spraken, wat bij de aanwezigen goed in den smaak viel. Ook werd de inwendige mensch niet vergeten. Na afloop der samenkomst sloot de heer de Jonge met dankzegging. Coop, vereeniging „De Boskoopsche Veiling", veiling van 28 Nov. Rozen per bos: Ophelia 62125 ct., Hadley 118187 et., Mac Keiler 140180 ct., Claudius Per- net 190251 ct, Gem. rozen 7295 ct, Gol den Ophelia 95137 ct, Rosalandia 80146 ct., Wilh. Kordes 212—329 ct, Chrysanten per bloem 1216 ct., id. tros, per bos, 20 35 ct, id. per tak, 1832 ct KATWIJK. Gemeenteraad. Gisteravond vergaderde de Raad dezer gemeente. Voorzitter de butge- meester. Aanwezig alle leden. Een vacature. De Voorzitter opent de verga dering met gebed en deelt vervolgens mede, dat dr. Eikelenboom de benoe ming tot lid van den Raad heeft aan genomen. Een commissie wordt ge vormd om de geloofsbrieven van den beer Eikelenboom te onderzoeken. Nadat de vergadering een oogenblik is geschorst deelt de commissie mede, dat de geloofsbrieven in orde zijn be vonden en adviseert tot toelating. De heer Eikelenboom legt de ver- eischte eeden in handen van den voorzitter af, waarna deze hem felici teert met zijn benoeming. Ingekomen stukken. Een mededeeling van den Keurings dienst van waren, dat van de gemeen te teveel is ontvangen een bedrag van f 188.82. Zal gerestitueerd worden. Enkele missives van Ged. St., hou dende disposities op raadsbeslutien. Van den heer A Keus is een ver zoek ingekomen om een bijdrage in de kosten van verpleging van zijn broer in een krankzinnigengesticht. B. en W. stellen voor een bijdrage te geven van f 156. Aldus wordt besloten. In verband met het feit, dat het niet mogelijk gebleken is om voor een be drag van f 600 een gediplomeerde as sistente te benoemen, vragen B. en W. thans een blanco crediet om een as sistente te benoemen tegen een hoo- ger salaris. Wordt toegestaan. Van bet bestuur van de Leidscbe Buitenschool is een verzoek ingeko men om gelden beschikbaar te stellen voor verbetering van het voetpad, dat leidt naar de ingang van de school, welk voetpad verstuift, waarvan veel last wordt ondervonden, terwijl ook eenige andere verbeteringen moeten worden aangebracht. B. en W. vragen thans een crediet van f 1150. De beer Hue ting gelooft dat bet niet noodig is, dat biervoor zooveel kosten moeten worden gemaakt. Als inderdaad bet pad verstuift dan kan men met veel minder kosten ook wel een afdoende verbetering aanbrengen. De Voorzitter zegt dat een gron dig onderzoek ingesteld is door de commissie van fabricage en deze com missie is tot bet advies gekomen om het verzoek in te willigen. De heer Ouwehand merkt op, dat de klacht van het stuiven gegrond is. Spr. gelooft, dat het noodig is om afdoende verbetering aan te brengen. Bovendien is het standpunt steeds in genomen, dat waar gebouwd wordt ook een trottoir moet zijn. De beer Hue ting handhaaft zijn standpunt. Er zijn punten in de ge meente waar het harder noodig is om tegels te leggen. Na nog eenige bespreking wordt bet voorstel van B. en W. in stemming gebracht en aangenomen met de stem men van de heeren v. Riessen, Hue ting, Grimbergen en Eikelenboom te gen. Van het raadslid Guyt is het ver zoek ingekomen om een raadscom missie in te stellen, die zal onderzoe ken wat de beste verbindingsweg is tusschen bet Noorder- en Zuiderkwar tier. In verband hiermede merkt de Voorzitter op dat deze zaak ter sprake is gekomen bij het uitbrei dingsplan waarvan de leden van den