DAG-AGENDA. lederen Dinsdag 78.15 uur. Wijk- febouw „Pniël", Middelstegracht: Zit ting van het Toestuur v. h. Prot. Bur. waargenomen door de apotheek van voor Soc. Adviezen. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 26 Nov. tot en met Zondag 2 Dec. a.s. waargenomen door de apotheek van den heer W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Telef. 594. I 1'HrfH— IIIIWMBBMBMEC— Niet alleen, dat die emmers en bak ken het aspect van de staat niet ver- hoogen, maar bovendien staan ze soms hinderlijk voor voetgangers of ander verkeer. Ook zwermen jongens op die bakken toe, halen den inhoud daarvan onderstboven, om te zien of er soms iets van hun gading bij is. Zij storen er zich niet aan, dat daarbij veel vuil op de straat terecht komt. Honden steken ook letterlijk hun neus in de bakken met hetzelfde gevolg. In verband hiermede wordt herin nerd aan artikel 9 der Verordening op de Straatpolitie, hetwelk luidt: Het is verboden: a. tot berging van asch of vuilnis, bestemd om vanwege het bevoegde gezag te worden medegenomen, an dere dan behoorlijk gesloten of over dekte emmers, bakken of dergelijke voorwerpen te bezigen; b. deze emmers, bokken of dergelij ke voorwerpen op den openbaren weg neder te zetten, vóór de komst van den vuilnisophaler; c. deze emmers, bakken of dergelij ke voorwerpen op den openbaren weg te lat enverblijven, na het vertrek van den vuilnisophaler. De politie zal toezien, dat dit arti kel behoorlijk wordt nageleefd en zoo noodig de overtreders bekeuren. BINNENLAND. PROVINCIALE STATEN VAN ZUID-HOLLAND. Behandeling van de begrooting. In de gistermorgen elf uur onder presidium van Jhr. van Karnebeek voortgezette zitting van de Provincia le Staten van Zuid Holland werd na eenige discussie besloten, de voorge stelde aanvulling van het provinciaal wegenplan ten aanzien van den weg van Ivrooswijk over Oud-Beyerland naar Nieuw-Beyerland aan te houden tot de volgende zomerzitting. Na de behandeling van eenige wijzi gingen der provinciale begrootingen voor 1927 en '28 bestrijdt de heer van Stapele (S. D.) het voorstel van Ged. Staten om naast de Bank voor Neder- landsche Gemeenten ook van een an dere bankinstelling gebruik te maken voor de belegging van tijdelijk niet benoodigde kasgelden der Provincie. Namens Ged. Staten verdedigt de heer Borghols het voorstel, dat een gunstiger rente verzekert. Het voorstel wordt met 53 tegen 19 stemmen aangenomen. Provinciale begrooting 1929. Aan de orde is de Provinciale be- grooting voor 1929. De heer TROUW (V. B.) bespreekt de achterlijkheid van de verkeersmid delen op Goeree. Hij citeert een relaas van iemand, die in 1628 een „voyagie" van Goeree naar de „Gouden Leeuw" maakte, deels te paard, deels per as, en verge lijkt die reis met eenzelfde in den te- genwoordigen tijd, waarin het aantal avonturen en hindernissen wellicht nog grooter is dan in 1628, terwijl de duur van bedoelde reis zeker niet is verkort. (Gelach). Verder bepleit hij eenige verbete ringen voor het waterschap ter plaat se. De VOORZITTER deelt mede, dat nog 9 sprekers voor de begrooting zijn ingeschreven. Hierna wordt tot 2 uur gepauzeerd. Na heropening van de vergadering dient de heer VAN ECK (S. D.) een voorstel in om 200.000 uit de provin ciale kas beschikbaar te stellen voor werkverruiming en bestrijding der werkloosheid door de gemeenten. Hij verdedigt dit voorstel, hoewel een soortgelijk voorstel verleden jaar met 46 tegen 21 stemmen werd Verworpen Spr. bepleit verder een ruimer me dedeelzaamheid van Ged. Staten aan Provinciale Staten, voorzoover er geen strikt vertrouwelijke zaken in het spel zijn. De heer GARDENIER (S. D.) klaagt over de arbeidsvoorwaarden van het personeel van verschillende water schappen en polders. De heer BERGMEYER (S. D.) wijst op de belangrijkheid van het veer Dordrecht-Zwijndrecht. Spr. hoopt dat