is het kind in het Algem. Zieken huis opgenomen. Schipbrug aangevaren. Te Vlissingen is gisteren de schipbrug aangevaren. Het verkeer erover is gestremd. Inbraak te Schoonhoven. Terwijl de wijnhandelaar P. Houtveen te Schoonho ven gisteravond uit was, is te zijnen hui ze ingebroken. Hij kwam om halftwaalf weer thuis en bemerkte toen onraad. Door het overklimmen van een muur en het uitsnijden van een ruit zijn de inbrekers binnengekomen. Uit een brandkast, die niet gesloten was, hebben de dieven een geldkistje met ongeveer drie duizend gul den en geldswaardige papieren ter waar de van 6000 a 70000 gulden gestolen. Iemand heeft aan de politie meegedeeld, twee mannen over den muur te hebben zien klimmen. De politie heeft onmiddel lijk, ook met een politiehond, een onder zoek ingesteld. Een autotocht op de we gen in de omgeving, onmiddellijk na het bekend worden van de inbraak, heeft geen succes opgeleverd. Klipperschip gezonken. Gisteravond is in het nieuwe vaarwater bij' Bruinisse gezonken het klipperschip Neerlandia, schipper A. Visser, met zand op reis van Rossum naar België. De opvarenden: man vrouw en vier kinderen, zijn in een roei boot te Bruinisse aangekomen. Vleeschvergiftiging. Te Nieuw Lek kerland hebben zich bij verscheidene per sonen verschijnselen van vleeschvergifti ging voorgedaan. De vermoedelijk ondeug delijke waar, die van een slager aldaar afkomstig is, is in beslag genomen en naar Utrecht opgezonden, om onderzocht te worden. Er bestaat geen levensgevaar voor de patiënten. De spoor die het opgeeft Hier in Ne derland moet meestal de autobus het in den feilen concurrentiestrijd afleggen te gen de spoorwegen, al verdwijnen er ook enkele A.T.O.-lijnen ten gevolge van te weinig gebruik of, zooals in Westelijk N. Brabant, van een vervoerverbod. In Zweden doet zich echter een pre cies tegenovergesteld geval voor. Daar heeft de Hoer-Hoerby-lijn, in de provincie Skaane (in het Zuiden) een van de oudste in het land, zóó ernstig van de concurren tie geleden, dat de maatschappij tot de regeering het verzoek heeft gericht, het vervoer te mogen staken en de baan op te breken. Hangende de beslissing, laat ze slechts enkele treinen per dag loopen. De moord te Sluis. Zooals gemeld, heeft de Belgische recherche te Ostende aangehouden en in verzekerde bewaring gesteld den Belgischen koopman F. v. d. W., verdacht den driedubbelen moordaan slag op 10 October j.l. te Sluis te hebben gepleegd. De „Telegraaf" verneemt om trent deze arrestatie nog het volgende: Verdachte heeft reeds dadelijk na zijn aanhouding een volledige bekentenis afge legd. Hij heeft terstond na den moord de woning van mej. Pijpers verlaten, en, na nog heel even in den stal op het Molen eind te zijn geweest, waar hij 2§n geld verborgen had, de wijk naar België geno men. Den tweeden nacht is hij naar de woning van mej. Pijpers teruggekeerd en heeft kans gezien zijn rijwiel te bemach tigen, die zich in een bijbehoorenden stal bevond. Ongeveer een maand heeft hij ge zworven in de duinen aan de Belgische kust, terwijl hij zich des nachts in de z.g. „onderstanden" terugtrok. Steeds was de politie hem op het spoor, doch telkenmale wist hij nog bijtijds te vluchten. In den nacht van 12 op 13 November is hij we derom te Sluis terug geweest. Door een ongelooflijk toeval begunstigd, heeft