Raad grondig kermis hebben kunnen nemen. De heer Guyt licht zijn adres na der toe. Spr. heeft vooral op bet oog gehad het aanleggen van een tweede verbindingsweg. De heer Ou web a ad meent dat de beer Guyt in de war is met de aangelegde en geprojecteerde wegen. Verschillende wegen zijn wel gepro jecteerd maar nog niet aangelegd. Als de heer Guyt nog andere wegen wil projecteeren, dan zal bet uitbrei dingsplan moeten worden gewijzigd. De heer Guyt zegt dat dit inder daad zijn bedoeling is en daarom zal spr. in dien geest een voorstel doen. Als commisarissen van de Gemeen te-spaarbank worden herbenoemd de heeren I. J. Schoonenberg LJ.zn., Abr. Ouwehand en D. van Riessen en geko zen de beer Am. Kuyt. In behandeling komt een voorstel tot vaststelling van voorwaarden voor bet oprichten van een Radio-centrale. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. Een voorstel tot vaststelling eener verordening, houdende verbod tot bouw en verbouw op grond gelegen aan de Zuidstraat en Bestevaerweg te Katwijk aan Zee, wordt z. h. st. aan genomen. Op verzoek van de V.V.V. stellen B. en W. voor het betonpad bij het Uit wateringskanaal uitsluitend voor voetpad te bestemmen. De heer v. Duijn stelt voor om dit te doen alleen voor den badtijd b.v. voor de maanden Juni, Juli en Aug. Behoudens dit amendement wordt besloten volgens het voorstel van B. en W. Daarna komt in behandeling een voorstel van B. en W. tot aanstelling van een schoolarts, welk instituut de sympathie heeft van de meeste onder wijzers en onderwijzeressen. De rech ten der ouders zullen geheel worden •geërbiedigd. Met eenige gemeenten uit den omtrek zal een district wor den gevormd, waardoor de kosten voor deze gemeente zoo weinig moge lijk zullen zijn. De begrooting be draagt totaal f 8000, waaronder het salaris van den schoolarts is begre pen ad. f 6000f 7000. De gemeenten zullen bijdragen naar het aantal schoolgaande kinderen. De provincie draagt 50 pCt. bij. Het jaarlijksch be drag voor de gemeente zal ongeveer f 1500 zijn. De heer Guyt verklaart zich tegen het voorstel. Het zal voor de gemeen te hooge kosten meebrengen en ook om andere redenen is spr. er tegen. De heer v. D u ij n vraagt of de schoolarts in Katwijk zal komen wo nen. De heer Meerburg vindt dat de Overheid hier ingrijpt op het terrein dat aan de ouders toebehoort en daar om voelt spr. niet veel voor het voor stel. De heer Van Tongeren wil de zekerheid hebben, dat de kosten niet hooger zullen worden. De beer Eikelenboom houdt een deskundig betoog waarin hij de verschillende gronden uiteenzet waar om het schoolartseninstiuut noodig is. Spr. vraagt tenslotte of reeds met de schoolbesturen geconfereerd is. Daar mede heeft men hoofdzakelijk te ma ken. De heer v. D u ij n zegt dat de ouders toch hebben te beslissen of hun kind onderzocht wordt. Asl ze niet ver plicht kunnen worden is spr. er niet voor. De heer Van der Bent ziet van het instituut niet het nut in en is er dan ook niet voor. De Voorzitter wijst er op, dat bij nog niet met volkomen zekerheid kan zeggen of alle gemeenten aan het te vormen district zullen meedoen, evenmin als het absoluut vast staat, dat de provincie 50 pCt. bijdraagt. Het voorstel gaat van die veronderstelling uit. Als de provincie onverhoopt niet bij mocht dragen is men aan het voor stel niet gebonden. Wat betreft de woonplaats kan spr. ook niets zeker zeggen. Wel zullen B. en W. er op werken, dat de schoolarts in Katwijk