Ged. Staten een beteren toestand voor dit veer zullen bevorderen. De heer GUIT (R. K.) wenscht ver betering van de vergadergelegenheid voor Provinciale Staten. Het vergade ren in de Ridderzaal b.v. is vrijwel 'n fiasco gebleken. De heer WERKER (V. D.) zou wel willen vernemen, hoe Ged. Staten thans staan ten opzichte van een an nexatie van Rijswijk en Voorburg door Den Haag. Ten aanzien van de subsidieering van kunstinstellingen door de Provin cie is er z.i. wel aanleiding om de tot standkoming van een principieele verordening te bevorderen. Het voorstel van den heer Van Eek om 200.000 uit de kas ter beschik king van gemeenten te stellen voor werkloosheidsbestrijding zou sprekers sympathie hebben ware het niet, dat deze zaak verleden jaar is uitgemaakt en er zich sindsdien geen nieuwe ge zichtspunten hebben voorgedaan. Mej. GROENE WÉG (S. D.) bepleit de belangen van de leerling-verpleeg sters der groote ziekenhuizen, die het vak-examen met goed gevolg hebben afgelegd. Zij speekt voorts over de toelating van vrouwelijke candidaten tot het examen voor klerk ter provinciale griffie. De heer DE BRUYN (S. D.) ant woordt den heer Werker, dat het voor stel van zijn partijgenoot Van Eek wel degelijk een nieuw element bevat, waar de toestanden sedert verleden jaar wel zijn veranderd. De VOORZITTER zegt voornemens te zijn, de stemming over de motie v. Eek te doen plaats hebben na afloop van de algeineene beschouwingen, dus voor de behandeling van de arti kelen. Mevr. DE VRIES-BRUINS (S. D.) bespreekt het geneeskundig school toezicht ten plattenlande. Spr. vraagt Ged. Staten, wat zij nu denken te doen, om, nu in de Tweede Kamer een motie inzake instelling van geneeskundig schooltoezicht zon der hoofdelijke stemming is aangeno men, de aansluiting bij het Rijk te bevorderen. De heer BEEKENKAMP (Lib.) deelt het standpunt van de vorige spr. ten aanzien van het geneeskundig school toezicht. De heer SLEEN (S. D.) wenscht aan drang te zien uitgeoefend op bevor- ring der lichamelijke opvoeding door de provincie. De heer LOERAKKER (R. K.) be strijdt het voorstel Van Eek, dat hij als een reclamevoorstel der S. D. A. P. beschouwt. Hij zegt, dat de sociaal-de mocraten wel gaarne uit de publieke kas gelden willen bestemmen voor werkloosheidsbestrijding, maar niet uit hun particuliere middelen, terwijl er zich onder de S. D. A. P.-ers toch ook vele bemiddelden bevinden. De Katholieken, die overigens het hunne er toe bij hebben gedragen om de werkverruiming en de werkloos heidsbestrijding te bevorderen, zullen aan het voorstel -van Eek hun stem niet geven. De vergadering wordt te half zes verdaagd tot Donderdagochtend elf uur. ANTI REVOLUTIONAIRE STAAT KUNDE. Het Novembernummer van dit maand schrift van de Dr. Abraham Kuyper- stichting bevat in de eerste plaats een breed artikel van de hand van den Wassenaarschen predikant Ds. J. C. Rullmann. Vervolgens geeft de heer P. A. Co- lijn. burgemeester van Boskoop, een artikel over de poenale sifictie in Ned. Indië. Mr. Noteboom behandelt in.de Ad- viezenrubriek in de eerste plaats een vraag over de afzwering van Philips II aan de hand van uitspraken van Calvijn en Groen van Prinsterer, en voorts bepalingen tegen ordeverstorin gen in reglementen van orde van ge meenteraden, salarisregeling gemeen- tepersoneel en enkele andere gemeen tezaken. DRANKZUCHTIGEN ONDER CURATEELE. Bij den Raad van State is aanhan gig gemaakt een wetsontwerp betref fende de onder curateele-stelling van drankzuchtigen. ACTIE VAN AMBTENAREN Het Vaderland heeft het volgende bericht: Gisteren hebben de besturen van den Bond van Ambtenaren bij 's Rijks belastingen in Nederland, van den Christelijken Bond van Belastingamb tenaren en van de vakgroep St. Mat- theus uit de Alg. Roomsch Katholieke Ambtenaren-Vereeniging (A. R. K. A.) vergaderd ter bespreking van de on gunstige