hij in den stal een aan Pijpers toebehoorend paard en wagen, negen konijnen van den heer G. en een partijtje visch meegeno men. De visch heeft hij te Eekloo verkocht 't paard en den wagen te Ostende! Op nieuw is hij toen in de duinstreek tus- schen Knocke en Verpanne gaan zwerven. Te Ostende is hij, dank zij het volhar dend en ijverig werk van de Hollandsche en de Belgische politie, eindelijk aange houden. Bij zijn aanhouding bood hij in het geheel geen tegenstand. De revolver, waarmede hij den moord gepleegd heeft, was nog in zijn bezit. De verdachte heeft geen medeplichtige gehad en in het geheel geen hulp van derden. Duitsch stuurman overboord geslagen. Bij den Vreemdelingendienst te Rotterdam is de kapitein van 't aldaar binnengeko men Duitsche s.s. „Falk" aangifte komen doen van vermissing van den eersten offi cier van zijn schip, Alfred Bürger, die j.l. Maandagnacht te ongeveer vier uur toen het schip ter hoogte van Borcum of Ter schelling was, door een golf overboord ge slagen en vermoedelijk is verdronken. Het schip bevond zich toen op 53 gr., 30 a 35 N B. en 5 gr. 27 O.L. De stuurman Bürger werd 14 Juli 1883 te Gustow (eiland Rüben) geboren en heeft het laatst in Stettin gewoond. Hij was vermoedelijk gekleed in blauw cheviot broek en hooge houten schoenen met vilt alsmede een blauwe of een grijze jas. Deze laatste jas was een vermaakte legerjas. Hij heeft geen bijzondere kenteekenen, blond haar, blauwe oogen, gladgeschoren, tamelijk groote neus en een weinig af staande ooren. De kapitein van de „Valk" verzoekt om trent het eventueel vinden van het lijk in lichtingen. UIT DE OMGEVING. ALKEMADE. Burg. Stand. Geboren: Jacoba Ma ria, dv. G. J. Rietbroek en C. Poeltuin; Clasina Adelheid, dv. J. J. Warmerdam en P. W. van Kins; Hendricus Jacobus, zv. L. van Emmerik en M. A. Verdel; Wil helmus Petrus, zv. C. J. van der Geest en M. J. C. Waasdorp; Jacobus, zv. J. van der Hoorn en A. M. van Diemen. Overleden: Jacobus Straathof, 76 jaar en Anna Bartels, wed. van H. van Velzen, 77 jaar. BODEGRAVEN. Burg. Stand. Geboren: Sophia Wil- helmina Johanna, dv. J. Groenendijk en A. H. Koornwinder. Overleden: Johanna Frederika Wolff, geh. met C. T. A. Graat, wonende te Rot terdam. Ingekomen van: Waarder, E. Stooker, dienstbode; Barwoutiswaarder, G. Andries- sen en gezin; Nijmegen, J. J. G. Hilch- mann winkelbediende; Alphen aan den Rijn, J. C. Kom, dienstbode; Vreeland, G. A. van Oosterom, chauffeur; Gouda, M. J. Moons; Oud Beijerland, J. P. van der Straaten, verpleegster. Vertrokken naar: Den Haag, C. A. van Wijk, Den Haag, A. van Wijk; Schaag (Duitschland) H. Heimes, koopman; Rot terdam, J. M. Constandse. BOSKOOP. t— Coop. Vereeniging „De Boskoopsche Veiling", veiling van 29 Nov. Rozen per bos: Claudius Pernet 160220 ct„ Colum bia 91—184 ct., Hadley 112—200 ct., Rosa- landia 140—221 ct., Butterfly 166—199 cL, Gem. rozen 43118 ct., Wilh. Kordes 189 341 ct., Golden Ophelia 87147 ct., Op helia 100175 ct. Chrysanten per bloem 1014 ct., id. tro- per bos, 30—40 ct., id. per tak 10-^20 ct. KOUDEKERK. De afdeeling van den Bijz. Vrijwilli- gen Landstorm alhier, hield Dinsdagavond in de O.L. school een onderlinge schiet wedstrijd, onder leiding van den reserve 2e Luit. C. Stuivenberg, van Leiden. Aan dezen wedstrijd, waaraan een 30- tal leden deelnamen, waren een 5-tal prij zen verbonden, die werden gewonnen door de heeren Jac. Ravensbergen le pr. met 48 punten; Jac. Verbree 2e pr. met 45 p.; T. Molema Jaczn. 