komt te wonen. Betreffende de opmerking van den heer v. Tongeren zegt spr., dat het be drag van f 1500 (10 cent per hoofd) een gemiddelde is. Het kan 9 cent zijn en misschien ook 11 cent en daarom is het bedrag van 10 cent genomen. Spr. wijst er verder op dat er geen sprake van is dat de Overheid hier de taak van de ouders inneemt. Spr. kan zich niet voorstellen, dat er ouders zullen zijn die zoo weinig zorg voor hun kind zullen hebben, dat ze hun kind niet zullen willen laten behan delen. Juist de ouders moeten het schoolartseninstituut op prijs stellen. Het instituut heeft zeer vele voordee- len, waarbij spr. ten volle onder schrijft wat dr. Eikelenboom heeft ge zegd. Vooral de kwestie dat de kinde ren onderling verplichting hebben moet zwaar wegen. In het principieele bezwaar is onjuistheid omdat juist in de zorg van de ouders zooveel moge lijk tegemoet gkomen wordt en daar om beveelt spr. het voorstel warm aan. De schoolartsendienst zal dankbaar worden aanvaard. De heer Guyt meent, dat deze zaak op den weg van een vereeniging ligt. De heer Meerburg is van mee ning, dat de kosten van deze zaak te hoog zijn. te zwaar voor de gemeente. Na nog eenige bespreking wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met 10 tegen 5 stemmen. Tegen stem den de heeren Parlevliet, Meerburg, v. d. Bent, De Jong en Guyt. Eenige voorstellen tot verkoop en tot uitgifte in erfpacht van grond worden aangenomen. Eenige voorstell entot aankoop van gond voor verbreeding van den Ach terweg worden uitgesteld tot de vol gende vergadering ingevolge een op merking van den heer Hueting. Een voorstel met betrekking tot het taxatie-rapport van de perceelen van het grondbedrijf wordt z. h. st. aange nomen. In behandeling komen enkele recla mes-belastingen. De Voorzitter zegt, dat de be lastingcommissie niet met het onder zoek van deze rcelames is belast om dat er zoo weinig waren. De heer Van D u y n vindt dit niet in orde. Spr. stelt er prijs op dat de commissie er over geboord wordt in den vervolge. De Voorzitter zal hier zeker re kening mee houden. Dat de commissie er niet mee belast is. is slechts bedoeld als vriendelijkheid. Betreffende de re clames wordt besloten volgens advies van B. en W. Achtereenvolgens worden daarna vastgesteld: een voorstel tot vaststel ling eener verordening tot heffing van opcenten op de hoofdsom der Grondbelasting; een voorstel tot wij ziging der verordening, regelende de samenstelling van het personeel der Gemeentebedrijven en enkele compta- biliteitsbesluiten. In behandeling komen de begrootin gen 1929 voor de Bedrijven: Electri- citeit, Grond, Gas, Waterleiding en Vleeschkeuring alsmede die voor de Gemeente. De Voorzitter geeft gelegenheid tot het houden van algemeene be schouwingen. De heer Meerburg merkt op dat de uitgaven zich steeds in stijgende lijn blijven bewegen. Onderwijs en Openbare Veiligheid vragen steeds meer en spr. meent, dat hierop nog wel bezuinigd kan worden. Spr. spreekt verder de hoop uit, dat het wetsontwerp tot verbetering van de imancieele verhouding van rijk en gemeente deze gemeente zal ten goe- ue komen. Verder maakt spr. eenige opmerkingen betreflende de toegangs wegen zoowel to land ais te water tot de gemeente. Daarin moet dnngend true tering worden gebracht. De heer v. 