positie, waarin het personeel van den dienst der belastingen is ge komen door het resultaat van de tot stand gekomen salarisherziening. De Centr. Ned. Ambtenarenbond (C. N. A. B.), eveneens tot de samen- spreking uitgenoodigd, was niet ver schenen; uit in het orgaan van dien Bond opgenomen publicaties is ech ter gebleken, dat het bestuur van de zen Bond aan deze samenspreking en eventueel te voeren actie niet wenscht deel te nemen. De samengekomen besturen waren eenstemmig van oordeel dat in de tot stand gekomen verhoudingen niet kan worden berust. In het bijzonder werd de salarisre geling voor de kommiezen der tweede klasse onaanvaardbaar geacht. Besloten werd, dat de besturen zich in een gemeenschappelijke memorie tot den minister van Financiën zullen wenden met verzoek, alsnog enkele van de meest op den voorgrond treden de fouten te herstellen. BUITENLAND. DE TOESTAND VAN KONING GEORGE. Reden tot ongerustheid. De geneesheeren deelden gisteravond betreffende den toestand van koning Geor ge het volgende mede: Met het oog op de infectie van de rech- terlong is er reden tot ongerustheid, welke voor het oogenblik zal blijven voortduren, doch de toestand van de long toont eenige verbetering. De algemeene lichaamskracht blijft on verzwakt. De Prins van Wales. De Prins van Wales is gjsteren te Dar es Salaam aangekomen en heeft zijn in trek genomen in de woning van den gou verneur. De kruiser Enterprise wordt er Zater dagavond verwacht. Deze kan bij gunstig weer Dinsdag 11 December vroeg te Brin- disi aankomen, waardoor de prins nog Woensdagnacht te Londen zou kunnen zijn. De hertog van Cloucester wordt van daag te Dar es Salaam verwacht. DE UITSLUITING IN DE DUITSCHE METAALINDUSTRIE. De onderhandelingen verdaagd tot Zaterdag. Gistermiddag heeft het bureau van den regeeringspresident te Dusseldorf het vol gende communiqué verstrekt: „De regeeringspresident heeft Woensdag de partijen van de Noordwestgroep der Duitsche ijzerindustrie afzonderlijk ont vangen. De onderhandelingen zijn tot Za terdag verdaagd". De stijging van het aantal steuntrekkende werkloozen. Het aantal werkloozen aat in Duitsch- land volgens de rijksverzekering tegen werkloosheid steun geniet, is sinds het verschijnen van de vorige statistiek ge stegen van 671.000 op 805.000. Dit totaal bestaat uit 630.000 mannen en 175.000 vrouwen; de stijging bij de mannen be droeg 114.000 of 22.1 pet., het aantal on dersteunde vrouwen steeg met 20.000 of 12.9 pet. De enorme stijging van de werkloosheid is in de eerste plaats het gevolg van de uitsluitingen in West-Duitschland. De benarde toestand in het Industrie gebied. Een aantal burgemeesters van de sle den in het industriegebied van West- Duitschland heeft gisteren te Berlijn een bespreking gehad met den Pruisischen minister van binnenlandsche zaken. De zorgen van de West-Duitsche steden zijn inderdaad groot. Eén voorbeeld. Al leen in Dusseldorf zijn er 35.000 metaalar beiders uitgesloten en deze vormen met de leden van hun gezinnen ongeveer een vierde van de bevolking van de stad, dat geheel op ondersteuning uit openbare mid delen is aangewezen. In het Roergebied zijn de toestanden eender. Men begrijpt, dat het met het zakenle ven in West-Duitschland droevig gesteld iSj, nu zulk een groot deel van de bevol king zonder verdienste is. Terwijl gewoon lijk in de weken voor Kerstmis meer ge kocht wordt dan anders is nu de omzet overal sterk' gedaald en de winkeliers, die op het Kerstfeest zijn aangewezen om hun begrooting sluitend te maken, kunnen op een deficit rekenen. De Vossische Zeitung zegt dat volgens het oordeel van vele gemeentelijke politici uit het betrokken gebied een ramp verme den had kunnen worden, daar de moder ne socialistische vakvereenigingen nog meer dan de christelijke bereid waren tot een minnelijke schikking. SPOORWEGONGELUK IN JOEGO-SLAVIë 