3e pr. met 43 p.; N. van der Ploeg 4e pr. met 43 p.; J. B. C. Hoge- nes 5e pr. met 43 p. Volgende week Dinsdag te 7 uur zal een onderlinge schietwedstrijd plaats hebben om speculaas, terwijl op een ï.ader te be palen datum nog een wedstrijd zal plaats hebben om een 5-tal prijzen. Woensdagavond had de eerste Ouder avond plaats in dit winterseizoen in de Ned. Herv. school, onder leiding van den voorzitter, Ds. Odé. Na opening door den voorzitter werd het programma afgewerkt, hetgeen ver meldde: „Gehoorzaamheid", referaat ge houden door den heer A. Mieóg, hoofd der school; „Je merkt niks van ze", door den heer P. Tijssen, onderwijzer; „Eenige der meest voorkomende fouten in de opvoe ding" door Mej. van den Berg, onderwij zeres, en „De vroegere of tegenwoordige tijd" door den heer Ph. Qualm, terwijl tusschen deze referaten nog eenige zang nummers werden gegeven. In de pauze was er gelegenheid tot be zichtiging van het werk der leerlingen, waarvan druk gebruik werd gemaakt. Een extra nummer werd nog aan het pro gramma toegevoegd met een tweetal voor drachten van Mej. van Klaveren. De opkomst was goed, en er heerschte een opgewekte stemming. Ongetwijfeld is de band tusschen ouders en onderwijzend personeel door dezen avond weer opnieuw versterkt. Aan 't slot dankte Ds. Odé alle medewerkers, ouders en belangstellenden, waarna hij met dankzegging sloot. Door den Kerkeraad der Geref. Kerk zijn wegens periodieke aftreding van le den voor den Kerkeraad de navolgende dubbeltallen gesteld: Voor ouderlingen de heeren N. Francken, J. C. Ketel, H. Lange- veld en IJ. Zintel. Voor diakenen de hee ren B. den Braver, G. Los, A. van Leeuwen en L. Uithol. LISSE. Voor een goed gevuld kerkgebouw trad op verzoek van de Geref. J. V. alhier op Dr. K. Dijk van den Haag-West, met het onderwerp: „Het hart der jongeren". Zooals te verwachten was, kregen wij iets kostelijks te hooren. De spreker werd met stille aandacht aangehoord en alle aanwezigen kregen te denken mee naar huis. Mocht Dr Dijk in den omtrek optreden met dit onderwerp (of een ander!) dan kunnen wij een bezoek warm aanbevelen. NOORDWIJK AAN ZEE. Het voor eenige weken alhier opge richte Chr. Muziekgezelschap „De echo der Duinen" zal nog deze week haar re petities aanvangen. Als directeur is benoemd en zal ook ter stond als zoodanig optreden de heer H. van der Veld te Leiden. Het is begrijpelijk, dat na een storm als welke gedurende de laatste dagen ge- Moed heeft, de zee veel bijzonders aan spoelt. Op het Noorderstrand is Woensdag o.s. aangespoeld de brug van een groot stoomschip, vermoedelijk die van de „Sa lento", alsmede een lijk en verschillende kleedingstukken. Woensdagmiddag 3 uur werd de Ba zaar ten bate van het Vereenigingsge- bouw door de leden van het comité ge opend. Daar deze bazaar vele attracties biedt voor jong en oud, gelooven wij wel dat hij zal slagen. Burg. Stand. Geboren. Gijsbertus, zv. J. Grombergen en M. Blank; Maarten, zv. M. de Raad en J. M. Campen; Maria, dv. A. Plomp en A. Griffioen. Ondertrouwd: Frederik Huibert Baai- bergen, 65 jaaj, wedn. van A. Passchier en

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6