'i o n g e r e n zegt, dat het jaar in het teelten staat van de uithouw van de gemeente. En hierin schuilt het gevaar, dat men hoven zijn stand gaat leven. Anderzijds kan men door dezen uithouw aan verschil lende dingen die voor de gemeen te noodig zijn niet ontkomen, o.a. aan den houw van een nieuw Gemeente huis. Aan deze verschillende belan gen van de gemeente hoopt spr. naar ue mate zijner gaven mede te werken. De heer Hueting doet het voor stel om de af- en overschrijving van de rekeningen van de bedrijven aan den Raad te houden. De V oorzitter zegt, dat hiertoe ue mogelijkheid bestaat en B. en W. zullen zich er niet tegen verzetten, maar wel wil spr. opmerken, dat er iets in dit voorstel zit dat de Raad aan B. en W. de bevoegdheid niet toe vertrouwd. De heer Hueting merkt op dat er geen sprake is van wantrouwen. Ab soluut niet. Het is slechts om deze zaak ook eens nader onder oogen te krijgen. Na nog eenige bespreking neemt de heer Hueting zijn voorstel terug. Met betrekking tot bet gesprokene door de heer Meerburg en Van Ton geren merkt de Voorzitter op, dat do zaak van de toegangswegen ge heel de aandacht van B. en W. heeft en verder dat het juist is dat uitbrei ding van een gemeente nog geen ver betering is. Maar het tegenovergestel de behoeft ook niet waar te zijn. Overgegaan wordt tot de artikels- gewijze behandeling. De begrooting voor het Elektrici teitsbedrijf en het Grondbedrijf wor den vastgesteld. Bij de begrooting voor het Gasbe drijf bespreekt de heer Van D u y n de cokes-prijs. De heer G u y t is van meening, dat sommige arbeiders aan de Gasfabriek worden achteruitgezet en anderen op alle mogelijke manieren geholpen. Er moet een eind komen aan die „kon kelzooi". De Voorzitter en de heide wethouders protesteeren tegen deze uitdrukking. Als de heer Guyt gegron de klachten heeft moet hij daamee vcor den dag komen, maar niet op de ze manier. De heer Guyt neemt zijn woorden terug. Bij de desbetreffende post merkt de heer Hueting op dat hij van mee ning is, dat de som, uitgetrokken voor het buizennet (f 25000), te hoog is. Het buizennet zou dan geweldig uitgebreid moeten worden, met ongeveer 1/5 lengte. De heer K r u y t wijst er op. dat voor het gedeelte waar het buizennet uitgebreid moet worden een 8-duims buis noodig is, terwijl bij andere ge deelten met 3-duims buizen kan wor den volstaan. Bovendien waren de buizen 25 jaar geleden veel goedkoo- per. De begrooting van het gasbedrijf wordt daarna vastgesteld. Evenzóo de begrootingen van het Waterleiding- en Vleeschkeuringsbe- drijf. Te elf uur wordt daarna de verga dering gesloten. Vrijdagavond zal de gemeentebegrooting worden behandeld WOUBRUGGE. Gisteren vergaderde de Onderlinge Brandwaarborg Maatschappij „Woubrugge Oudshoorn". Uit het verslag bleek dat de vereeni ging 85 leden telt, die in totaal voor een bedrag van ruim 1.717.000 verzekerd zijn. Er is een reservefonds van c.a. ƒ26.000. Was er het vorig jaar een flinke scha depost te boeken wegens brandschade, ge durende het afgeloopen jaar is bijna niets uitgekeerd, slechts 22 is uitbetaald. Over het algemeen heeft de Maatschap pij geen redenen tot ontevredenheid. Een gestadige, zij het langzame, vooruitgang is waar te nemen. Sinds de oprichting toch, 20 jaar geleden, is het ledenaantal meer dan verdubbeld. Besloten werd nog om aan de leden der vereeniging, die overgaan tot het aan schaffen van een „Lens" brandblusch ap paraat, waarvan de pnjs 26 bedraagt, een bijdrage te verleenen van 10 in de aanschaffingskosten. Dit geschiedt even eens aan hen, die een brandslang op de waterleiding koopen, die minstens 