15 reizigers ernstig gewond. Gisternacht heeft in Kroatië een ernstig spoorwegongeluk plaats 0ehad. De uit Belgrado komende passagiers- trein reed op 1)4 K.M. afstand van het station Obucani op een goederentrein in, tengevolge waarvan de locomotieven zwaar beschadigd werden en 15 reizigers érnstig letsél bekwamen. DE OVERSTROOMINGEN IN BELGIS. De hulpverleening. Met het verstrekken van officieele hulp aan de door de overstroomingen geteister de bevolking iii Vlaanderen is gisteren een begin gemaakt. Te Dendermonde werden 1500 brooden aan de bevolking verstrekt en ook elders is voor de voedselvoorziening gezorgd. In de omstreken van deze stad werden niet minder dan 12 dijkbreuken geconstateerd. Het verkeer per spoor tusschen Dender monde en Sint Nikolaas-Waas, alsook tus schen Dendermonde en Lokeren, kon nog altijd niet worden hersteld. Dank zij de hulp geboden door de genie troepen uit Antwerpen, kon de groote weg AntwerpenBrussel, te Waalhem, ge repareerd worden en is de brug over de Nethe aldaar ook weer voor het verkeer opengesteld. Het water is gevallen en de „Water Works" die Antwerpen van drink water voorzien, zullen vermoedelijk heden of morgen weer een zekere hoeveelheid water kunnen leveren. De Koningin heeft gistermiddag de ge troffenen uit Dendermonde bezocht, die on derdak gebracht zijn op een schuit van de genie op de Schelde. HOOVERS REIS NAAR MIDDEN- AMERIKA. In Nicaragua. Hoover heeft op zijn reis door Midden- en Zuid-Amerika Dinsdag een langdurige bespreking gevoerd met den huidigen pre sident van Nicaragua, zijn ambtsvoorgan ger en den nieuwgekozen president. Volgens berichten uit New York zouden de staatslieden den wensch te kennen ge geven hebben, dat de Ver. Staten spoedig met den aanleg van het voorgenomen ka naal door Nicaragua zouden beginnen. Uit Punta Arenas (Costa Rica) wordt gemeld: Hoover is hier aangekomen. Men heeft hem een schitterende ontvangst bereid. KORTE BERICHTEN. De Belgische minister van justitie heeft eenige amendementen ingediend op het ontwerp-amnestiewet, zooals dat door de centrale commissie is opgesteld. De mi nister hoopt daardoor de instemming van alle partijen mogelijk te maken. Gemeld wordt, dat de geallieerden geen gemeenschappelijk antwoord op het Duitsche memorandum inzake de herstel kwestie zullen zenden. Langs de Belgische en Fransche kust woedden gisteren nieuwe hevige stormen. De voorzitter der vlootcommissie van het representanten-huis der Ver. Staten heeft Baldwin een schrijven gezonden, waarin hij Engelsche parlementariërs op een conferentie met Amerikaanscbe par lementariërs noodigt om vlootkwesties te bespreken. Spanje heeft Quinones de Leon tot vertegenwoordiger in den volkenbonds raad benoemd. Sir Austen Chamberlain is gisteren weder in het Lagerhuis verschenen. De Britsche regeering overhandigde aan de Fransche het ontwerp van het En gelsche antwoord op het Duitsche memo randum va i 30 October, inzake de bijeen roeping van een deskundigen-commissie voor de definitieve regeling der hersitel- kwestie. De Duitsche Rijsspoorwegen overwe gen een nieuwe tariefsverhooging. GEMENGD NIEUWS. Kortsluiting te Dordrecht. Gistermid dag omstreeks kwart over een kwamen twee electriciens. de chef-monteur D. S. en de monteur V.. werkzaam aan de elec- trische centrale te Dordrecht, door onbe kende oorzaak in aanraking met de elec- trische hoogspannine-sleidinsr. Belden ble ven eenige oogenblikken aan de draden hangen en bleken, nadat de stroom was afgezet, brandwonden aan gelaat en bo venlichaam te hebben bekomen. De ontboden directeur van d°n G. G. D. achtte overbrenging der getroffenen naar het ziekenhuis niet noodzakelijk. Na vonr- loopig verbonden te zijn, zijn zij dan ook per ziekenauto naar hun woningen over gebracht. Tengevolge van deze kortsluiting vlogen er in de transformator in de Lijnbaan een