30 M. lang is. De leden, die een brandbluschapparaat willen aanschaffen, dat bij de beproeving uitstekend heeft voldaan, kunnen dit op geven bij het bestuurslid, den heer F. Kroes. Daardoor kan mogelijk iets voor- deeliger ingekocht worden. LEIMUIDEN. Door een auto werd met een dergelijke kracht tegen het woonhuis van den heer J. de Prie op den Woudschendijk gereden, dat de hoek van dit huis op zijde gedrukt werd en er daar ter plaatse een groote breede scheur in den mum* ontstond. Naar wij vernemen zal de schade door den eigenaar van de auto worden be taald. Onze plaatsgenoot, Mr. T. A. de Rijk is bestemd voor uitzending naar Ned.- Indië als administratief ambtenaar bij bet Bdnnenlandsch bestuur. Purg. Stand. Geboren: Elisabeth Ma ria Cornelia, dv. K. F. Lisse'teurg en W. C. van Graas; Antonius Lambertus Theo- dorus, zv. B. J, Verhaar en A. W. van HOOG WATER. De Veclitdijk bezweken. Men meldt uit Loenen: Gisteravond bleek de Vechtdijk niet lan ger bestand tegen het water. Nabij Overmeer schoof de dijk plotse ling over een lengte van circa 12 Meter weg en met groote kracht stroomde het water de achtergelegen polders binnen. Gelukkig is dit een eenzame polder. Er staan daar slechts weinig huizen, zoodat de schade niet belangrijk zal zijn. Reeds spoedig was deze doorbraak merk baar aan het zakken Van bet water \an de Vecht. In allerijl toog men aan het werk om het gat met zakken zand te stoppen, het geen na eenigen tijd inderdaad mocht ge lukken. Dit heeft echter tot gevolg gehad, dat het water in de Vecht hedennacht weer belangrijk gestegen is. Met.behulp van de militaire politie en van 80 manschappen van de genie uit Utrecht wordt de dijk op de zwakste pun ten nog voortdurend versterkt. Nieuwe doorbraak van de Bolksbeek. Dinsdagavond had een dijkdoorbraak plaats aan de Bolksbeek, ongeveer 5 K.M. boven de eerste doorbraak. Met geweldige kracht stroomt het water het land in. Door de laatste doorbraak wordt een groot ge deelte van de buurtschap Geesteren over stroomd. Momenteel staat circa 500 H.A. bouwland onder water. Aangezien het wa ter nog stijgt, wordt verwacht, dat de grootte van het overstroomde gebied on- geveér 700 H.A. zal bedragen. Tal van boerderijen staan in het water. De schade is aanzienlijk. De toestand van den dijk der Bolksbeek is kritiek. Op tai van plaatsen dringt bet water dooi den dijk heen. Men vreest het ergste. Naar gemeld wordt, zal heden ónder leiding van den wdtergraaf getracht wor den het gat in de kade van de Bol'ksbeek te stoppen. Door de Ned. Heide Maatschappij wor den arbeiders beschikbaar gesteld, alsme de het noodzakelijke uitgebreide mate riaal. Getracht wordt met zandzakken en zinkstukken de doorbraak te dichten. Van deskundige zijde wordt medege deeld, dat de pogingen zeer waarschijnlijk geen succes zullen hebben, zoolang geen val intreedt. Nacht en dag wordt de dijk bewaakt en zooveel mogelijk versterkt. De doorbraak bij Zevenhoven. Behalve de gecombineerde Noordsche buurten en de voordijksche poders is ook het aangrenzende poldertje Westveen on- dergeloopen. liet gat wordt steeds grooter. Gistermor gen had het reeds een lengte van 14 M. Gisteravond had men geen materiaal ge noeg wegens de afgelegen ligging, om met succes te kunnen optreden. Thans is er zand, klei en hout aange komen en zijn twee schuiten tot zinken gebracht. Gisteravond hoopte men het gat gestopt te hebben. Het dorp Noorden en de ge meente Nieuwkoop loopen gevaar te over- stroomen. Oji verschillende plaatsen staat de weg reeds blank en in vele laag gele gen huizen is het water reeds binnen ge drongen. De burgemeesters van Zevenho ven en Nieuwkoop zijn voortdurend in de weer om den gang van zaken te regelen. De Kromme Mijdrecht stijgende. Men meldt nader uit Zevenhoven d.d. 28 November: Gisteravond heeft men alhier een twee de schuit met zand geladen doen zinken. Het mocht echter weinig haten, daar te middernacht het water reeds tot aan de huizen te Noorden, aan de grens van den polder, stroomde. Vanmorgen was het buitenwater van d'e Kromme Mijdrecht wassende en stroomde het met grootere kracht naar binnen, zoodat een groot deel van Noorden onder water liep en huizen ontruimd moesten worden en het water ook tegen den ringdijk van den polder kwam te staan, welke eveneens enkele zwakke plekken vertoont. Om 5 uur arri veerde een heimachine met dertien meter lange palen om hiermede een damwand te heien en zoodoende het gat gedempt te krijgen. Het water stijgt nog steeds. De stand der rivieren. Gisterochtend bereikte de Waal voor Nijmegen een stand van 11.45 M. boven N.A.P. Er werd 1.06 M. was geconstateerd. De uiterwaarden staan blank. De kade is overstroomd. De aanlegplaats voor de mo torpont is verplaatst naar de hooge kade bij de electrische centrale. Te Tiel is he denmorgen de Waal gestegen tot 7.50 M. pl. N.A.P. De was bedroeg ruim 1 Meter. De gierpont is van de reep genomen. Overtocht per stoomboot en kleine pont. De Rijn vertoonde bij Lobith een was van 105 c.M., terwijl Keulen nog 54 c.M. was seinde. Te Venlo bedroeg de was van de Maas 77 c.M. Echter is te Maastricht een val van 12 c.M. geconstateerd. Te Grave steeg de Maas het laatste etmaal nog 24 c.M. De Veerstraat is gistermorgen overstroomd. Het overzetten geschiedt per motorboot. De overstrooming van de Vecht. Te Muiden werd gisteren gevreesd, dat de dijk op den Langen weg tusschen Mui den en Weesp zou doorbreken. In verband daarmede waren door den burgemeester van Muiden reeds maatregelen genomen om het vee te kunnen redden. Op den Korten Weesperweg was de weg over on geveer 25 M. gescheurd en verzakt. Door de omwonende boeren wordt dag en nacht gewerkt om het water nog te kunnen kee- ren. De toestand is echter uiterst kritiek. De AmsteL Gistermorgen bemerkten enkele omwo nenden langs de kaden van den Amstel, nabij de eerste bedijking der Mijdrecht- scbe Droogmakerij te Mijdrecht, dat een gedeelte van de Amstelkade in beweging kwam, ten gevolge van den druk van het hooge water. Met man en macht begon men de kade te versterken door de berm- slooten te dampen. Oogenblikkelijk gevaar is thans geweken. Het verkeer, over ten weg WilnisNieuwkoopZwammerdain is zoo goed als geheel gestremd, doordat de weg geheel onder water staat. De Donge vallende. Uit Oosterhout werd gisteren nog het volgende bericht: De stand van het wa'er is voor wat Oosterhout betreft stabiel gebleven. De dijk van de rivier de Donge is met zakken zand hersteld. Het water te Geertruiden- berg en Raamsdonk valt. De weg komt vrij, hoewel een groot aantal woningen nog in het water staat. Polders ondergeloopen. In den omtrek van Veisen staat een groot deel der polders geheel onder water. Ken deel van den grond, waar de nieuwe weg van Velsen naar Amsterdam aange legd zal Worden, staat eveneens blank, zoodat dit werk belangrijk vertraagd wordt. Bij Zuilen en Maarssen. Het „U. D." meldde gisteravond, dat