aantal zekeringen stuk. Dit gebeurde met zoo'n kracht, dat de kap van de zuil er afvloog en op straat terecht kwam, geluk kig zonder iemand te treffen. Door een en ander geraakte een gedeelte der stad zonder licht en kracht, waardoor het per soneel van eenige fabrieken daar in de omgeving, gistermiddag niet aan het werk kon. In verscheidene winkels moest men zich toen het donker werd, met kaarsen en petroleum behelpen. Te ruim half zes was de toestand echter weer normaal. Een briefje in een flesch. Do burge meester van Barradeel geeft kennis, dat Dinsdagavond aan de kust te Sexbierum is aangespoeld een platte flesch, waarin een met potlood geschreven bericht in de Engelsche taal op een vel papier met een gedrukt hoofd van het „William Pennho- tel" te Houston (Texas). De inhoud luidt als volgt: „s.s. „Waban" Amerika 26 No vember 1928, 2.30 v.m. geworpen op zand bank aan de Hollandsche kust. Wanneer schip niet doorbreekt geen gevaar". S. C. SPOLNÈR. Zooals bekend, heeft de „Waban", een Amerikaansch stoomschip, bij Terschel ling aan den grond gezeten, aoch is weer los gekomen en heeft weer zee gekozen. Den volgenden dag is het schip, dat van Hamburg kwam, in Rotterdam aangeko men. De Noorsche schoener „H5ydal". Men meldt uit Texel: Omtrent het lot van de bemanning van den Noorschen schoener „Höydal", die Zondag voor de Koog is vergaan, is nog weinig of niets met zekerheid te zeggen. Ook bij de reederij te Bergen zijn nog geen nadere berichten binnengekomen, evenmin als bij den Noorschen consul. Op Texel zijn stukken hout van de sleepsloep en zwemvesten aangespoeld, hetgeen doet vermoeden, dat de bemanning, bestaande uit 6 man, is omgekomen. Het schip is grootendeels vernield en moet als verloren worden beschouwd. Het schip zit boven op het strand. Men is nu bezig de lading hout te lossen. Het wrak van de „Salento". Het aan houdend beuken van de nog steeds onstui mige en wilde golven op bet wrak van de „Salento" heeft niet nagelaten bet ontbin dingsproces te bespoedigen. Hedenmorgen plofte de achtermast in zee, zoodat nu de schoorsteen en de linkermast alleen nog maar zichtbaar zijn. Op het grondgebied van Noordwijk is het lijk van een man, gekleed in zeexnans- trui, aangespoeld. Vermoedelijk is het een der schipbreukelingen van de „Salento". Oplichter gearresteerd. De politie te Ubach over Worms heeft den Duitse her F. P. gearresteerd, die geruimen tijd op vrij grooten voet leefde. Gebleken is, dat P. zich aan oplichting op groote schaal had schuldig gemaakt en reeds een jaar door de Duitsche politie werd gezocht. Ilij voerde wel tien namen en gaf zich voor alles en nog wat uit. In P.'s woning zijn o.a. een vijftigtal valsche stempels van firmas, autoriteiten enz. gevonden, als mede een partij briefpapier met verschil lende namen. De man is naar de gevan genis te Krefeld in Duitschland overge bracht. De moordaanslag te Sluis. Gisteren te vier uur heeft de Belgische politie te Oostende aangehouden en in verzekerde bewaring gesteld den Belgischen koopman F. van de Winckel, die er van verdacht wordt, de dader te zijn van den drievou- digen moordaanslag in den nacht van 9 op 10 October te Sluis gepleegd. Een rijksveldwachter door polderjongens aangevallen. In een café te Kolhorn werd een zekere De Gier, bij een onbedui dende woordenwisseling, met een dolk in den arm gestoken. De aanvaller is daar na gevlucht, doch de rijksveldwachter Tiestra was hem spoedig op het spoor. De rijksveldwachter werd door een zes tal Zuiderzeewerkers aangevallen, waarbij hij hevig werd getrapt. Met een klewang wist hij den aanvallers ten slotte den baas te blijven. Radio-Programma. WAT ER VANAVOND TE HOOREN IS HUIZEN, 340.9, na 6 uur 1870 M. N. C. R. V. 7.Les in boekhouden. 7.30 Apologetische cursus. 