te Zuilen de stand van de Vecht, die nog steeds wies, reeds 99 c.M. boven N.A.P. bedroeg. De door de genie uit Utrecht langs het Zandpad tusschen Zuilen en Maarssen aangebrachte waterkeering moest door den was van de Vecht ver sterkt worden. Des nachts had men langs den Daalschen weg ten Noorden van den Viersprong een stevigen dam gemaakt om de huizen aan dezer weg te beschermen. Een 24-tal Utrechtsche studenten kwam gisteren helpen om zandzakken te vullen op het terrein van de oliefabriek van Twijnstra te Maarssen. Hier rijden de vrachtauto's af en aan om de gevulde zak ken voor de bedreigde plaatsen te bren gen. Up last van den commissaris der Konin gin is de scheepvaart op de Vecht ge stremd. Het autoverkeer voor Tienhoven is eveneens stopgezet. De weg naar Maars- seveen is voor alle verkeer afgesloten. UIT ONZE INDIEN. ONTSPORING. Gisteravond zijn bij de halte Soeko- redjo bij Soerabaia, twee goederen treinen, waarvan een aan bet rangee ren was, met elkaar in botsing geko men. Negen wagons zijn ontspoord. Twee remmers zijn zeer zwaar ge wond. Het S.S.-personeel heeft den gehee- len nacht opruimingswerk gedaan, dat des morgens om 6.15 de baan weer vrij was. Het ongeluk is te wijten aan het achteruitrollen van een der treinen. ARABIEREN. Aneta verneemt, dat in verband met de a.s. vacature in den Volksraad wegens bedangen van bet lid Han Ti- auw Tjong, de Arabische ingezetenen voornemens zijn een request aan den gouverneur-generaal te richten met met verzoek, de vacature te willen vervullen door de aanwijzing van een vertegenwoordiger der Arabieren. Het gerucht gaat, dat Aboe Rach- man Alaydoes als zoodanig candidaat zou worden gesteld. CONGRES SAREKAT ISLAM. De Preangerbode meldt, dat het con gres der partij Sarekat Islam wegens ziekte van Tjokroaminoto en Hadji Salim is uitgesteld tot Maart a.s. Scheepstijdingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. BINNENDIJK, 27 v. R'dam te Philad. NARENTA, Vancouver n. R'dam 26 te Liverpool. NEBRASKA, R'dam n. Vanv. 25 v. San Francisco. PARDO, Vancouver n. R'dam 26 van Seattle RIJNDAM, R'dam n. New-York 28 v. Boulogne. BEEMSTERDIJK, 28 v. Antw. naar Rotterdam. VOLENDAM, 27 v. R'dam te Havana. EDAM, R'dam n. New-Orleans. 28 te Antwerpen. KINDERDIJK, 28 v. Vanc. te R'dam. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. RIETFONTEIN (thuisr.) 26 te East- Londen. GRIJPSKERK (thuisr.) 27 v. Marseille JAGERSFONTEIN (uitr.) p. 27 Malta. HEEMSKERK (thuisr.) 27 te Tanga. NIAS, 28 v. A'dam n. Hamburg. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. RIJNLAND, 28 v. Hamburg te Adam. REGGESTROOM (uitr.) 30 te Freetown verwacht. DRECHTSTROOM (thuisr.) 27 te Bu- rutu. KON. PAKETVAART MIJ. GENERAAL VAN SWIETEN, 28 v. R'dam n. Batavia. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. DELFLAND (uitr.) 27 v. Pernambuco. ZEELANDIA ,28 v. A'dam n. B.-Ayres. ROTTERDAMSCHE LLOYD. MEDAN (uitr.) p.' 27 Dover. PATRIA (thuisr.) p. 28 Kaap del Armi KEDOE (uitr.) p. 27 Ouessant.' INDRAPOERA (uitr.) 28 te Sabang. BANDOENG, 28 v. Batavia n. R'dam. TABANAN, 28 v. R'dam n. Hamburg. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". J P. COEN (uitr.) p. 27 Gibraltar. PRINSES JULIANA (thuisr.) 28 v. Batavia. CHR. HUYGENS. 28 v. Batavia te Am sterdam. MOENA (uitr.) p. 27 Gibraltar. MAPIA (thuisr.) p. 27 Gibraltar. ROTTI (uitr.) p. 27 Ouèssant. SEMBILAN (uitr.) p. 27 Ouessant.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6