8.Uitzendavond uit de Luthersche kerk te Deventer. Deze avond is afgestaan aan de Stadsevangelisatie, aldaar. Sprekers: Ds. J. P. v. d. Heest. Evang. Luth. pred. te Amster- dam; Ds. C. v. d. Zaal, Chr. Ge- ref. pred. te Deventer; de heer P. C. Tijssen, voorganger der Ned. Herv. Evangelisatie te De venter. Verder zang en muziek. 10.Persberichten van Vaz Dias. HILVERSUM, 1060 M. A. V. R. O. 5.30 Vooravondconcert. 6.Tijdsein van de A. V. R. O.-klok. Daarna vervolg concert. 7.15 Engelsche les. 7.45 Politieberichten. i 8.Tijdsein van de A.V.R.O.-klok. 8.1j5 Aansluiting aan het concertge bouw te Amsterdam. In de pauze en na afloop van 't concert radio-tooneel. 10.Persberichten van Vaz Dias. KöNIGSWUSTERH.. 1250 M. 5.20 Lezingen en lessen. 7.20 Concert. Duo voor viool en cello. 7.50 Dialogen der wereldliteratuur. Daarna weer-, nieuws- en, sport berichten en tijdsein. Daarna muziek. LANGENBERG, 468.8 M. 5.Concert. 5.50 Lezingen en lessen. 7.20 Concert. 8.20 Tooneel. Daarna laatste berichten. Vervolgens muziek. DAVENTRY, 1604.3 M. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Tijdsein, weer- en nieuwsbericht 7.05 De grondslagen der muziek. Verder lezingen, enz., afgewis seld door muziek. 8.05 Concert. 9.20 Weer- en nieuwsberichten. Verder lezingen en muziek. 9.55 Vervolg concert. PARIJS, „Radio-Paris", 1750 M. 5.10 Koesren. 7.20 Landbouwberichten. 7.50 Boekhoudles. 8.05 Koersen en berichten. 8.20 Causerie. 860 Concert. In de pauze persberichten. Door een trein gegrepen en gedood. Men meldt uit Deventer: Gistermiddag is op den onbewaakten overweg tusschen den Bandijk en den Holthuizerweg te Twello mej. Siemelink uit Deventer door den D-trein, die om ruim 12 uur te Deventer arriveert, gegre pen en een eind meegesleurd, waardoor zij zoo ernstig werd gewond, dat de dood onmiddellijk intrad. Een torpedo aangespoeld. Men meldt uit Wijk aan Zee: Nabij 't wrak van de „Shonga" is een torpedo aangespoeld. De kustwacht heeft dit onmiddellijk ter kennis gebracht aan de Marine-autoriteiten te Den Helder. Het projectiel dat van de Engelsche marine afkomstig moet zijn, werd door een ser geant-majoor onschadelijk gemaakt. Kind verbrand. Te Harlingen is het 3-jarig zoontje van K. in een met heet wa ter gevulden waschketel gevallen en aan de bekomen brandwonden overleden. Aan de gevolgen overleden. De 19-ja- rige J. de B. die Maandag te Alphen aan den Rijn door een auto werd aangereden en een ernstige schedelfractuur bekwam, j is aan de gevolgen daarvan overleden. De 26-jarige arbeider A. G. uit Den Helder, die verleden week Donderdag van een 6 M. hoogen muur viel bij de Zuider zeewerken, is in bet ziekenhuis te Helder aan de gevolgen overleden. Doodelijke vaL Terwijl Dinsdagmid dag in bet café van bet Grand Hotel te Heerlen, eenige aannemers bijeen waren, verwijderde zich de aannemer H. uit Beek een oogenblik. Toen hij wat lang uitbleef, gingen zijn collega's op onderzoek uit, en vonden H. met een wonde aan het hoofd onder aan de trap, welke naar de toiletten leidt, liggen. Geestelijke en geneeskundige hulp was spoedig aanwezig. De heer H. overleed daarna spoedig. Vermoedelijk is I hij van de trap gevallen. UIT DE OMGEVING. BODEGRAVEN. In een druk bezochte vergadering van de Vereeniging tot bestrijding van de j tuberculose in de gemeenten Bodegraven i Zwammerdam is besloten, het bestuur te machtigen tot aankoop van terrein en bouw van een consultatiebureau, te ves- tigen te Bodegraven. Dit consultatiebu- reau zal worden bestemd voor Bodegra- ven en eenige omliggende gemeenten. De 1 gelden zullen worden bijeengebracht uit j steun van rijk, provincie, gemeenten en particulieren. KATWIJK AAN DEN RIJN. Aan boord gevallen. Gistermiddag is te IJmuiden na een rris van 10 dagen binnengekomen de baring- logger Katwijk aan den Rijn II, KW 74. Tijdens den hevigen storm beeft zich op dit schip een ongeval voorgedaan. Men

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2